Dodaj do ulubionych

Wszystko o A2: opłaty, dojazd, słowniczek [INFO...

IP: *.ip.netia.com.pl 29.06.12, 08:49
Autor artykułu chyba zapomniał o Polsce "B": W tytułach wielkie określenia typu "Wszystko o A2", "Kiedy będzie gotowa w całości?", itp., a w ogóle nie wspomina o A2 na wschód od Warszawy. Określenie "w całości" dotyczy autostrady do wschodniej granicy, jednak dla autora wschodnią granicą jest Wisła - za nią kończą się wszystkie mapy i straszą potwory.

Nie ma jak dziennikarska rzetelność:(
Edytor zaawansowany
 • Gość: GTR IP: *.dynamic.chello.pl 29.06.12, 09:10
  W Słowniczku zabrakło podstawowych informacji.

  Otóż po autostradzie nie jeździ się rowerami. Posiadając auto nie staje się też na pasie awaryjnym, żeby pstryknąć słitaśną focię. Co więcej jechanie 100 kilometrów lewym pasem, gdy prawy jest pusty, albo jechanie 100 kilometrów lewym pasem z prędkością 80 km/h nie należą do dobrego tonu. W miejscach, gdzie są trzy pasy walenie środkiem na przypał, bo za 14 kilometrów ten pas mnie wprowadzi na Powązkowską - daje co prawda zaszczytne miano "miszcza środkowego pasa" - natomiast jest to określenie pejoratywne.
 • Gość: miecio IP: *.dynamic.chello.pl 29.06.12, 09:37
  >Co więcej jechanie 100 kilometrów lewym pasem............

  Do jazdy po autostradach ta kraina musi dorosnąć, potrwa to jakieś następne 50 lat ale pod warunkiem że autostrad będziemy mieli parę razy więcej niż teraz. No i musi się zmienić podejście do szkolenia kierowców. tak więc rowery na drogach szybkiego ruchu, jazdę lewym pasem czy inne "ciekawostki" będziemy widzieli jeszcze długo, długo
  Wczoraj koło 22 widziałem "obrazek"- rowerzysta ubrany na ciemno, bez świateł i policja w radiowozie. Jechali razem parę skrzyżowań (światła) i co policja zwróciła mu uwagę. nic z tego jakby go nie widzieli- jeżeli policja w takich sytuacjach nawet nie kiwnęła palcem to jeszcze długo będziemy oglądać rowerzystów na autostradach czy drogach szybkiego ruchu
 • Gość: podróżny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.06.12, 10:02
  O ile 10 gr za za kilometr, moim zdaniem, jest w pełni akceptowalne, to 28 gr za kilometr to rozbój ( za tzw. odcinki prywatne). Przy obecnych cenach paliwa wielu użytkowników dróg szuka oszczędności więc będzie zmuszonych korzystać z dróg alternatywnych. Dla nich niewiele się zmieni jakość podróżowania. Ale fajnie, że nawet po wprowadzeniu opłat z Warszawy do Łodzi można dojechać za rozsądną kwotę.
 • Gość: Babcia klozetowa IP: *.warszawa.mm.pl 29.06.12, 10:11
  Nie będzie korzystać i szybko wróci na autostradę, bo wystarczy przejechać drogą na Terespol, gdzie odcinek Warszawa Mińsk Maz. został "spowolniony" poprzez zwężenie i ustawienie miliona wysepek z przejściami dla pieszych. Przebudowy dokonano już teraz (taki był harmonogram), mimo że budowa autostrady odwlekła się do "świetego nigdy". 50 km odcinek w godzinach szczytu pokonujesz przez ponad godzinę ! A takie spowolnienia wykonano już na trasie poznańskiej (2.5 godz.jazdy do sochaczewa) czy dawnej "jedynce" do Gdańska.
 • fagusp 29.06.12, 11:19
  Czy to znaczy że z Warszawy do Torunia też będzie budowana autostrada? Bo przy przebudowie "10" też wprowadzili przewężki ograniczające szybkość.
  Wyluzuj. Po to się buduje te cuda, żeby zwiększyć bezpieczeństwo ruchu, szczególnie w obszarach zabudowanych. Dorabianie do tego teorii spiskowej tylko ośmiesza.
 • Gość: sasiad2005 IP: *.siedlce.domtel.com.pl 30.06.12, 19:51
  Na tych przewężkach na DK2 przy pustej drodze też można śmigać 120km/h i więcej.
  Zawsze można wyprzedzać szarżującego, wrednego tira z lewej strony wyspy. Tylko wypadki sa bardziej tragiczne. Już nie wspomnę o głębokich rowach w których można stracić życie. I to ma być bezpiecznie. Po modernizacji DK2 Warszawa Siedlce droga już nic nie wybaczy, nie ma ucieczki na utwardzone pobocze jak wyprzedzają z przeciwka na czołowe.
 • Gość: podróżny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.06.12, 11:39
  Zgadzam się, ale jaki z tego wniosek... Nie tylko brak alternatywy. ( Na A4 - w odległości do 30 km od autostrady Kraków-Katowice wg zapisów umowy nie wolno modernizować dróg równoległych np. Kraków - Olkusz na dwujezdniową, by zapędzić wszystkich na płatną).
 • Gość: pytank IP: *.dip.t-dialin.net 29.06.12, 12:45
  Gość portalu: Babcia klozetowa napisał(a):
  > Nie będzie korzystać i szybko wróci na autostradę /bo /
  > 50 km odcinek w godzinach szczytu pokonujesz przez ponad godzinę !

  To i tak lepiej niż niekiedy jazda AUTOSTRADĄ np. A4 Wrocław - Opole: 40 min. jazdy + 40/60min. czekania na bramce !
  Chyba tylko masochiści za to jeszcze płacą...
 • Gość: sasiad2005 IP: *.siedlce.domtel.com.pl 30.06.12, 19:19
  Jak zaraz nie oddadzą darmowej obwodnicy Mińska to rozjedziemy wszystkie równoległe uliczki do głównej w tym mieście.
  A co do krainy tysiąca wysp i głębokich rowów, fos przydrożnych, to kończy się ona daleko za Mińskiem i sięga pod same Siedlce.
  Ale dla władzy i decydentów wszystko co na wschód od ronda Marsa w Warszawie to Białoruś. I specjalnie się nie przejmuje tym co dzieje się na DK2 i DK17 , ma to generalnie w dupie.
 • Gość: m IP: *.fuw.edu.pl 29.06.12, 10:35
  Przy węźle Łowicz jest stacja benzynowa w Łyszkowicach, bardzo blisko (nieczynna w nocy).
 • Gość: EEMD IP: 91.215.239.* 29.06.12, 11:17
  Wczoraj na odcinku od Konotopy do pierwszego zjazdu na Łódź były dwa patrole z suszarkami plus patrolujący radiowóz i jeszcze dwa policyjne motocykle na poboczu. Ruch super niewielki, ale szansa wyczesania kogoś na głupiej 70 całkiem duża. Jeżeli na tym odcinku jest 70km/h ponieważ nie ma jakieś warstwy to w reszcie kraju powinno być ograniczenie do 30... Ciekawe, że innych odcinków tak nie pilnują
 • jpelczar 29.06.12, 16:18
  70km/h jest z powodu niekompletnej siatki zapobiegającej wchodzeniu zwierząt.
 • sloik_spod_radzynia 29.06.12, 11:26
  Kiedy autostrada na wschód, kiedy droga ekspresowa na Lublin? Obecne drogi są niebezpieczne, kiedyś w mojego wujka wjechał dostawczak, wszystkie słoiki w bagażniku się wujkowi potłukły, a wujek ma traumę i od tego czadu boi się jeździc samochodem i jeździ rowerem, cała wieś się śmieje z niego, że jeździ tym rowerem, bo to obciach jeździć rowerem.

  I ja też chcę wyjeżdżac po słoiki w komfortowych warunkach. Czemu ktoś, kto przywozi słoiki spod Konina czy Łęczycy, ma lepiej, a ten spod Siedlec czy Radzynia jak ja ma mieć gorzej?
 • Gość: xyz IP: *.c193.msk.pl 29.06.12, 13:35
  Obciach to jeździć autem starszym niż 5 lat :D
 • sloik_spod_radzynia 29.06.12, 14:51
  > Obciach to jeździć autem starszym niż 5 lat :D

  No nie gadaj, znajomy szwagra ma warsztat i duży talent, nawet 12-letniego Golfa po zderzeniu czołowym potrafi tak wyklepać, że wygląda jak prawie nówka. Czasem z dwóch Golfów trzeba co prawda złozyc jednego przy większym rozbiciu, ale potem taki składak smiga aż miło.
 • Gość: zibi561 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.06.12, 11:54
  A kto rysował tą mapkę - brakuje tam węzła OPACZ - ważnego bardzo -nie mówiąc już o tym, że na przecięciu obwodnicy z Alejami Jerozolimskimi będzie można tylko zjechać w kierunku Pruszkowa.
 • bez_alternatywy 29.06.12, 12:10
  i nadal ich doi, to się nazywa szczyt qrestwa postsolidarnosciowej chołoty
 • arno-ger 30.06.12, 13:51
  nie kompromituj sie panie zero, bo nie masz zielonego pojęcia o finansowaniu drog a zwlaszcza w formule PPP.
 • Gość: czytak IP: *.dip.t-dialin.net 29.06.12, 12:27
  Na PPO nie płaci się za autostradę tylko za PRZEJAZD autostradą !
 • Gość: bramki!! IP: *.dynamic.chello.pl 29.06.12, 17:35
  niemniej i tak nie wszystkie miasta odległe od siebie są połączone nowymi drogami ekspresowymi lub autostradami, np. Wrocław -Warszawa czy Warszawa wschód. Jednak postęp jest duży. Nie fair jest tak wysoki pobór opłat i ZA CZĘSTO USYTUOWANE BRAMKI NA AUTOSTRADACH. BRAMKI POWINNY BYĆ TYLKO PRZY WJAZDACH I NA POCZĄTKU I NA KOŃCU AUTOSTRADY. Kto słyszał na całym Świecie by bramki robić co 40 kilometrów jak na polskich autostradach??
 • nf123 29.06.12, 19:51
  DLACZEGO GAZETA NIE MÓWI O RZECZY TAK WAŻNEJ, JAK TAJNE GŁOSOWANIE NAD PRZYMUSOWYMI SZCZEPIONKAMI?????

  www.wykop.pl/ramka/1186159/obowiazkowe-szczepienia-dla-wszystkich-prezent-rzadu-dla-lobby-farmaceutycznego/
 • Gość: sasiad2005 IP: *.unknown.vectranet.pl 03.07.12, 18:04
  Coś w tym chyba jest.
  Szczepionki na grypę kiepsko się sprzedają, magazyny pełne leków, bo konkurencja ma to samo u siebie. A tanio nie będziemy sprzedawać, z jakiej okazji. No to trzeba działać, należy zmusić społeczeństwa do kupowania farmaceutyków. Lobbujemy (przekupujemy) kilku wpływowych parlamentarzystów i odpowiednia ustawa gotowa.
  Najlepszy to taki interes, który się sam napędza.
  Zaczynamy kręcić lody. Najpierw robimy wirusa, potem lekarstwo na niego, a na końcu szczepionkę.
  Jeżeli już wszyscy będą na niego uodporneni (zaszczepieni) robimy nastepnego wirusa, interes kwitnie, forsa płynie, prezes zadowolony. Czego więcej trzeba. Jest fajnie, poza jednym, co będzie jak nie znajdziemy lekarstwa, szczepionki a wirus ucieknie z laboratorium (HIV). To też bardzo dobrze, nie przyznajemy się do niczego, ( winnych zaniedbań wysyłamy na wieczną delegację do piekła). W tym momencie rządy państw sypią kase na nowe badania. Oczywiście wcale tak nie musi być, ale może się zdarzyć.
 • Gość: Goldo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.06.12, 20:01
  Masz na mysli Lublin i okolice? Tam gdzie ciagle policjanci gwalca studentki, jezdza pijani, itp?
 • Gość: . IP: *.cable.smsnet.pl 30.06.12, 17:08
  Mam pytanie gdzie najlepiej zjechać z A2 aby dostać się na Ursynów ?
 • beti_ewe 02.07.12, 16:56
  wszystkie opłaty za autostrady w polsce płacimy Niemcom, pytania kierować do Donaldzia, czemy nas sprzedał

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka