Dodaj do ulubionych

Kto kieruje w ZTM-ie??? Paraliż dwóch dzielnic!

26.01.12, 18:27
Dziś na Bielanach i Żoliborzu była całe popołudnie awaria tramwajów, oto jak informuje ZTM:

"Zerwana sieć trakcyjna na pl. Grunwaldzkim

15:32 W zwiazku zerwaniem sieci trakcyjnej na Pl. Grunwaldzkim, zablokowany jest przejazd tramwajów ulicą Broniewskiego, na odcinku do pętli Piaski."

I ta "blokada" trwała od 15 prawie do godziny 18!!! Do tej pory za oknem nie ma ani jednego tramwaju w ciągu 7-10 minut!

Czy ktoś może mi wyjaśnić kto kieruje ZTM-em i podejmuje takie decyzje, że całe popołudnie na Żoliborzu jest paraliż przez awarię, podsyła się po znacznym opóźnieniu zbyt mało autobusów zastępczych, a jednocześnie nie ma ani jednej linii autobusowej na ul. Broniewskiego która by prowadziła do Pl.Grunwaldzkiego i dalej do Arkadii - przecież to bardzo popularny ciąg i nietrudno się domyślić, że jakakolwiek awaria tramwajów w tym miejscu (a takich w 2011 roku było w zasadzie bez liku!!!) powoduje kompletną dezorganizację i odcięcie Broniewskiego od pl.Grunwaldzkiego, Arkadii i centrum?

Kiepska informacja, brak wyświetlaczy na przystankach powodują, że ludzie z dużym opóźnieniem kierują się do jedynej linii 114 i jeśli się dopchają jadą naookoło metrem do centrum, a niestetety do Grunwadzkiego ani w okolice Ronda Radosława (Arkadia) nie ma się jak dostać? Kto za to odpowiada, pytam? ZTM ogłosił niedawno plan likwidacji linii 510 na Jana Pawła, jeśli to dojdzie do skutku, w razie awarii zanim przyjadą autobusy "ZA TRAMWAJ" będzie taki sam paraliż Jana Pawła jak dzisiaj całej Broniewskiego. Ludzie stali i nie wiedzieli co się dzieje (jakoś mało kto na laptopach, w komórkach wchodzi na stronę ztm i sprawdza co się dzieje co chwilę) nota bene nawet wiedząc o awarii nie było jak się wydostać - autobusy zastępcze to były pojazdy widmo co 20 minut, zapchane totalnie, tłum zapchał 114 i ledwo można było dotrzeć do pl.Wilsona, ale oczywiście do Radosława i pl.Grunwaldzkiego nie było jak się przedostać!!! Rozumiem, jakby taka sytuacja działa się rzadko i nieprzewidywanie, ale na Broniewskiego ten problem pojawia się praktycznie co parę tygodni!!! Jak na to patrzę to sam mam dość tych przeklętych tramwajów i jeszcze bardziej ZTM-u który zupełnie nie pomyślał i nie skierował niczego do Arkadii/Grunwaldzkiego z Broniewskiego!
Edytor zaawansowany
 • Gość: Paweł IP: *.com 26.01.12, 19:03
  Jaką ofermą trzeba być by tak zatruwać życie warszawiakom? Awarie na Broniewskiego co parę dni paraliżują Żoliborz, bo te ofermy z opóźnieniem dają autobusy zastępcze (trudno się dziwić zreszta!) a nie przyszło tym małym móżdżkom do głowy, aby na co dzień na Broniewskiego jeździło coś na pl.Grunwaldzki i do Ronda Radosława normalnie, rozkładowo! Każda awaria ODCINA Broniewskiego od Popiełuszki i Jana Pawła, CENTRUM, ludzie nie wiedzą co się dzieje, linia 114 jest niewdolna i tym samym dokonuje się odcięcia tej części miasta od centrum.
  Ofermy odpowiedzialne za to, weździe się puknijcie w te swoje ptasie mózki i skierujcie na litość Boską jakąś linię np. jedną z Tarchomińskich przez Broniewskiego do Radosława, inaczej ten cyrk z ze zdedozrientowanymi ludźmi (dziś awaria trwała parę godzin!) będze się powtarzał co parę/paręnaście dni. Za co płacą tym oferomom, które nie potrafią zarządzać komunikacją? Poza tym dlaczego np. pan Ruta może obiecywać komunikację z Kokarda, a Franków obiecywać komunikację w okolicy Przasnyskiej/Elbląskiej i nie są wyrzucani z roboty za niespełnianie swoich obietnic bez pokrycia??? Moim zdaniem Franków, Ruta, Kadlof już dawno powinni zostać zastąpieni przez fachowców, którzy zrobią coś więcej na Żoliborzu poza skracaniem lub kasacją linii (odcięcie 122 od centrum, skasowanie 103 z Krasińskiego, kasacja 520 na Broniewskiego, kasacja 170 na lewobrzeżnej Warszawie, kasacja 406...oni niszczą komunikację, tam gdzie nie ma tramwajów jest coraz gorzej albo w ogóle nie ma autobusów jak na Elbląskiej, Rydygiera, Przasnyskiej i Włościańskiej do Marymontu, nie ma nawet linii do metra! Nawet na Broniewskiego awaria tramwajów ODCINA tę ulicę od centrum nie mówiąc o dalszych dzielnicach jak Bielany gdzie jeżdzą tramwaje przez Broniewskiego).
 • Gość: Tomo IP: 173.208.197.* 01.02.12, 18:41
  Tramwaje w Warszawie to głupota. Należy je zlikwidować a na torowiskach zrobić buspasy dla szybkich ekspresowych autobusów:
  www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=718138
  Miasto się do tego nie przyznaje, ale jakoś nikt nigdy nie udowodnił, że tramwaje w ogóle się opłacają. Są prądożerne, awaryjne.
  A w razie takich awarii jak ta na Broniewskiego jest kiszka absolutna - i wynika to tak z głupoty pchania tu tramwajów, jak i z indolencji ZTM, który nie dał żadnej linii autobusowej z Broniewskiego na Rondo Radosława. Każdorazowa awaria, a takich faktycznie jest także tu dużo, powoduje totalną likwidację transportu publicznego na Żoliborzu. Brak linii autobusowej na odcinku Sady Żoliborskie-Pl.Grunwaldzki-Rondo Radosława (jakże krótki odcinek) świadczy o tym, że osoby pracujące nad trasami w ZTM zupełnie nie myślą i nie potrafią przewidywać niespodziewanych sytuacji, które zresztą bardzo niespodziewane i rzadkie nie są (wręcz przeciwnie). Jedyne co w takiej sytuacji może zrobić ZTM to propagandowo wysłać po godzinie parę autobusów zastępczych, które nie pokrywają się przystankami, wyjeżdżają za późno i służą jedynie propagandzie, aby nie było, że nic nie zrobili w tej awarii. A prawda jest taka, że brak stałej linii autobusowej na w/w odcinku świadczy o totalnym braku wyobraźni urzędasów tam pracujących i olaniu tysięcy pasażerów z tych dzielnic.
 • Gość: BUC IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.02.12, 19:25
  W miastach, z ktorych niestety przyjechaliscie nie ma tramwajow? Pytanie retoryczne. Przeciez tramwaje i schody ruchome sa podstawowymi elementami sciagajacymi sloiki do duzych miast.
  Skoro juz musicie tu mieszkac w wynajmowanym mieszkanku w jakims bloku - placcie TU podatki zamiast wysylac pieniadze na prowincje, z ktorej uciekliscie.

  Nie podoba sie sposob organizacji ruchu ZTM? To fachowe wnioski nalezy spisac i wyslac do Ratusza. Belkot do niczego nie prowadzi. No, chyba, ze tylko tyle wam potrzeba do poprawienia nastroju.
 • Gość: M. IP: 208.89.211.* 09.03.12, 09:04
  Pisanie do ZTM też nic nie pomoże:-) Wyląduje w śmietniku, bo wg. pana Frankowa Żoliborz ma wszędzie wlec się tramwajami. Przecież Franków zlikwidował od groma linii na Żoliborzu i do dziś siedzi na stanowisku mimo gigantycznej afery z przetargiem na obsługę linii podmiejskich - opisywanej zresztą w Wyborczej!!!
 • Gość: GC IP: *.1and1.pl 23.07.12, 16:56
  News od ZTM: czekają was kolejne weekendy bez tramwajów na JP2. Powód - metro rondo ONZ. Endżoj! Cieszcie się i klękajcie, że przynajmniej tramwaje macie!
 • Gość: albw IP: *.dynamic.chello.pl 23.07.12, 22:24
  A jak to sobie wyobrazasz ? Dla zagwarantowania szybkiego zastapienia tramwajow autobusami powinny byc linie auotbusowe co kilka minut ????? a skad te autobusy ? zabrane innym (bo oni sa mniej wazni?) ? Nigdy nie bedzie tak, ze że kilka minut po awarii przyjedzie setka autobusow by zastapic tramwaje (pamietaj, ze 1 autobus zabiera ok. 2-3 krtonie mniej pasazerów niz tramwaj).
 • Gość: GC IP: *.1and1.pl 26.11.12, 04:11
  Są w mieście ulice, gdzie autobusy jeżdżą na wypadek awarii tramwajów. Są też i takie, jak Broniewskiego, gdzie nie ma kompletnie nic do centrum, co kilka dni tramwaje stają co najmniej na 20-30 minut i goń się człowieku... co za kompletny, chory na łeb dureń z Tramwajów Warszawskich lub ZTM to wymyślił???

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka