Dodaj do ulubionych

Heca z Hanną Waltz!

07.03.12, 19:58
Warszawiacy!

Organizujemy akcję zmiany nawyków komunikacyjnych bufonów z ratusza. Chodzi o to żeby zlikwidować miejsca parkingowe na dziedzińcu ratusza przy placu Bankowym i zmusić HGW i spółkę do przesiadki z samochodów do autobusów i tramwajów. Pokażmy potęgę internautów!!

Kopiujcie poniższy list, podpisujcie i wysyłajcie na adres HGW:sekretariatprezydenta@um.warszawa.plPani Hanna Gronkiewicz-Waltz
Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy

Szanowna Pani Prezydent,

My mieszkańcy Warszawy żądamy natychmiastowej likwidacji miejsc parkingowych na terenie Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy przy placu Bankowym 3/5 używanych przez Panią oraz liczny sztab Pani współpracowników.
Uważamy, że obecność miejsc postojowych na terenie Ratusza zachęca jego pracowników z Panią na czele do przyjeżdżania do pracy samochodami, co pozostaje w sprzeczności z polityką transportową Warszawy zmierzającą do zmuszenia mieszkańców do rezygnacji z samochodów. Jest to także nieuczciwe wobec tych osób, które nie mogą liczyć na przywilej darmowego parkowania i uczciwie płacą za postój w centrum Warszawy. Postulujemy, by po likwidacji miejsc parkingowych na dziedzińcu stołecznego Ratusza przekształcić to miejsce w strefę przyjazną dla pieszych z licznymi knajpkami, kawiarenkami, punktami usługowymi dostępnymi dla wszystkich warszawiaków.

Wzywamy Panią Prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz do rezygnacji z jeżdżenia swoim paliwożernym służbowym samochodem zatruwającym środowisko naturalne, a zamiast tego proponujemy Pani Prezydent przesiadkę do środków transportu zbiorowego (autobusy, tramwaje, metro, kolej) wzorem burmistrzów światowych metropolii - Michaela Bloomberga w Nowym Jorku, czy Kena Livingstona w Londynie. Przypominamy jednocześnie, że dzielnica Anin, w której Pani Prezydent mieszka jest dobrze skomunikowana z centrum Warszawy i dojazd do pracy koleją nie powinien stanowić dla Pani Prezydent trudności, tym bardziej, że przed wyborami samorządowymi w 2006 i 2010 r. kilkakrotnie podróżowała Pani Prezydent w ten sposób w blasku fleszy reporterów.

Władze Warszawy z Panią Prezydent Hanną Gronkiewicz-Waltz na czele powinny dawać dobry przykład i poruszać się po mieście transportem zbiorowym tym bardziej, że sami Państwo zalecają warszawiakom taki sposób podróżowania. Warto tu przypomnieć zamierzenia Pani Prezydent, zapowiadającej kilka lat temu iż będzie dążyć do tego, by 85 procent mieszkańców Warszawy podróżowało po mieście transportem zbiorowym. Wierzymy, że Pani Prezydent z chęcią zrealizuje swoje własne zamierzenia i znajdzie się wśród tych 85 procent osób jeżdżących autobusami, tramwajami oraz metrem.

Podjęcie zalecanych działań pozytywnie wpłynie na wizerunek Pani Prezydent jako prezydenta wszystkich warszawiaków i jest konieczne dla uniknięcia komunikacyjnego paraliżu miasta.

Łączę wyrazy szacunku
..................
Edytor zaawansowany
 • romanbrydzysta 10.03.12, 20:47
  Kiedy warszawiacy stoją w gigantycznych korkach jadąc do pracy, Hanna Waltz (60 l.) bezkarnie jeździ po buspasach! Na rondzie de Gaulle'a wszyscy jadą prosto, a Hanna Waltz skręca w ul. Nowy Świat. Zwykły śmiertelnik za wjechanie tam dostaje mandat, ale nie pani prezydent.

  www.fakt.pl/m/Repozytorium.Obiekt.aspx/-580/-500/faktonline/634411581649092005.JPG
  www.fakt.pl/m/Repozytorium.Obiekt.aspx/-580/-500/faktonline/634411581674249060.JPG
  www.fakt.pl/m/Repozytorium.Obiekt.aspx/-580/-500/faktonline/634411581748626440.JPG
  www.fakt.pl/Korki-nie-dla-pani-prezydent,artykuly,103815,1.html
 • Gość: muchomorek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.03.12, 12:54
  Pani Prezydent mieszka na osiedlu Międzylesie a nie w Aninie , który to nie jest dzielnicą.
  Dzielnicą jest Wawer.
  A co do pomysłu , to chciałbym zobaczyc Panią Prezydent jak jedzie S1 lub jedzie 119 + M1 , ewentualnie 147, 213, 521 + 111.:) Jeszcze jest parę innych opcji.


Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka