Dodaj do ulubionych

Czy na basenie można brać prysznic nago? Niekon...

• ajtam_ajtam higiena przede wszystkim 18.07.11, 10:37
        Myslę, że gorsze jest przenoszenie brudu niż oglądanie nagiego ciała. Nie wyobrażam sobie, że wchodzę brudna do basenu i mam nadzieję, że inni też są czyści. A po basenie jak zmyć z siebie chlor? Przez kostium? Czy pruderyjne mamusie zastanawiały się jak mogą ich niewinne dziatki mieć podrażnione miejsca intymne, narażone na kilkugodzinne działanie chemii? (zaraz po basenie nie kąpie dziecka w domu, bo przecież jest czyste). Później mają pretensje, że się dziecko czymś zaraziło :(
        • Gość: l Re: higiena przede wszystkim IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.07.11, 11:07
          "Czy pruderyjne mamusie zastanawiały się jak mogą ich niewinne dziatki mieć podrażnione miejsca intymne, narażone na kilkugodzinne działanie chemii?"

To nieważne. Grunt że nikt nie widział świetego kwiatuszka jej dzieciaczka. A od chloru nikt nie umarł. Przynajmniej dziecku wagina nie będzie sie kojarzyła z przyjemnością, tylko z cierpieniem i sromotą. I tak ma być! Nagość to wstyd i nieprzyzwoitość!
          • Gość: gj Re: higiena przede wszystkim IP: *.adsl.inetia.pl 28.07.11, 01:52
            no i dlatego szokuje ta ostra napaść polskich "czyścioszków" co muszą umyć rowa przy wszystkich. Prysznice powinny być podzielone na męskie i damskie i tak skonstruowane, by każdy mógł mieć komfort mycia się prywatnie. Moja doopa to nie jst publiczny afisz. Nie wyobrażam sobie, żeby byle SMRÓD miał oglądać te boskie widoki.. NIE DLA PSA KIEŁBASA!
            zatem wyjaśnijcie forumowicze kochani czyściutcy- SKĄD KUR>> SMRÓD w każdym środku lokomocji...
            Jak juz wymagacie mycia się bez gaci to ja wymagam aktualnego przeglądu dentystycznego - jeszce taka menda z zapróchniczonymi pieńkami i dziurawym próchnem przepłuczy przy pływaniu ryło niechcący....
    • Gość: eeee brudny kołtun niech siedzi w domu IP: *.adsl.inetia.pl 18.07.11, 10:29
      Szatnia basenowa, łaźnia, sauna, to takie miejsca gdzie brak nagości jest nieobyczajny. Od zawsze pod natryskami ludzie sie myli nago . Teraz są stroje kąpielowe z poliestrów, proponuję tym oburzonym spróbować sie wymyć w białym bawełnianym stroju, które królowały na basenach do lat 80, by sprzwdzili jak to drzewiej bywało.
      • lanka U Arabów 6 chłopiec chodzi z matką do hamamu 18.07.11, 10:43
        Tez chodziłam z młodym na basen, gdzie był podział szatnia męska i damska.
        Tatus młodego zarabiał kasę daleko od domu, wiec na basen chodziłam ja. Zabierałam go do damskiej szatni chyba do 6 roku życia, ja sie rozbierałam i młody był rozebrany. Czasem wchodziłam wcześniej, ale i tak były skargi, że PANIE się WSYDZĄ. Do meskiej szatni w życiu był nie weszła, co za kretyński pomysł, młody zaczął tam chodzić w wieku 7 lat, jak już go sprzątaczka kategorycznie wyrzuciła. Jak młodego nie było już w damskiej szatni, to panie sie dalej wstydziły, kąpały w kostiumach, przebierały zawiniete w ręcznik.
        Dowiedziałam sie, że w krajach arabskich do hamamu, gdzie wszystkie kobiety sa nago, chłopiec chodzi z matka do 5-6 roku życia, potem dopiero z ojcem.
    • Gość: Michał Rozwiązanie jest proste IP: *.pl 18.07.11, 10:32
      1. W częściach wspólnych szatni chodzimy ubrani lub przepasani ręcznikiem (inni nie oglądają nas nago).
      2. W szatni są wydzielone osobne kabiny prysznicowe, gdzie można umyć się nago.
      3. W szatni są wydzielone kabiny do przebrania, gdzie można się przebrać.

Przy takim rozwiązaniu wszyscy są zadowoleni. Jednocześnie możemy umyć całe ciało, ale nie wystawiamy się naszej nagości na wydok innych.
      • Gość: małpa Re: Rozwiązanie jest proste IP: 212.244.186.* 18.07.11, 12:38
        I to jest rozwiązanie , które zadowoli wszystkich. Osobiście nie mam ochoty ogladać w miejscach publicznych nagości a ponieważ też płacę za bilet wstępu, więc również mam prawo wymagać. Rozbierajcie sie w domach, namiotach , na plażach nudystów , w krzakach jak nikt nie widzi ,na odludziu - jest wiele miejsc, gdzie możecie sobie paradować nago, ale nie w miejscach publicznych,które są przeznaczone dla wszystkich. Niedługo może jeszcze będziecie chcieli nago chodzić po ulicach ,jeździć pociągami , tramwajami itp. Nie kazdy ma ochotę oglądać wątpliwej jakości cielska i proszę sobie darować dowcipy typu: pewnie gruba ,zacofana, staroświecka, nietolerancyjna , dziwoląg itd. - nic z tych rzeczy - ale uważam, że jakieś granice muszą być i tymi granicami są miejsca publiczne.
    • zewszad_i_znikad Re: Czy na basenie można brać prysznic nago? Niek 18.07.11, 10:32
      Jeżeli ktoś chce, niech się rozbiera - owszem, cudza nagość mnie krępuje, ale mogę spuścić oczy - tlko niech nie zmusza do tego innych! Istnieją osoby bardzo wstydliwe, które mimo wszystko też chciałyby popływać.
      Mówi się: "Każda ma to samo"? - bzdura! nie ma dwóch jednakowych ciał. A moje jest moje i jako jego właścicielka mam prawo nie wyrażać zgody na to, by mój biust, pupa i miejsca intymne były dla kogokolwiek widoczne.
      Swoją drogą: basen raczej wymaga kostiumów typu sportowego, pani w mikrobikini raczej zostałaby wyproszona. Ale stroje ogólnokąpielowe, bez określenia, czy na basen, czy na plażę - do wyboru do koloru. Można kupić kostiumy jednoczęściowe, bikini bardziej zakryte, bikini bardziej skąpe, mikrobikini z "majtkami", które doczekały się nazwy "ochraniacz na łechtaczkę"... A gdzie kostiumy z nogawkami, które nie byłyby projektowane jako odrzutowe kostiumy dla zawodniczek/-ów i nie kosztowałyby strasznych pieniędzy? Bo panie, które chcą wyglądać pociągająco, wypełniają kulturowe nakazy i należy je w tym wesprzeć, a panie, które wstydzą się rozbierać, powinny się leczyć?
      Jestem gotowa ludziom zaufać: opłuczcie się w kostiumach, ale uprzednio weźcie prysznic w domu. Ale tu chodzi też o coś więcej: o prawo do wyboru. I przecież jeżeli nawet uważa się kogoś za dziwaka, nawet dziwoląga - taka osoba nikogo nie krzywdzi. I ma prawo do poszanowania swojej osobowości, i ma prawo do uznania choćby, że wstydliwość jest jej częścią i to kultura powinna się z powrotem przystosować do współobecności zakrytych ciał.
      • Gość: urke Re: Czy na basenie można brać prysznic nago? Niek IP: *.motorola-solutions.com 18.07.11, 11:01
        Kobieto, pchasz się na basen, pod prysznice, gdzie nagość jest normalna! Albo się zachowujesz jak należy albo TO MIEJSCE NIE DLA CIEBIE. Norma jest taka i albo ją przestrzegasz albo won.
        Bo widzisz, komuś zamarzą się zakupy w tesco nago - bo przecież gorąco jest a on nie jest akurat wstydliwy. W porządku, czy nie? Dlaczego wymagasz od takiej osoby przestrzegania jakiejś tam normy, która akurat tobie odpowiada? Niech do ciebie dotrze, że norma zależna jest od miejsca, w którym się przebywa. Inaczej ubierzesz się na zakupy, inaczej do pracy, inaczej do kościoła, meczetu czy innej bożnicy. A jeszcze inaczej na basen. Albo zachowujesz się w konkretnym miejscu jak najeży, albo to z TOBĄ jest coś nie tak, nie pasujesz tam, nie przychodź.
    • buttdozer Klesze opowieści 18.07.11, 10:34
      "(...) nie chcę, żeby musiała oglądać nagie ciała innych. To prowokuje głupie sytuacje, mała zaczyna się głośno dopytywać o wygląd tych ludzi."

No tak, bo przecież jak dziewczynka zobaczy pitolka, to nie wolno jej pytać co to, po co to, bo świętopieprzową mamusię to drażni. Po co dziecku mówić cokolwiek, skoro może wyrosnąć na:
      a. dewotę/dewota
      b. paść ofiarą pedofilii jeszcze za młodu
      c. latać po ulicach wrzeszcząc:
      - Zakaz pedałowania!
      - Gdzie jest krzyż?
      - Boże coś Polskę, racz nam zwrócić panie!
      - Aborcja to zbrodnia przeciw ludzkości!
      d. zajść przedwcześnie w ciążę

To oczywista oczywistość - dziecko najlepiej trzymać pod kloszem, w wykreowanym swiecie idealnym, udając że nie ma w nim różnorodności. Najlepiej aby dziecko uświadomił kto? No kto? No ksiądz.
      • Gość: mm Luz na siłę IP: *.aster.pl 18.07.11, 10:44
        A ja uważam, że rozbieranie się do naga w basenowej szatni i pod prysznicem jest w naszej kulturze nienaturalne. W domu rodzice nie rozbierają się przy dzieciach, ale nagle mają być na siłę wyluzowani i rozebrać się na basenie. Ludzie, którzy nie mają super ciała czują się skrępowani, ale mają na siłę zdjąć ubranie, bo przecież trzeba się umyć. Z drugiej strony "- Nasi instruktorzy sugerują wtedy emerytom, by przebierali się dyskretnie" - no ręce opadają, no to w końcu jak? Podsumowując - nie przesadzajmy, ludzie się myją i dokładne opłukanie się pod prysznicem bez kąpieli nago wystarczy przed wejściem do basenu. Ja czułabym się BARDZO SKRĘPOWANA gdybym spotkała na basenie rozebraną koleżankę (lub szefową) z pracy i wszystko mi jedną czy starszą czy młodszą. A jak ma się czuć np. rezebrana nauczycielka przed swoimi uczennicami? Nie wmówicie mi, że to wszystko jest takie proste. A niezadowolone mamuśki też się kiedyś zestarzeją...
        • unhappy Re: Luz na siłę 18.07.11, 10:53
          Gość portalu: mm napisał(a):

> A ja uważam, że rozbieranie się do naga w basenowej szatni i pod prysznicem jes
          > t w naszej kulturze nienaturalne.

Skąd taki wniosek?

> W domu rodzice nie rozbierają się przy dzieci
          > ach,

Zależy w którym domu.

> ale nagle mają być na siłę wyluzowani i rozebrać się na basenie. Ludzie, k
          > tórzy nie mają super ciała czują się skrępowani, ale mają na siłę zdjąć ubranie
          > , bo przecież trzeba się umyć.

A cóż to takiego jest - super ciało? Mają się umyć (DOKŁADNIE) a nie zrobią tego w gaciach. Jak mają kompleksy na tym punkcie to mogą skorzystać z profesjonalnej, lekarskiej porady.

> Z drugiej strony "- Nasi instruktorzy sugerują w
          > tedy emerytom, by przebierali się dyskretnie" - no ręce opadają, no to w końcu
          > jak?

Tak, że ci instruktorzy to byli debile. Są tacy niestety.

> Podsumowując - nie przesadzajmy, ludzie się myją i dokładne opłukanie się
          > pod prysznicem bez kąpieli nago wystarczy przed wejściem do basenu.

Nie wystarczy. Masz się umyć DOKŁADNIE. Czyli nie opłukać. To zresztą zależy od regulaminu basenu. W przypadku OSIR Żoliborz (już tu przywoływanego) punkt 18 regulaminu pływalni.

> Ja czułabym
          > się BARDZO SKRĘPOWANA gdybym spotkała na basenie rozebraną koleżankę (lub szef
          > ową) z pracy i wszystko mi jedną czy starszą czy młodszą. A jak ma się czuć np
          > . rezebrana nauczycielka przed swoimi uczennicami? Nie wmówicie mi, że to wszys
          > tko jest takie proste.

Jest banalnie proste dopóki ktoś nie ma problemów. A problemy należy rozwiązywać zamiast je pielęgnować.

--
          Hologramy, które leczo :D
        • Gość: l Re: Luz na siłę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.07.11, 11:19
          Masz problem, zapisz się na basen dopiero po terapii. Przykre to bardzo, ale ludzie mają problemy z powodu stanu swoich nieidealnych ciał przez to, że tylu w naszym społeczeństwie bezmyślnych kretynów, którym widok ciała odbiegającego do wyretuszowanej fotografii modela/modelki przeszkadza i nie boi się ogłaszać tego wszem i wobec. Tymczasem tym pustakom przydałoby się właśnie czasem wybrać na basen i zobaczyć, jak wyglądają prawdziwi ludzie. Tacy żywi i zwyczajni, a nie .jpg. Wszystkim ofiarom prania mózgu serdecznie polecam.
        • andrzej.slota Re: Luz na siłę 18.07.11, 12:02
          Przeciez tutaj nie mowi sie o utyskiwaniu tych, którzy musza się rozebrac, ale o marudzenie tych co nie chca tego ogladac. Nikt Ci nie każe sie rozbierac, ale nie zakazuj tego innym.
          PS. ja nie przelamalem wstydu i myję się w kapielowkach
        • Gość: wirus Re: Luz na siłę IP: *.atman.pl 18.07.11, 14:03
          Podam Ci przykład.

Zabrałem 13-to latka koleżanki na basen. Biedak wchodzi ze mną do szatni i ewidentnie się wstydzi - patrzy na mnie co robię. Więc cóż. Rozebrałem się, wziąłem kąpielówki, poszedłem się umyć. Zobaczył, że inni robią podobnie. Zrobił tak samo. Było widać, że mu ulżyło. Chłopak ma o jeden problem w życiu mniej :D (następnym razem na basenie już nie miał problemu: rozebrał się, umył, założył strój i chlup do wody :D - bez filozofowania na temat "kto mnie widzi a kto nie")
        • Gość: jacek226315 Re: Luz na siłę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.07.11, 08:04
          oj drogi(a) mm w naszej kulturze jak twierdzisz nie tylko nagosc pod prysznicem jest nienaturalna,dbanie o higiene ,mycie,uzywanie deodorantow tez jest nienaturalne dla wielu i dlatego jak znajdziesz sie w New Yorku i wsiadziesz do metra to jak poczujesz smrod to wiedz,zer wlasnie Polak(a) wsiadl(a). Nie chcesz byc naga pod prysznicem zaloz futro,kozaki,na futro peleryne
      • Gość: Mama Małej Re: Czy na basenie można brać prysznic nago? Niek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.07.11, 12:01
        Ja mam 4 letnią córkę, chodzimy na basen - nie rozbieramy się,m bo nie lubimy, a to, że inni się rozbierają??? Luzzz - córka wie, co to jest nagość - nie budzę w niej tabu, ale uczę także, że lepiej nie komentować na głos niczyjego nagiego ciała (czy to Ibisz czy emeryt), uczę ją też, że nie wszędzie nagość musi być tolerowana i to, że mamie to nie przeszkadza, nie znaczy, że innym też nie. Ale popieram - żeby się umyć dobrze, trzeba się rozebrać. Ale przecież po wyjściu z basenu można się jedynie dość dobrze opłukać - "prawidłowy" prysznic można wziąć w domu jak komuś przeszkadza!
        • ma_niusia Re: Czy na basenie można brać prysznic nago? Niek 18.07.11, 12:08
          Jestem samotną mamą ponaddwuletniego Radka, często odwiedzamy różne warszawskie baseny. W większości są szatnie rodzinne i z tym nie ma problemu. Często jednak ze względu wygody (rodzinne są ograniczone i czasem trzeba czekać aż się zwolni) korzystamy z damskiej szatni. Ja i Syn nie mamy z tym problemu, dla niego nagość nie jest tabu, widuje mamę nago a inne osoby (jak na razie) nie robią na nim wrażenia. W zeszłym tygodniu byliśmy na Warszawiance, gdzie to inne kobiety z wyrzutem się patrzyły nie tyle na mnie nago co na synka golaska pod prysznicem.
          Dodam też, że wspominam sprzed jakichś dwudziestu lat, że na pływalniach, które wtedy odwiedzłąam, zawsze były przynajmniej dwie "zamknięte" kabiny prysznicowe właśnie dla tych wrażliwych ;-) Nie chcesz się pokazywać, nie chcesz patrzeć - zamknij się umyj i koniec :-) Przyznaję, że to moim zdaniem optymalne rozwiązanie, a niezbyt kosztowne dla właściciela obiektu - dwie kabiny to nie majątek! Dopuszczam też możliwość że w damskiej szatni za kilka lat i ja z Synkiem będziemy z takich korzystać (na szczęście wiem, na których basenach takie istnieją).
          --
          http://www.suwaczki.com/tickers/17u93e5e8i7m4gbm.png
      • zigzaur Re: dzobrze ze nie jesetm emerytem!!! 18.07.11, 10:46
        A jeśli na pomysł odwiedzenia żoliborskiej pływalni wpadnie jakiś żoliborski polityk?

Na przykład w celu nauczenia się pływania. "Z żeniaczką nie wyszło, z prawem jazdy też nie, to może chociaż pływać się nauczę?"
    • Gość: antenka Czy na basenie można brać prysznic nago? Niekon... IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 18.07.11, 10:36
      Ogolnie kultura ludzi chodzacych na basen jest bardzo niska.
      Prysznic nago : 99% ludzi przed wejsciem na basen nie myje miejsc intymnych a juz szczegolnie przy uzyciu mydla . Po drugie kapanie sie nago w obecnosci innych moze byc krepujace dla innych , dlatego pomimo tego ze nie mam wstydu ani oporow nigdy tego nie robie ze wzgledu na inncyh . Czesto widze ludzi rozbierajacych sie pomimo tego ze w szatni lub w pomieszczeniu prysznicowym znajduje sie pani ktora sprzata . Tak samo zdazalo mi sie byc razem z mala corka i faceci rowniez rozierali sie i paradowali z dyndajacymi fujarami bez zadnego skrepowania.
      Pewnie , mieli prawo bo nikt im tego nie zabrania ale co innego prawo a co innego zwykla kultura i wyczucie spoleczne.

Plywam w basenach w wielu krajach swiata i czesto widze zakazy rozbierania sie pod prysznicem i mowie tu o krajach europejskich a nie arabskich.

Inna rzecza jest zachowanie sie ludzi juz w basenie , kompletny brak wyczucia i checi wspolpracy. Typowy przyklad to kiepsko plywajaca osoba ktora wybiera srodkowy tor do plywania bo sa na nim tylko 2 osoby nie patrzac ze plywaja szybko i zmusi ich to do zwalniania i wyprzedzania . Podobnie okupowanie scianki basenowej . Podlywasz zeby zawrocic a taki delikwent stoi jak byk na srodku i nawet sie nie odsunie .
      Ludzie , nie jestescie sami na basenie , troche iwecej wyczucia i inteligencji !

• Gość: magnolia Czy na basenie można brać prysznic nago? Niekon... IP: *.ec.europa.eu 18.07.11, 10:37
      Rozbierac sie i myc!!! zwlaszcza panowie, ktorzy w Polsce nie grzesza czystoscia.
      Co za niedorzecznosc, ze dziecko nie moze patrzec. Nic co ludzkie nie jest nam obce. Dzieci nalezy uczyc obcowania z mydlem woda i uczyc, ze kazdy myc sie musi. Tej biednej mamie z artykulu doradzam, zeby zaczela uczyc swoja corke tolerancji i szacunku wobec innych i nie gapic sie na nich pod prysznicem, tylko raczej zajac sie wlasnym biznesem.
      Ja sie kapie nago i krepuja mnie gapiace sie baby i ich dzieci. Skoczmy wiec z zasciankiem i koltunizmem raz na zawsze!!!
    • Gość: jml13060 Czy na basenie można brać prysznic nago? Niekon... IP: *.ite.waw.pl 18.07.11, 10:39
      Wystarczy zainstalować kurtyny przy natryskach i w kabinach/szatniach do przebierania. Jaki problem ?

Nagość człowieka generalnie nie powinna być tabu, niezależnie od wieku golasa. Większość z nas dożyje wieku starczego, kiedy skóra stała się pomarszczona, a sylwetka "juz nie taka".

Widywałem niepełnosprawnych wchodzących do basenów - bez nogi, ze sztucznym szklanym okiem, ..., z bliznami po zabiegach chirurgicznych, zapewne też kobiety po amputacjach piersi. Bywały (są ?) nawet specjalne zawody pływackie z udziałem niepełnosprawnych. Ci ludzie też się przebieraja i bywaja nadzy w szatniach, pod natryskami.

Nie sądzę, żeby dzieci źle reagowały na nagość. To raczej problem wychowania (pruderii, nadopiekuńczości) ich rodziców.
      • lanka U Arabów mały chłopiec chodzi z matką do hamamu 18.07.11, 10:48
        Tez chodziłam z młodym na basen, gdzie był podział szatnia męska i damska.
        Tatus młodego zarabiał kasę daleko od domu, wiec na basen chodziłam ja. Zabierałam go do damskiej szatni chyba do 6 roku życia, ja sie rozbierałam i młody był rozebrany. Czasem wchodziłam wcześniej, ale i tak były skargi, że PANIE się WSYDZĄ. Do meskiej szatni w życiu był nie weszła, co za kretyński pomysł, młody zaczął tam chodzić w wieku 7 lat, jak już go sprzątaczka kategorycznie wyrzuciła. Jak młodego nie było już w damskiej szatni, to panie sie dalej wstydziły, kąpały w kostiumach, przebierały zawiniete w ręcznik.
        Dowiedziałam sie, że w krajach arabskich do hamamu, gdzie wszystkie kobiety sa nago, chłopiec chodzi z matka do 5-6 roku życia, potem dopiero z ojcem.
    • Gość: kat Czy na basenie można brać prysznic nago? Niekon... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.07.11, 10:47
      w Berlinie na basenach nagość to raczej standard i nie przeszkadzała mi strasznie choć sama nie lubię epatować nagością i raczej się okrywam. Na jednej z pływalni przejście z prysznica do szatni było koedukacyjne i naprawdę mężczyźni mieli ubaw i satysfakcję z tego że mogli się pokazać kobietom bez gaci. Sorry, było to niesmaczne. Pomyślmy o tym, że na basenach nie zawsze są normalni ludzi, którzy mają zdrowy stosunek do nagości w miejscu publicznym.
    • elve Czy na basenie można brać prysznic nago? Niekon... 18.07.11, 10:48
      odpowiedź na pytanie w tytule wbrew temu, co twierdzi autor artykułu jest znana od dawna. tak, na basenie należy BEZWZGLĘDNIE brać prysznic nago, a pohukiwania panów i pań Dulskich mieć gdzie ich miejsce, czyli głęboko. rzeczywiście Polska to zaścianek, skoro nadal to trzeba komuś tłumaczyć.
      --
      *blog o perfumach
      *papierowe torby na laście
      *the paperbags
    • Gość: piotr Czy na basenie można brać prysznic nago? Niekon... IP: *.play-internet.pl 18.07.11, 10:58
      W Niemczech nie ma problemu od 100 lat a tu w Polsce ciągle jakieś dyskusje.W Świnoujście sami Polacy chodzą na naturystyczną plażę w Ahlbecku podpatrywać nago opalających się ludzi,nie tylko Niemcy tam się opalają.Na basenach nie ma problemu jeden chce w ubraniu się myć a drugi nago i nikt na nikogo nie patrzy.A córka tej pani ma coś z psychiką i powinna iść do lekarza a nie na basen.
    • Gość: paskudek1 Re: Czy na basenie można brać prysznic nago? Niek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.07.11, 10:59
      temat wałkowany chyba co roku i co roku sa te durnowate "argumenty". A to "dziecko się wstydzi patrząc" a to "doznania estetyczne" jakiejść "estetki" zostały urażone, a to "szatnie koedukacyjne" itp. Na basen chodzę rzadko bo musze jechać do innego miasta niestety. Ale jak patrzę na zdjęcie do artykułu to widzę ze tam sa takie same szafki do SCHOWANIA rzeczy a do przebierania sa specjalne bksy do któryh się wchodzi i NIKT nie widzi co się tam dzieje. Zas prysznice są w ogólnej sali PRZED wejśiem na same baseny. I te prysznice są już oddzielone na damskie mi męskie. No trudno, czasem zdarzy się że na basen przyjdzie sa motnie mama z kilkuletnim synem albo tata z kikuletnią córką. Chyba raczej naturelne jest ze DOROSŁY idzie do tej części gdzie są dorośli tej samej płci.
      A że rodizce nie umieją dziecka wychować w poczuciu że nagośc to rzecz oczywista a gapić się na ludzi jest po prostu niegrzecznie... to wina rodziców
    • Gość: koleś Re: Czy na basenie można brać prysznic nago? Niek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.07.11, 10:59
      Niektórzy to naprawdę mają narąbane we łbach. Niedługo takim wypindrzonym paniusiom zacznie przeszkadzać, że ludzie powyżej 20 roku życia i z BMI przekraczającym 17 mają czelność w ogóle chodzić na basen.

Pani z dzieckiem polecam kąpać dziecko w worku na głowie, uniknie problemu nagości, z którym jak widać nie umie sobie poradzić i w rezultacie z dziecka robi taką samą pruderyjną melepetę. A panience studentce niczego nie polecam, bo po prostu ręce opadają na taką płytkość i bezmyślność u studentki wyższej uczelni.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka