Dodaj do ulubionych

"Rondo za małe dla autobusów"

19.12.09, 23:00
"Rondo za małe dla autobusów"

Uderzyć w znaki, wjechać na chodnik, albo przejechać po trawiastej wysepce na środku ronda. Przed takim wyborem stają kierowcy autobusów w Ursusie. Nowe skrzyżowanie przy ul. Cierlickiej jest dla nich po prostu za wąskie.

Remont ronda był oczkiem w głowie wiceburmistrza Wiesława Krzemienia - odpowiedzialnego w dzielnicy za inwestycje. Wszystko szło zgodnie z planem - nikt się nie spodziewał, że wielkie otwarcie ronda nastąpiło prawie trzy tygodnie przed terminem. Okazuje się jednak, że w tym przypadku pośpiech nie szedł w parze z jakością.

Rondo jest za małe

Rondo jest tak małe, że przejeżdżające tędy przegubowe autobusy mają problem z jego pokonaniem. - Niech się urzędnicy przyjrzą, jak ciężko się tu poruszać - mówi pan Henryk, który od siedmiu lat jest kierowcą miejskich autobusów.

Jak mówi, rondo przy Cierlickiej jest bez szans z wielkimi autobusami. Po koleinach na środku ronda widać, że kilkunastotonowe kolosy niszczą je.

Już po odbiorach...

Co kilka minut na rondo wjeżdża kolejny autobus, co kilka minut też zahacza o kostkę brukową. Nawet największe umiejętności za kierownicą nie pomogą - miejsca jest po prostu za mało.

Ale urzędnicy z Ursusa tłumaczą, że projekt został zaakceptowany przez najważniejsze osoby w mieście - na zmiany nie ma co liczyć bo odbiór techniczny już się odbył. - Teraz nie chciałbym się wypowiadać na temat przebudowy ewentualnej, ale na pewno technicznie jest to możliwe - Stefan Żaja, rzecznik dzielnicy Ursus.

Kłopotliwy remont

Ulica Cierlicka została zamknięta w ostatnich dniach września. Rozpoczął się wtedy planowany od dawna remont ulicy wraz z przejazdem pod torami kolejowymi i budową ronda przy ulicy Kościuszki.

Krótkotrwały horror

Początek remontu okazał się także początkiem drogowego horroru mieszkańców Ursusa. Cierlicka to jedyne połączenie północnej i południowej części dzielnicy. Kolejne przejazdy prowadziły dopiero wiecznie zakorkowanymi ulicami Chrobrego i Globusową we Włochach albo aleją Tysiąclecia w Piastowie.

Jacek Smaruj
mjc/par

Źródło: www.tvnwarszawa.pl/-1,1633605,0,,rondo_za_male_dla_autobusow,wiadomosc.html
Edytor zaawansowany
 • w357 20.12.09, 18:21
  Hmmm
  Ale w czym tu problem ?
  Przecież można dorobić tunel pod tymże rondem lub wiadukt górą i
  spokojnie zmieszczą się wszyscy :-)
 • Gość: BM IP: *.chello.pl 21.12.09, 08:45
  Można zakupić węższe autobusy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka