Dodaj do ulubionych

zerówka a pierwsza klasa

04.02.11, 13:09
Witam,mam pytanie do Was o to czy możliwe jest ze zajęcia w zerówce sa takie same jak w 1 klasie,tj ze mają taki sam program.W zerówce ponoc nie uczą jeszcze ani pisac ani czytac :/Ponoć jedna ze szkół na Woli tak twierdzi i namawia rodziców dzieci na 1 klase.
Słyszeliście coś na ten temat ? bo dla mnie to jest jakby bez sensu...
Edytor zaawansowany
  • aneta_mil 04.02.11, 20:18
    W zerówce nie ma nauki, tylko przygotowanie dzieci do nauki (odpowiednie zajęcia). W pierwszej klasie zdecydowanie jest nauka - pisania, czytania (są książki). Może nie od początku, ale są lekcje, których czas ustala nauczyciel (bo nie od razu dzieci dają radę 45 minut usiedzieć w skupieniu). Wczoraj byłam w szkole na dniu otwartym i rozmawiałam z nauczycielami. Niekoniecznie też będzie podział na pierwsze klasy rocznikowo, to zależy od szkoły, o tego ile dzieci się zgłosi.
  • Gość: anita IP: *.home.aster.pl 31.07.11, 17:51
    My startujemy w tym roku do pierwszej klasy.mam nadzieje ze bezboleśnie uda sie nam przejśc ten czas.Mysle ze dla rodziców jest on wazniejszy niz dla dziecka.My zdecydowaliśmy sie zaczac od tej nowej szkoły na Bielanach.
  • Gość: Magda IP: *.ip.netia.com.pl 31.07.11, 18:57
    Trochę kiepsko jak na szkołę. Brak sali gimnastycznej, boiska...
  • nasenna 03.08.11, 00:00
    Nieprawda, zajęcia się różnią. To jest kawałek propagandy pani Hall, której wytyczne każą szkołom zniechęcać rodziców do posyłania dzieci do zerówek.
    --
    Marzenia się spełniają
    Wyobraźcie sobie tę ciszę,gdyby ludzie mówili tylko to, co wiedzą.
  • Gość: anita IP: *.home.aster.pl 17.08.11, 13:03
    Dokładnei tak jest jak piszesz,a ja własnie sie temu nie poddaje i dlatego tak jak wspominałam wczesniej własnei zapisałam córeczkę do zerówki w przedszkolu.Na szkołe przyjdzie czas dokładnie za rok.
  • Gość: MatkaPolka IP: *.ip.netia.com.pl 17.08.11, 18:09
    Jeżeli Twoje dziecko zna litery i potrafi czytać, to w zerówce zanudzi się na śmierć.
    Z programu wycieto naukę cytania i pisania. Sześciolatki w zerówkach mają rysować szlaczki. Podsumowując: sześciolatki mają robić to, co robiły dotychczas w przedszkolach pięciolatki. Zerówka to niestety teraz strata czasu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.