Dodaj do ulubionych

Czy na basenie można brać prysznic nago? Niekon...

• Gość: benek_z_watykanu Polski problem..... IP: *.4.14.vie.surfer.at 18.07.11, 11:05
      Tu nie chodzi o wzglegy estetyczne czy inne tylko bardzo proste - tak proste jak zasada budowy cepa prosze Panstwa....
      ...takie podejscie spoleczne jakie widzimy jest efektem odwiecznego wychowania seksualnego (albo raczej jego brak) w polskim spoleczenstwie. Z jednej strony chelpimy sie podejsciem do osob straszych,ze pomagamy dziadkom czy rodzicom sami ale z drugiej strony nagle przeszkadza nam ich nagosc na basenach!!! Czyli - pomaganie i opieka to dobry uczynek ale jesli babcia czy dziadek chca isc na basen lub uczestniczyc w zyciu spolecznym to juz jest beee i raczej powinni siedziec w domu i sie nie pokazywac bo co poniektorym mamusiom przeszkadzaja wzgledy estetyczne u dziadka emeryta. Zenada!!! Polecam tymze mamusiom zostac w domach ze swoimi dziecmi ktore maja jak najlepsze zadatki na dewiantow - wtedy bedzie wiecej zysku spolecznego.
      Od wielu lat mieszkam w Danii i myslalam,ze spoleczenstwo dunskie jest bardzo liberalne jesli chodzi o podejscie do nagosci....Owszem jest ale jeszcze bardziej liberalne podejscie maja Austriacy ktorzy nie bawia sie w przebieralnie damskie czy meskie tylko wszyscy sa razem...Jak ktos ma opory przed rozbieraniem sie na oczach innych to moze wejsc do przebieralni ale jak tak patrze to raczej niewielu ma ten problem... Jak widac cywilizowana Europa idzie z duchem czasu i doskonale widac komu nauki religijne zaszkodzily,a na kim nie zrobily najmniejszego wrazenia.
      Pzdr z Austrii i Danii :)))
      • Gość: mia Re: Polski problem..... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.07.11, 18:54
        Ale bzdury gadasz. Tu nie chodzi o żadne religijne wychowanie czy niechęć do patrzenia na nagich staruszków czy też o to czy społeczeństwo jest liberalne czy nie. Tu chodzi o to że ludzie nie lubią patrzeć na siebie nawzajem gdy są nadzy. Właśnie dlatego ze jesteśmy cywilizowani nie jest dla nas naturalne że pokazujemy całe ciało obcym ludziom. I nie wmawiaj mi że w Dani wszyscy to robią chętnie bo kobiety niemające idealnego ciała nawet swoim facetom nie pokażą się nago, a co dopiero obcym ludziom.
    • hans_close Przecież wystarczy pod domem wybudować sobie basen 18.07.11, 11:06
      Wbrew pozorom to wcale nie jest drogie i można kąpać się do woli nawet na golasa. Wystarczy kupić auto o pół klasy tańsze a w ten sposób zaoszczędzoną kasę przeznaczyć na wybudowanie basenu pod domem z którego będzie korzystała cała rodzina a może nawet i koleżanki z pracy... ;) (co drugi dorosły Polak ma auto)
    • Gość: Pata Czy na basenie można brać prysznic nago? Niekon... IP: *.101.59.27.wifi.dynamic.gronet.rs 18.07.11, 11:07
      przecież prysznice nie są koedukacyjne! to jakieś fanaberie dewotek, które przyjeżdżają do warszawy z zapadłych dziur, gdzie nagość nie istnieje a seks to już w ogóle tylko po ciemku i pod kołdrą, żeby przypadkiem nie doznać "przykrych wrażeń estetycznych". mam dwie córki, jedna ma osiem lat, druga dwa, i naprawdę nie sądzę, żeby któraś z nich wystraszyła się gołej staruszki na basenie, przede wszystkim dlatego, że ani ja, ani mąż nie uczymy ich strachu przed normalną nagością.
    • Gość: korki Czy na basenie można brać prysznic nago? Niekon... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.07.11, 11:07
      Na miłośc boską, nie wymyślajmy problemów, gdzie ich nie ma. Od wiek wieków kto chciał kąpał sie na basenie w stroju lub nago. Jesli ktos jest tak wrażliwy,że drażni go widok ludzkiego ciała, to niech zamknie się w domu. Powoli zaczynamy wariować, albo media robią nam wodę z mózgu. Do lasu broń Boże ,bo kleszcze, jakby ich wcześniej nie było. Owoce i warzywa sterylnie czyste.Kiedyś jadło się prosto z krzaka i nikt nie chorował. Itd., itp. Ludzie, nie dajmy się zwariować.
    • Gość: joa Czy na basenie można brać prysznic nago? Tak!!!! IP: *.ghnet.pl 18.07.11, 11:08
      Szokujące, że można tak myśleć... Trudno mi uwierzyć, że matka nie tłumaczy dziecku, że nagość w pewnych sytuacjach jest ok i jest wręcz wskazana. Nie zdziwię się jak za kilka lat Joasia będzie się wstydziła ginekologa, bo trzeba się rozebrać.
      A już, że ktoś się oburza, że ciało staruszki jest nieatrakcyjne - no ludzie zastanówcie się. Rozumiem, że zanim wasze ciała się pomarszczą poddacie się eutanazji, żeby nie zaburzać innym wrażeń wizualnych. Jak widać nie tylko dzieciom należałoby tłumaczyć, że tak wszyscy się starzejemy i nasza ciała są różne, każde jest unikalne i piękne na swój sposób, ma swoją historię. Nie lubisz nagości - ok, nie rozbieraj się, ale nie można zabraniać tego innym. Basen sauna to od wieków miejsca, gdzie ludzie byli nadzy i było to naturalne. Tylko u nas trzeba się z tym kryć. Jak dla mnie nawet szatnie koedukacyjne są ok i nie powinny oburzać. Tak kobiety i mężczyźni nadzy razem i to bez kontekstu seksualnego. Trudne do wyobrażenia chyba dla wielu, ale zapewniam ze możliwe.

Uważam ze do pewnego wieku nie ma nic złego że matka bierze syna do szatni damskiej - też bym wzięła jakbym była z nim sama, bo bałabym się o niego - nie tyle ze sobie nie poradzi co tego że zawsze jest ryzyko na kogo trafi i na pewno nie życzyłabym sobie żeby ktoś obcy go rozbierał, czy dotykał. Dziecko na takie zachowanie może różnie zareagować i rodzice nie powinni na to pozwalać. Zresztą mój mąż córkę też bez oporów zabrałby do szatni męskiej właśnie z tych samych powodów - tez nie zgodziłaby się żeby obca kobieta jej dotykała, bo to naruszenie intymnej strefy dziecka i burzy jego poczucie bezpieczeństwa. A widok nagiego ciała nawet innej płci nie powinien budzić skojarzeń seksualnych u ludzi w kontekście prysznica przed basenem i warto to dziecku tez czasem wyjaśnić, że nie zawsze nagość = seks.

Zastanawia mnie jak tacy ludzie funkcjonują potem w rodzinie, w związku - uciekacie przed swoimi dziećmi jak wejdą do łazienki? W pewnym wieku rezygnujecie w ogóle z seksu, bo pojawi się wam zmarszczka tu i ówdzie, a skóra nie będzie już taka jędrna?
      Współczuję Wam i tym dzieciom, którym przekazujecie, że tylko ładniutkie ciało z photoshopa jest ok. Ciekawe tylko gdzie oni znajdą taki ideał w życiu.
    • Gość: radek Czy na basenie można brać prysznic nago? Niekon... IP: *.legat.com.pl 18.07.11, 11:09
      Strój kąpielowy nie jest żadną barierą uniemożliwiającą zachowanie higieny, zawsze można go zsunąć pod samym prysznicem. W minionej epoce, doświadczenie nagości w miejscu publicznym związane było z nadużyciem alkoholu lub EKSHIBICJONIZMEM - to takie zboczenie (jeszcze), zaś kiedy ofiarą było dziecko to już PEDOFILIA. W obserwowanych publicznie (basen, plaża) zachowaniach nie sposób odróżnić osobę chorą od osoby NAGIEJ, która utraciła poczucie wstydu. Jak rodzice mają chronić swoje dzieci nie wiedząc, jaka jest motywacja tego/tej Pana/Pani paradujących w stroju Adama i Ewy? Preferuję normę, która odróżnia przestrzeń publiczną od prywatnej i wymaga TOLERANCJI (nie tolerowania) wobec oczekiwań innych ludzi. Brak tej normy doprowadzi do tramwaju pełnego nagich spoconych ludzi (przecież nie ma klimatyzacji).
    • starypryk79 Przykre doznania estetyczne - dobre... 18.07.11, 11:11
      Ewa z italianistyki nie mówi, że ma coś przeciw nagości ludzi starszych wiekiem, ale przyznaje, że wiele rozebranych osób jej przeszkadza, dlatego że - jak to ujmuje - wywołują u niej przykre doznania estetyczne.

A to Ci dopiero.
      W erze wszechobecnego kiczu "kapiącego" z ekranów telewizyjnych i wielkoformatowych plakatów oraz sączącego się z głośników Pani Ewa doznaje szoku estetycznego na widok nagiej starszej osoby. Celebryta dumnie (i jakże dowcipnie) wsadzający flagę w psią kupę aż tak bardzo jej wielkomiejsko-europejsko-młodzieńczo-wykształconej estetyki pewnie nie razi, ale widoku ludzkich ciał - tak, jak one od pewnego wieku zaczynają wyglądać (i nie ma w tym nic, ani dziwnego, ani wulgarnego, ani obscenicznego - zwykła biologia; ot - życie) nie może ona znieść. Poverina!

Nie wiem, czy należałoby się w tej sytuacji śmiać, czy płakać. Jej wypowiedź jest zresztą dobrym przykładem infantylizacji współczesnej kultury - wszystko, co nie pasuje do obrazu Beverly Hills 90210 bis należy wyprzeć ze świadomości.

I darujcie sobie, proszę, komentarze w stylu: "nie mam nic przeciwko osobom starszym, ale... ta wysuszona, pomarszczona, zwisająca skóra, te pokrzywione palce - tego się przecież NIE DA oglądać". Kwestia gustu (i wrażliwości). Równym obrzydzeniem może napełniać końska twarz lub niezdrowa cera niejednej Pani Ewy z italianistyki, które regularnie widuję na basenie. Że o anorektyczkach nie wspomnę.
    • Gość: tesera Panie w burkach też mogą pływać brać i prysznic IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.07.11, 11:13
      Panie w burkach też mogą pływać brać i prysznic. W krajach lepszych pod kazdym względem ( wyjaśniam dla dokładnych od klimatu geograficznego po międzyludzki plus sprawy rzeczowe, ale nie czepiajcie się tych sformułowań Panie POLKI ) a wiec i częściej odwiedzanych przez wszystkich, jest to fajny problem. Może o nim podyskutujcie plus konsekwencje w ilości utonięc dziewczynek, dziewczyn, kobiet, a potem przejdzcie do brzydkich lub starych kobiet, MATKI ESTETKI o obrzydliwej duszy, skoro wasze brzuszki sa chwilowo jeszcze sprężyste. A co jak i WAM zwiędną? Wasze córeczki z odrazą odwrócą się i powiedzą, stara matko, takie obrzydliwe plecy DLA MNIE NIE NADAJĄ SIĘ DO MYCIA, ZWYMIOTUJĘ, WEZWIJ KOGOŚ INNEGO do ich mycia. Pozdrawiam.
    • mirafas Czy na basenie można brać prysznic nago? Niekon... 18.07.11, 11:13
      Uważam, że ciało obnażane w naturalnych okolicznikach (np. prysznic, plaża, itp.) jest rzeczą naturalną, która nikogo nie powinna oburzać. No chyba że jest się pruderyjnym katolikiem albo muzułmaninem. Co innego goła d... na ulicy, w szkole, w pracy, na zakupach, czy na reklamach. Tam, faktycznie, powinny być ograniczenia.
    • villianna Tak, napiszmy nowy regulamin 18.07.11, 11:16
      Najwyraźniej regulamin basenu powinien regulować takie sprawy. Powinien być w nim napisany czcionką pogrubioną, najlepiej na czerwono punkt: pod prysznice wchodzimy bez strojów kąpielowych i myjemy dokładnie wszystkie części ciała brudasy!

Niby stolica europejskiego kraju, a słoma z butów wyłazi. Najbardziej mnie bawią sauny, gdzie obowiązkowo trzeba wchodzić w strojach kąpielowych, co w całym cywilizowanym świecie jest zakazane!

Że też jednej czy drugiej mamuśce nie jest wstyd, że z brudnym, nieumytym kroczem, zapoconym cielskiem pcha się do publicznego basenu. Nie wstyd jej, że bycia brudasem i świnią uczy swoją córkę? Świętoszkowate hipokrytki.
    • Gość: jaszczomp Czy na basenie można brać prysznic nago? Niekon... IP: 91.228.237.* 18.07.11, 11:16
      Czy dzisiaj nikt już nie potrafi być życzliwym dla drugiego człowieka? Słyszę/czytam tylko "ja, ja, ja" - "ja mam ochotę to robić i nikomu nic do tego". Ludzię, trochę zrozumienia dla innych!
      Ja nie potępiam ani nie pochwalam nagości pod prysznicami - mi nie przeszkadza jak ktoś się rozbiera, ale sam tego nie robię, bo komuś może to przeszkadzać. Ale argument, że "nie da się dobrze umyć w kostiumie" jest zwyczajnie głupi - ku** mać, to już nie możecie się dobrze umyć w domu przed wyjściem na basen? Kąpiecie się w miednicy, czy co? Weźcie prysznic przed wyjściem na basen, tam możecie się opłukać i nie musicie przy tym paradować w stoju Adama/Ewy. To naprawdę proste! Ale widzę, że dzisiaj w modzie jest "mamciewdupiewatość".
      • unhappy Re: Czy na basenie można brać prysznic nago? Niek 18.07.11, 11:24
        Gość portalu: jaszczomp napisał(a):

> Czy dzisiaj nikt już nie potrafi być życzliwym dla drugiego człowieka? Słyszę/c
        > zytam tylko "ja, ja, ja" - "ja mam ochotę to robić i nikomu nic do tego". Ludzi
        > ę, trochę zrozumienia dla innych!

Ale są granice rozumienia. Jeśli komuś przeszkadza nagość osoby tej samej płci w szatni czy pod prysznicem na basenie to ma problem. I nie powinna się pchać tam gdzie ten problem będzie jej dotyczył (baseny o odpowiedniej infrastrukturze) lub się z tym problemem uporać (psychiatra).

> Ja nie potępiam ani nie pochwalam nagości pod prysznicami - mi nie przeszkadza
        > jak ktoś się rozbiera, ale sam tego nie robię, bo komuś może to przeszkadzać.

Ale ten ktoś, komu to miałoby przeszkadzać nie jest normalny. Do każdego nienormalnego będziesz się dostosowywał?

> A
        > le argument, że "nie da się dobrze umyć w kostiumie" jest zwyczajnie głupi - ku
        > ** mać, to już nie możecie się dobrze umyć w domu przed wyjściem na basen?

Pamiętaj o regulaminach pływalni. W niektórych MUSISZ DOKŁADNIE umyć się przed wejściem na basen. Nie w domu.

--
        Hologramy, które leczo :D
      • villianna Re: Czy na basenie można brać prysznic nago? Niek 18.07.11, 11:32
        Nie chcę psuć twojego dobrego samopoczucia "wujka dobra rada", ale jeśli temperatura za oknem wynosi tak jak teraz 25-30 stopni to mycie się w domu na zapas g... da.

Poza tym już widzę jak panie pod prysznicem myją dokładnie się pod piersiami, między pośladkami oraz krocze w jednoczęściowym kostiumie kąpielowym. Już widzę jak dokładnie się opłukują przez ten kostium.

Chodzę na pływalnię i widzę, że większość brudasek wejdzie w kostiumie pod prysznic, opłucze się 3 sekundy wodą i już jest dokładnie umyta. Jak rozumiem pozostaje mi ślepa wiara, że pani umyła się w domu przed pójściem na basen, że w ogóle się myje, a nie np. maskuje brzydki zapach kilkudniowego brudu perfumami.

Piszę o kobietach, bo nie wiem jak sprawy wyglądają w męskiej przebieralni.
        • Gość: jaszczomp Re: Czy na basenie można brać prysznic nago? Niek IP: 91.228.237.* 18.07.11, 12:23
          Wiesz... mógłbym teraz napisać odwieczne, godne "wujka dobra rada" zdanie: "Jeśli Ci się nie podobają brudasy w basenie, to tam nie chodź", ale ja osobiście uważam to za dość miałki argument.
          Niestety nigdy nie będziesz miała pewności czy wszyscy na basenie są dobrze umyci czy to będą mogli umyć się nago czy nie. W sumie nie wiem też czy nie zabronić małym dzieciom wchodzenia na basen - w końcu sikają do niego na potęgę! (to żart oczywiście). Niestety basen publiczny nigdy nie będzie kojarzył się z czystością, taka prawda. Zezwalanie na mycie się nago czy nie nic tutaj nie zmieni.
          Aha, nie wiem jak to wygląda w kobiecej przebieralni, ale stawiam, że w męskiej nie jest lepiej :).
          • villianna Re: Czy na basenie można brać prysznic nago? Niek 18.07.11, 12:50
            Gość portalu: jaszczomp napisał(a):

> Wiesz... mógłbym teraz napisać odwieczne, godne "wujka dobra rada" zdanie: "Jeś
            > li Ci się nie podobają brudasy w basenie, to tam nie chodź",

W takim wypadku mój kontrargument brzmiałby: nasyłam na taki basen, w którym kąpią się brudasy, sanepid. Niech go zamkną i nikt sobie nie popływa. Ciekawa dyskusja, na poziomie.

> ci czy to będą mogli umyć się nago czy nie. W sumie nie wiem też czy nie zabron
            > ić małym dzieciom wchodzenia na basen - w końcu sikają do niego na potęgę!

Dlatego małe dzieci na basen wpuszczane są tylko w pampersach do pływania. Pracownicy basenów zazwyczaj pilnują tego.

> żart oczywiście). Niestety basen publiczny nigdy nie będzie kojarzył się z czys
            > tością, taka prawda. Zezwalanie na mycie się nago czy nie nic tutaj nie zmieni.

To nie znaczy, że nie mamy walczyć o podwyższenie standardów czystości. Nie wymagam od publicznego basenu sterylności, ale uważam, że wchodzenie do basenu po dokładnym umyciu się, dezynfekowanie stóp przed wejściem (a nie omijanie szerokim łukiem miejsce do dezynfekcji, jeśli się takie na basenie znajduje) nie załatwianie do niego potrzeb fizjologicznych itd. to dla mnie takie niezbędne minimum.
    • Gość: gosc wychowanie dzieci i kuku na starość IP: *.home.aster.pl 18.07.11, 11:17
      powodzenia mamom, które chca zakazac dzieciom oglądania nagich osob szczegolnie tych starszych i tych brzydkich. jak mama zrobi sie stara i brzydka albo niepelnosprawna to dziecko bedzie sie brzydzic ja ogaldac, bo mama chronila ja przed takimi widokami i dziecko widzialo swiat tylko piekny i zdrowy. budowanie szcztucznego świata, ktory nie istnieje. A potem się dziwić czemu jest dyskryminacja jak dzieci chowane sa w zlotych klatkach, gdzie wszyscy sa usmiechnieci zdrowi i piekni i bogaci. niestety tak nie jest i dziecko musi to rozumieć. nie mowie tez o sztucznym zapoznawaniu dziecka i przypominaniu mu jakie zycie moze byc okropne, ale nie mozna wychowywac go tak, ze bedzie sie brzydzilo starosci, nagosci i innych rzeczy, tacy rodzice sami robia sobie kuku na przyszlosc....
      a inna rzecz ze baseny moglyby zadbac o tych co niekoniecznie chca paradowac po szatni nago, bo przebieralni jest jak kot naplakal.. i prysznice tez czasem sa tak ustawione, ze z basenu widac kto sie kapie w ostatnich kabinach, ktore sa niezaslaniane. i tym bym sie raczej przejela.
      a z tymi mamami, ktore tak sie bulwersuja, pogadalabym jak beda stare i pomarszczone ale mimo to beda chcialy dbac o siebie i chcialy chodzic na basen, ale wtedy bedzie zakaz wchodzenia powyzej 60 lat.... a dzieci nie beda chcialy przychodzi do nich na obiadki, bo mamo jak ty brzydko wyglądasz...
    • gelbigel wytłumaczenie jest bardzo proste 18.07.11, 11:21
      mówisz dzieciom tak
      twój tatuś to zmanierowany przez "ojców" kościoła człowieczek któremu przez wieki wmawiano że ludzkie nagie ciało jest czymś złym. Nawet Adam i Ewa w raju byli nadzy potem wąż uświadomił im że sa nadzy i nomen omen ojczulkowie kościoła i święci również wypominają nam nagość (skąd ta zdumiewająca współpraca). Potem już cała machina społecznej "poprawności" katolickiej i proszę - wstręt i obrzydzenie do rzeczy naturalnej ludzkiego nagiego ciała.
    • Gość: zw Czy na basenie można brać prysznic nago? Niekon... IP: *.8-1.cable.virginmedia.com 18.07.11, 11:21
      "Pani", która jest studentką italianistyki (a może infantylistyki) urodziła się - z treści wynika - w ubraniu. Ja bym dodał, że nawet w berecie. Ponadto jest na bakier z higieną. Nie każdy chce kąpać się w jej fekaliach i menstruacjach. Niech o tym pomyśli. Zakażenia typu coli biorą się właśnie od takich osób. Z wierzchu piękność, a pod spodem obsr... I jeszcze jedno: panienko, jak nie podobają ci się starsi ludzie, to umrzyj młodo.
    • Gość: Gośc Czy na basenie można brać prysznic nago? Niekon... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.07.11, 11:23
      Ja kiedys pood prysznicem ściagnełam strój bo chiałam sie wykapac po tej chlorowanej wodzie, to myślałam że inne kobiety mnie wzrokiem zabija, bo one w jednoczęsciowych strojach tylko raczki umyły no i obowiązkowo głowę. Nie było dzieci tylko dorosłe kobiety , a zachowywały się jakbym co najmniej seks tam z kims uprawiała. Nie paradowałam nago po szatni, owiązałam sie recznikiem, ale nie bee jak idiotka pod ręcznikiem gimnastykowała sie żeby biustonosz założyć. Aczkolwiek wiem że to możliwe, bo mistrzynie szatniane tak sie własnie ubierały.
    • justynajedyna Czy na basenie można brać prysznic nago? Niekon... 18.07.11, 11:31
      Nie oburzajmy się na widok nagiego ciała starszych ludzi - starzy ludzie to my, tylko za kilka lat... Dlaczego to, co tak ludzkie (ciało), wywołuje niesmak i obrzydzenie? Co innego, gdy ktoś wyskakuje zza krzaków i obnaża się przed nami. Ale to jest basen! Gdy ktoś się myje, nie powinno nas dziwić, że robi to nago. Zastanówmy się, co wywołuje nasze emocje? Czego się tak naprawdę boimy? Czego nie akceptujemy? A co z dziećmi? Myślę, że warto z nimi rozmawiać, tłumaczyć, dlaczego inni ludzie są bez ubrania, nie bać się pytań o to, co widzą. Największą krzywdę robi im nie widok nagich, starszych ludzi, ale reakcja bezradnych, przestraszonych rodziców. Ich właściwe zachowanie powinno uchronić dziecko przed ewentualną "traumą".
    • Gość: Olaila Re: Czy na basenie można brać prysznic nago? Niek IP: *.home.aster.pl 18.07.11, 11:35
      I właśnie przez to , że niektórzy się nie myją przestałam chodzić na basen. Bo po każdej wizycie na basenie lądowałam u ginekologa z rozmaitymi infekcjami. Niektóre bardzo bolesne. Bo jakieś babki wstydziły się rozebrać i umyć sobie pewne części ciała i wniosły to wszystko do basenu!Ja osobiście zawsze ignorowałam wszelkie oburzone spojrzenia gdy rozebrałam się do naga i myłam się pod prysznicem.Uważam, że kwestie higieniczne i zdrowotne ogółu są ważniejsze niż czyjeś tam uczucia estetyczne.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka