11.09.12, 09:17
Czy ktoś zna nazwisko biegłego z listy Sądu Okręgowego w Warszawie , a dziedziny budownictwa, który już wydał dobrą opinię z zakresu rewitalizacji akustycznej domu ?
Edytor zaawansowany
  • kojot66 11.09.12, 13:39
    Znam, oczywiście, ale ... po co Pani (Panu) to nazwisko? Są już dwa prawomocne wyroki, oparte na pozytywnej opinii biegłych, a w trakcie procedowania jest kilka spraw, gdzie równiez opinia biegłego z listy Sądu Okręgowego jest korzystna dla powodów. Generalnie, nie spotkałem się ze sprawą, w której rewitalizacja w związku z przekroczeniem norm hałasu nie byłaby, zdaniem biegłego, potrzebna.
    Natomiast w trakcie sprawy sądowej to sąd wyznacza biegłego z listy, i nie powinna to być osoba znana stronom. Nie powinna, bo opinia ma byc obiektywna.
    Dlatego ostrzegam Państwa przed oszczędzaniem na zaliczkach na biegłego z listy i uleganiem sugestiom prawników reprezentujących PPL, którzy oferują ekspertyzę na koszt powodów. W takim wypadku nie ma żadnej gwarancji, że biegły zatrudniony przez PPL (strone w postępowaniu) będzie tworzyc opinię obiektywną. W trakcie postepowania zdarzyło mi sie poznać jedno nazwisko eksperta sugerowanego przez PPL. Bez wątpienia była to osoba, którą PPL już dawniej zatrudniał, m. in. do przygotowania dokumentów potrzebnych do ustanowienia obszaru ograniczonego uzytkowania. Osoba zatrudniona przez strone postępowania, i to stronę narażona na wypłatę odszkodowań, siłą rzeczy nie może być obiektywna ani bezstronna.
    --
    forum: Życie w Obszarze Ograniczonym
  • wolumne 12.09.12, 05:21
    To nie jest całkiem tak . Sąd wezwał mnie do wskazania (z nazwiska) biegłego sądowego pod rygorem, że w razie nie wskazania w ciągu 7 dni biegłego wyznaczy z urzędu. Mnie też wydaje się to dziwne, ale jest to napisane na urzędowym druku Sądu i chyba , dla własnego dobra, muszę zastosować się do wezwania ( bo inaczej wyznaczą mi Instytut akustyki za 14 tys. zł). Stąd moja prośba na forum .
  • komagane 13.09.12, 12:21
    Sprawdziłam u źródła, tzn. w kancelarii adwokackiej. Sąd może zwrócić się do powoda z wnioskiem o wskazanie biegłego, ale stosuje się to bardzo rzadko i tylko w takioch sytuacjach, kiedy rzecz dotyczy jakiejś specjalistycznej dziedziny, w której jest niewielu ekspertów. Jeśli Pana ekspertyza dotyczyc ma dziedziny budownictwa pod kątem dostosowania budynku do wymogów PN, narzuconych przez rozporządzenie o ustanowieniu oou - w tej akurat kwestii sąd dysponuje wieloma ekspertami z listy biegłych.
    Natomiast ekspertyzy Instytutu Akustyki domagaja się mecenasi PPL, i są to ekspertyzy drogie i niepotrzebne. Jesli taki wniosek padnie podczas rozprawy, serdecznie radzę złożyć kontrwniosek o odrzucenie go od razu na rozprawie.

Powodzenia!
    --
    - Tato, a co to znaczy "mała szkodliwość społeczna"?
    - To oznacza dużą szkodę prywatną.
    /Sławomir Mrożek/
  • wolumne 13.09.12, 17:03
    Do komagane: dziękuję za zajęcie stanowiska, jednakże bardzo mi zależy na konkretnym biegłym z dziedziny budownictwa z listy SO , bo listę znam lecz nie znam ludzi. Natomiast sąd, jeśli nie wskażę biegłego, to wyznaczy mi z urzędu np stronniczego dr Zalewskiego lub drogi IA.
    Informację proszę mi przesłać na adres wolumne@gazeta.pl, gdyż najpóżniej 17.09. muszę złożyć to w sądzie.
    Serdeczne pozdro
  • kojot66 17.09.12, 10:21
    do wolumne: jest wiadomość na prive. Odbierz!
    --
    forum: Życie w Obszarze Ograniczonym
  • wolumne 19.09.12, 07:16
    kojot66 napisał:

> do wolumne: jest wiadomość na prive. Odbierz!

Serdecznie dziękuję Pani ( Panu) kojot66 za pomoc w sprawie biegłego. wolumne
  • marcin12371 27.05.15, 16:05
    Witam, chiałbym odświeżyć ten wątek bo znalazłem się w takiej samej sytuacji: sąd zwrócił się do stron o wskazanie biegłych z zakresu budownictwa i akustyki oraz wyceny nieruchomości. Będę wdzięczny za pomoc gdyż jak zauważyłem, PPL bardzo chętnie się zgodził na ten wniosek sądu...

Pozdrawiam,
    Marcin/ marcin12371@gazeta.pl
  • edwarddyp 17.06.15, 22:56
    inż Sułkowski z akustyki nie bierze milionów za opinię.
  • maggy84 08.03.18, 14:07
    Nie ma się co denerwować. Zawsze można prosić sąd o oddalenie biegłego. Jest coś takiego jak lista biegłych gdzie możesz wybrać eksperta z Twojej okolicy. To bardzo ułatwia wybór.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.