Dodaj do ulubionych

Parkują i przesiadają się przy marketach. Złodz...

• zigzaur 12.12.10, 11:10
    Byłem w Strasburgu w tamtejszym Auchanie.
    Kto dokona zakupów w markecie, ma prawo zaparkować samochód na kilka godzin i jeszcze dostaje dzienny bilet na autobusy miejskie. W ten sposób za jednym zamachem przyciąga się klientów i rozładowuje ruch samochodowy w mieście.
  • huston_mamy_problem 12.12.10, 13:25
    super pomysł !!!!!!!zigzaur napisał:

> Byłem w Strasburgu w tamtejszym Auchanie.
    > Kto dokona zakupów w markecie, ma prawo zaparkować samochód na kilka godzin i j
    > eszcze dostaje dzienny bilet na autobusy miejskie. W ten sposób za jednym zamac
    > hem przyciąga się klientów i rozładowuje ruch samochodowy w mieście.

--
    www.ksiezapedofile.info/bbcfilm1.html
    www.rzeczpospolita.pl/dodatki/plus_minus_070616/plus_minus_a_7.html
    nobeliefs.com/nazis.htm
  • Gość: aqq IP: 81.219.51.* 12.12.10, 11:25
    Bojkotuj, bojkotuj. Cała przyjemność po mojej stronie. Pewnie nie byłoby tematu, gdyby - wbrew twierdzeniom bloggera - parking pod M1 nie był prawie zawsze nabity samochodami. Mieszkam w okolicy, i jeśli już muszę tam zrobić zakupy, to jadę (niestety, nie zimą) skuterem. Co ciekawe, pod sklepami należącymi do tego samego kompleksu (Ikea, Saturn czy coś, Decathlon i parę innych) miejsca nie brakuje. I może to tylko przypadek, że wszystkie one znajdują się dalej niż M1 od ul.Radzymińskiej i przystanków autobusowych. Parking pod prywatnym sklepem, o którego odśnieżanie regularnie dba prywatna firma, nie jest tak do końca miejscem użyteczności publicznej. Ja jako klient sklepu, jeśli mam tam zostawić swoje pieniądze, chciałbym robić zakupy we w mierę komfortowych warunkach, a nie przeciskać się między rzędami "zaradnych" prakujących na krzywy ryj.
  • Gość: Marcin IP: *.dynamic.chello.pl 12.12.10, 16:24
    Właśnie brakowało mi tego " na krzywy ryj" jakie to polskie. Pogonić cwaniaków z parkingu !!
  • Gość: korek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.12.10, 14:46
    a najlepiej podpalic zloma - drugi raz nie stanie, a inny sie zastanowi

CHCE P&R W OKOLICACH MAREK!! gdzie mam k..wa stawiac swoj samochod, zeby nie jechac godzine w tym j..ym korku!!
  • Gość: wfwf IP: *.ghnet.pl 12.12.10, 11:29
    prawa supermarketów dobry naprawdę dobry żart tak z rana normalnie ubaw po pachy
  • Gość: Janek IP: 46.112.202.* 12.12.10, 11:35
    Niech M1 wprowadzi opłaty za parking nawet 1zł/h stanowczo wystarczy, żeby odstraszyć większość osób traktujących to jako p&r.
    Dlaczego M1 sprowadza swój wewnętrzny problem z własną organizacją do miana problemu narodowego?
    Real jest tak badziewnym hipermarkietem, że po prostu nie wiem kto tam robi zakupy, tam po prostu śmierdzi.
  • lepus42 12.12.10, 11:38
    A co z takimi,którzy przyjadą,zaparkują pod M1 i nie dostaną w sklepie tego co potrzebują? Będą musieli u kierownika stoiska zdobywać odpowiednie zaświadczenie?
  • Gość: chris IP: *.dynamic.chello.pl 12.12.10, 11:52
    Przecież wystarczy porobić szlabany przy wjazdach na parkingi, które będę otwierane w porze otwarcia pierwszych sklepów (czyli zdaje się o 9:00). Większość parkujących na pewno zostawia samochody dużo wcześniej, bo do roboty jedzie na 8:00-9:00.

Proste i skuteczne rozwiązanie ;-)
  • Gość: Ragol IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.12.10, 11:56
    Zastanawia mnie w jaki sposób M1 zweryfikowało iż są to auta podróżników, a nie pracowników centrum?
    Odholowanie? A na jakiej podstawie, parking jest otwarty, wjazd na niego w żaden sposób nie jest limitowany.
    Po wtóre, nie miejmy złudzeń: M1 dąży do postawienia "parkometrów" w celu znalezienia dodatkowego źródełka, tylko najpierw zrobi wszystko, by nie nadwyrężyło to wizerunku: To nie nasza wina, to nieuczciwi nas do tego zmusili, w trosce o dobro naszych kochanych klientów musimy wprowadzić opłaty...

A prosty lud to łyka.
  • Gość: bolo IP: 217.116.101.* 12.12.10, 11:58
    Ta kretyńska propaganda zbiorkomu jest tym bardziej żenująca, gdy widać co się dzieje gdy trochę więcej ludzi próbuje z niego korzystać. Zbiorkom jest po prostu do d**y i zawodzi i aż dziw, że mimo to jesteśmy w europejskiej czołówce pod względem procentowego udziału zbiorkomu w przewozach. Ale tylko idiota może sądzić, że zdoła jeszcze bardziej zwiększyć jego udział - my mamy równać się z Londynem?? Nie ta liga!!!
  • Gość: le Ming IP: 178.73.49.* 12.12.10, 14:00
    > my mamy równać się z Londynem?? Nie ta liga!!!

Nie ta, nie ta... Londyn jest piec razy wiekszy.
  • Gość: oko IP: *.ssp.dialog.net.pl 12.12.10, 12:09
    Zakazać handlu w weekendy.
  • Gość: centuś krakoski IP: *.dynamic.chello.pl 12.12.10, 12:10
    W Koreii Północnej nie ma tego typu problemów: Każdy posiadacz samochodu może parkować do woli w centrach handlowych i centrach miast pod muzeami i sklepami.Wprowadźmy ich system polityczno-gospodarczy to problem zniknie.
  • Gość: u pwe4uvn IP: *.cdma.centertel.pl 12.12.10, 12:14
    Niektórzy opanowali to do perfekcji. Szkoda, że potrafią "egzekwować" prospołeczne zachowania tylko od innych. Bo swoje to na łańcuch, kłódkę i wara :)
    M1 ma prawo zrobić ze SWOIM parkingiem co mu się podoba. I NIKOMU nic do tego.
  • Gość: sdswwd IP: *.ip.netia.com.pl 12.12.10, 12:15
    dziwie sie marketowy, przeciez dla nich to zyla zlota, gdzie taka osoba zrobi zakupy wracajac z pracy jak nie u nich..... ale w polsce wolimy sie czepiac.
  • Gość: awekhrkw IP: *.cdma.centertel.pl 12.12.10, 12:29
    Mogę założyć się o bardzo poważną kwotę, że nie w M1.
  • huston_mamy_problem 12.12.10, 13:23
    dojezdzaja tam ludzie z wiosek z pod Radzymina oraz Wolomina..Gość portalu: awekhrkw napisał(a):

> Mogę założyć się o bardzo poważną kwotę, że nie w M1.

--
    www.ksiezapedofile.info/bbcfilm1.html
    www.rzeczpospolita.pl/dodatki/plus_minus_070616/plus_minus_a_7.html
    nobeliefs.com/nazis.htm
  • Gość: bloodyArt IP: *.centertel.pl 12.12.10, 12:19
    Wystarczy wprowadzić opłatę za postój dłuższy niż 2 godziny i problem z głowy :)
  • Gość: Gregor IP: *.netcity.pl 12.12.10, 12:20
    Rozumiem z tonu większości wypowiedzi, że można komuś wjechać na jego prywatne podwórko przy domu, lub wjechać mi na prywatny plac przy mojej firmie, zaparkować samochód, jechać na 8 godzin do pracy , wrócić po 10 godzinach , uniemożliwić mi dojazd do domu, okraść przez zablokowanie moim klientom dojazdu do mojej firmy i wszystko jest w porządku ? Brak słów na określenie takiego postępowania. Ciekawe jaka jest intencja tego artykułu, może pismakowi odholowano samochód i teraz się rewanżuje ? Dla mnie chamem jest tak samo człowiek który blokuje chodniki w mieście , jak i ten który okrada, czy to mnie , czy to Real , czy jakąkolwiek inną firmę blokując parkingi. Wystarczy popatrzeć na chamów parkujących po 12 godzin przy niektórych McDonaldach w Krakowie.
    Od zwolenników takiego chamskiego postępowania oczekuję na adresy ich domów, firm itp. Chętnie zaparkuje np w bramie ich domu lub zablokuje im dostęp do ich własnej firmy, sklepu itp. na 2 tygodnie parkując Sprintera, jak poczują co to znaczy to może zrozumieją.
    A żaden market nie jest od rozwiązywania problemów komunikacyjnych miasta.
  • dean08 12.12.10, 14:38
    Pochwale się: nigdy nie okradam M1 - nigdy tam nie jeżdżę....
  • Gość: kamila IP: *.dynamic.chello.pl 12.12.10, 22:45
    zgadzam się w 100%
  • Gość: neon IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.12.10, 12:45
    Stoją sobie auta na ulicy ktora teoretycznie jest dwukierunkowa. A jak stoja auta zaprakowane tam gdzie nie trzeba staje się ta uliczka pol kierunkowa bo tylko pol auta się zmieści....
    Gdzie kierowcy zdawali na prawo jazdy? gdzieś na wsi?
  • z_klifow 12.12.10, 13:18
    To ciekawe. Jadac do centrum niewielkiego angielskiego miasta (w ktorym mieszkam), parkuje pod Tesco. Tam jest informacja, ze nie mozna parkowac powyzej x godzin (chyba 2, bo to male centrum handlowe) i ludzie czuja respekt... dlaczego? Otoz dziala tam podobny jak na innych parkingach system monitoringu, w tym kamery. Nie musisz kupowac biletu, zeby ktos mogl sfotografowac twoja rejestracje. Sparawa rozwiazana. Nikt tu nie liczy na zadna uczciwosc, nie ma wiec glupich dyskusji. Jasne ze hipermarkety moga domagac sie oplat karnych, jesli maja dowod i jasne ze obowiazkiem miasta jest budowa komunalnych, platnych parkingow, jesli jest taka potrzeba.
  • ciotka-ltd 12.12.10, 13:27
    Mieszkam w niewielkim, bo 250-300 tys. miescie angielskim, gdzie - podobnie jak w innych miastach Wlk.Brytanii - popularne sa publiczne parkingi na obrzezach miasta, by mozna sie bylo spokojnie przesiasc do komunikacji miejskiej i nie pchac sie samochodem do centrum, i tak zatloczonego przez samochody jego stalych mieszkancow. Sa tez specjalne linie autobusowe z tych parkingow do centrum i - jesli uklad tras na to pozwala - lokuje sie przy tych parkingach takze i przystanki zwyklego transportu miejskiego.
    Zreszta nie jest to jedynie pomysl brytyjski - widzialam podobne rozwiazania we Francji, nawet w samym Paryzu etc. etc.
    Jak widac po kierowcach 'zlodziejach' Polacy juz dawno dorosli do Europy - niestety polskie wladze za Europa najwyrazniej nie nadazaja i jakos nikt z nich nie wpadl na pomysl polskich 'park and ride'.
  • Gość: Janek IP: 46.112.202.* 12.12.10, 14:04
    Nie zgadzam się aby Warszawa fundowała parkingi dla wsiórstwa spod warszawy, niech mieszkańcy marek, radzymina, wołomina etc parkuja sobie na P&R ufundowanych przez ich samorządy.
  • tw52 12.12.10, 14:35
    miasto tez ma interes w tym , zeby zmniejszyc korki - a ktos mieszkajacy poza Warszawa ma atakie samo prawo do poruszania sie po terenie kraju (w tym po Warszawie) jak mieszkancy.
    w UK "Park and Ride" glownie powstawaly przy podmiejskich stacjach kolejowych i oplata parkingowa wynosila malutka kwote dla kupujacych bilet z tej stacji.
    w UK wszedzie tam, gdzie jest prywatny parking przy duzym supermarkecie, gdzie moga parkowac nie-klienci - jest ograniczenie np 3 lub 4 godziny i chodzi facet, ktory skanuje tablice rejestracyjne.
  • Gość: Janek IP: 46.112.203.* 12.12.10, 19:10
    Tylko wytłumacz mi czemu z moich pieniędzy mają być budowane udogodnienia dla dojeżdżających do miasta, Warszawa ma na prawdę duże potrzeby inwestycyjne, niekoniecznie trzeba fundować inwestować w coś z czego będą korzystać tylko przyjeżdżający do Warszawy.

Ludzie dojeżdżają do M1 bo większość ludzi w markach ma bardzo daleko do przystanku ZTM, brakuje tam chodników, a autobusy jeżdżą za rzadko i są przepełnione (nie wspominając o opłakanym stanie infrastruktury każdego rodzaju).
    Niech miasto Marki wybuduje za swoje pieniądze parking p&r i dogada się z ZTM (zapłaci mu) za puszczenie kilku linii autobusowych do niego.

Samorządy są nieudolne bo ciągle wszystkie stanowiska okupują nic nieznający się, nieudolni kolesie kolesi i ich jedynym celem życiowym jest wymuszenie łapówki za załatwienie najprostszych spraw.
  • lemon-grass 12.12.10, 19:55
    Jasiu - dlatego miasto ma płacić z P&R by miasto było luźniejsze. Miasto powinno zbudować na obrzeżach jak najwięcej P&R. Do tego powinno się zwiększyć ilość jeżdżącego taboru komunikacji. Naprawdę Ty też skorzystasz na tym jeśli parkingi powstaną. Dodatkowo jako osoba mieszkająca na Pradze powiem, że gdy powstaną kiedyś wreszcie obwodnice to chętnie będę z Pragi wybijał się na obwodnicę, jechał na drugą stronę Wawy, tam stawała już na P&R i dalej zwiedzał zbiorkomem. Jasiu, a ile Ty w ogóle płacisz podatków, że tak mówisz ?
  • create 12.12.10, 16:38
    Janek wsiórostwem, można nazwać jedynie Twój typ rozumowania.
  • wuzuwela 12.12.10, 14:05
    supermarket powinien postawić bramki wjazdowe na karty otrzymywane z automatu przy wjeździe i bezpłatne na np. 2 godziny,dalej już płatne jak za normalne parkowanie.Dodatkowo aby uzyskać bezpłatny bilet wyjazdu trzeba przedstawić paragon że się coś kupiło w tym supermarkecie czy wchodzących w skład centrum handlowego sklepów,nie to płać.Tą czynność wykonuje się przed opuszczeniem kompleksu handlowego w zwykłej kasie lub specjalnych gdzie do otrzymanego biletu przy wjeździe wnosi się zezwolenie na otwarcie bramki,aha!po wykonaniu tej czynności pozostaje około 15 min na opuszczenie parkingu,to uwaga dla cwaniaczków:))) Dwie godziny to wagon czasu i kto przyjechał kupić a nie połazić, zmieści się w tym limicie(może być i większy,zależy od właściciela parkingu).Będzie mniej tłoku na parkingu i jakiś porządek.
    Nie ja to wymyśliłem,na zachodzie to norma i sprawdziło się,a i na utrzymanie parkingu kasa uzbiera się takim obrazem również.
    Jak ktoś wybudował parking za własną kasę to ma prawo do tego aby on mu przynosił zyski czy to w formie klientów w sklepie czy zwykłych parkujących,dzisiaj nic za friko,komuna się skończyła gdzie wszystko było wspólne i bezpłatne.
    A propos,może właściciel mnie jakoś wynagrodzi za podrzucenie pomysłu:))))?
    --
    Panika i nadgorliwość są gorsze od faszyzmu.
  • hajota 12.12.10, 14:37
    Takie rozwiązanie funkcjonuje już od paru lat przy Centrum Jupiter na Towarowej. Bezpłatny parking do 2 godzin, a w weekendy bez ograniczeń, bramki są otwarte. Nie trzeba przedstawiać paragonu, że coś się kupiło.
  • wuzuwela 12.12.10, 15:28
    hajota napisała:

> Takie rozwiązanie funkcjonuje już od paru lat przy Centrum Jupiter na Towarowej
    > . Bezpłatny parking do 2 godzin, a w weekendy bez ograniczeń, bramki są otwarte
    > . Nie trzeba przedstawiać paragonu, że coś się kupiło.

właśnie w tym różnica że właściciel parkingu niejako zmusza parkującego do kupna,choćby gumy do żucia,ale u niego!to dla takich co parkują a nie maja zamiaru nic kupić i jak mówiłem,2 godziny to dużo czasu i można wiele spraw załatwić,nie obowiązkowo robiąc zakupy,a tak parkujący musi choć złotówkę zostawić:)))biznes.Według mnie jak jadę do takiego supermarketu coś kupić to nie rażą mnie tego typu rozwiązania,nawet to "kasowanie" karty wjazdowej nie robi problemu.Za to na parkingu zawsze jest miejsce i różne "karki" nie organizują sobie tam spotkań.
    --
  • wojgas 12.12.10, 20:11
    system parkowania z Towarowej jest znacznie bardziej optymalny niż okazywanie rachunków. Pokazywanie dowodów zapłaty może zirytować kogoś kto przyjechał np. zamówić kuchnię za kilkanaście tysięcy.
  • Gość: ała IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.12.10, 20:48
    System sprawdzania rachunków jest kiepski. Może zniechęcić tych, którzy przyjechali obejrzeć towar lub dokonali zakupu z dostawą do domu. Lepszy jest system: 3h darmo, za każdą następną 1 zł.
  • wuzuwela 12.12.10, 21:56
    wojgas napisał:

> system parkowania z Towarowej jest znacznie bardziej optymalny niż okazywanie r
    > achunków. Pokazywanie dowodów zapłaty może zirytować kogoś kto przyjechał np. z
    > amówić kuchnię za kilkanaście tysięcy.

przecież i tak wiedzą (obsługa że kupił "kuchnię za kilka tyś.)bo potwierdzić talon wjazdu może w tej samej kasie,poza tym może jeszcze kupić coś innego w drugim stoisku czy sklepie w tym ,nazwijmy to centrum handlowym,i pokazać paragon kasowy że kupił np. gumę do żucia:)))poza tym nikt nie ogląda tego rachunku co,kiedy i gdzie kupił,po prostu sczytuje kod kreskowy z paragonu na którym wszystko to jest(zazwyczaj paragon jest anonimowy)!aha zapomniałem że akcja toczy się w Polsce,i kod kreskowy na paragonie nie jest w modzie:)))pozostaje tylko to że kupujący nie jest nadętym bufonem ,typu;"co mi ku... będą w portfel zaglądać!" i będzie mu wisiało kto i co może się z tego rachunku dowiedzieć.
    Jeszcze raz podkreślam,chodzi mi o to że do danego sklepu przyjdzie solidny klient któremu trzeba zapewnić minimum komfortu dojazdu,parkowania i wyjazdu.Zazwyczaj jak ktoś wybiera się do sklepu samochodem to po to aby coś kupić i stać go na parking lub w ostateczności na kupno drobiazgu które jest forma opłaty za parking,zaparkuje i jeszcze zje gumę przy okazji.
    Problem w artykule jest taki że parkują za friko i nic nie kupują,więc ja widzę taki wariant.System parking &drive powinien być w interesach miasta,gminy itd.(mniejsze korki,czystsze powietrze) a biznes co z tego ma?albo niech się dogadają...
    --
  • Gość: mario IP: *.dynamic.chello.pl 12.12.10, 14:30
    Dlaczego miasto nie zbuduje takich parkingów dla przesiadających się. Lokalizacja parkingów w pobliżu węzłów komunikacyjnych - proste.
  • Gość: Walery Kapiszon IP: *.adsl.inetia.pl 12.12.10, 16:09
    Po co mi to polecasz? Czytałem jak byłem mały - lata 70'
  • Gość: Shego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.12.10, 16:22
    Przypomnijcie sobie artykuł o facecie z działką z biedaszybami w Wałbrzychu...
    To co cudze budzi w polakach respekt tylko zabezpieczone kratą, płotem, bramką, szlabanem, ochroniarzem, kamerą. Stąd tyle zamkniętych osiedli, bo tam nie można parkować na trawnikach, zwierzęta nie mogą defekować na placach zabaw itp.
    Polacy każdy niezabezpieczony fragment terenu, nieważne czy prywatny czy publiczny z miejsca zaanektują na swoich lewych, lepszych zasadach. Skłotersi w wersji makro.
  • szabelka33 12.12.10, 16:28
    markety pobudowaly swoje centra w centrach miast` - dawaly za to ogromne łapówki, a teraz dziwią się że im ludzie parkują. te centrum M1 to jest w środku miasta pomiędzy osiedlami po kilkaset tysięcy mieszkanców. a ja oprócz parkowania zawsze jadę tam zrobić kupę, taniej mam za szambo wtedy, he, he...
  • mariuszet 12.12.10, 16:43
    Chłopie chyba nie jesteś z Poznania, jeśli M1 jest wg ciebie w centrum i nie leży między osiedlami- do najbliższego jest z kilometr. A jeśli jeździsz korzystać z kibli w markecie, to chyba w swoim obejściu masz gorszy.
  • blackmark 12.12.10, 17:39
    uważam, że włodarze miast powinni jak najszybciej zacząć budowę jak największej ilości parkingów, czy to podziemnych (kosztowna budowa, wiem) czy nadziemnych, kilkupiętrowych. taki obiekt nie musi być brzydki ani bardzo rozległy, bo lepiej mieć kilkanaście mniejszych parkingów do 200 aut niż trzy moloch po 1500 miejsc parkingowych, choćby ze względu na rozmiary oraz problemy komunikacyjne przy wjeździe/wyjeździe. takie parkingi funkcjonują z powodzeniem wszędzie na świecie, miasto zarabia kasę, powstają kolejne miejsca pracy (dyżurka, myjnia, valeting, kioski i inne usługi) a centrum oczyszcza się z nadmiaru aut więc zmniejszają się korki. nawet wypadków jest mniej! przy odrobinie inwencji można to tak zbudować, że w centrum miasta na dachu parkingu powstaje płaska powierzchnia, na której w razie W może wylądować śmigłowiec, np. ratowniczy a na co dzień jest tam boisko lub kort tenisowy. architektura nie zna granic więc parking może być tak samo elegancki jak każdy inny budynek - same plusy! do roboty wiéc, wpuscmy Europé za próg!
  • Gość: Mirek IP: *.sub-97-213-39.myvzw.com 13.12.10, 19:41
    > uważam, że włodarze miast powinni jak najszybciej zacząć budowę jak największej
    > ilości parkingów, czy to podziemnych (kosztowna budowa, wiem) czy nadziemnych,
    > kilkupiętrowych....
    Właśnie, i do tego jeszcze z 3 nowe linie metra, nowe linie tramwajowe i autobusowe, więcej żłobków, przedszkoli i szkol. Ach i jeszcze więcej dróg. No i o moście zapomniałem...
    Tylko skąd wziąć na to pieniądze. Fajne są te wszystkie opinie, tylko nikt nie myśli o tym ze to kosztuje i niczego nie zrobi się w jeden dzień.
  • jpelczar 12.12.10, 18:18
    Powinni czym prędzej w centrach handlowych powprowadzać w dni robocze od 8 do 18 płatne parkingi, przy czym pierwsza godzina bezpłatnie. Czas parkowania przedłużać powinno zrobienie zakupów/bilet do kina/etc. Nawet jak ktoś sobie przyjdzie tylko pooglądać sklepy to mu 1h gratis w zupełności wystarczy. Ograniczy to liczbę cwaniaczków parkujących całymi dniami. Jak firmy chcą tam zostawiać auta to CH może przeznaczyć część miejsc na wynajem.

W BlueCity bardzo ładnie wyczyścili z cwaniaczków parking podziemny. Jeszcze w Galerii Mokotów by się przydała taka akcja, bo niedługo nie będzie gdzie zaparkować w dni robocze jak zbudują kolejne kilka biurowców. Czemu ja jako klient, który przyjeżdża na zakupy mam dymać z drugiego końca parkingu, co jest szczególnie uciążliwe przy złej pogodzie ? Jak pracowałem w centrum i chciałem jeździć samochodem to po prostu sobie opłacałem miejsce na parkingu. Po zmianie lokalizacji na okolice Wołoskiej na szczęście dorobiłem się swojego miejsca parkingowego - nie od razu oczywiście. Jak chciałem parkować legalnie na publicznym parkingu to po prostu jeździłem o 6 rano.
  • Gość: q IP: 94.75.121.* 12.12.10, 19:56
    dlaczego zmuszacie innych by zachowywali sie jak WY/Ty.
    Nie kazdemu starczy 1h, a moze chce cale 6h byc, a moze i wiecej bo dzieciaki i zakupy i plac zabaw i kregle i kino.... jesli M1 chce zamykac teren niech zamyka, jesli nie to nie...

jesli juz o: w Galeri Mokotow jest parking otwierany o 9.00 (czy 9:30) i jest ok (dla firmy) - chybaze ktos moze przyjsc o na 10 do pracy. gdzie parkuja inni to wiadomo.
    np. w tamtej okolicy jest w nowym budynku/parking - 1h za darmo(przyjedzie klient cos zalatwic).

niech to sobie rozwiazuja centra handlowe w jaki sposob zarzadzaja swoimi, co by nie mowic, ale w przestrzeni publicznej parkingami.

P.S. a na noc nie mozesz zostawiac samochodow... czyli mozna jakos zarzadzic... to klient wybiera gdzie chce pojechac rozbic zakupy itp.

• hit.and.run 12.12.10, 20:11
    Gość portalu: q napisał(a):

> dlaczego zmuszacie innych by zachowywali sie jak WY/Ty.
    > Nie kazdemu starczy 1h, a moze chce cale 6h byc, a moze i wiecej bo dzieciaki i
    > zakupy i plac zabaw i kregle i kino.... jesli M1 chce zamykac teren niech zamy
    > ka, jesli nie to nie...

Wiesniaki ktore chadzaja z dziecmi do centrow handlowych i siedzace tam caly dzien powinny placic podwojnie
  • hit.and.run 12.12.10, 20:22
    >Jeszcze w Galerii Mokotów

Galeria Mokotow to porazka. Przyjezdzajac na zakupy w srodku dnia nie jestem w stanie w normalnym czasie zaparkowac tylko musze krazyc i szukac miejsca ....
    Dlatega te galerie omijam od jakiegos czasu z daleka. Niech sponsoruja ich biurowicze a oni biurowiczow.
  • Gość: xxx IP: *.knc.pl 12.12.10, 19:54
    Parking jest prywatny a nie publiczny
    to zwykłe złodziejstwo

własność jest święta! czas wbić sobie to do głowy

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka