Dodaj do ulubionych

Marek Borowski i SdPl poprą Munio, a nie Olejni...

IP: *.nfz.gov.pl 13.10.10, 09:28
Nie ważne z kim, nie ważne, że z uciekinierka z liberalnej PO. Byleby nasi, a dokładnie dwóch ostatnich naszych, którzy nam jeszcze zostali, miało jedynki. bo wtedy to i kampanii nie trzeba za bardzo robić, a jakby sie noga podwinęła, to wina lidera czyli kandydata na prezydenta. To jest właśnie "lewyca"wg Borowskiego, Dominiaka i Kozłowskiego...
Edytor zaawansowany
 • Gość: kkk IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.10.10, 09:32
  A co wspólnego liberalność Munio i lewicowość Dominiaka z wyborami samorządowymi?
 • Gość: czort IP: *.nfz.gov.pl 13.10.10, 09:56
  No właśnie nic... Mumio. Dominiak. Dwa odrębne byty. Dominiak pobył sobie przez tydzień kandydatem, ambicja troche sie zaspokoiła, a troche wystraszyła, bo to praca, pieniądze, ludzi trzeba żeby zarejestrowac listy (skąd, pytam) i jeszcze potem nazwisko trzeba przy wyniku postawić...
  Dominiak był niezłym radnym, kiepskim szefem komisji i beznadziejnym politykiem z aspiracjami ogólnokrajowymi. gdyby potrafił poskromić nieraz swoje rozbuchane ego...
  Czytałem jego artykuły w lokalnych tytułach, gdzie tak obrażał i oczerniał SLD, głównie ursynowskie, że nie dziwie się, że "jedynka" z tej dzielnicy nie czekała na tacy. Mógł przewidzieć, że będzie jeszcze kiedys rozmawiał z tymi ludźmi, żył na tym samym świecie i chodził tymi samymi ulicami...
  czyli:
  Wyobraźnia - zalecam
  nadmierana ambicja - odradzam
 • Gość: fakty IP: 81.219.13.* 14.10.10, 08:14
  Dominiak, Munio - radni obrażeni o mega-ambicjach osobistych.
 • pis_to_pic 13.10.10, 09:47
  Pomimo, że jest to czysto polityczna kalkulacja uważam, że SdPl zrobiło krok w dobrym kierunku.
 • Gość: czort IP: *.nfz.gov.pl 13.10.10, 09:58
  SdPl robiło i robi tylko czysto polityczne kalkulacje. A ile było dotychczas kroków w dobrym kierunku?
 • Gość: wawiak IP: 81.219.13.* 13.10.10, 15:41
 • Gość: Janusz IP: 62.233.165.* 13.10.10, 10:00
  Bardzo dobra decyzja Pana Borowskiego. Munio Prezydentem!!! Czas skończyć z rządami PO PIS i HGW.
 • emka1202 13.10.10, 10:06
  Mnie ta decyzja mocno zaskoczyła...negatywnie niestety. Co prawda nie jest mi już po drodze z SDPL, ale jako lewica jest mi ta partia na pewno bardziej bliższa niż wspomniane Stowarzyszenie Samorządowe, które lokalnie jest zlepkiem osób i działaczy związanych wcześniej z PO, z LPR i innymi najróżniejszymi opcjami...
  Ale skoro woli współprace ze Stowarzyszeniem niż z SLD to moge tylko powiedzieć, że mi przykro i trudno się mówi.... Osobiście Pana Borowskiego szanuję bardzo, ale ta jego decyzja jest dla mnie mocno niezrozumiała znając jego długoletnie lewicowe zaangażowanie i osobiste poglądy.
  --
  Ochotczanka
 • Gość: tia IP: *.chello.pl 14.10.10, 06:15
  żadna
 • Gość: koalicja myślących IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.10.10, 10:26
  Munio jest po prostu dobra. To, że odeszła z PO świadczy na Jej korzyść. W tym kraju jakoś nie daje się być bezpartyjnym. Polacy muszą zawsze oceniać człowieka po partii, w której jest. Nie jest w partii to jest nikim. Ot, taki sobie człowiek, który chodzi i coś mówi. To właśnie wpycha ludzi z partii do partii. W Radzie Warszawy była ścisła współpraca PO i SLD. To oni przegłosowywali wszystkie uchwały. Tak samo jak w poprzedniej kadencji robił to PiS. Przed wyborami narasta strach. PO marzy o samodzielnym rządzeniu miastem. Chce opanować Radę. Czemu? Bo nie chce oddawać tym z SLD intratnych posad w spółkach miejskich. Chce przestać się dzielić. Przecież SLD nigdy nie zablokowało żadnej wrednej uchwały. Czasem coś pomruczeli do mikrofonu dziennikarzom, żeby było, że są lewicą. Większość z nas wie co się tu dzieje. Najważniejsze, żeby do rad wybrać najwięcej ludzi nie będących w PO. Wtedy przynajmniej ktoś w takiej Radzie zaprotestuje. Wszystko co ma się stać na sesji rady, wcześniej ustala się na spotkaniach klubów. PO chce wziąć całość. Na to właśnie nie można pozwolić. Na stworzenie monopolu. Wtedy dopiero wybuchnie korupcja. Jak jest różnorodność, to przynajmniej się wzajemnie pilnują.
 • Gość: czort IP: *.nfz.gov.pl 13.10.10, 10:57

  Z druga cząścia sie prawie zgadzam, ale co do pierwszej... Dlaczego nikt nie mówi, ze Munio jest teraz na Piskorskowym garnuszku? Że nie jest bezpartyjna?
  www.sd.pl/indexsub,52,246,1,1,katarzyna_munio.htm
  Czyżby strach przed ujawnieniem kompromitującego ogona, niczy nie różniącego sie od dzisiejszej PO? Gdzie szczerość? A gdzie prawdziwe intencje? Czy są spójne z deklaratywnymi?
  A ile tych "eksponowanych" stanowisk miało SLD od PO? Przeciez PO chodzi tylko o to, żeby nie mieć "hamulcowego". Przeciez najlepszy tort ciągle czeka. Nie można było go wyjąc przy SLD, bo wiadomo, co zrobią. Przy głupiej podwyżce biletów darli japę, czepiaja sie dyr. Baiko, a przeciez bez Baiko niczego poważnego nie da sie przeprowadzić. A wieczyste? dlaczego nie może być podwyżki o 2000%? Wszędzie. Wszak obywatel ma płacić. Przeciez to Warszawa. Nic po taniości, w najważniejszych miejscach tylko deweloperka i banki (śródmieście, plac wilsona). Szklane wieże, żagle, sragle. W ważnych dla miasta (nie dla mieszkańców) sprawach będzie można nawet krnąbrnego obywatela wywłaszczyć (Bartelski). Szpitale w spółkach. Prywatyzacja wszystkiego. Kto zwrócił uwagę, że po sprzedaży stoenu drastycznie wzrósł prąd?
  Tak więc rozdrobnienie głosów opozycji, zarówno z prawa jak i z lewa jest dla platformy na rekę. czyli Munio i Borowski właśnie robia HGW dobrze. Wszak 49 % w pierwszej turze nie wystarczy, ale jest przeciez druga. Natomiast do rady nie potrzeba 50 % głosów żeby miec 26 mandatów. polecam zabawę z d'hondtem. Na różnych dotychczasowych wynikach, na sondażach, własnych prognozach, na czymkolwiek. np. PO 36% PiS 26, SLD 11, wspólnota 5 inni po 1-2. We wszystkich okręgach do Rady Miasta.
  Naprawde ciekawe...

 • Gość: czort IP: *.nfz.gov.pl 13.10.10, 12:08
  Mandatów oczywiscie potrzeba 31 a nie 26. sorry za nieścisłość...
 • Gość: black eye IP: *.chello.pl 14.10.10, 07:56
  koalicja myslących nic dodać nic ująć, samo sedno sprawy :)
 • Gość: Podatnik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.10.10, 10:44
  Oni są przecież z SdPL!!!;-)
 • Gość: czort IP: *.nfz.gov.pl 13.10.10, 12:03
  Zgadzam się. Ale nie tylko oni...
 • Gość: fakty i akty IP: *.chello.pl 13.10.10, 20:30
  Munio z Borówą i tak nie mają szans
 • Gość: rocky IP: *.centertel.pl 13.10.10, 10:59
  Problem kultury jezyka jakim posługuje sie ursynowska SDPL vel Nasz Ursynów w dialogu politycznym jest w dzielnicy i nie tylko tam powszechnie znany. Radni Guział, Skubiszewski, Dominiak nie raz przekraczali i przekraczają granice dobrego smaku i ogólnie zasad dobrego wychowania. SLD nie miał innego wyjscia jak powiedziec dość. Swoją drogą zadziwia dziki i bezwzgledny pęd NU do władzy i do walki ze wszytkimi ugrupowaniami w dzielnicy. Tak jak by mieli wyłącznośc na wlaściwe postępowanie. W samorzadzie trzeba rozmawiać i porozumiewać sie. Zadziwia krótkowzrocznośc ww. Panów. Przeciez za 5 tygodni Ci sami ludzie bedą byc może negocjowali porozumienie z SLD może z PO i co wtedy. Tym bardziej, że na Ursynowie pojwił sie kolejny konkurent NU w postaci stowarzyszenia Pana Falińskiego, który z kolei deklaruje dialog z kazdym ugrupowaniem w dzielnicy. Ot i mamy problem.
 • Gość: z ursynowa IP: *.chello.pl 14.10.10, 08:15
  > Problem kultury jezyka jakim posługuje sie ursynowska SDPL vel Nasz Ursynów w
  > dialogu politycznym jest w dzielnicy i nie tylko tam powszechnie znany. Radni G
  > uział, Skubiszewski, Dominiak nie raz przekraczali i przekraczają granice dobre
  > go smaku i ogólnie zasad dobrego wychowania. SLD nie miał innego wyjscia jak po
  > wiedziec dość.
  Po pierwsze artykuł nie wspomina o NU. Po drugie to co pszesz jest śmieszne panie/pani radny/radna PO czy SLD z Ursynowa. Radzie przewodzi Matejka o którym nawet kumple od kielicha mówią że to zwykłe cha...ło i który daje temu publiczny wyraz. A ty twierdzisz ze takie osoby jak pan Skubiszewski czy Dominiak są "nie dość grzeczne" :D :D :D Pan Faliński może sobie deklarować dialog, bo was nie zna. My was znamy az za dobrze i społeczeństwo tez was pozna w tej kampanii. Gryzie Was że NU stara się robić dużo dla mieszkańców, walczy o szpital, o Dom sztuki, zablokował rozbudowę tesco i powstanie niechcianego koscioła przy kopue Cwili. A Guział jest impulsywny ale i energiczny i skuteczny, a ostatnio z kolegą ze stowarzyszenia nawet przestępcę obezwładnili. Czym wy możecie się poszczycić poza puszczaniem bąków w stołki?
 • Gość: kara1953 IP: 80.50.54.* 13.10.10, 13:06
  To tak nie ma znaczenia
 • Gość: wawiak IP: 81.219.13.* 13.10.10, 14:56
  -Borówa = 0 szans na sukces
 • mandb 14.10.10, 00:35
  Marek Borowski, to typowy przykład jednej z polskich wad (mam tu na myśli: gdzie dwóch Polaków tam trzy zdania).
  Nie potrafił się dogadać z kierownictwem SLD, bo miał swoje poglądy. Oczywiście, ze miał do nich prawo.
  Blisko mu było do poglądów głoszonych przez PO, ale jednak za daleko, by wstąpić do tej partii.
  Więc zakłada własna partię polityczną.
  Mam jednak wrażenie, że pan Borowski oczekiwał w SLD, że zostanie liderem tej partii. tak się jednak nie stało, więc się obraził.
  W PO nie miałby najmniejszych szans (przy Tusku) na liderostwo w partii.
  Po najmniejszej linii oporu zakłada więc SdPl i otacza sie podobnymi ludźmi, z przerostem ambicji nad treścią., czyli ważniejsze jest być kimś, niż zrobić coś konkretnego dla społeczeństwa.
  Znamienite jest to, że tak wielkiemu (niby) politykowi trudno jest wypracować kompromis, a znacznie łatwiej zabrać swoje zabawki i kopać nowy dołek w piasku, bo może być wodzem tego dołka.
  --
  Mariusz Bondarenko
 • Gość: wdsd IP: *.chello.pl 20.10.10, 02:22
  Szczerze - bardziej jest zwiazany z Warszawa niz Olejniczak, robiacy wszystko pod publiczke. Nie wiem czy poparcie GW pomoze Munio, ale sadze, ze ona tez ma sporo na sumieniu podobnie jak HGW - wystarczy spojrzec na jej historie.... Najgorszym scenariuszem bylaby wygrana Mikke czy kolejna HGW - w jednym przypadku stalibysmy sie wielopasmowa autostrada, a w drugim przez nastepne kilka lat spolki beda dla lojalnych urzednikow...
 • Gość: Krzyś IP: 178.73.63.* 15.10.10, 00:28
  A ja zapraszam na Facebooka - Powiedzmy nie dla POPISU www.facebook.com/pages/Katarzyna-Munio-Prezydentem-Warszawy/140604595984790
 • Gość: wawiak IP: 81.219.13.* 15.10.10, 10:28
  Dominiak-Borówa:(
 • Gość: wawiak IP: 81.219.13.* 15.10.10, 10:28
  Dominiak-Borówa:(
 • Gość: Jazon IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.10.10, 17:04
  Zaskoczył mnie Borowski. Nie uważam, żeby to była dobra decyzja. Zresztą w w tej kampanii większe szanse na pewno ma Olejniczak, więc musi chodzić o jakieś przepychanki partyjne, a nie popieranie lepszego obiektywnie kandydata (a Olejniczak przoduje moim zdaniem w kampanii - strona zmianimywarszawe.pl, blog, rozdawanie ankiet na mieście - nikt nie jest tak aktywny),
 • Gość: tia IP: *.chello.pl 20.10.10, 06:28

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka