Dodaj do ulubionych

Co warto zwiedzic w Warszawie ?

24.01.12, 19:43
Witam,
planuje wyjazd do stolicy na ok 4 dni.
Lubie zwiedzac rozne kraje a jakos nigdy nie bylo czasu by wpasc na dluzej do Warszawy, dlatego prosze mieszkancow o podpowiedz, ktore atrakcje/zabytki polecacie do odwiedzenia?!
Bede tylko 4 dni, ale chce je spedzic intensywnie by jak najwiecej zobaczyc.
Planuje stare miasto,zamek krolewski,lazienki,wilanow a co ponadto byscie mi podpowiedzieli ?
bardzo prosze o informacje,
dziekuje i pozdrawiam :)
Edytor zaawansowany
  • Gość: krakus IP: *.dynamic.chello.pl 24.01.12, 20:41
    Nic nie warto
  • ritzy 24.01.12, 23:36
    Kultury. To jest bardzo ciekawy budynek, zdaniem wiekszosci internautow wprost piekny. Jednoczesnie jest najmłodszym warszawskim zabytkiem. Bardzo podoba sie turystom japońskim i koreanskim, oraz tzw. słoikom.

Zwiedz dokladnie wnetrza (tam jest duzo pieter i korytarzy, tak że ze trzy dni ci zejda jak nic), wjedz na najwyzsze pietro, rozejrzyj sie, zjedź, wjedz ponownie, znow sie rozejrzyj etc. W kiosku na dole kup sobie pocztowke. A czwartego dnia pochodz dookola PKiN. Zobaczysz gdzie mialo stac muzeum sztuki nowoczesnej, jak wyglada dzialka p. Kosa, obejrzyj miejsce po MarcPolu i Hali tzw Kupcow. Wszystko w sumie bardzo ciekawe. Bedziesz miala o czym w domu opowiadac.
  • hrabia_piotr 29.01.12, 10:23
    ritzy napisał:

> Kultury. To jest bardzo ciekawy budynek, zdaniem wiekszosci internautow wprost
    > piekny. Jednoczesnie jest najmłodszym warszawskim zabytkiem.

--> Pałac Kultury NIE JEST najmłodszym zabytkiem <--
    --
    Moja opcja węgierska
    Zagadkowa Warszawa
    Fenomen Warszawy, czyli blog o...
  • ritzy 29.01.12, 19:16
    powiedzial wszystko, co pomysli glowa.

A moja glowa pomyslała "najmłodszy" w sensie "najnowszy, najświeższy", dopiero co wpisany do ksiag.

Choc przy dobrej woli czytelnikow, moznaby by chyba owo "namłodszy" własnie tak zinterpretowac. Ale oczywiscie nie wiem, czy w miedzyczasie jakies nowe obiekty nie zostaly wpisane do rejestru zabytkow.

Ale dziekuje Hrabiu Piotrze za czujnosc i zwrocenie uwagi. Przy okazji kliknąłem w zamieszczony link i dowiedzialem sie paru ciekawych rzeczy o naszym pieknym miescie.
  • hrabia_piotr 30.01.12, 09:41
    ritzy napisał:
    > Ale oczywiscie nie wiem, czy w miedzyczasie jakies nowe obiekty nie zostaly wpisane do rejestru zabytkow.

Mnóstwo zostało wpisanych w ciągu tych pięciu lat. Więc "najmłodszy" w sensie "najświeżej wpisany na listę" to on też nie jest.

> Ale dziekuje Hrabiu Piotrze za czujnosc i zwrocenie uwagi. Przy okazji kliknąłe
    > m w zamieszczony link i dowiedzialem sie paru ciekawych rzeczy o naszym pieknym
    > miescie.

A prosiem bardzo.
    --
    Moja opcja węgierska
    Zagadkowa Warszawa
  • bebiak 25.01.12, 00:53
    Będąc na Starówce zajrzyj na Nowe Miasto i Mariensztat. Może da Ci się wejść na wieżę kościoła św. Anny (przy Pl. Zamkowym): ładny widok na nasze miasto. Pochodź malutkimi uliczkami po Starówce jak Kamienne Schodki, Kanonia i im podobne, spójrz na Pomnik Małego Powstańca (ja go uwielbiam stąd wskazuję). Popatrz na Wisłę i po jej drugiej stronie Pragę Północ albo z wysokości Nowego Miasta albo z na przykład (jeśli będzie otwarte) z tarasu kawiarni Cafe Zamek (przy Zamku Królewskim). W ogóle wejść do tej kawiarni, bo piękne wnętrza. Pogap się spod wieży kościoła św. Anny na Trasę W-Z i Most Śląsko-Dąbrowski, stamtąd widać również nowy Stadion Narodowy. Nie wiem jak Ty ale ja bardzo lubię patrzeć jak miasto żyje, a z Placu Zamkowego jest śliczny widok: dołem jeżdżą tramwaje, autobusy, auta się zatrzymują, żeby ludzi przeszli do tramwaju bo taki tu układ. A zjedź sobie na dół dość długimi i odremontowanymi schodami ruchomymi i wróć piechotą.
    Zobacz tę część gdzie nowoczesny budynek Sądu Najwyższego i śliczny Park Krasińskich tuż obok (w lato śliczny). Dalej budynek opery na Pl. Teatralnym, Pałac Blanka gdzie zginął Baczyński, nowy ratusz - to wszystkie przy Placu Teatralnym plus dobudowany do opery nowoczesny budynek Metropolitan. Stąd już krok do Grobu Nieznanego Żołnierza i Ogrodu Saskiego, który również śliczny.
    Przejdź śladami Wokulskiego i Rzeckiego czyli Krakowskim Przedmieściem: zajrzyj na ul. Bednarską (ładne kamieniczki) a i na Kozią na przykład też. Wejdź do kościoła św. Krzyża (serce Chopina i kilka tablic pamiątkowych), przejdź kawałek w stronę Teatru Polskiego - tam kilka ładnych budynków znajdziesz (mówię o ul. Karasia i okolicach). . Może wystarczy Ci czasu i na ul. Nowy Świat - nasz deptak, a chodząc pozaglądaj w bramy bo czasem ładnie w podwórkach na przykład.
    Musisz sobie z mapą jakoś plan przejścia ustalić bo to jeden kąt miasta ale o sporym obszarze - da się to zrobić tylko musisz podumać jak najrozsądniej. .
    Dalej: osobiście uwielbiam cmentarze i gdziekolwiek jestem na cmentarz zaglądam. Takie małe wiele mówią o mieszkańcach miejsca. W Warszawie wartym odwiedzenia dla przepięknych rzeźb są oczywiście Stare Powązki. Pooglądaj na fotoforum warszawskim i na fotoforum "Świątynie i nekropolie", tudzież innych stronach zdjęcia tego cmentarza, wybierz co chciałabyś zobaczyć na własne oczy i realizuj. Jeśli interesują Cię nagrobki znanych osób (artystów, polityków itp) to możesz zajrzeć na Powązki Wojskowe (pomiędzy jednymi i drugimi jeżdżą autobusy - spory kawałek, nie wybieraj się spacerem). Rozważ czy może zajrzeć na śliczny Cmentarz Żydowski przy ul. Okopowej (uwaga na godziny otwarcia): o każdej porze roku warto wdepnąć, a najpiękniej chyba listopadową jesienią kiedy opadają liście a tam ich nie wszystkie się sprząta.. Prześlicznie!
    Czy wspominałaś o Łazienkach Królewskich? To nasz uroczy park z wiewiórkami, kaczkami w stawach i pawiami. Koniecznie i to w dobrych butach bo teren olbrzymi! Sporo obiektów w parku do obejrzenia stąd warto mieć przewodnik z opisem danych budowli aby zobaczyć coś więcej niż tylko pomnik Chopina i Pałac na Wodzie (na Wyspie).
    Nie wiem co Ty tak naprawdę lubisz ale wspomniałam, że ja lubię patrzeć jak ludzie żyją, na codzienne życie miasta stąd wybrałabym się albo na starą Pragę gdzie warte zerknięcia kamienice (okolice ul Targowej, Ząbkowskiej, Brzeskiej, Wileńskiej itp), albo może na starą Saską Kępę (okolice ulicy Francuskiej, do Zwycięzców, Obrońców, Lipskiej, Katowickiej, Zakopiańskiej - taki rejon zakreślam) gdzie dla odmiany można znaleźć całkiem ładne małe domki i gdzie ogólnie bardzo klimatycznie.
    Wiosną i latem pięknie jest na dachu biblioteki przy ul. Dobrej. Takie nasze dachowe ogrody, gdzie ładna zieleń i ładne wiki, ale nie wiem czy teraz wejście jest otwarte. Tuż obok Centrum Nauki Kopernik - jeśli będziesz miała czas a tłumów nie będzie.
    Jeśli nie będzie mgły - możesz wjechać windą na trzydzieste_któreś piętro Pałacu Kultury i Nauki dla widoków miasta z każdej strony.
    Możesz sobie pójść na odremontowany Plac Grzybowski gdzie jeszcze kilka starych pięknych kamienic (ul. Próżna!) - znikają nam w trybie szybkim :(

Jak mi się coś przypomni - dopiszę. Teraz skrobnęłam tak na szybko, żeby choć ciut ratować obraz mieszkańców w Twoich oczach:)
    A kiedy przyjeżdżasz do Warszawy?
    A plany na wieczór? Może jakiś teatr muzyczny? Buffo? Któryś z wieczorów: francuski albo włoski albo inny, który lubisz a akurat będzie w repertuarze? Albo wprost "Hity Buffo"? A może na Scenie Kameralnej Teatru Polskiego piosenki Brassensa albo Brela? Musisz przejrzeć repertuar. A może coś w Teatrze Polonia u Krystyny Jandy albo w teatrze OCH? Nie wiem jaki rodzaj rozrywki lubisz stad trudno coś napisać.

Pozdrawiam serdecznie - niech Ci tu będzie pięknie. B.
  • fedorczyk4 25.01.12, 08:45
    Uff... nareszcie normalny wpis:-))))))
    --
    - Bal!!! - przeraźliwie wrzasnął kot
  • radiomis 25.01.12, 10:57
    bebiak - naprawdę ładnie napisałeś
    --
    Wpisz miasto, w ktorym sie urodziles
  • Gość: e IP: *.breubezpieczenia.pl 31.01.12, 14:04
    Fajnie to napisałeś:)
  • Gość: miu IP: *.fbx.proxad.net 25.01.12, 13:39
    Skoro bedziesz pierwszy raz w Warszawie, to najlepsze beda wielkie klasyki, proponowalabym:
    1. Calodzienny spacer od Nowego Miasta, przez Stare Miasto, Krakowskie Przedmiescie, Nowy Swiat po Plac Trzech Krzyzy zahaczajac po drodze o Dom Partii i Sejm. Zacznij pod Pomnikiem Powstania Warszawskiego, potem Katedra Wojskowa, Nowe i Stare Miasto, dzwon za Katedra Sw. Jana i gasienica Goliata w scianie katedry, po drodze mozesz wejsc do Zamku Królewskiego. Na Trakcie Królewskim koniecznie do trzech kosciolow: sw Anny, Wizytek i sw Krzyza. Zajrzyj tez na Plac Teatralny i Grob Nieznanego Żołnierza, a potem wroc na Krakowskie Przedmiescie. Na tej trasie zobaczysz naprawde duuuuuuzo. Wypelni ci dzien po brzegi, obiad po drodze.
    Na Rynku Starego Miasta KONIECZNIE wejdz do Informacji Turystycznej, tam dostaniesz za darmo mape Warszawy, mini przewodnik z bardzo dobrze opracowanymi trasami, itp.

2. Muzeum Powstania Warszawskiego koniecznie z filmem(!) + Stare Powazki + Powazki Wojskowe; jesli bedziesz miala sile i ochote, to bardzo warto takze wejść na Cmetarz Zydowski (znow caly dzien) – pamiętaj o nakryciach glowy, to wazne dla ludzi ktorzy tam leza.

3. Koniecznie Palac Kultury i Nauki z wjazdem na gore obejsciem go dookola i pozagladaniem gdzie tylko sie da przy wjezdzie - wejdz w boczne wejscia jakbys chciala isc do kina Kinoteka, na basen czy kupic biliety do Sali Kongresowej. Jest to jedna z najciekawszych budowli o tej skali w Europie. Wiekszosc europejskich przewodnikow podkresla, ze warto odbyc podroz do Warszawy w celu obejrzenia tego budynku (siodmy co do wielkosci w Unii Europejskiej!).
    Tuz obok jest niewiarygodna rzecz zachowana w Warszawie – Fotoplastikon. Sprawdz w necie gdzie jest i kiedy dziala. Koniecznie! Stamtąd warto się przejść zachowanymi ulicami Śródmieścia zwłaszcza Lwowska - mozna sobie wyobrazic jaka byla Warszawa przed wojna, dojdziesz do Politechniki (wjedz na jej dziedziniec) –. Nastepnie Plac Zbawiciela i Mokotow (Mokotowska) z modnymi knajpkami, pewnie spotkasz tam wiele znanych osob ;)

4. Z tego co wymienie poniżej bedziesz musiała wybrac wg wlasnych zainteresowan, bo w cztery dni nie ma szans zeby wszystko zobaczyc
    -Palac w Wilanowie (wspanialy!)
    -Centrum Nauki Kopernik + choc troszeczke BUW z ogrodami na dachach
    -Muzeum Miasta Warszawy (jesli jest znowu czynne)
    -wizyta w jakim teatrze lub operze (szczerze polecam wczesniejsza rezerwacje miejsc, ostatnio tearty pekaja w szwach, opera tez, ale wszystkie są w necie, wiec mozesz kupic bilety z fotela)
    -Lazienki w pogodny dzien (warto wziąć jakies orzechy dla wiewiórek, są bardzo ufne)
    -getto i judaika (Muranow wybudowany na ruinach, Pomnik Getta, resztki muru, granice getta, bunkry, synagoga, Umshlagplatz)
    -modne kluby nocne (pozno w nocy)

Najlepsza linia autobusowa dla ciebie to 180 – jezdzi przez wszystkie niemal zabytkowe miejsca. Powodzenia!
  • oliweczka1 25.01.12, 18:51
    Dobry wieczor,
    jestem pod wielkim wrazeniem opisu bebiak i miu, dziewczyny jestescie genialne:)
    bardzo Wam dziekuje,w zasadzie przewodnika juz nie musze kupowac,z Waszym opisem moge poruszac sie po Warszawie jak z mapa ;) Naprawde kilka razy przeczytalam Wasze propozycje i wypisalam wszystko co mnie interesuje,jestescie niezwykle pomocne :)
    Co do wyjazdu,mam jeszcze troche czasu,planuje koniec kwietnia/poczatek maja,licze,ze wtedy bedzie juz ladna,sloneczna pogoda na zrobienie zdjec i bedzie towarzyszyl mi maz,wiec kafejki na szlaku by przysiasc podczas zwiedzania jak najbardziej wskazane.Zaluje,ale na teatr nie starczy mi juz czasu, jednak 4 dni to nie az tak wiele, no i zostawie sobie cos na nastepny raz ;)
    Mieszkamy na poludniu Polski, w Katowicach,co prawda u nas niewiele jest do zwiedzania,chyba,ze okoliczne atrakcje,miejscowosci w razie czego moge zrewanzowac sie opisem,gdybyscie tutaj kiedys przyjezdzaly, jestem do uslug :)

Na koniec mam jeszcze pytanie odnosnie przemieszania sie samochodem, bo wydaje mi sie,ze chyba nie warto tracic czasu na korki,lecz zostawic auto pod hotelem i poruszac sie komunikacja miejska, jak sadzicie ? prosze o wskazowki.
    pozdrawiam serdecznie, jestem naprawde bardzo wdzieczna :)
  • Gość: Radek IP: *.warszawa.mm.pl 25.01.12, 20:31
    miu i bebiak prawie wyczerpały "klasyczne" punkty, więc podam parę pomysłów jakich nie znajdziesz w typowych przewodnikach. To długa trasa więc można ja podzielić na etapy albo pojechać na rowerze...
    Zaczynamy na skrzyżowaniu Żwirki i Wigury z Wawelską. Spod pomnika Lotnika proszę przejść na Pola Mokotowskie, po drodze widać stadion Skry, polami mijamy łukiem Bibliotekę Narodową i wychodzimy na Rakowiecką. Tam warto zajrzeć do kościoła - w ołtarzu jest szklana trumna ze szczątkami Św. Andrzeja Boboli. Dalej Łowicką i Madalińskiego idziemy w kierunku Parku Morskie Oko. Po drodze mijamy słynne modernistyczne wille i kamienice. W Parku Morskie Oko można chwilę odpocząć. W parku zachował się właz, z którego wyszli na śmierć Powstańcy oszukani przez Niemców. Dalej wychodzimy na Spacerową i tuz obok jemy lody w Zielonej Budce. Następnie Plac Unii Lubelskiej i Aleja Szucha - pod nr 25 budynek MEN i Mauzoleum w piwnicach. Wychodzicie na Plac na Rozdrożu. Dalej Park Ujazdowski i ulica Johna Lennona. Następnie kładką przechodzimy nad Trasą Łazienkowską i odwiedzamy Centrum Sztuki Współczesnej w Zamku Ujazdowskim. Z Zamku schodzimy schodami i wzdłuż skarpy docieramy do Agrykoli. Tam z mostu jest jeden z najpiękniejszych widoków w Warszawie - na Pałac na Wodzie. Potem możemy skręcić w lewo w Myśliwiecką - mijamy budynek radiowej Trójki, Liceum Batorego i wspinamy się na skarpę - przed nami Sejm, Wiejska, Prusa i Muzeum Ziemi. Potem Książęca i gmach Giełdy Papierów Wartościowych. Można też nie skręcać w Myśliwiecką tylko przejść Łazienki i zagłębić się w Dolny Mokotów. Warto wpaść na kawę na Czerską do Gazety Wyborczej, potem na Chełmską - Wytwórnia Filmów Fabularnych. A potem w autobus i na Ursynów. A co jest u nas na Ursynowie - napiszę w kolejnym wątku bo idę zjeść kolację.
  • bebiak 25.01.12, 21:14
    Dzięki:)

Co do auta - pewnie lepiej byłoby gdyby wypowiedział się ktoś zmotoryzowany. Ja autem nie jeżdżę ale myślę przyglądając się memu miastu, że nie jest to najlepszy pomysł, bo korki, bo jednokierunkowe ulice, bo objazdy, bo zakazy wjazdu (cały Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście, Starówka), bo w mojej ocenie problemy z parkowaniem, bo nie najwyższego poziomu kultura jazdy naszych kierowców szczególnie odczuwalna przez tych z tablicami spoza Warszawy - ubolewam:(
    Osobiście nie narzekam na komunikację miejską a tramwaje w korkach są niezastąpione stąd chyba polecałabym pozostawienie autka i publiczną komunikację oraz własne nogi - wg mnie najlepiej zwiedza się na nogach a komunikacją miejską można się posiłkować kiedy zmieniasz rejon.

I dobrze, że wybierasz się ciut później niż teraz - zazieleni się już wówczas trochę a wtedy miasto wygląda zupełnie inaczej:)

Jak COŚ to pytaj ofkors.
    Kiedyś jechałam do Wrocławia na weekend po kilku ładnych latach niebytu tamże i na wrocławskim forum zamieściłam bardzo podobną do Twojej prośbę. Byłam wdzięczna tambylcom za to co mi napisali - to było niezmiernie miłe i pamiętać będę o tym zawsze:)

Pozdrawiam serdecznie. B.
  • Gość: miu IP: *.fbx.proxad.net 25.01.12, 21:39
    Radek, pomysl jest fajny, bo wychodzi poza "klasyke", ale na pierwsza wizyte, to ja bym nikogo przez Pole Mokotowskie nie ciagnela (park jak park), a BN-ka uroda nie grzeszy. Za to na Szucha - bardzo warto, choc przygnebiajace. A przy okazji: zapomnialam o Pawiaku, warto dolozyc do Muranowa, chociaz smutny, ze az boli...

Wiesz, myslalam zeby Oliweczce powiedziec o "Spacerownikach" Gazety, ktore sa genialne, jednak pomyslalam, ze na pierwszy raz nie beda jej potrzebne, bo to detale do rozsmakowania sie w miescie, ale co tam...

Oliweczko, "Spacerownki" to moim zdaniem najlepsze 'przewodniki' po Warszawie, bo pokazuja ja od najciekawszej strony. One nie sa zwyklymi przewodnikami, to pelne pasji opowiesci stworzone przez ludzi, ktorzy to miasto kochaja. Nawet rodowici warszawiacy wiele sie z nich dowadywali ;) W Empikach mozna kupic ich ksiazkowe wydania - staly sie przebojem, a tu wyszukalam dla Ciebie linki z dwoma czesciami, ktore jakims cudem jeszcze ostaly sie w necie:
    O Srodmiesciu
    warszawa.gazeta.pl/warszawa/8,73195,5095623.html
    I o Mokotowie
    warszawa.gazeta.pl/warszawa/8,73195,5098945.html
  • bebiak 25.01.12, 22:00
    Gość portalu: miu napisał(a):

> Radek, pomysl jest fajny, bo wychodzi poza "klasyke", ale na pierwsza wizyte, t
    > o ja bym nikogo przez Pole Mokotowskie nie ciagnela (park jak park), a BN-ka ur
    > oda nie grzeszy. (....)

Dokładnie tak, ale wcale się nie pogniewam jeśli w wolnej chwili napiszesz swój ciąg dalszy: i dla mnie i dla innych i dla autorki, która - miejmy nadzieję - tak się zachłyśnie urokiem naszego miasta, że pewnie przyjedzie tu po raz kolejny:)
    To bardzo ciekawe móc poczytać jak to czy tamto widzą inni albo co, gdzie i kiedy - o wszystkim absolutnie się przecież nie wie.
    Zatem Radku w wolnej chwili: zapraszamy do kontynuacji! :)

Za "Spacerowniki" rzeczywiście wielkie brawa: nabywałam swego czasu, nabywałam:)

Pozdrawiam. B.
  • Gość: BUC IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.01.12, 00:30
    Radku-z tym spacerem to chyba ciutke przesadziles. 10-12 km?
    Stara Prage tez mozna obejsc. I Zoliborz. Wszakze nazwa nie wziela sie przypadkowo.
    Ale... Skoro juz proponujesz komus ogladanie czegos-moze warto by, bys przyswoil prawidlowe nazwy? Takie Pole Mokotowskie np...
  • Gość: Radek IP: *.warszawa.mm.pl 26.01.12, 01:25
    Szanowny BUC (BUC-u) wszak napisałem cyt.: "To długa trasa więc można ją podzielić na etapy albo pojechać na rowerze..."
    Co do Pola Mokotowskiego to chylę czapkę z głowy - sam nie wiem jak to możliwe, jestem warszawiakiem w czwartym pokoleniu a tu taki kardynalny błąd...
    A co do innych dzielnic to z chęcią przeczytam, gdzie zejść z turystycznego szlaku i zobaczyć coś ciekawego...
  • Gość: Radek IP: *.warszawa.mm.pl 28.01.12, 14:20
    zastanawiałem się nad moją "mokotowską" trasą i stwierdziłem, że trzeba ją ulepszyć w 2 miejscach - a więc z Łowickiej lepiej skręcić w Narbutta, a nie w Madalińskiego. Na Narbutta 29 można zobaczyć miejsce skąd pierwszy raz w eter popłynęły słowa: „Halo, halo, Polskie Radio Warszawa, fala 480". Dalej przy Narbutta 14 mijamy szkołę podstawową, którą w czasie wojny budował niewolniczo Władysław Szpilman. Blisko Puławskiej po numerem 3 (albo 5) stoi niewysoka kamieniczka, w której mieszkali Wedlowie - ci od czekolady. Druga modyfikacja to po obejrzeniu wytwórni filmowej przy Chełmskiej warto zajrzeć do restauracji Lotos na rogu Chełmskiej i Belwederskiej. Pod koniec lat 80-tych wpadałem tam z kumplami z liceum na piwo do baru Lotos na rogu albo do mieszczącej się tuż obok restauracji Lotos. W restauracji Lotos można było napić się wódki, ale koniecznie trzeba było zasiąść do stołu udekorowanego białym obrusem i być obsługiwanym przez kelnera co wiązało się z min. jedno lekcyjną nieobecnością w szkole. Do dzisiaj w lokalu nie wiele się nie zmieniło (zamknęli bar) i robi za atrakcję turystyczną. Ja nie wiem co w tym pięknego - te boazerie, zapach wódki i tatara, że nie wspomnę o wc, ale turyści (szczególnie ci z zachodu) kochają takie klimaty.
  • Gość: miu IP: *.fbx.proxad.net 25.01.12, 21:16
    Tak, zdecydowanie wybierzcie komunikacje miejska, samochod w Warszawie nie jest potrzebny, bo z okien autobusu bedzie sie mogli spokojnie rozgladac, a maz bedzie mial luzik, zamiast stresow. Warszawiacy jezdza dynamicznie lub wrecz agresywnie.

Troche inaczej sytuacja wyglada w dlugi weekend - wtedy Warszawa jest wtedy pusta, wrecz pustynna. Jezdzi sie i parkuje na pelnym luzie. Jak ktos lubi jezdzic po obcym miescie - mozna sie wyzyc ;) (chociaz malo znam takich kierowcow).

Komunikacja miejska jest bardzo dobra. Kupujecie bilet trzydniowy na glowe i macie trzy pelne dni jezdzenia cala komunkacja miejska (metro, autobusy, tramwaje). W czwartym dniu trzeba przekalkulowac czy potrzebny bedzie bilet calodzienny czy wystarcza jednorazowe, chociaz jak sie slabo zna miasto, to lepiej kupic calodobowy - przesiadasz sie do woli. Powodzenia!

PS. W ogole jesli chcecie przyjechac do Warszawy z Katowic, to ja bym rozwazyla czy nie przyjechac pociagiem. Raz, ze jest duzo szybciej (remont drogi pod Piotrkowem!) , dwa: zero ryzyka placenia mandatow, trzy: EC i IC sa teraz czyste i przyjemne. Jednyna kwestia, to pociag jest troche drozszy na dwie osoby, ale mozesz sprawdzic czy daloby sie upolowac na ten czas jakas znizke typu bilety weekendowe lub inne. Jesli przyjezdzacie w trojke lub w czworke, to samochod bedzie tanszy.
  • ritzy 25.01.12, 21:30

Przeciez też masz grafomanskie zapędy, dobrze o tym wiemy. Pofolguj sobie. Wszak wnuczeta jeszcze nie czytaja wybiórczej.

Może coś o multikulturowości Warszawy? Trzeba dołożyć wysiłku, aby turystka z Katowic zaoszczedzila i nie musiala kupowac przewodnika.
  • oliweczka1 25.01.12, 23:25
    Witam ponownie,
    jestem pod takim wrazeniem Waszej wiedzy,pomocy,ze az nie wiem jakimi slowami wyrazic wdziecznosc :)
    Radku - ja rowniez czekam na dalszy,fascynujacy opis,niczego nie pomijam,dokladnie czytam i wypisuje,stworzyla sie juz dzieki Wam pokazna lista a kolacja chyba sie przeciagnela skoro dalszy ciag jeszcze nie nastapil ;)
    miu - dzieki za linki do spacerownikow,wlasnie tam zerkam, co do 'luznych' dlugich weekendow w Katowicach to samo, "miejscowi" wyjezdzaja do siebie :)
    babiak - co do wroclawskich klimatow to ja z kolei uwielbiam zameczki/palacyki dolnoslaskie z Wojanowem na czele, to tak na marginesie,bo wspomnialas o tambylcach :)

Mam nadzieje,ze bede mogla kiedys zrewanzowac sie taka sama pomoca i wykazac szczegolowa wiedza jaka otrzymalam od Was, widze,ze program zwiedzania jaki mi zaproponowaliscie jest tak bogaty, ze 4 dni to zbyt krotko by tyle ciekawych miejsc odwiedzic.
    Zdecydowalismy, ze jedziemy autem do stolicy,ale samo zwiedzanie Warszawy komunikacja miejska + zwiedzanie na pieszo, tak najlepiej mozna poczuc klimat danego miejsca i mieszkancow. Choc to odlegly jeszcze termin, ale moge obiecac,ze po powrocie opisze swoje spostrzezenia,sugestie i emocje.W czerwcu czeka Was Euro2012,wiec korki,tlumy beda wzmozone,dlatego chce byc ciut wczesniej i m.in. w zamkowej cafejce (ktora mi sugerowalyscie) napic sie kawy i wszystkimi zmyslami rozkoszowac sie wycieczka do stolicy, wszak zycie, to albo szalona przygoda albo zupelnie nic :)
    Dobrej nocy zycze i pozdrawiam.
  • Gość: Radek IP: *.warszawa.mm.pl 26.01.12, 01:14
    Witam ponownie - tak więc zapraszam na zwiedzanie Ursynowa - w pierwszej chwili może się to wydać dziwne - największe w Polsce blokowisko więc co tam oglądać, ale proszę nie sugerować się tymi okropnymi opiniami ;-) Jadąc do nas warto zatrzymać się przy Dolinie Służewieckiej i zobaczyć kościół Św. Katarzyny - najstarszy (i nie zniszczony) kościół na terenie obecnej Warszawy. Następnie proszę skręcić w Nowoursynowską i zwiedzić park i pałac Juliana Ursyna Niemcewicza (bywał tu m.in. Słowacki) - obecnie siedziba rektora SGGW. Dalej po prawej widzimy kampus i budynki dydaktyczne SGGW - XXI wiek. Kolejny punkt to Kopa Cwila - w Krakowie mają kopce a my mamy kopę! Z niej roztacza się fajny widok na centrum, Wyścigi Konne, a z nimi lotnisko i na cały Ursynów. To tutaj Oddział Zamknięty nakręcił teledysk do piosenki "Ten wasz świat". Jeśli jesteście z dziećmi warto po zejściu z Kopy Cwila zajrzeć na nowo otwarty plac zabaw przy ulicy Puszczyka (przy Surowieckiego) - dzieci będą zachwycone - nawet Wojtek Napieralski tu się bawił. 300 metrów dalej znajduje się kościół Wniebowstąpienia Pańskiego. Jeśli będzie otwarty (zazwyczaj tuż przed i tuż po mszy) to warto zobaczyć wnętrze ze ściętymi kolumnami. Na kolumnach niesamowite XIV stacji drogi Krzyżowej namalowane przez Franciszka Maśluszczaka. To tutaj kręcił sceny Krzysztof Kieślowski do jednego z odcinków Dekalogu. W sezonie letnim przed kościołem czynna jest fajna fontanna - można tuż obok wypić kawę i pospacerować po parku. Niedaleko stąd leżą Tory Wyścigów Konnych zbudowane w 1938 roku. Warto tu zajrzeć w weekend i poczuć resztki dawnej atmosfery. Obowiązkowo trzeba wypić "setę" i postawić na "czarnego konia". Potem zapraszam na obejrzenie najdłuższej galerii graffiti znajdującej się na murze wyścigów wzdłuż ulicy Puławskiej. Gdy mur się skończy można skręcić w prawo w ulicę Poleczki i przez wiadukt dojechać na parkingi Cargo. Obok znajduje się koniec pasa startowego - ja wiem, że dla wielu to żadna atrakcja turystyczna ale mimo, że mieszkam tu od '78 roku jak mam czas z chęcią tu zaglądam. Tuż za płotem kołują odrzutowce, czuć zapach benzyny lotniczej i często piloci otwierają okienka i machają na pożegnanie. Najładniej lotnisko wygląda zaraz po zachodzie słońca kiedy włączają światła na pasach. Wracamy na Ursynów ulicą Poleczki, dalej Pileckiego. Jeśli będziecie głodni to warto wstąpić na pizzę niedaleko Szpitala Centrum Onkologii. Potem w lewo w Ciszewskiego i w prawo w Cynamonową. Przy ulicy Grzegorzewskiej 3 można zobaczyć najsłynniejszy blok w Polsce czyli filmowe Alternatywy 4. Niedaleko stąd znajduje się kolejny park i pałac - natoliński. Niestety jest otwierany dla zwiedzających kila razy w roku i wpuszczają zwiedzających "na sztuki" - mnie się jak dotąd to się nie udało. Tuż obok rośnie jedno z najstarszych drzew w Polsce - dąb Mieszko. Ulicą Rosoła dojeżdżamy do Powsina. Sam JE Ambasador Wielkiej Brytanii powiedział, że Park w Powsinie to jego ulubione miejsce na ziemi, a widział podobno nie jedno... W parku możemy: napić się wody trzeciorzędowej ze studni, którą zaraz po wojnie wywiercili w ramach pomocy amerykanie - rury są do dziś miedziane, zagrać w brydża i w szachy w drewnianym domku, napić się piwa i zjeść kiełbaski pod dębem, popływać w basenie, wysłuchać koncertu w muszli koncertowej, spacerować i robić wiele innych ciekawych rzeczy. Jeśli starczy Wam sił to zaraz za parkiem jest wejście do Ogrodu Botanicznego w Powsinie. Jest tu co oglądać cały rok, ale chyba najsłynniejsze są kwitnące magnolie w maju. Za ogrodem botanicznym wystarczy przejechać ... chciałem opisać jak dotrzeć do tężni w Konstancinie, ale miało być o Ursynowie więc w tym miejscu kończę i jeszcze raz polecam południową część lewobrzeżnej Warszawy :-)
  • oliweczka1 27.01.12, 16:55
    Witam,
    wczorajszy natlok obowiazkow nie pozwolil mi zajrzec do neta :(
    za to dzis znow jestem usatysfakcjonowana widzac Radku Twoj wysilek, az podziwiam,ze chcialo Ci sie tyle pisac, ze szczegolami, z nazwami ulic, atrakcjami etc....naprawde bardzo dziekuje :) Szczegolnie spodobal mi sie news o bloku Alternatywy 4,gdzie sie znajduje,nawiasem mowiac Bareja to moj ulubiony rezyser :)
    Atrakcji az nadto w Warszawie, az smutno mi sie zrobilo,ze w Katowicach nie ma nawet polowy do zwiedzania z tego co wypisujecie dlatego fajnie, ze sa dlugie weekendy, mozna wyjechac i pozwiedzac.
    Nie spodziewalam sie tak sympatycznego odzewu na moja prosbe, poniewaz w dzisiejszym, zaganianym swiecie nie sadzilam, ze znajdzie ktos czas by opisywac trasy zwiedzania, ze po prostu bedzie sie chcialo ....
    Po raz kolejny stukrotnie dziekuje, tak jak zobowiazalam sie po powrocie opisze wrazenia (jesli bedzie to kogos interesowalo) z gory wiem, ze sie nie zawiode i wroce pelna wrazen i pozytywnych emocji :)
    Moze gdzies w maju mine sie z Wami w tlumie nawet nie wiedzac :)
    Dziekuje Wam wszystkim i pozdrawiam,
    jestem bardzo wdzieczna, czesc !
  • horpyna4 28.01.12, 09:36
    To ja może coś jeszcze dodam, chociaż właściwie większość już wiesz.

Warto mieć przy sobie plan Warszawy, i to taki obejmujący peryferyjne dzielnice, jeżeli chcesz tam zajrzeć. Nie warto natomiast wierzyć w istniejące na nim informacje dotyczące linii komunikacji miejskiej, bo drukowane plany nie nadążają za zmianami. A jeżeli planujecie korzystanie z tejże komunikacji, to polecam zajrzeć do www.ztm.waw.pl/
  • Gość: BUC IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.01.12, 21:49
    Radku-chyba raz jeszcze przeczytam to, co napisales. To naprawde duza dawka skondensowanych informacji. A co najwazniejsze-w formie niespotykanej na Forum.
    Z szacunkiem,
    BUC
  • Gość: Radek IP: *.warszawa.mm.pl 29.01.12, 14:43
    polecam się na przyszłość ;-)
  • Gość: jim IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 28.01.12, 10:53
    Zaproponuję jeszcze trzy rzeczy:
    - Muzeum Chopina przy ulicy Tamka, bo chyba nikt o nim nie pisał. ( we wtorki jest darmowe zwiedzanie :))
    - gdybyś przesunęła swój przyjazd na maj, to 17 maja zostanie otwarte po remoncie Muzeum Narodowe. Warto tam pójść, choćby dla obejrzenia "na własne oczy" Bitwy pod Grunwaldem. Robi wrażenie.
    - Wiem że wiele osób przyjeżdżających do Warszawy lubi przejść się trasą śladami miejsc z książek swojego ulubionego pisarza, oczywiście jeśli akcja dzieje się w Warszawie :) To też fajna wycieczka, np. trasa śladami Joanny Chmielewskiej.
  • Gość: ferment IP: *.unknown.vectranet.pl 28.01.12, 13:29
    Ale:)) Tyle życzliwości. Dziękuję uczestnikom rozmowy o Warszawie. Jestem stąd, ale z przyjemnością czytałem i mnie tez się przyda to, co tu zostało zaproponowane:)
  • sjs2011 28.01.12, 18:19
    Lubisz mocne atrakcje?
    To polecam "Targowa 14"
    Zabytek unikalny 4 bramy
    Sama sie tam nie pchaj
    Tam w okolicy takich róznych zabytków sporo
    20 m od Targowej jest Okrzei 30
    kiedyś piękne
    albo na Szmulki to juz niedaleko Siedlecka, Wołomińska, Folwarczna, Otwocka
    Nieruszane od wojny
    https://skydrive.live.com/?cid=10568C693441C405&id=10568C693441C405!1450#cid=10568C693441C405&id=10568C693441C405!226&sc=photos
  • hrabia_piotr 29.01.12, 10:46
    Mogę dodać od siebie taki spacerek:
    z Dworca Centralnego skręcasz w ul. Emilii Plater (ale nie w tę jej szeroką dwujezdniową część z wieżowcami, ale w wąską, między kamienicami) mijasz kościół św. Piotra i Pawła, gdzie w XVIII wieku był cmentarz (na rogu E. Plater i Koszykowej mieszkał przez jakiś czas Piłsudski), przechodzisz w ul. Noakowskiego i dochodzisz tą ulicą do Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej, Tam koniecznie wchodzisz do środka - piękna aula sprzed stu lat. Następnie ul. Nowowiejską mijasz stację metra Politechnika i dochodzisz do pl. Zbawiciela (piękny kościół i sam plac też) i teraz możesz pójść prosto Al. Wyzwolenia do Zamku Ujazdowskiego (Centrum Sztuki Współczesnej) i Łazienek, albo w lewo ul. Mokotowską z ciekawymi sklepikami i przedwojennymi kamienicami (i jeszcze jednym warszawskim adresem Piłsudskiego) w kierunku Pl. Trzech Krzyży (a tam kościół św. Aleksandra) i dalej Traktem Królewskim w kierunku Starówki, albo jeszcze bardziej w lewo Marszałkowską, jedynego w pełni zrealizowanego monumentalnego placu socrealistycznego w Polsce - Pl. Konstytucji.

Zależnie od tempa spaceru i ilości miejsc, w których się zatrzymacie, to będzie od 1,5 do 4 godzin. Po drodze mnóstwo miejsc do wypicia kawy i zjedzenia czegoś smacznego.

Poza tym, zajrzyj tu: Fenomen Warszawy, czyli blog o...
    --
    Moja opcja węgierska
    Zagadkowa Warszawa
  • trusia2012 04.12.12, 13:48
    Trochę z innej beczki pytanie
    Czy ktoś może wie, jaki film wczoraj kręcono na placu Piłsudskiego tj. 3.12.2012r. ?
  • zlota_20 31.01.12, 17:09
    Ja proponuję zobaczyć Krzyż Smoleński w Kościele Świętej Anny sprofanowanym ostatnio, Krzyż Papieski na Placu Mickiewicza przed Pałacem Saskim oraz szczególnie 10 każdego miesiąca za moim przykładem wziąć udział w miesięcznicy zamachu smoleńskiego.
    --
    CZŁONEK GAZETOWEGO ZESPOŁU WOLONTARIUSZY NA RZECZ PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI.
    My ludzie z WYŻSZYM wykształceniem (GEOLOG) popieramy PiS
  • fedorczyk4 31.01.12, 18:10
    zlota_20 napisał:

> Ja proponuję zobaczyć Krzyż Smoleński w Kościele Świętej Anny sprofanowanym ost
    > atnio, Krzyż Papieski na Placu Mickiewicza przed Pałacem Saskim oraz szczególni
    > e 10 każdego miesiąca za moim przykładem wziąć udział w miesięcznicy zamachu sm
    > oleńskiego.

Zdecydowanie popieram. W porównaniu cyrk Zalewskich i Zoo, mimo że jedne z lepszych w Europie całkiem bledną.
    --
  • radiomis 31.01.12, 18:45
    Fedorczyku, zwroc jeszcze prosze uwage na nowinke geologiczna. Otoz nie mamy jeszcze, w Warszawie naszych dziadow, kosciola pw. L.Kaczynskiego ale mamy juz Plac Mickiewicza.
    I tak to sloiki szukaja Alei Ujazdowskiej albo Jerozolimskiej.
    Zlota, ta z pamiatkowymi, zaniedbanymi murami Getta pewnie zaraz zostanie przechrzczona na Ofiar Zamachu Smolenskiego. Na wzor Ronda Dudajewa.
    --
    forum powinno byc jak media markt...
  • zlota_20 31.01.12, 19:16
    Ja od 9 miesięcy jestem Warszawiakiem i brzydzę się słoikami takimi jak ty.
    --
  • radiomis 31.01.12, 18:38
    Zolty w kolorze - a Muzeum Geologiczne?
    --
    możliwe są przelewy dowolnych kwot na moje konto
  • zlota_20 31.01.12, 19:16
    Na chamstwo i prostactwo nie reaguję POlitruku.
    --
  • fedorczyk4 31.01.12, 20:04
    Nie przejmuj sie. Na chamstwo i prostactwo ja tez nie reaguje. Zdarza mi sie zareagowac na kretynizm:-)
    I wyobraz sobie ze nie nazwe Cie PiSdzielcem ani zadna inna rzecza ktora jego jest, uwazam takie zachowania za wywolujace "absmak" u ludzi kulturalnych:-)
    --
  • zlota_20 31.01.12, 20:59
    Jesteś chamem bo nazwałeś mnie kretynem POlitruku.
    --
  • radiomis 31.01.12, 21:55
    zlota-cos tam - zobacz jakie czynisz postepy po 9 miesiacach w miescie. Juz czytasz miedzy wierszami (to taka metafora i to wcale nie oznacza, ze cokolwiek jest napisane malymi literkami, wiec nie szukaj)
    Jak tak dalej pojdzie, to bedziesz mogl napisac przewodnik po miejscach gremplowania moherow. Coprawda narobisz przy tym pelno bledow w nazwach ulic i placow, ale to bez znaczenia. Kolejni przyjezdni z WYŻSZYM wyksztalceniem beda na innym niz ty poziomie. Na wyzszym. Inaczej sie nie da.
    --
    możliwe są przelewy dowolnych kwot na moje konto
  • ritzy 31.01.12, 22:29
    w ktorym odpie...sz sie od moherow, ś.p. Kaczynskiego, katastrofy Smoleńskiej, etc.?
  • zlota_20 31.01.12, 22:54
    Ja w ten sposób walczę o Wolną POLSKĘ!!!
    --
  • ritzy 31.01.12, 23:08

przyszlosc Wolnej POLSKI.

Ja napisalem komentarz pod adresem nicka "radiomis". A odpowiedz dostalem od Ciebie. Postaraj sie podciagnac intelektualnie. Im madrzejsi ludzie walcza o wolna Polske, tym wieksze szanse, ze walka ta przyniesie owoce.
  • zlota_20 31.01.12, 23:00
    Idź do swojej bufetowej. Może ci z łaski ogrzewanie podłączy do komunalnego.
    --
  • horpyna4 01.02.12, 08:19
    Radiomis, daj spokój i nie karm trolla, to przecież klon jana-z-czikago. Wprawdzie odwala dobrą robotę, bo kompromituje pewne środowisko, ale czytać tego raczej się nie da. A troll nakręca się, jak ktoś podejmuje z nim dyskusje.
  • fedorczyk4 01.02.12, 08:30
    No właśnie - kompromituje i tym samym może dlatego zasługuje na jakiś ochłap raz na jakiś czas? Przcież to czysta przyjemność czytać te posty:-)
    --
  • zlota_20 01.02.12, 10:22
    Nawet sobie nie zdajesz sprawy, że twoja umysłowość zaczyna już popierać Wielki Program Budowy IV Najjaśniejszej Rzeczypospolitej.
    --
  • Gość: Padrinio IP: *.31.20.31.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 06.05.12, 11:52
    Warto zwiedzić moim zdaniem Kamionek na Pradze POłudnie. To tu odbyła się pierwsza wolna elekcja. To tu jest park Skaryszewski - jeden z najpiękniejszych w Europie. Tu też jest stadion Narodowy, dworzec Wschodni, Sinfonia Varsovia i wiele innych atrakcji. Jeżeli chodzio historyczne zabudowania to oczywiście Fabryka Wedel. Kamionek to miejsce gdzie przed wojna było wiele zakładów i te zabudowania nadal istnieją. Fabryka aparatów elektrycznych Szpotańskiego, Polski zakład Optyki, Zakłady Pocisk na których terenie powstaje Soho Factory - i to chyba najciekawsze miejsce. Więcej szczegółów, zdjęć i informacji można znaleźć na:
    www.facebook.com/pragakamionek
  • Gość: fonic IP: *.play-internet.pl 06.05.12, 13:33
    Na pewno jest wiele ciekawych miejsc o których tutaj wspomniano. Unikajcie Centrum Nauki Kopernik - skandaliczne zarządzanie w przypadku dnia z dużą liczbą chętnych - po dwóch godzinach oczekiwania w kolejce, może usłyszeć od pracownika Centrum, że wstrzymano sprzedaż biletów i zupełnie nie wiadomo co będzie później. Wycieczki grupowe wpuszczają bez opamiętania, klient indywidualny jest nikim. Niby Centrum Nauki ale metod naukowych (z dziedziny zarządzania) i obsługi klienta nie znają i nie stosują - zupełne zacofanie i średniowiecze pod tym względem w centrum Europy. Wstyd!
    CNK stanowczo odradzam - lepiej udać się do Łazienek Królewskich.
  • Gość: BUC IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.05.12, 19:25
    Rozumiemy twoje rozzalenie. Przyjechales do Warszawy do CNK. I nie wpuscili Cie do srodka. Gdybys mialmkogos znajomego w Warszawie, albo poczytal wczesniej, dowiedzialbys sie, ze tak moze byc. A tu niemile zaskoczenie.
  • Gość: mii IP: *.play-internet.pl 07.05.12, 10:41
    >park Skaryszewski - jeden z najpiękniejszych w Europie
    Upiles sie? Nie widziales zadnego innego parku? Park Skaryszewski - park jak park, nic szczegolnego. Nie ma najmniejszego powodu, zeby jakis turysta tam zagladal.

Proponujesz ogladanie fabryk na Kamionku? Gdyby turysci chcieli ogladac ruderalna zabudowe fabryczna w takich miastach jak czeska Praga, Berlin czy Nowy York to nigdy w zyciu nie dojechaliby do Polski, bo by im zycia nie starczylo. Nie wiem dlaczego ktos mialby ogladac taka architekture. W Warszawie jest wiele naprawde pieknych miejsc! Wystarczy na dlugi pobyt, wiec nie mac ludziom w glowach
  • Gość: Aaa IP: *.dynamic.chello.pl 18.06.12, 23:59
    Witam, przesylam Ciekawa strone na ktorej przeczytasz co zwiedzic w Warszawie i nie tylko.
    Zerknij prosze
    co-warto-zwiedzic.blogspot.com/2012/06/polska-najwieksze-atrakcje-ktore-warto.html
  • Gość: pati IP: *.wad.pl 07.08.12, 11:29
    Witam wybieram się na 4 dni do Warszawy ale z dziećmi ( 3 i 10 lat) czy możecie mi podpowiedzieć gdzie warto się z nimi wybrać? Mamy w planach Stare Miasto, Pałac Kultury, Łazienki i Centrum Kopernik.
  • tom_aszek 07.08.12, 14:30
    Gość portalu: pati napisał(a):

> Witam wybieram się na 4 dni do Warszawy ale z dziećmi ( 3 i 10 lat)
    > Mamy w planach Stare Miasto, Pałac Kultury, Łazienki i Centrum Kopernik.

Myślę, że 10-latkowi będzie pasować to co napisałaś. Ale 3-latkowi to chyba raczej ładny plac zabaw :) np. w Parku Ujazdowskim (niedaleko skrzyżowania Alej Ujazdowskich i Pięknej) albo na Żoliborzu czyli przy ul. Mickiewicza niedaleko placu Wilsona.

--
    Postęp polega na tym, że złe rzeczy zdarzają się szybciej.
  • Gość: pati IP: *.wad.pl 08.08.12, 10:19
    Chłopaki już troszkę zwiedzania zaliczyli więc większego problemu raczej nie będzie. Jeżeli możecie mi powiedzieć czy na Stadion Narodowy jest możliwość wejścia bo starszy to zapalony piłkarz więc to dla niego będzie najciekawsza atrakcja i jak jest z wejściem do Centrum Kopernik czy są w ogóle jakieś szanse na wejście tam ?
  • tom_aszek 08.08.12, 10:58
    Gość portalu: pati napisał(a):

> czy na Stadion Narodowy jest możliwość wejścia
    > bo starszy to zapalony piłkarz więc to dla niego będzie najciekawsza atrakcja

Zwiedzanie samego Stadionu Narodowego jest tylko w grupach po 20 osób:

www.stadionnarodowy.org.pl/aktualnosci/1818,startuja-grupowe-wycieczki-po-stadionie-narodowym-w-warszawie

Po otoczeniu Stadionu można chodzić normalnie w godz. 10-18.

> jak jest z wejściem do Centrum Kopernik czy są w ogóle jakieś szanse na
    > wejście tam ?

W wakacje chyba tak, bo mniej grup szkolnych, ale trzeba i tak zapytać na miejscu. Oni w ogóle chyba bardziej preferują grupy :(

www.kopernik.org.pl/

--
    - Tato, dlaczego nadzieja umiera ostatnia?
    - Bo głupota jest nieśmiertelna, synku...
  • Gość: pati IP: *.wad.pl 08.08.12, 12:54
    Dziękuje za odpowiedz na pewno przydatna. Mama nadzieje że nam pogoda dopisze jutro jedziemy:)
  • kosmov 06.12.12, 13:26
    koniecznie Muzeum Powstania Warszawskiego, spacer krakowskim, szczególnie po wielkiej iluminacji, fontanny na podzamczu
    --
    Ocieplenie domu krok po kroku
  • anatela 15.10.14, 00:41
    Równie dobrze zamiast zwiedzać samemu, można zdecydować się na poznawanie Warszawy z przewodnikiem, a wtedy te 4 dni da się optymalnie wykorzystać. Tu jest taka możliwość: excellence.travel.pl/
  • Gość: materka1 IP: *.dynamic.mm.pl 16.04.15, 15:48
    Sam wprawdzie nie jestem z Warszawy ale odwiedzam to miasto bardzo często. Jestem zdania,że cały czas się rozwija, powstaje coraz więcej ciekawych obiektów.

Jeśli miałabym polecić najciekawsze to byłyby to:
    Muzeum starego miasta ( ukryte na rynku ale zawiera bardzo wiele interesujących materiałów)
    Muzeum Powstania Warszawskiego
    Centrum Nauki Kopernik
    Muzeum Żydów Polskich - obecnie nowy obiekt, bardzo nowoczesny. Pełen historii ( warto jest zajrzeć sobie na ich stronę: www.sztetl.org.pl/ ).
    A i zapomnialabym o niewielkim muzeum karykatury - nie jest duże ale zawiera wiele zabawnych materiałów.
  • Gość: monika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.04.15, 18:34
    Polecam Wam wszystkim nie lada gratkę dla amatorów gastronomii. W przyszłym tygodniu rusza festiwal Apetyt na miasto. Jest to pierwszy ogólnopolski festiwal restauracyjny, być może obiło Wam się o uszy . Od przyszłego poniedziałku aż do 26 kwietnia jedne z najlepszych restauracji w Warszawie, Poznaniu, Trójmieście, Krakowie i Wrocławiu będą oferowały trzydaniowe menu za cenę festiwalowego vouchera (kosztuje on 39 zł, przy czym oferuje również dodatkowe zniżki), specjalnie przygotowane na tę okazję. Jeśli wydaje Wam się to fajna opcja, polecam kupić bilety na stronie apetytnamiasto.pl, osobiście nie mogę się już doczekać!!!

Pozdrawiam, Monika!
  • Gość: anka2005 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.12.16, 21:33
    1. Kościół Nawiedzenia Najświętszetj Marii Panny
    2 Barbakan
    3 Pomnik Małego Powstańca
    4 Ogród Zoologiczny
    5 Rynek Starego Miasta
    6 Zamek Królewski
    7 Kolumna Zygmunta
    8 Stadion Narodowy
    9 Muzeum Powstania Warszawskiego
    10 Centrum Nauki Kopernika
    11 Pałac w Wilanowie
    12 Ogród Saski
    13 Pałac Prezydenki
    14 Pomnik Mikołaja Kopernika
    15 Nowy Świat
    16 Teatr Wielki
    17 Trakt Królewski
    18 Uniwersytet Warszawski
    19 Trzech Krzyży
  • ronald15s 13.02.18, 12:16
    Myśle, że przewodnik po warszawie pomoże Ci zwiedzić stolice w 4 dni. Samemu nie ma opcji, że zdążysz.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.