Dodaj do ulubionych

Rodzinny interes Świtu: pracownikom płacą w kos...

IP: *.acn.waw.pl 23.10.11, 13:41
Brawa dla autora doskonały tekst, który z perspektywy dzisiejszych mediów można ocenić jako wręcz "oldschoolowy". Widać, że kopanie za szczegółami trwało i chapeau bas dla autora za wyciągnięcie tego wszystkiego :)
Obserwuj wątek
  • Gość: mz Rodzinny interes Świtu: pracownikom płacą w kos... IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 23.10.11, 16:30
   85 proc finansów PEFRON-u idzie na finansowanie podejrzanych interesów. Biznes na ubogich i niepełnosprawnych, jest najlepszym biznesem w Polsce. I można wszystkim nagwizdać! Uderzyć w Siwaków mogą odłamkiem dostać podobne biznesy np. Caritasu. A na to nikt z rządzących nie pozwoli! W tekście piszą o dochodzeniu prokuratorskim od stycznia 2010. Czyli ponad półtora roku. Sprawdzają budowę lotniskowca? Polska polityka społeczna jest jedną wielką patologią. Ale rządzącym to odpowiada bez względu na barwy polityczne. A niepełnosprawni? Wartościowy niepełnosprawny to potulny niepełnosprawny. Ma milczeć i robić!
  • iwonakrystyna Znakomity artykuł - skandal w Świcie 23.10.11, 16:33
   czytałam ten artykuł zaszokowana bezczelnością Siwaków ze Świtu. Bezkarność i buta, skandaliczne traktowanie niepełnosprawnych pracowników. Wypłaty w towarze o zawyżonej wartośći - SKANDAL !!! Co robi PFRON, jak kontroluje sposób wydawania pieniędzy z wpłat na integrację niepełnosprawnych ???
   Związki polityczno- finansowe z elitą SLD i klasyczny SKOK NA KASĘ - oburzające !!!
   Proszę kontynuujcie analizę tej bulwersującej sprawy.
  • Gość: wwwwww Re: Rodzinny interes Świtu: pracownikom płacą w k IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.10.11, 16:47
   > Brawa dla autora doskonały tekst, który z perspektywy dzisiejszych mediów można
   > ocenić jako wręcz "oldschoolowy". Widać, że kopanie za szczegółami trwało i ch
   > apeau bas dla autora za wyciągnięcie tego wszystkiego :)

   Trwało chyba od środy, kiedy to słyszałem w radiowej Trójce materiały i audycje dotyczące w/w tematu. Był też wywiad z panem, który doniósł na pracodawców wykorzystujących inwalidów.
  • Gość: norika Rodzinny interes Świtu: pracownikom płacą w kos... IP: *.dynamic.mm.pl 23.10.11, 17:03
   Znam to od podszewki - moja bliska osoba miała nieszczęście tam pracować. Wykorzystują niepełnosprawnych w skandaliczny sposób. Podsunał im to jeden z warszawskich "prawników" - łatwo sprawdzić który. Młody, bezwzględny człowiek - tylko kasa się dla niego liczy. Niepełnosprawni godzili sie na te bandyckie warunki, bo nie mieli wyjścia. A kto protestował - na bruk. Nieliczni podawali spółdzielnię do sadu i wygrywali, bo dochodziło tam do ewidentnego łamania praw pracowniczych.
   Jeśli panowie prezesi unikną wymiaru kary, to juz całkiem przestane wierzyć w jakakolwiek sprawiedliwość. Jesli komus byłyby potrzebne dodatkowe informacje na ten temat, podaję GG 9111912
  • Gość: filut z Pragi Komuna nie zostawia wiernych towarzyszy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.10.11, 21:15
   jak widac Siwaki dalej kreca z jaczejka komunistyczna - zreszta bardzo dobrze tam pasuja

   tatule z taborow armii czerwonej albo miejscowej szumowiny wyrwali kawalki Polski na jakich siedzi z nadania komuny, teraz mlodzi pokupowali sobie garnitury i jaguary i udaja biznesmenow

   ale pod spodem zawsze wyjdzie czerwona mierzwa czy to w polityce czy w "biznesie" - niby po korporacjach i Londynie a prowadzi ta bude jak jakis ubek oboz pracy przymusowej albo jakis Almatur czy inna czerwona przykrywke dla szpionow
  • Gość: autor0077 Re: Rodzinny interes Świtu: pracownikom płacą w k IP: *.108.152.205.wlantech.pl 23.10.11, 21:39
   sama ich dzialka jest warta okolo 30-35mln pln (160x110m x ~2000zl/m2), wiec kazdy rozsadny biznesmen sprzedalby ja pod biurowiec, a swoj biznes przeniosl na analogiczna dzialke za pruszkowem lub wolominem (za ~80-100zl/m2). na calosc wydalby max 2mln, zostalo by spokojnie ~30mln do podzialu na dwie rodziny siwakow, a i panu rysiowi by mogli skapnac jakies marne 100 tysi za wiernosc i lojalnosc :D
  • potykacz Rodzinny interes Świtu: pracownikom płacą w kos... 23.10.11, 21:47
   Najlepszy w artykule jest tytuł.Rozumiem, że gdyby nie chodziło o braci Siwaków to wszystko było by cacy.!!Przecież tego typu " biznesmenów" mieliśmy i mamy na pęczki.Niejedna firma czy zakład zostały przejęte w sposób delikatnie mówiąc podejrzany za psie pieniądze i nic tu nie ma do rzeczy jacy byli protoplaści. To wypisz wymaluj sytuacja jaką opisuje Sienkiewicz w "Potopie" gdzie podczas rozmowy Kmicica z księciem Bogusławem padają słowa, że Polska jest jak postaw czerwonego sukna z którego każdy drze ile może. Tak, Polska po 90 roku stała się beneficjentem wielkich przemian ale jednocześnie niesłychanego złodziejstwa i prywaty ( nie mylić z prywatyzacją).Nie bez znaczenia jest ciche lub otwarte poparcie "elyt" mające w tego typu przedsięwzięciach interes polityczny lub zgoła osobisty i nie ma tu znaczenia przynależność postkomunistyczna czy postsolidarnościowa.Tak więc liberalna "Trybuno Ludu" jak wszyscy to wszyscy, babcia też. Czyli jak walić , to "wsiech po rawno" od lewa do prawa.
  • Gość: rest Rodzinny interes Świtu: pracownikom płacą w kos... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.10.11, 22:15
   Spółdzielnia to prywatna własność więc jeśli ją przejeli to nic nadzwyczajnego, co najmniej od 20 lat rózni ludzie kupują i sprzedają firmy, pytanie ile za to zapłacili ? ale o tym autor juz nie raczył poinformować. Jesli te 300 osób sprzedało udziały to zrobili to na własne życzenie. Temat z przed 9 lat trochę poźno odgrzebany. Takich tematów jest tysiące i wiele z PO i PISem w tle. Nic nowego.
   • Gość: vivian Re: Komusza banda Albina B. i tyle. IP: *.subscribers.sferia.net 31.10.11, 05:49
    buhahaha iluż idiotów jeszcze da się nabrać naten tekst? Waldemar i Artur nie są synami A. Siwaka :):):) Autor sobie tak wymyslil albo się chcial odregrac na którejś z tych rodzin, co sie przypadkiem tak samo nazywają. A przy okazji - byl taki morderca co się nazywał jak autor artykułu... ;) Jakby ktos byl głupi i złosliwy to by pomyslał że tatuś? ;))))
   • zomozadwa Re: a pamiętam tych lewicowych sqrwysynów co 24.10.11, 01:18
    no, solidaruchy! kopcie dalej. może dokopiecie się do prawdziwych korzeni panów prezesów.
    a jak już się dokopiecie, to koniecznie napiszcie co to za orły biznesu.
    może, to ci co na serio wzieli sobie do serca radę premiera od "przemysłu dziewnianego"
    że "pierwszy milion czeba ukraść".
    a potem wyjechać do londynu, liczyć spinacze biurowe w banku. :-D
  • mleczoj Re: Rodzinny interes Świtu: pracownikom płacą w k 24.10.11, 00:58
   ee....a czy w kontekście samego tekstu ma jakieś znaczenie kim był (czy nie był) ojciec tego kolesia??
   dla mnie sprawa jasna, paru cwaniaków dorabia się na inwalidach i tyle.
   a jedynymi osobami, które tutaj się podniecają to ekipa od "żydo-komuno-masońskich itp, itd." spisków, układów i prawd objawionych.
  • Gość: jA Rodzinny interes Świtu: pracownikom płacą w kos... IP: 89.174.254.* 24.10.11, 01:16
   Od roku mamy rozprawę w sądzie, odmówiono nam adwokata. Kosztem mojej rodziny ŚWIT utrzymywał się wyłudzając pieniądze z PEFRON. Rodzina SIWAKÓW to zachłanne padalce. Dodam, że your slim-wife's można zobaczyć na opakowaniach kosmetyków. Dziewczyny z okładki , "rozkładanki". W/g mnie to już przesada - (również dobrze mogę moją 4-letnią córkę wrkęcić na sekretarkę). Rodzina Siwaków - GO OUT TO LIBIA !!! W praktyce większość czasu tam spędzają , więc najprawdopodobniej mają tam jakąś willę.
   Jeśli ktoś był zatrudniony w roku 2009 lub wcześniej proszę o kontakt siwy_69@poczta.onet.pl - (siwy i SIWAK to tylko zbieżność).
   Pozdrawiam
  • r1111111 Rodzinny interes Świtu: pracownikom płacą w kos... 24.10.11, 14:20
   "Rządzi Waldemar z bratem Arturem, udziały mają też ich żony i jest jeszcze Roman - Spółdzielnia Inwalidów "Świt" na Służewcu znalazła się w rękach rodziny znanego w PRL-u Albina Siwaka. Niepełnosprawnym płaci się tu w kosmetykach."

   A "Nasza Droga (sic!) GW" nadal będzie twierdziła, że "okrągły stół był bez kantów"?
  • Gość: T.K. Boże, chroń polskę od faryzeuszy ! IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 27.10.11, 23:23
   BOŻE, CHROŃ POLSKĘ OD FARYZEUSZY !
   Drodzy Rodacy i Internauci ! Przejrzałem wczoraj dyskusję na temat Spółdzielni Inwalidów „Świt” oraz Pana ALBINA SIWAKA i Jego Rodziny. Czuję konieczność podzielenia się z Wami swymi opiniami. Mam 64 lata i Albina Siwaka znam od 30 lat. Jestem autorem wstępów do Jego 2 książek, jakich wydał w sumie 6.
   Respektując istniejący stan rzeczy, w jakim to ludzie z niewiedzy swej potrafią być manipulowani przez mechanizmy polityczne, w tym przez media, mam podstawy oceniać, że głównym uderzeniem artykułu - mimo, że traktuje też o Spółdzielni Inwalidów „Świt” - jest osoba Albina Siwaka. Artykuł jest prymitywną prowokacją, gdyż:

   1.Tzw. sprawę „Świtu”, Gazeta Wyborcza łączy z osobą Pana Albina Siwaka, gdy tymczasem
   nie ma żadnego punktu stycznego pomiędzy tymi dwoma zagadnieniami. Jest to na niby
   preparowanie „dwóch pieczeni przy jednym ogniu” lecz GW ma w tym swój cel.
   2.Czytelnikom nie znającym faktów, GW imputuje jakoby Siwakowie ze „Świtu” to rodzina
   Albina Siwaka – warszawskiego robotnika budowlanego, byłego członka KC i Biura
   Politycznego PZPR. Jest to prymitywne kłamstwo GW, jakże łatwe do zweryfikowania.
   Siwakowie ze „Świtu” nie są rodziną Albina Siwaka. Polskie przysłowie mówi: „Nie jednemu
   psu na imię Burek”. Poza Albinem Siwakiem ja znam jeszcze dwie rodziny Siwaków, które
   mieszkają na Ziemiach Zachodnich. A ilu Siwaków jest jeszcze w całej Polsce ?
   3.GW konfabuluje, że Albin Siwak był ambasadorem i jest to kłamstwo GW, gdyż Albin Siwak
   nigdy funkcji takiej nie piastował.
   4.GW kłamie, że Albin Siwak i Jego Rodzina dorobił się i nadal się dorabia rzekomo dużego
   majątku. Jaki to majątek, każdy Polak może się przekonać odwiedzając warszawski
   Rembertów.
   5.Celem podjętej prowokacji jest kontynuacja, widocznej już dziś, walki ukierunkowanej na
   kształtowanie świadomości młodych pokoleń Polaków. Jest to walka, jakiej finałem będzie
   zachowanie lub zatracenie suwerenności narodowej Polaków. Walka ta toczy się dziś na
   wszystkich płaszczyznach naszego codziennego życia – od spraw gospodarczych, bytowych,
   poprzez kulturalne, aż po religijne.
   6.Perspektywą tej walki jest zdobycie „rzędu dusz” Polaków. Dusze starszych pokoleń są już
   ukształtowane. Duszami młodych pokoleń można manipulować. Poprzez treść artykułu GW
   dopuszcza się takich manipulacji.
   7.W artykule – na niby o Spółdzielni Inwalidów „Świt” - GW uderzyła w dobre imię i godność
   osobistą Pana Albina Siwaka, gdyż to On w swych książkach o toczącej się w Polsce walce
   odważnie pisze. Przytoczona w artykule opinia, że Albin Siwak to „zaciekły wróg
   Solidarności i tropiciel żydowskich spisków” jest kłamstwem i powtórką ataków na Albina
   Siwaka sprzed 30 lat w stylu p.Bratkowskiego. Niechajby GW podjęła dzisiaj merytoryczną
   polemikę z treściami cyklu książek Albina Siwaka pt.: „Bez strachu”. Ale dotychczas nie
   podjęła...

   Drodzy Rodacy i Internauci !
   Sięgnijmy po odważne i mądre pozycje książkowe Pana Albina Siwaka. Sięgnijmy po mądre i przepojone troską o losy Ojczyzny Naszej księgi Naszych Przodków z okresu przedrozbiorowego i myśli tam zawarte. Przywołajmy „Przestrogi dla Polski” Stanisława Staszica. Wspomnijmy zawołanie: „ZETRZYJ SEN Z OCZU, A CZUJ W CZAS O SOBIE CNY LACHU ! Wszak „historia kołem się toczy”...
   Ja zaś proszę – BOŻĘ, CHROŃ POLSKĘ OD FARYZEUSZY !
   T. K.
   Warszawa, 27.10.2011.

Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka