Dodaj do ulubionych

ZTM spełnia postulaty pasażerów

IP: *.multimo.pl 04.01.11, 13:51
Na swojej stronie ZTM chwali się, że "spełnia postulaty pasażerów".

Niezmiernie mnie ciekawi, ile tych postulatów wpłynęło. Kilkadziesiąt? Kilkaset? Kilka tysięcy?

Kto decyduje, jaka liczba postulatów jest wystarczająca do wprowadzenia zmiany? Czy wystarczy, że napiszę ja i pani Wiesia? Bo nigdy jakoś ZTM się nie chwali ile takich postulatów wpłynęło...

Czy preferencje pasażerów wyrażone w postulatach są reprezentatywne dla grupy podróżującej na danej trasie i sprawdzane w badaniach? To żaden problem zorganizować dla jaj kilkaset osób, które wyślą kilka tysięcy maili z postulatem, żeby zlikwidować jedną linię albo drugą.

Jeśli tak, gdzie można zobaczyć wyniki takich badań?

A może te postulaty wcale nie wpływają, tak naprawdę nikt nic nie postulował, a ZTM tylko wprowadza swoje pomysły?
Edytor zaawansowany
  • Gość: uvw IP: unknown 05.01.11, 12:28
    wg mnie żadnych analiz ilości postulatów nie ma. Działa to na zasadzie:
    w przypadku Tarchomina robienie dużego szumu
    w przypadku Legionowa - mieszkańcy powiatu na wysokich stanowiskach w odpowiedniej instytucji
    jakieś naciski ludzi na wpływowych stanowiskach - np. w sprawie Konstancina
    reszta - to tylko radosna twórczość pracowników ZTM
  • tomjani 05.01.11, 13:25
    Nihil novi sub sole. Zawsze, ilekroć dowalano przystanki na liniach przyspieszonych - była to odpowiedź na "postulaty pasażerów. Teraz też dowalono parę przystanków - patrz sąsiednie tematy.
    --
    Bufet sam się wyżywi!
    Tomek Janiszewski
  • Gość: albert IP: *.acn.waw.pl 05.01.11, 17:19
    Nie tylko dowalanie przystanków dla linii przyspieszonych, ale takze dowalanie nowych przystankow dla linii zwykłych. Czasami odleglosci pomiedzy przystankami sa mniejsze niż 100 m
  • Gość: ArekMiz IP: *.centertel.pl 06.01.11, 19:30
    > Czasami odleglosci pomiedzy przystankami
    > sa mniejsze niż 100 m

A co ja pisałem obok? Po jaką qrwę np. 127 ma przystanek przed pl.Bankowym i na pl.Bankowym, przed pl.Zawiszy i za pl.Zawiszy? Dla babć po pietruchę, czy paniuś ze srającymi pieseczkami?

No ale zaraz odezwą się łódzkie cioty i napiszą żebym się walił. Więc was, cioty, uprzedzę: Sami się walcie. Na ryje...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka