Dodaj do ulubionych

Oto jak Amerykanie widza Warszawe - skandal

IP: *.icpnet.pl 11.02.04, 19:23
Widzieliscie jak jest przedstawiona Polska i Polacy w najnowszej encyklopedii
multimedialnej Encarta (microsoft) ?? Bez komentarza . Zdjecia mozecie
zobaczyc na www.e55.republika.pl
Obserwuj wątek
    • waldek.usa Re: Zgadzam sie, tendencyjne, ale 11.02.04, 20:42
      pamietaj ze gosciu ktory to skladal w Polsce nigdy nie byl, inaczej zauwazylby
      Forum obok Rotundy, tudziez pare innych detali, ot lebiega. Zdjecia chyba
      starsze odemnie. Natomiast redaktorzy to inna para kaloszy..

Warszawiak, mam pytanie: jak znalazles forum Polonia? Masz stalego linka,
      poniewaz ze strony glownej wybierajac "Polonia" ladujesz w "Zary". Dodam ze nie
      jest to zwykla pomylka, bo z "44" pomylkowo zrobic "149" za ch*ja sie nie da.

Pzdr z Bostonu

--
      Panowie wybieraja Panie, Panow wybiera policja...Z szaconkiem, bo sie skonczy zle!
    • Gość: hapa Re: Oto jak Amerykanie widza Warszawe - skandal IP: 5.2.* / *.chello.pl 11.02.04, 22:01
      Ja też oglądałam tę enctklopedię ( bo tak to można nazwać) ale przyznam, że nie
      odebrałam tego tak drastycznie.Dawno nie byłam na wsi (brak pieniedzy) ale
      wydaje mi się, że bardziej chyba chcielibysmy aby Polska wieś była tak
      nowoczesna jak niektóre rejony ( bo napewno są i takie) myślę jednak, że w
      obecnej sytuacji ekonomicznej wiele wsi wygląda tak właśnie.Zbiera się siano
      ręcznie lub wykorzystując małe traktorki ale pomyślcie, czy jest sens kupować
      wielkie kombajnisko jak się ma kilka hektarów ( o kupnie z sąsiadem raczej nie
      ma mowy bo co moje to moje a co wspólne to niczyje więc nikt się o to nie
      troszczy,albo nawet jeśli wspólne to i tak bardziej moje niż czyjeś , to jest
      kwestia menalności. Czy tak naprawdę mamy ( albo czy są na świecie) kraktory
      które można bezpiecznie użytkować w górach żeby się nie wysypać ? może są ale
      czy nas na nie stać? Mnie się podoba taką wieś.. ale jestem z miasta więc może
      moja opinia nie jest miarodajna. Wydaje mi się, że to jest kwestia rzetelności
      twórców tego wydawnictwa, a to można w bardzo prosty sposób zakwestionować.
      Wydawnictwu nie chciało się wykorzystać powszechnego internetu aby sprawdzić te
      sensacyjne informacje. NIe najlepiej to świadczy o wydawcy.A teraz pomyślcie,
      czy z tego "zacofania" nie można uczynić atutu? Niech płacą ciężkie pieniądze
      Amerykanie w gatkach w kratkę za życie w takich warunkach. A prawdę poznają na
      miejscu. Myślę, że w przyszłości (jeśli nie rozpędzimy się w równaniu do
      zachodu)to nasze "zapóżnienie" może być naszy atutem ale trzeba będzie go
      wykorzystać.. Pozdrawiam
    • Gość: nie zaloguję się Jaki tam zaraz skandal, jesteście przewrażliwieni IP: *.lublin.cvx.ppp.tpnet.pl 24.03.04, 23:35
      Trzeba znac swoje miejsce w świecie. Co mieli Polske pokazywać jako potęgę
      przemysłową czy kulturalną? W świecie?! Cieszyć sie należy że nie wyeksponowali
      bandytyzmu, pijaństwa, chamstwa, brudu itp.
      Ktoś tu słusznie zauważa że nielepsze stereotypy mają Polacy o innych krajach,
      a nawet i gorsze.
      Zresztą tyle Amerykanie muszą wiedzieć o Polsce co Polacy o stanie Nevada,
      porównując terytorium. A wiedzą wiecej.
      Oprócz tego świat sie od tego nie zawali, ani nic nam nie ubędzie z powodu
      jakiegoś produktu Microsoftu.
    • michalszymanski6 MICROSOFT JUŻ CHYBA DLA NIKOGO NIE JEST AUTORYTETE 25.03.04, 22:23
      Ten moloch i znienawidzony monopolista już chyba przyzwyczaił nas do bubli i
      tandety, dlatego nie powinniśmy się tym przejmować. Niech Microsoft lepiej dba
      o własną reputację.

Ciekawe czy pan Gates, jak gościł kilka miesięcy temu w Warszawie na SGH
      wiedział, co piszą o Polsce jego pracownicy. Jeśli tak, to zapewne nieźle się
      zdziwił (Wawa to w końcu normalne europejskie miasto).

POZDRAWIAM!

• Gość: Filip Re: MICROSOFT JUŻ CHYBA DLA NIKOGO NIE JEST AUTOR IP: 69.156.224.* 01.04.04, 04:30
        Czy to wy jestescie ta banda penerow z autobusu 175 (bodajze) krazacym pomiedzy
        Okeciem i PKP Centralnym, obrabiajacy kieszenie pasazerow zajetych pilnowaniem
        swoich bagazy, raczej obrona swoich bagazy, niepozwalajacym sobie ich wyrwac.

Z kimkolwiek bym nie rozmawial, pytajac go jak bylo w Polsce, odpowie OKRADLI
        MNIE !
        Mowicie ze Polska to atrakcyjny turystycznie kraj i na turystyce mozna by bylo
        robic pieniadze, a z drugiej strony Kaczynski, PiS Kwasniewski, Miller i
        jeszcze tysiac innych stojacych za nimi wzmacniaja, ulaskawiaja struktury
        przestepcze.
        A wiecie po co to czynia ?...by kazda szmata w imie bezprawia mogla przetrwac,
        niszczac wszystko co normalne, pozytywne spolecznie, i niezalezne od ich wladzy
        oligarchow i wlascicieli RP
        • michalszymanski6 DOSYĆ CZĘSTO JEŻDŻĘ 175 04.04.04, 18:16
          Mieszkam niedaleko ul. Żwirki i Wigury więc jak chcę się dostać do centrum, to
          zazwyczaj korzystam z autobusu linii 175 (czasem z 512). Nie jestem jednak
          kieszonkowcem, coć nie trudno ich tam spotkać (niektórych nawet znam z
          widzenia). Często okradają nieuważnych pasażerów wykorzystując tłok (zmora tej
          linii autobusowej). Mnie jednak nigdy nie okradli. Podobną bolączką linii 175
          są ciągłe kontrole biletów (podczas gdy w autobusach innych linii spotykam ich
          nie częściej niż raz na miesiąc). Cieszy mnie natomiast nowoczesny tabor. W
          końcu ta linia powinna być wizytówką stolicy i Polski.

Nie wiem jakich masz znajomych, ale ja nie znam nikogo z zagranicy, kogo
          okradliby w czasie pobytu w Polsce. Nie jest u nas pod tym względem gorzej niż
          w innych europejskich krajach. To tylko fałszywy stereotyp z którym należy
          walczyć. Jeżeli jesteś ostrożny i postępujesz rozważnie, to w Polsce nie musisz
          się obawiać kradzierzy.

POZDRAWIAM!!!
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka