Dodaj do ulubionych

adwokat od prawa pracy

27.05.11, 12:18
Witam,

Potrzebuję pilnie namiar na dobrego adwokata specjalizującego się w prawie pracy.
Edytor zaawansowany
  • Gość: Duch IP: *.etop.pl 27.05.11, 14:45
    student.law.uj.edu.pl/~kppips/index.php?cat=0,6&article=
  • forumowe 27.05.11, 15:15
    Napisz, o co chodzi. Być może nie będzie potrzebny adwokat.
    btw
    adwokaci niechętnie biorą sprawy z prawa pracy, bo zarobek jest marny.
  • ciasteczkowy_diabelek 27.05.11, 15:25
    Jeśli chodzi o prawo pracy, to lepiej sprawą zajmie się radca prawny. Adwokaci rzadziej specjalizują się w prawie pracy.

Pozdrawiam
  • orima 27.05.11, 15:42
    adwokat jest potrzebny, radca prawny też może być oczywiście, ponieważ jest już sprawa na etapie procesu i chodzi o reprezentację przed sądem, odpowiedź na pozew pisałam sama.
  • Gość: Temida IP: *.home.aster.pl 27.05.11, 22:21
    to równie dobrze możesz sama się reprezentować. Adwokat nie jest obowiązkowy, zwłaszcza na tym etapie. Oszczędziłaś na pisaniu pozwu, to kontynuuj. To w odpowiedzi na pozew m.in. wskazuje ewentualnych świadków występujących w procesie inne środki procesowe
  • orima 27.05.11, 22:41
    wiem, że mogę sama reprezentować, tym bardziej ze mam pełnomocnictwo, wole jednak mieć radcę prawnego lub adwokata, ponieważ on bardziej szczegółowo zna artykuły i ich praktyczne stosowanie tym bardziej że powód jest reprezentowany przez radcę prawnego, ja jestem specjalistą od prawa cywilnego i na tym znam się najlepiej, dziedzina jaką jest prawo pracy nie jest mi aż tak szczegółowo znana.
  • Gość: jacek IP: *.speed.planet.nl 29.05.11, 12:02
    Stanisław Piwnik
    Adres: ul. Hoża 72 m. 4

• horpyna4 29.05.11, 15:10
    Czasem najlepsza jest wizyta w Państwowej Inspekcji Pracy, od tego warto zaczynać. Znam przypadek sprzed kilku tygodni (nie Warszawa, ale inne miasto wojewódzkie), gdzie to wystarczyło i nie trzeba było wkraczać na drogę sądową.
  • Gość: kriegelmariusz IP: *.icpnet.pl 12.04.13, 12:45
    Też tak zrobiłem. Potem poprosiłem znajomego, żeby udawał prawnika. To juz akurat nie wyszło :P Ostatecznie pomógł mi mecenas Tomasz Tomaszczyk i powiem jedno - niby ostatecznośc ale w końcu sprawa została załatwiona.
  • karzeek22 18.05.13, 12:02
    Adwokat Tomaszczyk prowadził mojej siostrze sprawę rozwodową. Też była zadowolona. Mogła się umawiać na spotkanie w dowolnym terminie. Rozumiał, że jest młodą matką, która wychowuje dziecko. Sprawa dzięki jego pomocy przebiegła szybko i sprawnie.
  • dyscyplinarka 10.12.14, 17:13
    Nie znam realiów i cen usług adwokackich w W-wie ale Pan Tomasz Tomaszczyk okazał się być po pierwsze niedrogi a po drugie cholernie skuteczny i jeszcze bardziej cholernie ;) szybki w mojej sprawie dotyczacej odszkodowania od pracodawcy za niesluszną dyscyplinarkę. Pan Tomaszczyk dokl;adnie mnie wysluchal, poprosił o przeslanie na piśmie jeszcze tej samej hisorii którą mu opowiedziałem w kancelarii i sformułowania tego czego się dokladnie domagam od pracodawcy. Nie minął nawet tydzień jak od swojego ex pracodawcy dostałem odszkodowanie za 3 m-ce, zaległe wynagrodzenia oraz zmianę swiadectwa pracy z trybu dyscyplinarnego na porozumienie stron..... sZCZrze polecam
  • Gość: edyta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.02.15, 17:18
    proszę o jakiś namiar na tego adwokata tomasza tomaszczyka
  • Gość: kamila IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.06.15, 13:32
    Broń mnie Boże przed mecenasem Tomaszczykiem, owszem na pierwszym spotkaniu po prostu cud miód malina, opowieść - szybko, sprawnie i z wygramy w cuglach. Rzeczywistość okazała sie okrutna po pierwsze zero kontaktu, jeśli spotkanie to straszne spóźnienia, czeka sie i godzinę mimo wcześniejszego umówienia się na spotkanie. Ciągły brak reakcji na telefony, prośby, Mecenas bierze za sprawę 3.000 i za każdą rozprawę 300 do ręki , co rozprawa to przychodzi uczeń albo zupełnie nieprzygotowany Mecenas Tomaszcyk i tak to trwało prawie 2 lata. Sprawę przegrana a sędzia w uzasadnieniu powiedziała, że od początku roszczenie było bez zasadne i bez szans na wygraną. Zmarnowane prawie 3 lata czay czas będąc mamiona kłamstwami i bzdurami.
  • kreciola77 20.02.15, 20:19
    absolutnie nie polecam. Ten Pan najzwyczajniej w swiecie wyłudza pieniądze a jest cholernie drogi w porównaniu z cenami podobnych usług w warszawie. Podjął się sprawy ale nie stawił osobiście na żadnej rozprawie - w zastępstwie wysyłał mało rozgarniętego pomocnika.
    Mam niestety poważne zastrzeżenia co do jego rzetelności i solidności
  • Gość: Janek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.06.13, 18:50
    Polecam adwokat Agnieszkę Ostrowską. Prowadziła mi sprawę o odszkodowanie za zwolnienie dyscyplinarne. Wydawało mi się, że jestem na przegranej pozycji. Pani mecenas tak poprowadziła sprawę, że pracodawca nie miał szans. Sąd uznał wszystkie nasze racje.
    Dostałam zwrot wszystkich kosztów.
    Dla wszystkich chętnych podaje nr tel. do Pani mecenas - 603 094 057
  • Gość: Igor IP: *.dynamic.chello.pl 11.07.13, 15:55
    Podobnie jak jedna z moich przedmówczyń mogę z czystym sercem polecić mecenasa Tomasza Gizińskiego. To znakomity fachowiec w zakresie prawa pracy. Prowadził mi sprawę o odszkodowanie z powodu fikcyjnej likwidacji stanowiska pracy i za zaniżone zarobki na moim stanowisku pracy w porównaniu z innymi pracownikami. Obie sprawy zostały przez mecenasa prawomocnie wygrane. Co najważniejsze sprawy toczyły się dokładnie tak, jak mecenas przewidział. Nie było tam odrobiny uczenia się, czy improwizacji. Mecenas od początku uprzedzał mnie o możliwych zagrożeniach i środkach ich przeciwdziałania. To co w czasie naszej współpracy było najsłabsze to to, że czasami brakowało mi bezpośredniego kontaktu z mecenasem, do którego jest po prostu trudno się czasami dodzwonić. Trzeba jednak przyznać, że mecenas zawsze potem oddzwania, albo odpisuje na maile.
  • Gość: Jolka15 IP: *.internetia.net.pl 29.07.13, 13:36
    W Krakowie moge polecic Joanne Szpiega. Prowadzila moja sprawe o mobbing w pracy. Myslalam ze juz nie ma szans i pracodawca wyjdzie czysta reka za 3lata znecania psychicznego nade mna. Zaden mecenas nie chcial sie podjac sprawy. Chodzilam od jednych do drugich i tylko kase ciagneli za nic. Az trafilam na artykuly w necie o mobbingu i nazwisko pani mecenas. Moge z czystym sercem polecic bo skonczyly sie moje koszmary I nie zostlam z pustym portfelem.
  • lilia-1979 25.09.13, 01:02
    Mecenas Tomasz Tomaszczyk zajmuje się prawem pracy i prawem rodzinnym. Mi pomógł w sprawach z prawa rodzinnego. Dla mnie bardzo ważne, że zawsze był dostępny, czy wieczorem, czy w weekendy. Był zawsze dostępny kiedy oczekiwałam jego pomocy. Dysponuje dużą wiedzą zarówno merytoryczną, ale i życiową., a to mało spotykane u adwokatów.
  • anna_kreiser 16.04.14, 11:45
    Polecam mecenasa Tomasza Gizińskiego (690 383 476). Konsultowałam się z nim w zakresie prawa pracy i mogę potwierdzić zarówno wysoki poziom merytoryczny jak również duże zaangażowanie i realne wsparcie prawne.
    Konsultowałam się wcześniej z innym prawnikiem z innej "renomowanej kancelarii" i mam porównanie jak to wyglądało w obu przypadkach. Mecenas Giziński spędził ze mną ponad godzinę (a nie 20 minut...), wysłuchał argumentów, zapoznał się z dokumentacją i dopiero wówczas się wypowiedział i muszę przyznać że przekazanie mi informacje okazały się bardzo cenne. W trakcie konsultacji uzyskałam odpowiedzi na wszystkie pytania, dowiedziałam się jakie są potencjalne korzyści i zagrożenia. Jednym słowem - profesjonalny.
    Mecenas rzadko odbiera telefony, ale zawsze oddzwania lub odpisuje na maile.
  • anna_s12 06.05.14, 12:46
    Ja również zgodzę się z tym co powiedziała Pani Kreiser co do fachowości mecenasa Gizińskiego, jak i jego podejścia do klienta. Zarówno i ja wcześniej miałam przyjemność korzystania z porady u cenionego mecenasa, reprezentującego " renomowaną kancelarię". Porada trwała 30 minut, jak nie mniej i miałam wrażenie że czas tego ów mecenasa jest tak wyliczony, że nie zdążyłam przedstawić mu wszystkich zagadnień z jakimi przyszłam, ponieważ trzeba było już kończyć, bowiem mecenas miał kolejnego klienta.
    Mecenas Giziński natomiast prowadzi mi sprawę z zakresu prawa pracy przeciwko bardzo dużej i renomowanej firmie,w której zostałam nieprawnie zwolniona z obowiązku świadczenia pracy i walczę o odszkodowanie min. za niezgodne z prawem zwolnienie z pracy, mobbing, łamanie praw pracowniczych, jak i wiele innych. Firma ta niestety łamała prawa pracownicze, nie odprowadzała składek do Zus , a i do fachowość osób władających pozostawia tam wiele do życzenia.
    P. Giziński bardzo przyłożył się do wniosku sądowego, jak i do kolejnych pism, wysyłanych do takich instytucji, jak: Państwowa Inspekcja Pracy, Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, Zus, jak i oczywiście wielokrotnych pism wysyłanych do Prezesa firmy min. z prośbą o sprostowanie warunków świadectwa pracy.
    Argumenty zawarte w tych wszystkich pozwach mają bardzo mocną podstawę - mecenas odwoływał się w nich do innych wyroków Sądu Najwyższego, które nie są tak łatwo dostępne, by przedstawić naszą stronę i rację, oraz to iż dowody zamieszczone w pozwie, powołujące się na wyroki z sądu najwyższego są nie do podważenia przez mojego byłego pracodawcę.

Jestem dobrej myśli, bowiem wiem że trafiłam do bardzo odpowiedzialnej osoby, jakim jest mecenas Giziński i szczerze wieżę w wygraną.
  • iren_iren 28.05.17, 19:40
    Mecenas Tomasz Giziński - merytoryczny, konkretny, rzeczowy, punktualny, zawsze obecny na wszystkich rozprawach. Żadnego problemu z kontaktem; oddzwania, odpisuje natychmiast na maile. Pomógł mi wygrać sprawę o zapłatę z pracodawcą ( dużą korporacją hotelarską) zarówno w pierwszej instancji jak i apelację, którą wniósł mój były (już wówczas) pracodawca. Od początku trafnie ocenił szanse, bez koloryzowania i obietnic na wyrost. Do tego przemiły człowiek o bardzo wysokiej kulturze osobistej. Gorąco polecam Mecenasa i żeby nie być gołosłowną- dla zainteresowanych numer sprawy: XXIPa820/16
    Irena Ł.
  • dbs2004 21.09.17, 17:03
    W moim przypadku - przywrócenie do pracy po nieuzasadnionym zwolnieniu zawiódł na całej linii. Był owszem bardzo miły do czasu otrzymania honorarium, potem stwierdził, że nie może za ostro walczyć, bo sędzina jak dotąd go lubi, a ma u niej dużo spraw, więc nie chce sobie psuć relacji, na rozprawach się pocił, ale nie umiał zadać sensownych pytań, bał się wnosić o zapisanie w protokole uchylonych przez stronniczą sędzinę pytań, de facto wyrzucone w błoto całkiem spore pieniądze, z powodu jego nieudolności, a nawet gorzej, musieliśmy zawrzeć niekorzystną dla mnie ugodę.
  • Gość: Andrzej_P IP: *.pap.com.pl 03.01.18, 17:25
    Podzielam opinię Pani Anny Kreiser na temat mecenasa Tomasza Gizińskiego. Zwróciliśmy się do mecenasa o pomoc w sprawie powrotu żony z urlopu macierzyńskiego i zachowaniem pracodawcy, który chciał żonę zwolnić. Mecenas wysłuchał naszych argumentów i zaproponował przeprowadzenie negocjacji z pracodawcą. Negocjacje przebiegły pomyślnie, pracodawca zgodził się wypłacić nam dodatkową odprawę bez konieczności skierowania sprawy do sądu. Polecam tego mecenasa.
  • ilonapawlowska 20.06.18, 10:06
    W pełni podzielam opinię na temat mecenasa Gizińskiego, jako dobrego adwokata i dobrego człowieka. Na swoim przykładzie mogę potwierdzić zarówno dużą wiedzę merytoryczną jak i duże zaangażowanie. Mecenas Giziński prowadził mi sprawę o odszkodowanie za niesłuszne zwolenienie i nadgodziny, w sumie ponad 40 tys. zł. Wszystko wygraliśmy już w I instancji. Mój był szef był wściekły, że przegrał, nawet nie o pieniądze ale o to, że mecenas obnażył jego cały system wykorzystywania pracowników, który funkcjonował od lat. Mojemu szefowi wydawało się, że jest ponad prawem, ma świetnych prawników i nikt mu nic nie zrobi, ale pomylił się.
    Mecenas był bardzo zaangażowany w sprawę, walczył nie tylko z sądem, ale z biegłym, który pisał opinie na korzyść pracodawcy, ale których sąd nie wziął pod uwagę. To jest moja ocena, choć oczywiście każdy ma prawo do swojej. Nie stwierdziłam, żeby bał się czegokolwiek, albo nie umiał zadawać pytań. Komentarz na ten temat pochodzi praowdpodobnie od konkurencji, która stara się zaszkodzić Panu Mecenasowi. Świaczy o tym, że osoba o tym samym niku opublikowała już kilka niekorzystnych dla mecenasa wpisów.
  • anna_kreiser 27.04.14, 22:01
    Być może miałam pecha ponieważ być może mecenas Tomasz Tomaszczyk to dobry specjalista, ale... ja niestety nie miałam szansy poznania go od tej strony. Do mecenasa zwróciłam się w sprawie konsultacji z zakresu prawa pracy. Mecenas spóźnił się ponad godzinę czasu i nie poinformował mnie (ani kancelarii) o potencjalnym spóźnieniu. Przez czas oczekiwania był nieuchwytny. W trakcie konsultacji (która trwała max. 20 minut) nie wskazał mi podstawowych uchybień formalnych odnośnie pozwu z którym do niego przyszłam (np. braku numeru Pesel, konieczności wskazania danych adresowych świadków których pragnę powołać czy też możliwości ubiegania się o uchylenie opłat kosztów sądowych). Konsultacja kosztowała mnie 200 zł i niestety wyszłam z poczuciem że muszę iść do innego adwokata (zwróciłam się do mecenasa Tomasza Gizińskiego o którym piszę powyżej), co też zrobiłam.
  • janek-19761 19.05.14, 11:01
    No może jak też miałem pecha, ale dziś żałuję, że nie poszłem do mec. Gizńskiego. Wg mnie mecenas Tomaszczyk położył mi sprawę bo nie poszedł na rozprawe. Tłumaczył, że inna sprawa się przedłużyła i dlatego niezdążył. No cóż, radzę omjać z daleka tego adwokata.
  • anna_kreiser 17.10.14, 00:51
    W odpowiedzi na kolejne cenne uwagi ?teresak? czuję obowiązek wyjaśnienia kilku kwestii:
    ?Teresak?, rozumiem że nie wszyscy mają biegłość w używaniu narzędzia jakim jest forum dyskusyjne i niektórzy nie pojmują, jakie jest jego właściwe przeznaczenie. Czytanie wpisów proponuję zacząć od wybrania opcji ?przeczytaj całą dyskusję? i sprawdzenia czy w polu obok (ze strzałką) wybrana jest opcja ?od najstarszego?. Wówczas dyskusja pojawia się w porządku chronologicznym. To wiele zmienia, prawda? Niestety jako, że nie uczyniłaś nie odpowiadałaś na bieżące wpisy innych osób a prowadziłaś absurdalny monolog, mieszając daty i wątki. Konsekwencje albo to niezależne czynniki są następujące:

Brak zrozumienia czytanego tekstu:

Oryginalny wpis: ? Gość: Renata Wroszyńska IP: *.jmdi.pl 12.05.14, 21:51 Skasujcie
    Mam podobne odczucia Aniu co ty, tylko właśnie do Pana Tomasza Gizińskiego. Również byłam po poradę u mecenasa Tomasza Tomaszczuka i wykazał się bardzo dużym rozeznaniem tematu. Koszt porady może nie jest taki jak za poradę w internecie, ale bardzo ucieszyłam się, że uzyskałam dokładnie to, czego szukałam.
    A spóźnienie? cóż rzecz ludzka. Kto się nie spóźni w Warszawie to znaczy, że lata helikopterami.?
    Twoja odpowiedź: ?Gość: teresak IP: *.jmdi.pl 05.10.14, 22:50
    Renata daj spokój. Ja tutaj ich wszystkich rozszyfrowałam. ta "anna_kreiser" to sekretarka Gizińskiego. To, że laska reklamuje gościa to jeszcze no problem - choć obnażyłam jej wpisy powyżej hehe. Jednak to, że jeździ po gościu, który często w telewizji występuje to już lekka przesada, bo sobie zobaczyłam tego Tomaszczyka w TVN24bis i wydaje się spoko gość?.
    Rozumiem, że wypowiedź do której się odnosisz (nie zachowując wspomnianej chronologii) mogła być nieco myląca, ale jeśli uważnie przeczytasz ją raz jeszcze to być może wówczas dostrzeżesz, że (w sposób kulturalny ? da się, prawda?) przekazuje odmienną opinię od mojej tj. chwali usługi mecenasa Tomaszczuka (którego według Ciebie chcę zdyskredytować). I jak widać nie podważam tej wypowiedzi bo każdy ma prawo do własnej opinii. Ja wyraziłam swoją, Renata własną.
    Nie jest to oczywiście koniecznością, ale w przeciwieństwie do Ciebie wypowiadam się pod własnym nazwiskiem - cudzysłów jest zatem zbędny.
    laska - elokwentna laska - tak, każde słowo ma znaczenie a bez przymiotnika obraz jest niepełny
    ?obnażyłaś? gubisz się w najprostszych czynnościach więc może najpierw zastanów się czy masz coś sensownego do powiedzenia a potem twórz spiski. W innym razie ?obnażasz? jedynie własną głupotę.
    ?Obnażyłaś? ?laskę?, która jeździ po ?gościu? który ?często występuje w telewizji? i ?wydaje się spoko? ? ten problem wydaje się głębszy? więc może skoncentruję się na faktach a nie opiniach. Na początek ? odsyłam do mojego wpisu:
    anna_kreiser 27.04.14, 22:01 Skasujcie
    Odpowiedz cytując Odpowiedz
    Być może miałam pecha ponieważ być może mecenas Tomasz Tomaszczyk to dobry specjalista, ale... ja niestety nie miałam szansy poznania go od tej strony.
    który, jasno wskazuje na to, iż nie podważam kompetencji mecenasa tylko dzielę się opinią dotyczącą przebiegu jednej konkretnej wizyty (mojej). Nie prowadzę krucjaty przeciwko mecenasowi Tomaszczykowi, opisałam i porównałam jedynie moje odczucia. Do tego służy forum.
    Poza tym (nie ujmując zasług mecenasowi) dla mnie np. profesjonalizm nie wynika z bywania w telewizji.

Gość: teresak IP: *.jmdi.pl 05.10.14, 22:39
    Jest drogi i więcej w nim mecenasa niż prawnika. A przystępne ceny, to chyba dla Ciebie, bo jesteś u niego sekretarką.
    Rozumiem, że ?bycie sekretarką? też odnosi się do mnie. Choć nie mam uprzedzeń, dla mnie do zawód jak każdy inny i szanuję osoby, które pracują na tych stanowiskach, muszę Cię jednak rozczarować ? pełnię funkcję managerską (kierowniczą) w innej firmie, a z mecenasem Gizińskim nie łączyły mnie stosunki typu ?zleceniodawca ? zlecenioodbiorca? (usług prawnych oczywiście). ?Drogo/tanio? to pojęcia względne. Fakty są takie, że za wizytę u mecenasa Gizińskiego zapłaciłam mniej niż za konsultację z mecenasem Tomaszczykiem.
    Gość: teresak IP: *.jmdi.pl 05.10.14, 22:44
    Ciekawa jestem jakiemu gościowi o zdrowych zmysłach chciałoby się pisać takie elaboraty na temat adwokata i to na dodatek nieprawdziwe. Ciekawe dlaczego wszystkie wychwalania do mecenasa Tomasza Gizińskiego pochodzą z dwóch serwerów .dynamic.chello.pl albo bizness.mm.pl. Przeczytajcie w dół i zobaczycie zależność. Jak ktoś pisze o Gizińskim, to od razu chello albo biznes.mm. Panie Giziński, nie ładnie o sobie takie komplementy wypisywać, bo ja naprawdę u Pana byłam i taki cudowny to Pan nie jest. Troszkę samokrytycyzmu.
    ?gościowi o zdrowych zmysłach? rozumiem, że mimo różnic płci to również odnosi się do mnie. Piszę elaboraty, gdyż sama przy wyborze usług korzystałam z porad zamieszczonych na forach. Dla ludzi, którzy nie są specjalistami w jakiejś dziedzinie jest to przydatne narzędzie (jeśli właściwie używane). Piszę elaboraty bo tego typu informacji (konkretów) sama poszukuję. Nie dla wszystkich cena jest kluczowym czynnikiem wyboru prawnika. Dla niektórych równie istotne jest podejście do klienta, uwaga, wiedza przekazana w trakcie porady. I tak, chce mi się to pisać i czytać.
    Kolejny raz widać, że nie rozumiesz sensu forum. Oczywiście zdarzają się nadużycia (tak jak wspomniane wpisy z *.jmdi / .dynamic.chello.pl albo bizness.mm.pl. do których nie zamierzam się odnosić bo jak ktoś myśli to sam zauważy (nie)prawidłowości), ale niektórzy ludzie są w stanie bezinteresownie zamieścić pochwałę, nawet jeśli ktoś ich o to nie prosi. Tak było w tym wypadku.

PODSUMOWUJĄC:
    Forum służy do wymiany opinii ? pozytywnych i negatywnych ? przez użytkowników lub osoby zainteresowane / kompetentne w jakimś zakresie. Nadużycia i czarny PR się zdarzają wszędzie, ale czasem nieumiejętnie stosowane przybierają formę absurdu i ośmieszają osoby, które gubią się w swoich spiskach. Forum to proste narzędzie, ale należy go używać umiejętnie.
    Wszystkie umieszczone przeze mnie wpisy dotyczą moich opinii na temat konsultacji prawnych u dwóch mecenasów. Nie oceniam całokształtu ich działań, wiedzy i kompetencji, tylko dzielę się moimi wrażeniami, spostrzeżeniami, wyrażam subiektywną opinię w odniesieniu do konkretnej usługi. Konsekwentnie ? polecam mecenasa Giźińskiego, z konsultacji u mecenasa Tomaszczyka nie byłam zadowolona, ale inni mogą mieć inne zdanie i nie będę ich za to atakować.
  • Gość: lems IP: *.bgz.pl 19.11.14, 14:44
    Podzielam opinię anny_kreiser co do stosunku mec. Tomaszczyka do "małych klientów". Pan mecenas ma lekceważący stosunek do klientów, którzy nie zapewnią mu kilkunastu tysięcy zł zysku. U mnie było tak, że nie dość, że się spóźniał na spotkania, był nieprzygotowany do rozmowy, to i jeszcze wolał gadać o swojej furze i poglądach politycznych zamiast o sprawie. Na rozprawę posłał aplikanta, który nie potrafił powiedzieć nic oprócz podtrzymywania stanowiska zawartego w pozwie i w piśmie procesowym.

Ale rozeźlił mnie naprawdę, gdy poznałem efekty jego reprezentacji przed sądem. Sprawa została wygrana (bo pracodawca wycofał pozew - więc nawet bez pełnomocnika sprawa byłaby wygrana), ale straciłem koszty procesu (niemały wpis sądowy), bo mec. Tomasz Tomaszczyk uparł się, żeby kontynuować sprawę. No to kontunuowaliśmy, a kosztów wpisu za złożenie pozwu sąd nie zwrócił... Przykro mówić, ale pełnomocnik pracodawcy miała niezły ubaw z tego powodu. Nie polecam współpracy z mec. Tomaszem Tomaszczykiem.
  • Gość: Dyscyplinarka IP: *.158.217.225.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl 15.12.14, 12:03
    Adwokat T. Tomszczyk bardzo mi pomógł. Wywalczył dla mnie od pracodawcy za nieuzasadniona dyscyplinarke wiecej niż chciałem. W pewnym momencie na rozmowie z pracodawca myślałem ze zbyt dużo chce od nich dla mnie pozyskać ale wcale tak nie bylo i dostałem zalegle pensje oraz 3 miesięczne odszkodowanie płatne do konca roku. Wszystko sprawnie i szybko, na czas i zgodnie z ustaleniami. Dziękuję jeszcze raz. Marcin
  • Gość: marika IP: *.adsl.inetia.pl 14.05.14, 15:34
    Adwokat Ewa Porycka w tej kwestii najlepszy obrońca jakim miałem kontakt, gorąco polecam pomoc w sprawach prawa pracy. www.adwokatporycka.pl
  • Gość: glonet IP: *.play-internet.pl 07.01.15, 23:11
    Polecam kancelarie prawniczą prowadzoną przez pana Klonowskiego... Walczy zażarcie o swoje prowizje i ma swietnych fachowców w całej Polsce
  • Gość: Dawid IP: *.centertel.pl 11.01.15, 10:37
    Witam
    Jak pana znajsc jakiś kontakt?
    Ile się pan mecenas ceni?
  • Gość: Piotr IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.03.15, 13:24
    Polecam wszystkim panią adwokat Agnieszkę Ostrowską 603 094 057. Dobrze mi się z nią współpracowało i wygrała mi sprawę z ZUS-em.
  • Gość: pawlosek IP: *.centertel.pl 10.06.14, 23:49
    Jak się ma problem z prawa pracy to trzeba się zgłosić do fachowców z tej dziedziny, a nie przypadkowych osób. Właśnie Kancelaria Prawna Meritum specjalizuje się w takich sprawach. Udzielają porad prawnych przez internet oraz bezpośrednio w kancelarii w atrakcyjnych cenach. Tutaj jest kontakt do nich poradyprawne-kancelaria.pl
  • Gość: prawnik IP: 212.180.200.* 03.07.14, 10:30
    Zapraszam do kontaktu:

kancelariamokotow.pl/
  • janek-19761 14.06.14, 13:05
    Żadne kłamstwo – nie wiem, od czego jesteś teoretykiem, ale to że Mec. Tomaszczyk nie pojawił się na sprawie na pewno nie pomogło jej wygrać – co było dla mnie bardzo ważne. gadanie, że nie można położyć sprawy, „bo adwokat nie przyszedł” i pewnie nie miało się racji t o też jakieś uproszczenie. Moje racje miał przedstawiać adwokat, a go nie było.

Poza tym wszędzie tu wklejają posty zadowolone z uslug mecenasa Tomaszczyka osoby korzystające przypadkowo z tego samego „wielce znanego dostawcy” internetu z kablówki z bielan JMDI . Ciekawe, co? Poprzednie wpisy zadowolonych klientów też są z JMDI – Coraz ciekawsze??? Gdyby jakaś Pani raz napisała to jeszcze bym uwierzył, że to ktoś pisze bezinteresownie, ale przy takiej masówce to litości. Jednego dnia pisze, na tym forum akurat w tym watku, dwóch zadowolonych klientów – z tego samego miejsca i 3 minuty odstępu między postami (Michał Rowecki i Joanna Kopeć) . To naprawdę szkoda słów. Wnioski wyciągnijcie sami. Facet powinien zająć się pracą a nie krypto reklamą i tyle. Dobrzy adwokaci nie potrzebują takich metod. Dziękuję za uwagę

• Gość: kalina IP: *.dynamic.chello.pl 26.08.14, 18:11
    mogę polecić adw. Michała Krawczyka. Prowadził moją sprawę pracując jeszcze jako aplikant, byłam bardzo zadowolona i po założeniu przez niego swojej Kancelarii przeniosłam się do niego. Bardzo miły kontakt, widać że zależy mu na klientach. kontakt 509952452, www.kancelariakp.com
  • Gość: teresak IP: *.jmdi.pl 05.10.14, 22:46
    "rozszarpał światków" - proszę Was... Chyba jest dwóch Gizińskich w Warszawie. ;)
  • Gość: DK IP: *.home.aster.pl 14.10.14, 15:37
    Polecam mecenasa Tomasza Gizińskiego. Specjalizuje się w prawie pracy. Prowadził mi sprawę przeciwko dużej instytucji finansowej w Warszawie, którą stać na to by zatrudniać sztab najlepszych prawników. Wygraliśmy, Świetnie poprowadził sprawę, Jest konkretny i niedrogi. Ufam mu i teraz założyłam korporacji drugą sprawę. Wierzę, że wygramy. Realnie ocenia szansę i jeżeli powie, że jest sprawa do wygrania to walczy. Poleciłam go kilku koleżankom i też wygrały.
    DK
  • dbs2004 14.10.14, 17:01
    A co to znaczy niedrogi?
  • emil-pie 18.02.15, 12:25
    Dzień dobry,

Chciałbym uzyskać poradę w sprawie zatrudniania pracowników na czas określony.
    Sprawa dotyczy mnie, osobiście. Jestem pracownikiem Starostwa Powiatowego.
    Przez okres 3 lat byłem zatrudniany na podstawie następujących umów:
    1. 01.02.2012- 311.11.2012- staż organizowany z urzędu pracy.
    2. 01.01.2013- 30.06.2013- umowa o pracę ( tzw. prace interwencyjne )
    3.15.07.2013- 14.12.2013 umowa o pracę ( tzw. prace interwencyjne)
    4. 01.02. 2014- 31.05.2014 umowa o pracę ( tzw. prace interwencyjne)
    5. 01.07.2014- 30.09.2014 umowa zlecenie
    6. 01.1.2014- 30.04.2015 umowa o pracę (tzw.Prace interwencyjne)

Chciałem zapytać czy jest to legalne zatrudniać pracownika bez końca na podstawie takich umów. Pracodawcą jest Starostwo Powiatowe. Czy urzędy mają jakieś odrębne przepisy o zatrudnianiu. Czy 3 umowa nie powinna być już na czas nieokreślony. Sytuacja taka powtarza się nagminnie również w przypadku innych pracowników.
    Jeżeli to możliwe proszę o odpowiedź.

Z poważaniem
  • Gość: Gość IP: *.centertel.pl 21.02.15, 12:26
    Przestrzegam przed szukaniem prawników na forach internetowych. Znam środowisko warszawskich prawników od prawa pracy i nie słyszałem żadnego nazwiska z tu podanych. Natomiast większość wpisów jest tak naiwnie skonstruowana, że widać, że to teksty PR-owe (też black PR). Proszę popytać wśród znajomych i znaleźć kogoś, kto sam korzystał z pomocy prawnika i może kogoś polecić. Te wszystkie wpisy tutaj to w większości ściema...
  • Gość: agnieszkas IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.07.15, 14:33
    Polecam panią mecenas Agnieszkę Ostrowską tel. 603 094 057.
    Pomogła mi i wygraliśmy sprawę!
  • Gość: adwokat IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.08.15, 09:31
    Adwokat Agnieszka Ostrowska tel. 603 094 057
  • Gość: Magda IP: *.cpe.netcabo.pt 27.09.16, 13:07
    Nie polecam!!!
  • Gość: Magda IP: *.cpe.netcabo.pt 27.09.16, 13:10
    Pani Agnieszka skasowała za konsultację ok 150 zł, wysłuchała tylko, to był monolog. Pisała że mną pół roku, nie pamiętała co już ma w mojej sprawie, a potem odwołała pełnomocnictwo. Pół roku w plecy dzięki takiemu postępowaniu.
  • ramelia1 28.10.15, 11:46
    MI pomogła mecenas eliza Kuna , do której namiar znalazłam dzięki telewizji TVN.
  • michal_warszawa_1982 30.11.15, 18:28
    Polecam adwokata Tomaszczyka. Pomagał mi odwołać się od "dyscyplinarki". Sprawę wygraliśmy, ale pracodawca niestety złożył apelację i czekamy teraz na kolejny termin. Mecenas Tomasz zna realia prawa pracy i tutejszych sądów. Dzięki temu pracodawca niespodziewanie zachciał ugody, a wcześniej był taki pewny swego. Warunki mnie jednak nie przekonały i za radą Mecenasa zagraliśmy bezkompromisowo. Mnie się opłacało. Zobaczymy jak w II instancji..
  • Gość: Zaneta IP: *.dynamic.chello.pl 15.03.16, 21:51
    Ja polecam radcę prawnego Jakuba Ciocha z Lublina
  • Gość: Monika IP: 195.245.217.* 18.04.16, 15:33
    Mecenas Giziński prowadził mi sprawę o niezapłaconą odprawę. Jestem bardzo zadowolona z pracy Pana mecenasa. Wygraliśmy najpierw I instancji a potem przed sądem apelacyjnym. Mecenas rzetelnie przedstawił mi szanse wygrania sprawy, dobrze ją prowadził. Jest słowny i profesjonlany.
  • haniawiernik 15.05.16, 21:01
    osobiscie polecam radce prawnego a nie adwokata. nazywa sie Piotr Warda i przyjmuje w Warszawie. dokladny i rzetelny uzyskalam odszkodowanie i zmiane swiadectwa pracy. sprawa byla naprawde trudna, kilka rozpraw prawie 10 swiadkow. po 10 latach wyrzucili mnie na bruk. gdyby nie mec Warda nie wytrzymalabym tego bo emocje byly duze. szczerze polecam. Hania
  • anna.miklasz2 07.01.17, 19:38
    Potwierdzam w pełni Mecenas Piotr Warda to SUPER prawnik. I porządny facet. Moja sprawa też nie była łatwa. Dostałam odszkodowanie za niesłuszne zwolnienie i jestem bardzo zadowolona a mój były szef ma sie teraz bardzo nieswojo i pewni go zwolnia. ale to już nie moj problem bo był wyjatkowym ...
  • w.olf 21.11.16, 15:26
    bez wątpienie Justyna Migas www.migas-adwokat.pl
  • wit_stw 06.12.16, 07:20
    Polecam Magdalenę Grzybowską. Zna się na rzeczy, mnie pomogła, otrzymałem spore odszkodowanie od firmy. Namiary tutaj: www.mglex.pl/o-mnie
  • dbs2004 09.12.16, 20:41
    Tylko nie Giziński, jeżeli to Warszawa.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.