Dodaj do ulubionych

Piękna Warszawa o wschodzie słońca. Zobacz z góry

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.07.12, 16:27
Nie wiem co w tym fajnego, bo takich zdjęć to widziałem w swoim życiu tysiące.
Edytor zaawansowany
  • Gość: amrik IP: 217.67.210.* 26.07.12, 16:40
    ohydny zardzewialy blaszak na hotelu Bristol. Dopiero z gory widac jak ta Warszawa przypomina olbrzymi patchwork stworzony przez slepca. Nie jest to piekne niestety. Po prostu nikt o to nie dba jak to miasto wyglada. Ale biora za to kase to pewne.
  • prawdziwy-moher 26.07.12, 16:46
    Moge Wam dorzucic fotke z mojego domu.Z jednej strony park , z drugiej morze.
  • Gość: zdlak IP: 212.120.136.* 26.07.12, 16:55
    z daleka jest pięknie. a w dole chamstwo, chamstwo
  • Gość: oliwka IP: 89.204.251.* 26.07.12, 17:24
    Piekna?? Te obleśne blokowiska?? Paryz lub Rzym to piekne miejsca i nie tylko o wschodzie słońca, ale nie ta miescina z jedna linia metra w XXI wieku.
  • Gość: Myszka Miki IP: *.cust.tele2.se 27.07.12, 06:13
    Z gory to by inaczej wygladala. Jeszcze gorzej.
  • zalobanarodowa 26.07.12, 17:26
    Piękna Warszawa! Hahahaha no zaraz jebnę ze śmiechu na cyce!
  • Gość: sawa IP: *.aster.pl 26.07.12, 18:12
    To jebnij. Ale w głowę.
  • zalobanarodowa 26.07.12, 18:15
    Mogę, ale w twoją, to przejrzysz na oczy.
  • Gość: ssij IP: *.dynamic.chello.pl 26.07.12, 18:33
    ssij
  • Gość: ee IP: *.knf.gov.pl 27.07.12, 14:58
    Zapewne tak piekna, jak i ty...
  • Gość: komentujący IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.07.12, 18:00
    Nie chcę urazić osób mieszkających w Warszawie,ale nasza stolica z całą pewnością pięknym,a tym bardziej "zjawiskowym" miastem nie jest.Z lotu ptaka przypomina zbiór klocków,porozrzucanych bez ładu i składu.Interesujące mogą byc co najwyżej części Warszawy,w których zachowała się zabytkowa architektura (Praga Północ np,,gdyby została całkowicie zrewitalizowana) lub poszczególne zabytki.
    Dla zagorzałych wyznawców "piękna" stolicy-piękna to ona była przed wojną.
    I porównajcie sobie Warszawę z Madrytem,Atenami,Pragą,już nie mówiąc o takim Rzymie.
    To są rzeczywiście piękne miasta.
    Warszawa to zaledwie wielkie skupisko ludzkie.
  • Gość: wawiak80 IP: *.warszawa.vectranet.pl 26.07.12, 19:19
    Byłeś w Atenach?
    Człowieku Warszawa przy Atenach to oaza spokoju i porządku.
    Byłem w wielu miastach ale takiego brudu, chaosu i bałaganu jaki widziałem w Atenach to chyba mnożna szukać w Mongolii albo stolicach afrykańskich.

Mówisz o Warszawie ze to zbiór kolców? To spójrz z PKInu na śródmieście południowe budynki z pierzejową zabudową i tą samą wysokoscią az po horyzont.

Warszawa nie mzoe się rówenać z Pragą, ale
    Widać ze wielu nigdzie ni było i pisze zasłyszane farmazony.
    Ateny tez mi piekne miasto. Jeszcze napisz ze Neapol albo Bukareszt sa piekniejsze od Warszawy
  • Gość: komentujący IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.07.12, 00:53
    Nie miałem na myśli ogólnej czystości ulic,ale zagospodarowanie przestrzenne miasta,jego architekturę-wszystko to,co składa się na obraz ogólny,przedstawiany później na panoramach wszelkiego rodzaju na przykład.
    Z Warszawą okrutnie obeszła się historia.Po wojnie jednak dzieła zniszczenia estetycznego dokonał socrealizm i wielka płyta.Żadne,nawet najbardziej efektowne wieżowce nie zmienią ogólnego wrażenia chaosu i bałaganu architektonicznego.Owszem,można uznać,że to ciekawe.Chaos jest ciekawy,ale mało estetyczny.
    Co do Bukaresztu nie mam opinii.Natomiast Neapol-pomijając problem ze śmieciami-jest przepięknym miastem,przy którym Warszawa stać nie może,gdy rozmawiamy o architekturze i zabytkach.Ponieważ-jak wspomniałem wyżej-biorę pod uwagę architekturę i zagospodarowanie przestrzenne.
  • Gość: sebpl IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.07.12, 15:37
    Ja napiszę, że Bukareszt jest o wiele piękniejszy. Wiele tam się uchowało z przedwojennej secesji. Pamiętajmy, że nieprzypadkowo trasa Orient Expressu łączyła to miasto z Wiedniem i Pragą. Obecnie, po niszczycielskich przebudowach "Mikołajka" ta stolica dalej zachwyca szerokimi "prospektami" i ogromnymi placami. Fakt w wielu miejscach kamienice są doprowadzone do stanu rudery przez napływowych Cyganów, ale wciąż widać spójność architektoniczną. To właśnie po powrocie z Bukaresztu zauważyłem, że Warszawa to stolica płaskich dachów.
  • Gość: MF IP: 178.73.48.* 26.07.12, 20:09
    zwiedziłem prawie wszystkie europejskie stolice i uważam, że nie mamy się czego wstydzić. a jak w końcu zabudują ten wygon pod pałacem będzie b.dobrze:) jeśli ktoś lubi niekończące się rządki kamienic, wąskie ulice to ok - miasta przez Ciebie wymienione mogą mu się podobać. dla mnie są nudne jak flaki z olejem. centrum Warszawy jest obecnie niesamowicie dynamiczne. zmienia się z roku na rok

poza tym punkt widzenia zależy oczywiście od punktu siedzenia. jeśli ktoś wypowiada się na temat tego miasta widząc tylko tyle ile można zobaczyć biegając od poniedziałku do piątku z Dworca Centralnego do pracy i z powrotem, to faktycznie taka osoba wrażenia estetyczne może mieć średnie:)
  • cacum 27.07.12, 08:14
    Dodajmy radosną twórczość planistów, brak spójnej koncepcji zagospodarowania i planowania przestrzennego. Firmy budowlane budują gdzie chcą i jak chcą, wyburzają stare i często cenne budynki. Mimo to Warszawa jakoś się trzyma. Są miejsca, które przypominają plac zabaw "dyrektora" rodem z filmów Bareji.
    Ja lubię swoje miasto, mimo usilnych zabiegów "planistów" z bożej łaski.
  • Gość: wawagora IP: *.home.aster.pl 26.07.12, 21:48
    nie podoba sie ? to wypie...ć ! Warszawa jest najpiekniejszym i najciekawszym miastem w Polsce. Koniec. Kropka.
  • Gość: qibic IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.07.12, 21:19
    Artykuł (zdjęcie) zasponsorowane przez firmę produkującą oktopery i tyle w temacie
    Żeby zobaczyć taki cud to trzeba skorzystać ultralekkich samolotów albo jeszcze szybowców na Bemowie
  • Gość: cm IP: *.dynamic.chello.pl 26.07.12, 22:04
    Gość portalu: Kazik napisał(a):

> Nie wiem co w tym fajnego, bo takich zdjęć to widziałem w swoim życiu tysiące.

WOW!!!! to opowiedz nam o tym koniecznie...!!!!
  • Gość: zed IP: *.static.korbank.pl 26.07.12, 22:28
    To zdjęcie dla mnie przedstawia najbardziej zdewastowane i zeszpeconą architektonicznie najbrzydszą stolicę Europy!!!
  • Gość: wawiak80 IP: *.warszawa.vectranet.pl 26.07.12, 23:05
  • Gość: . IP: *.aster.pl 26.07.12, 23:29
    Takie życie. Nikt was tu nie chce to jedziecie jak po burej suce. Proszę bardzo. Tylko się sprowadzą i już są stąd. NIGDY nie będziecie stąd i NIGDY nie zrozumiecie co to Warszawa, nieważne jak zniszczona przez hitlerowców i zasrana przez komuchów.
  • Gość: ahoj:) IP: *.warszawa.vectranet.pl 27.07.12, 00:38
    Pracuję w 8 stolicach europejskich (Warszawa, Praga, Bratysława, Budapeszt, Wiedeń, Bukareszt, Sofia, Ljubljana). Warszawa jest wśród najładniejsza, najbardziej przyjazna, najnowocześniejsza i ma najlepszą kuchnię (choć w tych ostatnich dwóch kategoriach Wiedeń jest mocną konkurencją - wlywają na to podatki 50%, stąd nowoczesność - i Turcy, stąd kucnia... ale austrackie podejście do życia dołuje Wiedeń w ocazach przeciętnego Słowianina szukającego radości w codziennym życiu...).

A Warszawa... Korki - niewielkie , kultura jazdy - super, komunikacja miejska - pozazdrościć, ceny - bezkonkurencyjne, piękni ludzie - dziewczyny i faceci - bez porównania, znajomość langłidża - najwyższa, życzliwość i gościnność - klasa sama w sobie. No i architektura & historia & muzea - mimo wszystko wytrzymuje to wszelkie porównania (jako londyńczyka śmieszą mnie w tym temacie np. wiedeńskie roszczenia muzealne, że niby "największe", jest to żałosne:):):))

Muszę przyznać, że nr 2 to dla mnie Bukareszt, a 3 - Sofia. Potem - jednak Wiedeń i długo długo nic... Praga, Budapeszt - dzisiaj to kryzysowe miasta, smutne. Warszawa się śmieje, tamte - są szare.

Kocham Warszawę.

Jest to dla mnie miasto na poziomie największych europejskich stolic (myślę tu zwłaszcza o Londynie, Istambule i Moskwie) pod każdym względem, reszta niech się chowa, choć ma pojedyncze plusy i minusy (np. brud paryskich hoteli, albo praskie lotnisko i linie CSA - na minus - contra tureckie taxi & kuchnia, albo słoweńskie dania z koniny i restauracyjki z Sofii na plus), w sumie - fajnie jest żyć w Warszawie:):)

:)
  • sportif 27.07.12, 01:01
    co ty piłeś?
  • Gość: _ IP: 192.8.46.* 27.07.12, 09:21
    A Warszawa... Korki - niewielkie , kultura jazdy - super, komunikacja miejska -
    > pozazdrościć, ceny - bezkonkurencyjne, piękni ludzie - dziewczyny i faceci - b
    > ez porównania, znajomość langłidża - najwyższa, życzliwość i gościnność - klasa
    > sama w sobie. No i architektura & historia & muzea - mimo wszystko wytrzymuje
    > to wszelkie porównania (jako londyńczyka śmieszą mnie w tym temacie np. wiedeńs
    > kie roszczenia muzealne, że niby "największe", jest to żałosne:):):))
    >
    > Muszę przyznać, że nr 2 to dla mnie Bukareszt, a 3 - Sofia. Potem - jednak Wied
    > eń i długo długo nic... Praga, Budapeszt - dzisiaj to kryzysowe miasta, smutne

dobrze sie czujesz?
  • cichwoda 27.07.12, 05:53
    GW ma specyficzne pojecie do pewnych okreslen, piekna H. Krzywonos, piekna Warszawa, szykowna Grodzka, zlotousty Adas M. blyskotliwy Kuba W.
  • strikep 27.07.12, 07:39
    jEST Majestatyczny
  • strikep 27.07.12, 07:41
    Majestatyczny
  • Gość: dominatrix78 IP: *.ups.com 27.07.12, 08:21
    No......piekna... a z ktorej strony ? Bo to zdjecie przedstawia stalinowski prezent i kilka blokow chaotycznie postawionych wokol niego.

Piekna to moze byc Florencja.
  • cacum 27.07.12, 10:29
    Piękna tylko Florencja? Hmm, widzisz a ja wolę Pekin. Ktoś inny zakochany będzie w Radomiu... I co?
  • Gość: kornik IP: *.171.196.178.static.cdpnetia.pl 27.07.12, 09:24
    Jak ktoś mnie będzie pytać co to jest oksymoron, to jako przykład dam właśnie ten: piękna Warszawa. Coś jak wódka bezalkoholowa - takie rzeczy nie istnieją i wzajemnie się wykluczają.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.