Dodaj do ulubionych

Budowa Świątyni Opatrzności Bożej - stop! Małe ...

13.12.10, 07:11
No to Struzik nie ma wyjścia i musi odpalić kolejne dwadzieścia milionów.
--
eksmisja.wordpress.com/2009/
Edytor zaawansowany
 • Gość: :))) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.12.10, 07:22
  Może Struzik, a może Platforma hojnie sypniue.
  Na Bemowie wsparcie kościoła w okręgu burmistrza wykonało cud wyborczy,
  trzeba korzystać ze sprawdzonych metod :DDD
 • Gość: DNA IP: 193.57.67.* 13.12.10, 08:06
  Dobrze ze zatrzymuja budowe, polska ma wazniejsze wydatki niz cos co przypomina wielka wyciskarke soku z cytrusow.
 • Gość: konrad.ludwik02 IP: 78.8.106.* 13.12.10, 08:46
  STOP Budowie???
  Absurd: za dużo już w nią włożono pieniędzy, zaś rozpowszechnianie katastroficznych wizji zatrzymania robót z braku środków jest nieuzasadnione. Pieniądze napływały, napływają i napływać będą, choć cieńszym strumieniem - ale tak było "od zawsze" przy wielkich inwestycjach kościelnych. No - może za wyjątkiem giganta w Licheniu, ale to ewenement, wyjątek od reguły.
  Gigantyczną katedrę w Katowicach zaczęto budować grubo przed wojną i na dobrą sprawę jest dotąd nieukończona - bo kopuła spoczywa na zwieńczeniu ścian, a powinna była zostać osadzona na wysokim bębnie. Sagrada Familia Gaudiego budowana jest od końca XIX wieku i dotąd nie ukończona, Św. Stefana w Wiedniu i katedrę w Kolonii budowano przez wieki, podobie jak katedrę wawelską. Nic się nie stanie złego, jeżeli Chrystusa Króla w Wilanowie ukończą następne pokolenia, i Kościół, i sam kościól tylko na tym mogą skorzystać!
  Nota bene: chcąc być pożyteczni - podajcie konto, chętnie przekażę skromny emerycki datek na to sanktuarium naszej Victorii pod Wiedniem!
 • Gość: jankop IP: *.unknown.vectranet.pl 13.12.10, 09:01
  takiego podejscia do spraw polskich potrzeba,bez jadu i zawiści nawet jak coś nam się nie podoba.Dzięki.Też bym przelał parę złotych.
 • Gość: occam IP: *.warszawa.vectranet.pl 13.12.10, 09:09
  To przelej je na jakąś fundację która naprawdę pomaga ludziom, bo ta kupa gruzu to chyba średnią pomoc przyniesie.
 • Gość: kera IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.12.10, 09:19
  a czy mozna przelać pieniadzę i wesprzeć jakąś fundacje dobrej woli, która walczy o powstrzymanie tej budowy?
 • Gość: konrad.ludwik02 IP: 78.8.106.* 13.12.10, 10:10
  "kera":
  Za niesławnej pamięci komuny, chcąc zwalczać - słabą dosyć zresztą - religijność w NRDowskim narodzie, ichnie władze wykombinowaly różne "Ersatze" urządzeń kościelnych: zamiast chrztu - uroczyste nadanie imienia, zamiast konfirmacji wzgl. 1. komunii - tzw. Jugendweihe, oczywiście świecki ślub i pogrzeb. Nie przyszła im do glowy ani jedna uroczystość - która nie byłaby namiastką kościelnej lub była uświęcona świecką tradycją!
  Jak to się stało, że Twój pomysł fundacji służącą zwalczaniu budowy Świątyni Opatrzności, nasunął mi takie reminescencje?
  Wiadomo, że w Polsce mamy rozliczne braki i potrzeby, jeśli więc zakładać nowe fundacje - to na cele związane z zaradzeniem złu, a nie dla burzenia materializacji dążeń wiernych widzących inne potrzeby!
  Nota bene - Kościół wcale intensywnie zajmuje się również działaniami charytatywnymi, np. w Bielsku-Białej buduje hospicjum, wydaje posilki głodującym (!) dzieciom itd!
 • kretynofil 13.12.10, 12:07
  > Za niesławnej pamięci komuny, chcąc zwalczać - słabą dosyć zresztą - religijność

  U nas na szczescie nie mialo to miejsca - bo jak inaczej wytlumaczyc to ze za komuny koscioly rosly jak grzyby po deszczu?

  No, chyba ze taki byl przebiegly plan komunistow - postawic tyle kosciolow zeby Polakom zbrzydly one do reszty?

  --
  Powiedz kto cię spłodził, to cię pomszczę.
  (by vogon.jeltz)
 • Gość: konrad.ludwik02 IP: 78.8.106.* 13.12.10, 13:42
  "kretynofil":
  Nieładnie - wykorzystujesz przywilej późnego urodzenia! Gdybyś sięgnął do źródeł, dowiedziałbyś się, że za tej roztomiłej komuny funkcjonował skutecznie niepisany zakaz budowy kościołów: i za Bieruta, i za Gomułki; dopiero w czas gierkowskiej dekady sukcesu restrykcje zelżały, no a Generałowi już bardzo zależało na dobrych stosunkach i z Kościołem, i JPII, więc świątynie nadal się budowało, czasami nawet do przesytu!
  Nie twierdzę, że budowa Świątyni Opatrzności była koniecznością, raczej chodziło o symbol, który w zamierzeniu miał powstać ze składek wiernych. A to zdeterminowało tempo budowy, wiadomo przecież, że w kraju naszym nie nowobogaccy są najbardziej ofiarni, lecz ludzie prości, objęci obecnym kryzysem i pauperyzacją! Stąd Kościół chcąc pozostać wierny swoim zasadom, będzie musiał się pogodzić z koniecznością rozłożenia inwestycji na dłuższy okres czasu, być może nawet na całe pokolenia ...
 • Gość: polish-crap IP: *.fbx.proxad.net 13.12.10, 14:11
  Bredzisz Ludwik w latach osiemdziesiatych zaczeto budowe tylu kosciolow jak nigdy w historii Polski.
 • pogromca_mrowek 13.12.10, 14:12
  skończył. Ot i wszystko, jeszcze tylko wpierdót z Komisją Majątkową i może będzie choć ciut normalniej. Nieważne czy Polska biedna czy bogata, ważne żeby była n-o-r-m-a-l-n-a.
 • Gość: Adam IP: *.hsd1.il.comcast.net 13.12.10, 16:47
  Ludwik, masz racje z tym co powiedziałeś. Tzw. nowobogaccy nie beda przykladac sie do budowy tej swiatyni, i faktycznie budowa bedzie finansowana z datkow ludzi "prostych", bez urazy dla nich. Jednakze, czyz nie jest to smutne jak bardzo manipuluje sie tymi ludzmi, ze to tak wazne dla Polski zbudowac to swiatynie. Jestesmy krajem w ktorym koscioly sa na kazdym rogu. Niedawno mialem okazje byc w Belgii i widzialem wielkie katedry puste i zamkniete, a w Czechach jest na kosciol ktory zostal przerobiony na dyskoteke. Niezbyt ciekawie. Chcac nie chcac, nie wydaje mi sie ze w Polsce za 20 lat bedzie tyle samo wiernych co teraz i budowa kolejnych kosciolow mija sie z celem, szczegolnie tak drogich kosciolow. A odwracanie sie ludzi mlodych od kosciola, w duzym stopniu wynika z tego jaki kosciol jest w Polsce, tak mocno instytucjonalny i nieprzejrzysty finansowo. Gdzie moge zobaczyc budzet swojej parafii? Jak zarzadzane sa finanse kosciola? Da sie to sprawdzic? Z tego wynika brak zaufania dla tej instytucji.
 • Gość: gość IP: 178.73.48.* 14.12.10, 00:27
  Za bardzo się nie znam, ale budżet parafii akurat nie jest tajemnicą. Jest chyba nawet w każdej parafii jakiś zespół "cywili", który pilnuje parafialnych pieniędzy.
 • tymon99 14.12.10, 12:55
  wielki kwantyfikator jest tu mocno na wyrost. chyba, że masz na myśli parafie ewangelickie.

  --
  she never stumbles,
  she's got no place to fall.
 • piggy1 15.12.10, 21:09
  Budżet swojej parafii i sposób zarządzania finansami możesz zobaczyć, niestety, tylko w kościołach protestanckich, w Polsce np. w parafiach ewangelicko-augsburskich w W-wie, Sopocie czy w Cieszynie. Tam też pastor (czyli protestancki ksiądz) dostaje stałą pensję, której wysokość określa rada parafialna. Nie ma opłat za śluby, chrzty, pogrzeby, bo wierni płacą okreslone datki na te cele, na pensje pastora i ewentualny remont kościoła, jak jest taka potrzeba. Do tego pastor, jeżeli parafia jest niewielka, może na co dzień pracować w zupełnie innym, świeckim zawodzie. No i oczywiscie, pastor może mieć rodzinę. Pastor bez rodziny nie jest zresztą mile widziany. I to jest w sumie ta normalność, której w kościele katolickim prózno szukać.
 • tymon99 19.12.10, 01:34
  czy jest jakiś powód, dla którego akurat te 3 parafie ewangelicko - augsburskie ze 134 istniejących w polsce wyróżniłeś?

  --
  she never stumbles,
  she's got no place to fall.
 • krwe 13.12.10, 15:01
  a wcześniej były obrzędy pogańskie, które to sobie katolicy przerobili na swoje święta.wiec katolskie złodziejaszki won do watykanu !
 • Gość: pm IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.12.10, 20:00
  a ja wiem skąd kościół powinien wziąć kasę na światynię opatrzności. skoro komisja majkowa oddała kościołowi iles tam tysięcy hektarów ziemi, oraz wypłaciła ileśset milionów odszkodowania to niech sobie z tego budują świątynie opatrzności, niech sie na nią po prostu złożą domy zakonne, wspólnoty takie a śmakie, biskupi, księża...

  ci też niech sie dołożą wyborcza.pl/1,75248,8808766,Zakonnicy_blokuja_rozwoj_strefy_ekonomicznej.html

  i ci też :D wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,98993,8808409,Leczenie_nieplodnosci_w_Licheniu__Metoda_kwestionowana.html :D
 • Gość: SZPONGLER IP: *.centertel.pl 13.12.10, 18:51
  To nie jest tak, że świeckie władze "zerżnęły" uroczystości kościelne. Jest coś takiego jak rytuał przejścia, po angielsku "rite of passage" obecny praktycznie we wszystkich kulturach na świecie od początkó cywilizacji zwyczaj świętowania najważniejszych momentów w życiu człowieka - narodziny, wejście w dorosłość, stworzenie związku, w końcu śmierć.
  Chrześcijaństwo ani tego nie wymyśliło, ani nie powinno rościć sobie jakichkolwiek praw wyłączności. Im więcej ciekawych alternatyw (śluby humanistyczne na przykład) tym lepiej.

  Wracając do świątyni - niech wierni budują. Niech i będzie to trwało 50 lat. Ale państwo grosza nie powinno dokładać.
 • Gość: zimka IP: *.dynamic.chello.pl 13.12.10, 19:11

  Kurde, nie wiedziałam, to przed chrystianizacją Slowianie nie mieli nadawanych imion? Tylko erzacowe takie mieli uroczystości? Rany, pochówki też były na niby!? Jak to dobrze czasem zajrzeć na to zacne forum, zawsze się człowiek czegoś nowego się dowie, że aż się często zadziwi.
 • atosatos1 14.12.10, 00:31
  i samorządów pieniądze. Nie odejmuje sobie od ust ( w przeciwieństwie do niektórych słuchaczy radia M.)
  Więc nie przesadzajmy z tą jego hojnością. A na budowy hospicjów, prowadzenie szkół, dostaje bezpłatnie lub za symboliczną złotówkę grunty , budynki.
 • Gość: mądry IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.12.10, 14:36
  Niechaj nie zabierają pieniędzy z budżetu Państwa które przeżerają a pózniej stają się hojni i resztki dają biednym odebrać zrywają cten konkordat może ci wierni będą ich utrzymywać i będzie sprawiedliwiej????????????
 • Gość: makak IP: *.zjz.pl 13.12.10, 09:23
  konrad.ludwik02 i jankop to prowoki- napisali ironię
 • Gość: KOGA-6 IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 13.12.10, 19:00
  To jawna glupota tz. wiernychjakie swiatynie to paranoja jezeli tz. panstwon polskie da pieniadze to TRYBUNAL mamy kontrole nad dotacjami panie premierze dosyc tego to panstwo swieckie a kler w tym panstwie to problem jego marginalizacja i to natychmiast a tz. poslowie tz. katolicy to margines czas jest okreslony degradacji kosciola to otwarcie przedstawiam KLER MA BARDZO MALO CZASU A TZ. WATYKAN TO CO WLOSI NIENAWIDZA BO TO JEST PRAWDA. Prosze powiedziec ile w bankach polskich koscol jest winny a podatnik polski nie ma prawa na cele kleru placic panie PREMIERZE TUSK TO JEST WETO TEGO KRAJU KLER TO MARGINES INACZEJ STRAZBURG PO NASZEMU A TZ. POLSKA RACJA STANU TO POLITYCZNA MADROSC CZY GLUPOTA EUROPA TEGO NIE TRAWI.ZNISZCZE KLER PROSTE METODY A WATYKAN MA TEGO SWIADOMOSC.GLUPOTA POLAKOW TO SLOWIANSTWO W MALYCH GRANICACH TEGO PANSTWA.
 • akle2 13.12.10, 09:09
  Na powodzian byś lepiej przekazał, albo na obiady dla dzieci. Kościoły są potrzebne, ale mamy ich wystarczająco dużo, no, chyba że - jak powiedział kretynofil - moc Boga wzrasta wprost proporcjonalnie do objętości świątyni, w której mieszka.
 • tymon99 13.12.10, 10:06
  a nie lepiej, żeby obiady dzieciom zapewnili rodzice?

  --
  she never stumbles,
  she's got no place to fall.
 • akle2 13.12.10, 22:07
  Dzieci nie są winne niezaradności rodziców. Albo ich pijaństwu, albo temu, że tatuś odszedł od mamusi i mamusia żyły sobie wypruwa i nawet na obiady dla dziecka ją nie stać. Tak bywa.
 • tymon99 19.12.10, 01:29
  jeśli tatuś odszedł od mamusi, to tatuś ma płacić alimenty. jeśli tatuś chwilowo nie ma z czego, to istnieje odpowiedni fundusz, co za tatusia założy.

  --
  she's got everything she needs,
  she's an artist, she don't look back
 • Gość: Grzesiek IP: 217.153.204.* 13.12.10, 16:47
  Świątynia Opatrzności Bożej jest budowana od 200 lat więc postanowienie o jej budowie nie jest związane ani z komunizmem ani z tym ile kościołów ostatnio zbudowano w Polsce. Jako młody i aktywny człowiek uważam, ze brakuje w Polsce miejsca mówiącego tak wiele o dziękczynieniu jak ta Świątynia.
 • akle2 13.12.10, 22:33
  Bóg mieszka w każdej świątyni, a w drewnianym małym kościółku doświadczysz go bardziej niż w takim molochu. Gdyby za te pieniądze zorganizowano hospicja albo rodzinne domy dziecka,to uwierz mi, że dziękczynienie o którym piszesz, większy by miało wtedy wymiar.
 • bogda35 29.12.10, 22:19
  Gość portalu: Grzesiek napisał(a):

  > Świątynia Opatrzności Bożej jest budowana od 200 lat więc postanowienie o jej b
  > udowie nie jest związane ani z komunizmem ani z tym ile kościołów ostatnio zbud
  > owano w Polsce. Jako młody i aktywny człowiek uważam, ze brakuje w Polsce miejs
  > ca mówiącego tak wiele o dziękczynieniu jak ta Świątynia.
  a właściwie za co dziekczynienie ? decyzję o budowie podjęto po uchwaleniu Konstytucji 3 maja - a co było potem ? l lata utraty panstwowości,krwawe i nieudane powstania ,dwie wojny światowe ,komunizm .... Sadze że z komisji majątkowej spokojnie wystarczy na dokonczenie tej budowy.
 • fpitt 13.12.10, 09:09
  Może tak gwoli przypomnienia. Budowa Świątyni Opatrzności (bez bożej) miała być budowana z woli Sejmu Czteroletniego. Na pewno nie miała być pomnikiem dla KK, miała mieć charakter "ponad" religijny (przypominam - Marszałek Sejmu Stanisław Małachowski był masonem). To w latach dwudziestych prawica i KK "zrobili" ze Świątyni Opatrzności - bożą. A po upadku komuny pełnymi garściami zaczęto finansować ten pomnik KK. I to on ma się starać o kasę na budowę a nie budżet państwa. KK odzyskał już tyle majątku i kasy (wide Komisja Majątkowa),że stać go na taki wydatek. A mydlenie oczu Polakom "Panteonem Zasłużonych" to pic. Jak pochowacie w kościele innowiercę lub ateistę? Chyba, że tacy nie mogą być "zasłużeni" z założenia. To w takim razie tym bardziej budowa tego kościoła jest sprawą KK.
 • jakbukda 13.12.10, 09:37
  Panteon Zasłużonych, a czym sobie zasłużyli na to, zeby zakopać ich na budowie jak Jimmy'iego Hoffę?
  Zwłaszcza, że ks. Twardowski wyrażał wolę spoczęcia w rodzinnym grobowcu.
  --
  "Przepraszam, co Pan uważa za gorsze - ignorancję czy niewiedzę?"
  "Nie wiem, bo mnie to nie obchodzi."
 • Gość: k IP: *.dynamic.chello.pl 13.12.10, 10:01
  fpitt napisał:

  KK odzyskał już tyle majątku i kasy (wide Komisja Majątkowa),że stać go na t
  > aki wydatek.

  Skąd masz wiedzieć, co z tą kasą się stało?
  Mnie się wydaje, że 90% środków jest w Watykanie, jak to z mafią bywa do prania tęgie głowy mają.
 • wawak1 13.12.10, 11:04
  Jak miała wyglądać Świątynia Opatrzności można sobie obejrzeć w Mokobodach na Podlasiu, gdzie w końcu XVIII wieku Ossoliński wybudował jej kopię:

  upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/a/aa/Mokobody01.JPG/800px-Mokobody01.JPG
 • Gość: katołek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.12.10, 10:22
  to się nazywa efekt utopionych kosztów.
  jak w coś włożyłem kaskę, to podem dokładam, żeby nie przyznać się do straty.
  opisywany w podręcznikach przejaw głupoty inwestycyjnej.
  a datek emerycki, to niech osoba przekaże na jakiś sensowny cel.
  a BTW, mam nadzieję, że jak już wreszcie tego koszmarka skończą, to proces laicyzacji dojdzie do takiego poziomu, że będą mogli sobie tam welodrom zrobić.
 • piegrza 13.12.10, 15:46
  Gość portalu: konrad.ludwik02 napisał(a):

  > STOP Budowie???
  > ......................................
  >................... Nota bene: chcąc być pożyteczni - podajcie konto, chętnie przekażę skromny emer
  > ycki datek na to sanktuarium naszej Victorii pod Wiedniem!
  Wg mojej wiedzy i pamięci pomysłodawcy w XVIIIw mówili o uczczeniu budową Świątynii Opatrzności Bożej TWÓRCÓW KONSTYTUCJI 3 MAJA, a nie Wiktorii Wiedeńskiej.
 • darek4455 13.12.10, 16:41
  Czemu mają służyć te bizantyjskie budowle? Kościół katolicki przegina i sam sobie strzela w kolano. Wstyd mi za naszych zabobonnych rodaków.
 • Gość: Ania IP: 217.153.204.* 13.12.10, 16:33
  Budowa Świątyni Opatrzności Bożej ciągnie się od 200 lat, czas zakończyć budowę wotum obiecanego w Konstytucji. Idea budowy tej świątyni jest wcześniejsza niż większość inwestycji w Polsce i należy ją dokończyć zamiast wiązać co chwila z wydarzeniami z polskiej sceny politycznej.
 • snellville 13.12.10, 16:45
  Gość portalu: Ania napisał(a):

  > Budowa Świątyni Opatrzności Bożej ciągnie się od 200 lat, czas zakończyć budowę
  > wotum obiecanego w Konstytucji. Idea budowy tej świątyni jest wcześniejsza niż
  > większość inwestycji w Polsce i należy ją dokończyć zamiast wiązać co chwila z
  > wydarzeniami z polskiej sceny politycznej.

  Moze sie ciagnac jeszcze nastepne dwiescie ,wiekszosc Polakow nie bedzie miala z niej korzysci.
  Komisja majatkowa byla poza prawem konstytucyjnym mozesz to jakas droga Anno wytlumaczyc?
  Nie mam zamiaru tego balwochwalczego budynku odwiedzac nawet gdyby mi za to placili.
  Ktos wczesniej napisal ze nie moze znalesc panstwowego przedszkola dla swoich dzieci a rzad ma doplacac do koscielnych inwestycji z ktorych dochod bedzie jedynie mial kosciol?
  Wsztydz sie kobieto !
 • Gość: anez IP: *.dip.t-dialin.net 14.12.10, 01:31
  To nie tylko wyciskarka soku. To WYRZUCONE PIENIADZE!!! Zamiast "wyrzucac" miliony na watpliwa budowle, przeznaczyc je na wspomaganie biednych. Tego moznaby oczekiwac od Kosciola.... Mam nadzieje, ze budowla nie zostanie skonczona (bo i po co) i stanie sie atrakcja turystyczna Warszawy. Przynajmniej Warszawa na tym skorzysta.
  Niestety, musze przejezdzac ulica, z ktorej widok jest na te wlasnie swiatynie. Czegos bardziej szkaradnego, niepasujacego do otoczenia nie widzialam, a widzialam duzo.
 • Gość: q-ku IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.12.10, 08:31
  może im Kościół odstąpi teren nieudanej "inwestycji" i będzie po sprawie;-)

  tylko poproszę uzyskane z budżetu mojego państwa - Polski - oddać, a nie pozostawić po stronie zysku innego państwa - tzn Watykanu
 • Gość: jebać czarnych IP: *.gdynia.mm.pl 13.12.10, 07:41
  Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
 • Gość: xxx IP: *.dynamic.chello.pl 13.12.10, 12:20
  No i w PiS doo Poooszłooo!
 • Gość: proboszcz IP: *.acn.waw.pl 13.12.10, 07:42
  co najmniej pińcet.A kto nie da ten żyd,komuch,libertyn,szatanista,rozwionzły zboczeniec i wyborca peło.I na naszo gablote go!I wyczytać go po mszy!
  A jak bendzie chciał dziecko ochrzcić albo matke pochować to wała!No chyba że ekstra zapłaci.
 • strikemaster 13.12.10, 07:44
  Tu nie chodzi o datki osób indywidualnych, a takie z budżetu, te im są potrzebne na budowę Wieżowca Opaczności.
  --
  Strony kiltowe:główna newsy i komentarze foto-video linki
  Forum kiltowe
 • fagusp 13.12.10, 08:41
  strikemaster napisał:

  > Tu nie chodzi o datki osób indywidualnych, a takie z budżetu, te im są potrzebn
  > e na budowę Wieżowca Opaczności.

  To nie żaden Wieżowiec Opatrzności. To Wieża Pychy.
 • strikemaster 13.12.10, 10:40
  A ja będę się upierał, ze to Wieżowec Opaczności Biskupiej - centrum korporacyjne firmy Kościół Sp. bez odpowiedzialności.
  --
  Strony kiltowe:główna newsy i komentarze foto-video linki
  Forum kiltowe
 • kamel_65 13.12.10, 19:21
  Wieżowiec jest znany także jako Wieża Babel II. :D
 • Gość: magister IP: *.adsl.alicedsl.de 13.12.10, 20:55
  A dla mnie to wyglada jak ten reaktor w czarnobylu.
 • Gość: q-ku IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.12.10, 08:32
  i strach się rodzić - za chrzest tez podskoczy
 • Gość: gh83 IP: 193.22.252.* 13.12.10, 08:37
  > i strach się rodzić - za chrzest tez podskoczy

  A co, nieochrzczone dziecko pesela nie dostanie? Nie bój, dostanie. Moje dostało :)
 • Gość: k IP: *.dynamic.chello.pl 13.12.10, 09:55
  Gość portalu: gh83 napisał(a):

  > > i strach się rodzić - za chrzest tez podskoczy
  >
  > A co, nieochrzczone dziecko pesela nie dostanie? Nie bój, dostanie. Moje dostał
  > o :)

  Zwracając uwagę w jakim stopniu podniosła się indoktrynacja watykańska w publicznej szkole na dzień dzisiejszy to nie wiadomo, czy za kilka lat dostanie.
 • strikemaster 13.12.10, 08:39
  Można przejść do konkurencyjnej korporacji ubezpieczeń pośmiertnych albo całkowicie z takich usług zrezygnować.
  --
  Strony kiltowe:główna newsy i komentarze foto-video linki
  Forum kiltowe
 • Gość: k IP: *.dynamic.chello.pl 13.12.10, 09:52
  strikemaster napisał:

  > Można przejść do konkurencyjnej korporacji ubezpieczeń pośmiertnych albo całkow
  > icie z takich usług zrezygnować.

  Lepiej zrezygnować, bo bóg to tylko wymysł ludzkiej wyobraźni.
 • pensioner63 13.12.10, 10:07
  strikemaster napisał:
  > Nie ma obowiazku bycia katolikiem.
  > Można przejść do konkurencyjnej korporacji ubezpieczeń pośmiertnych albo
  > całkowicie z takich usług zrezygnować.

  To, że nie ma obowiazku bycia katolikiem to tylko niedopatrzenie w polskiej Konstytucji. Gdyby za odejście od jedynie słusznej wiary ścinano głowy tak jak w Arabii Saudyjskiej to mielibysmy 100% katolików w Polsce, a nie tylko 95%. Na szczęście Ministerstwo Edukacji dokonalo poprawki i ignorując rozdział Kościoła od Państwa zapisany w Konstytucji nakazało obowiązkowe lekcje indoktrynacji w jedynie słuszną wiarę rzymsko-katolicką w wszystkich szkołach (opcja etyki to zwykle pic na wodę). Poprawia to trochę frekwencję w kościołach.

  A za złośliwe komentarze pójdziesz na wieczność piec się w ogniach piekielnych heretyku jeden! Obejrzyj obrazy Heronima Boscha. Są ich kopie na ścianach wielu kościołów aby ostrzec owieczki i barany co je czeka po smierci jeśli nie będą słuchać swoich pasterzy.
 • strikemaster 13.12.10, 10:29
  > To, że nie ma obowiazku bycia katolikiem to tylko niedopatrzenie w polskiej Kon
  > stytucji.

  W Konstytucji 3-go Maja był zapis o karalności innowierstwa, był to główny powód upadku I RP.

  > Gdyby za odejście od jedynie słusznej wiary ścinano głowy tak jak w A
  > rabii Saudyjskiej to mielibysmy 100% katolików w Polsce, a nie tylko 95%.

  Nawet Kościół podaje, ze katolików jest 90%, s badania frekwencji wskazuja na jakies 45%.

  > A za złośliwe komentarze pójdziesz na wieczność piec się w ogniach piekielnych
  > heretyku jeden!

  :)
  --
  Strony kiltowe:główna newsy i komentarze foto-video linki
  Forum kiltowe
 • Gość: ale fajnie IP: *.multimo.pl 13.12.10, 08:58
  a nie zaplaci,akremuje zwolki i postawi w domu,na komodzie.Ciesze sie z "okazalej" budowli ale pinidzy nie dom.Koniec.
 • Gość: adam IP: *.eker.no 13.12.10, 09:13
  pieniadze z koledy sa ksiedza a nie na swiatynie opatrznosci
 • stanczykowo 13.12.10, 09:53
  Ja tam tego tałatajstwa do domu nie wpuszczam. I tak mają farta, że ze schodów nie spuszczam (na razie!).
 • zbik.1 13.12.10, 07:42
  Z tych miliardów wyłudzonych od Państwa kiedyś ich rozliczymy.
 • Gość: motoguru IP: *.dynamic.chello.pl 13.12.10, 07:54
  115 milionow - dajmy na to, wrzucmy ich w 1wszą grupę podatku od darowizny. 7% od 115 milionów to jakieś 8-8,5 bańki. Lepiej dać to na okoliczne dzieci, darmowe posiłki w szkołach, czy dorzucić chociaż po 100 złotych na rodziny z chorymi dziećmi, tam na prawdę liczy się każda złotówka. Ale nie, chrzaniona czarna mafia potrzebuje milionów na budowanie jakiejś zakichanej świątyni. nie mówiąc o tym, że sami powinni pomagać potrzebującym. Ale teraz na pewno nie pomogą, bo brakuje im drobnych na dokończenie świątyni. to tylko mury, dalej będzie wnętrze, tam wcale taniej nie będzie. czyli reasumując... ile koszt całej budowy - 200-300 milionów ?
 • Gość: Bob IP: *.ghnet.pl 13.12.10, 08:44
  milionów :)
  Kasa musi krążyć. Trzeba zarabiać.
  Był taki jeden co wyrzucił handlarzy ze świątyni, ale to było dawno i nawet czarni w to nie wierzą.
 • Gość: k IP: *.dynamic.chello.pl 13.12.10, 09:47
  Gość portalu: motoguru napisał(a):

  Jak się dom buduje to wykończenie jest kilka razy droższe niż stan surowy.
  Może to będzie pomiędzy 500 000 -1 000 000.
 • a.k.traper 13.12.10, 09:30
  To miałą być sztandarowa budowla Glempa podsumowujące jego "rządy", dlatego taki wnerwiony był po wyborach w 2007 kiedy to odsunięto od władzy jego "sługi".
  Polski Kosciół podobnie jak społeczeństwo zostało zaskoczone "zachodem" i demokracją, myśleli że wystarczy zamienić sekretarzy na wielebnych a stanie sie cud, tym bardziej że JPII wyrządził krzywdę polskiemu Kościołowi tolerując jego leniwych i miernych hierarchów którzy wypchnęli tych rozumnych.
  Ja jako Polak i do tego wierzący nie widze potrzeby budowy takiego gmachu ani tez finansowania przez budżet państwowy, to jest przejaw pychy i megalomaństwa, w Polsce jest wiele pięknych budynków kościelnych, trzeba tylko o nie dbać i je chcieć wykorzystywać a nie ciągle doić, powiedzialbym że nadal płacimy dziesięcinę którą uzgodniono przy Okrągłym Stole a b. PZPR dopilnowała by "słowo stało się ciałem" w zamian za przysługę mediacyjną, skutkami ubocznymi są zafundowani nam "politykierzy" bez pojęcia o czymkolwiek a mający chorobliwą ambicję bycia "władzą".
 • kszibi 13.12.10, 07:43
  tylko gdy mochery wymra kto bedzie chodzil do tych swiatyn
 • strikemaster 13.12.10, 07:45
  A po co ktoś ma chodzić? Kto chodzi do wiezowców, w których mieszczą się centrale innych korporacji ubezpieczeniowych?
  --
  Strony kiltowe:główna newsy i komentarze foto-video linki
  Forum kiltowe
 • mary_ann 13.12.10, 08:19
  strikemaster napisał:

  > A po co ktoś ma chodzić? Kto chodzi do wiezowców, w których mieszczą się centra
  > le innych korporacji ubezpieczeniowych?


  Pięęęękne!
 • Gość: autor IP: 217.96.10.* 13.12.10, 08:34
  Ci co tam pracują?
 • strikemaster 13.12.10, 10:42
  > Ci co tam pracują?

  I tylko oni, pracownicy korporacji, umundurowani wg. firmowego dress code.
  --
  Strony kiltowe:główna newsy i komentarze foto-video linki
  Forum kiltowe
 • Gość: k IP: *.dynamic.chello.pl 13.12.10, 09:40
  kszibi napisał:

  > tylko gdy mochery wymra kto bedzie chodzil do tych swiatyn

  Niech cię o to głowa nie boli, już Watykan zadba o to, żeby w Polsce poziom edukacji nie był na zbyt wysokim poziomie, a co za tym idzie będą następni moherowi szaleńcy.
 • Gość: nie praktykujacy IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 13.12.10, 10:37

  a dlaczego państwo ma dokładać ie rozdział państwa od kocioła z blogu widać że nie tak dużo jest katolikow w najjasniejszej mohery chca to niech sobie buduja
 • Gość: k IP: *.dynamic.chello.pl 13.12.10, 07:43
  Rozwalić to gó....
  Ile dzieci w Polsce jest niedożywionych?
 • cortez.the.killer 13.12.10, 07:45
  bankomat "only czarni"-zasilany datkami wiernych."Popłynie strumień datków"-im tylko o to chodzi.
  --
  -o-o-
 • strikemaster 13.12.10, 07:46
  > Wierni nie mieli tyle kasy,
  > więc jakim prawem państwo się do tego dorzucało?

  A dlaczego w ramach OFE dorzucamy sie do prywatnych firm ubezpieczeniowych? Bo takie firmy maja swoich lobbystów.
  --
  Strony kiltowe:główna newsy i komentarze foto-video linki
  Forum kiltowe
 • Gość: x IP: *.plock.mm.pl 13.12.10, 07:47
  do tej pory Państwo finansiowało kazde wybujałe widzimi sie księżulków... pora połozyc temu kres. Nareszcie. Niech licza się z mozliwiosciami, zreszta tak dokładnie, to ich stac, ale nie chca budowac za swoje...
 • Gość: fajka2 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.12.10, 00:42
  Niedopatrzenie. Należało pochować tam Lecha Kaczyńskiego i co miesiąc urządzać zbiórki wśród czczących pamięć z bratem na czele. O budowa? Niech stoi jako pomnik kleszej pychy.
 • piotrpits 13.12.10, 07:47
  To będą mieli pieniędzy dość. Ale gdzież tam pozbywać się takich dobrych nieruchomości. Trzeba staruszki zagodnić do ofiarniejszego wyzbywania się z oszczędności. I jeszcze rząd i parlament coś się ostatnio ociągają. Trzeba będzie ich postraszyć ekskomuniką, to zaraz sypną groszem.
 • Gość: krk IP: *.dynamic.chello.pl 13.12.10, 08:01
  Wystarczy tego przepychu, nikt juz nie będzie łożył na czarna rozpustę, pedofilów, zboczeńców itp
 • debilofil 13.12.10, 07:48
  Piszę to absolutnie bez złośliwości.
  Sprzedać trochę "odzyskanego" majątku i wpłacić jako datek na budowę.

  W NORMALNEJ rodzinie, jak brakuje pieniędzy na "dom" na coś ważnego to potrafi sprzedać kawałek ziemi, działki, samochód a nie wyciąga łapę aby mieć jedno i drugie.

  Chyba, że to nie rodzina a korporacja?
 • tymon99 19.12.10, 01:39
  a niby z jakiej racji którakolwiek parafia w krakowie ma się do tego mazowieckiego przedsięwzięcia dokładać?

  --
  she never stumbles,
  she's got no place to fall.
 • Gość: Anna IP: *.dynamic.chello.pl 13.12.10, 07:48
  I tam, wbrew Jego woli, bo chciał być pochowany wśród drzew i kwaitów, pochowano Ks. Twardowskiego. NA BUDOWIE! ....budowie, która skończy się na świętego nigdy!
  To jest dopiero skandal i dowód na niewyobrażalną arogancję!
 • Gość: linka IP: 194.11.24.* 13.12.10, 08:19
  Gość portalu: Anna napisał(a):

  > I tam, wbrew Jego woli, bo chciał być pochowany wśród drzew i kwaitów, pochowan
  > o Ks. Twardowskiego. NA BUDOWIE! ....budowie, która skończy się na świętego nig
  > dy!
  > To jest dopiero skandal i dowód na niewyobrażalną arogancję!


  Dokładnie! Ksiądz Jan Twardowski chciał po śmierci spocząć obok swoich rodziców, a czarna mafia z Glempem na czele wzięli go za zakładnika tego betonowego g...na. Skandal!
 • Gość: myśl Lenina IP: *.ssp.dialog.net.pl 13.12.10, 07:49
  Uchwali się kolejny Dekret Bieruta i watykańskich złodziei się rozliczy.
 • strikemaster 13.12.10, 08:05
  A za kilka lat znowu powstanie Komisjaq Majatkowa i znowu "odzyskają" kilka razy tyle, co mieli przed odebraniem? To dla nas nieopłacalne.
  --
  Strony kiltowe:główna newsy i komentarze foto-video linki
  Forum kiltowe
 • alik-w-plomieniach 13.12.10, 08:33
  Chodzi o to, żeby już nigdy nie dopuścić do koryta gamoni, którym czarni każą stworzyć następną komisję majątkową.
  --
  Alik, rzadki kot absurdystański
  "Kaczyński obraził internautów określając ich jako pornomaniaków z piwem w ręku.
  Tusk zawstydził Kaczyńskiego. Zlikwidował internautów." - Sharn1
 • strikemaster 13.12.10, 08:40
  To mozna zrobić tylko w dobrze wyedukowanym i bogatym społeczeństwie obywatelskim, żaden dekret nie pomoże.
  --
  Strony kiltowe:główna newsy i komentarze foto-video linki
  Forum kiltowe
 • Gość: jartadek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.12.10, 07:49
  Świątynia Opatrzności Bożej...właściwiej byłoby "Świątynia Opaczności Polaków"...za pieniądze na tę świątynię można było zbudować coś o wiele pożyteczniejszego.
 • henry.rollins 13.12.10, 07:50
  Może oni dadzą
  Czarni są sprytni. Zdaje się. że zainstalowali tam trumnę z jakimś księdzem. Podobno wbrew jego woli.
  --
  † Hymn PiS www.youtube.com/watch?v=_FGfl9zaA-Y
 • Gość: olo IP: *.acn.waw.pl 13.12.10, 09:13
  i bardzo dobrze niech straszy teraz nie dokonczony hangar!
  mysleli ze beda kase od rzadu ciurkiem i i d glupich ludzi dostawali,
  biznes sie przestal kosciolowi krecic? niech sprzeda tysiace hektarow ktore posiada
  taki majatek maja i robia sie na biedakow? dno
 • Gość: baca IP: *.elektron.com.pl 13.12.10, 07:52
  mam do wynajęcia za pół ceny spychacz,mogę ten twór OPASŁOŚCI GLEMPOWSKIEJ wyprowadzić na prostą
 • Gość: olo IP: *.tktelekom.pl 13.12.10, 07:53
  Niech czarni mniej wydają na dz..ki i imprezy,nowe samochody,itd.,wtedy będą mieli kaskę od wiernych.
 • Gość: heheheh IP: *.icpnet.pl 13.12.10, 07:53
  niech watykan i kataniarze dają kasę
 • Gość: tolek IP: *.dynamic.chello.pl 13.12.10, 07:56
  Może już wystrczy tych "sztandarowych" inwestycji ???
 • quark777 13.12.10, 07:56
  a wczoraj bylo to to wiec co za problem
  wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,8804622,Parafia_moze_dostac_98_mln_zl_odszkodowania_za_Malte.html
 • Gość: Wiszowaty IP: *.aster.pl 13.12.10, 07:56
  Niech dorzucą ci z Poznania, co sobie wyliczyli działki do zwrotu za 98.000.000. Jest z czego.
 • Gość: nopoopyt IP: 91.208.44.* 13.12.10, 08:23
  nie zapominajmy, że na tym placu budowy spoczywają ciała Wielkich Polaków, w tym , jedno- wbrew swojej woli.
 • Gość: hella IP: *.proxyplus.cz / 192.168.1.* 13.12.10, 08:40
  dokładnie, ale kosciół wiedział lepiej. i liczył na to, ze jak pochowa ks. Twardowskiego na placu budowy to wszyscy będa sypac groszem.
  ale sie przeliczył.

  i to jest prawdziwe oblicze katolickiego księdza, za nic ma bliźnich, liczą sie tylko interesy
 • Gość: Jerry IP: *.portgdansk.pl 13.12.10, 07:57
  Nie wyrażam zgody na wydawanie pieniędzy z moich podatków na budową tego rodzaju przybytków. Nie wystarcza mi na utrzymanie dzieci, żeby instytucja pt. kościół rzymsko-katolicki budowała kolejne miejsce fałszywego kultu.
 • tymon99 19.12.10, 01:40
  może musisz więcej pracować? wtedy na dzieci starczy.

  --
  she's got everything she needs,
  she's an artist, she don't look back
 • Gość: Lucyper IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.12.10, 07:57
  Pan Bóg nie rychliwy ale ...kiedyś się upomni o te działania bez zlecenia w Jego imieniu!!

 • Gość: mm IP: *.128.5.242.static.crowley.pl 13.12.10, 07:58
  Kościół ma tyle kasy, że mógłby tę budowę zakończyć w rok...
  Nie chcę nawet wyobrażać sobie na jak niemoralne wynalazki kościół przeznaczył pieniądze które dostał od wiernych przez komisję majątkową przez ostatnie 20 lat...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka