Dodaj do ulubionych

Warszawa wypowiada wojnę rowerom

25.03.12, 22:05
Dość rowerowego chuligaństwa!

Ślijmy maile do Straży Miejskiej!
Dość terroryzowania warszawiaków przez rowerzystów!
Pokażmy, że jest nas dużo i nie można nas lekceważyć!

Poniżej treść listu.

Skopiuj, wpisz imię i nazwisko, adres zamieszkania, podpisz i wyślij na adres Straży Miejskiej:

komenda@strazmiejska.waw.pl


imię i nazwisko
adres zamieszkaniaPan Zbigniew Leszczyński
Komendant Straży Miejskiej
Miasta Stołecznego Warszawy


Szanowny Panie Komendancie!

Od dłuższego czasu mieszkańcy Warszawy borykają się z patologiczną sytuacją łamania przez rowerzystów prawa drogowego na wszelkie możliwe sposoby. Na porządku dziennym są takie zachowania jak przejeżdżanie rowerami po przejściach dla pieszych, szaleńcza jazda i lawirowanie między pieszymi na chodnikach, przejeżdżanie przez rowerzystów na czerwonym świetle.

W mieście daje się zauważyć niedobrą tendencję do przymykania przez organy porządkowe oczu na wybryki rowerzystów. Nic więc dziwnego, że wśród użytkowników roweru zapanowało poczucie pełnej bezkarności i aroganckie przekonanie, że pieszy jako słabszy uczestnik ruchu winien usuwać się przed rowerem na bok i każdorazowo ustępować rowerowi pierwszeństwa.

Osoby starsze, niepełnosprawne i rodziny z małymi dziećmi są nieustannie narażone na potrącenie przez rowerzystów czy to w dzień powszedni, czy w czasie weekendowego spaceru.
Zwrócenie uwagi rowerzystom łamiącym prawo skutkuje agresją, wulgarnymi wyzwiskami, a często nawet przemocą fizyczną z ich strony. Należy wreszcie ukrócić taki stan rzeczy. Osoby starsze, niepełnosprawne i mające małe dzieci chcą się wreszcie czuć bezpiecznie i nie być narażane na staranowanie przez rowerzystów na chodniku czy przejściu dla pieszych.

Zwracam się więc do Pana Komendanta z prośbą o zmobilizowanie podległej Panu Komendantowi formacji do podjęcia aktywnych działań w celu przywrócenia porządku i przestrzegania prawa wśród rowerzystów.

Proponuję przeprowadzenie przez Straż Miejską na terenie całego miasta zmasowanej akcji dyscyplinującej w postaci nakładania grzywien na rowerzystów łamiących przepisy Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym. Przy czym pożądane jest nadanie tej akcji charakteru długotrwałego, a nie tylko jednorazowego.
Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 24 listopada 2003 r. w sprawie wysokości grzywien nakładanych w drodze mandatów karnych za wybrane rodzaje wykroczeń (Dz.U. 2003 nr 208 poz. 2023) zwane potocznie taryfikatorem mandatów określa wysokości grzywien za wykroczenia popełniane przez rowerzystów, a zatem narzędzie do skutecznej walki z łamaniem prawa wśród rowerzystów istnieje.

Podjęcie działań tych pozwoli przynajmniej na pewien czas ukrócić łamanie prawa przez rowerzystów i zapewni bezpieczeństwo pieszych.

Z poważaniem
...........
Edytor zaawansowany
 • Gość: xxx IP: *.jmdi.pl 25.03.12, 22:59
  człowieku,
  Ty sie chyba nudzisz????
 • romanbrydzysta 25.03.12, 23:02
  A ty widocznie łamiesz prawo skoro tak bardzo boisz się mandatu
 • metron1 26.03.12, 14:20
  Zawsze zastanawiam się nad fenomenem ludzi którzy żyją w oderwaniu od rzeczywistości. Większość normalnych ludzi wie że rowerzyści są elementem bardzo nielubianym przez kierowców i taki rowerzysta nie ma najmniejszych szans w starciu z samochodem, ścieżek jest mało, te które są zaczynają się i kończą zupełnie bez sensu.
  Dlatego też większość rowerzystów boi się korzystać z jezdni i jeżdzi po chodnikach, przypadki że któryś wjedzie w pieszego są sporadyczne
 • jurek_dzbonie 26.03.12, 16:02
  Warszawa to nie wieś.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka