Dodaj do ulubionych

Oryginalny biurowiec: przy Prostej wyrosła krzy...

IP: 57.67.154.* 16.02.12, 08:38
fajny
Edytor zaawansowany
  • asperamanka 16.02.12, 08:51
    Na pewno się ten budynek wyróżnia z tłumu podobnych biurowców. I dobrze, zabudowa miejska powinna być róznorodna, a nie jak spod jednej matrycy. Niestety, tego stolca dinozaura postawionego przy Łuckiej przez JW Destruction nic chyba nie będzie w stanie ukryć.

Natomiast sam tekst, to ordynarny artykuł sponsorowany, a te zachwyty nad "unikalnością" koncepcji budynku są tylko śmieszne, bo pokazują jak autorr dał się podpuścić architektom. 60 - 80 lat temu coś takiego po prostu nazwanoby "konstruktywizmem", i był to prąd dość popularny również w Polsce, póki nie odsądzono go od czci i wiary w ramach propagowania jedynie słusznego socrealizmu.
  • Gość: Mikael IP: *.termoizolacja.com 16.02.12, 08:52
    No bardzo fajnie wygląda, oryginalnie i ciekawie. Tylko dlaczego nie mogli go nazwać po polsku "Prosta Wieża" (w formie zabawnej alternatywy dla "krzywej wieży w Pizie, na przykład)?
    "Prosta Tower" brzmi idiotycznie - połączenie polskiego z angielskim i jakby sie uprzeć to ani Polacy. ani tym bardziej anglojęzyczni nie zrozumieją tej nazwy.
  • Gość: autochton IP: 217.153.29.* 16.02.12, 08:59
    "Prosta Tower" - brzmi jak "prostata where" :-))
  • parazyd 16.02.12, 11:14
    Prostata, where? ROTFL!
    A siedzibę TVN albo studio na rogu Marszałkowskiej i Hożej można by nazwać merytorycznie "Prostacka Tower".
  • lobo.tommy 16.02.12, 10:16
    dokładnie, już się rzygać chce od angielskich nazw, nie mogło się nazywać jakoś po polsku.
    Wszędzie tylko te tałery, parki i inne dewelopmenty, a takie kuźwa mamy ładne własne nazwy: Borek Fałęcki, Chomiczówka, Lumumbów, Osiedle Młodych (zebrane z różnych miast)
    "Biurowiec przy Prostej" brzmi o wiele ładniej, no ale zagramaniczne banki tylko w tałerach pracują.
  • Gość: rt IP: 178.73.48.* 16.02.12, 08:55
    Dobrze że pojawił się ten tekst bo do dzisiaj myślałem że to jakieś paskudztwo, a teraz już wiem że to oryginalne nagrodzone rozwiązanie
  • buj_w_chutach 16.02.12, 08:55
    To ci z Marvipolu chodzą jeszcze na wolności? Przecież to firma, którą dawno powinna się zainteresować prokuratura i CBA, tylu urzędników miejskich siedzi u nich w kieszeni. Oto próbka stylu ich działania:

www.tvn24.pl/2250271,12690,0,1,1,deweloperski-szantaz,wideo.html

www.tvn24.pl/2265050,0,0,1,1,szantazowani-klienci,wideo.html
  • Gość: AA IP: 213.25.195.* 16.02.12, 09:04
    Kolejny straszak. Jaki, ci niby "architekci", mają poziom inteligencji żeby zrobić coś takiego? Chyba mniejszy od karaluchów, które tam będą grasować. A ćpają chyba na potęgę.
    Warszawa zaczyna przypominać śmietnik. W centrum stawiane są kabiny prysznicowe, teraz jeszcze ten koszyk (co to rząd szumnie nazywa stadionem). Obrzydlistwo i totalne bezguście.
  • jestem-z-miasta 16.02.12, 09:39
    skoro zarzucasz architektom "ćpanie". Nie pasuje ci wygląd współczesnych warszawskich budynków. Może, zatem, podasz przykład architektury, która zaspakaja twoje poczucie estetyki? Zgaduję: twój domek na wsi, ze spadzistym dachem pokrytym blachodachówką, betonowymi kolumnami potrzymującymi tympanon nad wejściem. Całość koloru seledynowego subtelnie wtapia się w gąszcz iglaków.
  • Gość: plaster IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.02.12, 09:18
    Nie sądzę aby elewacja była konstrukcją nośną lecz samonośną, a druga sprawa jestem ciekawy sposobu utrzymania danej czystości danej elewacji.
  • asperamanka 16.02.12, 09:40
    Czyszczenie elewacji to nie problem. Mamy w kraju sporo fachowców od prac wysokościowych. Niektórzy wprawdzie obecnie zajmują posady "w polityce", ale kiedy wylecą z fuchy, bedą mieli pracę jak znalazł. Do 67 roku życia ;-)
  • Gość: dude IP: 31.178.125.* 16.02.12, 09:37
    Szkoda tylko mieszkańców ostatnich pięter Łuckiej, którym nagle widok z tarasu na panoramę Warszawy zastąpił widok na kawałek betonu.
  • Gość: obywatel IP: *.bas.roche.com 16.02.12, 10:05
    Szkoda to było innych mieszkańców okolic Łuckiej jak im JW Desctructiion kawałkiem betonu przesłonił światło dzienne.
  • Gość: Mat IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.02.12, 10:25
    "Oryginalna konstrukcja, ciekawa konstrukcja itd..." A kto jest jej autorem tego juz autor nie napisal. Panowie Kurylowicz i Kudelski niczego by nie zdziałali bez dobrego konstruktora ale wspomniec, kto im tą kratownice zprojektował juz nie łaska. Tak wygląda w pratyce arognacja architektow.
  • Gość: jarko IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.02.12, 13:01
    ... i się nie dowiesz. Dla nich nikt inny poza architektami nie zasługuje na wspomnienie. Zauważ, że nawet w zespole projektowym są wymienieni sami architekci, nawet asystentka i kreślarka jest tu ważniejsza niż konstruktor.
  • Gość: Staszek IP: 198.178.236.* 16.02.12, 15:52
    Projekt inżynieryjny budunku wykonała pracownia KiP - Biuro Projektów Konstrukcji Budowlanych KAPELA, PACHOWSKI; zresztą autorzy wielu innych udanych konstrukcji.
  • Gość: Mat IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.02.12, 17:46
    Ja o tym dobrze wiem ale chodzi o to, ze pan Kudelski o tym nie wspomnial.
  • Gość: Dziki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.02.12, 10:26
    i tylko chciałbym zapytać, czemu wszyscy korzystający z tego biurowca parkują na okolicznych trawnikach i chodnikach ???!!! Jakoś nie widziałem SM która robiłaby z samochodami porządek.
    Sie im nie chce ??? Siły brak ??? ZA TRUDNE ????
  • Gość: monty IP: *.hari.cable.virginmedia.com 16.02.12, 13:15
    Wydaje mi się, że w tym biurowcu nie ma jeszcze żadnych biur, bo dopiero trwają prace wykończeniowe.
  • Gość: ludwik IP: *.warszawa.vectranet.pl 16.02.12, 10:38
    Dawno nie czytałem tak długiego artykułu na gazecie.pl
    Fajnie, że się autorowi chciało.
  • proto 16.02.12, 11:02
    Mnie zastanawia coś innego. Po co taki budynek, ani tam dojechać, ani gdzie zaparkować?

--
    Mój Proto blog
  • Gość: pete IP: *.196.81.130.threembb.co.uk 16.02.12, 20:48
    Zlikwidowali Wam komunikacje miejska w Warszawie?
  • Gość: spec IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.02.12, 11:18
    elewacja bardzo ciekawa i dużo miejsca dla przesiadywania gołąbków :-)
  • Gość: Belf IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.02.12, 11:38
    Redaktor się obudził, czy zabłądził w okolice Prostej? Przecież ta wieża stoi od roku.
  • Gość: fryta IP: *.static.chello.pl 16.02.12, 11:51
    fajny bardzo projekt, brawa dla marvipolu za odwage
  • Gość: pete IP: *.197.246.95.threembb.co.uk 16.02.12, 11:51
    "Wygląda jak wydęta lekkim podmuchem wiatru sieć rybacka rozwieszona do wyschnięcia. "
    Dla mnie wygląda raczej jak betonowy koszmarek z czasów PRLu, jakich pełno w polskich miastach. Betonowej sieci rybackiej jeszcze nie widziałem.

"Sama wieża jest wąska jak ołówek stolarski, zajmuje zaledwie około 300 m kw."
    Nie widziałem tak wielkich ołówków stolarskich.

"działka przylegała do ściany monstrualnego 31-piętrowego bloku Łucka City"
    Twór powstały na tej działce jest równie monstrualny jak ten po sąsiedzku. Naprawdę, nie ma się czym zachwycać.
  • Gość: kolo IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 16.02.12, 16:21
    Powiem krótko, okropieństwo i tyle! Nie o to chodzi, aby na siłe się wyróżniać. Zresztą pasuje "to to" w tamtej okolicy jak pięść do oka.

Co w tym ładnego...? Zwykła "przemysłówka"!
  • Gość: bidetti IP: 217.153.29.* 17.02.12, 07:09
    Prostata where? buhahahaha !!
  • Gość: tip IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.02.12, 22:34
    wyrazy uznania dla dewelopera z tak odwazny projekt, w obecnych czasach gdzie kazdy idzie na latwizne i tnie koszty, prawdziwy majstersztyk
  • Gość: polak IP: 195.42.249.* 18.05.12, 14:59
    IMPONUJĄCY. brawo dla architektów i wykonawcow. duzo pracy ich to kosztowalo .

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka