Dodaj do ulubionych

Kanjpy, kawiarnie, restauracje, etc. na Młocinach

18.04.11, 15:33
Niby gastronomiczna pustynia, ale coś tam jednak mamy.
Na wycieczce po Młocinach padła informacja, że były plany przekształcenia opustoszałego sklepu społem (róg Muzealnej i Pułkowej) w pub. Fajnie by było :) ale podobno nie jest to takie proste.

W tym wątku proponuję dodawać lokale i Wasze opinie o nich.
Obserwuj wątek
      • m3rkury Jeszcze McCafe 19.04.11, 11:26
        Niektórzy traktują to jako osobny lokal, mimo, że jest połączony z fastfoodem. To kawiarnia w stylu Coffee Heaven z trochę lepszymi cenami. Też jest ok, ale raczej do posiedzenia na zewnątrz, bo w środku jednak czuć olej z frytek smażonych nieopodal :)
    • m3rkury Bar na Papirusów? 18.04.11, 15:39
      Na Papirusów chyba sezonowo działa mały barek (piwo i proste dania z grilla).
      Nigdy tam nie jadłem i nawet nie wiem, czy w tym roku działa. Postaram się sprawdzić.
      A może ktoś wie?
      • ljezu Re: Bar na Papirusów? 18.04.11, 17:30
        Zdaje się, że bar działał tylko jeden sezon i już kilka sezonów od tego czasu minęło. Trochę szkoda, ale ciężko wymagać od właścicieli żeby dokładali do biznesu.
        • m3rkury Re: Bar na Papirusów? 18.04.11, 17:32
          Hmm, ale wydawało mi się, że w zeszłym roku działał. Nawet ustawili "drogowskaz" na rogu Pułkowej i Papirusów.
          Przy najbliższej okazji sprawdzę to :) pewnie po majówce
          • m3rkury Działa! 12.05.11, 17:12
            Nie jadłem, nie piłem, ale widziałem, że barek na Papirusów działa. Mają chyba piwo i grilla.
            Załączam zdjęcie :)

http://img219.imageshack.us/img219/7365/p10208591.jpg
    • m3rkury Stołówki na UKSW 18.04.11, 17:35
      Wóycickiego 1/3

W kilku budynkach na UKSW działają stołówki/barki - myślę, że to też może być jakaś alternatywa, jak ktoś głodny :)

Jedna (spora) jest w Auditorium Maximum (ten największy budynek przy bramie od Wóycickiego), jedna mniejsza jest w tym nowszym budynku (od strony Samogłoski).
      Na pewno jest jeszcze mały barek w budynku Psychologii (to jest budynek w samym rogu, przy skrzyżowaniu Wóycickiego/Pułkowa - kiedyś było tam SLO Gombrowicza (do którego z resztą uczęszczałem).
    • maciejas76 Re: Kanjpy, kawiarnie, restauracje, etc. na Młoci 18.04.11, 22:30
      Jakieś 2 lata temu miałem fajny pomysł na knajpkę tutaj (w sklepie społem), z ogródkiem. W założeniu miało to być atrakcyjne miejsce dla "tubylców" :), ale także fajny przystanek dla podróżujących i wycieczkowiczów. Niestety, spory sądowe są podobno w toku, końca nie widać. Może kiedyś...
      • m3rkury Re: Kanjpy, kawiarnie, restauracje, etc. na Młoci 19.04.11, 09:27
        No właśnie - patrząc na oblężenie McDonalda w weekendy od marca do września, można liczyć, że dobrze zrobiona knajpka przyjazna rowerzystom byłaby celem wycieczek samym w sobie :) Tylko co poza weekendami i w zimę? Ja bym wpadał ;) ale to chyba za mało. W końcu biznes musi być rentowny.
        • turnplayer Re: Kanjpy, kawiarnie, restauracje, etc. na Młoci 19.04.11, 10:34
          Wydaje mi sie ze w sezonie letnim miejsce by zarobilo na siebie za caly rok. Lody, napoje i inne atrakcje dla rowerzystow i spacerowiczow, plus piwo ( to juz nie wiem czy dla rowerzystow) to by dawalo spory utarg, tymbardziej ze za miejsce nie trzeba placic komercyjnego czynszu jak w nowych osiedalch czyli ok 100zl za metr ( a moze sie myle:) )
          Co do zimy, to mysle ze na mlocinach nie ma wiele miejsc aby spedzic spokojny wieczor/popoludnie w milej atmosferze, przy kawie czy piwku. Dlatego jesli takie miejsce by powstalo, to wierze ze nie byloby problemu z zapelnieniem go. Tym bardziej ze w okolicy coraz wiecej blokow sie buduje. Jednak musi to byc miejsce z klimatem a nie typowa mordownia z browarem!
          Jako przyklad podam pub(? nie wiem czy tak to mozna nazwac) ktory miesci sie przy petli tramwajowej w okolicach skrzyzowania potockiej/mickiewicza, dokladnie w tych pawilonach obok petli. Miejsce stale pelne gosci, ludzie przychodza z pociechami, maluchy maja swoja czesc do zabawy, gra przyjemna muzyka. Takie cos na mlocinach z pewnoscia by sie sprawdzilo.
          pozdraiwam
          • kw.84 Re: Kanjpy, kawiarnie, restauracje, etc. na Młoci 19.04.11, 10:48
            Zgadzam się :) Takie miejsce gdzie można w ciągu dnia przyjść z dziećmi, a wieczorem sami dorośli na coś mocniejszego, z pewnością by się przyjęło. Większe obroty miałoby w ciepłe dni, ale i w zimę grzane piwo, wino, pączki na ciepło znalazłoby swoich zwolenników, tak samo jak w lecie na rowerach, tak i w zimę mogłoby być przystankiem na ogrzanie się w trakcie dłuższego spaceru z dziećmi. Do tego można urządzać oglądanie Ligi Mistrzów, koncerty w weekendy. Myślę że interes byłby całkiem rentowny.
            • kw.84 Re: Kanjpy, kawiarnie, restauracje, etc. na Młoci 19.04.11, 11:03
              No tak pomarzyć zawsze można :) Ale może ktoś się kiedyś tymi naszymi marzeniami posłuży w biznesplanie. Lokal w ciągu dnia przyjazny dzieciom, wieczorem dorosłym to dwa lokale w jednym i podwójny zysk :)
              Jest świetne miejsce przy placu zabaw na pl. Wilsona, o nazwie Kalimba, oczywiście 90% klientów trafia tam prosto z placu zabaw na Młocinach takie miejsce nie koniecznie by wypaliło, ale namiastka takiej specyfiki w wydzielonej części dla dzieci miałaby już spore uzasadnienie.

• kw.84 Re: Kanjpy, kawiarnie, restauracje, etc. na Młoci 19.04.11, 11:33
                  No tak o tej samej napisaliśmy, nazwa się zgadza, zmyliło mnie że Pan napisał koło Parku Żeromskiego. Miejsce jest dosłownie zaczarowane :)
                  W Ustce też miał ktoś dobry pomysł :) Taki właśnie lokal, gdzie w ciągu dnia można zajrzeć z dziećmi a wieczorem już bez nich byłoby idealne.
                  • maciejas76 Re: Kanjpy, kawiarnie, restauracje, etc. na Młoci 19.04.11, 23:06
                    No, z potańcówką na jakimś młocińskim parkiecie to nie wiem :), ale gdybym już tę knajpkę otworzył to może okolicznościowo - kto wie... Co do utargu poza tzw. sezonem to też strachu by nie było, mam i na to pomysły. W zasadzie wszystko, o czym tutaj się rozmarzyliście miałem (mam) w planach - zamysłem było stworzenie takiej właśnie przytulnej knajpki z klimatem, bez dyskryminacji wiekowej :). Od tego czasu kilka lokali przybyło (belotta, sushi), ale żaden z nich nie nie przyciąga i nie zatrzymuje na dłużej.
                    No cóż... Potencjalna magia społemowskiego sklepu dławiona jest w sądach :(
                    Gdyby ktoś miał receptę jak temu zaradzić to jestem otwarty na współpracę
                      • 2-bielanka Re: Kanjpy, kawiarnie, restauracje, etc. na Młoci 20.04.11, 13:11
                        dlaczego tylko pomarzyć?
                        Jest trochę w okolicy opuszczonych domów/willi, które niszczeją np na Wazów 1 (poszukaj w wątkach) może dzielnica pomogłaby w przekształceniu tej willi w coś ciekawszego i przynoszącego zyski, może Unia, może zgłosić prace remontowe jako wolontariat (jest wątek), może i mieszkańcy Młocin????
                        A skąd zyski dla Ciebie - faktycznie później ale jak masz pełno pomysłów to nie daj się wstrzymać.
                        Ja wiem, że mnie się łatwo mówi..... ale życzę powodzenia.....
                        • kw.84 Re: Kanjpy, kawiarnie, restauracje, etc. na Młoci 20.04.11, 15:42
                          Oczywiście możliwości jest wiele, ale akurat to miejsce przy samym skrzyżowaniu, na widoku nie tylko dla miejscowych jest idealne na taką działalność.
                          Póki co użeram się o pozwolenie na budowę domu, aż strach pomyśleć jakich formalności wymaga taki czy inny biznes w okolicy :)
                        • ljezu Re: Kanjpy, kawiarnie, restauracje, etc. na Młoci 21.04.11, 09:21
                          Akurat dom przy Wazów 1 ma chyba jeszcze bardziej skomplikowaną sytuację własnościową niż sklep społem przy Muzealnej. Można się domyślać, że właśnie dlatego niszczeje.
                          ZGN nie inwestuje w niepewne własnościowo nieruchomości i tak chyba jest w tym przypadku. Natomiast prywatni właściciele na razie się nie przyznają do tego. Jak znam życie i podobne przypadki, czekają aż budynek dojdzie do takiego stanu, że nikt nie będzie protestował przy jego rozbiórce. Wtedy się obudzą, bo kąsek jest łakomy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka