Dodaj do ulubionych

Klinika Weterynaryjna VETS

26.10.10, 16:29
Bynajmniej nie jest to wpis pochwalny - raczej przestroga.

W nocy z niedzieli na poniedziałek, gdy lekarzami dyżurującymi byli p. Sławomir Olszyn oraz Łukasz Bęben, zgłoszono przypadek psa z objawami skrętu żołądka. Kto się spotkał z taką przypadłością, ten wie co to oznacza. Kto nie wie: www.vetopedia.pl/article57-1-Skret_zoladka.html

Jeden z panów po uzyskaniu od zdenerwowanej i przejętej cierpieniem psa kobiety informacji, że w tej właśnie chwili nie jest w stanie opłacić wizyty ale zrobi to niezwłocznie, dając "w zastaw" swój dowód, ODMÓWIŁ pomocy, powołując się na przykazanie od szefa. W wyniku tego pies zdechł w ogromnym cierpieniu na podłodze w łazience. Dodam, że wykonany został kolejny telefon, w którym próbowano dotrzeć do sumienia jednego z panów. Przecież nikt nie powiedział, że te pieniądze nie zostaną wpłacone - zastawienie dowodu miało gwarantować wpłatę. I znów - odmowa, z jednoczesnym potwierdzeniem wzięcia odpowiedzialności za nie tyle zdrowie, co życie psa.

Moją intencją, jako że jestem osobą z otoczenia, byłych niestety, właścicieli psa i ofiara była mi dobrze znana, jest nagłośnienie tej skandalicznej sprawy. Ci ludzie mianują się dumnym tytułem "lekarza"? Co z tego, że nie od ludzi - mają takie same obowiązki co lekarze "ludzcy". Nieprzypadkowo umieściłam ludzcy w cudzysłowie, gdyż ich zachowanie było bardzo nie-ludzkie.

Czy fakt braku pieniędzy, dodajmy, że sporych w tym przypadku, musi oznaczać zgon zwierzęcia? Dla "lekarzy" z tfu tfu kliniki VETS najwyraźniej tak.

Teraz w domu za ukochanym pupilem płacze trójka dzieci. Ciężko im będzie wytłumaczyć, że to Przyjaciele Czworonogów sprawili, że jest o jednego z Czworonogów mniej.
Obserwuj wątek
      • fedorczyk4 Re: Klinika Weterynaryjna VETS 27.10.10, 21:01
        Vets jest na ulicy Książęcej i ma dyżury 24/24. Mieszkam tuż obok, ale kiedy moja suka dostała w lipcową noc skrętu żołądka, pojechałam na Gagarina do Multiwetu. W ciągu 20 minut zostali ściągnięci chirurg i anestezjolog, w międzyczasie zostałam poinformowana o kosztach i ryzyku (ciężka narkoza u niemłodego psa, ewentualnie uszkodzenia wynikajace ze stanu etc). Operowali 3 godziny i sukę uratowali. Może dlatego, że zdarza mi się "futrowć" od czasu do czasu tę klinikę, nawet zaproponowali mi że mogą zaczekać kilka dni na "uiszczenie". Nie mam drastycznych doświadczeń z Vets`em, ale jakoś mnie do siebie nie przekonali przy okazji kilku wizyt które u nich odbyłam. N.p. podali znalezionemu kociakowi tak źle dobrane i silne środki odrobaczające, odpchlające i inne wstępne, że omało się nie przekręcił, właśnie w Multivecie potem go ratowali.
        --
        - Bal!!! - przeraźliwie wrzasnął kot
    • Gość: WolnePoglądy Re: Klinika Weterynaryjna VETS IP: *.warszawa.mm.pl 08.11.10, 16:12
      To chyba jakieś żarty!!! Aż trudno uwierzyć że są ludzie,którzy myślą że prywatna firma może wykonać usługę za darmo!!! Nie wierze że pieniądze zostały by zapłacone, jakby pani naprawdę zależało na uratowaniu zwierzaka to by Pani te pieniądze pożyczyła ( od sąsiadów, rodziny, znajomych, No i co z tego że cała sprawa miała miejsce w nocy? A bankomatów oczywiście w Warszawie nie ma,co? Skoro nie miała Pani pieniędzy na wizytę lekarza to jak wyobraża sobie Pani opłacenie zabiegu chirurgicznego i zapewnienie zwierzakowi opieki pooperacyjnej? Skoro była Pani na tyle mądra aby zdiagnozować skręt przewodu pokarmowego to na pewno Pani zdaje sobie sprawę że koniczna jest natychmiastowa interwencja chirurga. I jak sobie Pani to wyobrażała? że lekarzowi za stół operacyjny posłuży deska do prasowania a skalpelem będzie używana żyletka męża? Wykazała się Pani przerażającą głupotą i chamstwem bo dzięki Pani pies nie żyje a wyżej wymienieni lekarze są niesłusznie przez Panią oczerniani.Jeśli ma Pani pretensję do tej Kliniki, to również powinna Pani mieć pretensje do kliniki na Powstańców Ślaskich, na Gagarina i wszystkich innych lecznic weterynaryjnych bo żadna na pewno nie udzieliła by Pani pomocy w zamian za "zastaw" w postaci dowodu. Pani jest winna śmierci psa bo to właśnie Pani jest za niego odpowiedzialna i to Pani powinna dołożyć wszelkich starań aby ocalić go od smierci !!!!Ale najłatwiej było wykonać telefon i zwalić winę na kogoś innego...
    • Gość: wielbiciel psów Re: Klinika Weterynaryjna VETS IP: *.chello.pl 11.11.10, 16:56
      Facet jest chory psychicznie. Chce zrzucić winę na kogoś innego, a tak na prawdę sam jest sobie winien. Nie są to jakieś miliardy, żeby nie mieć ich na koncie, w skarpecie, gdziekolwiek. Jeśli ktoś jest głową rodziny to raczej powinien przewidywać takie sytuacje. Chyba każdy normalny człowiek ma 100 - 200 zł pod ręką w domu na jakiś wypadkową sytuację. Korzystałem jakiś czas temu z usług pana Łukasza Bębna i nie mam żadnych zastrzeżeń. To świetny fachowiec i nie ma żadnych przeszkód, żeby korzystać z jego usług i jego kliniki. Zapłaciłem za wizytę i wszytko było ok. Dodam, że skończyły się problemy ze zdrowiem mojego zwierzaka (shar pei), na temat którego trzeba mieć nieprzeciętną wiedzę. Także proszę się nie przejmować jakimś furiatem, który psuje opinię wyżej wymienionemu panu. Pozdrawiam serdecznie i współczuję dzieciom
      • Gość: Ania Re: Klinika Weterynaryjna VETS IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.11.10, 17:32
        Niezbyt przyjemna sprawa, ja bym zrobiła tą operację i liczyła na to że mi ta rodzina odda pieniądze. NIe ma co się wyżywać na niewinnym zwierzaku zwłaszcza w takiej zagrażającej życiu sytuacji. Jeśli masz wątpliwości zadzwoń do izby weterynaryjnej i spytaj czy takie zachowanie jest zgodne z kodeksem etyki lekarskiej. Może Was to zdziwi ale 1 na 10 przyszłych lekarzy czyli studentów weterynarii naprawde lubi zwierzęta.
    • domektomek Re: Klinika Weterynaryjna VETS 12.12.19, 22:25
      To nie lekarzy wina , że jest jednego czworonoga mniej tylko właściciela , który zapomniał o tym , że jak ma się pupila to są również obowiązki i odpowiedzialność , leczenie zwierząt nie jest na NFZ . Leczyłam w tej klinice swoją kicię Tofi - to wspaniali specjaliści ,polecam.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka