Dodaj do ulubionych

Autobusy w korku, ludzie pobili kierowcę. Ruta:...

IP: *.acn.waw.pl 19.10.11, 09:17
Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
Edytor zaawansowany
  • Gość: public_enemy_uk IP: *.tktelekom.pl 19.10.11, 09:17
    podziękujmy PIsuarom i POwcom ze 20 lat juz buduja obwodnice warszawy...ale na wspieranie finansowe swiatyni opatrzności bozej w wilanowie kasa jest
  • Gość: znak IP: *.187.244.26.ip.abpl.pl 19.10.11, 09:39
    "...ale na wspieranie finansowe swiatyni opatrzności bozej w wilanowie kasa jest"

jakoś mało ostatnio dajesz na tacę, bo coś ospale idzie ta budowa
  • rydzyk_fizyk 19.10.11, 10:13
    Nie przejmuj się - jak za mało z tacy to dorzuci im Struzik z naszej kasy.
    --
    eksmisja.wordpress.com
  • aqwertz 19.10.11, 10:21
    Ludzie weźcie sobie coś na uspokojenie.
    Już po pierwszym komentarzu widać że psychiatrzy będą mieli dużo pracy tej jesieni.
  • Gość: Tomek IP: 195.20.110.* 19.10.11, 10:35
    A co? Jesteś szczęśliwym mieszkańcem lewego brzegu?
    To zapraszamy Cię na praską stronę rano - poczujesz, jakie to szczęście tam mieszkać.
  • perseveratio 19.10.11, 10:51
    Od wyzywania urzędników problemy się nie rozwiążą.

--
    Conflict is drama, drama is entertaining and entertainment is marketable - Calvin (and Hobbes)
  • old.school 19.10.11, 10:55
    Tak się składa, że głównie głosami lewobrzeżnej strony mamy przy władzy tych, których mamy.
    I za to na Pradze się mszczą.
    Nie uważasz?
  • ksylamit 19.10.11, 12:29
    Skoro sobie nie radzą i są szkodliwi...
  • Gość: pkom IP: *.elartnet.pl 19.10.11, 22:20
    ten chaos bo wcale tak nie musi byuć.
  • saint_just 19.10.11, 12:46
    w sejmie - wszyscy spłakani na zły los , jak te wy. ..e p...dy.. :-D A to tylko jakiś korek...Ciotlandia.....:-D
  • Gość: Tomek IP: 195.20.110.* 19.10.11, 13:03
    Twój post wniósł bardzo dużo do dyskusji.

Nic dodać nic ująć.
  • czerwony.poll74 19.10.11, 16:06
    Całą bandę, która naprzemiennie rządzi w Polsce od 21 lat
    --
    neoliberalna wolność, to m.in. prawo do posiadania niewolnków ...

• sportif 19.10.11, 11:29
    "Już po pierwszym komentarzu widać że psychiatrzy będą mieli dużo pracy tej jesieni."

jak się posiedzi 2 godziny w korku to nie dość, że dostanie się "duposkopia" to i melisa nie już wystarczy
  • Gość: occam IP: *.180.186.45.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 19.10.11, 12:03
    Ile jesteś w stanie przejść pieszo w ciągu 2 godzin? Podpowiem ze naprawdę wolnym spacerkiem przejdziesz minimum 6-7km. Niezgrzybiały piechur bez wysiłku zrobi 10km.

Wszystkim narzekającym proponuje spacer. Zrobi Wam dobrze na krążenie, poprawi trochę stan fizyczny, a i psychika będzie sie miała dobrze :D
  • sportif 19.10.11, 12:16
    ja od lat nie używam auta, wszędzie gdzie się da rowerem a gdzie się nie da to komunikacją zbiorczą
  • rydzyk_fizyk 19.10.11, 12:21
    Ja praktycznie codziennie pokonuję spacerem kilka kilometrów - dla przyjemności - ale mimo to potrafię dostrzec problem w faktycznym odcięciu dzielnicy od reszty miasta.

Trochę empatii - dla mnie spacer nie jest problemem ale dla emeryta odległość jednego przystanku to może już być spore utrudnienie, o chaosie wywołanymi budową nie wspominając.
    --
    eksmisja.wordpress.com
  • Gość: JC IP: *.jelonki.robbo.pl 19.10.11, 14:48
    ale emeryci nie muszą o 7:15 jeździć komunikacją a przynajmniej nie codziennie (bo czasem do lekarza trzeba, ale to chyba też wcześniej z kolei żeby kolejkę zająć :)

w późniejszych porach takich korków chyba nie ma - problem jest zawsze rano w całym mieście bo każdy się śpieszy do pracy - i faktycznie alternatywą wtedy jest rower czy spacer choć teraz coraz zimniej więc i ciężko na rowerze... no ale spacerkiem w pół godziny można sporą trasę przebyć to racja :)

mnie dziwi też, że w Wawie dość mało ludzi skuterami dojeżdża - przy odpowiedniej odzieży można i w listopadzie tak śmigać, a dojazd jest błyskawiczny, korki niestraszne - a też sam pojazd niedrogi :)
  • taka_prawda500 19.10.11, 15:27
    Chętnie, ale jak mam zapewnić bezpieczeństwo temu skuterowi nie mając garażu? Złodzieje tylko na takie kąski czekają...
    --
    Popieram Palikota:)
  • wojtek.08 19.10.11, 22:51
    Spełnił się sen pana Janusza Galasa: ludzie przesiedli się do komunikacji miejskiej. I też źle.
  • Gość: kaytek IP: *.frontex.europa.eu 19.10.11, 12:55
    A szef ZTM dostal od HGW 50.000 PLN nagrody - gratulacje !
  • Gość: AAA IP: *.pool.mediaWays.net 19.10.11, 13:02
    to nie " PIsuarom i POwcom " przypisywac niepowodzenia, to genetyczna nieudolnosc Polakow do zorganizowania czegokolwiek pozytecznego.
  • Gość: Zenon IP: *.adsl.inetia.pl 19.10.11, 09:18
    Może kiedyś młodzież z Pragi w ramach flashmobu zrobi taką blokadkę miłym urzędnikom z lewej strony W-wy.
  • tuli5 19.10.11, 15:04
    Bardzo chetnie wezme udzial w takiej blokadzie, mimo, ze juz dawno nie jestem mlodzieżą. Najchętniej w piątek po poludnium jak sie beda spieszyli ze swoich cieplych posadek do domu, dzialkę lub bankiecik
  • taka_prawda500 19.10.11, 15:28
    Z przyjemnością się przyłączę, choć młodzieżą też nie jestem;)
    --
    Popieram Palikota:)
  • sportif 19.10.11, 15:55
    bananowa młodzież z liceum Władka ma jakieś pół godziny z buta pod ratusz. Mogli by mieć takie chwytliwe transparenty jak w zeszłą sobotę "99%"
  • Gość: jaga IP: *.dynamic.chello.pl 20.10.11, 09:32
    Ciekawe czy ktos z 'mundrych' wykształconych i myslacych inaczej urzedasow
    straci stanowisko za brak koordynacji inwestycji
    i doprowadzenie do takiej sytuacji w miescie?
  • alik-w-plomieniach 19.10.11, 09:20
    Ruta po raz kolejny dowodzi, że jest wyjątkowym przypadkiem idioty.
    --
    P. Alik, Kot
  • zino799 19.10.11, 09:51
    > Ruta po raz kolejny dowodzi, że jest wyjątkowym przypadkiem idioty.
    Nie szkodzi. Jest pupilem pani HGW i to wystarczy dla dalszego piastowania stawowiska.
  • kan_1 19.10.11, 10:10
    A teraz nie pyskować tylko do roboty.
  • rydzyk_fizyk 19.10.11, 10:14
    Fakt, po odejściu od urny - reklamacji nie uwzględnia się.
    --
    eksmisja.wordpress.com
  • zino799 19.10.11, 10:55
    Nie głosowałem na PO.
  • Gość: taqka prawda IP: *.centertel.pl 20.10.11, 21:51
    a jestem odcieta od świata przez bufetową
  • Gość: toffie IP: *.103.202.84.customer.cdi.no 19.10.11, 13:08
    Glupek.. I tyle na temat... Pozdrawiam i zycze dalszych owocnych komtemplacji..
  • tarantula01 19.10.11, 09:20
    No i idzie na zakładkę. Zanim skończono jeden remont, zaczęto drugą budowę. Można było tego uniknąć - w końcu i tak okazało się, że pomnik 4-ech śpiących, 3-ech walczących nieco pokrzyżował plany budowniczym metra. Więc Pan Dyrektor Ruta zamiast Wykonawcy, powinien się pytać Dyrektora Mikosa, kiedy ten wyda stosowne pozwolenia na przesunięcie pomnika, aby roboty mogły się faktycznie zacząć.
    --
    Pozdrawiam
    www.radny.com.pl
    Wojciech Tumasz (Wspólnota Samorządowa Gospodarnosc)
    Strona internetowa SISKOM
  • Gość: prażanin IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.10.11, 09:22
    A wystarczyło wybrać się na wycieczkę do Berlina i popatrzeć jak oni to robią.
    Podczas budowy linii metra pod Bramą Brandenburską i przystanku po Reichstagiem, istniejąca linia metra została puszczona po tymczasowych mostach nad ulicami i parkiem tak jak w Chicago.
    A tramwaje powinny jechać Jagiellońską na wprost po tymczasowym moście nad planowaną dziurą - tak jak się to w myślącym świecie robi. Niestety w Warszawie nikt nie policzył ile podatków mniej spłynie do kasy miejskiej z tytułu blokady miasta. Bo przecież tak będzie ludzie nie mogąc normalnie funkcjonować przeniosą firmy w niezablokowane miejsca i budynki stracą najemców, obroty się zmniejszą i spadnie kwota VAT, dochodowego, obrotowego, CIT itp. itd. Ponadto masa ludzi wynajmujących mieszkania po prostu przeniesie się do innych dzielnic a może nawet miast.
    Dopiero po zakończeniu paraliżu okaże się że Praga ale i cała Warszawa jest jak po ciężkich zniszczeniach wojennych osłabiona ekonomicznie, bez małych i średnich przedsiębiorstw i ma ogromne białe plamy bez dochodów.
  • Gość: Stanos111 IP: *.dyn.iinet.net.au 19.10.11, 11:25
    Warszawa jest dziura i jescze dlugo bedzie sie paprac ze swoja komunikacja ... bylem tam raz w tamtym roku , pozal sie ,nie wiem do kogo ? Rozkopane ..nie mowiac o komunikacji po Polsce daleko zachodu ... dziura na dziurze , nigdy wiecej ... Milego dnia zycze...
    Ps . Natomiast bylo mi bardzo milo jechac w Berlinie, Zurychu , Monachium ...
  • sportif 19.10.11, 11:32
    gdyby nie ta Warszawa, to do tych Suwałk byś musiał jechać z Berlina
  • Gość: SWIAT IP: *.pool.mediaWays.net 19.10.11, 13:26
    upierdliwosc, to jedyne co wam dobrze wychodzi w warschawie.
  • sportif 19.10.11, 14:05
    e tam, idzie się przyzwyczaić
  • Gość: hehe IP: *.adsl.inetia.pl 19.10.11, 12:22
    No a kto ci bucu z twojej wsi każe do Stolicy przyjeżdzać? Nie robiłeś nigdy remontu w domu? Nie wierzę, że nie było przy tym bałaganu i harmidru.
  • three-gun-max 19.10.11, 14:44
    Niestety, w Warszawie nie ma czegoś takiego jak przeniesienie się firm ze względu na koszty. Nawet jak jedna tak zrobi to na jej miejsce jest tysiąc chętnych. Podobnie z mieszkaniami - nawet nora bez kibla i podłogi znajdzie najmcę.
  • Gość: PO_tworek IP: *.180.255.126.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 19.10.11, 09:24
    Wczesną wiosnę będziemy mieć w tym roku czy co?
  • Gość: Pawelk IP: 217.153.191.* 19.10.11, 09:27
    Hehe, Szmulki, a szczególnie Białostocka i Grodzieńska stoją w dużej mierze dlatego, że skrócono cykl świateł dla wyjeżdżających z Kosmowskiej/przejazdu kolejowego w kierunku Szwedzkiej. To jest prawdziwy majstersztyk wynikający albo z głupoty, albo złośliwości.
    I niech p. Ruta nie pitoli głupot, że nic się nie da zrobić :D
  • Gość: XYZ IP: 212.160.172.* 19.10.11, 10:19
    Zgadza się, na światłach w kierunku Szwedzkiej przejeżdżają tylko dwa lub trzy samochody.
    Powinni również odblokować przejazd przez parking w CH Wileński między Białostocką a Solidarności. Na parkingu na poziomie -1, który miał w założeniach stać się parkingiem na przesiadających się do komunikacji miejskiej są pustki.
  • aqwertz 19.10.11, 10:35
    "Szmulki są teraz właściwie odcięte od miasta..."
    Toć to mała strata. Ze szmulowizny i tak nikt nie wyjeżdża. Zasiłek i tanie wina można załatwić na miejscu.
    Chyba że w ostatnich latach coś się zmieniło?
  • Gość: Pawelk IP: 217.153.191.* 19.10.11, 11:46
    Zmieniło, zmieniło, na forach przybyło przygłupów niewiedzących o czym piszą :D
  • Gość: szmul IP: *.dynamic.chello.pl 19.10.11, 12:18
    stereotypy wspierasz po całosci, pewnie jestes zakompleksionym polaczkiem, co to nosa nie wychyla poza swoje osiedle, ale madrzy sie na forach...szkoda mi Ciebie
  • tuli5 19.10.11, 15:11
    ja na przyklad jeżdżę ze Szmulek do pracy. To znaczy nie mam jak dojechac, ale za to mogę sobie postać na nowych ładnych przystankach. Postac, bo ławeczek dla hołoty ze Szmulek nie zamontowali.
  • Gość: olo IP: 192.132.229.* 19.10.11, 09:30
    jak dobrze rozumiem, wsciekli pasazerowie autobusu pobili kierowce osobowki, ktora przyblokowala wjazd :D

wszystkim mlotom za kierownica firmowego lanosa tego zycze, jak te 80 osob wysypie sie z dusznego autobusu to poczucjecie gniew ludu :)
  • kan_1 19.10.11, 10:14
    Ale mnie ubawiłeś.
  • rlnd 19.10.11, 10:16
    Bo prawdziwy pasazer zbiorkomu zawsze kulturalnie i zgodnie z prawem rozwiazuje swoje problemy.
  • Gość: M IP: *.globsoft.pl 19.10.11, 10:20
    Bo prawdziwy kierowca pakuje swoją kupę rdzy na skrzyżowania i pasy bez pewności zjazdu. Czekam ze zniecierpliwieniem, kiedy Policja i Straż Miejska uczynią z tego źródło dochodów za mandaty i przestaną to tolerować. Taki jeden przygłup potrafi zatrzymać tysiąc osób w korku tylko dlatego, że jedzie jak bezmyślna owca, zgodnie z zasadą: mój zderzak byle do przodu.
  • Gość: kierowcy IP: *.bgz.pl 19.10.11, 10:24
    jako kierowca też na to czekam, ale nasza policja ma ważniejsze zadania. więc pewnie się nie doczekamy
  • Gość: Andrzej IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.10.11, 11:01
    j.w. i to zwykle łapią ludzi za jakieś dyskusyjne bzdety. A tutaj mają sytuację jak z bajki, przy klaskającym tłumie najpierw na boczek, potem najlepiej spałować :-) a na koniec przykładny mandat, co najmniej 500PLN. Czekam na taki widok na skrzyżowaniu Światowida z Modlińską, skręt w Modlińską w kierunku Jabłonnej. Blokujący skrzyżowanie robią co któryś dzień BEZSENSOWNY korek, narażając ludzi i powodując wypadki, sam jeden widziałem!!!
  • rlnd 19.10.11, 10:26
    Ja sie z Toba zgadzam. Tyle, ze wlasnie za takich delikwentow powinna sie wziac Policja, a nie linczujacy tlum. A juz na pewno nie mozna takiej postawy ("natluc kierowcy") pochwalac.
    No i oczywiscie, wszystkim blokujacym nalezy wlepiac mandaty bez wyjatku - takze motorniczym i kierowcom autobusow, bo im (rzadziej bo rzadziej) ale tez to sie zdarza.
  • Gość: occam IP: *.180.186.45.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 19.10.11, 11:02
    Oczywiście karać należy bez względu na to czy to osobówka czy autobus ZTM.
    Tylko jakos mam takie wrażenie ze wielu kierowców autobusów zostawia się w spokoju bo to przeciez zbiorkom... a jeszcze zlinczują policjanta piszącego mandat bo im sie spieszy....

PS. na początek policja i SM mogłaby po prostu STAĆ na skrzyżowaniach o bardzo dużym natężeniu ruchu. Nie wiem jak obecnie ale jak jeździłem dużo po Warszawie Grójecka z Wawelską była jednym z najlepszych przykładów blokowania skrzyżowania. Tak przez osobówki jak i przez przegubowce.
  • Gość: occam IP: *.180.186.45.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 19.10.11, 10:53
    Tez na to czekam jako kierowca. Nieraz na dolince Słuzewieckiej albo na Grójeckiej całe skrzyzowanie blokowane było przez zasrany autobus.

I co , mam się wysypać i iść napi....lać tego kierowcę? NIE

Nie ma to miec mózgownice jak fistaszek i wszystko rozwiązywać chamstwem i drobnomieszczaństwem...
  • Gość: lolo IP: 92.60.134.* 19.10.11, 12:31
    Robili prawko w swoich mieścinkach, gdzie są dwa skrzyżowania. Teraz taki wjechał do Warszawy i się gubi, nie mówiąc już o skrzyżowaniu gdzie jest torowisko. I pomyśleć, że oni płacą mniejsze skłądki OC skoro ryzyko spowodowania przez nich wypadku jest o wiele wyższe.
  • jacuo 19.10.11, 17:36
    Gość portalu: M napisał(a):

> Bo prawdziwy kierowca pakuje swoją kupę rdzy na skrzyżowania i pasy bez pewnośc
    > i zjazdu. Czekam ze zniecierpliwieniem, kiedy Policja i Straż Miejska uczynią z
    > tego źródło dochodów za mandaty i przestaną to tolerować. Taki jeden przygłup
    > potrafi zatrzymać tysiąc osób w korku tylko dlatego, że jedzie jak bezmyślna ow
    > ca, zgodnie z zasadą: mój zderzak byle do przodu.
    Też czekam - sądze że po około 24h nie byłoby żadnego kierowyc autobusu i tramwaju, który by miał jeszcze wązne prawo jazdy.

• askazbielan 19.10.11, 09:34
    Szanowny Panie Redaktorze,

plany komunikacji zastępczej, wraz z analizą natężenia ruchu, w normalnych krajach planuje się PRZED INWESTYCJĄ. A nie w jej trakcie. A pasażerowie są informowani o zmianiach na długo przed ich wprowadzeniem (nawet w Londynie, gdzie ciągle remontują którąś z linii metra).
    Nie rozumiem, jak władze Warszawy mogą pozwolić na taki chaos, bałagan i operacje na żywym organizmie.
    Mam nadzieję, że Warszawiacy pójdą po rozum do głowy i w następnych wyborach samorządowych nie zagłosują na PO i ludzi z nią związanych, bo to, jak rządzą naszym miastem, to kpina.
    pozdrawiam, Joanna
    --
    Dam Wam radę. Nie słuchajcie cudzych rad.
  • Gość: jle IP: *.infonet.com 19.10.11, 16:41
    Zgadza sie - na zachodzie Europy tak duze zmiany zawsze sa zaplanowane w przod i wszystko tam dziala jak w zegarku . Tylko u nas jest to zawsze postawione na glowie!!!
    Nieudolni urzednicy pokroju p. Ruty czy p. Galasa (typu "nic nie da sie zrobic") juz dawo powinni wyleciec z pracy a zarzad miasta powinien wczesniej pomyslec o rozwiazaniach maksymalnie ulatwiajacych zycie po zmianach, jesli to nawet wiazaloby sie z jakimis dod. kosztami, po prostu takie rzeczy uwzglednia sie wczesniej w budzecie !
    Czesem wystarczy tez przyjechac sie za zachodnia granice i poobserwowac /popytac jak inne miasta sobie radza z takimi rzeczami!
  • Gość: asc IP: 212.160.240.* 19.10.11, 09:36
    blokować osobówki ile się tylko da, ode mnie wczoraj jeden frajer w audioli mało nie zerwal w łeb za blokowanie przejscia i trabienie na pieszych ;) udalo mu sie w ostatniej chwili uciec :P
  • Gość: Andrzej IP: 212.160.172.* 19.10.11, 09:55
    Brrr... ciary po plecach przechodzą, ty mały gladiatorku.
  • dskowronski 19.10.11, 13:50
    > blokować osobówki ile się tylko da, ode mnie wczoraj jeden frajer w audioli mał
    > o nie zerwal w łeb za blokowanie przejscia i trabienie na pieszych ;) udalo mu
    > sie w ostatniej chwili uciec :P

No no no... ale miał szczęście w tej "audioli"... Mogłeś go normalnie gołymi rękami zabić! Dosłownie o włos było!!!
  • wutang4eva 19.10.11, 17:04
    Spisales sie na medal bohaterze a teraz idz juz lekcie odrobic bo mama wola :P
  • ignatz 19.10.11, 09:41
    Szkoda że się nie dało ułożyć torów wzdłuż Floriańskiej/Jagiellońskiej i Kłopotowskiego/Okrzei do Targowej, byłby ładny objazd.
  • sportif 19.10.11, 09:44
    "Autobusy w korku, ludzie pobili kierowcę. Ruta: to pik"

pik? a może pikuś?
  • freejazzy 19.10.11, 11:31
    Również mnie to zastanowiło: jak natężenie przepływu pasażerów trwające PÓŁ GODZINY można nazwać pikiem komunikacyjnym?
    Nie rozumiem również, dlaczego KM z uporem maniaka dowożą ludzi swoimi pociągami do miejsca, z którego nie sposób się wydostać w szybki sposób?? Czy tory przez Zielonkę Bankową do Warszawy Wschodniej i Centralnej złomiarze rozebrali?
    --
    ~%$#@>
  • sportif 19.10.11, 11:38
    trasa średnicowa to jest wąskie gardło, tam jest tyle pociągów, że nic więcej i częściej nie pojedzie
  • zino799 19.10.11, 11:48
    > trasa średnicowa to jest wąskie gardło, tam jest tyle pociągów, że nic więcej i
    > częściej nie pojedzie
    To wydłużyć składy. Pociągi jadące w godzinach szczytu powinny składać się nie z 2, ale 3 jednostek. Długości peronów wystarczy.
  • sportif 19.10.11, 11:54
    to jest dobry pomysł
  • Gość: K IP: 212.180.165.* 19.10.11, 13:19
    No to przez Wschodnią na Gdański
  • rydzyk_fizyk 19.10.11, 12:25
    W normalnym kraju ktoś by pewnie rozważył budowę linii kolei podziemnej jako przedłużenie linii kończącej się na Wileńskim.

Zamiast tego z uporem maniaka projektuje się linie metra omijające główne dworce.
    --
    eksmisja.wordpress.com
  • Gość: Alka IP: *.dynamic.chello.pl 19.10.11, 17:48
    "W normalnym kraju" za taki bajzel urzędnik odpowiadałby nie tylko karierą, ale również materialnie, gdyż jego działanie naraża tysiące podatników na spore straty, zarówno finansowe, jak i niematerialne. To raz.
    Dwa - "w normalnym kraju" kierowca autobusu nie ośmieliłby się łamać przepisów ruchu drogowego, bo wyleciałby z roboty. Na dodatek policjant widzący autobus wpychający się z niewłaściwego pasa (nagminne, bo go "rozkład goni") musiałby zainterweniować z tego samego powodu - utrata pracy.
  • warzaw_bike_killerz 19.10.11, 14:59
    Co mial urzedas na mysli wrzucajac arogancako wyraz pik komunikacyjny, ktory przelkniety niczym sledzik po wodce przepisal pan dziennikarz?
    Pik wg jezyka polskiego ma rozne sformulowania, ale urzedas moze lekcewazaco wrzucil wyraz zagraniczny peak, tak aby jego puste ego zostalo polechtane, ze wyraza sie w sposob niezrozumialy dla pospolstwa, co czyni go bardzie "swiatlym" w tajemnicy meandrow sprawowania wladzy nad kierowcami tych brudowozow i motorniczymi trampsow.
    Yeah bunny, its time to uncover your emptiness.
    --
    Nie moge siebie czytac...
    Dieta Tuskana
  • Gość: pieh_bdg IP: *.pl 19.10.11, 09:53
    Trzymajcie się...
  • marcin_rz 19.10.11, 10:04
    bo włodarze miasta postanowili w ten sposób urządzić "Dzień Pieszego Pasażera"
    :D
    z tej okazji będą liczne atrakcje i program artystyczny, w tym "Wesoły Romek" z przebojem "Mam na przedmieściu domek"

--
    To jest Miś na miarę naszych możliwości! W razie czego zrobi się protokół zniszczenia. To co, koniaczek?
  • Gość: DT IP: *.itsa.net.pl 19.10.11, 10:06
    to jest k...wa kpina. tłum byłby mniejszy przy Wileńskim gdyby puszczono bezpośrednią linię ze Wschodniego na pl. Bankowy. Teraz jedyne co dojeżdza to 169 na jagiellonską i potem przesiadka w tramwaje czy busy. całe te masy ze wschodniego zamiast dojechać bez wysiadania [CZAS!] muszą wysiąść w tym newragicznym punkcie, czekać i wsiąść w nowy środek lokomocji. Powinno się odciążyć te skrzyżowanie i przystanki tam ulokowane. Niech ktoś mi odpowie czemu to tak trudno zrozumieć, czemu tak nie można zrobić???!!!
  • Gość: Drań IP: *.252.38.89.internetia.net.pl 19.10.11, 10:27
    Szefostwo jakie jest każdy widzi i nic się nie zmieni do póki nie dotrze do zakutych łbów mieszkańców, że jeżeli wybierają idiotę do samorządu to będą mieli takie kwiatki na drodze.
    To nie tylko nieudolność ale to brak jakiegokolwiek planowania.
    Teraz na łapu capu to oni sobie mogą najwyżej pierdnąć w stołek i to właśnie robią. Nie denerwujcie się na kierowców a dajcie to odczuć pani HGW nie zapomnijcie podziękować też Rostowskiemu. To są właściwi adresaci państwo nie daje kasy a samorząd orze jak może tym co ma.
  • rydzyk_fizyk 19.10.11, 10:36
    Po co wysiadać na Wschodnim skoro można przejechać na drugi brzeg koleją?
    Dworzec Śródmieście +metro i będzie szybciej niż autobusem.
    --
    eksmisja.wordpress.com
  • Gość: DT IP: *.itsa.net.pl 19.10.11, 11:43
    Szmulki robią tak - idą na pętle busową (po coś w końcu jest!)przy Wschodnim i próbują dostać się na Bankowy ew. Dw. gdański. Nie mówię tu o tych którzy dojeżdżają pociągami na Wschodni, bo na pewno część jedzie dalej ale spora część wysiada i idzie do tychże busów.

Szmulki oczywiście mogą iść na Wschodni peron 6 (ok 5-7 min. - zależ jeszcze kto gdzie mieszka, jak szybko idzie, a trzeba wziąść pod uwagę że idziemy na około bo Hala Główna w remoncie!), z dworca śródmieście przesiadka do Metro Centrum (kolejne 5 min), przejazd pomiędzy CEntrum a Ratuszem ok 5 min.
    Niestety ta opcja oznacza stratę ok. 15-20 min.
    A swoją drogą co ile jeżdża SKM-ki? Przypuszczam że nie tak często jak busy spod Wschodniego. A zatem trzeba dodać jeszcze że chwilę poczekamy na peronie
  • tuli5 19.10.11, 15:22
    A zatem trzeba dodać jeszcze że chwilę poczekamy na peronie

dluzej niz chwile, bo pociagi ciagle maja opoznienia, Probowalam tej opcji - ale wejscie na teren Dworca Wschodniego powoduje odruch wymiotny. Od wiekow trwa budowa, na ktorej codziennie snuja sie bardszo zmeczeni dwaj robotnicy
  • szabo 19.10.11, 11:06
    Kpina to jest ten pomysł. Po co w ogóle przejeżdżać ze wschodniego na bankowy?

Gość portalu: DT napisał(a):

> to jest k...wa kpina. tłum byłby mniejszy przy Wileńskim gdyby puszczono bezpoś
    > rednią linię ze Wschodniego na pl. Bankowy. Teraz jedyne co dojeżdza to 169 na
    > jagiellonską i potem przesiadka w tramwaje czy busy. całe te masy ze wschodnie
    > go zamiast dojechać bez wysiadania [CZAS!] muszą wysiąść w tym newragicznym pun
    > kcie, czekać i wsiąść w nowy środek lokomocji. Powinno się odciążyć te skrzyżow
    > anie i przystanki tam ulokowane. Niech ktoś mi odpowie czemu to tak trudno zroz
    > umieć, czemu tak nie można zrobić???!!!
  • rower.zdrower 19.10.11, 10:15
    Tak tak,wiem, ze wozicie samochodem dwójkę dzieci do przedszkola, materiały budowlane, teściową, psa z kotem, 100 kilo towaru z hurtowni i 3 laptopy, do tego jesteście upośledzeni ruchowo. Ale jeśli jakimś cudem nie wozicie się z tym całym majdanem i jesteście sprawni, to polecam rower :)
    --
    rowerowiec.blox.pl - Rower rządzi, a reszta jest do dupy
  • rlnd 19.10.11, 10:18
    Nie mamy problemow ze swoim ego, tak jak ty.
    Poza tym artykul w glownej mierze jest o zbiorkomie.
  • rower.zdrower 19.10.11, 10:29
    > Nie mamy problemow ze swoim ego, tak jak ty.
    > Poza tym artykul w glownej mierze jest o zbiorkomie.

I o zbiorkomie i o samochodziarzach. Zbiorkom nie mógł przejechac, a samochodziarz dostał w papę. Ani jedno ani drugie nie jest fajne. Rower jest fajniejszy :)
    --
  • rlnd 19.10.11, 10:35
    Wmawiaj sobie dalej.

"Ten blog ma na celu pokazanie, że ja jestem lepszy, a ty jesteś gorszy. Chyba, że jeździsz rowerem."
  • Gość: Tomek IP: 195.20.110.* 19.10.11, 10:19
    Taaaa
    Zwłaszcza dzisiaj, gdy pada deszcz i nie możesz w pracy wziąć prysznica.
    Rany, skąd się takie oszołomy biorą?

Od razu wyjaśniam: na codzień korzystam ze zbiorkomu a z samochodu generalnie tylko w weekendy bo szkoda mi czasu na stanie w korkach.
    Zanim coś napiszesz to porządnie się zastanów!
  • rower.zdrower 19.10.11, 10:23
    Każdy wybiera, co lubi. Ja wolę lekki deszczyk, a ktoś inny woli jazdę w ścisku i tłoczenie się na przystanku. Tak czy siak pozdro dla zbiorkomowców :)
    --
  • Gość: Tomek IP: 195.20.110.* 19.10.11, 10:28
    Być może nie musisz pracować z innymi ludźmi. Nie wiem.
    Dla mnie byłoby trochę "nie teges" gdybym śmierdział potem, gdyż między miejscem zamieszkania a pracą mam coś koło 11 km. I na 100% po takiej przejażdżce rozsiewałbym zapach na pewno bliższy kwiatkom "nieśmiertelnikom" niż tulipanom.
    A w mojej pracy mam bezpośredni kontakt z innymi ludźmi - i wolę nie śmierdzieć jak większość ludzi, których spotykam w zbiorkomie. Już to mi wystarczy.
  • rower.zdrower 19.10.11, 10:30
    Jesli jedziesz rowerem spokojnym tempem, to się nie spocisz i nie będziesz śmierdział. Spocenie się na rowerze związane jest z intensywną jazdą (uprawianą czasem przez niedzielnych rowerzystów, co przy słabszej kondycji daje efekt spocenia), jeżdżac po mieście jeździj spokojnym tempem, a nie spocisz się bardziej, niż idąc piechotą.
    --
  • Gość: Tomek IP: 195.20.110.* 19.10.11, 10:34
    Musiałbym chyba ten rower prowadzić. Nie każdy w taki sam sposób wydziela pot z organizmu. A i tak czułbym dyskomfort.
    No ale jak pisałem wcześniej, każdy ma prawo do własnego zdania.
    Tym bardziej, że zimą 22 km dziennie na rowerku to już nie jest fun. Zwłaszcza że zima zapowiada się mroźna.
    Ale Ty jeśli chcesz - jeździj. Powodzenia.
  • rower.zdrower 19.10.11, 10:35
    Jak będzie zima, to się wtedy będę martwił zimą. Na razie jest jesien i tragedii nie ma :) Pozdro.
    --
  • Gość: Krzysiek IP: *.dynamic.chello.pl 19.10.11, 11:48
    Weź się człowieku za swoje zdrowie jeżeli uważasz że 11km na rowerze to dużo :-) No chyba że masz 70lat, a przepraszam znam takich co mają 75 lat i dla nich 11km na rowerze to pestka !
  • Gość: Tomek IP: 195.20.110.* 19.10.11, 12:12
    Czytanie ze zrozumieniem się kłania...
    11 km zimą na rowerze przejedziesz? Może jeszcze w krótkim rękawku żeby zbytnio się nie spocić? Bo w kurtce to raczej nie masz szans.
    Poza tym jak pisałem wcześniej - nie mam w pracy prysznica, a nie chcę wydzielać z siebie dla swoich współpracowników nieprzyjemne zapachy.
  • kan_1 19.10.11, 10:22
    A niby gdzie mam tym rowerem dojechać jak brakuje ścieżek rowerowych.
    Jezdnią ? Żeby mnie samochód potrącił. Dzięki, życie mi jeszcze miłe.
  • rower.zdrower 19.10.11, 10:28
    > A niby gdzie mam tym rowerem dojechać jak brakuje ścieżek rowerowych.
    > Jezdnią ? Żeby mnie samochód potrącił. Dzięki, życie mi jeszcze miłe.

Jezdnia jest bezpieczneijsza, niż ścieżka rowerowa, gdzie istnieje ogromne ryzyko potrącenia w bok przez kierowcę skręcającego w drogę podporządkowaną (na przejeździe rowerowym) lub wyjeżdżającego z niej. Jezdnia oznacza, że kierowca cię widzi i nie przetnie ci nagle drogi.

Mity o niebezpieczenstwie jazdy rowerem jezdnią rozpowszechniają ci, którzy tego tak naprawdę nigdy nie spróbowali.
    --
  • Gość: gooscik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.10.11, 10:43
    Korzystam ze zbiorkomu, jedno dziecko do przedszkola, drugie do żłobka i jeszcze dojazd do pracy. Rowerem??? Weź się stuknij.
  • rower.zdrower 19.10.11, 10:51
    rowerowiec.blox.pl/2011/10/Zrobiles-dzieciaki-a-teraz-zaiwaniasz-przez-pol.html
    Chciałeś dróg, masz problem. Kasę przeputano na drogi, nie starczyło na przedszkola.
    --
  • Gość: popo IP: 167.202.201.* 19.10.11, 12:13
    Zdrower - wsiądź już w końcu na ten rower i odjedź. Najlepiej w pi...du. Wpieprzasz sie do każdej dyskusji o komunikacji i pitolisz o tej przewadze roweru, aż się rzygac chce. Odporny jestes przy tym na wszelkie argumenty jak świnia na perfumy.
  • asiante 19.10.11, 15:04
    Gość portalu: popo napisał(a):

> Zdrower - wsiądź już w końcu na ten rower i odjedź. Najlepiej w pi...du. Wpiepr
    > zasz sie do każdej dyskusji o komunikacji i pitolisz o tej przewadze roweru, aż
    > się rzygac chce. Odporny jestes przy tym na wszelkie argumenty jak świnia na p
    > erfumy.

Niestety osobnik ten jest odporny jak skała i na pewno jeszcze wiele razy przeczytamy jego komentarze. Nie dociera, że ludzie maja inne potrzeby i możliwości.
  • three-gun-max 19.10.11, 14:50
    Drogi muszą być i tak i tak, żeby miasto nie wyglądało jak w Somalii.
  • kichchi 19.10.11, 17:18
    azjatom wiadomo że sie nie da nic przetłumaczyć. lepiej przepie...ć 1/3 pensji na płyny do TDika a wieczorem wylać żale na Thuska jaka jest droga benzyna.
  • Gość: znak IP: *.187.244.26.ip.abpl.pl 19.10.11, 11:57
    to są dzieci neostrady?
  • Gość: Vlad IP: 80.51.146.* 19.10.11, 14:34
    A ja polecam zdrowy rozsądek. Odnoszę wrażenie, że nie wiesz co to jest empatia. Wyluzuj. Nie każdy ma ochotę, dobrą trasę i zdrowie na rowerze do roboty zasuwać. Na siłę nie należy nikogo uszczęśliwiać. A już tym bardziej pokazywać, że się jest lepszym, bo się na rowerze jeździ a inni nie. Sam do roboty jeżdżę rowerem - Wrzeciono-Praga, około 10 km, niezależnie od pory roku i praktycznie pogody. Ale dziecko na basen na Bemowie wożę samochodem - bo szybciej i się nie przeziębi jak będzie wracać z treningu.
    Nie dorabiam ideologii do jazdy rowerem po mieście - to pojazd jak każdy inny. Dla mnie do dojazdu do pracy idealny a np. dla mojej żony nie - dla niej idealny jest samochód, mimo mniejszej odległości. I dzisiaj do pracy przyjechałem rowerem, żona samochodem a młody do szkoły na piechotę zasuwał... I wszyscy zadowoleni.
    Czego wszystkim serdecznie życzę, mimo że na Pradze totalna komunikacyjna masakra...
  • Gość: antyPOjeb IP: *.net 19.10.11, 15:29
    Kurwo ile ratusz ci płaci z naszych podatków od posta?
  • free.wrangler 27.10.11, 19:25
    Ja też polecam przesiąść się na rower, w końcu to sport dla wszystkich.
    Fakt, uważam że należy uzbroić się nie tylko w sam rower ale i kask, kamizelkę lub opaskę odblaskową co by nas było widać na drodze, a także rękawiczki, szczególnie w chłodniejsze dni, ale w porównaniu do obecnych kosztów benzyny taki jednorazowy koszt na akcesoria lub nawet ewentualne naprawy jest niczym. Zapraszam więc na www.grawitacyjny.pl gdzie można kupić dosłownie wszystko co będzie nam potrzebne i "szerokości" drodzy rowerzyści :)
  • Gość: Kierowca IP: *.ip.netia.com.pl 19.10.11, 10:20
    Ludzie, urzędasy zrobili z Was bydło!
  • Gość: parkometr IP: *.dynamic.chello.pl 19.10.11, 10:29
    To znaczy zaparkowali i dostali kwitek czy nie zaparkowali i dostali kwitek?
    A można dostać kwitek parkingowy nie parkując ?
    I czy wtedy jest niższa stawka ?
  • Gość: ver IP: *.olsztyn.vectranet.pl 19.10.11, 10:30
    dziwię się, że jeszcze ktoś głosuje na ludzi ciągle wspierających te budowy opatrzności i temu podobne ! kiedy tyle jest ważnych potrzeb państwowych ! o zgrozo ! ale teraz problemem jest krzyz w sejmie i
  • Gość: znak IP: *.187.244.26.ip.abpl.pl 19.10.11, 12:00
    "dziwię się, że jeszcze ktoś głosuje na ludzi ciągle wspierających te budowy opatrzności i temu podobne ! kiedy tyle jest ważnych potrzeb państwowych ! o zgrozo ! ale teraz problemem jest krzyz w sejmie i"

dziwię się aż 10% zagłosowało na tych co walczą z krzyżem - kiedy tyle jest ważnych potrzeb państwowych ! o zgrozo !
  • Gość: jan IP: *.netline-sj.pl 19.10.11, 10:30
    dlaczego oni nie mogą przejechać tym mostem? gmina nie zapewniła przedszkoli na nowych osiedlach to ludzie muszą wozić dzieci do Śródmieścia a teraz jeszcze blokuje się im ten dojazd
  • Gość: dw IP: 94.42.86.* 19.10.11, 13:40
    Jak kupowali apartament na strzeżonym osiedlu w ekskluzywnej okolicy, czyli klitkę za płotem na dawnym polu ziemniaków, to nie wiedzieli, że przedszkoli nie ma, szkół nie ma, dróg nie ma i nie ma niczego oprócz chaszczorów i mokradeł? No to teraz niech wożą dzieci autobusami.
  • Gość: kierowca IP: *.bgz.pl 19.10.11, 10:32
    władze miasta dopieły swego. zrobiły chaoas, a winą obciążają kierwoców, żeby jednych obywalteli zaszczuć przeci drugim. stara zasada mówi dziel i rządź. zamiast bić bidnego kierowcę, który pogubił się w gąszczu znaków, pasażerowie lepiej by zrobili, udając się pod ratusz gdzie mozna "spotkać" rutę, galasa, hgw. to oni są prawidzwymi winowajcami tego horroru.
  • kan_1 19.10.11, 10:39
    A po co chodzić gdzieś pod Ratusz ? Było nie głosować na PO wcześniej.
    Ale nie, większość w W-wie była za PO to teraz macie takie a nie inne rozwiązania.
    I przestać się żalić teraz, jakich to my mamy urzędasów.
  • Gość: Kierowca IP: *.ip.netia.com.pl 19.10.11, 10:43
    > A po co chodzić gdzieś pod Ratusz ? Było nie głosować na PO wcześniej.
    > Ale nie, większość w W-wie była za PO to teraz macie takie a nie inne rozwiązan
    > ia.
    > I przestać się żalić teraz, jakich to my mamy urzędasów.

Niby racja, tylko dlaczego ja, który nie głosowałem na HGW też muszę tracić nerwy, czas i pieniądze przez ten burd..l zrobiony przez urzędasów?
  • Gość: Wojtek IP: *.de.kpn-eurorings.net 19.10.11, 11:31
    No tak, bo gdy rządził Kaczyński, to sam miód, orzeszki i zero korków. Mieszkańcy Służewca pozdrawiają.
  • Gość: Figaro IP: *.adsl.inetia.pl 19.10.11, 10:51
    Czytam to i po prostu nie chce się wierzyć. Czy nie można przeprowadzić jakiejś symulacji, stworzyć programu, który obliczy, ile ulic można zamknąć. Większość rzeczy można przewidzieć.
    Ale jak widać nie na wschodzie w Warszawie. Zdenerwowani warszawiacy, ale jak pomyślę co sobie myślą cudzoziemcy, to tylko jedno przychodzi mi do głowy. NAJWIĘKSZE DZIADOSTWO W EUROPIE
  • rlnd 19.10.11, 13:10
    > Czy nie można przeprowadzić jakiejś
    > symulacji, stworzyć programu, który obliczy, ile ulic można zamknąć.

Teraz wlasnie odbywa sie taka symulacja. W czasie rzeczywistym i skali 1:1 :)
  • kichchi 19.10.11, 13:23
    nie budujecie metra wiec nie macie problemu biedaki
  • marian391 19.10.11, 10:59
    nie był wstrzymany ruch na Marszałkowskiej także tramwójw. Podobnie było przy budowie Dworca Centralnego. To było 30 lat temu, czyżby technika się cofneła. Z wypowiedzi pana Ruty wynika, że po prostu mamy dyktat wkonawców i niekompetentnych urzedników.
  • Gość: jjg-jarek IP: 178.73.48.* 19.10.11, 11:16
    Czego wymagać od ludzi HGW i PO
  • Gość: Wojtek IP: *.de.kpn-eurorings.net 19.10.11, 11:32
    No tak, a dodatkowo liczba ludzi w stolicy i samochodów była wiele większa.
  • Gość: aron IP: *.paradowski.pl 19.10.11, 17:00
    warsiafka jest sama sobie winna. Głosowaliście na PO i Tuska który blokuje inwestycje na ścianie wschodniej i całą kasę pcha w wielkie miasta - tak że macie masę słoików którzy nie mieli pracy u siebie na wsi. Gdybyście głosowali na PiS to nie mielibyście 2 linii metra, ale byłoby mniej słoików, bo mieliby pracę przy obwodnicy Hrubieszowa.
  • old.school 19.10.11, 11:13
    ...zacznie się w przyszłym tygodniu - przed Wszystkimi Świętymi.
    Zablokowana Wincentego, Wysockiego, Budowlana, Odrowąża, brak dojazdu z Bródna bezpośrednio na TT.
    To dopiero będzie hardcore!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.