Dodaj do ulubionych

Czy na basenie można brać prysznic nago? Niekon...

• Gość: mijau katotaliban IP: 217.153.60.* 19.07.11, 11:27
      Polska to prawdziwy taliban. Może niech starsze kobiety noszą burki i nie myją się wcale. Tak będzie na pewno dla wszystkich wygodniej.

Dlaczego matkom przeszkadzają szczególnie starsze osoby? Czyżby to dla nich był przykry widok a zasłaniały się tylko dziećmi?
    • Gość: Naan Do Pani Ewy z italianistyki IP: 78.8.104.* 19.07.11, 11:35
      Niech pani Ewa przyjrzy się dokładnie starszym, nagim paniom - wcale nie za tak długo będzie tak samo wyglądała. Takie poglądy dowodzą, że ludzie jak pani Ewa nie są jeszcze w Europie - może nawet nie w Azji.... A poza tym, studentce italianistyki polecam historie starożytnych Rzymian i ich stosunku do nagości. Dodam tylko, że niestety, to kościół katolicki zohydził ludziom ich własne ciała.
    • Gość: ktosik Czy na basenie można brać prysznic nago? IP: *.dynamic.chello.pl 19.07.11, 11:41
      Bez przesady. Ja mam dwoje dzieci: 7 i 4 letnie. Dla nich golizna nie jest niczym dziwnym. Jak widzą kobietę czy mężczyzne topless nie robią rabanu na całą plażę czy basenową szatnie. Nie wiem dlaczego rodzice tak bardzo ukrywają przed dziećmi "golasów".
      I tu wam napiszę anegdotkę: do mojego starszego dziecka przyszedł kolega, oglądali bajki i ogólnie latali po kanałach. W pewnym momencie trafili na jakiś film z pół nagą kobietą. Kolega krzyczy: patrz gołe cycki ! A moje dziecko na to: to co, cycków nie widziałeś.
      I to się nazywa zdrowe podejście do tematu.
    • Gość: joasia_ss Re: Czy na basenie można brać prysznic nago? Niek IP: *.nencki.gov.pl 19.07.11, 11:52
      Gorąco popieram słowa mojego poprzednika.
      Nie dajmy się zwariować na litość !
      Chodzę z małymi dziećmi na baseny na terenie W-wy i jak tylko nie ma możliwości skorzystania z szatni rodzinnej, nie robię z tego problemu, a moje dzieci (5 i 8 lat) wiedzą co to nagość, gdyż stosowne rozmowy i ich pytania są na czas rozwiane i nie uważam, aby był to problem do ukrywania i tym samym tworzenia kolejnych odgrodzeń, tu czytaj: gett, jak to się dzieje na niejednym osiedlu !!!
      • maryshaa Re: Czy na basenie można brać prysznic nago? Niek 19.07.11, 13:13
        Gość portalu: joasia_ss napisał(a):

> Gorąco popieram słowa mojego poprzednika.
        > Nie dajmy się zwariować na litość !
        > Chodzę z małymi dziećmi na baseny na terenie W-wy i jak tylko nie ma możliwości
        > skorzystania z szatni rodzinnej, nie robię z tego problemu, a moje dzieci (5 i
        > 8 lat) wiedzą co to nagość, gdyż stosowne rozmowy i ich pytania są na czas roz
        > wiane i nie uważam, aby był to problem do ukrywania i tym samym tworzenia kolej
        > nych odgrodzeń, tu czytaj: gett, jak to się dzieje na niejednym osiedlu !!!

Wreszcie normalni rodzice i normalne komentarze. Prysznice i szatnie basenowe to miejsca w których ze względów higienicznych golizna jest jak najbardziej na miejscu. Przecież nikt tam nie lata z gołym tyłkiem dla zasady, ostentacyjnie, tylko myje się i przebiera i raczej robi to dyskretnie, a przynajmniej normalnie. Ja się nie zteknęłam żeby ludzie po szatni latali jak opętani z tyłkami na zewnątrz, tylko na tyle na ile to ptrzebne. Bez podtekstów czy nachalności. Normalne zachowanie w miejscu danego przeznaczenia.

--
        Kilka migawek z Tajlandii
    • Gość: X Czy na basenie można brać prysznic nago? Niekon... IP: 193.0.76.* 19.07.11, 13:13
      Matki i ojcowie z dziećmi, którym "ze względu na dzieci" przeszkadza nagość na basenie, powinni sami dostosować się do panujących tam zasad, a nie oczekiwać, że wszyscy ulegną terrorowi ich rodziny i dzieci. Jak bachory drą mordy, biegają, piszczą, płaczą, dłubią w nosach, tyłkach itp. przy ludziach, to jest ok i wszyscy to muszą oglądać i tolerować, ale w drugą stronę przeszkadza to, że ludzie się myją pod prysznicem jak Pan Bóg przykazał... Terror gnojków, bo rodzice postawili na bezstresowe wychowanie... Ja nie mam ochoty oglądać i słuchać niegrzecznych dzieci na basenie, jak się wam nie podoba, to nie przychodźcie...
    • bifka dla nadwrażliwych proste rozwiązanie -własny basen 19.07.11, 13:22
      jak się korzysta z publicznych basenów, to niestety jest się narażonym na rozmaite dyskomforty, wspólną szatnię, obnażonych ludzi, brudną albo zimną wodę itp. i cóż, tak samo jest na publicznych plażach, w siłowniach, saunach, w szpitalu czy toalecie - wszędzie tam są ludzie młodzi, starzy, chorzy, brzydcy, niemili, zniecierpliwieni i są różne sytuacje nagości, czynności fizjologicznych, wymuszonej wspólnoty, wspólnego przebywania w jednym pomieszczeniu z obcymi ludźmi, którzy niekoniecznie muszą się do nas dostosowywać ... ale to jest przestrzeń publiczna, dla wszystkich, którzy zapłacą albo po prostu mają prawo przyjść, przebywać, używać i to prawo nie dotyczy tylko młodych, ładnych i estetycznych ... a jak się jest tak nadmiernie wrażliwym to niestety trzeba mieć własny basen, siłownię, plażę, itp., wówczas nie będzie konieczności mieszania się z tłumem i oglądania czyjej golizny, zwisów, fałd i krost na plecach ... a póki się tego nie dorobi, to niestety, pieniądze starej, pomarszczonej babci w aquaparku są równie dobre i chętnie widziane jak młodych i pięknych ...
      • pppopularny Re: dla nadwrażliwych proste rozwiązanie -własny 19.07.11, 14:03
        dokładnie tak, nie wiem skąd w ludziach to przesadne poczucie przyzwoitości zupełnie nieadekwatne do sytuacji! to samo dotyczy karmiących matek, które też koniecznie chce się zepchnąć do jakiś specjalnych wyizolowanych klatek albo w ogóle zabronić karmienia np. w parku, bo ktoś może przypadkiem zobaczyć kawałek gołej piersi! nagość na basenie albo mleczna pierś podana głodnemu niemowlakowi to norma, to nie jest żadne wyuzdanie, to jest uzasadnione potrzebą chwili i nie chodzi wtedy o epatowanie swoim ciałem, tylko o zwykłą czynność higieniczną albo spożywczą, ludzie, czy wy naprawdę powariowaliście? czy też wszechwładne rządy kościoła doprowadzą do tego, że wszelkie przejawy odsłaniania ciała poza własną sypialnią będą zakazane i tępione jako grzeszne? niektórym od katolickiej moralności mózg się zlasował i nie rozumieją, że idąc na basen niestety narażają się na widok ciał innych ludzi, bo pływa się również w stroju mocno odsłaniającym różne partie ciała i czasem komuś coś widać, coś się prześwituje, wystaje, itp. ale jak dotąd nikt jeszcze nie forsował burek i pantalonów do pływania ...
        • chubbba dobre porównanie - matki karmiące w Polsce też out 19.07.11, 14:40
          to wszystko są klatki w waszych ciasnych umysłach i wasza fałszywa moralność każąca się krzywić na wszelkie przejawy cielesności, bo są gorszące. jak matka pokaże kawałek cycka wykonując jak najbardziej normalną czynność karmienia to wszyscy są oburzeni, bo wyjęła przy ludziach atrybut seksualny, ba! po co w ogóle wychodziła gdzieś (do grzesznej galerii handlowej w szczególności!) z małym dzieckiem, w domu siedzieć, a wychodzić jedynie do kościoła (bez dziecka, bo tam też przeszkadza!). jak człowiek zgodnie z regulaminem basenu i dobrem wszystkich z niego korzystających chce się solidnie umyć też przeszkadza, bo ktoś (broń boże dziecko!) zobaczy siusiaka albo pośladek! i jeszcze ta pożałowania godna studentka, której się wydaje, że zawsze będzie śliczna i dwudziestoletnia, może brzydkich, grubych i starych zamykać w gettach aby nie razili swoim widokiem na ulicach zaludnionych przez estetów?
      • Gość: fabian Re: Czy na basenie można brać prysznic nago? Jasne IP: *.wbp.olsztyn.pl 19.07.11, 14:49
        Ja przez pier****** pruderię nie chodziłem w młodości na basen -mimo nakazu lekarza-to bardzo niedobrze wpłyneło na moje zdrowie. Dlaczego ? Bo tam trzeba się ROZEBRAĆ .....drogo mnie potem takie pruderyjne wychowanie z domu wyniesione kosztowało......Dodam też że pruderia związana z nagością też w sprawach seksu nie wyszła mi dobrze.
        Ośmieliłem sie dopiero ok30 roku życia ,też jak tu niektórzy pod wpływem doświadczeń z zagranicy...
        Teraz zawsze po myję sie nago nawet na basenie gdzie nie ma ścianek między prysznicami..W momencie kiedy nauczyłem sie panować nad erekcjami (panowie maja trudniej od was kobiet...)odpadły ewentualne podteksty seksualne..

Kiedyś spotkałem ( u nas) pod prysznicem tatusia z ok7 letnią córeczką -wtedy się zawachałem czy zdjąć gacie (sytuacja dla mnie troszkę zaskakująca)ale jak tato zdjął swoje nie wstydząc sie córy -to ja też dołączyłem .
        Mała sensacji specjalnej z mojej nagości nie robiła..zresztą obok miała gołego tatę z dyndajacą fujarą .
      • foczka_z_ochoty Re: Matkom nie przekadza karmić piersiom w kawiar 19.07.11, 22:28
        jozefie balcerek - piszesz
        >Mamciom nie przeszkadza obnażać się w miejscach publicznych
        [....]
        >pokazując obwisłe piersi z nabrzmiałymi sutkami
        [ciach!]

ja nie wiem kim jestes, ale czyzbys nie uwazal ze nabrzmiale sutki mamciowych piersi sa po prostu cholernie seksowne??? dla twojego dobra niech beda pokazywane jak najczesciej, a wtedy Polacy beda jeszcze szczesliwsi:)

a ze geby zaslinione, to normalna reakcja, i dziecka i kazdego faceta (ktory cos uroczego z dziecka ma w sobie) na widok, zapach, dotyk kobiecej piersi.

papa
        Fosia
        • Gość: PB99 Re: Matkom nie przekadza karmić piersiom w kawiar IP: *.play-internet.pl 29.07.11, 19:31
          Miałem nikłą przyjemność oglądać taką "mamusie" w autobusie. Nikłą bo należała chyba do radykalnych ekologów, włosy przetłuszczone /prawie strąki/ torba "eko" i zero uwagi na otoczenie - biust wcale nie był interesujący - bardziej uwage zwracała postawa i teksty: "to miejsce dla matki" "okno zamknąć - wieje" "co sie pani pcha" - a dziecko miała chyba blisko dwa lata /tu mogę się mylić/ Potwierdze - takie widoki nie muszą się podobać.
    • robmar2007 Czy na basenie można brać prysznic nago? Niekon... 20.07.11, 14:17
      My jesteśmy narodem dzikim!
      Kilka lat temu byłem na campingu w Mikołajkach. Obok mojego namiotu swoje dwa namioty rozbiła grupa turystów z Niemiec, którzy prawie codziennie chodzili się kąpać do jeziora. Wychodzili grupą w szlafrokach, rozbierali sie do naga i dokonywali porannych ablucji.
      Gdy po campingu rozeszła się fama, że Niemcy kąpią się nago wywołało to niezdrową sensację, a część krajowych campingowiczów zaczełą się chować w krzakach, żeby podpatrywać niemieckie "zboczne" rodziny.
      To co w innych europejskich krajach jest normą, u nas budzi niezdrowe emocje?
      I takiej dzikiej postawy uczymy naszych dzieci???
    • Gość: jurek lat 37 Czy na basenie można brać prysznic nago? Niekon... IP: *.dynamic.chello.pl 20.07.11, 22:01
      Mamie Asi proponuję, zeby wyłupiła dziecku oczy, a uszy zalała goracym ołowiem. Młode jest piękne, ale minie, a stare jest interesujace i takim pozostanie do konca czyli na zawsze. Mam nadzieję, ze mała Asia, gdy już będzie pania Joanną wyrzyga się z obrzydzenia na swoją starą matkę, która bedzie zdychac z brzydkiej starości w lóżku , ogladjąc serial z udziałem młodych i pięknych. Powinnismy tepić i napiętnowac takie zachowania i myslenie - to jest robienie krzywdy dziecku, wypacznie jego widzenia świata, budzenie w nim strachu przed czasem oraz czystej krwi dyskryminacja, którego ofiarą są osoby starsze. Czy mamy ich ("ich"? w pewnym momencie "się"!) utylizować? dla mnie sprawa nadaje sie do prokuratury. Mam dosyć marginesowania ludzi starszych - często taki jeden golutki staruszek jest o wiele wiecej wart, niz całe stado rodziców-idiotów i ich dzieci zakrywających oczy na basenie. Dlaczego ludziom łatwiej przechodzi przez gardło słowo "zabić" niz "ch..."?
    • Gość: saunowicz Re: Czy na basenie można brać prysznic nago? Niek IP: *.warszawa.vectranet.pl 21.07.11, 02:18
      Najlepsi są ludzie którzy idą w lateksie i lycra do sauny - nie wyobrażam sobie smrodu ich ciała i grzyba wyhodowanego po 15 minutach zapacania swoich sfer intymnych w 50 st.C.
      Nie mówię że koniecznie trzeba iść nago ( mimo że najzdrowiej, ciało ma oddychać i SWOBODNIE POZWOLIĆ WYJŚĆ TOKSYNOM Z ORGANIZMU WRAZ Z POTEM, po to są sauny), są przecież ręczniki frote którymi można przykryć to, czego się wstydzicie. Najwyższy czas zmądrzeć, jesteśmy chyba jedynym narodem w Europie siedzącym w saunie w ciuchach!. Na "mojej" siłowni jest mała 4-osobowa sauna koedukacyjna- na szczęście ludzie są normalni i wszyscy korzystają z niej jak przykazano - nago. Jakoś nikt na siebie nie patrzy pod kątem seksualnym a panom kuśki nie sterczą. Może najwyższy czas przyjąć do wiadomości że penis i wagina to taka sama część ciała jak ręka i noga? Jakoś nóg się nie wstydzimy, a potrafią być krzywe i paskudne. Miłych kąpieli i spa.
      P.S. pod prysznicem zachwyca mnie kreatywność osób myjących się w ubraniu. Naprawdę mniejszą uwagę przykuwali by do siebie kapiąc się migiem na golasa i po wszystkim okryli się ręcznikiem.
    • Gość: wodni zasłonki i panowie w sunach damskich z córkami.... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.07.11, 11:39
      Co do zasłon w prysznicach. Na basenie na Warszawskiej Pradze jest ogólna szatnia, w której nigdy nie byłam, zawsze udawało mi się dostać wejście do szatni „Odnowy biologicznej”. Są tam dwa prysznice i ok. 20 szafek. Prysznic jest przedzielony ścianką, ale nie ma zasłonki a na wprost prysznica jest lustro, więc można obserwować, co dzieje się obok pod prysznicem, bo odbija się w lustrze. Trochę bez sensu, ale mnie to nie razi. Szkoda tylko, że trzeba specjalnie prosić o tą szatnie normalnie mogą do niej wejść osoby korzystające z SOLARIUM!!!, siłowni, i sauny. Ponieważ korzystałam z siłowni i sauny to po prostu tam wchodziłam.
      Rzeczy, która mnie drażni w saunach: komentarze panów „idziemy do koedukacyjnej, bo w męskiej to pedały siedzą” – bez komentarza. W koedukacyjnej odchodzi podryw na całego. Do damskiej wpychają się panowie z synkiem i córką, (która sauną nie jest zainteresowana w ogóle tylko wchodzi i wychodzi, i wietrzy saunę. A starszy pan z synkiem slini się do kobiet na moją uwagę, dla czego tu wszedł? powiedział, że jest z córką i do męskiej nie chce wejść (to było na basenie gdzie jest tylko męska i damska sauna). Tacy panowie irytują mnie najbardziej córka – przepustka do damskiej sauny. Małe dzieci nie wiem czy powinny wchodzić do sauny a jak córka ma ok. 10 lat to chyba już sama może wejść bez asysty taty lub dziadka.
    • Gość: k.d. Czy na basenie można brać prysznic nago? Niekon... IP: *.internetia.net.pl 21.07.11, 22:16
      Ktoś kogo krępuje widok innej nagiej osoby w szatni na basenie ma problem ze sobą i z własną seksualnością. Śmiesznie wyglądają gimnastykujące się kobiety jedną ręką wkładające majtki drugą przytrzymując ręcznik aby nie wyłonił się zza niego kawałek kobiecej piersi.

"Ewa z italianistyki nie mówi, że ma coś przeciw nagości ludzi starszych wiekiem, ale przyznaje, że wiele rozebranych osób jej przeszkadza, dlatego że - jak to ujmuje - wywołują u niej przykre doznania estetyczne" - wszystkim podobnie myślącym polecam wyłączyć Vivy, MTV i inne tego typu wynalazki, rozejrzeć się wokół, spojrzeć w lustro i wyciągnąć wnioski.
    • dominik1954 Czy na basenie można brać prysznic nago? Niekon... 22.07.11, 16:02
      Rozumiem, że to taki temat na lato.... Przede wszystkim gdzie te baseny? a może trzeba postawić jakiego mochera, któy będzie oceniał jak mam się myć w łaźni przed wejściem do wody i po wyjściu z niej - chciałbym się cały dokładnie opłukać.
      Obawiam się, że będziemy się w kąpielówkach z nogawkami by nie urazić uczuć.
    • makrama1 Czy na basenie można brać prysznic nago? Niekon... 23.07.11, 09:38
      Film mi się przypomniał. "Godzina pąsowej róży", nasz polski z lat sześćdziesiątych (XX wieku).
      Młodzież nawet szeroko pojęta pewnie nie widziała, więc pokrótce: Nastolatka za sprawą magicznego zegara została cofnięta w czasie o jakieś sto lat, przy czym tylko ona ma poczucie, że jest nie z tej bajki, wszyscy krewni i znajomi są dobrze osadzeni "w epoce".
      Otóż ta nastolatka widząc starszą siostrę wchodzącą do kąpieli w falbaniastych pantalonach z takąż górą mówi "Załóż jeszcze coś na siebie to się od razu zrobi większe pranie".
      I to by było tyle w temacie mycia się w ubraniu.
    • Gość: asakura Czy na basenie można brać prysznic nago? Niekon... IP: *.dynamic.chello.pl 23.07.11, 10:18
      Jak byłem mały to na basenie do szatni wchodził ze mną mój OJCIEC a nie makta. Matka chodziła z moją siostrą. Poza tym, była osobna szatnia dla małych dzieci (również z podziałem na płeć) gdzie wszytko było niżej (czyli dostosowane do dzieci).
      Szanowni rodzice. Zamiast płakać ze jest goły facet/baba pod prysznicem, wybierajcie baseny które mają oddzielne szatnie dla waszych dzieci.

Mieszkam w Warszawie i tamtejsze baseny mają taką opcję. Jak byłem mały mieszkałem na prowincji w Wołominie i też jakoś można było.

Ja się pytam, w czym problem?!
    • Gość: Mixer Re: Czy na basenie można brać prysznic nago? Niek IP: *.aster.pl 21.08.11, 10:50
      Szczyt hipokryzji i głupoty.
      Oczywiście że w męskiej szatni czy prysznicach męszczyźni mogą przebywać nago. Jeżeli jakiś nierozgarnięty tatuś zabiera do męskiej szatni swoją córkę to sam robi sobie problem.
      Myśle że analogicznie jest w szatniach damskich (nigdy nie byłem ;-) ).
      Co do nagości ludzi starszych - trzeba być nie lada kołtunem aby robić z tego problem. Nie widzę żadnych problemów aby starsi i młodsi korzystali tak samo z pryszniców. Nawyki typu prysznic w kąpielówkach to efekt migracji ciemnoty z prowincji do miast.
      Co do mieszanych pryszniców koedukacyjnych - na świecie są takie miejsca (i są to kraje europejskie a nie trzeci świat) gdzie zarówno kobiety, męższczyźni oraz dzieci i ludzie mocno starsi korzystają w tym samym miejscu z pryszniców na basenach nago i nikomu to nie przeszkadza.
      Nie uważam aby to był najlepszy pomysł u nas, ale w prysznicach osobnych dla kobiet a osobnych dla męższczynz powinien być wręcz nakaz zdjęcia kostiumu. Hipokryzją jest to że przeszkadza komuś nagość pod prysznicem a nie przeszkadza niedomyty burak albo inna wieśniaczka z obsraną niedomytą dupą we wspólnym basenie.
      Zawsze mozna zamiast basenu wybrać się na rower - tam nie trzeba się rozbierać.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka