Dodaj do ulubionych

PZD go home!

12.07.12, 00:05
To mój post z wałbrzyskiego forum:
"Proszę Państwa dzisiaj świętujemy, ale powiem tylko dwa zdania - proszę się nie obawiać o nasze ogrody, bo znając projekty ustaw ( sam składałem postulaty i rozwiązania) to prawa działkowców zostaną wzmocnione, natomiast ewidentnie straci struktura PZD, która sama sobie jest winna, bo to Leśne Dziadki zrobili z organizacji społecznej zakład pracy.
PZD (Kondracki, Kulik, Fojt, Ochrymiuk, Ożegalska itd.) odpowiadaja za to, co się dzisiaj zdarzyło, bo gdyby przestrzegano prawa i gdyby działano na rzecz działkowców to oni nie składaliby skarg i nie byłoby wniosku I Prezesa SN do TK. Druga sprawa to zwolennicy GN ROD Podzamcze mogą być spokojni podwójnie, bo przedstawimy im propozycję dalszego uprawiania ogrodu i już bez stresu o jutro, bez straszenia, co w wykonaniu funkcjonariuszy PZD uważam za haniebne. Natomiast to leśne towarzystwo niech sobie radzi samo, bo u nas nie będzie miejsca dla ludzi typu Klimków, Paprocki, Tomczak czy Olesiński, bo oni jako sługusy rodziny Kondrackiego i PZD niech tam szukają pomocy. GN ma kontakty z wolnymi ogrodami w całej Polsce i to my działkowcy zdecydujemy, w jakiej formie będziemy uprawiać nasze ogrody.
Jutro rusza pierwszy proces przeciwko miejscowym kacykom PZD a po nim nastąpią kolejne i trzeba zakończyć sprawę tj. rozliczyć ich i pociągnąć do odpowiedzialności."

Chciałem oddać honor RPO Panu Kochanowskiemu, który nas wspierał i to nasze zwycięstwo jest też jego zasługą, bo jego następca ta cała Lipowicz nie zrobiła nic i za to powinna zostać zdjęta z urzędu, bo jej urzędowanie jest fikcyjne i nie robi nic poza braniem publicznych pieniędzy za funkcjonowanie na urzędzie. Naruszenie prawa przez funkcjonariuszy PZD i ich wszechwładztwo było oczywiste a także brak nadzoru a ta pani to ignorowała, bo chyba była zwolennikiem PZD i z tego powodu powinna razem trafić na "śmietnik historii".

Więcej na temat PZD na stronach:
www.bezjarzmowie.info.ke/test/?p=4406
www.bezjarzmowie.info.ke/test/?p=5231
www.bezjarzmowie.info.ke/test/?p=5051
www.bezjarzmowie.info.ke/test/?p=3650
Pozdrawiam ]:->
Edytor zaawansowany
 • sibeliuss 12.07.12, 07:57
  A ja czekam na czas, gdy będę mógł pospacerować alejkami pobliskich ogródków. Póki jest to teren zamykany na kłódkę i niedostępny dla nikogo poza działkowiczami. Oficjalnie działkowcy opowiadają, że jest jak park - tak, ale chyba Natoliński, dostępny raz w roku.
  --
  W życiu wszystko jest pożyczone
 • autocash 12.07.12, 11:47
  Kto po upadku PZD będzie reprezentował działkowców?
  ---
  Wypożyczalnia samochodów w Warszawie
 • apodemus 12.07.12, 14:30
  sibeliuss napisał:

  > A ja czekam na czas, gdy będę mógł pospacerować alejkami pobliskich ogródków.

  Otóż to. Większość tzw. ogródków działkowych to ogrodzone, niedostępne slumsowiska. Moim zdaniem tereny istotne z powodów przyrodniczych bądź leżące w klinach nawietrzających powinny być przekształcone w tereny zieleni ogólnodostępnej. Zbiorowiska slumsów, zasnute dymami ze spalanych śmieci powinny zostać jak najszybciej zlikwidowane.

  --
  Było, minęło...

  Spacerkiem po Lesznie i wycieczka do Turwi
 • Gość: Kumbaka IP: *.dynamic.chello.pl 14.07.12, 13:39
  Witam po krótkiej przerwie, ale wyrok TK oznacza taką rewolucję a zarazem nasz sukces tj. GN ROD „Podzamcze, że trzeba było poświętować i oczywiście cały czas nasza inicjatywa z całej Polski przyjmowała gratulacje i wyrazy poparcia.
  Proszę Państwa ten wyrok oznacza jedno, że ta patologiczna i rasistowska organizacja przestanie wkrótce istnieć i nie ma od tego odwołania ani odwrotu. Do tego doprowadziła rodzina Kondrackiego i cała rzesza Leśnych Dziadków, którzy zamiast działać w interesie działkowców to służalczo merdali ogonkami do swoich towarzyszy partyjnych z Warszawy i nabijali im kabzę. Te dziadygi wyciągały łapy po nasze działki i mienie, donosili do nas do nadzoru budowlanego, gdzie wcześniej całe lata przymykali oko na samowole budowlane, ba sami takie same ponadwymiarowe altany budowali a ich działalność ograniczała się do zbierania składek i odpowiedniego ustawienia zebrań tak, aby utrzymać swoje stanowiska. Z organizacji społecznej zrobili zakład pracy, gdzie pobory pobiera się za nieróbstwo i właśnie taki charakter pasożytniczy przesądził o tym, że działkowcy powiedzieli dość i zaczęli działać.
  Punktem przełomowym w naszej walce z PZD było spotkanie w Warszawie, proszę zobaczyć film i tu przywołam fragment jego opisu:
  „21 października 2010 r. w Warszawie Polscy Działkowcy złożyli w Sejmie RP petycję, w której domagają się sanacji ruchu działkowego oraz likwidacji skompromitowanej organizacji Polskiego Związku Działkowców. PZD działa tylko we własnym interesie, szkodzi działkowcom i do walki z nimi wykorzystuje środki finansowe pochodzące od działkowców. Jest to niebywały skandal a zarazem haniebny proceder, który musi być natychmiast przerwany.”
  www.youtube.com/watch?v=pD-tUPNsaek
  Pogoda nam nie sprzyjała, ale otrzymaliśmy od siebie wsparcie, bo okazało się, że podobne problemy z Leśnymi Dziadkami mają działkowcy w całej Polsce. Od tego momentu działaliśmy wspólnie, wymienialiśmy się opiniami, przekazywaliśmy dokumenty i niemożliwe okazało się wykonalne i to zaprowadziło nas do zwycięstwa.
  Proszę Państwa przykre jest to, że Wałbrzych był reprezentowany tylko przez jedną naszą GN, natomiast miejscowe kacyki PZD zaciekle nas atakowały a naszego pełnomocnika za to, że domagał się audytu finansów, poprawy bezpieczeństwa w ogrodzie i sanacji ruchu działkowego bezprawnie wykluczono z samorządu ogrodniczego. Działkowca skreślono z listy PZD tylko za to, że mówił prawdę a nasze stanowisko było jasne od początku – ustawa o ROD jest niekonstytucyjna i trzeba skupić uwagę na nowych regulacjach tak, aby nasze prawa działkowców zostały wzmocnione. TK podzielił nasze racje tym samym okazało się, że ta rzesza aktywistów PZD cały czas nas działkowców okłamywała a na dodatek w imię własnych interesów straszyła emerytów, rencistów i pozostałych działkowców i wmawiano nam, że na PZD świat się kończy. To leśne towarzystwo przegrało z kretesem, ale nie przyjmuje werdyktu TK do wiadomości. Proszę przeczytać te ich lamenty na stronach PZD, gdzie do grona swoich wrogów zaliczają teraz także TK, który ich zdaniem naruszył prawo i działał wbrew Konstytucji. Śmieszne i kuriozalne jest to, że zapowiadają dalej walkę o utrzymanie swoich stołków.
  Proszę Państwa – działkowcy, trzeba ich rozliczyć i pociągnąć do odpowiedzialności i trzeba dokończyć rewolucji na działkach. Zatem konieczne jest usunięcie tego leśnego towarzystwa na „śmietnik historii”, gdzie jest ich miejsce i dlatego trzeba powołać nowe władze działkowców, które będą nas reprezentować. Oczywiście w pracach nad nowymi regulacjami będziemy uczestniczyć tj. przedstawiciele wolnych ogrodów przedstawią nowe korzystne regulacje prawne dla działkowców, ale także ważne jest to, żeby przy stole nie bruździły nam osoby z tego skansenu tj. Kondrackie, Ożegalskie, Kuliki, Ochrymiuki, Fojty itd. i podobnie w ogrodzie nie widzę tego, aby korzystne dla nas działkowców zmiany wprowadziły takie osoby jak Tomczaki, Paprockie, Klimkowy, Olesińskie, Grabasy czy Korolczuki. Trzeba to leśne towarzystwo pogonić z naszych ogrodów a wtedy będziemy mieli gwarancję, że skorzystamy na reformie ogrodnictwa i proszę takie żądania wobec nich zgłosić. Czas Leśnych Dziadków minął bezpowrotnie, ale proszę się nie dać im po raz kolejny zwieść, bo to towarzystwo nie ma za grosz honoru i samo ze stanowisk nie odejdzie, trzeba ich „wyrwać z korzeniami”. Listy tych czerwonych braci są dostępne na stronach PZD i stronach ogrodu i proszę je skopiować, bo to właśnie konkretnie te osoby działały na naszą szkodę.:
  www.rodpodzamcze.hb.pl/wladze/wladze.html
  To tyle na początek a teraz kilka informacji i odpowiedzi.
  Proszę Państwa PZD jest tworem niekonstytucyjnym i z tego powodu nasza ekipa wstrzymała się od finansowania tego towarzystwa wzajemnej adoracji, bo pieniądze te są przeznaczane na walkę z działkowcami. GN apeluje do działkowców zwłaszcza tych, którzy mają zaległości w płaceniu składek, bo na polecenie Tomczaka (LSD) oni wysyłają ponaglenia, straszą pozbawieniem prawa uprawiania ogrodu itd. – proszę tych zaległości nie regulować a przede wszystkim nie zdawać działek i spokojnie czekać na ich koniec. GN i nowe władze ogrodu od nowa uregulują i wyjaśnią te sprawy.
  Tak proszę Państwa oni wykorzystują nasze składki na walkę z działkowcami i naszymi pieniędzmi płacą adwokatom, radcom prawnym, aby ich obronili przed pociągnięciem do odpowiedzialności. Podam przykład z ROD „Podzamcze w Wałbrzychu, gdzie patologiczny zarząd bezprawnie pozbawił działkowca prawa do swojego ogrodu, te śmieszne komisje rozjemcze, gdzie urzęduje głównie partyjne towarzystwo i poplecznicy podtrzymały to bezprawie i tu na szczególne wyróżnienie zasługuje aktywistka i ulubienica Kondrackich Olga Ochrymuik przewodnicząca Krajowej Komisji Rozjemczej PZD, która miała także klapki na oczach i nie dostrzegła bezprawia działaczy PZD, bo sądzono działkowca, który miał rację i który prawidłowo przewidział orzeczenie TK. Ta sprawa zawisła w sądzie i toczy się w Sądzie Okręgowym w Świdnicy, gdzie zarząd, który wcześniej był tak pewny swojej decyzji, ale przed sądem spanikował i ustanowił pełnomocnika radcę prawnego, aby ich obronił.
  Ten dobitny przykład pokazuje, że działacze PZD wykorzystują nasze składkowe pieniądze na walkę z działkowcem i tu głównie chodzi o to, aby uchylić się od odpowiedzialności. GN apeluje do działkowców z ROD Podzamcze, aby ich za to rozliczyć. Budżet naszego ogrodu nie przewiduje takich wydatków, aby prowadzić za nasze pieniądze walki z działkowcami a ponadto to oni tj. Paprockie, Klimkowy, Rudnickie, Olesińskie, Terechy itd., czyli aktywiści PZD doprowadzili do tej sprawy i teraz niech zapłacą za nią z własnej kieszeni. Przebieg tej sprawy będzie dokładnie relacjonowany i pokażemy Państwu skalę ich draństwa. Przesłuchiwani będą Kulik, Klimków i Dębczak, a więc osoby odpowiedzialne, które mogły temu konfliktowi zapobiec.
  Pozdrawiam ]:->
 • Gość: aron IP: *.paradowski.pl 15.07.12, 05:50
  dokładnie, marchewka wyrośnie też w Hrubieszowie. w Warszawie potrzeba więcej banków i ogrodzonych osiedli.
 • Gość: Kumbaka IP: *.dynamic.chello.pl 05.10.12, 21:28
  GN Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Podzamcze” w Wałbrzychu przesyła do działkowców orędzie tj. VIII Komunikat, z którego treści wynika apel do delegatów na X zjazd PZD, aby otworzyli szeroko drzwi dla sanacji polskiego ruchu działkowego. Po pierwsze konieczne jest usunięcie ekipy prezesa Eugeniusza Kondrackiego, która kompromituje działkowców i ewidentne jest to, że „Leśne Dziadki” nie są w stanie podjąć wyzwań, które obecnie stoją przed polskim ruchem działkowym. Drugim ważnym zadaniem dla wym. delegatów jest powołanie zespołu, który będzie reprezentował PZD przy pracach nad nowymi przepisami. Jest to o tyle istotne, bo obecna patologiczna ekipa ma na celu jedynie obronę struktury i swoich przywilejów, natomiast nie jest zainteresowana postulatami działkowców i z tego powodu będą blokować proces zmian, aby je opóźnić, co w konsekwencji może mieć fatalne skutki dla działkowców. Niezależne ogrody, stowarzyszenia i grupy działkowców wypracowały już nowe uregulowania prawne i wystarczy je zaakceptować i poprzeć, ponieważ spełniają postulaty działkowców i polski ruch działkowy uzyska trwałą podstawę prawną nie tylko do funkcjonowania, ale przede wszystkim zyska szansę na rozwój. Wybierzmy działkowców, którzy nie są związani z tą patologiczną ekipą, aby nasza reprezentacja była wiarygodna i otwarta na nieuchronne zmiany. Trzecim postulatem GN jest powołanie likwidatora PZD, który zabezpieczy nasze działkowe pieniądze, które powinny zostać rozdysponowane na potrzeby powstających Wspólnot Ogrodowych i modernizację ogrodów. Realizacja tego postulatu jest bardzo ważna, ponieważ jego pominięcie oznaczać będzie utratę tych środków, które zapewne w konsekwencji trafią na konta Leśnych Dziadków pod pretekstem rzekomej walki o prawa działkowców.
  X zjazd PZD powinien być ostatnim, który jednocześnie otworzy nową kartę i perspektywę na rozwój polskiego ruchu działkowego. Proszę o tym pamiętać i proszę zwrócić polskim działkowcom prawo do stanowienia o swoich ogrodach i przywrócić im status i honor gospodarza.
  Poniższą ulotkę proszę doręczyć wszystkim delegatom na X ostatni zjazd PZD.
  W załączeniu uprzejmie przesyłamy kolejny biuletyn z Zielonej Doliny.
  Z działkowym pozdrowieniem GN ROD „Podzamcze”

  VIII Komunikat Grupy Niezależnej ROD „Podzamcze”
  11lipca br. TK przesądził o likwidacji PZD. System zarządzania polegający na straszeniu działkowców odebraniem im działek, używaniu Bojówkarzy, oszukiwaniu i ukrywaniu wyników finansowych a także na nepotyzmie, kolesiostwie Leśnych Dziadków upadł na ich własne życzenie, ponieważ tępa obrona monopolu i ich frazesy były nie do przyjęcia. Odpowiedzialność za taki stan rzeczy ponosi ekipa obecnego prezesa PZD E. Kondrackiego i jego klakierów tj. W. Kulika, O. Ochrymiuk, M. Fojt, J. Paprockiego, M. Klimków, Z. Tomczaka (SLD) itd. Ta skompromitowana grupa nie przyjęła wyroku TK do wiadomości i dalej chce blokować konieczne zmiany oraz żerować na działkowcach a przede wszystkim wyprowadzić nasze pieniądze do prywatnej fundacji, czy stowarzyszenia. GN ROD „Podzamcze”, która brała aktywny udział w obaleniu patologicznego monopolu PZD apeluje do działkowców, aby zabezpieczyć nasz majątek w ogrodach oraz aby ustanowić likwidatora PZD, który ochroni kasę działkowców przed jej grabieżą. Na kontach związku jest około 100 mln. PLN i te pieniądze powinny trafić do ogrodów na wsparcie powstających Wspólnot Ogrodowych i modernizację ogrodów. 6 października br. odbędzie się X zjazd i celem aktywistów PZD jest utrzymanie struktury (stołki) i obrona swoich przywilejów. GN apeluje do delegatów, aby wybrać nową delegację, która będzie reprezentować interesy i zadba o prawa działkowców przy pracy nad nowymi przepisami. Projekty ustaw są gotowe, wypracowane wcześniej i wystarczy je tylko zaakceptować i działkowcy uzyskają trwałą podstawę do funkcjonowania swoich ogrodów. Sanacja ruchu działkowego w Polsce jest faktem i lawinowo powstają wspólnoty ogrodowe, stowarzyszenia, które odcinają się od PZD i działkowcy przejmują ogrody, jako ich gospodarze. Brawo!
  Wracając do spraw ROD „Podzamcze”, tu GN odniosła kolejny sukces, albowiem udało się zlikwidować nielegalną spalarnię śmieci w ogrodzie i teraz śmieci są segregowane i wywożone, a nie jak wcześniej spalane w nocy w ogrodzie. GN nadto informuje, że zarząd ogrodu podjął decyzję o finansowaniu z kasy ogrodu radcy prawnego w procesie, który wytoczył zarządowi działkowiec, za bezprawne pozbawienie prawa do użytkowania działki, co stanowi naruszenie przyjętego przez Konferencję Ogrodu preliminarza wydatków ROD. Jest to ewidentne marnotrawstwo, ale także nadużycie, bo oni wykorzystują pieniądze działkowców do obrony swoich interesów. W tym procesie M. Klimków odmówiła ujawnienia swoich apanaży, jakie otrzymuje z kasy PZD, a nadto oświadczyła, że uchwała o skreśleniu nie była przygotowana wcześniej tylko rzekomo delegaci domagali się skreślenia działkowca. Przebieg tego procesu zostanie ujawniony w Internecie, po to, aby pokazać zakłamanie i hypokryzje Leśnych Dziadków. To pokazuje również, na co oni wydają nasze pieniądze - na walkę z działkowcami i obronę likwidowanego PZD, natomiast ogród nadal nie jest zabezpieczony, dalej jest dewastowany, ale na ten cel rzekomo nie ma pieniędzy.
  Leśne Dziadki go home! Działkowicze zakładajmy „Wolne ogrody”!
  Nasz adres: rodpodzamczegn@wp.pl GN ROD „Podzamcze”
  You Tube: RealizacjaDemokracji. Międzynarodowy Portal Humanistów: Bezjarzmowie
  Proszę rozpowszechniać ulotkę wśród działkowców i naszych zwolenników.
  Pozdrawiam ]:->
 • bomamcoco 06.10.12, 09:12
  Skoro "ogrodzone i niedostępne" to skąd pewność,że "slumowiska",skoro nie można tam wejśc?Czy ogrodzone i niedostępne przez to osiedla to też slumowiska i wylęgarnia patologii?
  --
  Albo My Ich
  Albo Oni Was
 • kumbaka 06.10.12, 21:56
  GN ma dla Państwa hit X zjazdu PZD – proszę obejrzeć to zdjęcie:
  img267.imageshack.us/img267/8711/klimkwialkohol.jpg
  Dzień Działkowca = alkoholowa balanga i o tym proszę przeczytać w naszym kolejnym komunikacie, który był doręczony delegatom na X ostatni zjazd PZD. Ten news i zdjęcie zawdzięczamy prezesowi ROD J. Paprockiemu, który udostępnił nam to rewelacyjne zdjęcie – Leśna Babka wyraźnie zamroczona w otoczeniu butelek z alkoholem – Jachu wielkie dzięki!

  IX Komunikat Grupy Niezależnej ROD „Podzamcze”
  News! Trwa X ostatni zjazd PZD – prezes E. Kondracki przedstawił projekt ustawy o ROD, który odrzuca możliwość likwidacji Związku, tym samym podważa wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 11 lipca 2012 r. – uraaaa! Stołki i kasa dla Leśnych Dziadków są ważniejsze od losu ROD.
  Taki projekt jest pozbawiony szans na realizację i jego miejsce to Matrix. Wracając do spraw ROD „Podzamcze” to 22 września 2012 r. działacze PZD urządzili sobie tradycyjny Dzień Działkowca, która to uroczystość była zamknięta i wstęp mieli tylko aktywiści oraz ich poplecznicy. Poniżej przedstawiamy zdjęcie z tej imprezy:
  img267.imageshack.us/img267/8711/klimkwialkohol.jpg
  Leśne Dziadki urządzili sobie libację alkoholową finansowaną z kasy działkowców. Na stole znajdują się 2 butelki wódki, koniak, likier oraz 2 piwa – zakąska słaba. Przy stole sami aktywiści: gość honorowy sekretarz Okręgowego Zarządu Sudeckiego w Szczawnie-Zdroju i delegat na X zjazd M. Klimków, zastępca prezesa R. Janik, chwilowo bez funkcji R. Kukla, oraz znany ogrodowy bojówkarz do zadań specjalnych. Widoczne zamroczenie alkoholowe oraz styl imprezy pozostawiamy do oceny samych działkowców z tego ogrodu, którzy zdecydują, czy tak powinien wyglądać Dzień Działkowca i czy z kasy ROD mają być finansowane balangi?
  Leśne Dziadki go home! Działkowicze zakładajmy „Wolne ogrody”!
  Nasz adres: rodpodzamczegn@wp.pl GN ROD „Podzamcze”
  You Tube: RealizacjaDemokracji. Międzynarodowy Portal Humanistów: Bezjarzmowie
  Jakie wynikają z tego wnioski: pierwszy jest taki, że Leśne Dziadki sami świętują Dzień Działkowca i dobrze się bawią na koszt działkowców. Drugi wniosek: X zjazd PZD obnażył prawdę o Leśnych Dziadkach, którzy mają cały czas jeden i ten sam cel, bronić stołków i kasy, natomiast działkowcy są traktowani przedmiotowo, aby ten cel osiągnąć. Kondracki i jego poplecznicy przedstawili nierealny projekt ustawy o ROD, który nie uwzględnia orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego i ich celem jest tylko blokowanie nieuniknionych zmian i odwleczenie ich w czasie. Taki scenariusz jest bardzo niekorzystny, zwłaszcza dla tych ogrodów, które poprzez układy i kolesiostwo związane są ze strukturami PZD. Przykładem jest tu ROD Podzamcze, gdzie prezes, Klimków i Kuriata mają stołki w zarządzie ROD, ale także w sudeckim zarządzie okręgowym i im bardziej zależeć będzie na utrzymaniu stołków niż na przyszłości naszego ogrodu. Proszę przekazywać nasze komunikaty do wiadomości wszystkim zainteresowanym działkowcom i nie tylko z naszego ogrodu. Rzetelna informacja przyczyni się do sanacji ruchu działkowego i nie będziemy tracić cennego czasu.
  Pozdrawiam ]:->
 • kumbaka 15.10.12, 22:22
  Mój nowy post:
  Kondracki i jego czerwona ekipa przygotowali nowy projekt ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych, którego celem jest ominięcie wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 11 lipca 2012 r., który przesądził o likwidacji monopolu Polskiego Związku Działkowego, jako organizacji przymusowej.
  Celem tego projektu jest utrzymanie dotychczasowej struktury i dalsze pasożytnictwo nad działkowcami. Oczywiście jest to projekt nierealny, niepoważny, ale może zaszkodzić w tym sensie, że aktywiści PZD będą go zajadle bronić, tym samym będą blokować i utrudniać uchwalenie nowych przepisów, co może okazać się zgubne dla przyszłości wielu ogrodów. Proszę zobaczyć jak wygląda ten projekt: ROD prowadzony jest przez stowarzyszenie ogrodowe. Działkowcy jak zwykle mają niewiele praw za to stowarzyszenie ogrodowe uchwala regulaminy, przydziela działki, ustala opłaty, a nawet w drodze procesu może zlicytować działkowca itd. Ale najlepsze jest na końcu, gdzie w art. 58 stwierdza się, że Polski Związek Działkowców staje się stowarzyszeniem ogrodowym, rodzinne ogrody działkowe oraz terenowe jednostki PZD stają się terenowymi jednostkami organizacyjnymi stowarzyszenia ogrodowego i zachowują prawa i obowiązki nabyte wcześniej –
  czyli nic się oprócz nomenklatury nie zmieniło mamy nadal monopol PZD i poddaństwo działkowców. Faktycznie stworzono możliwość secesji, ale tylko iluzoryczną, bo cała dotychczasowa struktura PZD taką możliwość wyklucza i będzie blokować takie uchwały. Wniosek jest, więc taki, że projekt leśnej braci jest absurdalny, bo jest sprzeczny z cyt. wyrokiem TK, ale także jest wykluczony z tego powodu, że narusza konstytucyjną zasadę wolności zrzeszania się, bo tu ustawodawca powołuje ogólnopolskie stowarzyszenie, pomijając wolę obywateli. Właściwie skomentował to Pan Dobiesław Wieliński, który na fejsie napisał tak: „Projekt nowej ustawy o PZD wg czerwonego księcia Kondrackiego. Należy ustawą powołać PZD w charakterze ogólnopolskiego stowarzyszenia. hahahaha, powołać decyzją odgórną. Panie Kondracki, gdzie Pan żyje.”
  Z powyższych względów projekt Leśnych Dziadków nie zasługuje na uznanie i z tego powodu proszę nie podpisywać się pod tym projektem, tym samym środowisko działkowców uniknie kolejnego blamażu, ale także nowe regulacje prawne korzystne dla działkowców zostaną uchwalone w terminie.
  W Polsce lawinowo powstają wolne ogrody, działkowcy tworzą w tym celu organizacje pożytku publicznego, ale za to w Wałbrzychu mieście specjalnej troski towarzysze mają się dobrze i wychwalają działania Rady Krajowej PZD i jak za dawnych lat ślą podziękowania za ten projekt ustawy, za niezłomne wzmagania, nieustępliwość w walce o zachowanie PZD itd. L. Walewska, W. Reszel, K. Kot i J. Bojor dziękują radzie krajowej PZD, prezesowi E. Kondrackiemu, ale także proszą, aby im służyli nadal. Tutaj przypomnę, że wym. prezes pełni swą funkcję 31 lat i twierdzi, że został wybrany demokratycznie. Panie Kondracki „kończ Waść, wstydu oszczędź!” Demokracja polega na tym, że obowiązuje kadencyjność władz a nie dożywotnia scheda.

  polscott24.com/jedni-dzialkowcy-obraduja-inni-pija/#comment-27553
  Pozdrawiam ]:->
 • Gość: norwid IP: *.biol.uw.edu.pl 26.12.12, 09:58
  Ogrody działkowe,ich historia,rola jaką pełnią w życiu ludzi,czy miast -na terenie których się znajdują -to piękny i ważny element życia ludzi.Ale -z drugiej strony -to co dzieje się w tych ogrodach,jak są zarządzane,ile w tym patologii,brak należnego nadzoru władz PZD -to druga,kryminogenna strona tego "medalu".Jestem działkowcem warszawskiego ROD "Cyklamen" Swoją działkę nabyłem w 2011r.Takie kryminalne patologie,jakie uprawia tam zarząd ogrodu -w głowie mi się nie chcą pomieścić!Działkowcy w większości nie interesują się tymi sprawami!Nie mają pojęcia jak są okradani przez członków zarządu!Zarówno statutem,jak i przepisami regulaminu -zarząd ogrodu się nie przejmuje!Robi co chce i jak chce!Dociekliwym działkowcom niszczy się działki,wybija okna i pali altany działkowe!Żadne szczeble PZD nie interesują się tymi patologiami,w zwalczaniu ich -nie chcą pomagać! Ale w naszym ogrodzie -grupa aktywnych,uczciwych działkowców powiedziała DOŚĆ!Wyrzuciliśmy prezesa,skarbnika,sprawę oddaliśmy do prokuratury!Chcemy uzdrowić sytuację,poprawić atmosferę,nie pozwolimy dłużej zarządowi na okradanie nas z pieniędzy,które płacimy na rzecz naszego ogrodu! Wiem,że w innych ogrodach też nie jest dobrze!Działkowcy -powinniśmy się zaktywizować i położyć natychmiastowy kres patologiom uprawianym przez pijacko-złodziejskie zarządy ogrodów! Zapraszam do kontaktu w sprawach naprawy sytuacji w ogrodach PZD.Kontakt: e-mail jacek.mackowiak5@wp.pl.
  Ps:w naszym ogrodzie,przez cały sezon nikt nie słyszał o nowym,obywatelskim projekcie ustawy!Dlaczego więc teraz słyszę,że to jest oddolny projekt popierany przez działkowców??!
 • Gość: Kumbaka IP: *.dynamic.chello.pl 05.01.13, 16:42
  Zapraszam na forum do Olsztyna, gdzie post dodała Pani Grażyna Piszczoła weteranka walcząca z tą patologią tj. PZD:

  forum.gazeta.pl/forum/w,64,109437659,141540424,Re_Likwidacja_PZD_przesadzona.html
  Pozdrawiam ]:->
 • Gość: Kumbaka IP: *.dynamic.chello.pl 11.01.13, 17:35
  Zapraszam na forum do Olsztyna, gdzie jest zamieszczony mój nowy post. Proszę przekonać się jak oni fabrykują nasze poparcie dla tego śmiesznego rzekomo obywatelskiego projektu o działkach:
  forum.gazeta.pl/forum/w,64,109437659,141705125,PZD_go_home_.html
  Pozdrawiam ]:->
 • kumbaka 07.02.13, 22:52
  Zapraszam do zapoznania się z moim nowym postem z forum w Wałbrzychu i Zielonej Górze:
  "Zapraszam Państwa do zapoznania się z naszym wałbrzyskim forum, gdzie bardzo blisko jesteśmy celu tj. likwidacji tej patologii i rozliczeniu Leśnych Dziadków.
  Podaję link do forum:
  forum.gazeta.pl/forum/w,168,135091044,,ogrodki_dzialkowe.html?v=2
  Dowiecie się Państwo dużo różnych ciekawych rzeczy, ale tam również publikujemy nasze osiągnięcia, oto przykład:
  img267.imageshack.us/img267/8711/klimkwialkohol.jpg
  To jest nasz partyjny aktyw tj. jest to zdjęcie z alkoholowej libacji, która zorganizowana byłą zamiast dnia działkowca dla działkowców z naszego ogrodu, a ta zamroczona alkoholowo to aktywistka członek zarządu ROD a jednocześnie sekretarz OZS PZD i delegat na zjazd, gdzie bez naszej akceptacji przyjęto ten śmieszny projekt rzekomo obywatelski a faktycznie PZD-bis bez szans na powodzenie.
  Dzisiaj w naszym ogrodzie miała miejsce fala włamań, i proszę zobaczyć kilka przykładów:
  img138.imageshack.us/img138/5847/20130207121641.jpg
  img707.imageshack.us/img707/7106/20130207121808.jpg
  img41.imageshack.us/img41/745/20130207122130.jpg
  img202.imageshack.us/img202/294/20130207122358.jpg
  img339.imageshack.us/img339/9793/20130207122548.jpg
  img593.imageshack.us/img593/9010/20130207122721.jpg
  img843.imageshack.us/img843/8687/20130207124750.jpg
  img842.imageshack.us/img842/2199/20130207122025.jpg
  Pracuję teraz nad materiałem filmowym i trzeba opracować wniosek do prokuratury o ściganie sprawców tj. funkcjonariuszy PZD, którzy nie dopełnili obowiązku zabezpieczenia ogrodu i policji, którzy przyjechali na interwencję po 1.5
  godziny od zgłoszenia i złodzieje zdążyli uciec. Film będzie dostępny na naszym forum, ale także na naszym koncie w serwisie You Tube „RealizacjaDemokracji” i proszę tam zajrzeć.
  Polecam także forum w Olsztynie:
  forum.gazeta.pl/forum/w,64,109437659,141731866,PZD_juz_na_komposcie.html
  w Warszawie: forum.gazeta.pl/forum/w,51,137356429,141347080,Re_Ostatni_zjazd_PZD.html
  Zapraszam także do obejrzenia cyklu filmów dot. Zielonej Doliny, którego autorem jest redaktor Dobiesław Wieliński:
  www.youtube.com/watch?v=YWAPlmiGts4
  www.youtube.com/watch?v=nmj0nLIQaL8
  www.youtube.com/watch?v=kEV55V6G-5w
  www.youtube.com/watch?v=73WSoMb8trw
  www.youtube.com/watch?v=K-Fpkkyf69U
  www.youtube.com/watch?v=88ka1osuhSs
  www.youtube.com/watch?v=hGA1mZqPbGs
  www.youtube.com/watch?v=nGPtAH6m3KI
  Zapraszam również na stronę wolnego ogrodu w Pyrzycach:
  www.stowarzyszenie-zieleniec.za.pl/co-b-dzie-dalej---z-dzia-kami.html
  I to na razie tyle. Proszę Państwa Leśnych Dziadków trzeba pogonić z naszych ogrodów a następnie sprawdzić dokumentację i rozliczyć ich. Wkrótce się odezwę a jak ktoś ma chęć do nas napisać to podaję adres:
  rodpodzamczegn@wp.pl"
  W Wałbrzychu z powodu braku zabezpieczenia ogrodu tj. nieróbstwa Leśnych Dziadków doszło do dewastacji kilkudziesięciu ogrodów i mam nadzieję, że tym razem prokuratura weźmie się za nich, bo straty działkowców są poważne.

  Pozdrawiam ]:->
 • Gość: działkowiec IP: *.ssp.dialog.net.pl 06.03.13, 21:18
  Napisz jeszcze ile ukradł ci zarząd i jak to zrobił i dlaczego jako okradziony nie oddałeś sprawy do sądu. Tak się załatwia sprawy, a nie tak jak ty. Piszesz pierdoły, nie podajesz żadnego dowodu. Chyba tylko pieniaczyć się chcesz.
 • Gość: okradziony IP: *.warszawa.vectranet.pl 04.04.13, 15:56
  Mnie osobiście,na tzw."dzień dobry" -kiedy przejąłem działkę,zarząd ogrodu okradł na ponad 300zł(żle naliczane opłaty).Po kilku miesiącach udowadniania i przekonywania,że naliczają opłaty nieuczciwie -zwrócili mi pieniądze z nienawiścią w oczach!
  A ogólniej -na ogród liczący 170 działek -zarząd okrada działkowców na ok.40.000zł rocznie!
  To zostało policzone - a sprawę,oczywiście skierowaliśmy -nie do sądu,a do prokuratury.A że i w tej materii sprawiedliwość jest nierychliwa -więc cierpliwie czekamy!
  Nie wiem -czy zadowoliłem tą odpowiedzią "działkowca" -czy raczej bardziej wkurzyłem!!
 • Gość: Ania IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.07.13, 16:46
  Subsydrialny akt oskarżenia, proszę mi pomóc.
  Prokuratura umorzyła postepowanie przeciwko Zarządowi za okradanie członków, oszustwa itp. Nieprawidłowo prowadzona gospodarkę finansową. Co zrobić dalej. Organa do walki z przestepczością im sprzyjają.
  Policja zobligowala ich do dostarczenia materiały dowodowe do dnia 23. maja następnego dnia prokurator umarza II raz postępowanie. Dostarczone dokumenty to 3 dobre segregatory. Jednym słowem mamy wyjatkowo uzdolnionych ludzi.
 • kumbaka 10.02.13, 21:54
  To jest mój post z forum we Wrocławiu:
  forum.gazeta.pl/forum/w,72,142286171,142445916,Re_PZD_go_home_.html
  Jasiek hola hola z tym przeznaczaniem naszych ogrodów pod budowę byle czego, bo idea ogrodów działkowych jest ze wszelkich miar niebagatelna i zasługuje na uznanie. Jeśli chodzi o pogonienie z ogrodów pzd tj. patologicznej struktury to masz rację trzeba to szemrane towarzystwo odsunąć od naszej działkowej kasy i rozliczyć.
  Kolego to, że mnie na forum wałbrzyskim atakują to normalne, bo odstawienie od koryta bardzo boli, poza tym te metody socjotechnicznej manipulacji w tym przypadku stygmatyzacji są znane i wiadomo jak działała sb-cja, która w różny sposób dyskredytowała opozycję. Masz rację, że atmosfera i styl działania leśnych ludków przypomina „stan wojenny” po pierwsze, dlatego, że pzd w ich wydaniu ma charakter paramilitarny, ponieważ posługują się bojówkarzami, którzy są dyspozycyjni i mogą ci np. spalić altanę, zablokować wejście na zebranie albo oczernić w ogrodzie. Poza tym często są to różnego rodzaju funkcjonariusze tj. byli milicjanci, prokuratorzy, czy stalinowscy sędziowie tudzież wojskowi i tu podam przykład. Pułkownik Z. Śliwa jest prezesem rod im. Armii Wojska Polskiego w Poznaniu, a także prezesem Okręgowego Zarządu PZD w Poznaniu, ale także jest członkiem prezydium krajowej rady PZD. Tutaj nawet nie ma zastosowanie zasada wash & go tylko Tri-To-Go. To jest chore, bo to przekreśla nadzór wewnętrzny.
  Taki patologiczny układ nie jest przypadkowy, bo dożywotność i podwójne czy nawet potrójne stanowiska służą zapewnieniu dostępu do kasy działkowców, ale także chronią przed ujawnieniem informacji o lewych interesach. Wiadomo, że działacze pzd się przed działkowcami nie rozliczają i także rada krajowa nie ujawnia swojego budżetu, a nawet bilans finansowy nie jest znany w KRS. Właśnie rzekoma walka o zachowanie struktury ma taki cel, aby uniemożliwić nadzór i dostęp do dokumentów. Oczywiście nielegalne przepływy finansowe są i są powołane spółki i tu jestem pewien, że działkowcy nic o tym nie wiedzą, ba nawet nie domyślają się, że za ich składkowe pieniądze finansowane były jakieś inwestycje, budynki, czy inne, które powstały za kasę działkowców, natomiast faktycznie w księgach wieczystych mają konkretnych właścicieli, którzy np. czerpią korzyści z najmu, dzierżawy itd. To wszystko wyjdzie na jaw, jak leśne dziadki stracą stanowiska i nowe zarządy dokonają bilansu otwarcia. Jednak dzisiaj służę przykładem i zacznę od samej góry:
  Eugeniusz Kondracki prezes po wsze czasy i warto przypomnieć ile zarabiał na pół etatu kilka lat wcześniej: 8,5 tys. PLN.
  www.fakt.pl/Dzialkowcy-Wasz-prezes-zyje-jak-krol-,artykuly,47516,1.html
  To jest pierwsze pół etatu, ale ma też drugie, również stanowisko prezesa:
  www.imsig.pl/pozycja/2005/135/KRS/68833,DOM_DZIA%C5%81KOWCA_POLSKIEGO_SP%C3%93%C5%81KA_Z_OGRANICZON%C4%84_ODPOWIEDZIALNO%C5%9ACI%C4%84
  miejsca.warszawa.gazeta.pl/miejsca_warszawa/161225595/Dom+Dzia%C5%82kowca+Polskiego+sp.+z+o.o./miasto-Warszawa/p/
  Mamy, więc do czynienia z pracusiem, ale czy ktoś z Państwa słyszał o takiej instytucji jak Dom Działkowca Polskiego? Nie? To podaję informację, że 100 % udziałów ma tutaj pzd a kapitał bilansowy to 3 mln. PLN. Tam prezesem jest także Antoni Kostrzewa i to nazwisko również jest jakoś mi bliskie i również pasuje do leśnego dziadka.
  To oczywiście nie koniec, bo ten tuptuś ma jeszcze trzecie pół etatu:
  www.krs-online.com.pl/wydawnictwo-dzialkowiec-sp-z-o-o-krs-9859.html
  Kondracki Eugeniusz Antoni – prezes zarządu i Kondracka Magdalena – prokurent i trzeba dodać, że bardzo zdolna i przedsiębiorcza córka prezesa.
  Kopiemy dalej, bo interesuje nas struktura:
  www.dzialkowiec.com.pl/wydawnictwo/struktura
  Mamy, więc, córka prezesa wcześniej prokurent i dodatkowo pani dyrektor – gratulujemy a nasz bohater prezes Gienek to nie tylko prezes, ale także przewodniczący kolegium wydawniczego – też gratulujemy, bo jak na Wiatyka 4 razy pół etatu daje w sumie dwa pełne etaty to nieźle a nie należy zapominać, że jest to biedny emeryt, który musi na działce uprawiać marchewkę, aby związać koniec z końcem. Tak przypuszczam, że lekko 30 tys. to wyciąga i na tym nie koniec, bo do kasy rady krajowej rocznie wpada 80 mln. PLN i gdzieś te pieniądze trzeba wydać, a na działki tj. na modernizację wydawano dotąd rocznie aż 2 miliony. Pozostałe pieniądze krążą, wprowadza się w ruch, bo pieniądz robi pieniądz i tak z każdym obrotem nabierają one większej prędkośći i z czasem dorównują tej w LHC (zderzacz hadronów) i w pewnym momencie nie można już powiedzieć, gdzie one są, zamieniają się, bowiem w bozon Higgsa, tzn. mają masę, ale jej jednocześnie nie mają i ekonomia zmienia się w mechanikę kwantową, bo konta wykazują, że kasa jest jednocześnie w dwóch a nawet w trzech miejscach i to jednocześnie. Tego nie da się rozgryźć, bo to wie tylko nasz bohater a przypuszczam, że prędkości są tu takie, że i on do końca nie wie, co i jak. Pewne jest to, że po likwidacji tej patologicznej struktury trzeba będzie ten bajzel posprzątać, ale przypuszczam, że wym. koteria oraz pułkownik krzywdy nie da sobie zrobić. W gorszej sytuacji będzie rzesza popleczników, którzy ślepo wierzyli i zajadle bronili interesów tej kliki i ich mecenasi, bo na ich konto a jednocześnie na szkodę działkowców pracuje cała rzesza prawników.
  Jaka z tego wynika konkluzja, że należy bezwzględnie wstrzymać się z wpłatami na rzecz wspierania tego klanu i równie bezwzględnie zadbać o to, aby dane osób, które podpisały ten rzekomy projekt obywatelski nie trafiły na listy poparcia LSD i PSL. Pieniądze działkowców są marnowane, a nadto wydawane do walki z działkowcami i trzeba leśnych dziadków odseparować od kasy działkowców i to będzie na nich skuteczny lek i w taki prosty sposób możemy się ich pozbyć.
  Z tego wynika jeszcze jedna konkluzja, a mianowicie osoby uczciwe, które do tej pory w dobrej wierze zajmowały jakiekolwiek stanowiska w pzd powinny niezwłocznie złożyć rezygnacje, ponieważ to odium może być również ich udziałem. To na razie tyle, a w kolejce do publikacji mam dwa dokumenty (30 stron) i wiele ciekawych informacji, tak więc zapraszam do śledzenia tego wątku.
  Pozdrawiam ]:->
 • kumbaka 12.02.13, 23:29
  News! Witam i zapraszam na mój post zbiorczy, w którym postaram się odpowiedzieć na pytania zawarte w różnych wątkach, ponieważ uważam, że należy informować działkowców na możliwie szeroką skalę tym samym edukować a to będzie gwarancją na to, że poradzimy sobie z armią leśnych dziadków i zaordynujemy im kompostowanie po wsze czasy.
  Zacznę jednak od zaproszenia Państwa do obejrzenia kolejnego filmu, który pokazuje dewastację ogrodu ROD „Podzamcze” w Wałbrzychu, jako skutek zaniedbań w zabezpieczeniu ogrodu i chodzi tu o nieróbstwo działaczy PZD.
  www.youtube.com/watch?v=WTebKMkEG0M
  Ten film zostanie jutro przekazany do prokuratury z wnioskiem o ściganie sprawców oraz do sądu, gdzie toczy się sprawa z powództwa działkowca przeciwko PZD.
  Tak na marginesie zwracam się z apelem do działkowców, o udzielenie informacji na temat samochodu osobowego tj. zielonego Tico (numery rejestracyjne), bo być może jego właściciel jest zamieszany w sprawę wym. dewastacji. Oczywiście szkoda mi czasu, aby coś tu analizować, bo sprawa jest oczywista, leśne dziadki i ta cała struktura jest nieprzydatna i powinna zostać jak najszybciej zlikwidowana, a ogrody powinny wrócić we władanie działkowców i oni sami zdecydują jak je zabezpieczyć, we własnym zakresie, czy wynająć odpowiedniego administratora, który zrobi w tym zakresie porządek. A teraz postaram się odpowiedzieć na liczne pytania kierowane pod naszym adresem na różnych forach i zgłaszane pocztą elektroniczną, ale na początek jedna uwaga, bo kilka dni wcześniej skierowaliśmy do sądu i min. do posłów pismo liczące 14 stron, z przywołaniem kilkudziesięciu innych dokumentów, publikacji, zdjęć itd. i będziemy sukcesywnie ten dokument publikować i komentować i właśnie tam znajdzie się szereg informacji i odpowiedzi na nurtujące Państwa pytania, czy kwestie. Tak, więc proszę poczekać. Mona witaj i pozdrawiam, cieszę się, że możemy Cię tu gościć, bo myślałem, że już odpuściłaś sobie temat tej leśnej braci, ale skoro jesteś to zaraz po rozesłaniu postów na poszczególne fora prześlę ci kolejne pismo procesowe dot. znanej Ci sprawy. Wyobraź sobie, że sprawa ta toczy się nadal i końca nie widać, bo Kulik już 3 razy nie stawił się na rozprawę i dziwne jest to, że mimo widocznego faktu lekceważenia sądu to nie został jeszcze ukarany za niestawiennictwo, ale nam się już nie śpieszy, bo czas gra na naszą korzyść. Jak widzisz pracuję i prowadzę wątki w wielu miejscach, ale także zakładam wolne ogrody, pomagam w tworzeniu stowarzyszeń ogrodowych i co najważniejsze budzę w działkowcach motywy do samodzielnego myślenia i działania na rzecz uwolnienia polskiego ruchu działkowego od tego pasożyta, który żerował na nas i szkodził nam. Mam też radochę, bo pokazuję tą patologię, tępotę działaczy z najwyższego szczebla i widzę skuteczność mojego działania, bo aktywistów ubywa z dnia na dzień i przyjdzie czas, że będą się po mysich norach chować. Mona jak widzisz nadal atakują mnie i próbują uwłaczać i jak pojawiają się przymiotniki to wiem, że mój ostatni post był celny i trafiony. Ostatnio napisałem o spółkach i lewych interesach funkcjonariuszy PZD i od razu aktywistom nerwy puściły. PZD posiada 100 % udziałów min. w Wydawnictwie Działowiec, ale nie podałem, że jest to spółka z o.o. o kapitale bilansowym 11 mln. PLN. Zupełnie przyzwoicie, ale na tym nie koniec, bo tych lewych interesów jest, co niemiara i wkrótce będziemy również o tym działkowców informować. Proszę Państwa dopiero jak leśne dziadki stracą stanowiska i będziemy mieli wgląd w dokumentację będą wychodziły kolejne „kwiatki” i przekonacie się, jak była prowadzona gospodarka naszym mieniem działkowym, kto jest właścicielem domów działkowca, a kto czerpał tam zyski z dzierżawy, wynajmu itd. Już teraz apeluję do nowych stowarzyszeń, aby mieli to na uwadze i proszę nie zapominać o przejrzeniu ksiąg wieczystych, aby nie było później niemiłych niespodzianek. Tak wstęp mamy, Mona jest z nami i z tego powodu jest mi miło, to teraz kilka odpowiedzi. Jakiś Czereśniak nie wierzy póki nie zobaczy zeskanowanych wyroków – niedowiarku poczekaj procesy są w toku i prowadzimy jeden a później kolejny i następny. Jeśli chodzi o sprawy karne przeciwko aktywistom to sprawa nie jest tu taka prosta, bo proszę zobaczyć, co napisał sąd:
  img854.imageshack.us/img854/8472/293wkord2011a.jpg
  img338.imageshack.us/img338/5767/293wkord2011b.jpg
  że aktywiści PZD nie ponoszą odpowiedzialności, bo nie są funkcjonariuszami publicznymi. Oni są dobrze instruowani i jak jeden mąż odpowiadają, że są tylko działaczami społecznymi i za nic nie odpowiadają. Oczywiście to nie jest koniec tej sprawy, bo jak zauważył sąd niewykluczone jest złożenie nowego zawiadomienia i przestępstwach działaczy PZD i takie zostanie złożone i tu również nie ma pośpiechu a raczej wskazana jest zwłoka i złożymy bardzo obszerne zawiadomienie jak stracą możliwość finansowania prawników z naszej działkowej kasy. A poza tym cały czas gromadzimy materiał dowodowy i tu mamy nagrania zeznań w sądzie i wkrótce sami Państwo się przekonacie, co oni opowiadają na sali sądowej. Ten tchórz nam wszystko wstrzymuje, ale boi się odpowiedzieć na pytania choćby związane z tym:
  img577.imageshack.us/img577/1843/paszkwil.jpg
  Mona a ten obrazek libacji alkoholowej z udziałem leśnej babki:
  img267.imageshack.us/img267/8711/klimkwialkohol.jpg
  Wyobraź sobie, że dostarczył go nam sam Jachu prezes rod – dobre, co?
  Kolejna leśna babka Jaśka coś wie, ale nie napisze – nie martw się przyjdzie czas to przed sądem będziesz miała okazję tak jak Olsztyniak, aby opowiedzieć, co wiesz.
  Teraz odpowiem Lili: bezpodstawnie atakujesz TK, nie mając do tego żadnych kwalifikacji, uprawnień ani argumentów. Ustawa o rod naruszała konstytucję, bo tworzyła monopol pzd, gdzie działkowcy musieli z mocy prawa a nie woli (wolność zrzeszania się) należeć do tej patologicznej organizacji, nawet w przypadku, kiedy zgodnie z prawem nabyli prawa do działki, którą stworzyła ich rodzina. Nie ma tu mowy o naruszeniu ustawy o stowarzyszeniach, bo po pierwsze TK nie orzeka o tym a po drugie PZD jest zarejestrowany w KRS, jako inna organizacja społeczna. Lili nie pleć, więc głupstw i nie powtarzaj jak papuga, bo nie jest w interesie działkowców w tak głupi sposób atakować organy państwa. Tu przypomina mi się Ochrymiuk (aktywistka KKR), gdzie w podobny sposób wypowiadała się o NIK, co jedynie świadczy o tym, że ta leśna babka żyje w PZDMatrix. Lili niepotrzebnie atakujesz posła Huskowskiego, obejrzyj lepiej ten film i zajmij się patologią w PZD zwłaszcza w okręgu sudeckim. Zadaj pytanie Kulikowi, dlaczego nie wyciągnął wniosków w stosunku do działaczy z ROD Podzamcze, spytaj go o kochankę itd. Lili zadajesz pytania, dlaczego? Odpowiem Ci, dlatego, że chcieliście nam odebrać nasze ogrody, tylko za to, że mieliśmy rację w sprawie ustawy o ROD i za to, że pokazujemy waszą nieudolność. Na koniec dwa zdania do Jaśka: Jasiu twój tok myślenia mnie zwalił z nóg, bo np., jeżeli ogród nazywa się ROD pod grzybem to prezesem musi być Jędrowiec a jeżeli tak to od razu musi być prezesem okręgu i oczywiście przysługuje mu stołek w RK – brawo! Kolego mój styl jest adekwatny do ataku funkcjonariuszy pzd i nie ma tu mowy o manipulacji, bo przedstawiamy dokumenty, filmy itd. Proszę bardzo może ten film też jest zmontowany, a może prawda jest inna i nie było tam włamań, a działacze Paprocki i Klimków świetnie zabezpieczyli wym. ogród. Kolego to Ty się zastanów i właściwie oce
 • kumbaka 18.02.13, 19:37
  Nowy post: zapraszam do zapoznania się z vademecum dot. patologii w Polskim Związku Działkowców. Na zlecenie sądu dokonaliśmy zwięzłego opracowania wym. problemu i korzystając z dostępnych publikacji czy innych materiałów udowodniliśmy tezę, że PZD jest nieprzydatny, a nawet działa na szkodę działkowców i z tego powodu konieczna jest sanacja ruchu działkowego w Polsce a właściwie jego budowa od podstaw tzw. opcja zero, która ma szansę na realizację, ale o tym napiszę później. Na portalu BZ opublikowano art. pt. „Wciąż nie koniec problemów działkowców” i zapraszam do jego komentowania tudzież zgłaszania opinii lub krytycznych uwag a także zgłaszania pytań i postaramy się niezrozumiałe kwestie wyjaśnić lub uzupełnić. Publikacja jest dostępna na stronie:
  www.bezjarzmowie.info.ke/test/?p=9189
  Przypomnę tylko, że wym. proces toczy się z powództwa działkowca, który złożył pozew o uchylenie uchwały zarządu ROD „Podzamcze” o pozbawieniu go prawa użytkowania działki, ale także przedmiotem tego procesu jest wniosek o podjęcie funkcji kontrolnej sądu, który ma stwierdzić istniejącą patologię i zawiadomić stosowne organy państwa. Nie wchodząc w szczegóły w tym miejscu podniosę tylko jedną kwestię tj. ustanowienia i finansowania radcy prawnego przez wym. zarząd. Proszę Państwa ta decyzja o pozbawieniu prawa użytkowania ogrodu przez działkowca została podjęta przez całą rzeszę Leśnych Dziadków w tym przez zarząd ROD gdzie prezesem jest J. Paprocki, następnie została podtrzymana przez Komisję Rozjemczą W. Olesińskiego, również Okręgowa Komisja Rozjemcza S. Terecha uznała ją za prawidłową a na koniec Olga Ochrymiuk przewodnicząca Krajowej Komisji Rozjemczej stwierdziła jej prawomocność – w takim wypadku rodzi się pytanie, czego oni obawiają się, że ustanowili pełnomocnika? Na uwagę zasługuje tu fakt, że usługi tego prawnika zostały sfinansowane z naszej działkowej kasy i nie było do tego podstaw, bo działkowcy nie wyrazili na to zgody, a uchwalony przez nich preliminarz finansowy również takich wydatków nie przewidywał. Składki działkowców nie mogą być wykorzystywane przeciwko działkowcom i to jest oczywiste a nadto zarząd sięgnął do naszej kasy, aby bronić tylko swojego interesu.
  Taki stan rzeczy można uznać za haniebny, bo jest to trwonienie naszych pieniędzy, które są niezbędne chociażby na zabezpieczenie ogrodu. Właśnie proszę obejrzeć film „Wandalizm w ROD „Podzamcze”, który pokazuje brak jakiegokolwiek zabezpieczenia ogrodu i wynik tego zaniedbania tj. dewastacja naszego ogrodu.
  Film dostępny jest na stronie:
  www.youtube.com/watch?v=WTebKMkEG0M
  Z tego filmu można wyciągnąć jeszcze jeden wniosek, że PZD nie dba o nasze ogrody, pozostawia je samym sobie, zawłaszcza nasze składkowe pieniądze i tu należy dodać, że budżet kadencyjny tego ogrodu to 500.000 PLN. Jest to duża kwota a ogród niszczeje a poza tym jak można zaobserwować nie są usuwane śmieci, mimo, że działkowcy składają dodatkowo na ten cel około 62.000 PLN rocznie. Co się dzieje z tymi pieniędzmi tego nie wiadomo, ale zapewne lądują w kieszeniach Leśnych Dziadków. W tym miejscu GN ROD „Podzamcze” apeluje do działkowców, aby wstrzymać się z płaceniem składki członkowskiej za ten rok, ponieważ pieniądze te zostaną bezpowrotnie stracone i wydane na inne cele pozastatutowe.
  W Warszawie przed KRS toczy się obecnie postępowanie, którego wynikiem może być wykreślenie PZD z KRS lub ustanowienie kuratora. PZD nie dopełnił szeregu obowiązków i tak nie ujawnił organów terenowych, nie ujawniał bilansów finansowych, ale także faktycznie mimo braku rejestracji prowadził działalność gospodarczą poprzez swoje spółki, których jest właścicielem tj. Dom Działkowca Polskiego sp. z o.o. i Wydawnictwo Działkowiec sp. z o.o. Nie ulega, więc wątpliwości, że historia PZD kończy się bezpowrotnie i nie ma najmniejszych szans na wyjście z tej opresji i ostatnią szansę pogrzebano składając kolejny bubel prawny swojego autorstwa bez konsultacji z działkowcami. Wykazaliśmy też, że PZD walczy z organami państwa i walka ta jest z góry przegrana, ale także walczy z działkowcami i jednocześnie skarży Polskę do ETPCz w Strasburgu, zarzucając min. Trybunałowi Konstytucyjnemu naruszenie prawa. PZD opracował także projekt ustawy o ROD, który w istocie jest tylko w interesie struktury tj. utrzymuje dotychczasowe organy, które tylko zmieniają nazwę. Wykazaliśmy, że ten projekt narusza Konstytucję, ale także stoi w sprzeczności z wyrokiem TK i nie ma żadnych szans na realizację, a więc po raz kolejny wydano nasze pieniądze, które zostały zmarnowane. Takie ustalenia potwierdzają parlamentarzyści PO min. posłanka M. Janyska czy J. Lassota. Partia rządząca przygotowuje projekt, który ma wykonać wyrok TK i tak przesądzona jest likwidacja PZD i ogrody mają być prowadzone przez stowarzyszenia, które będą tworzone od podstaw przez działkowców i to jest szansa na pozbycie się tej pasożytniczej struktury, która broniła tylko swoich interesów.
  Wszystko teraz zależy od nas samych działkowców i ogrody mogą do nas wrócić.
  Teraz zmieniam trochę temat, ale nadal będę poruszał się w motywie ziemi i zapraszam do zapoznania się z protestem rolników, którzy potrafili się zorganizować tworząc Komitet Protestacyjny Woj. Zachodniopomorskiego i opowiedzieli się „za … polskością Polski”. Nasze dziedzictwo narodowe jest wysprzedawane, ale oficjalne media jakoś o tym nie piszą i nasi wybrańcy również nie zajmują się tym tematem, ale tym „odłogiem” zajął się redaktor Lech L. Przychodzki, który na portalu BZ zanotował:
  www.bezjarzmowie.info.ke/test/?p=9004
  www.bezjarzmowie.info.ke/test/?p=9053
  www.bezjarzmowie.info.ke/test/?p=9079
  www.bezjarzmowie.info.ke/test/?p=9131
  www.bezjarzmowie.info.ke/test/?p=9151
  www.bezjarzmowie.info.ke/test/?p=9174
  Jak z tego wynika, to mamy w kraju wiele spraw do załatwienia, a nasza uwaga kierowana jest na nieużytki a wiadomo, że z ugorów żadnych korzyści raczej nie będzie. Wniosek jest taki, że zajmujemy się tym, co nie trzeba i tak się dzieje w każdej dziedzinie. Służę przykładami, komendant miejski policji w Wałbrzychu poprawia stan bezpieczeństwa w mieście likwidując komisariaty na dzielnicach, a włodarze miasta (lekarze specjaliści – bez jaj tak jest) budują nam aqua park i hotel, Starą Kopalnię i oczywiście efekt tego może być tylko opłakany. Proszę zobaczyć:
  www.bezjarzmowie.info.ke/test/?p=9227
  www.youtube.com/watch?v=1Dgdc8P___4
  Projekt Stara Kopalnia miał być, właśnie miał być tym, tamtym, a teraz ma być zupełnie czymś innym i oczywiście szkoda o tym pisać, ale na koniec mała dygresja, mamy kryzys, wszędzie brakuje pieniędzy, nawet UE tnie budżet i może właśnie przyszła pora i może ktoś powinien odpowiedzieć za to ewidentne marnotrawstwo, niekompetencje itd. Póki, co, zgłaszam postulat, aby rolników z Pomorza przesiedlić do Wałbrzycha a naszych Leśnych Dziadków wyekspediować do kraju wym. Olgi i może czesanie białych niedźwiedzi, trochę by ich otrzeźwiło a pozostałych wyrwało
  z tego letargu, bo tu i teraz decydują
 • Gość: Zduniak IP: *.ssp.dialog.net.pl 06.03.13, 21:39
  Jesteś człowieku po prostu walnięty, albo przez konia po łbie kopnięty. To wymysł chorego patologicznego mózgu.
 • kumbaka 22.02.13, 23:57
  Wcześniej pisałem już o malwersacjach funduszy działkowców, funkcjonowania w tym zakresie szarej strefy, gdzie pieniądze krążą z ręki do ręki a na końcu trafiają do kieszeni funkcjonariusza albo klakiera PZD. Nasz dokument tj. vademecum dot. patologii w PZD spotkał się z bardzo przychylnym przyjęciem i pozytywnymi opiniami. Dzisiaj mam dla Państwa rozwinięcie tego tematu oraz jego potwierdzenie poprzez demonstrację dokumentów z KRS. Zapraszam do obejrzenia filmu pt. „10 tygodni, które wstrząsnęły Kwitnącą Doliną cz. 9”, który dostępny jest na stronie: www.youtube.com/watch?v=RMWfTlxB3Iw
  Proszę Państwa nie ma już żadnych wątpliwości nasze pieniądze składkowe były wyprowadzane z kasy PZD i służyły kacykom PZD do robienia lewych interesów. Po to PZD powołało tzw. spółki córki, aby kręcić jak to określił redaktor Dobiesław Wieliński „lody”, ale dodatkowo oszustwo polegało tu na tym, że trefny towar był podwójnie fakturowany i wyceniany i sprzedawany. Oczywiście rachunek był wystawiany działkowcom, a ci agitowani przez adherentów rodziny Kondrackiego płacili jak za przysłowiowe zboże. Należy przyznać, że interes się kręcił nieźle i kręciłby się nadal, gdyby nie TK i grupa zapaleńców, która powiedziała STOP nadużyciom, złodziejstwu i okradaniu działkowców i Państwa Polskiego. PZD przejęło osiedla rekreacyjne i to bez wątpienia jest materia dla CBA, jestem tego pewien na 100%. Proszę zobaczyć, że te spółki-córki nie mają nic wspólnego z ruchem związkowym, że są to spółki prawa handlowego, a więc podmioty powołane, do tego, aby generować zysk. Tutaj zysku nie było, ale były lokaty, straty i to również można uznać za działanie na szkodę spółki, a za to grożą już nie tylko sankcje fiskalne, ale także karne. Do tej pory nikt takiego przestępstwa nie zgłosił, ponieważ wszystkie stanowiska zajmują: Kondracki, rodzina i koteria, która jest w 100% od niego zależna. Przy czym należy dodać, że nad lewymi interesami czuwa sztab prawników z warszawskich kancelarii i wszystkim im się dobrze żyje na nasz koszt. Oczywiście te interesy centralne mają przełożenie na mniejsze interesiki okręgowe i lokalne, ale macki ma wszędzie klan Kondrackich. Proszę Państwa, okazuje się, że aby w Polsce uprawiać ogródek to nie wystarczy przymusowo zapisać się do PZD, ale także trzeba łożyć na rodzinne latyfundium Kondrackich i uprawiać zgodnie z zapisem w KRS „grzyby, warzywa i wspierać transport, handel ciągników” i cholera wie jeszcze, co, w każdym bądź razie, aby żyło się dobrze PRL-owskiej nomenklaturze. Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości to okazane dokumenty tj. dowody wpłat gotówkowych na sumy 1.600.000 i 1.100.000 PLN nie pozostawiają już żadnych złudzeń. Proszę zobaczyć, że ten Tuptuś w reklamówce albo w tasi przyszedł do kasy i wpłacił gotówką, która była niewiadomego pochodzenia. Przecież takie transakcje odbywają się wyłącznie bezgotówkowo, poprzez przelewy bankowe, albo przekazy, czy inne noty obciążeniowe itp. Te przykłady pokazują, że prezes może pobrać z kasy milion albo dwa miliony PLN i na rozliczenie tak wysokich środków wystarcza zwykły kwit z pieczątką. Taką gospodarkę finansową trzeba będzie dokładnie prześwietlić, przeprowadzić szczegółowy audyt finansów i to będzie pierwsze zadanie dla ustanowionego nad PZD kuratora. Na uwadze trzeba mieć też fakt, że w PZD nie ma żadnej kontroli wewnętrznej, bo komisja rewizyjna pod kierunkiem M. Fojt jest tylko marionetką w ręku prezesa, podobnie jak komisja rozjemcza pod kierownictwem Olgi Ochrymiuk, która nigdy nie podejmuje tematu malwersacji, po prostu działacze mają zielone światło i mogą spokojnie doić działkowców. Przyjętym zwyczajem w PZD zwłaszcza podczas zjazdów krajowych jest to, że tam nikt nikogo o nic nie pyta, wszystko jest wcześniej ustalone, listy kandydatów na stołki po odczytaniu zamknięte, a bilans i rozliczenie przyjmowane są w ciemno, ale za to przy pełnym zaufaniu do prezesa i jego rodziny i podparte „autorytetem” Kulika, Fojt, Ochrymiuk i Kostrzewy. Tak to działa i taki mamy skutek, lecz efekty końcowe będą dla nich opłakane, ale najważniejsze jest to, aby te wyprowadzone pieniądze z powrotem trafiły do kasy działkowców. W takiej sytuacji liczba działaczy dramatycznie się skurczy i trzeba będzie ich szukać z przysłowiową świecą. Proszę Państwa docieramy już do wszystkich okręgów i apelujemy o dalsze rozpowszechnianie naszych komunikatów, ponieważ rzetelna informacja przekazana działkowcom pozwoli na uniknięcie błędów i będą mogli odnaleźć się w tej nowej sytuacji. Oczywiście niektórym to i tak nie grozi, bo np. prezes ogrodu ROD Staszica w Katowicach jest niereformowalny i zamiast przekazać nasz komunikat działkowcom z ogrodu to nam grozi, wypisując różnego rodzaju bzdury, które tu pominę. Chodzi mu o to, że liczy się tylko PZD i jego projekt, który jak podnosi inny Leśny Dziadek zakłada możliwość secesji ogrodu z PZD. Oczywiście jest to przykład zwykłego kłamstwa, ponieważ wyjście ze struktur PZD pozostanie nierealne. Najlepiej jak przytoczę te opracowane przez prawników Kondrackiego przepisy:
  „ Art. 61. 1. W terminie 24 miesięcy od wejścia w życie ustawy, walne zebranie członków stowarzyszenia ogrodowego, o którym mowa w art. 58 ust. 1, korzystających z działek w terenowej jednostce organizacyjnej tego stowarzyszenia, będącej do dnia wejścia w życie ustawy rodzinnym ogrodem działkowym, może podjąć decyzję o powołaniu odrębnego stowarzyszenia ogrodowego, które przejmie prowadzenie tego ROD (uchwała o wyodrębnieniu ROD).
  2. Uchwała o wyodrębnieniu ROD podejmowana jest bezwzględną większością głosów, przy obecności, co najmniej połowy liczby członków stowarzyszenia ogrodowego z ROD, którego uchwała dotyczy.”
  Proszę bardzo mamy termin 24 miesiące i tzw. większość kwalifikowaną. Ustalałem ostatnio adresy ogrodów i przeglądałem ich strony, gdzie były komunikaty o zebraniach ( z wyłączeniem ROD Podzamcze, bo tam nigdy takich informacji nie ogłaszają) i wszędzie niemal na czerwono był od razu podany drugi termin, co oznacza, że wszystkie zebrania odbędą się w drugim terminie przy frekwencji liczonej w promilach. Dla ważności tych zebrań i wyboru prezesów i pozostałych funkcyjnych tzw. kworum nie jest potrzebne, ale przy secesji z PZD Kondracki stawia zaporę praktycznie nie do przejścia. Załóżmy jednak, że w jakimś małym ogrodzie zbierze się określona większość i podejmie decyzję o secesji, ale tu mamy drugi warunek, który jest jeszcze bardziej zaporowy, bo działkowcy mają na to tylko 24 miesiące i po tym amen do końca świata i jeden dzień będą musieli trwać w PZD. Podam przykład z opisywanego tu procesu, gdzie działacze podjęli uchwałę o skreśleniu działkowca z listy członków PZD w 2010 r. a w 2011 r. został złożony pozew o uchylenie tej uchwały i końca procesu jeszcze nie widać. W czerwcu minie dokładnie trzy lata. Proszę Państwa te przepisy są opracowane tylko w jednym celu, aby zachować interes obecnej nomenklatury, która chce się jeszcze bardziej zagnieździć i tym razem po wsze czasy. Oczywiście okręt PZD idzie na dno i nic i nikt już mu w tym nie przeszkodzi. Nie mniej jednak działkowcy muszą wykorzystać obecne zebrania sprawozdawczo-wyborcze i wybrać nowe władze, które odetną się od tej patologii i siądą do stołu negocjacyjnego, zgłoszą nasze postulaty, propozycje korzystnych dla nas rozwiązań. I wiem jedno, że skompromitowana rada krajowa, żenujące stylem kierownictwo PZD nic działkowcom nie załatwi. Musimy wziąć sprawy w swoje ręce, bo nikt za nas tego nie zrobi i np. projekt posła Huskowskiego idzie w dobrym kierunku tj. likwidacji PZD, budowy stowarzyszeń od podstaw i trzeba tylko go skorygować choćby o te altany i możemy to uzyskać.
  Pozdrawiam ]:->
 • kumbaka 26.02.13, 22:37
  Zawsze jak wchodzę na forum do Warszawy to przypomina mi się historyczna petycja, bo od tego się zaczęło:
  www.youtube.com/watch?v=pD-tUPNsaek
  Proszę rozpowszechniać nasze informacje i dziękuję Norwidowi za jego w tym zakresie zaangażowanie. Druga sprawa to apel o wstrzymanie się z opłacaniem składek na utrzymanie PZD, bo jest to wyrzucanie pieniędzy w błoto, a może być jeszcze gorzej, te środki pójdą na walkę z działkowcami.
  Tekst o malwersacjach dostępny jest na stronie:
  www.bezjarzmowie.info.ke/test/?p=9323
  Natomiast nowe wieści z Zielonej Doliny:
  img843.imageshack.us/img843/8043/b42.pdf
  Pozdrawiam ]:->

 • Gość: dostojny IP: *.ssp.dialog.net.pl 06.03.13, 21:37
  Możesz sobie te dyrdymały w buty wsadzić.
 • Gość: Kumbaka IP: *.dynamic.chello.pl 02.03.13, 20:29
  Witam w Warszawie. Grupa Niezależna ROD „Podzamcze” w Wałbrzychu kontynuuje rozważania na temat patologii w Polskim Związku Działkowym, które skutkowały tym, że organizacja ta stała się nieprzydatna i uległa samozagładzie. Pełną odpowiedzialność za taki stan rzeczy ponosi ekipa E. Kondrackiego, która wcześniej mamiła działkowców twierdzeniem, że ustawa o ROD jest konstytucyjna a następnie jak Trybunał Konstytucyjny obalił tą tezę, (którą zresztą przewidywaliśmy) po raz drugi oszukała działkowców obiecując im reaktywację PZD (projekt obywatelski) a tym samym utrzymanie status quo. Celem działania tej skompromitowanej ekipy było tylko odwrócenie uwagi od rzeczywiście podejmowanych działań zmierzających do tego, aby wywłaszczyć działkowców z funduszy na rzecz partyjnej nomenklatury, która po likwidacji PZD straci intratne synekury. Proszę zobaczyć, jaki chytry plan, działkowcy w trwodze walczą o utrzymanie ogrodów, a tymczasem działacze spokojnie zabezpieczają swoje interesy i losem działkowców w ogóle się nie przejmują. Ale o tym za chwilę. Ostatnio pisaliśmy o malwersacjach finansowych i spółkach prawa handlowego, które utworzyli aktywiści PZD, po to, aby interes się jeszcze szybciej kręcił i aby można było spokojnie robić lewe interesy na koszt działkowców. Jest to opisane na portalu BZ w art. pt. „Jak i dlaczego musimy rozstać się z PZD”. Dostępny jest on na stronie:
  www.bezjarzmowie.info.ke/test/?p=9323
  Można również o tym poczytać w biuletynie wewnętrznym Zielonej Doliny nr 42, który jest opublikowany na stronie:
  img843.imageshack.us/img843/8043/b42.pdf
  Te informacje przypominam z tego powodu, ponieważ ten komunikat będzie szeroko kolportowany min. rozsyłany do posłów, instytucji, mediów w kraju i za granicą i GN zwraca się do wszystkich adresatów o jego dalsze propagowanie, ponieważ pełna informacja na temat patologii w PZD przyczyni się do sanacji ruchu działkowego w Polsce, ale już bez PZD i jego żerujących na działkowcach działaczy.
  Proszę Państwa na początku podałem tezę, że działacze przygotowali i przeprowadzili plan awaryjny, który ma na celu utrzymanie stołków i dochodów i teraz przejdę do jej uzasadnienia. 14 listopada 2012 r. ekipa E. Kondrackiego rejestruje w KRS pod numerem 0000439816 Fundację Rozwoju Ogrodów Działkowych i prezesem zarządu zostaje Kostrzewa Antoni Ryszard, tu przypomnę członek Rady Krajowej PZD a wcześniej wiceprezes PZD. Wpis można zobaczyć min. na stronie KRS: ems.ms.gov.pl/krs/danepodmiotu lub na stronie:
  www.krs-online.com.pl/fundacja-rozwoju-ogrodow-dzialkowych-krs-772586.html
  Dla uzupełnienia a właściwie dla uzyskania pełnej dokumentacji trzeba ujawnić także funkcjonariuszy Rady Krajowej PZD, którzy ten plan przygotowali, ale także trzeba pamiętać o M. Fojt przewodniczącej Krajowej Komisji Rewizyjnej PZD i O. Ochrymiuk przewodniczącej Krajowej Komisji Rozjemczej PZD, które w pełni aprobowały ten scenariusz, który ma polegać na tym, aby pieniądze składkowe działkowców znalazły się poza naszym zasięgiem. Na poniżej wym. stronie jest przedstawione całe to kute na cztery nogi gremium:
  img405.imageshack.us/img405/4611/krspzdiichfundacjirozwo.pdf
  Proszę Państwa nie ulega najmniejszej wątpliwości, że E. Kondracki i jego serwiliści chcą wyprowadzić z PZD kwotę 50.000.000 PLN do wym. fundacji, a przypomnę, że pieniądze te miały być przeznaczone na modernizacje ogrodów działkowych w Polsce a zamiast tego po raz kolejny działacze zasiądą w zarządzie i radzie nadzorczej wym. fundacji i za puste debaty na temat rozwoju ogrodów działkowych będą się sowicie wynagradzać, natomiast działkowcy zostaną pozbawieni szansy na uzyskanie środków na modernizacje swoich ogrodów, mimo, że zgromadzili na ten cel fundusze. Po raz kolejny działkowcy zostali oszukani, bo wcześniej prominentni działacze PZD za pieniądze działkowców utworzyli sobie intratne etaty w spółkach prawa handlowego, ale to im nie wystarczyło i teraz dodatkowo stworzyli sobie wym. fundację, której byt nie ma żadnego uzasadnienia, ponieważ wcześniej zgromadzone na ten cel środki powinny zostać przekazane ogrodom na modernizację i to byłby dodatkowy atut, aby nie likwidować dobrze urządzonych i zmodernizowanych ogrodów. Jednym słowem pieniądze działkowców są wykorzystywane do celów pozastatutowych i marnowane są na interesy działaczy z Rady Krajowej PZD oraz na utrzymywanie kancelarii prawniczych, które tu również korzystają i czerpią znaczne korzyści. Taki patologiczny stan rzeczy jednoznacznie dyskwalifikuje PZD, jako podmiot, który może zabierać głos w sprawach działkowców, natomiast działkowcy powinni powstrzymać się z płaceniem składek członkowskich na rzecz PZD, ponieważ nie mają oni obowiązku finansować podejrzanych interesów funkcjonariuszy PZD, spółek czy fundacji. Tak na marginesie dodam tylko, że członkiem RK jest Z. Śliwa, który jednocześnie jest prezesem OZ w Poznaniu, a z Wielkopolski GN otrzymuje największą ilość niepokojących sygnałów i prezesi ROD z tego rejonu z jednej strony wspierają nasze starania o likwidację PZD i budowę samorządu ogrodniczego od podstaw, a z drugiej strony nie mogą w tym procesie aktywnie uczestniczyć, bo są z miejsca „ustawiani” przez wym. PRL-owskiego pułkownika. W ogrodach, które zamierzają się usamodzielnić wprowadza się natychmiast zarządy komisaryczne, a rzekomo projekt obywatelski i PZD dopuszcza secesję i jak się okazuje tylko na papierze. Otrzymaliśmy także informację, że w Poznaniu biura PZD są już wysprzątane i nie udostępnia się już żadnych dokumentów. Jednym słowem działacze RK dokładnie wiedzą, że czas PZD przeminął, wkrótce ten rzekomo obywatelski projekt E. Kondrackiego i jego kolesi przepadnie w sejmie, ale za to pozostaną spółki prawa handlowego i wym. fundacja, czyli taktyczny desant ma szansę na powodzenie i działacze zostaną w pełni zabezpieczeni. Tak może być, ale nie musi i trzeba koniecznie i niezwłocznie zawiadomić organy państwa celem natychmiastowego wprowadzenia kuratora do PZD, który zabezpieczy nasze działkowe fundusze. Niebawem zostanie zrealizowany na ten temat kolejny film i redaktor Dobiesław Wieliński publicznie zaapeluje do instytucji państwowych o podjęcie stosownych decyzji. Przed KRS toczy się w tej sprawie postępowanie i dlatego GN proponuje złożenie stosownego wniosku, o zabezpieczenie funduszy działkowców przed ich bezprawnym wyprowadzeniem poza PZD. Jest to sprawa priorytetowa i inne sprawy, które tu zamierzałem podjąć muszą poczekać. Na zakończenie zapraszam do zapoznania się z procesem działkowca z Wałbrzycha, który walczy z PZD o prawo uprawiania swojego ogrodu, natomiast zarząd ROD „Podzamcze” ustanowił w tej sprawie radcę prawnego również na koszt działkowców, aby bronił ich interesów i pozbawił działkowca prawa do użytkowania swojego ogrodu. Tu przypomnę, że projekt E. Kondrackiego rzekomo dopuszcza możliwość uprawiania ogrodu poza PZD, natomiast rzeczywistość jak się po raz drugi okazuje jest zupełnie inna. Film dostępny jest na stronie: www.youtube.com/watch?v=4mY1eZzwbTw
  Wkrótce opublikujemy ścieżkę dźwiękową z kolejnych rozpraw i dokumenty z tej bulwersującej środowisko działkowców sprawie.
  GN ROD „Podzamcze”
 • mroczny.rowerzysta 02.03.13, 22:18
  Mianowicie bardzo dużo mówisz, a nie chcesz lub nie potrafisz słuchać.

  Postaraj się mniej mówić, a więcej słuchać.
  --
  lukasz78.bikestats.pl - rowerem po Warszawie i nie tylko
 • Gość: działkowiec IP: *.ssp.dialog.net.pl 06.03.13, 21:30
  Kumbaka to były esbek, wywalony z pracy. Można sobie wyobrazić jaka to musiała być menda, że nawet swoi mieli go dość. A tak w ogóle to on ma coś z deklem, jakiś defekt, no i dlatego tworzy, co chce, na kogo chce i nikt z nim nie koresponduje. On pisze sam do siebie, bo występuje raz jako kumbaka, drugi raz jako koń, później jako pełnomocnik GN. A to GN rod podzamcze, to on sam jeden. Po prostu facet psychiczny. Wywalili do z członkostwa PZD za takie właśnie rozpowszechnianie paszkwili a on białej gorączki ciągle dostaje. Nikt z nim nie walczy, bo on ma tzw. żółte papiery no i co z niepoczytalnym można zrobić np. w sądach?
 • Gość: wałbrzyszanin IP: *.ssp.dialog.net.pl 06.03.13, 21:34
  Idź do psychiatry, bo już dekiel ci rozsadza. Kto cię tu w ogóle prosił. Wstyd Wałbrzychowi przynosisz, że takiego wariata w ogrodzie mają.
 • Gość: działkowiec IP: *.ssp.dialog.net.pl 06.03.13, 21:48
  Wyjdź z tego forum jeśli masz choć trochę zdrowego rozumu. Przecież ty jesteś psychicznie chory.
  Piszesz chamskie paszkwile wszędzie, aby tylko PZD zgnoić. Ty im możesz... Przecież ciebie wszyscy znają, na każdym forum. Jesteś psychicznie chorym i byłym esbekiem.
 • kumbaka 06.03.13, 22:22
  Ołojojoj to się Leśne Dziadygi zeźlili i dzięki za czytleny komunikat tzn. że moje posty są celne. No to jedziemy:
  Grupa Niezależna Rodzinnego Ogrodu Działkowego w Wałbrzychu przesyła kolejny już X komunikat dot. patologii w PZD. Jednak zanim przedstawimy Państwu tekst tego dokumentu, który jest obecnie kolportowany w Wałbrzychu metodą z ręki do ręki działkowców, ponieważ miejscowi funkcjonariusze PZD niszczą nasze komunikaty i chcą pozbawić działkowców dostępu do informacji innej niż jedynie słuszna propaganda PZD – to zapraszamy do obejrzenia kolejnego filmu z cyklu „10 tygodni, które wstrząsnęły Kwitnącą Doliną” i 10 część tego filmu nosi tytuł
  „SYNDYKAT FAŁSZU”.
  Film dostępny jest na stronie internetowej:
  www.youtube.com/watch?v=wDJ-1K5Fjlw&feature=youtu.be
  W filmie tym pojawia się nazwisko posła Ryszarda Kalisza, który zaapelował do działkowców z Kalisza, aby ci zrzeszali się w organizacje pożytku publicznego.
  Wystąpienie to GN ROD „Podzamcze” w Wałbrzychu aprobuje i zaleca do rozważenia wszystkim działkowcom i ogrodom w kraju, ponieważ innej drogi do dalszego spokojnego uprawiania i rozwoju ogrodów w Polsce nie ma. Przedstawiamy fragment tego wystąpienia:
  „- Ten wyrok w praktyce powoduje, że struktura związana z PZD przestaje istnieć. Proponuję, żeby działkowcy tworzyli społeczeństwo obywatelskie i wzięli sprawę we własne ręce. Powinni założyć stowarzyszenie rejestrowane, takie, które ma osobowość prawną i może stać się podmiotem stosunków cywilnoprawnych. Następnie stowarzyszenia poszczególnych ogrodów powinny się zrzeszyć na przykład w federację, w skali miasta, a nawet całej Polski. Tak powstałaby struktura, która byłaby partnerem do pracy nad nową ustawą”.
  Pełna relacja z tego spotkania posła z działkowcami dostępna jest na stronie:
  radom.gazeta.pl/radom/1,48201,12222883,Posel_Kalisz_do_dzialkowcow__sami_sie_zrzeszajcie.html
  A teraz zapraszam do lektury naszego komunikatu:

  X Komunikat Grupy Niezależnej ROD „Podzamcze”
  Działkowcy po raz kolejny zostali oszukani - PZD uwikłało ich w walkę o uchwalenie tzw. projektu obywatelskiego (sprzecznego z Konstytucją i wyrokiem TK) i działkowicze w trwodze zbierali podpisy za utrzymaniem ogrodów, gdy tymczasem ich poparcie wykorzystano w zupełnie innym celu. PZD odwróciło uwagę działkowców i aktywiści mogli spokojnie zrealizować swój plan tj. taktyczny desant będący skutkiem pewnego już lokautu związku.
  Funkcjonariusze PZD wcześniej utworzyli dwie spółki z o.o. tj. Dom Działkowca Polskiego i Wydawnictwo Działkowiec, a pod koniec 2012 r. zarejestrowali dodatkowo Fundację Rozwoju Ogrodów Działkowych i celem ma być transfer z kasy PZD 50.000.000 PLN, które to fundusze zgromadzili działkowcy na modernizację swoich ogrodów. Ewidentnie działacze z tzw. czapy tj. Rady Krajowej zapewnili sobie dalszy byt, stołki i finansowanie po wsze czasy, natomiast działkowcy zostali pozostawieni na pastwę losu. GN i działkowcy z wolnych ogrodów zaapelowali do organów państwa, aby zabezpieczyć fundusze działkowców poprzez ustanowienie nad PZD kuratora.
  Taki stan rzeczy nie pozostawia wyboru i jedyną drogą do utrzymania ogrodów jest secesja z PZD i zakładanie stowarzyszeń rejestrowanych i tak się dzieje.
  Niestety nasz ogród ROD „Podzamcze” z uwagi na interesy funkcjonariuszy PZD pozostaje w ogonie przemian, które się dokonują, a na domiar złego ogród jest notorycznie dewastowany, przy biernej postawie zarządu J. Paprockiego i M. Klimków i komisji rewizyjnej W. Dębczaka. Taki stan rzeczy został zgłoszony do prokuratury, ponieważ działacze z wym. organów nie dopełnili swoich obowiązków w zakresie zabezpieczenia naszego mienia i ogrodu. Zdaniem wiceprezesa PZD W. Kulika wandalizm w ogrodach jest problemem tylko działkowców i z tego wynika wniosek, że PZD jest organizacją nieprzydatną, która działa tylko w interesie partyjnej nomenklatury. Dobitnym przykładem jest tu sprawa działkowca, który wytoczył powództwo PZD, o prawo użytkowania swojego ogrodu i zarząd wym. ROD na koszt działkowców opłacił radcę prawnego, a by ten występował przeciwko działkowcowi i bronił zakazu uprawiania ogrodu ustanowionego przez wym. zarząd. Sprawa jest w toku i za wszystko zapłacą działkowcy i skandaliczne jest to, że na ochronę ogrodu nie ma środków a na ochronę interesu aktywistów PZD pieniądze się znajdują. Jest to ewidentne marnotrawstwo funduszy działkowców i za taką tezą przemawiają również wym. lewe interesy działaczy PZD. GN rekomenduje następujące działania: w żadnym wypadku nie kandydować i nie zajmować żadnych stanowisk w PZD, bo to może mieć poważne konsekwencje, niech działacze PZD odpowiedzą za wszystko sami. Działkowcy powinni powstrzymać się z płaceniem składek członkowskich na rzecz PZD, ponieważ nie mają obowiązku finansowania podejrzanych interesów funkcjonariuszy PZD, spółek, czy fundacji, a nadto opłacać „mecenasów”, którzy występują przeciwko działkowcom. Na zebraniach wyborczych działkowcy powinni zgłaszać postulaty obciążenia wym. kosztami działaczy PZD ze skarbnikiem Z. Tomczakiem (LSD) na czele.
  Nasz adres: rodpodzamczegn@wp.pl GN ROD „Podzamcze”
  You Tube: RealizacjaDemokracji. Międzynarodowy Portal Humanistów: Bezjarzmowie

  Nasz komunikat ma racjonalne podstawy – PZD już jawnie działa na naszą szkodę i my działkowcy mamy prawo, aby tej arogancji ze strony związku się przeciwstawić. Oczywiście należy to zrobić odpowiednio, bo są już ogrody, zarządy zdecydowane na secesje i tu nasze zalecenia nie mają racji bytu, ale są takie ogrody jak ROD „Podzamcze”, gdzie interes partyjnej nomenklatury jest bardzo silny i tu nasze wskazówki są niezbędne do wdrożenia, ponieważ odcięcie wpływów do kasy działkowej i wakaty na stanowiskach funkcyjnych będą oznaczać koniec władzy PZD w tym ogrodzie i nie ma najmniejszych wątpliwości, że aktywiści PZD ulotnią się z ogrodu sami. GN apeluje o dalsze rozpowszechnianie naszego komunikatu, bo zapotrzebowanie na informacje w tym zakresie jest bardzo duże i z drugiej strony nie jesteśmy już w stanie indywidualnie z każdym ogrodem prowadzić osobnego dialogu.

  GN ROD „Podzamcze” w Wałbrzychu
 • Gość: warszawiak IP: *.ssp.dialog.net.pl 06.03.13, 22:53
  Dlaczego sie tu produkujesz, po co te bzdury piszesz. Dziwię się, że jeszcze cię w tym wałbrzychu znoszą na tych działkach. Powinni cie pogonić jak burka jakiego.
  Twoje leśne dziadki widocznie nie umieją tego zrobić, albo olewaja wariata.
 • Gość: Weronika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.07.13, 15:49
  Sam jasstes jak burak!
 • Gość: michaś IP: *.ssp.dialog.net.pl 06.03.13, 22:21
  Rzeczywiście, wynoś się stąd i nie wracaj dopóki nie wyleczą cię z przypadłości psychicznej. Innymi słowy, jak ci bije na dekiel, to nikt nie uważa ciebie za partnera do jakiejkolwiek dyskusji.
 • kumbaka 06.03.13, 23:30
  Nie rozumiem, po co dwa wpisy z jednego adresu. A skoro już jesteście to mam pytanie, który z kauzyperdów Piech, czy Terlecki jest partnerem Kondrackiej? Chcę o tym napisać w kolejnym poście, ale muszę potwierdzić informacje.
  Pozdrawiam ]:->
 • Gość: wojskowy IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.03.13, 07:42
  Nic dodać i nic ująć. Spadaj stąd facet.
 • Gość: gość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.03.13, 10:18
  kumbako jesteś obleśnym typem. Co ciebie to obchodzi kto się z kim przyjaźni, czy zna. Czy to musi być pod twój szymel: jak cudzołożyłeś z żoną mojego kolegi.
  To ty jesteś marnym adwokaciną,zerem, ledwie administrację skończyłeś, a prawa to się w więzieniu uczyłeś. To tylko rąbek twojego życiorysu. Chcesz więcej?
 • Gość: Kumbaka IP: *.dynamic.chello.pl 07.03.13, 19:39
  Te gorzkie żale leśnych ludków mnie bawią, rozumiem ich rozgoryczenie, ale nie widzę podstaw, aby działkowcy mieli nadal utrzymywać to geriatryczne towarzystwo lub zastępować opiekę społeczną, albo leczyć frustratów.
  Proszę Państwa tu jak na dłoni widać działania byłych funkcjonariuszy aparatu PRL i nawet objawił się jakiś wojskowy i proszę zwrócić uwagę, że oni nie dementują naszych informacji, które oparte są na dokumentach, czy innych dowodach, ale atakują moją osobę, pomawiają, przypisują nie wiadomo, co, a celem tego zabiegu ma być dyskredytacja mojej osoby a przez to dyskwalifikacja naszych doniesień o marnotrawstwie naszych działkowych funduszy. Oni dalej żyją w PRL-u i ja nie mam zamiaru ich budzić, bo w nowej rzeczywistości nie daliby sobie rady – niech sobie szczekają, a przyjdzie odpowiedni czas to zajmiemy się i tą kwestią. Naszym zdaniem potrzebna jest w tym zakresie lustracja, która ujawniłaby tych funkcjonariuszy, ale także ich donosicieli, których zapewne tu nie brakuje a najlepiej by było jak archiwa IPN zostałyby otwarte. A teraz wracamy do naszej patologii. Zapraszam do przeczytania nowego biuletynu z Zielonej Doliny i proszę zwrócić uwagę na kwotę 700.000 PLN – tyle kosztowały PZD przegrane procesy w jednym roku a do tego trzeba dodać wydatki na prawników PZD i wkrótce będziemy musieli się zająć również tym tematem tj. prawnikami specjalnej troski, którzy również żerują na działkowcach i również trzeba skończyć z tym pasożytnictwem, bo nasze pieniądze mają być przeznaczane na nasze ogrody a nie na utrzymanie jakiś kancelarii prawnych.
  img824.imageshack.us/img824/3826/b43.pdf

  Pozdrawiam ]:->
 • Gość: Stebnowicz IP: *.ssp.dialog.net.pl 07.03.13, 21:36
  Wszystko już o tobie wiem, więc nawet nie czytam co bełkoczesz. Za grosz wstydu i honoru nie masz. I to jest dopiero patologia.
 • Gość: Kumbaka IP: *.dynamic.chello.pl 08.03.13, 20:10
  Witam i zaraz przedstawię Państwu mój post z forum z Olsztyna, ale na początek dwa zdania do miejscowych leśnych ludków. Pierwszy znawca mojego życiorysu - to chyba jakiś mój kolega ze studiów, rodziny, czy co? Nie mam pojęcia, ale pisze nie na temat to dlatego pozostawię to bez komentarza.
  Drugi gostek Stebnowicz też wszystko o mnie wie i z tego powodu moich postów nie czyta, ale wie, że to patologia. Domyślam się skąd on o mnie tyle wie, z naszego ROD, gdzie dwóch milicjantów rozpuszcza takie farmazony, aby zemścić się na tym, że nie mogli ściągać haraczy i jeden oskarżył naszego pełnomocnika o to, że ten temu ludkowi po siedemdziesiątce chciał sprzedać narkotyki. Ten wątek sprawy umorzono, bo demencja i uwiąd starczy nie pozwoliły postawić mu zarzutów wprowadzania w błąd organów ścigania. Natomiast drugi odszedł już do Pana po wieczną nagrodę albo karę i tu temat trzeba zamknąć. Zapraszam do przeczytania postu.
  Witam i zaraz przedstawię Państwu mój post z forum w Gdańsku, bo tam mnie szpiclują min. Olsztyniak i jakaś lichota anonim, przypuszczalnie wysokiej rangi aktywista PZD i szkoda mi czasu, aby po raz kolejny udowadniać, że nie jestem wielbłądem. Mam takie „ogony”, które na forach gdzie publikuję atakują mnie, stygmatyzują, grzebią w życiorysie, konfabulują na ten temat itd. Tu pojawiła się groźba i Mona zadała konkretne pytanie i anonima już nie ma, ale mam nadzieję, że może prokurator ustali, co nasza dziadyga miała na myśli? Widzisz Mona, tutaj może zadziałać syndrom Al Capone, któremu nie udało się udowodnić działalności gangsterskiej, ale poległ za podatki. Otóż tym leśnym stworom nerwy puszczają i robią błędy i tak ostatnio na forum lokalnej tv był reportaż z pożaru altanki i miejscowy aktywista oskarżył GN i wysłaliśmy zgłoszenie do prokuratury i mamy go. Leśna babka zeznawała w sądzie po odebraniu przyrzeczenia i opowiadała banialuki i mamy ją itd. Mona może to jest sposób, aby pociągnąć ich do odpowiedzialności, bo za przekręty w ogrodach na razie to się nie udało. Przypuszczam, że jak przejmiemy dokumentacje w ogrodach to nie jedno jeszcze uda się wyjawić, ale póki, co, dobre i to, co nam leśne dziadki z własnej woli podkładają. Mona a może trzeba zadać mu jeszcze inne pytania, a siedzi obok mnie nasz pełnomocnik i śmieje się, bo został skreślony z listy tej patologicznej organizacji, to, więc może go jeszcze raz skreślić, albo najlepiej sto razy i ustanowić dożywotni zakaz uprawiania ogródka oraz zakaz wstępu na teren ROD, tudzież zakaz zbliżania się do ROD na odległość 500 m A teraz zapowiadany post:

  Stefański, czy przedstawione przeze mnie dokumenty, np. wyciąg z KRS to mój zwid? A poseł Kalisz też mi się przyśnił? Z jakiego zarządu ROD jesteś i czy stołek zaczyna cię już parzyć?
  Olsztyniak, leśny ludku, co tu robisz, szpiegujesz? Porównujesz mnie do mrówki i niech ci będzie i to ta mrówka pokonała słonia, z tego wniosek, że musiało to być już niezłe próchno. Naśmiewasz się, z ukończenia Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego (dwa fakultety) a ty leśne stworzenie, jakie masz wykształcenie, masz, chociaż małą maturkę? Podwiń ogonek i wracaj do Olsztyna.
  A teraz do gościa anonimowego, bo nawet na nick go nie stać, ale cóż mimo to odpowiem. Odnośnie malwersacji naszych funduszy to leśny dziadku po pierwsze PZD nie ma prawa gromadzić tak wielkich funduszy, bo te środki powinny być na bieżąco rozdysponowane na potrzeby ogrodów, na modernizację itd. i gdyby te pieniądze trafiły do ogrodów na wym. cele to byłoby wszystko ok., ale nie trafiły tylko zostały zgromadzone na koncie i teraz ta koteria chce je wyprowadzić do fundacji, gdzie działkowcy nie będą ich właścicielami, a staną się petentami i dystrybucja ich środków odbędzie się poza ich kontrolą, o ile taka dystrybucja będzie, bo kasa może leżeć na koncie a korzyści mogą mieć tylko fundatorzy tj. wiadomo kto. Poza tym to są pieniądze działkowców a nie funkcjonariuszy PZD i już dawno powinny być w ogrodach, a inwestycje powinny być już zakończone. PZD wyrokiem TK zostało zlikwidowane i żadna ustawa go już nie wskrzesi. I tu pojawia się temat likwidatorów i ten przychlast twierdzi, że nasze pieniądze będą bezpieczne w fundacji pod zarządem tej pazernej koterii – pozostawię to bez komentarza. Według nowych przepisów ma być tak, że działkowcy zrzeszają się w stowarzyszenia i przejmują mienie swojego ogrodu, natomiast majątek OZ i RK oraz spółki i teraz trzeba dodać fundacje utworzą fundusz, który będzie do dyspozycji działkowców. Tak się ta historia nie kończy, bo nasz tuptuś prezio domaga się tego, aby fundacja przejęła nie tylko kasę działkowców, ale także wszystkie nieruchomości, które są we władaniu PZD. Ten temat tylko sygnalizuję, a niebawem poświęcimy temu zagadnieniu więcej uwagi i przypuszczam, że będzie kolejny komunikat, a nawet news. A póki, co zapraszam na portal BZ, gdzie opublikowano już nasz X komunikat:
  www.bezjarzmowie.info.ke/test/?p=9512
  Pozdrawiam ]:->
 • Gość: Stebnowicz IP: *.ssp.dialog.net.pl 08.03.13, 22:11
  Prowokujesz do dyskusji z tobą. Nie mam na to ochoty. Napiszę ci tylko, że zarejestrowanie fundacji w KRS jest faktem już od zeszłego roku, to żadna tajemnica. Działkowcy wiedzą o co chodzi. Ty nie, bo i skąd, kto cię miał uświadomić. Dogrzebałeś się teraz w KRS i myślisz, że działkowcom Amerykę odkryłeś? Jesteś po prostu wykształconym manipulantem w przekazywaniu informacji. Istotnie, to musiało ci po esbeckim stażu pracy w PRL nieźle na łeb walnąć. Najgorsze jest to, że tobie się wydaje, że jesteś w porządku, a inaczej myślący i postępujący, to wg ciebie złodzieje, nieroby, malwersanci itp. Typowe dla psychopatów.
 • Gość: Kumbaka IP: *.dynamic.chello.pl 09.03.13, 15:52
  Na razie nie mam czasu, aby odpowiedzieć, ale skieruję dwa zdania do Olsztyniaka i Stebnowicza – załóżmy, że sytuacja się odwróciła i ja pozbawiam Was waszych działek, nadto nie wpuszczam Was na zebrania działkowców, grzebię w Waszych życiorysach i rozpuszczam farmazony na Wasz temat? Co robicie, jak się zachowujecie? Oddajecie mi działkę, czy walczycie o swoje dobre imię i o swoją własność? Postawcie się w naszej sytuacji i po drugie to nie nasza wina, że mamy rację w zakresie ustawy o ROD, bo jak do tej pory nasze wszystkie przewidywania sprawdzają się. Zajmijcie się tym patologicznym zarządem ROD Podzamcze i zarządem okręgowym Kulika, bo to oni doprowadzili do tej sytuacji i to oni przyczynili się do upadku PZD, a nie my, bo nasz udział polegał tylko na tym, że tą patologię dokumentowaliśmy. Tu leży problem, bo działacze opowiadają się za PZD to są cacy i wszystko im wolno, natomiast my racjonalnie oceniamy sytuację i jesteśmy be i trzeba nas pozbawić prawa użytkowania ogrodu. Przyjrzyjcie się Waszym kolegom i pociągnijcie ich do odpowiedzialności, bo to oni działają na szkodę PZD, ale przede wszystkim szkodzą działkowcom. A teraz zajmę się opracowaniem kolejnego filmu z rozprawy i zaopiniuję tekst kolejnego komunikatu i niebawem przekażemy następną porcję patologii na temat PZD.
  Pozdrawiam ]:->
 • Gość: JB IP: *.ssp.dialog.net.pl 10.03.13, 10:39
  Na ten temat - odpowiedź jest na stronie gdańskiej.
 • kumbaka 01.04.13, 14:50
  Witam i zapraszam do obejrzenia kolejnego filmu:
  www.youtube.com/watch?v=d-9m8jUPR9o
  Pozdrawiam ]:->
 • kumbaka 11.04.13, 22:44
  Stebnowicz nie żołądkuj się tylko zapoznaj się z kolejnymi naszymi materiałami:
  Linki do filmu i proklamacji:

  www.youtube.com/watch?v=pHbrr3-aGGo
  pzd-2008wszystkoozwiazku.blog.onet.pl/2013/04/04/grupa-niezalezna-rod-podzamcze-w-walbrzychu-o-polskim-zwiazku-dzialkowcow/
  Pozdrawiam ]:->

 • kumbaka 18.04.13, 22:17
  Stebnowicza zatkało albo nie rozumie naszej proklamacji a tu mamy jej wznowienie.
  Proklamacja GN ROD Podzamcze jest dostępna na stronie:
  www.bezjarzmowie.info.ke/test/?p=9945
  Wiadomość z wolnego ogrodu – koniec bezkarności funkcjonariuszy pzd:
  W dniu dzisiejszym w sądzie rejonowym w Poznaniu zakończył się proces dwóch członków zarządu ROD Kwitnąca Dolina w Swarzędzu. Sprawa dotyczyła fałszowania dokumentacji finansowej na szkodę działkowców. Przekręt wykryli działkowcy, a nie komisja rewizyjna. Sąd skazał skarbnika i prezesa zarządu na karę 1 roku w zawieszeniu na trzy lata, grzywny po 500,- zł, koszty sądowe i zwrot zagarniętych kwot. Tj. dokładnie tyle ile żądał prokurator i oskarżyciele posiłkowi. Oczywiście PZD nie piśnie na ten temat ani słowa, mimo że ich przedstawiciel był podczas mowy oskarżycielskiej prokuratora. W uzasadnieniu sędzia stwierdziła, że oskarżeni świadomie dopuścili się fałszowania dowodów KP licząc na brak ekonomicznej edukacji działkowców. Wyrok jest nieprawomocny. Oskarżeni mają tydzień na złożenie apelacji do sądu okręgowego. Skarbnik zdążyła sprzedać działkę i wynieść się z ogrodu, eksprezes nadal pozostaje członkiem PZD. To ta sprawa stała się przyczyną rewolty w ogrodzie i zaczątkiem działań na rzecz utworzenia niezależnego stowarzyszenia.

  Pozdrawiam ]:->
 • Gość: Kumbaka IP: *.dynamic.chello.pl 05.07.13, 21:05
  Witam i odpowiadam na post Ani, która ma problem ze złodziejskim zarządem rod.
  O subsydiarnym akcie oskarżenia możesz sobie poczytać na stronie:
  www.krugerlegal.com/pl/aktualnosci/subsydiarny-akt-oskarzenia-
  Ale moim zdaniem o tym zapomnij, bo znając realia nie ma szans na wytoczenie i wygranie sprawy mając na względzie uwarunkowania warszawskie tj. choćby terminy do wyznaczenia rozprawy. Druga sprawa to leśnym dziadkom trudno coś udowodnić, a nawet jak masz mocne dowody to zabraknie czasu, bo w styczniu pzd przestanie istnieć. My już zainicjowaliśmy kilka postępowań i wszystkie sprawy zostały umorzone, ale ostatnio złożyliśmy kolejne doniesienia i zostało wszczęte śledztwo o działanie na szkodę pzd przez niedopełnienie obowiązków przez zarząd rod. Zapraszam na forum, które prowadzimy:
  www.dami.walbrzych.pl/index.php/spoleczenstwo/881-splonela-altanka-na-podzamczu
  Tam są linki i min. publikujemy tam dokumenty tj. np. zażalenie na decyzje prokuratury o odmowie wszczęcia czy umorzenia dochodzenia itd.
  Faktycznie organa ścigania im sprzyjają, ale jeżeli wykażesz determinację to będą musieli się sprawą zająć. My zgłaszaliśmy doniesienia i słaliśmy e-maile do wszystkich szczebli prokuratur ( nawet do PG) i to poskutkowało.
  Nie masz powodów do obaw, bo po upadku pzd będzie można do wszystkich spraw wrócić, bo umorzoną sprawę można zawsze ponownie podjąć, zwłaszcza, że po likwidacji pzd będzie łatwiejszy dostęp do dokumentów a i świadkowie będą bardziej ochoczo zeznawać.
  Tak, więc składaj zażalenia, a następnie ponowne wnioski, ale nie baw się w samodzielne akty oskarżenia, bo zostaniesz sama, a pzd wystawi przeciwko Tobie całą zgraję prawników.
  Działać przeciwko pzd możesz również pisząc na forach internetowych, ale najważniejszą sprawą jest edukacja działkowców i rozpowszechnianie informacji o przestępczej działalności leśnych dziadków i tu możesz promować nasz proces, który prowadzimy itd.:
  www.youtube.com/watch?v=pHbrr3-aGGo
  Napisz do nas albo do Dobiesława Wielińskiego to będziesz otrzymywać informacje na bieżąco.
  Pozdrawiam ]:->
 • Gość: Ania IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.07.13, 12:50
  Witamy!
  Informujemy wszystkich zainteresowanych o przebiegu postępowania Sygn. III Ko 185/13, dot. 1 Ds. 1421/12 dot. w sprawie oszustwa członków ROD „ Jutrzenka” w Słubicach i nie udzielenia informacji publicznej w zakresie wydania kserokopii faktur za energie elektryczną za lata 2003-2009 oraz kserokopii protokołów z Walnego Zebrania jak również nie udostępnienia informacji publicznej w zakresie udzielenia informacji o wypłaconych wynagrodzeniach w roku 2012 z tytułu zawartych umów zleceń oraz umów o dzieło.
  Informujemy, że Prokuratura Rejonowa w Słubicach wydała postanowienie o umorzenie dochodzenia na podstawie art. 17 § 1 pkt. 2 kpk. Uzasadniając tym, iż czyny te nie zawierają znamion zabronionego na podstawie art. w/w.
  Niezależnie od rozstrzygnięcia tej kwestii sprawa pokazała nam, jaka jest skala bezprawia w ROD „Jutrzenka „ w Słubicach, a tym samym w całym PZD. Śmiało możemy stwierdzić, że PZD nie można nazwać samorządem ogrodniczym organizacji, która pozbawia działkowców prawa do dostępu pełnych i rzetelnych informacji, która zmusza zwykłego członka donosić do prokuratury i która odmawia udzielenia informacji, na co są przeznaczane i w jaki sposób wykorzystywane składki działkowców. PZD działając na podstawie wym. ustawy o ROD administruje ziemią należącą do Skarbu Państwa i tak dba o mienie działkowców jak pokazało nam postępowanie w sprawie.
  Działanie p. J. S. jest nikczemne, bo on za to bierze pieniądze od działkowców, aby pilnować ich interesów, a nie za to, aby wnioski działkowców pozostawiać bez rozpatrzenia. Takie zaniechanie działania było celowe, o czym mogą świadczyć dokumenty przedłożone w sprawie. Według naszych ustaleń po raz kolejny powtarzają się te same elementy: działacze ROD „Jutrzenka” w Słubicach mają poczucie bezkarności, łamią prawa związkowe, okradają działkowców, fabrykują dokumenty, okręg i Rada Krajowa nie reagują a organy ścigania są nieudolne. Bo jak można nazwać fakt, kiedy to prowadzący postępowanie dnia 13.06.2013 r. wydaje wniosek o udostępnienie danych i obliguje Zarząd ROD „Jutrzenka” w Słubicach do dostarczenia dokumentów w tym zakresie do dnia 27.06.2013 r. zawierające kilkadziesiąt kart, a 28.06.2013 r. wydaje postanowienie o umorzeniu, gdzie prokurator prowadzący owe postępowanie zatwierdza dnia 29.06.2013 r. oraz odrzuca wnioski dowodowe. Fakt ten pozostawiamy bez komentarza.
  Mamy nadzieje, ze wkrótce zniknie patologia, którą zafundowali działkowcom działacze PZD a przede wszystkim zakończy się pasożytowanie żerowanie na działkowcach, ponieważ lista „pseudo” działaczy jest długa.

  Walczymy dalej
  Z poważaniem
  Anna Słojewska
  Krystyna Skubisz
 • Gość: Kumbaka IP: *.dynamic.chello.pl 31.10.13, 22:48
  Na początek zapraszam na nowe forum i nowy komunikat GN ROD Podzamcze:
  www.facebook.com/groups/dzialki/permalink/346466508833351/
  W pełni podpisuję się pod postem pań Anny i Krystyny i proszę mi wierzyć nie jesteście sami, bo pzdwiatyki wszędzie działają w taki sam sposób, a ta koteria na górze pilnuje tylko interesu. Wkrótce ta patologia się skończy i wtedy ich rozliczymy!

  Pozdrawiam ]:->
 • Gość: toni IP: *.ssp.dialog.net.pl 16.11.13, 22:02
  No i co te durnowate kumbaki? Na kompost.
 • Gość: toni IP: *.ssp.dialog.net.pl 16.11.13, 22:03
  No i co te durnowate kumbaki? Na kompost.
 • kumbaka 03.12.13, 21:26
  Toni, co zaciąłeś się?
  Wracamy i dalej głosimy dobrą nowinę o końcu pzd. Ustawa o ROD jest w senacie i GN zgłosiła szereg zastrzeżeń i poprawek. Oto wstęp do tego wystąpienia, które blokowano, ale udało się i jest:
  „Przedmiotowa ustawa rażąco narusza Konstytucję, Europejską Konwencję Praw Człowieka, a nawet prawo o stowarzyszeniach. Została przyjęta w dość podejrzanych okolicznościach, ponieważ wcześniej uwzględniono w dużej mierze interesy działkowców, natomiast po zamkniętym spotkaniu liderów PO i PZD całkowicie zmieniono nastawienie i pominięto interes działkowców na rzecz anachronicznej organizacji PZD. W przypadku nie uwzględnienia zgłoszonych zastrzeżeń ustawa zostanie zaskarżona do Trybunału w Strasburgu i Trybunału Konstytucyjnego. Oczywiście GN powiadamia również służby tj. prokuraturę i CBA. Na koniec jeszcze jedna uwaga, nie ma żadnego zagrożenia dla działkowców w przypadku uprawomocnienia się wyroku Trybunału Konstytucyjnego, bo likwidacji ulega tylko PZD (administrator ogrodów), natomiast w mocy pozostają pozostałe przepisy i ROD są następcą prawnym po PZD, dlatego trzeba wypracować takie regulacje, które będą gwarantowały stabilną podstawę funkcjonowania ROD, a nie tymczasową. Ustawa w obecnym kształcie jest niekonstytucyjna, jest zwykłym bublem, uchwalonym na zamówienie PZD i jego działaczy. Przykładem jest tu wprowadzenie do ustawy działalności gospodarczej tj. prowadzenia wydawnictwa, w którym mają interes dożywotni prezes PZD i jego córka, natomiast nie ma żadnego uzasadnienia, aby działkowcy musieli utrzymywać to wydawnictwo. Również wynajęci przez PZD prawnicy działali tylko na korzyść struktury – ustawa przewiduje możliwość szeregu procesów i PZD zostało zwolnione od kosztów, natomiast o działkowcach nikt nie wspomniał, a ustawa o kosztach sądowych zawiera w tym zakresie lukę. Taki stan rzeczy jest nie do przyjęcia i dlatego działkowcy niezależni podejmą odpowiednie kroki prawne, aby przepisy regulowały prawa działkowców, a nie struktury PZD, która od lat pasożytuje na działkowcach. GN apeluje o rozliczenie tych pełnomocników, którzy działają tylko na korzyść ekipy Kondrackiego.”
  Komunikat GN ROD Podzamcze dostępny jest na stronie:
  img571.imageshack.us/img571/4159/s4x.pdf
  a także na stronie senatu, ale tam podano, go obróbce i linki nie działają, poprawnie. Podam Państwu link do strony senatu, gdzie są dostępne inne wystąpienia a komunikat GN znajduje się w zakładce Rodzinne Ogrody Działkowe:
  www.senat.gov.pl/prace/komisje-senackie/posiedzenia,10,1,komisja-samorzadu-terytorialnego-i-administracji-panstwowej.html
  Przy okazji wychodzi coraz więcej wałków i tu podam przykład „ogrodowego bestialstwa”:
  www.7dni.com.pl/Aktualnosci/?id=1011&addComment=no
  A ponieważ materiału jest dużo to na tym zakończę, podając link do 14 odcinka filmu z Zielonej Doliny:
  www.youtube.com/watch?v=VVLPdkAroXs&feature=youtu.be
  A jak ktoś wytrzyma to tu jest link do dzisiejszego posiedzenie „refleksyjnej” komisji senatu:
  senat.atmitv.pl/SenatConsole/TransmissionArchiveItem.go?code=8KGN139KSTAP1291
  Wolny od pzd Wasz Kumbaka
  Pozdrawiam ]:->
 • Gość: toni IP: *.ssp.dialog.net.pl 07.12.13, 19:10
  Nie zaciąłem się. Pisać mi się nie chciało.

  Te twoje donosy do Senatu, to możesz sam sobie nimi podetrzeć cztery litery, Tyle są one warte co i ty. W odpowiednim czasie napiszę na forum o twoim dorobku, ale prawdę i dowody podam. Z pewnością nie będę walił na oślep i ze skrzywioną wiedzą i jadem, tak jak ty to robisz, bo inaczej nie potrafisz ze względu na fakt twojej przypadłości.
 • Gość: Kumbaka IP: *.dynamic.chello.pl 07.12.13, 19:59
  Witam i zapraszam do zapoznania się z kolejnym przykładem „bestialstwa” leśnych dziadków, a rozpocznę od komentarza z forum:

  „PZD to faszystowsko-komunistyczna organizacja, która ludziom potrafi zgotować piekło na ziemi. Jest to pasożytniczy związek żerujący na przymusowych członkach oraz gruntach Gmin i Skarbu Państwa. Mimo wyroku Trybunału, który ludziom dał nadzieję, działacze PZD w Sejmie po raz kolejny przepychają swoją ustawę, która tych bandytów i tyranów z PZD dalej utrzyma przy władzy a użytkowników działek pogrąży w dalszej ich niewoli. PRECZ Z PZD!!!!!!”
  Więcej podobnych wpisów znajduje się pod artykułem „Zmienili mi zamki do altany”:
  www.7dni.com.pl/Aktualnosci/?id=1011&addComment=no
  Pzd zostaje zlikwidowane i nie ma od tego odwrotu, pozostaje tylko jedno pytanie, które rozstrzygnie senat, tj. czy nastąpi to już w styczniu 2014 r., czy w kolejnych miesiącach tego roku i tyle. Leśne ludki stracą swoje stanowiska, bo działkowcy nie będą musieli już utrzymywać okręgów, rady krajowej i tej związanej z tym patologii. Dlatego dziwię się, że na kilku forach w kraju leśny ludek o nicku toni jeszcze grozi i straszy. Jest duże prawdopodobieństwo, że za tym nickiem stoi leśna babka z ROD Podzamcze, wielostołkowa działaczka pzd, która niebawem straci intratną posadę. Jej nazwisko pojawiło się również w senacie, gdzie nawołuje do uchwalenia ustawy i szkaluje działkowców, którzy działają w naszym interesie. Drugi typ to Jachu, mający również dwa stołki jeden w zarządzie ogrodu a drugi w zarządzie okręgu. Takich działaczy trzeba pozbawić stanowisk w pierwszej kolejności, bo oni będą bronić tylko swoich stołków i będą opóźniać secesję ogrodów z pod władztwa pzd. Proszę zobaczyć jak toni grozi działkowcowi, bo on dalej myśli, że będzie mógł wykorzystywać pieniądze działowców do walki z działkowcami. Trzeba ich odciąć od naszych pieniędzy i rozliczyć ich, gdzie i na co poszły fundusze działkowców. Spokojnie to zrobimy, już nam nie uciekną, a teraz zmienia się wszystko, będzie pełna księgowość, rachunek bankowy i dotychczasowe przekręty nie będą już możliwe. Ta jawność spowoduje to, że będą oni mieli trudności w obsadzeniu stanowisk, a kadencje ich władz kończą się i nie sądzę, aby ktoś rozumny objął stanowisko w pzd. Bardzo dobrze, że na forum wpisał się toni, bo jest to ewidentnie leśny ludek, który żyje w martixie PRL-u i proszę zobaczyć, co on pisze - on nie zajmuje się analizą wystąpienia działkowca, który ma prawo zgłosić poprawki do ustawy, zwłaszcza, że są w interesie działkowców, ale dla niego to są donosy. Dalej grozi, że on zajmie się moim dorobkiem, zapewne będzie szkalował zwykłego działkowca. Proszę Państwa jest różnica, kiedy my działkowcy krytykujemy nieudolnych dożywotnich funkcjonariuszy pzd, bo oni zajmują stanowiska, mają obowiązki, pobierają wynagrodzenie, a np. atakiem na moją osobę, dodam prywatną osobę, przez aktywistę pzd, który do tego celu wykorzystuje zajmowane stanowisko i dotychczas wykorzystywał do tego celu fundusze działkowców. To dziadostwo musiało się kiedyś skończyć i jesteśmy na dobrej drodze, aby ich rozliczyć, bo nie damy się zastraszyć i będziemy domagać się pełnego rozliczenia tego draństwa a następnie pociągnięcia do odpowiedzialności. Jeden z tego leśnego towarzystwa właśnie na forum pomówił naszego pełnomocnika i trwa śledztwo min. w tej sprawie, które zostało przeniesione do Dzierżoniowa tak, aby byli funkcjonariusze w tym milicji nie mieli możliwości wpływania na jego wynik. Niebawem dowiemy się, kto był taki mocny i poinformujemy Państwa, ale także pociągniemy go do odpowiedzialności za oszczerstwa. Nowa ustawa otwiera nam drzwi do wolności i musimy z tego korzystać. Nie można godzić się na to, aby nas działacze pzd obrażali a swoje stołki wykorzystywali do zastraszania nas, zresztą, jaka to kultura to niech zaświadczy przykład odpowiedzi, którą otrzymaliśmy od jednego prezesa.
  „Odwal się. Nie życzę sobie zaśmiecania poczty przez takie gó...ane informacje. Lecz się człowieku. Żegnam”. Prezes ROD Stokrotka Strzegom.
  To jest kolejny przykład - on nie odnosi się do meritum sprawy tylko próbuje nas działkowców obrażać i wykorzystując do tego zajmowane stanowisko prezesa ogrodu. Należy też mieć na uwadze, że nasze komunikaty nie są przekazywane tylko do wiadomości prezesa, ale są wysyłane przede wszystkim do działkowców z tego ogrodu. Natomiast wcześniej toni groził działkowcowi - proszę państwa to są metody esbeckie: poniżanie, obrażanie, grożenie, tak działają działacze pzd, dlatego apeluję do działkowców, trzeba ich usunąć ze stanowisk w naszych ogrodach i odciąć od naszych działkowych funduszy, a przekonacie się Państwo ile pieniędzy pozostanie w ogrodach, które będzie można zagospodarować w dla naszego wspólnego dobra.
  To na razie tyle, bo tych przekrętów wychodzi coraz więcej i piszemy o tym na FB Forum Stowarzyszeń Ogrodowych, ale jest to grupa zamknięta, natomiast zapraszam na stronę:
  www.facebook.com/groups/cba.na.pzd/
  CBA na PZD, która jest otwarta dla wszystkich. Natomiast szczególnie zainteresowanych proszę o kontakt to udostępnię w/wym. stronę, gdzie hitem jest codzienny felieton: „Z życia biura KR PZD”.
  To na razie tyle, bo muszę zająć się spamem toniego.
  Wolny od pzd Wasz Kumbaka
  Pozdrawiam ]:->
 • Gość: działkowiec bemowo IP: *.ssp.dialog.net.pl 10.12.13, 17:35
  Piszesz bardzo jadowicie a na zarzuty na leśnych dziadków nie wskazujesz żadnych konkretnych dowodów. Np zarzut przekrętów finansowych. Napisz konkretnie, co przekręcili czyli ile ukradli, kiedy i przez kogo taki zarzut został udowodniony. Paplać bez pokrycia raczej nie trzeba, bo jeśli okaże się, że to nieprawda, to te leśne dziadki powinny skierować sprawę do sądu.
 • Gość: Kumbaka IP: *.dynamic.chello.pl 10.12.13, 20:51
  Zarzutów jest cała masa i nie będę ich tu powtarzał. Przeczytaj sobie cały wątek, zajrzyj na nasze konto w serwisie YT RealziacjaDemokracji to się przekonasz. Nadto w naszych komunikatach zawsze są odniesienia do dokumentów, linki itd. I nie strasz sądem, bo pzd idzie do likwidacji i nigdy więcej pieniądze działkowców nie będą wykorzystywane przeciwko nam tj. działkowcom. Jeżeli chcesz się procesować to proszę bardzo, ale za własne pieniądze.
  Zapraszam Państwa do zapoznania się z nomen omen 13 komunikatem GN ROD Podzamcze w Wałbrzychu. Z tego dokumentu dowiesz się, że to my wystąpimy do Trybunału Konstytucyjnego ale także do Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Komunikat dostępny jest na stronie:
  img546.imageshack.us/img546/1248/2ki.pdf
  Wolny od pzd Wasz Kumbaka
  Pozdrawiam ]:->

 • Gość: bemowo IP: *.ssp.dialog.net.pl 12.12.13, 17:01
  Chyba zapomniałeś że zaskarżenie ustawy możesz skierować do Putina i Watykanu.
 • Gość: Ania IP: *.centertel.pl 12.12.13, 19:52
  Nie bądź taki pewny, bo tyłu tobie malutki zabraknie.
 • Gość: Kumbaka IP: *.dynamic.chello.pl 12.12.13, 22:54
  Jak nas oszukają nasi parlamentarzyści to zwrócimy się o pomoc do społeczności międzynarodowej i do Putina czemu nie?
  Mam dla Państwa porcję dobrych wiadomości i pierwsza to senat zgłosił poprawki w tym jedna zgłoszona przez GN o przesunięcie terminu wejścia w życie ustawy i wszystko jest jeszcze możliwe. Druga to jest nowy komunikat GN taki bardziej autorski i zapraszam do zapoznania się z nim. Rozpocznę cytatem z naszego pełnomocnika, który odniósł się do ataku na jego osobę. Proszę zobaczyć jakie esbeckie metody używają te leśne stworzenia:

  "Dzisiaj na stronach pzd jestem negatywnym bohaterem, z czego jestem dumny. Zostałem zaatakowany przez funkcjonariuszy z okręgu i zarządu ogrodu. Na chamstwo leśnych dziadków należy reagować "siłom i godnością osobistom". Trzeba też ujawniać kłamstwa działaczy. Aktywiści pzd twierdzą, że poprawki GN zostały odrzucone, ale to właśnie GN jako jedyna zgłosiła poprawkę o przesunięcie terminu wejścia w życie ustawy. Jednak determinacja donka jest tak duża, że już jutro ustawa będzie głosowana w sejmie, ale to dobrze, bo taki express świadczy tylko o podejrzanym, charakterze tej koalicji PO PZD. Proszę zobaczyć, czym zajmowali się delegaci na konferencji ogrodu - oni wydali stanowisko, że GN nie ma, że GN nie ma poparcia, bo nikt się nie zgłosił do zarządu .... Miałem niezły ubaw jak to czytałem, ale proszę zobaczyć, że 58 osobowa grupka funkcjonariuszy pzd (na konferencję mają wstęp tylko wybrani i zaakceptowani przez zarząd delegaci) uzurpuje sobie prawo wypowiadania się w imieniu ponad 2500 działkowców z tego ogrodu. Została ich tylko garstka, bo działkowcy odwrócili się od nich i to jest skutek działania GN w tym ogrodzie. GN albo grupa widmo działa dalej, zaczynam czatować na forach, a jak ustawa zostanie uchwalona to nasze komunikaty razem z wnioskiem o zawetowanie ustawy trafią do prezydenta RP. Proszę o informacje na temat figurantów pzd, którzy mają działki tylko po to, aby pełnić funkcję w pzd. Ustawa, ustawą, ale trzeba dobrać się do skóry tym działaczom, bo to oni działają na naszą szkodę. Przykład Kulika jest tu spektakularny, facet ma dom z hektarową działką, ogrodem w Świebodzicach a rzekomo uprawia ogród w Wałbrzychu. Teraz dopiero skojarzyłem, dlaczego na przesłuchaniach podawał adres zamieszkania jako siedzibę OZS w Szczawnie-Zdroju, aby ten fakt ukryć. On nie jest działkowcem, dlatego nie ma prawa pełnić żadnej funkcji w samorządzie ogrodniczym. Proszę o kolejne przykłady, bo jak to się przebije do prasy to pozbędziemy się ich, a wystarczy, że poleci taki Kulik to cały OZS się posypie."
  Komunikat GN dostępny jest na stronie:
  img20.imageshack.us/img20/5057/q3i.pdf
  W Warszawie są takie "święte krowy" i trzeba ich usunąć ze stanowisk.

  Wolny od pzd Wasz Kumbaka
  Pozdrawiam ]:->
 • Gość: Kumbaka IP: *.dynamic.chello.pl 16.12.13, 23:08
  GN zaprasza do zapoznania się z najnowszym wnioskiem:
  W imieniu własnym i jako pełnomocnik Grupy Niezależnej Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Podzamcze” w Wałbrzychu składam wniosek o zawetowanie ustawy z dnia 22 listopada 2013 r. o rodzinnych ogrodach działkowych.
  Przedmiotowa ustawa narusza Konstytucję RP w zakresie wolności zrzeszania się, równości gospodarczej, narusza także Europejską Konwencję Praw Człowieka w zakresie wolności zrzeszania się i stowarzyszania (art. 11), a przede wszystkim cyt. ustawa ma na celu obejście wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 11 lipca 2012 r., który uchylił prawne podstawy działania Polskiego Związku Działkowców tym samym nakazał likwidację monopolu PZD. Nadto należy zwrócić uwagę, że ani rząd Donalda Tuska ani senat nie wywiązali się z obowiązku wykonania przedmiotowego wyroku Trybunału Konstytucyjnego. W ministerstwie infrastruktury i rozwoju pod kierownictwem wiceministra Pana Piotra Stycznia wypracowano kilka projektów, które uwzględniały wyrok TK, ale także były zgodne z oczekiwaniami działkowców tzn. wzmacniały ich pozycję w stosunku do struktury PZD oraz które realizowały postulaty i rozwiązywały problemy działkowców. W pracach tych nie uczestniczyło PZD, ponieważ działacze nie zgadzali się na żadne zmiany, ustępstwa i zaciekle bronili dotychczasowej ustawy a przede wszystkim swoich stanowisk i dominującej pozycji wobec działkowców. Również senat nie podjął w tym zakresie żadnej inicjatywy ustawodawczej, która to izba parlamentu zwyczajowo podejmowała inicjatywy zmierzające do wykonania orzeczeń TK. Taką sytuację wykorzystało PZD i zgłosiło projekt ustawy, który przedstawiło, jako „obywatelski”. Podjęcie prac nad rzekomym projektem „obywatelskim” od samego początku budziło wątpliwości, ponieważ pod tym projektem zbierano podpisy z innym uzasadnieniem tj. osoby podpisywały się w obronie ogrodów działkowych a nie pod projektem ustawy, którego w ogóle nie znały. To nadużycie zostało zgłoszone do prokuratury. Zostało także zawiadomione Centralne Biuro Antykorupcyjne, ponieważ w trakcie prac legislacyjnych doszło do nadużycia i nieuprawnionej ingerencji władzy wykonawczej w zakres prac ustawodawczych tj. na zamkniętym spotkaniu premiera z działaczami PZD doszło do zawarcia porozumienia i naruszając interes publiczny i działkowców zmieniono zapisy ustawy na korzyść PZD, tj. utrzymując dotychczasowe struktury, narzucając działkowcom konieczność utrzymywania Wydawnictwa Działkowiec (tuba propagandowa PZD) a nawet zapewniając członkom organów PZD mandaty. Do tego należy dodać, że członkowie PZD, którzy dotychczas, aby uprawiać ogrody musieli przymusowo należeć do PZD to przymus ten utrzymano a nawet go usankcjonowano zapisami ustawy o rod. „Koalicja” PO PZD mimo obowiązującej w Polsce zasady równości gospodarczej utrzymała nawet system nakazowy i działkowcy nadal muszą prowadzić działalność wydawniczą i utrzymywać Wydawnictwo Działkowiec, co jest nie tylko faworyzowaniem tego wydawnictwa, ale także dyskryminowaniem pozostałych funkcjonujących na rynku wydawniczym wydawnictw, które swoją ofertę kierują do działkowców. Wydawnictwo Działkowiec ma zapewniony zbyt, bo struktury PZD i działkowcy przymusowo muszą prenumerować Działkowca i kupować inne książki autorstwa prezesa i jego córki, które muszą znaleźć się w bibliotekach ogrodowych. Nadto pracownicy Rady Krajowej PZD w ramach swoich obowiązków zmuszani są do obsługi dystrybucji tego wydawnictwa. To jest również podstawa do zgłoszenia tego procederu do CBA, ponieważ te przepisy powstały przede wszystkim w interesie dożywotniego prezesa PZD i jego córki, tj. kierownictwa tego wydawnictwa oczywiście ze szkodą dla działkowców, bo muszą ten prywatny interes finansować i utrzymywać. Przykładów naruszenia i pominięcia istotnych interesów działkowców jest o wiele więcej i zadbał o to dyrektor Rady Krajowej PZD (partner córki prezesa), pełnomocnik komitetu inicjatywy ustawodawczej Bartłomiej Piech i PZD zostało zwolnione od kosztów sądowych natomiast działkowców pominięto i dalej w tym zakresie funkcjonuje luka, ponieważ ustawa o kosztach sądowych w sprawach cywilnych nie reguluje wpisów dot. pozwu o uchylenie uchwały stowarzyszenia ogrodowego itd., których to procesów może być spora ilość. Stowarzyszenie ogrodowe będzie w znacznie lepszej sytuacji, bo samo będzie zwolnione od kosztów sądowych, natomiast działkowcy będą mieli ograniczony dostęp do sądu, ponieważ będą zmuszeni ponosić wysokie koszty sądowe, co potwierdza obecna praktyka. Szczegółowo wszystkie zarzuty, błędy i naruszenia opisane są w naszych komunikatach, które są załączone do niniejszego wniosku.
  Na zakończenie tego wątku warto odnieść się do stanowiska senatu, które dobitnie wyartykułował senator sprawozdawca Witold Gintowt-Dziewiałtowski, który pozytywnie rekomendował tego bubla prawnego ignorując zastrzeżenia biura legislacyjnego senatu i według niego – liczy się porozumienie i wypracowany kompromis. Z tego wynika, że konstytucja, prawo, przepisy, wyrok TK, prawa człowieka nie mają żadnego znaczenia, bo PO zawarło porozumienie z PZD i należy go bezwzględnie wykonać. Oczywiście o żadnym kompromisie nie ma tu mowy, tylko o uwzględnieniu partykularnego interesu nomenklatury, ze szkodą dla działkowców. Cdn.
 • Gość: Kumbaka IP: *.dynamic.chello.pl 16.12.13, 23:10
  2 część wniosku działkowców z Wałbrzycha:
  Uchwalona ustawa o rod dalej sankcjonuje skostniałe struktury, nieprzystające do obecnego podziału administracyjnego kraju, jak również utrzymuje na stanowiskach funkcjonariuszy i towarzyszy, których działania często urągają zasadom demokracji. Ustawa wbrew orzeczeniu TK wzmacnia monopol PZD i dyskryminuje nowo powstające stowarzyszenia ogrodowe, ponieważ warunki do secesji z PZD są zwłaszcza dla dużych ogrodów nie do spełnienia. Należy tu przypomnieć, że PZD zarządza ogrodami nie mając do tego „legitymacji” działkowców, ponieważ zebrania sprawozdawcze i wyborcze w PZD odbywają się w tzw. drugich terminach przy promilowej frekwencji, a taki wybieg zapewnia działaczom statut PZD.
  Ewidentnie uchwalona ustawa o ROD jest sprzeczna z wyrokiem TK, który wchodzi w życie 21 stycznia 2014 r. „Koalicja” PO PZD zastosowała tu następujący wybieg, aby obejść wyrok TK. W ustawie o rod w art. 65 ust. 2 zapisano, że do czasu uchwalenia statutu stowarzyszenia ogrodowego dalej obowiązuje statut PZD natomiast w art. 68 określono bardzo długi termin, bo aż 18 miesięcy do jego uchwalenia. Jest to kolejna dyskryminacja, bo PZD bezpodstawnie ma 18 miesięcy na uchwalenie statutu, natomiast działkowcy chcący wyzwolić się z pod władztwa PZD muszą taki statut uchwalić niezwłocznie na zebraniu, gdzie podejmuje się uchwałę o wyjściu ze struktury PZD. Faktycznie po uchwaleniu nowej ustawy o rod PZD będzie nadal funkcjonować praktycznie bez najmniejszych zmian, poza nazwą, (mimo wyroku TK), bo nadal będzie funkcjonował statut PZD. Jest to rażące naruszenie obowiązującego porządku prawnego, ponieważ uchylona ustawa będzie nadal obowiązywała poprzez funkcjonowanie statutu PZD, co należy uznać za niedopuszczalne. Statut pzd w § 36 przewiduje, że działkowiec może zostać pozbawiony członkostwa i prawa użytkowania działki w razie rażącego naruszenia tego statutu, zasad współżycia społecznego, czy działania na szkodę PZD. Rodowodem takich przepisów są czasy PRL, ale istotne jest tu to, że funkcjonariusze, czy towarzysze z PZD dalej będą mogli, przez co najmniej 18 miesięcy rugować działkowców z ich działek. Ten proceder nasilał się w ostatnim czasie i działacze zapowiadają dalsze działania odwetowe w tym zakresie. Wystarczy prześledzić wpisy na stronie internetowej Rady Krajowej PZD, gdzie propaguje się nienawiść do działkowców, którzy opowiadają się za zamianami, gdzie się ich obraża, pomawia, grzebie w życiorysach i wszystko to odbywa się za zgodą dożywotniego prezesa i jego popleczników. Ostatnio ujawniło się kolejne negatywne zjawisko, które polega na tym, że kluczowe stanowiska w PZD zajmują osoby majętne, dobrze sytuowane, które nie uprawiają ogrodów, natomiast posiadają działki tylko po to, aby mieć podstawę do zajmowania stanowisk w PZD. Właśnie statut PZD, który będzie nadal obowiązywał będzie wykorzystywany przez takie osoby do zwalczania wszelkiej opozycji, bo takie było dotychczas główne działanie działaczy PZD. Kończąc ten wątek, ustawa o ROD z 2005 r. z dniem 21 stycznia 2014 r. w zakresie dotyczącym funkcjonowania PZD przestaje obowiązywać i w związku z tym traci moc obowiązującą statut PZD, uchwalony na podstawie tej ustawy, natomiast każde wydłużenie, czy dalsze obowiązywanie uchylonych przepisów należy uznać za bezprawne i dlatego ustawa o rod musi być zawetowana.
  Obejście wyroku TK, naruszenie Konstytucji RP, czy praw człowieka nie znalazło jak dotąd uznania, bo posłowie, czy senatorowie mają poczucie bezkarności i mogą głosować za podejrzanym porozumieniem, natomiast prezydent RP ma obowiązek przestrzegania Konstytucji RP i niedopełnienie tego obowiązku będzie skutkowało pociągnięciem do odpowiedzialności przed Trybunałem Stanu. W imieniu własnym i GN wnoszę o zawetowanie tej ustawy, bo ta sytuacja jest jeszcze gorsza niż w 2005 r. gdzie wchodziło w grę naruszenie konstytucji, a obecna ustawa została uchwalona na konkretne zamówienie, w celu obejścia wyroku TK oraz zabezpieczenia interesów byłej nomenklatury. Oczywiście, jeżeli nie zrobi tego prezydent to zadanie wykonają działkowcy, ponieważ liczne grupy z całej Polski zapowiadają skierowanie wniosków do TK, natomiast GN przyłączy się do nich a nadto skieruje skargę do Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu.
  Szczegółowe uzasadnienie i rozwinięcie w/wym. tez znajduje się w komunikatach GN od numeru XI do numeru XIV, które są załącznikami, ale także dla pozostałych adresatów dostępne są na podanych niżej stronach internetowych.
  GN zawiadamia prezesów TK i SN o uchwaleniu kolejnej niekonstytucyjnej ustawy, ze szkodą dla interesu publicznego, a podjętą w interesie nomenklatury oraz w celu obejścia wyroku TK.
  XI Komunikat GN dostępny jest na stronie:
  img809.imageshack.us/img809/4209/szq.pdf
  XII Komunikat GN dostępny jest na stronie:
  img571.imageshack.us/img571/4159/s4x.pdf
  XIII Komunikat GN dostępny jest na stronie:
  img546.imageshack.us/img546/1248/2ki.pdf
  XIV Komunikat GN dostępny jest na stronie:
  img822.imageshack.us/img822/7020/sww.pdf


  Z poważaniem
  Pełnomocnik GN ROD „Podzamcze”
 • Gość: Kumbaka IP: *.dynamic.chello.pl 20.12.13, 20:10
  W niniejszym poście są pytania do prezesa pzd, proszę mu je zadać.
  Ciekawą informację otrzymałem z nad morza, a dotyczyła tematu „Figuranci w PZD. Działka potrzebna jest tylko po to, aby pełnić funkcję w PZD”. Na stronie Gazety.pl:
  wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,3360441.html jest interesujący artykuł.
  Proszę wysłać kod: 3R4D43 a jak nie zadziała to proszę wysłać sms-a o treści GA na nr 7268.
  Otrzymacie Państwo pełny dostęp do artykułu „Prześwietlamy władzę”, gdzie P. Wasiak i M. Kwintkiewicz publikują majątki wszystkich łódzkich radnych. Co prawda jest to publikacja z 2006 r., ale pouczająca i nas interesuje Izabela Ożegalska (SLD), która złożyła oświadczenie majątkowe, jako radna, ale co jest ważne dla działkowców, jako dyrektor biura Polskiego Związku Działkowców w Łodzi. Obecnie ta pani dyrektor jest prezesem Okręgowego Zarządu PZD w Łodzi, co uwidocznione jest na stronie: lodz.pzd.pl/wladze-okregu.aspx
  Dla tych, którzy pożałują 2,46 PLN przedstawię majątek naszej działkowiczki:
  Izabela Ożegalska (SLD)
  Oszczędności: brak
  Dom: 52 mkw. - 70 tys. zł (współwłasność)
  Auto: ford fusion (2003 r.),
  Inne: mieszkanie 62 mkw. - 120 tys. zł, mieszkanie 49 mkw. - 117 tys. zł (współwłasność), działka rekreacyjna 463 mkw. - 10 tys. zł, działka pracownicza 250 mkw. - 5 tys. zł,
  Wierzytelności: kredyt budowlano-hipoteczny - 11,3 tys. euro, kredyt gotówkowy - 12,6 tys. zł, kredyt - 27,1 tys. zł
  Dochody: dyrektor biura Polskiego Związku Działkowców w Łodzi - 94,9 tys. zł, umowa-zlecenie i o dzieło - 5,9 tys. zł, dieta - 28,5 tys. zł.
  W 2006 roku ta działaczka PZD zarabiała około 8.000 PLN miesięcznie i rzeczywiście „skromnie” zarabiają działacze PZD. Druga sprawa to dom, dwa mieszkania, ale i dwie działki w tym rekreacyjna 463 mkw i do tego działka pracownicza 250 mkw. Jest to potwierdzenie naszej tezy, że na stołkach w PZD zasiadają majętne osoby, które działki posiadają tylko w celu pełnienia intratnych funkcji w PZD. Chyba, że mylimy się i ta aktywistka PZD jest tak zdeterminowana, że działka rekreacyjna to dla niej za mało i potrzebuje działki w ROD Pienista w Łodzi, gdzie uprawia marchewkę i pietruszkę do niedzielnego rosołu. Ten dylemat poddajemy do rozstrzygnięcia i ocenie działkowców. A przy okazji działkowcy z GN mają pytanie do prezesa E. Kondrackiego, czy wiceprezes PZD W. Kulik i prezes OZ I. Ożegalska to są działkowcy czy figuranci? I drugie pytanie publiczne, jak długo w PZD o sprawach działkowców, będą decydowali ludzie, którzy nie uprawiają działek i nie mają pojęcia o problemach działkowców?
  Zamiast tej tępej propagandy pzd proszę poczytać biuletyn Zieleńca:
  img22.imageshack.us/img22/2224/ush.pdf
  A ku pokrzepieniu serc hymn z nową zwrotką pzd tudzież nowym logo:
  www.youtube.com/watch?v=nznd-osO8aQ
  Wolny od pzd Wasz Kumbaka
  Pozdrawiam ]:->
 • Gość: Kumbaka IP: *.dynamic.chello.pl 04.02.14, 21:08
  Szanowni Państwo, nareszcie możemy uwolnić się od tej patologicznej organizacji i przygotowaliśmy dla Państwa instrukcję wyjścia z pzd, ale rozpoczynamy od wystąpienia naszego pełnomocnika:
  Grupa Niezależna Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Podzamcze” w Wałbrzychu zaprasza do zapoznania z kolejnym komunikatem dot. wdrażania ustawy o ROD oraz przedstawia instrukcję wyjścia z PZD. Więcej informacji można znaleźć na niżej podanych stronach internetowych.
  Korzystając z okazji pragnę wyrazić oburzenie dot. artykułu pt. „Ogródki działkowe: Donosy, zastraszanie, wyzwiska, publiczne pranie brudów”, który ukazał się w Gazecie Prawnej. Wym. publikacja dostępna jest na stronie:
  serwisy.gazetaprawna.pl/samorzad/artykuly/767391,ogrodki_dzialkowe_donosy_zastraszanie_wyzwiska_publiczne_pranie_brudow.html
  Autorem tego pamfletu jest Tomasz Żółciak, który okazał się zupełnym ignorantem i dziwne jest to, że taki renomowany tytuł zamieszcza publikacje które zawierają pomówienia, zniesławienia a to jest wystarczający dowód na brak profesjonalizmu wym. autora. Po pierwsze to ten „redaktor” przekręcił zupełnie moje nazwisko, ale taki błąd pomijam, bo nie chodzi mi o rozgłos, ale ten „publicysta” publikuje informacje niesprawdzone, jednostronnie, donosy działaczy PZD bez możliwości odniesienia się drugiej strony do zwykłych oszczerstw i pomówień. To, że oparł te obmowy o stanowisko jakiejś konferencji PZD nie ma tu żadnego znaczenia, bo przed publikacją powinien dać szansę wypowiedzi drugiej pomawianej stronie. Brak profesjonalizmu jest tu, więc oczywisty. W zasadzie więcej nic nie trzeba dodawać, ale ja panu Tomaszowi Żółciakowi odpowiem, te uchwały czy stanowiska działaczy PZD są zwykłymi paszkwilami i naruszają moje dobra osobiste a powstają z naruszeniem prawa w tym związkowego, które przyznaje działkowcowi prawo do obrony. Jestem jeszcze członkiem PZD, toczy się w tej sprawie proces na czas, którego sąd zawiesił wykonanie uchwały zarządu o skreśleniu mnie z PZD a mimo to działacze pozbawili mnie prawa udziału w zebraniach, gdzie zapadają uchwały dot. mojej osoby, działają za moimi plecami i w ten sposób z naruszeniem statutu zapadają wym. stanowiska, uchwały. Dwukrotnie odmówiono mi wejścia na konferencję ogrodu, gdzie szkalowano mnie i podejmowano uchwałę o ukaraniu mojej osoby. W tej konferencji ogrodu mogą brać udział tylko wskazani przez zarząd delegaci i jest to kilkadziesiąt zaufanych osób, które mają układy, czerpią korzyści itd. Nie jest to żadna reprezentacja działkowców z ogrodu, który liczy ponad 2500 działek, bo jest to zbiorowisko dawnych towarzyszy partyjnych i różnej maści funkcjonariuszy, których interesy zostały naruszone. Na tym zakończę ten wątek, ale liczę na to, że w następnej publikacji Gazeta Prawna wykaże się rzetelnością i bezstronnością publikowanego materiału, a przy prezentacji sporu do głosu dopuści się dwie zainteresowane strony, a nie tylko jedną.
  Zarządzam doręczenie tego wystąpienia posłom, senatorom, mediom a przede wszystkim działkowcom, których zachęcam do wystąpienia z PZD i wyodrębnienia naszych ogrodów z tej patologicznej struktury. Okres pasożytowania i żerowania na działkowcach skończył się bezpowrotnie.
  XV Komunikat GN dostępny jest na stronie:
  img513.imageshack.us/img513/3472/kz5.pdf
  Instrukcja wyjścia z PZD jest zamieszczona na stronie:
  img690.imageshack.us/img690/5300/nud.pdf
  Przykładowe zaproszenie na zebranie secesyjne znajduje się na stronie:
  img163.imageshack.us/img163/6725/njr.pdf
  Wolny od pzd Wasz Kumbaka
  Pozdrawiam ]:->
 • kumbaka 16.02.14, 21:50
  Wałbrzych poszedł w ślady Warszawy i też złożył wniosek o zawieszenie rady krajowej pzd:
  img600.imageshack.us/img600/7889/r8.pdf
  Wolny od pzd Wasz Kumbaka
  Pozdrawiam ]:->
 • kumbaka 23.02.14, 21:47
  Proszę Państwa leśne dziadki twierdzą, że tylko 1 % działkowców zrezygnuje z członkostwa, ale to jest kłamstwo, bo działkowcy masowo występują z pzd i można na tym zaoszczędzić.
  Proszę zobaczyć:

  Proszę Państwa rozdając ulotki GN nr XV działkowcy od razu domagali się druków rezygnacji z członkostwa w pzd i w trybie pilnym musieliśmy taki wzór rezygnacji dodrukować. Proszę również skorzystać z tej możliwości, bo rezygnacja z członkostwa oznacza także to, że nie trzeba płacić składek członkowskich na tą patologię i dla działkowców z ROD Podzamcze taki wniosek dostępny jest na stronie, proszę sobie wydrukować:
  img836.imageshack.us/img836/7092/wfa.pdf
  Wystarczy wpisać nazwisko, adres, numer działki i podpisać się i po sprawie. Potrzebne są dwa egzemplarze, bo na drugim proszę żądać potwierdzenia.

  Dla działkowców z innych ogrodów też mamy wzór, ale tam trzeba wpisać nazwę i adres ogrodu:
  img855.imageshack.us/img855/3638/otq.pdf
  Proszę zobaczyć przykładowe opłaty ROD Zagórze:
  img812.imageshack.us/img812/433/yg5.pdf
  Działkowcy, którzy wypisali się z pzd oszczędzają prawie 60 PLN, dlatego proszę nie zwlekać i w następnym tygodniu proszę składać rezygnację, bo leśne dziadki naliczą Wam składki za 2014 r.

  Druga informacja to pzd ma problem z rejestracją statutu, bo KRS odrzucił ich wniosek, o co zresztą wnioskowaliśmy.

  Wolny od pzd Wasz Kumbaka
  Pozdrawiam ]:->
 • Gość: gość rod IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.02.14, 08:18
  Nie ma żadnej oszczędności w rod Zagórze. Bo do okręgu ze składki 57 zł. wychodziło 19,95 zł., czyli że w rod zostaje 37 zł. Po co człowieku kłamiesz, że oszczędzą 60 złotych? A zarząd to będzie za co fonkcjonował? . Poczytaj ustawę to zobaczysz co ma zarząd robić. Nie ma w niej miejsca na partyzantkę. A jak rod wyjdzie z PZD, to nowe stowarzyszenie będzie musiało realizować wszystkie zadania, które za rod wykonują zgodnie ze statutem okręgi. Nie namawiaj ludzi, nie wciskaj im kłamstw. Jak oni wyjdą z PZD to będą szybko wołać "komuno wróć", jak uczy historia. No chyba że chcą sami, bez namawiania i zachęcania, płacić drożej niż dotychczas.
 • Gość: Kumbaka IP: *.dynamic.chello.pl 26.02.14, 11:00
  Leśny matołek rozsyła spa, dlatego muszę odpowiedzieć.
  Dziś krótko, bo montujemy film o Kuliku, wiceprezesie pzd, który ma działkę tylko, po to, aby siedzieć na stołkach w pzd. Będzie to hit sezonu, przekonacie się Państwo, na kogo płaciliście. Teraz dwa zdania dot. postu tego leśnego ludka, który zarzuca mi kłamstwo. Proszę Państwa oczywiście w błąd wprowadza Państwa ten leśny ludek, bo działkowiec, który opuszcza pzd traci członkostwo, a więc nie ma żadnych podstaw do tego, aby płacić składki członkowskie i tu każdy działkowiec korzysta na tym od razu około 60 PLN. Zarząd ogrodu będzie funkcjonował z opłat ogrodowych, które będą opłacać wszyscy działkowcy, którzy uprawiają ogrody w danym ROD. Teraz okręgi nic nie robią tylko kontrolują, analizują sprawozdania, piszą elaboraty, protesty itp. tak, więc są zbędne, bo nawet te funkcje nie realizują poprawnie. Jeżeli jednak wykonają jakąś pożyteczną pracę na rzecz ROD to zarząd ogrodu im za to zapłaci. Proszę Państwa czasy pasożytnictwa na działkowcach się skończyły i nie musimy utrzymywać funkcjonariuszy pzd, którzy de facto działają na naszą szkodę.
  Proszę nie ulegać tej tępej propagandzie, że w pzd będzie taniej, bo tam jest do utrzymania cała rzesza funkcjonariuszy pzd, którzy są zbędni. Małe 15 osobowe stowarzyszenia świetnie sobie radzą i wypełniają wszystkie funkcje tak, więc nie ma żadnego zagrożenia, że ogrody sobie nie poradzą, ale jest jeden warunek trzeba usunąć ze stanowisk działaczy pzd, bo będą nam działkowcom przeszkadzać i odcinamy ten zbędny balast. Im szybciej tym lepiej i rewolucja w tym zakresie trwa. Wystąpienie z pzd jest korzystne zwłaszcza dla tych, którzy nie chodzą na zebrania tylko chcą uprawiać działki i po złożeniu rezygnacji ich opłata za działkę automatycznie spada, bo nie muszą płacić składki członkowskiej. GN z ROD „Podzamcze” podejmuje działania, aby jeszcze te koszty obniżyć, bo nie musimy płacić na utrzymanie Wydawnictwa Działkowiec, który zasypuje ROD-y zbędną makulaturą i o tym pisze Pani Wanda Słowik, proszę przeczytać:
  „Wanda Słowik nie ma wątpliwości, że na zmianach prawa suscy działkowcy zyskają. Dotychczas 35 proc. składki członkowskiej musieli odprowadzać do centrali, otrzymując w zamian mało, komu potrzebne broszury i informatory. Ponadto PZD odgórnie ustala wysokość składki. – Teraz sami będziemy ustalali wysokość składek i opłat. Jeżeli pojawi się koniczność przeprowadzenia inwestycji to składki wzrosną, a jak inwestycji nie będzie to składka będzie obniżana.” www.beskidzka24.pl/sucha_beskidzka/artykul,letnikom_-_stop,18269.html
  Proszę Państwa komuna nie wróci i sami musimy w ogrodach zrobić porządek, rozpoczynając od audytu finansowego i dopiero wtedy działkowcy dowiedzą się, na co szły ich składkowe pieniądze i ile sobie wypłacali funkcjonariusze pzd za swoje usługi wątpliwej jakości.

  Wolny od pzd Wasz Kumbaka
  Pozdrawiam ]:->
 • Gość: Kumbaka IP: *.dynamic.chello.pl 26.02.14, 11:02
  Leśny dziadek, wielostołkowy funkcjonariusz liczy na drapane.
  Dziś krótko, bo montujemy film o Kuliku, wiceprezesie pzd, który ma działkę tylko, po to, aby siedzieć na stołkach w pzd. Będzie to hit sezonu, przekonacie się Państwo, na kogo płaciliście. Teraz dwa zdania dot. postu tego leśnego ludka, który zarzuca mi kłamstwo. Proszę Państwa oczywiście w błąd wprowadza Państwa ten leśny ludek, bo działkowiec, który opuszcza pzd traci członkostwo, a więc nie ma żadnych podstaw do tego, aby płacić składki członkowskie i tu każdy działkowiec korzysta na tym od razu około 60 PLN. Zarząd ogrodu będzie funkcjonował z opłat ogrodowych, które będą opłacać wszyscy działkowcy, którzy uprawiają ogrody w danym ROD. Teraz okręgi nic nie robią tylko kontrolują, analizują sprawozdania, piszą elaboraty, protesty itp. tak, więc są zbędne, bo nawet te funkcje nie realizują poprawnie. Jeżeli jednak wykonają jakąś pożyteczną pracę na rzecz ROD to zarząd ogrodu im za to zapłaci. Proszę Państwa czasy pasożytnictwa na działkowcach się skończyły i nie musimy utrzymywać funkcjonariuszy pzd, którzy de facto działają na naszą szkodę.
  Proszę nie ulegać tej tępej propagandzie, że w pzd będzie taniej, bo tam jest do utrzymania cała rzesza funkcjonariuszy pzd, którzy są zbędni. Małe 15 osobowe stowarzyszenia świetnie sobie radzą i wypełniają wszystkie funkcje tak, więc nie ma żadnego zagrożenia, że ogrody sobie nie poradzą, ale jest jeden warunek trzeba usunąć ze stanowisk działaczy pzd, bo będą nam działkowcom przeszkadzać i odcinamy ten zbędny balast. Im szybciej tym lepiej i rewolucja w tym zakresie trwa. Wystąpienie z pzd jest korzystne zwłaszcza dla tych, którzy nie chodzą na zebrania tylko chcą uprawiać działki i po złożeniu rezygnacji ich opłata za działkę automatycznie spada, bo nie muszą płacić składki członkowskiej. GN z ROD „Podzamcze” podejmuje działania, aby jeszcze te koszty obniżyć, bo nie musimy płacić na utrzymanie Wydawnictwa Działkowiec, który zasypuje ROD-y zbędną makulaturą i o tym pisze Pani Wanda Słowik, proszę przeczytać:
  „Wanda Słowik nie ma wątpliwości, że na zmianach prawa suscy działkowcy zyskają. Dotychczas 35 proc. składki członkowskiej musieli odprowadzać do centrali, otrzymując w zamian mało, komu potrzebne broszury i informatory. Ponadto PZD odgórnie ustala wysokość składki. – Teraz sami będziemy ustalali wysokość składek i opłat. Jeżeli pojawi się koniczność przeprowadzenia inwestycji to składki wzrosną, a jak inwestycji nie będzie to składka będzie obniżana.” www.beskidzka24.pl/sucha_beskidzka/artykul,letnikom_-_stop,18269.html
  Proszę Państwa komuna nie wróci i sami musimy w ogrodach zrobić porządek, rozpoczynając od audytu finansowego i dopiero wtedy działkowcy dowiedzą się, na co szły ich składkowe pieniądze i ile sobie wypłacali funkcjonariusze pzd za swoje usługi wątpliwej jakości.

  Wolny od pzd Wasz Kumbaka
  Pozdrawiam ]:->
 • Gość: gość rod IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.02.14, 11:53
  Jednak jesteś w błędzie i w obłędzie.Nawet nie wiesz, że sam się zmanipulowałeś i głupstwa piszesz. Szkodzisz tylko działkowcom, jeżeli to czytają.
 • Gość: Kumbaka IP: *.dynamic.chello.pl 03.03.14, 19:57
  Działkowcy to czytają i bardzo dobrze przyjmują, ale to ty działasz na szkodę działkowców i może przyszła pora odspawać się od naszej kasy i ustąpić ze stanowiska?
  Zapraszam do zapoznania się z treścią wniosku o wywalenie wiceprezesa PZD Wincentego Kulika z zajmowanych stanowisk. Wniosek ten jest kolportowany w kraju i za granicą i jest bardzo dobrze odbierany zwłaszcza w środowisku działkowców.
  Jednocześnie zapraszam Państwa do wsparcia finansowego wniosku do Trybunału Konstytucyjnego o uchylenie ustawy o ROD w zakresie dotyczącym PZD, ponieważ mimo wcześniejszego wyroku TK PZD ma nadal monopol na prowadzenie ogrodów a nawet nastąpiło wzmocnienie pozycji tej patologicznej struktury kosztem działkowców. Wnioski są dostępne na stronie: img845.imageshack.us/img845/4599/2ic.pdf
  Więcej na ten temat na FB w grupach: CBA na PZD i Forum Stowarzyszeń Ogrodowych.
  A jak beznadziejnie radził sobie wiceprezes PZD w sądzie można się przekonać oglądając film w serwisie YT:
  www.youtube.com/watch?v=0-LtirJR7t0
  Rewelacja, udało się nam zdemaskować tego cwaniaczka, ale nie było łatwo, bo będąc przesłuchiwany przez organa ścigania a nawet w sądzie wym. wiceprezes pzd uchylał się od podania swojego adresu zamieszkania, bo obawiał się zdemaskowania przedmiotowego oszustwa. Marysia trochę chlapnęła i ustaliliśmy, że z niego taki działkowiec, jak z kozich cycków kastaniety. Zobaczymy, co zrobi Kondracki, czy kolesia obroni czy wywali na zbity pysk, zwłaszcza za to knucie za plecami działkowców.

  Wolny od pzd Wasz Kumbaka
  Pozdrawiam ]:->
 • Gość: gość rod IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.03.14, 12:17
  Akurat nie muszę z niczego ustępować, bo nie mam stanowiska. Ale Ty chyba chcesz zająć miejsce tego gościa co na niego napisałeś do Warszawy. Powodzenia - jak Cię działkowcy wybiorą.
 • Gość: gość rod IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.03.14, 08:23
  Coś dla kumbaki - cytat skopiowany, autor z Wrocławia, ale pasuje do autora tego paszkwila.
  "Jeśli mówimy o tym, że coś wokół piszczy to przeważnie mamy na myśli harcujące myszy, albo też szalejącą biedę. Z pewnością, w obecnym czasie, takie przypadki tu i ówdzie mają miejsce. Nie mniej jednak tym razem nie o takie przypadki chodzi. Badania naukowe wykazały, że zjawisko wszędobylskiego piszczenia jest konsekwencją nowo odkrytej choroby. Naukowcy stwierdzili, że źródłem tego zjawiska jest bardzo groźna choroba zwaną cietrzewicą. Wbrew pozorom nie ma ona nic wspólnego z naszym sympatycznym cietrzewiem (Lyrurus tetrix) z rodziny kurowatych (Phasionidae). Ma natomiast związek ze stanem emocjonalnym zwanym zacietrzewieniem. Ta groźna choroba opanowuje układ nerwowy człowieka i objawia się m.in. chciwością, pazernością, stawianiem własnych interesów ponad dobro innych osób lub grup społecznych, a także szowinizmem i nie szanowaniem poglądów strony przeciwnej, a w szczególności przeciwników politycznych lub społecznych, nie wyłączając wszelkich organów władzy, zwłaszcza organów władzy ustawodawczej. Osoba dotknięta tą chorobą w chwilach zwątpienia i niemocy lub braku sukcesów piszczy lub krzyczy z wściekłości".
 • Gość: Kumbaka IP: *.dynamic.chello.pl 07.03.14, 19:48
  Leśny ludek stara się na różnych forach mnie atakować a tu twierdzi, że rzekomo nie ma stanowiska w pzd, czym się tylko ośmiesza, bo zwykły działkowiec nie ma żadnego interesu, aby atakować i szkalować drugiego działkowca. Po drugie nie interesują mnie żadne stanowiska w pzd, już tylko z tego powodu, że niebawem opuszczę szeregi tej patologicznej organizacji i nie mam zamiaru babrać się w tym bagnie, które stworzyła czapa pzd. Drugi element, który śmierdzi tu pzd-ludkiem to jego diagnoza dot. działkowca i jego „paszkwila”. Proszę Państwa proszę zajrzeć na stronę rady krajowej pzd i tam ten element się często powtarza, bo według tych leśnych stworzeń, każdy kto ma inne poglądy niż te jedynie słuszne i w interesie rodziny Kondrackiego to chory człowiek, oszołom, mający problemy nie tylko psychiczne ale także z prawem. Nie sądzę, aby trzeba było dalej ten wątek ciągnąć, bo wiadomo, że nie ma tu mowy o żadnej diagnozie tylko temu leśnemu matołkowi chodzi o to, aby zdyskredytować działkowca, który jest w opozycji do pzd. Tak, więc nie ma u mnie żadnej wściekłości, czy piszczenia, bo to jest waszym udziałem, albowiem tracicie wpływy i co najważniejsze zostaniecie odcięci od kasy działkowców a to będzie wasz koniec.
  Struktury organizacyjne leśnych dziadków sypią się, Śląsk i Zagłębie chcą odłączyć się od tej patologicznej organizacji. Na dobry początek secesje zgłasza 100 ogrodów: katowice.gazeta.pl/katowice/1,35063,15581395,Dzialkowcy_ze_Slaska_i_Zaglebia_chca_sie_oddzielic.html

  Wolny od pzd Wasz Kumbaka
  Pozdrawiam ]:->
 • Gość: szperacz IP: *.ssp.dialog.net.pl 08.03.14, 10:07
  No i właśnie tak rodzą się przeciwnicy PZD. Narozrabiali, bo coś jest na rzeczy, że sprawa jest skierowana do prokuratury. Sprawa śmierdzi i teraz ten pan ze Śląska broni się atakując PZD. Tak każdy, kto na bakier z prawem był i został za to wywalony, staje się niewiniątkiem i tylko mu PZD krzwydę robi. I ma jeszcze czelność liczyć na to, że działkowcy śląscy go będą hołubili. Myślę, że ktoś tym działkowcom ze Śląska prawdę powie i udokumentuje.
 • Gość: Kumbaka IP: *.dynamic.chello.pl 09.03.14, 20:51
  Marysiu, zacznij pisać pod własnym nickiem i przestań udawać faceta, bo nim nigdy nie będziesz, a to że jesteś ordynarna to nic nie zmieni. Przygotuj się lepiej do jutrzejszego zebrania, gdzie po raz kolejny będziesz ściemniać działkowcom. Proszę Państwa zebrania w ROD Podzamcze w Wałbrzychu dalej odbywają się według ustalonego scenariusza, gdzie działkowcy nie mogą nic powiedzieć, czy zadać pytania i dlatego nie chodzą na zebrania a ci, co przyszli opuszczają je, bo propagandy leśnych dziadków słuchać się nie da. Oczywiście w zebraniach uczestniczą obowiązkowo aktywiści pzd, którzy na siebie głosują.
  Teraz wracając do twojego postu i do tych przeciwników to twoja ocena jest błędna, bo pan ze Śląska ma poparcie działkowców i na początek wyprowadzi z pzd około 100 ogrodów. On przyznał się, że taplał się w tym bagnie dość długo, ale wreszcie podjął słuszną decyzję korzystną dla działkowców, bo zablokował przelanie około 3 mln. PLN na konto tej patologicznej ekipy z Warszawy. To jest potwierdzenie mojej tezy, że ekipa Kondrackiego najwięcej zarabia na likwidacji ogrodów.
  Marysiu za wcześnie tego pana osądziłaś, bo poczekajmy na decyzję prokuratury i ewentualnie sądu, a ty już go skazałaś. Marysiu zapomniałaś o tym, że ty również masz sprawę karną za to, że podszywałaś się pod Zenka i fałszywie oskarżałaś Grupę Niezależną o podpalenie altanki i nawet się do tego przyznałaś, a ponadto dalej przeciwko wam toczą się jeszcze inne sprawy a kolejne będą wytoczone. Marysiu spójrz do lustra i powąchaj, czy tu coś nie śmierdzi, bo według mnie sprawiedliwość was dosięgnie, to tylko kwestia czasu. Marysiu ty reprezentujesz moralność Kalego, że wam pzd-ludkom wszystko wolno, natomiast innym nic niewolno bez waszej zgody, a tak nie jest, bo ty jesteś tylko zwykłym działkowcem a zajmowane stołki powinnaś wykorzystywać dla dobra działowców, a nie w interesie swoim i kamaryli, której jesteś członkiem. Właśnie Marysiu skoro już podjęłaś temat to nie bądź jednostronna i oceń wniosek o wywalenie z pzd twojego szefa, który jest taki słodziutki jak ty na pokaz a za plecami knuje na szkodę działkowców i zajmuje stanowiska w pzd bezpodstawnie tylko dla osiągania korzyści majątkowej. Mamy już informację od działkowców z Warszawy, że jego dni są już policzone, bo Kondracki ma go dość. Marysiu proszę wypowiedz się na ten temat i odpowiedz na pytanie czy działka Kulika nie powinna być przydzielona jakieś biednej rodzinie z Wałbrzycha a nie leżeć odłogiem tylko, dlatego aby ten cwaniaczek mógł dożywotnio pełnić funkcję w pzd? Marysiu czekam na odpowiedź, a przy okazji możesz wyjaśnić działkowcom, dlaczego przez tyle lat godziłaś się na takie dziadostwo, czyżby również chodziło ci tylko o kasę? Marysiu przecież pzd to samorząd ogrodniczy i stanowiska zarezerwowane są dla działkowców, a nie dla partyjnych pieczeniarzy i Marysiu ty o wszystkim dokładnie wiedziałaś i dlatego poniesiesz stosowne konsekwencje. Wniosek o wywalenie Kulika ze stołków obejmuje także ciebie i Ziomka, tak więc zielona trawka czeka na was i na co ty jeszcze liczysz i jak długo będziesz kompromitować pzd, na którym ci rzekomo tak zależy. Marysiu działkowcy w całej Polsce wychodzą z pzd i tego procesu nie da się już zatrzymać i masz w tym duży udział i w zasadzie trzeba ci podziękować, bo bez twojego tępego oporu, knucia, kompromitacji na pewno nie bylibyśmy w tym miejscu, ale ty tego nie zrozumiesz. Tych secesji jest już całe mnóstwo i podam tylko jeden przykład z Międzyzdrojów:
  pomoc-domowa.ovh.org/index.php?option=com_content&task=view&id=295
  Wolny od pzd Wasz Kumbaka
  Pozdrawiam ]:->
 • Gość: Kumbaka IP: *.static.chello.pl 13.05.14, 20:45
  Szeregi pzdowców kurczą się codziennie, a do tego na jaw wychodzi coraz więcej wałków, proszę przeczytać.
  II wniosek o nadzór nad pzd:

  drive.google.com/file/d/0B66MFtVjlJZfSEttSHpTWHBrMFU/edit?usp=sharing
  Kolejny film z Zielonej Doliny:
  www.youtube.com/watch?v=ey-EH43CwIY&feature=youtu.be
  Wolny od pzd Wasz Kumbaka
  Pozdrawiam ]:->
 • Gość: Kumbaka IP: *.static.chello.pl 26.07.14, 20:24
  Tak Warszawa ma duży problem, bo raz to ogrody a drugi raz to Gronkiewicz-Waltz, ale sami sobie jesteście winni, bo wiadomo co to jest PELO. Nasz pełnomocnik napisał epitafium nad pzd i proszę o tym poczytać:
  docs.google.com/document/d/1RxMVVdcau2BOjGucmgatAyhHcXqPpF_NRNfjimUGLn8/edit?usp=sharing
  Warszawa ma dużo do zrobienia ale ponosicie za to odpowiedzialność, bo swoją biernością doprowadziliście do tej patologii.

  Wolny od pzd Wasz Kumbaka
  Pozdrawiam ]:->
 • kumbaka 24.11.14, 16:06
  Witam, na koncie FB naszego pełnomocnika Pana Ryszarda Dudka znajduje się szereg nowych dokumentów i zapraszam do zapoznania się z nimi. Jest tam wniosek o zawieszenie krajowej rady, bo ta uchyla się od rozpatrzenia wniosku działkowca o usunięcie ze stanowisk Kulika wiceprezesa pzd, który narusza ustawę o ROD i statut pzd, bo nie jest działkowcem a posiada fikcyjny przydział działki w ogrodzie w Wałbrzychu podczas, gdy faktycznie mieszka w Świebodzicach, gdzie ma dom z przydomowym ogrodem. Nadto oddał tą działkę osobie trzeciej do używania, co jest rażącym naruszeniem ustawy o ROD i statutu pzd. Przy okazji może zostać zawieszony zarząd ROD im. T. Kościuszki w Wałbrzychu, który boi się represji ze strony Kulika i toleruje naruszenia prawa i za to odpowiada prezeska tego ogrodu Begier. Cóż każdy odpowiada za siebie, ale konsekwencją tego może być zawieszenie rady krajowej, bo w swoim składzie ma członka, który narusza prawo. Czas najwyższy, aby pociągać do odpowiedzialności takich ludzi, bo szkodzą nam działkowcom. Kulik razem z tą wielostołkową działaczką Klimków w akcie zemsty blokują podpisanie umowy dzierżawy działkowej naszemu pełnomocnikowi i tym samym nie wyrządzą szkody jemu, natomiast koszty w konsekwencji poniosą działkowcy, którzy są bierni i pozwalają takim leśnym dziadkom na swobodne działanie. 29 listopada w ROD Podzamcze w Wałbrzychu odbędzie się zebranie secesyjne, które będzie kosztować działkowców 13.000 PLN i pełnomocnik ma już gotowy wniosek o unieważnienie tego zebrania, bo działkowcy nie zostali prawidłowo zawiadomieni, ponieważ wysłano im bezimienne druki zamiast imiennych zaproszeń na zebrania a nadto działkowcy użytkujący działki w tym ogrodzie nie dostali zawiadomieni i 13.000 PLN pójdzie najprawdopodobniej w błoto - to jest zasługa tego patologicznego zarządu, ale niebawem będzie okazja go wymienić, ponieważ drugi raz kadencji nie uda się przedłużyć. Coraz więcej materiałów wpływa do RPO i liczymy, że niebawem podejmie działania zmierzające do ukrócenia tej samowoli i bezprawia, za które odpowiedzialność ponoszą leśne ludki z pzd. Zapraszam na stronę D. Wielińskiego, bo są nowe filmy i dokładne informacje o wtopie pzd w Poznaniu, gdzie pzd musiało zapłacić 7,5 000.000 PLN tytułem odszkodowania i widmo komornika w pzd jest już faktem i niebawem tych procesów przegranych będzie więcej, bo dobiegają końca procesy min. w Warszawie. W przyszłym roku działkowcy, członkowie pzd będą musieli w tych długach partycypować i bardzo się z tego cieszę, bo może się obudzą i wreszcie coś zrobią z tą komunistyczną sitwą. Kolejne informacje – pierwsza komisje rozjemcze zostały zlikwidowane i funkcjonariusze tacy jak Ochrymiuk, Drabik, czy Olesiński stracili stołki i tym samym nie będą więcej wyrządzać szkody działkowcom. Mają powody do zmartwienia, bo zbliżają się święta i nie wiadomo, czy załapią się na darmową wałówę zakupioną w makro, ale problemu z tym nie ma Janik, który zakupił kilka kartonów z alkoholem i mam tylko nadzieję, że „procenty” na dzień działkowca nie zaszkodziły za bardzo. Proszę Państwa nasze składkowe pieniądze powinny być wydawane tylko na cele statutowe tj. na potrzeby związane z prowadzeniem naszych ogrodów, ale okazuje się, że komunistyczne kacyki czerpią z naszej działkowej kasy pełnymi garściami i alkohol leje się strumieniami a paczki z wałówą na święta przysługują działaczom jak psu buda. Ja bardzo się cieszę, że tej patologii już nie finansuje, ale dla członków pzd mam przesłanie – kontrolujcie wydatki leśnych dziadków, bo księgowe w okręgach wiedzą wszystko i tam każda faktura za wałówę, czy alkohol jest i trzeba to rozliczyć. Będą jaja jak Kulik poleci i jak nowy prezes zobaczy, na jakiej bombie siedzi i od niego zależeć będzie, czy dalej będzie się w tym bagnie babrał, czy ujawni nadużycia. Dzisiaj nic nie da się ukryć i prawda prędzej, czy później ujrzy światło dzienne, ale proszę pamiętać ja zgłaszałem to pierwszy i oczywiście podejmę dalsze działania, bo zostałem o to poproszony. Dla poprawienia humoru podam cytat z pretendenta do schedy po Kuliku niejaki Ziomek do RPO napisał tak: „W dniu 11 października br. odbyło się m. innymi takie zebranie w ROD "Południe " w Jeleniej Górze w czasie którego, wszyscy obecni działkowcy - opowiedzieli się za pozostaniem w strukturach PZD wskazując właśnie PZD jako stowarzyszenie prowadzące Ogród. Decyzje tę przyjęto oklaskami, wzajemnie sobie gratulując. Czy nie jest to piękne?” Za prawdę powiadam Wam, że ja mam inne poczucie piękna i nie wiem, o co chodziło temu aparatczykowi, może ktoś mnie oświeci, bo dla mnie jest to zwykłe fiksum dyrdum. Na koniec ostatnia kwestia wybory w Warszawie i tam przyszedł czas na zmiany i działkowcy muszą się zmobilizować, bo przypomnę, że PEŁO ma układ z pzd i dla działkowców oznacza to brak nadzoru nad pzd a dla rady krajowej zielone światło do likwidacji ogrodów, bo pzd na tym najwięcej zarabia i prezio wie, że koniec jest bliski i przychodzi czas zwijać się, ale nie chce odejść z pustymi rękami. Słuchałem dzisiaj trochę tej debaty i naprawdę Hanki nie da się słuchać – czas na zmiany, Gronkiewicz musi odejść, bo to jest w naszym działkowym interesie, ponieważ dzisiaj rozpasani i bezkarni funkcjonariusze pzd robią, co chcą tak jakby nadzoru nie było i za to odpowiada Hanka G-W.
  Zapraszam do lektury.
  Wolny od pzd Wasz Kumbaka
  Pozdrawiam devil
 • kumbaka 11.01.15, 22:03
  Warszawa ma aż 11 klakierów, którzy sprzedali interes działkowców i musi za to zapłacić. Więcej na ten temat:
  Dziękuję za rozpowszechnianie tego dokumentu:
  docs.google.com/document/d/1djHCQmjlCL3noR7RsAIwGZXjiCetwWLLvL_DHYUnIdY/edit i ja również biorę się do roboty i siadam do czatowania i rozpowszechniania go na forach internetowych. Jest duży odzew i wczoraj byłem zasypany listami z poczty elektronicznej i tu uwaga, odpisywali mi działacze i tylko jeden dziadek Jarzębak próbował mnie obrazić, natomiast w pozostałych przypadkach był to normalny dialog i sami działacze są w szoku, że leśne dziadki z egzekutywy krajowej i okręgowej tak ich oszukali. Trzeba to wykorzystać i rozliczyć to draństwo a przede wszystkim trzeba wezwać ich do dymisji, bo te ponad 80-letnie wiatyki nie są zdolne do zarządu polskimi ogrodami i narażają nasz działkowy ruch na szkodę i likwidację ogrodów. Zagrożenie jest poważne, bo proszę zobaczyć, jaką mamy sytuację, którą oceniłem razem z GN ROD „Podzamcze” w Wałbrzychu:
  Sąd odrzucił statut pzd, ponieważ został przyjęty z naruszeniem prawa tj. min. pozbawiono działkowców biernego i czynnego prawa wyborczego itd. Proszę zauważyć, że sąd tego statutu nie unieważnił, a ten statut uchylił poprzedni statut, który już nie obowiązuje i nie ma możliwości powrotu do starego statutu. Teraz najlepsza informacja: wszystkie uchwały podjęte w oparciu o statut, który został odrzucony, tym samym nie został ujawniony w KRS są nieważne i proszę poinformować działkowców, że na razie nie muszą płacić żadnych składek a jeżeli zapłacili zwłaszcza za przymusową prenumeratę tego brukowca to proszę żądać zwrotu nienależnie pobranych opłat. Jest to typowa sytuacja patowa, bo nie można jej naprawić, albowiem każde działanie np. zwołanie zebrania, czy zjazdu musi być oparte o przepisy związkowe tj. statut a tu mamy wadliwy statut i wszystkie działania pzd w chwili obecnej też będzie można uznać za wadliwe. Stowarzyszenie, które znajdzie się w takiej sytuacji z reguły rozpoczyna procedurę rejestracji od nowa, bo praktycznie nie ma dobrego wyjścia, ale o tym nie mogę napisać, bo nie mogę podpowiadać pzd, co może zrobić. Nie mniej sytuacja jest bez wyjścia i każdą próbę konwalidacji tej sytuacji będziemy skarżyć. Sytuacja pzd jest o tyle zła, że wynika z jego rozmiaru i struktury, bo w przypadku zwykłego stowarzyszenia zbierają się założyciele i uchwalają, co trzeba a tutaj nie jest to możliwe.
  Konkluzje:
  • Działkowcy zostali oszukani przez towarzyszy z pzd, którzy uchwalili sobie statut bez zgody działkowców i na ich szkodę i jest to statut działaczy, który nie obowiązuje działkowców.
  • Funkcjonariusze pzd tj. stare PRL-owskie dziadygi nie są zdolni do sprawowania zarządu nad ogrodami działkowymi w Polsce.
  • Aktywiści pzd nie są zdolni do podejmowania działań zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
  Dlatego trzeba te leśne dziadygi:
  • Usunąć z zajmowanych stanowisk, bo każdy dzień ich urzędowania powiększa tylko rozmiar szkód i zwiększa zagrożenie likwidacji naszych ogrodów.
  • Po drugie trzeba rozliczyć koterię Kondrackiego, Jarzębaka, Ożegalskiej i Kulika oraz ich popleczników w tym Marysię Klimków z Wałbrzycha oraz pociągnąć ich do odpowiedzialności i zobowiązać do naprawienia wyrządzonej szkody.
  W każdym okręgu proszę rozliczyć działaczy, którzy brali udział w tej statutowej hucpie, bo to oni zmarnowali nasze działkowe fundusze, które zostały wyrzucone w błoto. Koszt tych zjazdów, w tym diet, catering (napitki z wyższej półki dla działkowej elyty) dla towarzyszy tudzież honorarium dla zięcia za przygotowanie statutu itd. to setki tysięcy złotych wyrzuconych w błoto, ale oni się tym nie przejmują, bo w ten sposób pasożytują przy kasie działkowców od lat.
  Wniosek końcowy: pzd nie ma statutu i jest to stan bezpośredniego zagrożenia i likwidacji tego stowarzyszenia a to może zagrozić funkcjonowaniu ogrodów, które są w zarządzie pzd. Wolne od tego niebezpieczeństwa są ogrody, które dokonały secesji. Za taki stan rzeczy wyłączną odpowiedzialność ponosi klika Kondrackiego, Jarzębaka, Kluika i ich popleczników, którzy chcieli oszukać działkowców i narzucić im statut, który został napisany w interesie leśnych dziadków ze szkodą dla działkowców.
  Obłudni działacze z krajowej rady narzucili działkowcom bezprawne opłaty, które nie mają nic wspólnego z opłatami ogrodowymi, natomiast faktycznie służą nabijaniu kasy prezesowi, jego córce i pociotkom oraz poplecznikom. Nowym adeptom ogrodnictwa narzucono przymusową prenumeratę propagandowego brukowca, za którą muszą zapłacić, tym samym utrzymywać to szmatławe wydawnictwo, które bez tego przymusu nie ma racji bytu na rynku wydawniczym. Wym. nienależne opłaty mogą być barierą w pozyskiwaniu ogrodów, bo oprócz właścicielom ogrodów trzeba dodatkowo zapłacić haracz leśnym dziadkom i przez rok utrzymywać rodzinę prezesa pzd.
  Nie musimy się to draństwo godzić i w imieniu własnym i Grupy Niezależnej ROD „Podzamcze” w Wałbrzychu:
  • Wzywamy działaczy z krajowej rady i egzekutywy okręgowej oraz funkcjonariuszy i towarzyszy z zarządów ROD do złożenia mandatów.
  • My działkowcy nie chcemy, aby naszymi ogrodami zarządzali różnej maści funkcjonariusze, milicjanci, czy towarzysze partyjni, albowiem wasz czas dobiegł końca i skutek waszego działania jest taki, że ruch działkowy jest na krawędzi i dalsza obrona waszych stołków nie ma żadnego sensu i my działkowcy nie pozwolimy na dalsze pasożytowanie i marnotrawstwo naszych działkowych funduszy i likwidację naszych ogrodów. Wasze PRL-owskie kwalifikacje są tu nieprzydatne.
  • Wzywamy do przeprowadzenia na szeroką skalę audytu finansowego we wszystkich jednostkach organizacyjnych pzd i wszędzie tam, gdzie pojawią się nadużycia i tam gdzie wydawano nasze działkowe pieniądze na alkohol i wałówę dla działaczy należy te malwersacje zgłosić do organów ścigania i dochodzić związanych z tym odszkodowań.
 • kumbaka 11.01.15, 22:04
  Szanowni działkowcy, jeżeli nadal będziecie bierni to po Waszych ogrodach nic nie pozostanie a przestrogą mogą być tu działkowcy z Poznania, gdzie już stracili swoje ogrody, gdzie zasądzono na koszt działkowców 9,5 mln PLN odszkodowanie i gdzie zarządzający tam wojskowy funkcjonariusz w randze pułkownika nic nie pomoże działkowcom, którzy gnębieni są pozwami o wysokie odszkodowania za użytkowanie prywatnego gruntu bez tytułu prawnego. To jest już ostatni dzwonek i jeżeli działkowcy się nie obudzą i na wiosnę razem nie pogonimy leśnych dziadków z naszych ogrodów to ruch działkowy będzie stanowić tylko 200 wyodrębnionych z pzd ogrodów. Działacze pzd dokładnie wiedzą, że ich dni są już policzone, ale chcą jeszcze zarobić na likwidacji ogrodów i jeżeli im w tym nie przeszkodzimy to pójdziemy razem z nimi na dno. Razem stać nas na wysłanie pzd na kompost, ale trzeba się przygotować, bo czeka nas budowa ruchu działkowego od podstaw i jest to zasługa wym. pasożytującej kamaryli.
  W załączeniu zdjęcie egzekutywy tego XI zjazdu. Drugie zdjęcie przedstawia klakierów, którzy uczestniczyli w tej statutowej hucpie, natomiast trzecie dożywotniego prezesa, któremu na XI zjeździe wazeliniarzy pzd została nadana ksywka „wiecznie żywy” a po dokonaniu żywota usypany będzie działkowy kopiec.
  Proponuję poćwiczyć: Do hymnu:
  www.youtube.com/watch?v=nznd-osO8aQ&spfreload=10
  A następnie: sztandary pzd „na ramię”, „prezentuj”, „do nogi” i najważniejsze „sztandary pzd wyprowadzić”. Proszę zobaczyć, do czego to doszło, że aby uprawiać ogródek i robić grilla w sobotę to trzeba jeszcze utrzymywać organizację, która przyznaje medale, która ma sztandary i na dodatek trzeba jeszcze no może nie śpiewać, ale нaдa cлyшaть hymnu na żołnierską nutę. Kończąc GN zadaje działkowcom retoryczne pytanie, czy chcecie nadal finansować to PRL-owskie badziewie i bawić się w sekretarzy, którzy za wieloletnią lojalność nagrodzą Was żetonem za 2 PLN albo w podzięce za wieloletnią służbę w komisjach rozjemczych będzie przysługiwał Wam uścisk dłoni dziadka Jarzębaka, który był w 2014 r. na dodatek tak hojny, że podarował każdemu aktywiście kalendarz za 5 PLN, aby ten przez cały następny rok przypominał mu o pzd. GN zdecydowanie odcina się od tej chały i czas najwyższy zamknąć ten skansen, niech się kompostuje w spokoju. Jest okazja i trzeba koniecznie z niej skorzystać, bo alternatywą jest upadek ogrodów.
  Korzystając z okazji zapraszamy do obejrzenia kolejnego filmu Pana Dobiesława Wielińskiego o tej leśnej patologii, zapraszam:
  www.youtube.com/watch?v=N-lA_0eXzsM&feature=youtu.be

  Z działkowym pozdrowieniem
  GN ROD „Podzamcze”
  Wolny od pzd Wasz Kumbaka
  Pozdrawiam ]:->

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka