Dodaj do ulubionych

Makabra w lesie: podpaliła się, bo bała się eks...

09.03.11, 10:53
Tak się kończą eksperymenty na ludziach w imię jedynie słusznej ideologii kapitalistycznej, przypominającej nazistowski socjaldarwinizm - rządzi ten kto silniejszy - słabi przegrywają i giną.

--
Centrum Informacji Anarchistycznej: cia.bzzz.net
Edytor zaawansowany
  • madziulec 09.03.11, 10:56
    Moja Mama eksmisje pierwsza miala zasadzona w 2006 roku bodajze (musialabym sprawdzic wszystkie dokuemnty)
    Czy czekalaby tyle lat???
    W 2007 roku zmarl moj Tata, wtedy rzeczywiscie wszystko spadlo na jej glowe, gdyby wtedy zdecydowala sie na taki krok - podejrzewalabym jej stan emocjonalny, depresje i tak dalej.

Czy osoba, ktora planuje taki krok wyjmuje mieso z lodowki? Umawia sie ze mna na cmentarz? Czy zostawia w domu wszystko tak, jakby za chwilke miala wrocic?
    Dlaczego nie zabrala dokumentow? ZAWSZE je zabierala, chocby wychodzila na minutke, do sklepu.

Dodatkowo moja Mama nie lubila chodzic sama po lesie, bala sie, gubila sie. Co wiec ja pchnelo do tego kroku???

Dlaczego nie ma ZADNEGO listu?

• marcin.bugala 09.03.11, 19:50
    Nie znam akt sprawy, trudno na razie mowic o sprawie skoro cialo nie zostalo zidentyfikowane, ale sa pewne fakty, ktore nie trzymaja sie kupy. Jesli kobieta myslala o samobojstwie, ewentualnie jesli "wpadla" na ten pomysl tego samego dnia (brak listu pozegnalnego) dlaczego zdecydowala sie na samospalenie? Na taki akt desperacji decyduja sie ludzi, ktorzy chca cos przekazac, zwykle dokonuja ich w miejscach publicznych, a nie w odleglym lesie, bez swiadkow. Sa o wiele prostsze sposoby i zdecydowanie MNIEJ BOLESNE sposoby, aby umrzec. Ta kobieta, jesli rzeczywiscie doszlo do samospalenia cierpiala bol przez wiele minut zanim doszlo do zgonu. Chyba, ze nie zyla zanim doszlo do podpalenia... i tutaj o samobojstwie nie moze byc mowy.
  • wielki_znafca 09.03.11, 20:29
  • glos_europy 09.03.11, 20:43
    Rządy mafii w POlsce...

Zamordowano kobietę, spalono zwłoki, a kierowana przez tajniaków prokuratura twierdzi, że śmierć odbyła się bez udziału osób trzecich...

Pod rządami Tuska wszyscy tak skończymy....
    --
    "By żyło się lepiej" Donald Tusk
  • wielki_znafca 10.03.11, 08:17
  • 0ffka 09.03.11, 20:34
    Dokładnie Marcin!
    Niestety zapewne stwierdzą, że to było samobójstwo, jak w tym przypadku:
    www.zyciewarszawy.pl/artykul/538829_Smierc-po-wyroku-eksmisyjnym-.html
    --
    Kiedy miłość umiera...
  • janusz19632011 15.04.11, 15:51
    Ta sprawa a właściwie ZBRODNIA.-przeraża ,widać jak na dłoni winnego.
  • Gość: Załuska IP: *.dynamic.chello.pl 28.07.11, 19:58
    Pani Magdo, chociażby w sposób chciałabym złożyć Pani wyrazy bardzo głębokiego współczucia. Historia Pani mamy bardzo mnie poruszyła, dotknęła i zbulwersowała.Zbulwersowało mnie stanowisko Pana Mossakowskiego- bezdusznego chama i tyrana-dorobkiewicza.Dziwi mnie natomiast stanowisko ziemiaństwa Polskiego- Temu młodemu Massalskiegu chyba mózg się zmydlił. Jako przedstawicielce starej Polskiej Szlachty wstyd mi za niego!!!!!!!!!!!!!Za to z jakim zapałem babra się w cudzych kamienicach by ludziom przysporzyć dramatów,jak obnosi się z tytułami itd...Brak mi słów. Wszyscy przeżywaliśmy dramaty-nie tylko jego rodzina-była wojna, potem komunizm- straszne czasy ale to nie oznacza, że teraz, kiedy pojawia się szansa na odzyskanie czegoś należy ludzi w taki sposób traktować jak ten krwiopijca Mossakowski.Mam nadzieję, że będziesz się smażył w piekle nędzniku!!!!
  • Gość: m. IP: 217.116.102.* 09.03.11, 11:08
    Niby jakie "eksperymenty". Ja startując od zera zawsze miałem wybór: wynajem za konkretną kasę (od 800 za kawalerkę) albo mieszkanie z rodziną. Dość równych i równiejszych!
  • madziulec 09.03.11, 11:14
    Gratuluje podzialu.

Moja mama miala 1260 zl emerytury. Byla sama, miala chorobe uniemozliwiajaca jej podjecie dodatkowej pracy, mimo dosc jeszcze mlodego wieku.

Jasen, mysle, ze to SWIETNY pomysl, by wynajac kawalerke za 800. Problem tylko jak sie ubrac, wyzywic i zaplacic za prad, gaz itp za pozostale niecale 500...

Ale przeciez wynajmujacy nie maja tego problemu. Z reguly zarabiaja znacznie wiecej.
    Pozdrawiam.
  • Gość: m. IP: 217.116.102.* 09.03.11, 11:27
    > Ale przeciez wynajmujacy nie maja tego problemu. Z reguly zarabiaja znacznie wi
    > ecej.
    No właśnie nie zawsze, bywają też chorzy itp.
    I co robić? Ano mieszkać z rodziną albo wynająć gdzieś na wsi, gdzie taniej. Też byłem w takiej sytuacji i nikt mi z pomocą nie przyszedł. Jest jak jest i trzeba sobie radzić a nie krzyczeć, że źle. Dlatego powtarzam: dość równych i równiejszych (za moją kasę przecież).
  • madziulec 09.03.11, 11:38
    Ciekawe jest rozmwiac z osoba ANONIMOWA ;)

I sugerujaca mieszkanie gdzies dalej (codzienne dojazdy na zabiegi rehabilitacyjne jak sobie wyobrazasz????).
    Rodzina??? Super sprawa. Nie za bardzo jest. A jak widac corka ma te same problemy.

Wiec moze zaproponuje Ci - wynajmij dla mnei teraz mieszkanie za 800. W koncu co za problem.
  • Gość: m. IP: 217.116.102.* 09.03.11, 11:49
    > Ciekawe jest rozmwiac z osoba ANONIMOWA ;)
    Też możesz być anonimowa. Twój wybór.

> Wiec moze zaproponuje Ci - wynajmij dla mnei teraz mieszkanie za 800. W koncu c
    > o za problem.
    Niby dlaczego? Mi nikt nie wynajął i nikogo to nie obchodziło, że nie mam z czego tyle płacić. Dojazdy mojej chorej żony do lekarza, gdybym zamieszkał w jakiejś wiosce, też nikogo nie obchodziły. Trzeba było wziąć się do roboty i jednocześnie dogadać z rodziną, miasto czy państwo takich problemów za mnie nigdy nie rozwiązywało.
  • Gość: Dekretowiec IP: 94.75.89.* 09.03.11, 11:55
    Piszesz: miasto czy państwo takich problemów za mnie nigdy nie rozwiązywało
    No to "załuj Rudy". Nigdy się nie dowiesz, co straciłeś.
    Ale rozumiem Cię - jesteś prawdziwy POLAK. Jak Tobie się nie powiodło, to innym życzysz tego samego.
  • Gość: m. IP: 217.116.102.* 09.03.11, 12:05
    Nie. Po prostu nie życzę sobie by miasto teraz doiło mnie "wieczystym", bo musi utrzymywać tysiące równiejszych ode mnie.
  • tomjani 09.03.11, 12:48
    Gość portalu: m. napisał(a):

> Nie. Po prostu nie życzę sobie by miasto teraz doiło mnie "wieczystym", bo musi
    > utrzymywać tysiące równiejszych ode mnie.

Bufet doi wieczystem obywateli po to aby utrzymywać siebie i przepuszczać kasę na bzdoorne inwestycje, studia, wizualizacje, potańcówy i konkursy.
    --
    Bufet sam się wyżywi!
    Tomek Janiszewski
  • Gość: m. IP: 217.116.102.* 09.03.11, 12:53
    Więc chcesz powiedzieć, że te tysiące mieszkań komunalnych same się utrzymują?
  • three-gun-max 09.03.11, 13:06
    Takie betony znają tylko ekonomię marksistowską.
  • tomjani 09.03.11, 13:39

> Więc chcesz powiedzieć, że te tysiące mieszkań komunalnych same się utrzymują?

Mnie przymiotnik "komunalny" wcale nie kojarzy się z mieszkaniem (dla krewnych i znajomych bufetu?) lecz z opłatą za użytkowanie gruntu komunalnego którym to mianem określono trzymanie łódki na brudnej wodzie byłego Portu Czerniakowskiego, wycenione na 875zł rocznie. Więc oczywiście dałem stamtąd dyla w obliczu takiego zdzierstwa.
    --
    Bufet sam się wyżywi!
    Tomek Janiszewski
  • madziulec 09.03.11, 12:18
    Powiem Ci tak przyjacielu.

Ja nei mam pola, mórg i sadu, więc nie mam mozliwosci zamieszkania na wsi.
    Moja mama byla warszawianka. Nie wiem czy to lepiej czy gorzej, pewnie gorzej, bo meiszkajac w tym samym domu, wyremontowanym przez firme, w ktorej pracowal moj dziadek, od 1952 roku spotkalo ja to, ze zjawili sie spadkobiercy.
    Na zdjeciach satelitarnych po wojnie gdybys obejrzal okolice to zobaczylbys, ze ten konkretny budynek to byly wylacznie zewnetrzne mury.
    Przez iles lat panstwo (takze za Twoje pieniadze i za pieniadze Twoich dziadkow, rodzicow) ten dom wyremontowalo, utrzymywalo, a my placilismy czynsz, utrzymujac to mieszkanie w naprawde dobrym stanie (dbalismy o okna, ktore powoli sie rozpadaly, wystapilismy o wymiane w 2005 roku).

Moja mama nie nalegala na to mieszkanie. Wolalaby mniejsze. Znacznie mniejsze, ale jest cos takiego jak LUDZKA GODNOSC.
    Tymczasem oddajac ten dom wlascicielom sprzedano ja wraz z mieszkaniem za 1 zl za metr kwadratowy. Podaje cene, bo moze tego nei rozumiesz. Wlasciciel nie musial zwracac pieniedzy, ktore iles lat kosztowalo utrzymanie domu itp.
    Teraz jest to riuna, bo wlasciciel zlikwidowal nawet chodnik do wejscia, wycial plot itp.

Z dnia na dzien postawiono nas przed faktem nei takim, ze mieszkamy gdzies i w poszukiwaniu za praca (za chlebem) mamy sie przeniesc. Czyli emigracja jak Ty.
    Z dnia na dzien dostalismy wiadomosc, ze mamy TYDZIEN na wyprowadzke. Probowano sie wlamywac do mieszkania, gdzi emielismy (mamy) WAZNA umowe najmu.

Mysle, ze tego nei zrozumiesz i nie docenisz co to znaczy, bo pewnie NIKT nigdy nie probowal Cie tak zastraszyc i mam nadzieje, ze tego nei przezyjesz. Na pocieszenie powiem Ci, ze coraz wiecej ziemi oddaja wlascicielom wiec diabli wiedza.

I pozwolisz, ze nie bede prowadzic z Toba akademickich dyskusji.
    Zginela moja mama. A Ty zdaje sie bawisz sie w trollowanie.

• Gość: m. IP: 217.116.102.* 09.03.11, 12:31
    To Ty żeś się do mnie przypięła, gdy ja skomentowałem post o darwiniźmie, kapitaliźmie etc.
  • acid.jazz 09.03.11, 20:54
    Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
  • Gość: anty-em IP: *.ip.netia.com.pl 09.03.11, 20:10

> > Ciekawe jest rozmwiac z osoba ANONIMOWA ;)
    > Też możesz być anonimowa. Twój wybór.
    >
    > > Wiec moze zaproponuje Ci - wynajmij dla mnei teraz mieszkanie za 800. W k
    > oncu c
    > > o za problem.
    > Niby dlaczego? Mi nikt nie wynajął i nikogo to nie obchodziło, że nie mam z cze
    > go tyle płacić. Dojazdy mojej chorej żony do lekarza, gdybym zamieszkał w jakie
    > jś wiosce, też nikogo nie obchodziły. Trzeba było wziąć się do roboty i jednocz
    > eśnie dogadać z rodziną, miasto czy państwo takich problemów za mnie nigdy nie
    > rozwiązywało.

a ja pozwalam, wręcz wymagam, by Państwo pomagało ludziom, którzy z nie własnej winy pomóc sobie nie potrafią, nie mogą. Po to min płacę podatki! A zdanie takich bezdusznych wampirów jak "m" należy napiętnować lub olewać! to nie ludzie...!
  • Gość: pro IP: 92.117.214.* 09.03.11, 20:41
    Sprawy dotyczące pojawienia się spadkobierców są dość skomplikowane z natury. Nie warto się nabzdyczać. A co do pomocy państwa, to ma ono określony budżet i określone obowiązki. Niestety podatki nigdy nie wystarczą na wszystko. Dodatkowo nie jest rolą państwa układać ludziom życie i pomagać na każdym kroku. Tak się po prostu nie da. Od tego są przyjaciele i rodzina. Pomagamy więc, a nie zrzucamy wszystko na bliżej nieokreślony twór, zwany państwem.
  • Gość: m. IP: 217.116.102.* 09.03.11, 21:03
    > a ja pozwalam, wręcz wymagam, by Państwo pomagało ludziom, którzy z nie własnej
    > winy pomóc sobie nie potrafią, nie mogą. Po to min płacę podatki
    Chcesz więc powiedzieć, że mój przedpiśca, który proponuje bym mu wynajął mieszkanie, jest właśnie takim co z nie własnej winy nie potrafi sobie pomóc?
    Doradź mu więc, by zgłosił się do opieki społecznej a nie na forum.
  • Gość: Kuki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.03.11, 21:49
    i chciałem Ci bardzo podziękować że ze swoich podatków mnie utrzymujesz. gdyż mi się pracować nie chce
  • green_land 10.03.11, 21:20
    Wiesz, niektórym się wydaje, ze w Polce taki socjal:) Ciekawe, czy wiedzą, jak jest np. w Szwecji, że o Niemczech czy GB nie wspomnę:)
  • bluebellmybell 18.03.11, 09:05
    Przeciez ty Magda masz nowe mieszkanie w Legionowie, dziwne że mamy nie wzięłaś do siebie tylko pozwoliłaś na zastraszanie, szczucie i nie wiadomo co jeszcze wobec niej. I jeszcze ten chłodny sposób w jaki o niej się wypowiadasz ...
  • tomjani 18.03.11, 10:53
    bluebellmybell napisała:

> Przeciez ty Magda masz nowe mieszkanie w Legionowie, dziwne że mamy nie wzięłaś
    > do siebie tylko pozwoliłaś na zastraszanie, szczucie i nie wiadomo co jeszcze wobec niej.

Uważasz że takie ustępowanie przez złem zamiast walki z nim jest rozwiązaniem? A jeśli nie wszyscy spośród tych których Pani Jola broniła mieli alternatywę w postaci mieszkania u rodziny?
    --
    Bufet sam się wyżywi!
    Tomek Janiszewski
  • tornson 09.03.11, 20:34
  • Gość: pro IP: 92.117.214.* 09.03.11, 20:48
    Kolego zabijasz dyskusje, a zaczynasz pyskowke. Uszanuj zdanie innych. Nie oceniaj pochopnie. W ogole nie oceniaj ludzi. Dyskutuj. Pozbadz sie prostych stereotypow w stylu: jak sie dorobil, to ukradl i jest s-syn, a jak biedny to wcielenie dobroci. Nie tedy droga.
  • polsz 09.03.11, 20:35
    za Twoją kasę bucu??
  • Gość: T IP: 80.50.126.* 09.03.11, 11:28
    A musiała mieszkać na Mokotowie jak ją na to nie było stać?
  • Gość: Jak40 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.03.11, 11:38
    Dokładnie. Taka bieda a mieszka w centrum Warszawy. Nie mogła wynająć mieszkania w Grójcu czy Warce? Za dużo mniejsze pieniądze. Ale pewnie, lepiej nie płacić czynszu i mieć pretensje, że właściciel egzekwuje dług.... Komuna na szczęście skończyła się już dawno.

• Gość: Dekretowiec IP: 94.75.89.* 09.03.11, 11:51
    Starych drzew się nie przesadza.
    I to nie ta pani była winna, ale państwo, które złamało umowę najmu. Polska to naprawdę dziki kraj.
    Państwo (miasto) miało obowiązek wyznaczyć tej pani inny lokal komunalny albo wynająć dotychczasowy lokal od właściciela i podnająć go tej pani.
    Przecież miasto wynajmuje lokale prywatne - tyle że dla swoich urzędników, nie dla lokatorów. Tych ma w głębi... Na nich miasto najwięcej oszczędza. Po to jest miastu dekret Bieruta - nadal obowiązujący.
  • Gość: Wojtek warszawiak IP: *.dynamic.chello.pl 09.03.11, 21:12
    A jak wyjaśnisz, że w UK i w Niemczech nikogo się na bruk nie wyrzuca ? nikt z Berlina, Londynu ludzi na wieś nie wyrzuca?? w UK w mieszkaniach komunalnych mieszkają tłumy, nic nie płacą i jeszcze dostają zasiłki, jak naprodukują dzieci, nawet gdy są Abdulami z Bangladeszu. W Niemczech dla bezrobotnych jest Hartz IV, bezrobotnego nie wyrzuca się na bruk, żeby zdechł z głodu i zimna; ludzie nie zapijają się ze strachu przed tym. W kraju, w którym wymyślono SS i gestapo, nikt sobie nie wyobraża, aby można było postąpić tak okrutnie, jak to jest w Polsce i wywalać spokojnych ludzi na bruk, żeby zamarzli na śmierć. Płacą bezrobotnym ludziom za mieszkanie, przelewając pieniądze na konto wspólnoty mieszkaniowej - ten człowiek oczywiście tej kasy do ręki nie dostanie, żeby nie przepił. Nawet jak ktoś odmówi dwa razy podjęcia pracy, to obetną zasiłek tylko o pewien procent (70). Odmówi trzy razy - zabiorą cały, ale dadzą bony na podstawowe produkty. Za mieszkanie dalej płacą. Ale tam nie odbierają na wiele miesięcy ubezpieczenia medycznego (czyli groźba spowodowania utraty zdrowia, a nawet życia), a u nas, jak ktoś jest dłużej bezrobotny, stale na piśmie jest tym terroryzowany przez urzędy pracy. W Niemczech nie wyobrażają sobie, aby można było komuś wyrządzać takie okrucieństwo. Poczytałem trochę w necie.
  • green_land 10.03.11, 21:26
    > W kraju, w którym wymyślono SS i gestapo,
    > nikt sobie nie wyobraża, aby można było postąpić tak okrutnie, jak to jest w Polsce

Nic dodać, nic ująć...

• Gość: DDT IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.03.11, 23:21
    Może sam wróć do swojego Grójca lub warki
  • Gość: Zasmucony IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.03.11, 11:54
    Pani Magdo - składam Pani wielkie wyrazy współczucia, ale niech Pani nie wdaje się w jałowe dyskusje z internautami. Jestem gbłęboko wstrząśnięty tą tragedią i śledzę artykuły w internecie na ten temat, a przy okazji Pani internetowe wpisy. Dyskusje z internetowymi dzieciakami niczego nie zmienią i żadne z nich nie da się przekonać do Pani racji. Natomiast, przy okazji tych wypowiedzi ujawnia Pani szczegóły sprawy (chociażby stan swojej wiedzy o okolicznościach zniknięcia Pani Jolanty) co na tym etapie może być na rękę tym którzy zbrodni tej - a jestem przekonany, jak zapewne każdy, kto znał siłę charakteru Pani mamy, że musiała to być zbrodnia - się dopuścili. Dlatego może lepiej byłoby darować sobie wdawanie się internetowe sprzeczki. Są inne, formalne drogi przedstawiania swoich racji w postępowaniu karnym.
    Swoją drogą zadziwia, że już w pierwszych doniesieniach medialnych podnoszono koncepcje samobójstwa. Tak, jak gdyby ktoś z organów ścigania od razu zasugerował dziennikarzom tę ewentualność. A przecież absurdalność tego pomysłu jest zniewalająca. Czy ktokolwiek słyszał o samobójcy, który podpalając się w ramach protestu chowa się w lesie ? Jeśli to miało być zwykłe samobójstwo, to istnieje przecież 100 prostszych metod. Zadziwia, więc naiwność dziennikarzy, którzy wersję samobójstwa bezmyślnie powtarzają, zamiast drążyć kto wersję taką na siłe im sugeruje (i w jakim celu).
    Ale niech urzędnicy z prokuratury nie myślą, że tym dziecinnym tłumaczeniem da się TAKĄ sprawę zbyć. Wszelkie ich niedociągnięcia, lenistwo umysłowe, rutyna i pójście na łatwizne byle by tylko odhaczyć sprawę w statystyce, zostanie wyciągnięte na światło dzienne. Myślę, że nikt z osób znających Panią Jolantę tej sprawy nie odpuści. Jest naszym obowiązkiem wobec pamięci tej wspaniałej i dzielnej kobiety, aby wyjaśnić sprawę do końca.
  • three-gun-max 09.03.11, 12:53
    Tak tak, a w trzeciej mincue słychać strzały.
  • Gość: Wdzięczny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.03.11, 13:15
    Dobrze, że się ujawniłeś, będzie co sprawdzać.
  • three-gun-max 09.03.11, 13:17
    sprawdź czy nie zostawiłeś mózgu w domu
  • Gość: Ewelina IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.03.11, 13:33
    Ty to już nawet nie masz co zostawiać w domu palancie
  • three-gun-max 09.03.11, 13:42
    Nie mam takiego zwyczaju :))
  • Gość: xyz IP: 80.48.4.* 09.03.11, 20:20
    do gościa ,, Zasmucowny,, właśnie tak działają Prokuratury w całej Polsce. Nie jest to odosobniony przypadek.Proszę zauważyć ile jest samobójstw stwierdzanych przez Prokuratury .Otóż prosta sprawa kiedy pan prokurator wpisuje w sprawie ,,samobójstwo wiadomo,że nie bedzie prowadzone żadne postępowanie wyjaśniające , prokuratorzy nie muszą się wysilać i prowadzić śledztwa dalej..Nic nie zrobisz. żadne skargi do Ministerstwa Sprawiedliwości , do Prokuratora Generalnego nic nie pomogą wszystko jest odsyłane do Prokuratora który miał prowadzić śledztwo w danej miejscowości i koło się zamyka.Wiem coś na ten temat . W Polsce nie ma wymiaru sprawiedliwości , a jeżeli juz jest to wymiar niezależny , niezawisły i nieodpowiedzialny - tak PANIE PREMIERZE TUSK. WPROWADZIĆ KARĘ ŚMIERCI w Polsce i to szybko !!
  • Gość: Przyszły spaleniec IP: 94.75.89.* 09.03.11, 11:41
    Ja też startując od zera wynajmowałem mieszkanie - nawet po 100 zł za mkw. Szanse na własne mieszkanie miałem zerowe. W końcu Państwo wynajęło mi lokal komunalny. Co to była za radość! Nie patrzyłam, że bez lokal bez żadnego ogrzewania (nawet pieca nie było) - elektryczność była tania, a zresztą władza obiecała doprowadzić CO i CW. Nic to, że mieszkanie w budynku starym, zniszczonym, totalnie zaniedbanym - wilgoć, grzyb, przemarzające ściany. Nic to, że w budynku lokatorzy socjalni, pijacy i menele itd.
    Z rudery, którą dostałem, zrobiłem prawdziwe mieszkanie.
    Chciałem je wykupić, ale m.st. Warszawa odmówiło. Czemu? Bo o wykup wystąpili tylko normalni lokatorzy, a więc tylko połowa mieszkańców (reszta to socjalni i menele). Tymczasem miasto uchwaliło, że jak sprzeda lokale, to albo wszystkim, albo nikomu - tak, tak, była taka uchwała Rady Miasta.
    A co jest dzisiaj? Budynek okazał się "dekretowy", czyli prywatny. Miasto zwróciło go spadkobiercom właściciela - wraz ze mną i innymi najemcami. Socjalnych zostawili na dziko - nie przedłużyli umów
    Czynsze poszły w górę, pieniądz nie wiem gdzie
    . Nikt nie inwestuje. Budynek popada w ruinę. Rosną tylko długi lokatorów. To jest dozwolone i zgodne z prawem - patrz Ustawa "o ochronie lokatorów", która chroni nie lokatorów - ona chroni tylko właścicieli i meneli. Uczciwi ludzie lądują na bruku. To mnie czeka.
    Może będzie kolejny spaleniec...
  • Gość: tolek IP: *.adsl.inetia.pl 09.03.11, 11:48
    Jakich meneli? Dla miasta czy kamienicznikow tez jestes menelem.

www..../artykuly/wszyscy-jestesmy-menelami
    Społeczeństwo obok biegnie, a dziad klęczy, czyta neon, każdy jest zadowolony, że ten dziad to jeszcze nie on - śpiewał Jacek Kleyff.
  • Gość: m. IP: 217.116.102.* 09.03.11, 12:13
    > Z rudery, którą dostałem, zrobiłem prawdziwe mieszkanie.
    Jak się inwestuje w nieswoje, to samemu się ryzykuje. Ja też wykonywałem pewne prace w wynajętym mieszkaniu, ale nie miałem pretensji, że nikogo to nie obchodziło w momencie, gdy przestało być mnie stać na wynajem.

> patrz Ustawa "o ochronie lokatorów", która chroni nie lokatorów - ona c
    > hroni tylko właścicieli i meneli
    . Uczciwi ludzie lądują na bruku.
    I dzięki tej ustawie właściciele kawalerek za żadne skarby nie zameldują lokatora a umowa jest na gębę i nie ma on przez to żadnych praw.
  • three-gun-max 09.03.11, 12:50
    Nie ma pieniędzy na remotny przez durne prawo nie pozwalające wywalić meneli na bruk. Miej pretensje do państwa, że za Bieruta ukradło komuś ten budynek.
  • Gość: Ewelina IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.03.11, 12:54
    o jakich ty budynkach mówisz po wojnie, bo z tego co ja się uczyłam Warszawa była w 90% zburzona . Idż dzieciaku do szkoły. A może na wagarach byłeś na tej lekcji?
  • three-gun-max 09.03.11, 13:04
    To dekret Bieruta czego dotyczył, sprzątania gruzu? Do garów.
  • Gość: O IP: *.play-internet.pl 09.03.11, 13:23
    Nie wiem czy jesteś tak ograniczony czy może masz tak małe poczucie wartości własnej osoby, dlatego lubisz dowartościowywać swoje ego w bezsensownych komentarzach, gdybyś choć odrobinę znał historię Polski to wiedziałbyś, iż z powodu powojennych zniszczeń planowano nie odbudowywać stolicy, proponuję odwiedzić Ci Muzeum Powstania Warszawskiego i obejrzeć w nim film Miasto Ruin.... Choć wątpię by cokolwiek do Ciebie dotarło, skoro jesteś takim totalnym ignorantem ludzkiej tragedii, a co u dopiero mówić o zainteresowanie historią Twojego kraju, wstyd mi za takich Polaków.
    "Naród wspaniały, tylko ludzie ku......"
  • three-gun-max 09.03.11, 13:32
    A kogo obchodzi co planowano? Miasto odbudowano i już.
  • Gość: Ewelina IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.03.11, 13:34
    jak cię nic nie obchodzi to wypad z tego kraju do Republiki bananowej i nie psuj nam opinii.
  • three-gun-max 09.03.11, 13:43
    jakim wam towarzyszko, komuna już się skończyła.
  • Gość: O IP: *.play-internet.pl 09.03.11, 14:12
    Widzę, że Cię to bawi no cóż każdy ma inne poczucie humoru i inne wartości, widocznie zostałeś wychowany na ignoranta i nic tego już nie zmieni, że nie potrafisz zachować się kulturalnie oraz szanować ludzi, ale tak o już jest kiedy ktos ma prowincjonalne korzenie i zamiast poświęcić się edukacji orał pole i zbierał jabłka w sadzie dzięki czemu stać go na mieszkanie, gdy rodzice sprzedali ziemie i zabrakło im już czasu na zadbanie o kulturę osobistą swojego dziecka. Dziękuję Ci tylko za to, że dzięki prostym chłopom mogę jeść chleb i pić mleko, bo ja krowy doić nie potrafię bo mam warszawskie korzenie od pokoleń:)
  • three-gun-max 09.03.11, 14:17
    Fajną historyjkę sobie opowiedziałeś. Często ci się to zdarza? ;)
  • Gość: O IP: *.play-internet.pl 09.03.11, 14:22
    Przynajmniej mam coś do powiedzenia, a nie tylko proste zaczepki słowne:) No cóż Tobie brak wyobraźni, skoro zamiast czytać książki musiałeś gospodarstwo oporządzić
  • three-gun-max 09.03.11, 15:00
    A co konkretnie masz do powiedzenia?
  • Gość: warszawiak IP: *.adsl.inetia.pl 09.03.11, 18:46
    Tak czytam te pana przemądrzałe wypowiedzi i czytam i mam dwie uwagi. Jest pan tym przypadkiem, któremu się wydaje, że będzie zawsze młody, zdrowy i bogaty, nikt go nigdy w wała nie zrobi, a zona mu rogów nie przyprawi. A ta druga uwaga... jakbym miał pańską głowę, to bym na niej siedział.
  • Gość: gtx IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.03.11, 16:21
    Nie dyskutuj z tym ćwokiem, proszę Cię. To jakiś tepol wychowany na neoliberalnej papce. Za komuny też byli tacy głupi ludzie, którzy poddawali się propagandzie.
  • Gość: pro IP: 92.117.214.* 09.03.11, 21:05
    "Nie dyskutuj z tym ćwokiem, proszę Cię. To jakiś tepol wychowany na neoliberaln
    > ej papce"

Nie będę oceniał, czy "cwok/tepol" ma racje, czy nie. Ma swoje zdanie, ale widze, że spora czesc internautow, tylko szuka pretekstu, zeby kogos obrazic. Naprawde, to nie wypada tak sie zachowywac.
  • Gość: Ewelina IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.03.11, 14:31
    Dołączam się do podziękowań. a ty chłopie zamiast pisać brednie w komentarzach to zacznij od kupna elementarza , a nie chałupy
  • three-gun-max 09.03.11, 15:01
    To jak już kupisz ten elementarz to zajrzyj na stronę o przecinkach i dużych literach ;)
  • Gość: Ewelina IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.03.11, 11:03

Nie wierzę , już kupiłeś ?
  • 0ffka 09.03.11, 19:50
    Ewelino ten gość jest z Grójca, albo innego Pierdziszewa i marzy mu się mieszkanie w Warszawie, stad jego żale do mieszańców stolicy i porady aby się z niej wyprowadzili, aby mu zwolnić lokal...
    --
    Kiedy miłość umiera...
  • green_land 10.03.11, 21:30
    Proszę, nawet tak nie myśl:((((
    Proszę...
  • jhbsk 09.03.11, 11:58
    Co za idiotyczny tytuł. Czy dziennikarz zna już wyniki śledztwa, że sugeruje jak ta pani zginęła?
    --
    JS
  • Gość: O CO W TYM CHODZI IP: 83.27.100.* 09.03.11, 12:26
    Słuchajcie dzieciaki. W tej sprawie nie chodzi o to, czy najem mieszkań komunalnych jest sprawiedliwy, czy nie. TU ZGINĄŁ CZŁOWIEK. Mądra, dynamiczna i dzielna kobieta, która z powodzeniem prowadziła samodzielnie procesy sądowe z kamienicznikiem i procesy te wygrywała. Kobieta, która pomagała też innym lokatorom. Pomagała nie w bezprawnym zajmowaniu lokali, ale w egzekwowaniu prawa (uprawnień wynikających z umów najmu) i ochronie przed bezprawnym brutalnym traktowaniem lokatorów przez właścicieli budynków. Prawo własności nie pozwala popełniać przestępstw wobec najemców. Pani Jolanta nie dała się zastraszyć i walczyła z bogatymi kamienicznikami oraz całą machiną urzędniczo - sądową by wyegzekwować tylko to, co prawo gwarantuje każdemu (prawa najemcy, mir domowy, nienaruszalność mienia, bezpieczeństwo osobiste).
    Myślicie zapewne, że w sprawach dekretowych chodzi o sprawiedliwy zwrot kamienic nobliwym spadkobiercom. Stąd Wasze pompatyczne brednie o świętości prawa własności. W rzeczywistości zaś "odzyskiwanie" kamienic stało się od dawna potwornie lukratywnym rynkiem dla handlarzy skupujących roszczenia. Te indywidua "spod ciemnej gwiazdy" kupują roszczenia od spadkobierców (często starych zniedołężniałych i nieświadomych wartości roszczeń osób) za bezcen, a następnie uzyskawszy na drodze administracyjnej prawa do gruntu robią wszystko by wyrzucić lokatorów i sprzedać lokale (lub cały budynek) z kilkutysięcznym przebiciem. Dodajmy, że dziwnym trafem nikt do dzisiaj nie wyjaśnił skąd handlarze od lat czerpią wiedzę o tym, który z byłych właścicieli zgłosił w latach 40 tych wniosek o ustanowienie prawa do gruntu (a to jest warunek powodzenia w odzyskaniu gruntu). Wiedzę, którą formalnie mają wyłącznie urzędnicy miejscy.... Dziennikarze, gdyby mieli rozum i odwagę sprawę tę zbadać mieli by aferę przy której afera Rywina to pikuś.

W GRĘ WCHODZĄ MILIONY ZŁOTYCH CZYSTEGO ZAROBKU NA JEDNEJ ODZYSKANEJ NIERUCHOMOŚCI.

Aby osignąć swój cel w postaci jak najszybszego zbycia "odzyskanych" lokali, handlarze nie cofają się przed wyłączaniem wody, gazu, ogrzewania, groźbami bezprawnymi, próbami włamań i niszczeniem mienia. Sprawa Pani Jolanty pokazuje, że być może przekroczyli kolejną granicę i zaczeli mordować, by jak najszybciej zarobić swoje. I O TO WŁAŚNIE CHODZI. I takich właśnie ludzi bronicie, durnie.
  • Gość: tolek IP: *.adsl.inetia.pl 09.03.11, 12:32
    Otóż to.
  • three-gun-max 09.03.11, 12:45
    Skoro prawo jest durne to nie dziwne, że prawowici właściciele kombinują jak mogą, żeby nie utrzymywać pasożytów. Jak jej się nie podoba zły kamienicznik to niech wybuduje sobie dom albo wypada pod most.
  • Gość: Ewelina IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.03.11, 12:50
    wiesz ,że jesteś wkurzający. Jak by ją było stać to nie szarpałaby się z M.M
    Baranie wbij sobie do głowy , że to nie są żadni spadkobiercy , tylko jedna wielka mafia.
  • three-gun-max 09.03.11, 12:54
    To, że jej nie stać nie oznacza że ma prawo wbić się komuś do mieszkania.
  • Gość: Ewelina IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.03.11, 12:55
    Kto komu się wbija baranie!
  • three-gun-max 09.03.11, 13:03
    Niechciana lokatorka właścicielowi budynku, blondi :)
  • tomjani 09.03.11, 13:42
    three-gun-max napisał:

> Niechciana lokatorka właścicielowi budynku, blondi :)

Inaczej zaśpiewasz jak się okaże iż chałupa w której mieszkasz stoi na gruncie do którego pretensje zgłasza jakiś ...man zza oceanu.
    --
    Bufet sam się wyżywi!
    Tomek Janiszewski
  • three-gun-max 09.03.11, 13:44
    W przeciwieństwie do niektórych roszczeniowców, wiem gdzie mam wybudowany dom.
  • Gość: Ewelina IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.03.11, 13:52
    Żebyś się nie oszukał. A to już dom sobie pobudowałeś ,panisko z ciebie ale słoma z butów nadal ci wystaje. Proponuję sprzedać chociaż jedno pięterko DOMU i przeznaczyć na naukę bo widzę cienko, cienko z twoją wiedzą i kulturą,
  • three-gun-max 09.03.11, 13:54
    No to jak, nie odbudowano Warszawy po wojnie, blondi? Czytać widzę umiesz ale rozumu już zabrakło.
  • Gość: Ewwelina IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.03.11, 12:47
    Całkowicie się zgadzam . Boże ,ilu mamy idiotów co nic nie kumają . Ludzie ogarnijcie się trochę , zginęła wspaniała kobieta , którą znałam osobiście , pomocna umiejąca podtrzymać każdego na duchu i nie poddawać się , a ty kmocie opowiadasz o tym jak sobie mieszkanie wyremontowałeś ośle, kogo to interesuje, nie widzisz co się dzieje w naszym kraju. Brak mi słów dla takich bezmózgowców, ciekawe czy z pracy własnych rąk sie dorobiłeś tego mieszkania , a może mamusia parę hektarów sprzedała co ? Bo ja z pracy rąk to mogę sobie kupić 2 m2 i nie wiem czy mi na żarcie starczy.
  • w.i.l 09.03.11, 13:45
    Ten system spowodował zastraszająco wiele samobójstw i prób samobójczych.
    Ludzie nie wytrzymują stresów związanych z walką o chleb i dach nad głową.
    Skaczą z okien, ukrywają się w szybach kopalnianych, podpalają się.
    Z okazji tego kolejnego samobójstwa Sejm powinien uczcić śmiertlne ofiary systemu III RP minutą ciszy.

--
    Nie głosuję ani na PO ani na SLD - partie, które uchwaliły, że można zabierać rodzinom dzieci bez wyroku sądowego.
    Bronisław Komorowski podpisał tę ustawę 18.06.2010.
    Te same PO i SLD uchwaliły również tzw. ustawę o parytetach forytującą feministki na listach wyborczych.
    Dlaczego nie głosuję na PiS - nie ma potrzeby wyjaśniać.
  • Gość: (gość portalu) IP: *.home.aster.pl 09.03.11, 14:39
    Do 2008 r. to oni w Europie dzierżyli palmę pierwszeństwa. Od 2009 r. palma należy do Polski.
  • Gość: mixer IP: *.icpnet.pl 09.03.11, 20:03
    A członkowie rodzin kast panujących skasują po 250 tys. zł na osobę za katastrofę smoleńską. III RP umie pocieszać ludzi pierwszego sortu. Szkoda że z wprowadzeniem zasad podstawowej sprawiedliwości społecznej ma już dużo większe problemy...
  • jpelczar 09.03.11, 20:36
    Raczej "Skaczą z okien", "ukrywają się" w szybach kopalnianych i "podpalają się". Z resztą jak miałbym popełnić samobójstwo to lepiej zrobić to efektownie ciągnąc za sobą np. cały budynek Urzędu Skarbowego.
  • Gość: sasza IP: *.dynamic.chello.pl 09.03.11, 14:21
    three-gun-max należy zapewne do tych posiadaczy którzy dzięki dekretom złych komunistów dostali ziemię którą w nowej Polsce mogli spieniężyć aby nabyć upragnione lokum w stolicy. Ludzie którzy warszawę odbudowali i przez lata utrzymywali są teraz łajani przez takich neoliberalnych wypier**ów. ale nic na świecie nie trwa wiecznie. Koło fortuny toczy się cały czas i jak pokazuje historia własność nie jest taka wieczna jak się durniom wydaje.
  • Gość: O IP: *.play-internet.pl 09.03.11, 14:26
    Całkowicie popieram, jednak obawiam się, iż do wielkiego właściciela ziemskiego nic nie dotrze, gdyż jego wiedza historyczna powojennej Polski sięga zeru.
  • three-gun-max 09.03.11, 15:05
    Do twojej mózgownicy dociera jedynie dekret Bieruta bo dzięki niemu mogłeś sobie pomieszkać w czyimś domu ;)
  • Gość: Disengage IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.03.11, 16:59
    Za Bieruta byłbyś niezłym stalinowskim pieskiem.
  • es_zet_pe 09.03.11, 22:36
    three-gun-max, tacy jak Ty za okupacji byli szmalcownikami, w czasach stalinowskich gorliwymi działaczami ZMP. Za Bieruta byś krzyczał na masówce o wrogach klasowych i robił karierę w Partii.
  • three-gun-max 09.03.11, 15:03
    Ludzie odbudowujący stolicę to byli z reguły różnej maści chłoporobotnicy i degeneraci, których prawowitym właścicielom dokwaterowywano do mieszkań albo dawano kradzione w zamian za zasługi dla władzy ludowej. Teraz trzeba ich wykopać oraz ich potomków.
  • acid.jazz 09.03.11, 21:06
    Degeneratem ty jesteś, ale spokojnie, przyjdzie czas na ciebie.

--
    Spotykają się dwie planety. Jedna mówi ze wstydem:
    - wiesz co, mam Homo Sapiens...
    Odpowiada druga:
    - nie przejmuj się, to mija.
  • tomjani 09.03.11, 15:11
    A m. nasuwa mi skojarzenie z niejakim mepingiem, który na preclu skwitował moje skargi odnośnie podatku dennego w byłym Porcie Czerniakowskim porównując je z wydatkami na wachę jaką on w tym czasie przepuszcza przez rurę wydechową swojego blachosmroda.
    --
    Bufet sam się wyżywi!
    Tomek Janiszewski
  • Gość: Powtórka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.03.11, 15:16
    Słuchajcie dzieciaki. W tej sprawie nie chodzi o to, czy najem mieszkań komunalnych jest sprawiedliwy, czy nie. TU ZGINĄŁ CZŁOWIEK. Mądra, dynamiczna i dzielna kobieta, która z powodzeniem prowadziła samodzielnie procesy sądowe z kamienicznikiem i procesy te wygrywała. Kobieta, która pomagała też innym lokatorom. Pomagała nie w bezprawnym zajmowaniu lokali, ale w egzekwowaniu prawa (uprawnień wynikających z umów najmu) i ochronie przed bezprawnym brutalnym traktowaniem lokatorów przez właścicieli budynków. Prawo własności nie pozwala popełniać przestępstw wobec najemców. Pani Jolanta nie dała się zastraszyć i walczyła z bogatymi kamienicznikami oraz całą machiną urzędniczo - sądową by wyegzekwować tylko to, co prawo gwarantuje każdemu (prawa najemcy, mir domowy, nienaruszalność mienia, bezpieczeństwo osobiste).
    Myślicie zapewne, że w sprawach dekretowych chodzi o sprawiedliwy zwrot kamienic nobliwym spadkobiercom. Stąd Wasze pompatyczne brednie o świętości prawa własności. W rzeczywistości zaś "odzyskiwanie" kamienic stało się od dawna potwornie lukratywnym rynkiem dla handlarzy skupujących roszczenia. Te indywidua "spod ciemnej gwiazdy" kupują roszczenia od spadkobierców (często starych zniedołężniałych i nieświadomych wartości roszczeń osób) za bezcen, a następnie uzyskawszy na drodze administracyjnej prawa do gruntu robią wszystko by wyrzucić lokatorów i sprzedać lokale (lub cały budynek) z kilkutysięcznym przebiciem. Dodajmy, że dziwnym trafem nikt do dzisiaj nie wyjaśnił skąd handlarze od lat czerpią wiedzę o tym, który z byłych właścicieli zgłosił w latach 40 tych wniosek o ustanowienie prawa do gruntu (a to jest warunek powodzenia w odzyskaniu gruntu). Wiedzę, którą formalnie mają wyłącznie urzędnicy miejscy.... Dziennikarze, gdyby mieli rozum i odwagę sprawę tę zbadać mieli by aferę przy której afera Rywina to pikuś.

W GRĘ WCHODZĄ MILIONY ZŁOTYCH CZYSTEGO ZAROBKU NA JEDNEJ ODZYSKANEJ NIERUCHOMOŚCI.

Aby osignąć swój cel w postaci jak najszybszego zbycia "odzyskanych" lokali, handlarze nie cofają się przed wyłączaniem wody, gazu, ogrzewania, groźbami bezprawnymi, próbami włamań i niszczeniem mienia. Sprawa Pani Jolanty pokazuje, że być może przekroczyli kolejną granicę i zaczeli mordować, by jak najszybciej zarobić swoje. I O TO WŁAŚNIE CHODZI. I takich właśnie ludzi bronicie, durnie.
  • Gość: sasza IP: *.dynamic.chello.pl 09.03.11, 15:27
    Szkoda czasu na użeranie się z upośledzonymi UPRowcami z gimnazjum. Jak zabraknie garnuszka rodziców to im szybko wywietrzeją z głowy ideały niewidzialnej ręki rynku, świętej własności i inne banialuki.
  • three-gun-max 09.03.11, 15:29
    Jak przestaniesz siedzieć na zasiłku i zaczniesz zarabiać to się szybko wyleczysz z socjalizmu.
  • Gość: O IP: *.play-internet.pl 09.03.11, 15:38
    Widzę, że dużo tej ziemi sprzedałeś skoro cały dzień próbujesz popisać się elokwencją, której nie posiadasz chyba, że może Ty na zasiłku jesteś? A świnie nakarmione?:P
  • Gość: Wisła IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.03.11, 16:36
    Zapłac za swoje studia ze swojej pracy ćwoku wiejski i nie wymądrzaj się tutaj. Warszawa ma już dośc takich jak ty.
  • Gość: gwóźdź IP: *.dynamic.chello.pl 09.03.11, 18:26
    Odpuść - szkoda czasu i słów - nie ma szans by z tych głów co to myślą, że "im się należy" bo przeca "take Polske budowali", wyparowała mentalna komuna. Państwo ma im dać - mieszkanie, zasiłek, studia, gumiaki, i ch** wie co jeszcze. Ty masz na to pracować, bo przecież oni muszą mieć, bo z samego tego, że żyją to im się "należy". Ale tak to już jest z "warszawianami" - prawdziwi Warszawiacy, Ci skromni i uczciwi to już niestety rzadkość.

Sprawa śmierci - do wyjaśnienia. Sprawa żądań lokatorów - do sądu, albo do olania.
  • Gość: to IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.03.11, 19:43
    Życzę ci abyś wyleciał kiedyś na bruk.
  • Gość: gwóźdź IP: *.dynamic.chello.pl 09.03.11, 21:56
    I to jest właśnei najsłodsze we wszystkich pacjentach odmagających się "komunalnego" - że oni biedni to ich trzeba żałować, trzeba by ich państwo dopieszczało, ale jak tylko ktoś powie, że nie, że sami są odpowiedzialni za swoje życie, to miast jakiejś autorefleksji w stylu "nie chciało się nosić teczki, trza dziś szukać mansardeczki" to tylko jest warczenie i życzenie iście ocierające sie o chrześciajańską miłość bliźniego. Ani grosza dla was.
  • Gość: To IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.03.11, 23:19
    Oddaj zaraz kase za swoje studia darmozjadzie! Nie życzę sobie abyś się edukował z moich (podatnika) pieniędzy i żebyś edukowala za nie swoje dzieci! Weź się do roboty i oddawaj zaraz kase. Takim jak ty ani grosza!
  • Gość: Fenix IP: *.128.11.218.static.crowley.pl 10.03.11, 16:55
    Ja płaciłem za swoje studia, podobnie jak płacę teraz za prywatną opiekę zdrowotną. I zgadzam się z przedmówcą, że mieszkania komunalne powinny być przyznawane według jasno określonych zasad, np. ktoś kiedyś wpisał alkoholizm na listę chorób przewlekłych i w związku z tym nie można alkoholików wyrzucić. Nie znam sprawy tej pani, ale mam wrażenie - na podstawie artykułu - że może istniała szansa, aby się porozumieć.

Co do twojej wypowiedzi: nie życzę sobie, aby z moich podatków były utrzymywane takie darmozjady jak ty.

A zanim zaczniesz pisać, że rodzice płacili za moje studia czy inne równie przemyślane wypowiedzi informuję, iż do pierwszej pracy poszedłem kiedy zdałem do ZSZ, to znaczy w wieku 15 lat i jakoś żyję.
  • Gość: Toto IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.03.11, 22:22
    Aha czyli jestem alkoholikiem, menelem i "darmozjadem" bo mieszkam w lokalu komunalnym, tak? Gratutluję mentalności. Czas się wyprowadzić z tego kraju na zawsze, zeby nie obcowac z takimi jednostkami jak ty.
  • Gość: Ana IP: *.145.246.94.ip4.artcom.pl 15.04.11, 09:35
    W mieszkaniach komunalnych powinny mieszkać samotne matki, osoby starsze albo chore nie mogące zarobić na normalne mieszkania. A reszta do roboty albo sobie wynajmować. Tak jak to robi tysiące młodych ludzi.
  • Gość: toto IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.07.11, 12:41
    Tysiace mlodych ludzi tak robi bo sa po prostu głupi i nie potrafi zawalczyć o swoje. Poza tym ciekawe ile czasu ci mlodzi i prężni beda w stanie mieszkać w wynajmowanym lokalu. Ciekawe co bedzie gdy pojawią sie dzieci, wyrzucą z pracy albo stanie sie coś nieprzewidzianego. Mieszkania komunalne sa we wszystkich cywilizowanych krajach na swiecie, tylko w Polsce mzđli si, ye miesyka tam tzlko patologia.
  • tomjani 09.03.11, 16:09
    Gość portalu: sasza napisał(a):

> Szkoda czasu na użeranie się z upośledzonymi UPRowcami z gimnazjum. Jak zabrakn
    > ie garnuszka rodziców to im szybko wywietrzeją z głowy ideały niewidzialnej ręk
    > i rynku, świętej własności i inne banialuki.

Emerytura, nawet UBecka też jest najwidoczniej święta na równi ze świętą własnością. Do tego stopnia że sama Jego Korwinowska Mość głosowała w swoim czasie za utrzymaniem weta prezia Szwendały nałożonego na ustawę znoszącą przywileje emerytalne mocodawcom tego ostatniego.
    --
    Bufet sam się wyżywi!
    Tomek Janiszewski
  • Gość: O IP: *.play-internet.pl 09.03.11, 15:26
    Uważam, iż wojnę z "demokratycznym" systemem, można porównać do wojny z wiatrakami, pomimo konstytucyjnych zapewnień, iż żyjemy w państwie prawa oraz szeregu uprawnień i wolności jednostki, dla aparatu państwowego obywatel nic nie znaczy, a powyższe konstytucyjne zasady są nic nie wartymi słowami na papierze, historia ukazuję, iż czy będziemy żyć w systemie monarchii, totalitarnym czy upragnionej demokracji substytutem praw obywatela jest tylko pieniądz, i tylko on zapewnia godne życie człowiekowi. Każdy narzekał na system totalitarny, na inwigilację, przemoc stosowaną przez państwo fizyczną i psychiczną, lecz obecny system działania aparatu państwowego niczym się nie różni od tej znienawidzonej komuny, policja nadal inwigiluje, jest więcej zakazów i nakazów niż wolności obywatelskiej, niby mamy dostęp do większej gamy produktów, ale czy stać nas na nie? Demokracja czyli władza ludu.... ha śmieszy mnie to czy cudowni przedstawiciele głosu narodu liczą się ze zdaniem Polaków?? Czy zostają spełniane obietnice wyborcze??
    Wracając do praworządności naszego państwa, które oferuje nam szereg instytucji wspierających realizację naszych praw... Tylko czy spełniają one swoje zadanie w świecie skorumpowanych przedstawicieli tychże organów. Odzyskiwanie kamienic przez dawnych właścicieli jest doskonałym przykładem braku praworządności, wszelkie decyzje na mocy których kamienice zostały przekazane dawnym właścicieli zabierają szereg błędów merytorycznych oraz faktycznych, które są widoczne dla laika, jednakże dla przedstawicieli władz państwowych, już nie. Cała procedura zwrotu nieruchomości budzi kontrowersję, i rządzi się własnymi prawami. Kontemplując system demokratyczny miał zapewnić ludziom godne życie, oparte na wolności, tym czasem człowiek traktowany jest przedmiotowo, państwo wmawia mu, iiż coś znaczy tylko po to by przedstawiciele władzy mogli zostać na swoich stołkach.
  • Gość: gogo IP: *.pools.arcor-ip.net 09.03.11, 16:26
    rodzina nie rozpoznala zalamania lekarze tez takich mamy dzialaczy politykow i rodziny
  • Gość: kool IP: *.dynamic.chello.pl 09.03.11, 16:54
    Czytac sie nie da. Atak roszczeniowej bandy z komunalek.
  • Gość: prawnik IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.03.11, 17:32
    Przede wszystkim składam wyrazy głebokiego współczucia Bliskim Pani Jolanty i życzę dużo siły w przebrnięciu tego koszmaru, który Was spotkał. Widziałam Panią Jolantę najwyżej kilka tygodni temu i informacja o Jej tragicznej śmierci wydaje mi się nierzeczywista.

Wszystkie inne kwestie, jak kwestie światopoglądu, tak radykalnie eksponowane przez niektórcyh Internautów, powinny zejść na dalszy plan, wobec osobistej ludzkiej tragedii. Nieprzemyślane komentarze niepotrzebnie zwiększają i tak niewyobrażalne cierpienia Bliskich.

Nie mam żadnej wiedzy aby oceniać, czy Pani Jolanta mogła targnąć się na własne życie, choć ogrom problemów, perspektywa straty dachu nad głową i bezradności wobec bezdusznego systemu, a co gorsza bezdusznych ludzi i konieczność życia w wiecznym strachu - potrafiłaby zapewne powalić niejednego siłacza.

Natomiast rażą mnie swą pochopnością, niezrozumiałą w złożonych okolicznosciach sprawy, wypowiedzi Prokuratury. Chciałabym ufać, iż stanowią one wyraz strategii organów ściagania, majacej zapewnić warunki do prowadzenia śledztwa. Gdyby jednak wypowiedzi te miały być miarodajne dla rzeczywistej wersji śledczej prokuratury, to wyrażam przekonanie, iż są dalece przedwczesne. Nawet okoliczność, ustalona w drodze autopsji, że przyczyną śmierci było podpalenie, nie uzasadnia jeszcze wniosku o samobójstwie, czyli, iż nie brały w tym zdarzeniu udziału osoby trzecie. Okolicznosći te, gdzie Pani Jolanta przebywała między zniknięciem, a śmiercią, okolicznosci jej zastraszania i osoby w te nielegalne działania zaangażowane i wszystkie inne okolicznosci sprawy powinny zostać dogłębnie wyjaśnione, zaś rolą dziennikarzy jest uniemożliwienie, aby śledztwo zostało pochopnie umorzone. Uważam też, że byłoby zasadne objęcie tej sprawy nadzorem co najmniej Prokuratury Apelacyjnej, ponieważ pozycja oraz geneza osób, które mogą być w nią zaangażowane, może stwarzać utrudnienia w rzetelnym prowadzeniu śledztwa, pomimo dobrej woli i życzliwości prowadzących sprawę osób.

• Gość: żoli IP: *.dynamic.chello.pl 09.03.11, 19:20
    Mafia zajmująca się "odzyskiwaniem nieruchomości przez prawowitych właścicieli" tym razem przesadziła z metodami. To tylko pokazuje jak bardzo patologiczna jest to sfera, jakiego pokroju ludzie się tym zajmują.
  • Gość: poiu IP: *.stansat.pl 09.03.11, 17:47
    lokator ma tylko jedno prawo -- płaci ,prawo popytu i podaży ,dośc fundowania mieszkanek komunalnych za darmo cwaniakom i patologi.
  • Gość: Ewelina IP: *.play-internet.pl 09.03.11, 18:30
    może ty się obracasz w towarzystwie cwaniaków i meneli którzy akurat mieszkają w komunalnych mieszkaniach, ja am mieszkam od urodzenia i nie jestem ani cwaniakiem ani menelem ,mam normalną rodzinę, tylko się zastanawiam czemu tyle nienawiści , zazdrości w twoich słowach,a nawet jeśli ktośjest menelem to nie ma prawa do dachu nad głową, skąd wiesz co tych ludzi skłoniło do tego żeby się tak stoczyć skąd wiesz czy kiedyś ty nie wylądujesz w rynsztoku. Łatwo oceniać innych , a najlepiej wyeliminować taki element nie?
  • Gość: Toto IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.07.11, 12:47
    To jest właśnie nowoczeny faszyzm - dyskryminacja kogoś ze wzgledu na jego sytuację materialną.
  • la.bruja 10.03.11, 08:50
    Marzę o tym aby pewnego dnia orzeczono, że KONIEC ze zwrotem mienia. Nikomu: ani kościołowi, ani hrabiom, ani kamienicznikom , ani żydom. NIKOMU.
    Koniec z roszczeniami - sprawa zamknięta.
  • jan-w 10.03.11, 10:31
    la.bruja napisała:

> Marzę o tym aby pewnego dnia orzeczono, że KONIEC ze zwrotem mienia. Nikomu
    > : ani kościołowi, ani hrabiom, ani kamienicznikom , ani żydom. NIKOMU.
    > Koniec z roszczeniami - sprawa zamknięta.

Czy rozciągasz tę zasadę także na zwrot twojego samochodu ukradzionego ci przez złodzieja?
    Albo twojego mieszkania w którym włamywacz zmieni zamki?
  • Gość: jan_dreptak IP: *.adsl.inetia.pl 09.03.11, 18:48
    jednej rzeczy tylko nie rozumiem, jak się tej pani tak źle mieszkało na Nabielaka to dlaczego nie kupiła sobie mieszkania gdzie indziej ??
  • Gość: gwóźdź IP: *.dynamic.chello.pl 09.03.11, 18:55
    Bo (UWAGA!) musiałaby ZAPŁACIĆ! Nigdy nei mogę zrozumieć, jak to jest - niektórzy ubierają się w kredyt na długie lata, uczciwie pracują, odprowadzają podatki, a niektórzy cały czas żyją wierząc że "Państwo im da". Mam nadzieję że nie da, bo to by znaczyło, że ludize miast kupować mieszkania swoim dzieciom, fundują je osobom któe nie powinny ich dostać.
  • Gość: lo IP: *.158.216.176.pat.umts.dynamic.eranet.pl 09.03.11, 19:25
    wiekszość ludzi nie stać na kredyt, wbij to sobie to swej urynkowionej pały. nie stać ich bo ich pensje wystarczają ledwo na żarcie.
  • Gość: eksmisjazkraju IP: *.pools.arcor-ip.net 09.03.11, 19:34
    a gdzie macie socjal dla slabych
  • Gość: gtx IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.03.11, 23:29
    To w Polsce jest socjal??? Napisz prosze, gdzie można go dostac.
  • Gość: gwóźdź IP: *.dynamic.chello.pl 09.03.11, 22:01
    A przepraszam własne mieszkanie to jest niezbywalne prawo człowieka? Nienaruszalność własności tak, ale nie to że każdy misio co to mu się nie chce ruszyć tyłka, zainwestować w siebie, pracować jeśli trzeba na po 12h dziennie... nie... bo jemu się należy. Guzik z pentelką się należy. Mieszkań byo zawsze mniej niż tych którzy chcieliby je mieć, właśnie dlatego są drogie. Więc podejśice że każdemu nalezy sie mieszkanie jest socjalistyczną utopią, którą wyznają jedynie rówieśnicy jaruzela i kawiarniani rewolucjoniści.
  • Gość: Ewa IP: *.cdma.centertel.pl 09.03.11, 22:22
    Ty gnoju! Skąd wiesz ile godzin pracowała Jola, pieprzony frustracie? Nabrałeś kredytów. które cie duszą, to jedź w Kabaty, tylko nie zapomnij o zapałkach, bo możesz nie mieć takiego szczęścia jak ona i nikt ci nie wskrzesi ognia.
  • Gość: gwóźdź IP: *.dynamic.chello.pl 09.03.11, 22:35
    Zabawne, taką radę dałaś swojej przyjaciółce,? Spasuj dziwczynko bo ci żylka pęknie, a per gnój to się możesz do starego zwracać (o ile Ci nie wytłumaczy na migi dlaczego jest to niewłaściwe). Śmierć człowieka to jedno, a to że jakieś śmieszne organizacje socalnych frustratów domagają sie czegoś co się im nie należy to drugie. Wracając do wątku - to nie państwo daje mieszkania komunalne - tylko Ci którzy płacą podatki, więc jakoś wolę by moje podatki poszły na coś z czego będę korzystał, z dróg, zieleni miejskiej, nawet z dupoatych festiwali, niż zostały przejedzone przez życiowo nieporadnych. Na szczęście władze nie mają kasy na mieszkania komunalne, więc i "komunalników" będzie ubywać - coś jak z dinozaurami (tylko se czegoś nie dorysuj - chodzi o to że najzwyczajniej w świecie w sposób naturalny nastąpi wymiana pokoleń, a wy co najwyżej zrobicie jedynie krzywdę waszym dzieciom, które przejmą po rodzicach hasło "socjalu i igrzysk", ale nimi już naprawdę nikt się nie przejmie).
  • Gość: Toto IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.03.11, 23:15
    Hahaha ciekawe jak długo popracujesz sobie te 12 godzin dziennie. Pewnie jesteś mlody i kreatywny ale mam nadzieję, że za jakiś czas wylecisz na zbity ryj z roboty i przekonasz się co to znaczy mieć długi. Życzę ci, ze bank zajął twoje mieszkanie i wszystko co masz niewolniku kredytów. Pracuj, kupuj, konsumuj i zdychaj! Komuna tez się opierała na takich pracusiach jak ty.
  • Gość: Ewa IP: *.cdma.centertel.pl 09.03.11, 23:20
    Dzięki za zrozumienie i wsparcie.
  • Gość: Fenix IP: *.128.11.218.static.crowley.pl 10.03.11, 17:05
    Pełna kultura, nie ma co.
  • Gość: Toto IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.03.11, 22:19
    Pełna kulturą to wykazują się kamienicznicy zastraszając ludzi, którzy przemieszkali w domu większość życia. Ty oczywiście popierasz te kulturalne działania.
  • Gość: Ewa IP: *.cdma.centertel.pl 09.03.11, 22:13
    A jak są w wieku emerytalnym, jak Jola i ja, a także większość mieszkańców zreprywatyzowanych kamienic (wszyscy mamy najem co najmniej 30-letni, więc też jesteśmy leciwi) to nie mają zdolności kredytowej.
  • Gość: Ewa IP: *.cdma.centertel.pl 10.03.11, 00:46
    Co Ty człowieku wiesz o mieszkaniach pół wieku temu. Ludzie cieszyli się, że dostali mieszkanie. Za klity w gazobetonie płacili 150 - 180 tys. zł, zarabiając po 2 tys. miesięcznie. I nie byli właścicielami. To były mieszkania spółdzielcze. Poza tym był tylko kwaterunek, w którym mieszkała większość. Niektórzy wykupili potem za grosze swoje mieszkania, ale wiele osób z różnych powodów nie mogło. Cały Trakt Królewski nie podlegał wykupowi. Sam Mossakowski ma tam kilka kamienic, z których powywalał ludzi. Tak. Ten sam Mossakowski, który jest właścicielem mieszkania Brzeskich. Kiedy powiedziałam Massalskiemu, jego mecenasowi, że mają dwie kamienice na Krakowskim Przedmieściu, roześmiał mi się w nos i powiedział z dumą, że mają dużo więcej. Wolę być bezdomną, niż właścicielką, co by mnie zakwalifikowało do tej samej grupy społecznej, co te dwie kanalie.
  • Gość: Ewa IP: *.cdma.centertel.pl 10.03.11, 00:52
    Bo mieszkała tam 60 lat. Bo jej dziadek ten dom odbudowywał. W 1945 r. tam był lej po bombie. A na emeryturze nie dostanie się kredytu mieszkaniowego w żadnym banku. A jakie to ma znaczenie dlaczego mieszkała? Może zapytaj dlaczego została bestialsko zamordowana?
  • jowita81 09.03.11, 19:10
    Bywa też i tak ,że wspólnoty rękami zarządców doprowadzają współwłaścicieli do upadku.Wystarczy,że umrze jeden ze wspólwłaścicieli lokalu.I wtedy rusza zmasowana nagonka w postaci ponagleń o zapłacenie albo zaległości za zużyta wodę,bądź też za zaległy czynsz.To nie ważne,ze toczy się postępowanie spadkowe,to nie ważne,że jest sprawa w sądzie hipotecznym,A aktualnie obowiazujące prawo stoi na straży interesów zarządców nieruchomości,którzy również są aktywnymi uczestnikami rynku obrotu nieruchomościami.
  • Gość: lkiu7 IP: *.stansat.pl 09.03.11, 19:19
    czerwone pająk eksmitowac do SLD-owskiej ,, ZATOKI CZERWONYCH ŚWIŃ ,,
  • Gość: Ewa IP: *.cdma.centertel.pl 09.03.11, 22:31
    Sam się eksmituj. Niczego nie uszanujecie, pieprzone darmozjady. Kamienicznicy. Każda okazja jest dobra do inteligentnych żartów, kolego Mossakowskiego? Też masz taki brzuch jak ta obleśna świnia?
  • Gość: Toto IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.03.11, 23:31
    Tak sie składa, ze w kwestii mieszkalnictwa SLD jest po tej samej stronie co ty. Może się do nich przyłączysz?
  • 0ffka 09.03.11, 19:21
    "Artysta plastyk popełnił samobójstwo w dniu, w którym sąd wydał wyrok eksmisyjny jego zadłużonej pracowni z Rynku Starego Miasta. Sprawę bada policja"
    cdn:
    www.zyciewarszawy.pl/artykul/538829_Smierc-po-wyroku-eksmisyjnym-.html
    --
    Kiedy miłość umiera...
  • Gość: eksmisjazkraju IP: *.pools.arcor-ip.net 09.03.11, 19:32
    i nikt nie pytal czy mam czy nie mam wlasciciel mieszkania mogl na dzien dobry powiedziec ze mu sie nie podobam bo mam obcy akcent wchodze w czyjas wlasnosc to musze to i tamto akceptowac i przede wszystkim miec wiarygodna kase lewusy a na emigracji jak nas wyjechano z prl nikt nie pomagal tez mi latwo nie jest a jak kasy komus nie staje a wlasciciel socjalnego nie chce to musze szukac odpowiedniego do mojego statusu lokalu
  • Gość: p IP: *.warszawa.mm.pl 09.03.11, 20:19
    sie wynioslo, i sie niech zostanie. sie polski zapomnialo to sie czyta polski portal, uczy sie a nie komentuje sie jak sie prl prl oj oj socjal socjal prl oj oj.
  • scibor3 09.03.11, 19:32
    "Podczas badania wykluczono udział osób trzecich - mówi prokurator Monika Lewandowska. - Przyczyną śmierci był uraz termiczny - dodaje."

No jasne, to zupełnie wykluczona sytuacja, że ktoś oblewa ją łatwopalnym płynem i podpala. Halo, puk, puk... jest tam ktoś? Czy ta pani koniecznie musi pracować w prokuraturze, bo z predyspozycji bardziej nadaje się na kasę w supermarkecie.
  • Gość: Ewa IP: *.cdma.centertel.pl 09.03.11, 23:48
    Wiesz jakie manko mogłaby zrobić w kasie? Nie, nie, nie. To niedobry pomysł. Przez ostatnie 50 lat był na świecie tylko jeden przypadek samospalenia w lesie. 23-letni niemiecki haker, Karl Koch podpalił się w lesie pod Hanowerem, po tym jak włamał się na serwer KGB. Niemiecka policja też wykluczyła wówczas udział osób trzecich. Może to taki sam przypadek. Tylko Jola nie miała komputera, ale może czymś innym podpadła KGB lub jej filiom w bratnich krajach.
  • sselrats 09.03.11, 19:32
    Pokomunistyczna dzicz rzadzi.
  • Gość: Gitwa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.03.11, 19:40
    Fakt, kamienicznicy za bardzo sobie pozwalają.
  • Gość: wolny.kan.gur IP: *.aster.pl 09.03.11, 20:11
    Gdyby prawo własności obowiązywało wiecznie musielibyśmy dzisiaj całą Polskę zwrócić spadkobiercom celtów którzy zamieszkiwali nasze ziemie na długo przed tym zanim pojawili się na niej słowianie.
    Państwo oddając kamienice spadkobiercom przedwojenych właścicieli miało obowiązek zapewnić dożywotnio nie gorsze warunki mieszkaniowe dotychczasowym lokatorom na tych samych zasadach jak dotąd. Nie można stawiać wyżej prawa własności nad prawa dotychczasowych lokatorów. Prawo silneijszego obowiązywało na dzikim zachodzie ale w cywilizowanym świecie uznawane jest za przejaw dziczy.
  • Gość: zmichalg IP: *.dynamic.chello.pl 09.03.11, 20:36
    To wytłumacz mi jeszcze, proszę, jakie prawa i na jakiej podstawie nabyli lokatorzy?
    Kto i na jakiej podstawie ma prawo mieszkać w moim domu, mojej kamienicy?

Najem to umowa cywilnoprawna, którą można wypowiedzieć.
    Lokatorzy sobie myślą, że mogą za ćwierć-darmo bez końca zamieszkiwać w czyjejś nieruchomości wedle zasady, bo "się należy".
    Ot, socjalistyczne pozostałości...
  • Gość: ddt IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.03.11, 20:58
    Socjalistyczne pozostalości to masz w wyższych kregach establishmentu, gdzie panowie i panie co chwila wypłacaja sobie "należne" odprawy, dodatki 13-te pensje itp. Cała reszta czyli obywatele (czytaj holota) musi codziennie borykac się z cporaz trudniejszymi regułami najwolniejszego z rynków. Socjalizm dla elit, kapitalizm dla calej reszty.
  • Gość: Homofobka IP: *.cdma.centertel.pl 10.03.11, 00:58
    Spadaj, prymitywie. Przy okazji brutalnego morderstwa chcesz załatwiać swoje małe sprawki. Powiem Ci tak, jak Mossakowski mówi do swoich lokatorów WON!
  • Gość: Fenix IP: *.128.11.218.static.crowley.pl 10.03.11, 17:09
    Czyżby adekwatny nick? Na jakiej podstawie zakładasz, że to morderstwo? Jeśli wiesz coś czego nie wie prokuratura to może należy ich poinformować? No chyba, że wiesz coś co chcesz ukryć?
  • Gość: prawnik IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.03.11, 22:21
    To ja Ci wytłumaczę, bo jest to bardzo prosta sytuacja:

Masz samochód i pożyczasz kluczyki sasiadowi. A Twój sąsiad za Twoimi plecami oszukując Kowalskiego że jest włascicielem wynajmuje mu Twój samochód. Jaka to jest sytuacja? Bezczelny facet oszukał Ciebie i Kowalskiego. Prawnei rzecz bardzo prosta: Sąsiad jest zobowiązany wykonać umowę najmu czyli wynajmować samochód Kowalskiemu chociaż nie jest jego. Bo w świetle polskiego prawa nie trzeba być włascicielem aby coś ważnie wynająć. Sąsiad powinien zwrócić włascicielowi samochód bez obciążeń bo nie jest jego. Sąsiad ma dwie możliwości: dogadać się z Tobą i zapłacić Ci kasę aby mógł wykonać umowę z Kowalskim albo dogadać się z Kowalskim aby zgodził się na wynajem innego samochodu. Jeżeli nie zrobi którejś z tych czynności - będzie placić odszkodowanie, ponieważ jest oszustem i zachował się nielojalnie.

Ta sytuacja jest jasna i nikogo nie dziwi, gdy chodzi o Twój samochód. Z niejasnych względów gdy chodzi o nieruchomości zabrane przez państwo przestaje być jasna. Dawnych właścicieli (nie mówię o bandytach i cwaniakach ale o tych kilku procentach zwykle wiekowych ludzi, którzy nie sa w stanie się dobic na Starynkiewicza przez to, że owi spece od zwrotów zawsze są wcześniej w kolejce) ubiera się w kamienice z żywymi ludźmi, choć zwrot bezprawnie zabranego mienia powinni dostać dokładnie w takim stanie, w jakim je stracili (czyli rozpiep... przez bomby i bez lokatorów i umów najmu w które wcale nie wstępują, wbrew tej zbiorowej bredni wymyślonej przez Miasto). Natomiast Kowalskich, którzy zostali oszukani - bo państwo zawierało z nimi umowy twierdzac że jest właścicielem mieszkań - nazywa się złodziejami i pozbawia wszelkich roszczeń. W cywilizowanych państwach, do których ta dzicz w której zyjemy nie należy, państwo nie tylko odpowiada tak samo jak obywatele za swe bezprawne działania ale nawet bardziej - bo mozna od niego więcej wymagać. Państwo powinno zrobić to co Twój sasiad - zamiast tego zrzuca problem na Ciebie i Kowalskiego mówiąc Ci: sorry stary ale zawarłem umowę na Twoje mieszkanie, to teraz ją wykonuj, a Kowalskeimu: sorry ale nie jestem właścicielem, to teraz z nim się musisz dogadać, on chce zmienić warunki więc niestety będziesz bulic 5 razy tyle - ot, cała ta praworządność, żadna filozofia...
  • jan-w 09.03.11, 20:43
    Gość portalu: wolny.kan.gur napisał(a):

> Gdyby prawo własności obowiązywało wiecznie musielibyśmy dzisiaj całą Polskę zw
    > rócić spadkobiercom celtów którzy zamieszkiwali nasze ziemie na długo przed tym
    > zanim pojawili się na niej słowianie.

Nieprawda. RP nie jest następcą prawnym Celtów, natomiast jest IIRP. Jeżeli Polska ma być państwem prawa, nie może go lekceważyć.

> Państwo oddając kamienice spadkobiercom przedwojenych właścicieli miało obowiąz
    > ek zapewnić dożywotnio nie gorsze warunki mieszkaniowe dotychczasowym lokatorom

Państwo, jako spadkobierca złodzieja - komunistycznego PRL - tak, ale włąsciciel budynku - nie. Tolerowanie przez właściciela niepłacących czynszu lub płacących czynsz zaniżony, jest najbardziej szkodliwe dla lokatorów. Nieremontowany budynek popada w ruinę.
  • Gość: żoli, IP: *.dynamic.chello.pl 09.03.11, 21:31
    mafia w szemranych okolicznościach przejmuje budynki, po czym za pomocą zaporowych czynszów + układów w administracji i sądach stara się usunąć tzw insekty (tak nazywają ludzi w budynkach!)... tak to z reguły wygląda

to jest ten spadek po II RP?
  • Gość: koleżanka Joli IP: *.cdma.centertel.pl 10.03.11, 01:09
    Jesteś kolegą księcia Massalskiego, czy Mossakowskiego, pewnie co najmniej hrabiego? Kto jest właścicielem? Ten kto odbudował ze zniszczeń wojennych i przez 60 lat utrzymywał w całości, czy jakiś kryminalista z wyrokiem za oszustwa, który za grosze odkupił udziały. Zamknijcie się, walczący o reprywatyzację, chociaż na chwilę. Uszanujcie śmierć kobiety, która została bestialsko zamordowana i bez względu na to, kto jest odpowiedzialny za Jej śmierć, nie ulega wątpliwości, że jest ofiarą procesu reprywatyzacyjnego.
  • Gość: lombardowy IP: *.pools.arcor-ip.net 12.03.11, 14:01
    ani ta kobieta ani ci co wyludzili jak piszesz nie sa wlascicielami wlasicielami sa dwu-trzykrotnie obrabowani szlachetni-cisi-robieni w bambuko przez 70 lat, 70 lat pozbawieni czynszu realnego, dostepu do wlasnosci i skazani na ogladanie rabunkowej dewastacji a ci co uzytkowali zrabowane wlasnosci bezprawnie 70 lat niech siedza w spokoju
  • alboalboalbo 17.03.11, 15:09
    To ty sie mylisz !
    Nikt nie ma prawa gnebić czy pozbawiac zycia bogu ducha winnych ludzi.
    A jeżeli to robisz, to pozbawiasz niniejszym sam siebie wszelkich praw i nie zasługujesz ani na zwrot mienia ani na żadne współczucie.
  • Gość: Ewa IP: *.cdma.centertel.pl 10.03.11, 00:23
    Dziękuję w imieniu nas wszystkich, wyrzucanych na bruk przez Mossakowskiego i Massalskiego. A także przez innych gangsterów, Bazarników, Piaszczyńskich, Szczepińskich, Lengiewiczów, Stachur (przepraszam, panie mecenasie, jeśli powinno być Stachurów).
  • Gość: Req IP: *.icpnet.pl 09.03.11, 20:15
    Otóż właśnie jest respektowana do przesady, co przyczynia się do horrendalnych zysków jednych i skrajnego ubóstwa drugich. Czasy arystokracji skończyły się wieki temu, więc i najwyższy czas kończyć z pojmowaniem państwa jako prywatnego folwarku liberałów. Chcesz własności większej niż możesz samodzielnie wykorzystać? Oddaj państwu w adekwatnym do czerpanych zysków podatku. A odnośnie "postkomunistycznej dziczy": najpierw doedukuj się w zakresie koncepcji państwowości i umowy społecznej, dogmatyku.
  • Gość: zmichalg IP: *.dynamic.chello.pl 09.03.11, 20:39
    Owe rzekomo "horrendalne" zyski weryfikuje rynek oraz prawo popytu i podaży.
    Jeżeli jako właściciel wywindujesz pod niebiosa cenę wynajmu swojej nieruchomości, to będziesz utrzymywać pustostan. Ciekawe tylko, jak długo będzie ci się to opłacać.
  • Gość: ttt IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.03.11, 20:55
    I dlatego wielu kamieniczników rezygnuje z pozbywania się lokatorów, którzy płacą niski czynsz. Kamienicznicy zaczynaja sobie zdawać sprawę, że na ich miejsce coraz trudniej znaleźć kogoś, kto by płacil nowy horendalnie wysoki "rynkowy" czynsz.
  • Gość: Req IP: *.icpnet.pl 09.03.11, 23:40
    Daj spokój, zmichalg, z prawem P&P. Pojęcia prawa popytu i podaży regulują rynek w odniesieniu do towarów i usług. Nie są żadnymi nadrzędnymi kategoriami opisującymi rzeczywistość społeczną, przynajmniej tak długo, jak długo nie czynimy założenia, że państwo to wyłącznie rynek, zaś umowa społeczna ogranicza się wyłącznie do uniemożliwienia ingerowania w niego (jest cała masa - najczęściej nieuświadamianych i posiadających liche uzasadnienia - założeń, które musimy przyjąć, by patrzeć na to w ten sposób). Odnoszę wrażenie, że pojęcia rynku i P&P w odniesieniu do kwestii mieszkaniowych sankcjonują po prostu naszą nieświadomość jako obywateli i zwykła chciwość. Lokatorzy są tu wyłącznie zbędnym balastem do dobrego interesu, który polega nie na tym, by nieruchomość utrzymywać, ale by uzyskać ją na warunkach preferencyjnych a później po cenie rynkowej sprzedać. Więc nie o dochód z czynszu się rzecz rozbija. To tylko narzędzie nacisku na lokatorów.
  • Gość: Księżna M IP: *.cdma.centertel.pl 10.03.11, 01:38
    Bzdura! To dotyczy najmu wolnorynkowego. Najemcy zreprywatyzowanych lokali przez kilkadziesiąt lat (co najmniej 25!) w całości utrzymywali te mieszkania - remontowali, wyposażali i faktycznie płacili niskie czynsze. Ale czy 15 zł za metr kwadratowy mieszkania, w które ani nowy właściciel, ani nikt z jego przodków nie zainwestował jednej złotówki, to mało? Okazuje się, że tak. Nawet płacenie takiego czynszu nie chroni przed eksmisją. Jest coś takiego w kodeksie cywilnym jak prawo zasiedzenia. Nawet jeśli w złej wierze zajmuje się i użytkuje nieruchomość, to po 30 latach obowiązuje prawo zasiedzenia. Ale wy, kolesie Mossakowskiego, zmieniliście prawo i ono takich ludzi jak Jola nie dotyczy. Bo najemca został pozbawiony wszelkich praw obywatelskich. Za to Mossakowscy mają chyba ich nadmiar. A ten z Nabielaka stoi nawet ponad prawem.
  • Gość: Wanda Pradzioch IP: *.play-internet.pl 09.03.11, 21:03
    W Polsce własność jest respektowana, co widać jak postępuje się z lokatorami. Nikt nie neguje, żeby oddawać cudzą własność, ale bez lokatora, bo w tej chwili jesteśmy karnymi odsetkami za to, że Bierut zabrał grunty. Prawdę mówiąc, to ile budynków stało po wojnie, pamiętam hasło "CAŁY NARÓD BUDUJE SWOJĄ STOLICĘ" a teraz stolica przechodzi w ręce cwaniaków. Powstały kamienice, których nie było, a dzisiaj są ich właściciele, więc nie mówmy, że nie respektuje się cudzej własności, bo około 90% Warszawy jest nasza. Moi rodzice ją odbudowywali, a dzisiaj ktoś mówi to moje, nie to nasze.
  • Gość: Ewa IP: *.cdma.centertel.pl 09.03.11, 22:05
    Wandziu! Akurat kamienicę, w której mieszkała Jola nie odbudowywali Twoi rodzice, tylko dziadek Joli. Dziadek murował, kładł tynki, montował okna i drzwi. Bo tam w 1i945 r. była tylko skorupa domu, a w środku lej po bombie. A potem przyszedł jakiś Mossakowski ze swoimi przydupasami i powiedział TO MOJE. Nawet się zameldował w tym mieszkaniu. Nie wiesz czy prokuratura ustaliła jakim cudem mu się to udało? Bo pamiętasz jak policja opieprzała Jolę i Kazimierza, że nie chcieli wpuścić do domu zameldowanego lokatora? Jakoś nie drążyłam tej sprawy nie dowiedziałam się, czy Jola nie miała sprawy karnej z powodu szykanowania Mossakowskiego. Pisali, że to może naćpana narkomanka wpadła do ogniska, łpijana bezdomna, która chciała się ogrzać. A dlaczego nie kryminalistka?
  • kibic_rudego 09.03.11, 19:35

nie zamierzają wprowadzi demokracji w III RP ?
  • venus99 09.03.11, 19:51
    już wprowadzili.i mamy co mamy.
    --
    Paranoja i Schizofrenia.dziki kraj!
  • sam_gaz 09.03.11, 20:02
    właśnie taki bydlak, twojego pokroju, to uczynił... Ilu ludzi już wykończyłeś, zboczony bandyto ?
  • Gość: oburzony IP: *.system-sat.pl 09.03.11, 20:47
    ONI mają się dobrze a TY narodzie ZDYCHAJ
  • Gość: $ IP: 78.8.25.* 09.03.11, 19:40
    ...ja tam się nie dziwię pani prokurator, dwadzieścia parę lat temu ówczesny prezes Głównego Urzędu Ceł popełnił samobójstwo strzelając sobie trzy razy w serce.
  • Gość: mm IP: 78.104.151.* 09.03.11, 19:42
    Polska niczym nie różni się od Chin albo Rosji. Te same metody walki z opornymi, kto nie odda ziemi, mieszkania tego się morduje. Wsadza się ludzi do aresztu na lata, bez wyroków, bez rozpatrzenia sprawy. Jak taki kraj może być w Unii? Czy oni są ślepi w tej Brukseli? Po co im ten wschodnio-europejski reżym w klubie demokratycznych krajów?
  • Gość: ddt IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.03.11, 21:01
    Tak ale polactwo ma do przekazania światu urojona misję niesienia demokracji i wolności. Wolna Białoruś, wolny Tybet, wolna Czeczenia słychac co chwilę tymczasem w kraju mamy burdel do potegi tylko mało kto to dostrzega.
  • venus99 09.03.11, 19:51
    tak sie kończą marzenia o kapitaliźmie z ludzką twarzą.nareszcie(dla niektórych) jak na całym świecie-nie masz forsy to zdychaj.
    --
    Paranoja i Schizofrenia.dziki kraj!
  • sam_gaz 09.03.11, 19:59
    Przypomina mi to śmierc B.Blidy, która się zastrzeliła, a po śmierci zatarła wszystkie ślady !
    ZIOBROWSZCZYZNA !
  • Gość: amx IP: *.dynamic.chello.pl 09.03.11, 20:22
    no popatrz... tylko za PiS-u już dziennikarzyna urządzałby nagonkę a teraz cicho sza...

(jak w tym kawale - sam nabił się na noż i tak 14 razy pod rząd, Wysoki Sądzie)
  • Gość: wolny.kan.gur IP: *.aster.pl 09.03.11, 19:59
    Historia z innego miasta - bank budował na działce obok kamienicy z lokatorami na którą miał wielką ochotę, aby się pozbyć lokatorów w ramach przeprowadzanej budowy podkopano jedną ze ścian nośnych tej kamienicy, która to ściana graniczyła z działką budowlaną - dalej była przymusowa eksmisja lokatorów z powodu zagrożenia. Remont wykonywano już tak aby lokatorzy nie mieli gdzie wracać. Działo się to grubo ponad 5 lat temu - obecnie chyba wszyscy lokatorzy z tamtej kamienicy już nie żyją.
    Winnych nie ma, o sprawie trochę pisał lubelski dodatek do wyborczej, ale przyschło.
    Bank o którym mowa to BOŚ, miasto Lublin, a kamienica ma adres Kołłątaja 2.
  • Gość: amx IP: *.dynamic.chello.pl 09.03.11, 20:20
    i coś-niecoś z tak zwanej "komuny" pamiętam

pamiętam też entuzjazm pierwszych solidarnościowych rządów

tak się zastanawiam czy ci wszyscy ludzie którzy z takim poświęceniem walczyli o Wolną Polskę zdawali sobie sprawę co szykują zwykłym ludziom?

bo w ostateczności stworzyli system w którym jedynym prawem jest prawo dżungli i zasady XiX-wiecznego kapitalizmu...

ciekawe ile let poczekam jeszcze na pierwsze Trybunały Stanu dla coponiektórych...
  • Gość: ddt IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.03.11, 21:03
    Robotnicy z kopalni Wujek a także ci z Poznania 56 i Grudnia 1970 w Gdyni przewracaj się teraz w grobach
  • Gość: serges IP: *.dynamic.chello.pl 09.03.11, 20:19
  • Gość: z Kopernika IP: *.adsl.inetia.pl 09.03.11, 20:23
    JEST JESZCZE GRUPA POLUJĄCYCH NA LOKALE UŻYTKOWE. JUŻ ZAMÓWILI SOBIE TE W CENTRUM ŚRÓDMIEŚCIA. TO W TROSCE O ICH INTERESY NAPISANO TAK UZNANIOWE PRAWO MIEJSCOWE, ŻE GOŁYM OKIEM WIDAĆ CZYJEGO INTERESU BRONI I W JAKICH OKOLICZNOŚCIACH I DLA KOGO WARUNKI DO WYKUPU ZOSTANĄ PRZEZ URZĘDNIKÓW SPEŁNIONE. TO WŁAŚNIE URZĘDNICY DOPUSZCZAJĄ DO SPEŁNIENIA WARUNKÓW ALBO NIE DOPUSZCZAJĄ. WARSZAWSKIE NIERUCHOMOŚCI TO SZAMBO. TAM JEST DUŻA FORSA DLA CWANIAKÓW. WALKA SIĘ NASILA. SĄ PIERWSZE OFIARY.
  • Gość: Fenix IP: *.128.11.218.static.crowley.pl 10.03.11, 17:19
    Capslock ci się włączył.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.