Komentarze do artykułu

Powstaje największy portret papieża na świecie

Popkultura przebojem zdobywa Świątynię Opatrzności. Na betonowej fasadzie wciąż budowanego kościoła zawiśnie megabillboard z wizerunkiem Jana Pawła II.

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Powstaje największy portret papieża na świecie Dodaj do ulubionych

• 02.04.11, 16:07
    A po co???
    Zaawansowany formularz
    • Gość: okulele99 IP: *.home.aster.pl 02.04.11, 16:07
      myślałem że to prima aprilis ale za późno.
      jeszcze warszawę nim nakryjcie, w końcu polska to kraj wyznaniowy a nie świecki.
      i namalujcie krzyż na księżycu.
      • Gość: pastor IP: *.acn.waw.pl 02.04.11, 21:26
        wygrywamy nie tylko 'giant-jesus-race' ale i ten 'Pope Face Race'

ncronline.org/blogs/ncr-today/colberts-giant-jesus-race
        mysle ze jako liderzy obydwu wyscigow zbawienie mamy w kieszeni wszyscy Polacy
        • Gość: jebać jotpedwa IP: *.gdynia.mm.pl 03.04.11, 07:15
          Jak będą opychać katolki orgrdowe to biorę sześć. Ale koniecznie muszą mieć świecące na biało oczka. A te karlkowe kijki z jezuskiem to jakoś w niebieskich LEDach byłyby zajaebiste.
          • 03.04.11, 07:38
            Jeżeli nie jesteś zwykłym śmieciem i dotrzymujesz słowa ("Jak będą opychać katolki orgrdowe to biorę sześć.") Na jaki e-mail wysłać ci nr konta to wpłaty?
            • 03.04.11, 08:05
              Dzielisz śmiecie na zwykłe i katolickie? Hmmmm.... może masz rację ?
              • Gość: obserwator IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.04.11, 08:22
                Jak jest marsz mniejszości seksualnych to tyle się mówi o nietoleracji.

A nietolerancja to również brak szacunku dla czyjejś wiary. Kto pisze takie beznadziejne posty? A sporo ich na tym forum.

Pytanie, czy gdyby miał zawisnąć w Warszawie gigantyczny portret rabina albo jakiegoś przywódcy duchowego muzułmanów to też byłyby takie beznadziejne komentarze. Myślę że nie.

I to głupie rozpisywanie się o tym złym kościele. Czy ktoś zadał sobie trud sprawdzenia jakie kwoty co roku Caritas przezncza na akcje pomocy potrzebującym? No nie, bo po co. A warto się zainteresować aby mieć wiedzę.

I wałkowanie tematu pedofilii. Owszem to bardzo źle swiadczy o tych księżach którzy się tego dopuścili ale pytanie: ile procent księży to pedofile i jak się to ma procentowo do facetów którzy księżmi nie są a żyją między nami. Gdzieś czytałem że wśród zwykłych facetów ten procent jest większy, ale tu problem medialnie jakoś jest mniejszy.
                • 03.04.11, 08:32
                  Przeciez to kicz i badziew, bezguscie i prymitywizm. Swiatynia koszmarna z rodzajem fallusa na dachu zamiast kopuly. Beton jak na bunkrze Adolfa. Az sie nie dziwie, ze Chrystus w Swiebodzinie stoi twarza do Zachodu a plecami do Warszawy.... Pytanie: kiedy powstalo Tesco? Odp. 5 lat przed Chrystusem!
                  • Gość: obserwator IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.04.11, 08:49
                    Kolejny beznadziejny komentarz.
                    • 03.04.11, 09:12
                      Gość portalu: obserwator napisał(a):

> Kolejny beznadziejny komentarz.

>>> Ale autorytet, badziewie, a może przyzwyczajony do odgrywania posłannika najwyższego?
                      • Gość: obserwator IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.04.11, 10:52
                        To napisz kto jest dla ciebie autorytet "niebadziewie".
                        • 03.04.11, 12:27

> To napisz kto jest dla ciebie autorytet "niebadziewie".

>> Ty na pewno nim nie jesteś.
                          • Gość: obserwator IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.04.11, 14:12
                            Ja nie jestem, ale skoro nikogo nie napisałeś to znaczy że nie masz autorytetów, a szkoda bo dobrze ich mieć.
                • 03.04.11, 09:10
                  >>I wałkowanie tematu pedofilii. Owszem to bardzo źle swiadczy o tych księżach którzy się tego dopuścili ale pytanie: ile procent księży to pedofile i jak się to ma procentowo do facetów którzy księżmi nie są a żyją między nami.<<

Tak mógłby mówić czystej wody ksiądz, nic nie rozumiejący, że nawet jeden ksiądz-pedofil to jeden za dużo. A tak niewinnie szuka usprawiedliwienia dla swoich konfratrów. Postawa niezrozumiała dla zwykłych ludzi.
                  • Gość: obserwator IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.04.11, 10:50
                    Pisz "postawa niezrozumiała dla mnie". Za ogół ludzi się nie wypowiadaj, nie wiesz co większość myśli.

A to żenie dostrzegasz pedofilii poza księżmi, no coż.
                    • Gość: wiosenka IP: *.dynamic.chello.pl 03.04.11, 11:11

"pozaksiężmi" nie są funkcjonariuszami organizacji, która podaje się za emanację jedynego prawdziwego źródła absolutnego dobra dla Ziemian. "Pozaksiężmi" nie żyją w hierarchii, która jako emanacja jedynego prawdziwego źródła absolutnego dobra dla Ziemian, powinna lepiej pilnować swoich funkcjonariuszy. Mało tego, wiemy, że hierarchia aktywnie ukrywała przed wymiarem sprawiedliwości postępki swoich funkcjonariuszy. Wiemy, że w Polsce nadal to robi.

Dlatego księży pedofili bardziej nielubimy niż pozaksiężmi pedofili, poszkodowanym w Polsce życzymy odwagi w występowaniu o odszkodowania.
                    • 03.04.11, 12:30

> Pisz "postawa niezrozumiała dla mnie". Za ogół ludzi się nie wypowiadaj, nie wi
                      > esz co większość myśli.
                      >
                      > A to żenie dostrzegasz pedofilii poza księżmi, no coż.

>> Księże proboszczu (może wikary): ja nie niedostrzegam pedofilii poza Kościołem, powiedziałem jedynie, że jeden przypadek pedofilii w Kościele to o jeden za dużo jak na instytucję uważającą się za przekaźnik między Bogiem a wiernym ludem.
                      • Gość: obserwator IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.04.11, 14:15
                        Ani proboszczu ani wikary. Mam szczęśliwą rodzinę i nie jestem zwolennikiem medialnego zacieśniania kręgu pedofili. To tyle.
                        • 03.04.11, 19:58

> Ani proboszczu ani wikary. Mam szczęśliwą rodzinę i nie jestem zwolennikiem med
                          > ialnego zacieśniania kręgu pedofili. To tyle.

>> To w takim razie nie rozumiem dlaczego próbujesz bronić pedofilii w habitach czy sutannach? Argumentem: a u was Murzynów biją?
                          A propos " proboszczu ani wikary" - po prostu wydawało mi się jedynie, że tylko konfrater może bronić konfratra w tak podłej sprawie.
                    • 03.04.11, 20:03

> Pisz "postawa niezrozumiała dla mnie". Za ogół ludzi się nie wypowiadaj, nie wi
                      > esz co większość myśli.
                      >
                      > A to żenie dostrzegasz pedofilii poza księżmi, no coż.

>>Nie tyle nie dostrzegam pedofilii poza księżmi, ale uważam to za argument typu "a u was Murzynów biją", jeśli wiesz o czym mówię. Po prostu uważam, że Kościół uważający się za przedstawiciela Boga na ziemi posiadający jednego pedofila w swoich szeregach i nie potępiający go a na przykład wysyłający na inną parafię, to jest skandal. A sprawa Paetza to skandal największy, tym bardziej, że albo papież o tym wiedział albo Dziwisz tej informacji do niego nie dopuszczał.
                • 03.04.11, 11:16
                  Nie jestem katoliczką. Ale doskonale pamietam, ze sam papież mowił, zeby nie stawaić mu pomników, cyt."Nie budujcie mi pomników. Zróbcie coś dobrego dla ludzi"

I uwazam, ze to pokazuje, ze w sumie zgodziłby się tu z niejednym ateistą. On by tego nie chciał. Wolalby, ze ta kasa, w końcu niemała, poszła na jakies hospicjum, wyposazenie oddziału dzieci chorych na raka, dofinansowanie rodzin wielodzietnych czy domów samotnej matki. Ale oczywiscie, jego naród, (a szczególnie KSIEZA) jest za głupi , zeby posłuchać swojego " wielkiego Polak" i wie lepiej, co ma robić.

Jakby zapytać Macharskiego, co o tym mysli , to pewnie powiedziałby , z e mu wstyd , ze taka kasa idzie na tak durną inicjatywę.
                  • 03.04.11, 12:34
                    hermina5 napisała:

> Nie jestem katoliczką. Ale doskonale pamietam, ze sam papież mowił, zeby nie st
                    > awaić mu pomników, cyt."Nie budujcie mi pomników. Zróbcie coś dobrego dla ludzi
                    > "
                    >
                    >>> Wystarczy sprawdzić ile pomników papieskich zbudowano za jego życia. Gdyby chciał, to by zabronił. Nic takiego się nie stało. Jednym słowem, tolerowane bałwochwalstwo, kult jednostki za życia.
                    • 03.04.11, 13:07
                      >Gdyby chciał, to by zabronił

Proszę cie - sławni rodzice nie chca , zeby robić zdjecia ich dzieciom, a paparazzi i tak je robią . I co? I jedyne co mozna zrobić to wytoczyć im proces. Miał sie procesować? Zabronic to mozesz swoim dzieciom, nie mas zkontroli nad tym, czy ktoś ci zechce pieprznać pomnik. Dla mnei powiedzenie - nie stawiajcie, nie chce jest jednoznaczne. A ciebie gosc po prostu tak wkurza , ze chcesz zwalic na niego winę. Bez sensu.
                      • 03.04.11, 19:55
                        >>Dla mnei powiedzenie - nie stawiajcie, nie chce jest jednoznaczne. A ciebie gosc po prostu tak wkurza , ze chcesz zwalic na niego winę. Bez sensu. <<

>> Hm, KK to konstrukt hierarchiczny i albo papież ma władzę albo jej nie ma. To po pierwsze.
                        - Do drugiego, to nie ma zgody, uważałem go za sympatycznego faceta, ale w wielu sprawach nie miał racji, nie wspominając o tym, że jego pogląd na świat był nie z tej ziemi. Nie mam zamiaru go oskarżać za każdą cenę ani też atakować za wszystko.
                  • 04.04.11, 06:43
                    hermina5 napisała:

> Nie jestem katoliczką. Ale doskonale pamietam, ze sam papież mowił, zeby nie st
                    > awaić mu pomników, cyt."Nie budujcie mi pomników. Zróbcie coś dobrego dla ludzi
                    > "
                    >
                    > I uwazam, ze to pokazuje, ze w sumie zgodziłby się tu z niejednym ateistą. On b
                    > y tego nie chciał. Wolalby, ze ta kasa, w końcu niemała, poszła na jakies hospi
                    > cjum, wyposazenie oddziału dzieci chorych na raka, dofinansowanie rodzin wielod
                    > zietnych czy domów samotnej matki. Ale oczywiscie, jego naród, (a szczególnie K
                    > SIEZA) jest za głupi , zeby posłuchać swojego " wielkiego Polak" i wie lepiej,
                    > co ma robić.
                    >
                    > Jakby zapytać Macharskiego, co o tym mysli , to pewnie powiedziałby , z e mu ws
                    > tyd , ze taka kasa idzie na tak durną inicjatywę.
                    no patrz co za autorytet komunę sam "obalił" ,a od swoich wyznawców nie mógł jednej rzeczy wyegzekwować:P
                    A tak na poważnie to jak krk na czymś zależy to umie to wyegzekwować.Widocznie taki stan rzeczy pasował....
                • 03.04.11, 12:23
                  Pomijam już to, że wszelkie wierzenia religijne (ścisłej: niedorzeczne dogmaty) należy z cała mocą wyśmiewać bo szkodzą ludziom. Ale tu, przy okazji portretu, wyśmiewamy polską religijność - opisywaną jako bezdennie głupią już w latach 30-tych XX wieku przez tych, którzy się tymi sprawami interesowali. Ludowa, magiczna, powierzchowna, niezdolna do żadnej głębszej refleksji. Polski katolicyzm to zasadniczo zabobon. Połowa z tych ludzi na mega fotce z Wojtyłą opowiada się za karą śmierci. Ich chrześcijaństwo zaczyna się i kończy na progu kościoła. To należy wyśmiewać, bo jest głupie i szkodliwe.

Musisz mieć niezłe samopoczucie pisząc o Caritasie i pedofilach. Udajesz wariata?
                  Pominę działalność charytatywną (chyba wiesz skąd sa te pieniądze?) i skupie się na księżach. Na zlecenie niemieckich i szwedzkich episkopatów psychiatrzy zbadali księży w tych krajach. Ponad 70% jest niedorozwiniętych emocjonalnie (tzn. nie myślą i nie reagują jak osoby dorosłe). 13% z tych 70% jest tak zaburzona, że wymaga leczenia psychiatrycznego w szpitalach. A Ciebie dziwi to, że wśród księży są pedofile? Tak trudno sobie wyobrazić zniszczenie młodego chłopaka, któremu zabroniono uprawiać seks z kobietami albo z mężczyznami? W pewnym momencie on nie umie już nawiązać normalnych relacji z dorosłymi osobami (seks się uprawia z dorosłymi) więc kieruje uwagę na dzieci. Bo dziecko jest łatwiejsze i nad dzieckiem ma się władze: jako dorosły z definicji i jako ksiądz - społecznie bądź w prost z wykonywanej funkcji (nauczyciel, opiekun).

Udajesz, że nie znasz problemu? Mówisz o jednostkowych przypadkach? Raport rządowy w Irlandii, raporty społeczne z USA, Niemiec, Hiszpanii pokazują problem globalny: tortury i gwałty (Irlandzkie szkoły katolickie z internatem), ukrywanie pedofilów przez miejscowych biskupów, to nie są jednostkowe przypadki. To powszechna praktyka Kościoła pod rządami Wojtyły. Przeczytaj w zachodniej prasie o założycielu Legionów Chrystusa - pedofila, mizogina i narkomana. Jak się przechadzał po Watykanie i jak dobrze bawił z Dziwiszem i Sodano. Jak pieniądze płynęły (z relacji bogatych kobiet w Ameryce Płd). Facet zgwałcił nawet własnego syna.

--
                  "W poradach na ogół jest coś podejrzanego" - Leszek Kołakowski :)
                  • 03.04.11, 12:31
                    Wspaniały post!!
                    Ani nic dodać, ani nic ująć... :)
                    Jedno pytanie wszakże: czy przemówi do któregokolwiek katopolaka???
                    Przecież wzorem Kaczyńskiego, nikt i nic ich nie przekona, że....
                    --
                    "to jest człowiek, który widzi nie tylko to, co chce widzieć, ale i jak chce to widzieć... Na domiar złego, jest nikczemnej postury choć mitomanem&megalomanem wielkim" :)
                  • Gość: obserwator IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.04.11, 14:30
                    Kadykianus... piękny tekst! Tyle że w swoich komentarzach nie podałeś żadnego źródła. Podaj źódła tylko konkretnie. Jak nie podasz źródeł to więcej nie pisz, bo będzie to znaczyło że bzdury piszesz.
                    • 03.04.11, 16:29

wyborcza.pl/1,76842,6630393,Dzieci___ofiary_ksiezy.html
                      tygodnik2003-2007.onet.pl/0,1179098,druk.html

--
                      • Gość: obserwator IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.04.11, 17:54
                        Tygodnik powszechny... piekny przykład. Powołujesz się na tekst osoby duchownej czyli księdza do krytykowania kościoła. A co ten tekst oznacza? Ano oznacza że kościół widzi ten problem, nie ukrywa go i wyciąga wnioski. A warto zaznaczyć że tekst jeden jak i drugi nie dotyczy koscioła w Polsce tylko w Irlandii i USA.

"W obliczu tych statystyk, jak i wniosków, które na ich podstawie można sformułować, przytoczona przez ks. Augustyna przestroga: “Jeśli masz być kiepskim księdzem... zastanów się, co robisz”, wydaje się być jak najbardziej na miejscu. W Polsce dobrze by było, gdybyśmy zaczęli się uczyć od innych - jeśli już nie na ich wzorach, to przynajmniej z ich błędów" - czyli przesłanie księdza autora tekstu jest jasne.

A co do ogółu problemu za: info.wiara.pl/doc/444481.O-Prusak-o-pedofilii-wsrod-ksiezy

"Jezuita podkreśla też w artykule, że liczba duchownych wykorzystujących seksualnie nieletnich jest znacznie mniejsza (2-4 proc.) od liczby przestępców tego typu w innych grupach społecznych, w tym także w zawodach związanych z edukacją czy niesieniem pomocy psychologicznej. W badaniu przeprowadzonym w 1998 r. przez pismo „Education Week” stwierdzono, że w instytucjach edukacji publicznej w USA co tydzień dochodzi do dziewięciu przypadków wykorzystywania seksualnego. Księża nie są więc grupą podwyższonego ryzyka, bowiem na podstawie istniejących badań nie da się udowodnić, że prawdopodobieństwo molestowania nieletnich jest wśród księży katolickich wyższe niż w przypadku ogółu mężczyzn czy duchownych innych wyznań".

Czyli problem jest szeroki ale medialnie ograniczany do księży.

• 03.04.11, 16:38
                      ncronline.org/news/accountability/money-paved-way-maciels-influence-vatican
                      A to wybrane fragmenty:

"When Dziwisz became a bishop in 1998, the Legion covered the costs of his reception at its complex in Rome. "Dziwisz helped the Legion in many ways," said a priest who facilitated payments. "He convinced the pope to celebrate the 50th anniversary of the Legion."

"Dziwisz was John Paul's closest confidante, a Pole who had a bedroom in the private quarters of the Apostolic Palace. Maciel spent years cultivating Dziwisz's support. Under Maciel, the Legion steered streams of money to Dziwisz in his function as gatekeeper for the pope's private Masses in the Apostolic Palace"

"One of the ex-Legionaries in Rome told NCR that a Mexican family in 1997 gave Dziwisz $50,000 upon attending Mass. "We arranged things like that," he said of his role as go-between. Did John Paul know about the funds? Only Dziwisz would know. Given the pope's ascetic lifestyle and accounts of his charitable giving, the funds could have gone to a deserving cause. Dziwisz's book says nothing of donations and contains no mention of Maciel or the Legion. The priest who arranged for the Mexican family to attend Mass worried, in hindsight, about the frequency with which Legionaries facilitated funds to Dziwisz.

--
                      • Gość: obserwator IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.04.11, 17:39
                        Tak, tak. O Mirze, Rychu i bodajże Zdzichu też pisale że zrobili aferę hazardową a co sie okazuje. Afery nie było. Wniosek? Papier przyjmie wszystko.
                        • 03.04.11, 19:01
                          Czyli przyjmujesz to, co Ci pasuje?
                          Ja głosuję na PO ale wiem, że afera była, ze kilku durniów myślało, ze jak sie jest u władzy, to można kolegom z mafii załatwić dobre przepisy podatkowe. Nikt nie neguje, że to, co robili było złe. A to, czy dla Ciebie było aferą czy nie - to Twoja sprawa. Ale nie mów, ze gazety kłamią. Bo wtedy siedzisz w Radiu Maryja i żyjesz w wymyślonym świecie i nie ma z Tobą rozmowy. Chyba, że o sztucznej mgle.

Nie ważne, jak coś nazwiesz - liczą się zdarzenia. No, chyba, że uważasz Dziwisza za świętego i uczciwego człowieka... Czym się różni Dziwisz z władzą od Zbycha z władzą?
                          Ona demoralizuje inaczej księży a inaczej świeckich? :)

--
                          • Gość: obserwator IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.04.11, 20:46
                            Krótko. Jak masz dowody że Dziwisz jest nieuczciwy to idź do prokuratury i je przedstaw. A w Radiu Maryja nie siedzę.
                • 03.04.11, 12:54
                  obserwator napisał(a):

> I to głupie rozpisywanie się o tym złym kościele. Czy ktoś zadał sobie trud sprawdzenia jakie kwoty co roku Caritas przezncza na akcje pomocy potrzebującym?
                  > No nie, bo po co.
                  -------------------------
                  Ależ już od dawna wiemy i nie musimy sprawdzać : z każdej złotówki aż 10 groszy Caritas przeznaczy dla potrzebująch, reszta to jego "koszty własne". A na koniec, jak zwykle, opublikuje zamiast rozliczenia finansowaego jedynie tzw. raport o działalności i będzie rżnąć głupa, że przecież to to samo...
                  • Gość: obserwator IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.04.11, 14:37
                    Mało wiesz. Może raport za 2009 za Wikipedią trochę Ciebie uświadomi z zakresie pomocy i wydatków Caritasu. Zawsze warto wiedzieć więcej, prawda. Pozdrawiam

Caritas w liczbach Przykłady działalności z 2009 roku:

Caritas Polska rozprowadziło 506 944 dużych świec, 2 262 957 małych, 51 062 innych kształtów,
                    Powstało 38 "okien życia" w których pozostawiono 27 dzieci,
                    Caritas Polska prowadzi 170 świetlic socjoterapeutycznych, 472 świetlic parafialnych i 74 inne do których uczęszczało 24 982 wychowanków,
                    Diecezjalne Caritas prowadzą 14 domów samotnej matki, z ich pomocy skorzystało 321 matek i 336 dzieci,
                    Diecezjalne Caritas prowadzą 10 domów dziecka , 8 rodzinnych domów dziecka, w trzech diecezjach działają centra adopcyjno-opiekuńcze,
                    Diecezjalne Caritas prowadzą 16 domów dla ofiar przemocy domowej z których skorzystało 438 kobiet, 470 dzieci oraz 30 mężczyzn,
                    Caritas Polska zorganizowała kolonie letnie dla 48 978 dzieci, dofinansowała wyjazdy wakacyjne i półkolonie dla 49 580 dzieci,
                    Diecezjalne Caritas zorganizowała zimowiska dla 5 185 dzieci i młodzieży oraz półkolonie dla 2996 dzieci w lecie i 1 434 podczas ferii zimowych,
                    Caritas Polska wsparła leczenie i rehabilitację dla 60 dzieci, Caritas w diecezjach pomogła 5 716 dzieciom,
                    Caritas Polska dofinansowało zakup lekarstw i rehabilitacje 10 osobom, Caritas w diecezjach 17 422 osobom chorym,
                    Diecezjalne Caritas prowadzi 201 wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego z którego skorzystało 12 706 osób,
                    Diecezjalne Caritas prowadzi 34 Domy Pomocy Społecznej z których korzysta 2 314 seniorów, 40 środowiskowych domów opieki dla 1 141 podopiecznych,
                    Diecezjalne Caritas prowadzi ponadto 16 Zakładów Opieki Lekarskiej, 32 poradnie lekarskie, 13 aptek, 5 placówek ambulatoryjnych, 6 placówek dla osób uzależnionych, 63 warsztaty trapi zajęciowej, 10 centrów Integracji Społecznej, 9 Klubów Integracji Społecznej (skupia 2 490 bezrobotnych), 218 diecezjalnych punktów wydawania odzieży (skorzystało 63 588 osób), 106 Jadłodajni (wydających rocznie 2 116 772 ciepłych posiłków), 204 punkty wydawania żywności przy placówkach Caritas, 3 227 parafialne punkty wydawania żywności,
                    Caritas Polska prowadzi 174 Stacje Opieki (pomogło rocznie 324 161 osobom), 9 hospicjów (pomogło rocznie 1 771 osobom), 46 hospicjów domowych (dla 4 571 podopiecznych), 35 schronisk dla bezdomnych (pomogło rocznie 4 372 osobom), 55 noclegowni (z których skorzystało 1 831 osób), 10 ogrzewalni (dla 345 bezdomnych), 51 mieszkań chronionych, 27 łaźni (z których skorzystało 30 715 osób), 1 788 parafialnych punktów wydawania odzieży (skorzystało 99 031 osób), 696 punktów doraźnej pomocy,
                    Na rzecz Caritas pracowało łącznie 102 326 wolontariuszy

Finanse w 2009 roku[1]:

Wpływy Caritas:

1 871 945,20 zł – Różne organizacje charytatywne,
                    478 375,48 zł – Wpływy zagraniczne,
                    2 586 744,42 zł – Wpływ z 1% podatku,
                    5 228 670,95 zł – Darczyńcy indywidualni,
                    5 284 266,17 zł - Zbiórki Caritas np. powódź na południu Polski, na Ukrainie, Birmie, Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, Pomoc dla Gruzji,
                    7 282 415,28 zł – Darczyńcy instytucjonalni,
                    9 567 589,29 zł - Wpływy z programów rządowych np. PFRON, paczki dla Polaków na wschodzie, pomoc imigrantom i uchodźcom, kolonie dla dzieci polonijnych, żywność dla najuboższych,
                    12 554 053,65 zł – Wartość przekazanych lekarstw i innych artykułów,
                    119 941 255,90 zł – Wartość materialna przekazanej żywności z PEAD,
                    276 786 379,60 zł – Wpływy Diecezjalnych struktur Caritas ( w formie materialnej i finansowej)

Wydatki Caritas:

1 238 711,03 zł – Wydatki w formie materialnej na projekty zagraniczne,
                    4 809 191,61 zł – Wydatki na projekty zagraniczne,
                    21 442 013,77 zł – Wydatki na projekty krajowe,
                    134 111 388,11 zł – Wydatki w formie materialnej np. żywności z PEAD, krajowych zasobów,
                    274 198 679,91 zł - Wydatki Diecezjalnych struktur Caritas

Bilans:

Caritas Polska 2009r.
                    Wpływ - 164 795 316,34 zł

Wydatki - 161 601 304,52 zł

Struktury Diecezjalne Caritas 2009r.
                    Wpływ - 276 786 379,60 zł

Wydatki - 274 198 679,91 zł

• 04.04.11, 23:16
                      Dziękuję za przyznanie mi racji. To, co przytaczasz nie jest rozliczeniem. Mogę zatem tylko powtórzyć to, co napisałem: jak zwykle, opublikuje zamiast rozliczenia finansowaego jedynie tzw. raport o działalności i będzie rżnąć głupa, że przecież to to samo...
                      Caritas ma z tego forsę a ty tak za darmo?
                • 03.04.11, 19:07
                  Myślę że 90% księży to pedofile albo homoseksualiści !!
                • 10.04.11, 23:10
                  Projekt gigantycznego zdjecia Jezusa swym "gigantyzmem" wychodzi poza obszar religii i wchodzi w obszar publiczny. Gigantomania, o podlozu religijnym lub innym, moze sie poprostu niepodobac jako element przestrzeni publicznej.
                  Co sie tyczy zas ksiezy pedofilow to sprawa polega na tym, ze ksiadz representuje soba pewnien biznes i nie powinien dzialac w ukryciu wbrew zasadom ktore sam stara sie wpajac innym- z czego zycje.
                  Tym sie rozni ten problem od problemu statystycznego pedofila - zboczenia beda zawsze tak jak beda roznego rodzaju degeneraci, itp. Spoleczenstwo to spoleczenstwa. A biznes to biznes. W biznesie powinny byc jasne reguly gry—szczegolnie w biznesie religijnym.
      • 02.04.11, 22:52
        W czym ci to przeszkadza? W siedzeniu w domu przed komputerem i pierdzeniu w krzesło tudzież fotel?
        • Gość: frankyy IP: *.home.aster.pl 03.04.11, 00:49
          Kościół się kompromituje tworzeniem kultem jednostki.

To nie ma nic wspólnego z chrześcijaństwem.
          • 03.04.11, 02:00
            Gość portalu: frankyy napisał(a):

> Kościół się kompromituje tworzeniem kultem jednostki.
            >
            > To nie ma nic wspólnego z chrześcijaństwem.

--
            "Acredite sempre no seu trabalho"

• 03.04.11, 07:34
            Gość portalu: frankyy napisał(a):

> Kościół się kompromituje tworzeniem kultem jednostki.
            >
            > To nie ma nic wspólnego z chrześcijaństwem.

Ma wiele - chrześcijaństwo to właśnie m. in. kult jednostki. Wystarczy poczytać Nowy Testament.
            Wiem, że niektórych to przerasta, bo ta książka ma więcej niż pół strony.
            • Gość: Mario IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.04.11, 07:54
              Jak w dzisiejszych czasach, kiedy to rzetelna wiedza jest na wyciągnięcie ręki ludzie nadal wierzą w te religijne bzdety?
            • Gość: Przykłady proszę IP: *.warszawa.mm.pl 03.04.11, 09:44
              Kult jednostki i chrześcijaństwo? Człowkieku jaką ty biblię czytałeś. Apostołowie, uczniowie byli sobie braćmi, żadnego kultu nie było. Marii nie czczono. Piotra też nie, bo Paweł go opieprzył na łamach jednego z listów. To kogo? Może Nerona czcili? Albo Wojtyłłę?
        • 03.04.11, 01:14
          Bedzie patronem zboczencow, to juz pewne.
          • 03.04.11, 02:01
            arius5 napisał:

> Bedzie patronem zboczencow, to juz pewne.
            ______________________________________________________________________
            Juz jest !
            od zboczonych umyslowo.!

--

• 03.04.11, 07:30
              Czyli twoim?
        • 03.04.11, 08:34
          Przeszkadza bo jest kiczowate i szkaradne, bo zasmieca badziewiasta przestrzen publiczna! Jak Cygan stawia wille z wiezyczkami mauretanskimi to tez mi ten kicz przeszkadza!!!
        • Gość: Antek IP: *.multimo.pl 03.04.11, 08:37
          Piękny przykład zbiorowego pie...a i kultu jednochy.
    • Gość: hana IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.04.11, 16:15
      No sie formalnie wzruszylam. Co za wiekopomna inicjatywa dla ludu ciemnego.
    • 02.04.11, 16:29
      Kim Jong Il już się ślini z zazdrości...:)
      --
      ~%$#@>
      • 02.04.11, 18:43
        freejazzy napisał:

> Kim Jong Il już się ślini z zazdrości...:)

buahahahaha
        Trafne podsumowanie artykułu ciemnogrodzkiego :)
        --
        Zaproś Japończyków do Polski
    • Gość: gosc IP: *.acn.waw.pl 02.04.11, 16:32
      .
      • 03.04.11, 07:39
        Byle nie pod ścianą płaczu
    • Gość: hehe IP: *.acn.waw.pl 02.04.11, 16:35
      Powstanie Muzeum Największego Portrety Papieża Na Świecie.
    • 02.04.11, 16:38
      Polska to jeden wielki dom wariatow. Jak nie papiez to Kaczynski, a jak nie Kaczynski, to drugi Kaczynski. I tak w kolko dookola Wojtek.

--
      It is often said that Poland is a country where there is anti-semitism and no Jews, which is pathology in its purest state.
      Bronislaw Geremek
    • 02.04.11, 16:40
      "Gdy całość kompozycji zostanie złożona, przez internet przesłana będzie do drukarni."

Przez Internet?! Jak to przez Internet?!

Przecież Internet to wynalazek Szatana, wiadomo, jest tam pełno porno i wszelkiego plugastwa. Nie wolno lżyć JANA PAWŁA WIELKIEGO w ten sposób, przesyłając JEGO zdjęcie przez Internet! GRANDA!
      • 03.04.11, 00:21
        nie wyjdzie papież tylko ..... ?
        B16 w gustownym mundurze?
        a może ustaszowski franciszkanin z Chorwacji?
    • 02.04.11, 16:51
      Czyli trzymamy się stylu - małe i gustowne:-)
    • 02.04.11, 16:55
      mam nadzieje, ze chociaz w nocy nie beda wyc pod ta swiatynia i dadza pospac w majowy weekend.
    • 02.04.11, 17:08
      JP II był wielkim i mądrym Polakiem i na pewno nie chciałby takich głupot,ale cóż - zawsze znajdzie się jakiś kretyn z głupimi pomysłami/świętszy od papieża/ i w ten sposób robi krecią robotę.
      • 02.04.11, 17:25
        mądrym to ravzej nie był. stąd tyle tych maszkaronów pomników w wolsce.-powatsałych za zycia tego miałkiego człowieczka.
        --
        rzecz się dzieje w POLSCE- czyli NIGDZIE.
        • 03.04.11, 02:12
          billy.the.kid napisał:

> mądrym to ravzej nie był. stąd tyle tych maszkaronów pomników w wolsce.-powatsa
          > łych za zycia tego miałkiego człowieczka.

____________________________________________________________________________
          madry nie byl..Byl ..sprytny..i zajmowal sie tanim aktorstwem ku uciesze tlumow.
          Nie roznil sie niczym od amerykanskich ewangielistow..tyle ze mial wieksza kase zeby sie szwedac po calym swiecie ..z pompa i blichtrem niegodnym kaplana !!!!
          Tyle milionow $ zmarnowano na te jego wycieczki krajoznawcze , zamiast przeznaczyc je na dorazna pomoc potrzebujacym.
          Oto jest prawdziwy obraz jego papiestwa.

--

• 03.04.11, 08:15
            podróżował to on na koszt odwiedzanych
        • Gość: andy IP: *.dsl.emhril.sbcglobal.net 03.04.11, 02:14
          Gdybyś był w jednym procęcie mądrym jak On , byłbyś wielkim człowiakiem. A tak jesteś nikim.
          • 03.04.11, 02:23
            Gość portalu: andy napisał(a):

> Gdybyś był w jednym procęcie mądrym jak On , byłbyś wielkim człowiakiem. A tak
            > jesteś nikim.
            \_______________________________________________________________________
            A tobie skad to wiadomo. co?
            A poza tym..sa..byli..i beda ludzie O WIELE WIEKSI OD NIEGO..I INTELEKTUALNIE I MORALNIE !!!!

--

• Gość: stary wiarus IP: 62.148.70.* 03.04.11, 04:09
            Panie "andy", piszemy " w jednym procencie ".
            Język polski, trudny język.
        • Gość: andy IP: *.dsl.emhril.sbcglobal.net 03.04.11, 02:16
          Gdybyś był w jednym procencie mądrym jak On , byłbyś wielkim człowiakiem. A tak jesteś nikim.
          • 03.04.11, 02:24
            Gość portalu: andy napisał(a):

> Gdybyś był w jednym procencie mądrym jak On , byłbyś wielkim człowiakiem. A tak
            > jesteś nikim.
            __________________________________________________________________________Nie powtarzaj sie...to tani chwyt..i nie dziala.

--

• 02.04.11, 22:47
        Gdyby żył to pewnie sam by się jeszcze poświęcił.
        • 03.04.11, 08:18
          tylko czemu??Gorliwszej obronie pedofilii wśród swoich podwładnych??Czy może rozwojowi AIDS w Afryce??A może zagrzewaniu do walki prawicowych dyktatorów??
      • Gość: niedowiarek IP: *.adsl.inetia.pl 02.04.11, 23:58
        Jak to nie chcial ?
        Gdyby sie nie zgadzał nie byłoby 1576 pomnikow JP2 w Rzeczpospolitej Pomrocznej.
    • Gość: Warszawiak IP: *.warszawa.vectranet.pl 02.04.11, 17:51
      Debilizmów ciąg dalszy i najgorsze,że również za moje pieniądze.
      • Gość: zgr-edo IP: *.dynamic.chello.pl 02.04.11, 17:55
        przez tych watykańskich pasożytów, Polska zawsze będzie zaściankiem Europy
    • Gość: malgosia IP: *.devs.futuro.pl 02.04.11, 18:23
      a ja poproszę o informację, czy dzielnice m.st. Warszawy wsparły finansowo ten "wiekopomny" projekt - kilka tygodni temu GW z pewnym, nazwijmy to, zdzwieniem, opisywała jakis kuriewny list rozsyłany do burmistrzów, z prośbą o finansowanie. czy jakiś dziennikarz mógłby się zainteresować, czy jakies pieniądze zostały wydane na ten cel z naszej wspólnej, komunalnej kieszeni? m
    • 02.04.11, 18:29
      Nie zapomnijcie o kilku pedofilach - tych już złapanych, co za nich zapłacił Watykan odszkodowania. Facjaty są znane, poszukać. Będzie ich paru, to i cała ŚO pokryjecie plakatem :))))

Amen
      --
      Może jest wyjście, zamiast dyskutować z Rosjanami i pisiakami. Zrobić na koszt Polaków ankietę wśród wszystkich pilotów:
      "Znając warunki i stan lotniska jakie miał polski Tu-154, podjąłbyś się lądowania?"
    • 02.04.11, 18:29
      Największy Wojtyła na świecie w kraju najbardziej pojebanych ludzi na świecie.
      • 02.04.11, 18:33
        Poczekaj jak zostanie świętym - oficjalnie!
        Wszystko będzie św. JP II!
        Strach się będzie zgubić, jak wszystko jego imię będzie nosić!
        --
        Może jest wyjście, zamiast dyskutować z Rosjanami i pisiakami. Zrobić na koszt Polaków ankietę wśród wszystkich pilotów:
        "Znając warunki i stan lotniska jakie miał polski Tu-154, podjąłbyś się lądowania?"
        • Gość: wiki wiki IP: *.pool.mediaWays.net 03.04.11, 01:43
          Swietym nie zostanie:

"Beatyfikacja (łac. beatificare 'wyróżniać') – akt kościelny wydawany przez Kościół katolicki, uznający osobę zmarłą za błogosławioną, zezwalający na publiczny kult, ale o charakterze lokalnym (np. w diecezji)."
    • 02.04.11, 18:32
    • 02.04.11, 18:41
      Gazeto skończ z tymi wiadomościami na poziomie radia Maryja.
      --
      Pomoc dla Japonii
    • Gość: ulv IP: *.dynamic.chello.pl 02.04.11, 19:08
      Chyba już to przerabialiśmy. Pamiętacie Misia?
      Powstanie portret na miarę naszych czasów!!!
      Hej młody ministrancie już może za parę lat.....
    • Gość: mijau IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.04.11, 20:18
      i po co? Nie lepiej tę kasę wydać na coś pożytecznego - np. obiady dla biednych dzieci w szkołach?
    • Gość: t IP: *.acn.waw.pl 02.04.11, 20:43
      Nowa Wieża Babel
    • Gość: teolog IP: *.warszawa.vectranet.pl 02.04.11, 20:51
      tworzenie wizerunków to grzech, ale niepiśmienne sieroty po jp2 tego nie wiedzą,
      bo nie czytają Biblii, tylko klepią różańce.

wstyd dla wodza tacy debilni wierni.
      • 03.04.11, 08:20
        bardziej debilni czyt. bardziej mu wierni;)
    • Gość: koko IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.04.11, 21:07
      sportiinfo.blogspot.com
    • Gość: cv IP: *.acn.waw.pl 02.04.11, 22:18
      Jak postawili wieeelki portret Stalina i okazało się,że ma dwie pary oczu...
      i przerażony Kobiala biegnący i krzyczący:wszystko na próżno,pięć lat studiów na próżno,doktorat na próżno,czy jakoś tak...
      A JAK TERAZ TEŻ WYDZIE ŻE BĘDĄ DWIE PARY OCZU???
      • 02.04.11, 23:18
        Walnij się w łeb !!!!!!! Baranie
        • 03.04.11, 08:12
          Baranie? Czyżby katolicki pasterz się odezwał do zbłąkanej owieczki?
    • Gość: kretu23 IP: *.chello.nl 02.04.11, 23:40
      papieża największego, na plecach, tylko nie za kasę podatników
    • Gość: lingwistaamat IP: *.sydskane.nu 02.04.11, 23:45
      Piękna jest ta swiątynia. W sumie dobrze, że powstała.
      • 03.04.11, 12:22
        Gość portalu: lingwistaamat napisał(a):

> Piękna jest ta swiątynia. W sumie dobrze, że powstała.

>>>Czy ta wypowiedź to miałby być żart? A może chcesz upuścić trochę powietrza, bo już ci tak obrzydła?
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.