Dodaj do ulubionych

Interwencja u Rezcznika Praw Obywatelskich

09.11.10, 15:22
Podobnej treści pismo mec. Andrzej Tomaszek wystosował do Rzecznika Praw Obywatelskich. Na razie nie ma odpowiedzi, czy i w jakim zakresie Rzecznik podejmie interwencje w sprawie obszaru ograniczonego uzytkowania . Powiadomimy o stanowisku rzecznika na łamach forum Życie w obszarze ograniczonym.
--
forum: Życie w Obszarze Ograniczonym
Edytor zaawansowany
 • 12.11.10, 15:57
  BIURO
  RZECZNIKA PRAW OBYWATELSKICH
  RPO-637044-IV/09/KS

  00-090 Warszawa Tel. centr. 0-22 551 77 00
  Ai. Solidarności 77 Fax 0-22 827 64 53

  Pan

  Zespół Prawa Cywilnego i Gospodarki Nieruchomościami
  Szanowny Panie!


  W związku z Pana pismem, w którym postawione zostało pytanie, czy rozporządzenie nr 50 Wojewody Mazowieckiego z dnia 7 sierpnia 2007 r. w sprawie utworzenia obszaru ograniczonego użytkowania dla Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina w Warszawie obowiązuje w dalszym ciągu, wskazać należy, iż odpowiedzi na nie udzielił Naczelny Sąd Administracyjny w wyroku z dnia 29 września 2009 r. sygn. II OSK 445/09.
  Jak wskazał Naczelny Sąd Administracyjny, z dniem 15 listopada 2008 r. nastąpiła zmiana treści art. 135 ust. 2 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. - prawo ochrony środowiska powodująca, że tzw. obszar ograniczonego użytkowania tworzony dotychczas przez wojewodę w drodze rozporządzenia, po nowelizacji ustawy tworzony jest przez sejmik województwa w drodze uchwały, a ponieważ ustawa nowelizująca ustawę prawo ochrony środowiska nie zachowała w mocy aktów wykonawczych wydanych na podstawie przywołanego wyżej artykułu, zatem utraciły one moc.
  Skoro rozporządzenie nr 50 Wojewody Mazowieckiego z dnia 7 sierpnia 2007 r. nie obowiązuje, to do czasu podjęcia przez sejmik województwa odpowiedniej uchwały, nie obowiązują również ograniczenia wynikające z przepisów ww. rozporządzenia.


  CODZIENNIKPRAWNY.PL
  Wszystko, co każdy o prawie wiedzieć powinien
 • 25.11.10, 23:46
  Wedle mojej wiedzy, Rzecznik Praw Obywatelskich zainteresował się sprawą rozporządzenia nr 50 oraz pozwami odrzucanymi przez sądy z uwagi na rzekome, wątpliwe prawnie uchylenie rozporządzenia i podjął działania w tej kwestii.
  W ostatnich dniach rzecznik polecił dostarczyć mu kopie kilku wyroków wydanych przez Sąd Okręgowy, odrzucających pozwy z uwagi na brak podstawy prawnej do wypłaty odszkodowania. O wynikach tej kwerendy będziemy informować.
  --
  forum: Życie w Obszarze Ograniczonym

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.