Dodaj do ulubionych

Taxi-mafia opanowała lotnisko Modlin. 300 zł za...

• pnti 13.09.12, 11:11
    I dlaczego ten właściciel wpuszcza na swój teren oszustów ?

Co więcej, czy ten właściciel nie jest odpowiedzialny za oszustwa, które maja miejsce na jego terenie ??
  • Gość: wiki IP: *.ip.netia.com.pl 13.09.12, 11:33
    zenujaca sytuacja ze zarzad portu nic nie jest w stanie z tym zrobic, wstyd i tyle
  • Gość: BB IP: *.cst.tpsa.pl 13.09.12, 11:40
    "Najdrożej było u taksówkarza korporacji Euro, która w internecie przedstawia się: >>Najtaniej w Warszawie<< "
    Ale to przecież nie było w Warszawie, tylko w Modlinie...
  • naprawdetrzezwy 13.09.12, 11:55
    Bo pewnie świat by się zawalił. gdyby taksówkarz z Pcimia zarobił coś w Szczecinie.
    Licencja ma dawać GWARANCJĘ, że taksówkarz jest uczciwy, a nie przywiązywać go do słupka.

Tak się kończą pomysły debili na regulowanie czegoś, co nie powinno być regulowane.

--
    Trzeźwy
    Naprawdę trzeźwy...
  • cucurucu 13.09.12, 12:00
    W cywilizowanych krajach budujac lotnisko poza miastem buduje sie rowniez kolejke laczaca ruchem wahadlowym ale Polska jest puki co na etapie wychodzenia z lepianki wiec nie ma o czym gadac.
  • Gość: as IP: 80.50.81.* 13.09.12, 13:31
    bredzisz kolego, są autobusy dowożące do kolejki. Masz tanie lotnisko, działające od pół roku. Na "zachodzie" są setki lotnisk z połączeniami tylko autobusowymi. Autobusy w Modlinie są i na początek wystarczy. Jak cię stać żeby za kilkadziesiąt milionów budować linię kolejową to zgłoś się do burmistrza Nowego Dworu Maz.
  • Gość: gość IP: *.dynamic.chello.pl 13.09.12, 12:06
    byłem na tych lotniskach, w samym Paryżu CDG chyba 40 razy, zawsze widziałem śniadych typów nagabujących osoby wychodzące z lotniska. raz musiałem skorzystać, bardzo późna pora, miałem jakieś problemy z rezerwacją samochodu, zostało poszukać taxi. trafił się śniady typ, zapytałem ile za kilometr i czy daje rachunki, podana cena była porównywalna z legalnymi taxi. OK, zgodziłem się, gościu poleciał po samochód na parking i pojechaliśmy. w związku z tym że był to mój n - ty wyjazd to mniej więcej wiedziałem jak jechać, a ten złamas zaczął mi robić wycieczkę po Paryżu. nie można mu wybić tego pomysłu z głowy bo chyba się zaciął i miał jedną odpowiedź: yes, we are going to xxxxxx, i tu wymieniał nazwę miasteczka gdzie chciałem jechać. dojechaliśmy a ten krzyczy ponad dwa razy więcej niż się spodziewałem i dalej pali niemca że nie rozumie o co chodzi, bo nie mówi po angielsku. w końcu wyjmuje kartkę i pisze 130 km x 2 EUR ( w tej chwili nie pamiętam ile było za kilometr ) = 260 EUR. no to ja wyjąłem GPS i pokazałem mu że do lotniska jest 60 km i może dostać 120 EUR, tak jak uzgodniliśmy. a jak mu się nie podoba to niech dzwoni na policję. i nagle przemówił po angielsku. i stąd doskonale pamiętam że naciągaczy widziałem za każdym razem kiedy tam byłem, zawsze wtedy mi się przypominał cwaniaczek który próbował mnie oszukać.
  • Gość: gosc IP: *.tor.primus.ca 13.09.12, 12:08

to samo dzieje sie w delhi a lima jeszcze gorsza ,tam taksowkarz potrafi wywiezc i okrasc,tak ze nie placzcie przynajmniej zaden taksowkarz nie grozi maczeta....
  • jpelczar 13.09.12, 13:52
    To, że nie którzy jedzą gó... nie znaczy, że my się mamy zniżać do ich standardów ...
  • Gość: pawel IP: *.range81-151.btcentralplus.com 13.09.12, 12:14
    na poczatk moze wystarczylo by poprostu dawc komunikaty w jezyku polskim i angielskim srednio co kilkanascie minut ostrzegajace przed taxi mafia przeciez to wydaje sie bardzo proste
  • Gość: kolo IP: *.centertel.pl 13.09.12, 12:56
    prawdopodobnie redaktorzyna szuka sensacji . dla uatrakcyjnienia artykułu wymyślił sobie 300 zł. przylyciałem z londynu tydzień temu i faktycznie podszedł do mnie taksówkarz . proponowana cena do centrum 150 zł . po krótkiej rozmowie ustaliliśmy 120 zł . zastanawiam się czy korporacje będą wozić za 80 zł . wątpliwe .
  • g.r.a.f.z.e.r.o 13.09.12, 13:06
    A czego się spodziewają skoro NIE MA legalnej taksówkowej alternatywy?
    --
    My się nie dzieli na trzy,
    z młodszymi koleżankami.
  • Gość: kolo IP: *.centertel.pl 13.09.12, 13:15
    może ktoś podpowie jaka jest legalna cena taksóki modlin-centrum warszawy . dowiem się czy płacąc 120 zł zostałem oszukany .
  • polskakura 13.09.12, 13:24
    nieporadni idioci lub wręcz słudzy mafijek taksówkowych lub lotniskowych.
    To niedorzeczny świat debili i przemocy.

dobranoc
  • Gość: pasazertaxi IP: 46.11.81.* 13.09.12, 13:25
    Umowy z poszczególnymi taksówkami (może być korporacja - nie musi) - stała stawka, pobierana w JEDNYM - dobrze oznaczonym - punkcie ("okienku") TAXI.

Informacja o systemie opłat we wszystkich możliwych miejscach (na lotnisku, w przewodnikach, w magazynach pokładowych, etc.).

Pasażer idzie do "okienka" - podaje cel podróży, płaci określoną (sztywną) stawkę, otrzymuje dowód wpłaty (i informację, że od tej chwili zapłacił za kurs i poza napiwkiem - jeśli będzie taka wola - kierowca nie ma prawa pobrać ani grosza).

Kierowca (czekający w kolejce pod punktem TAXI) prowadzi pasażera (oraz jego bagaże!) do samochodu, a następnie zawozi go z uśmiechem do celu.

WSZYSTKO.

Działa w wielu krajach świata bez problemu!!!
  • jerzys42 13.09.12, 13:30
    Stałem przed kasą parkingową na lotnisku Modlin i zaobserwowałem zachowanie pewnego osobnika, który po każdorazowej operacji klientów parkingu wtykał jakiś kartonik do kasy i coś tam robił. Czekałem tam z 15 minut i w tym czasie obrobił tak z 10-u klientów.
  • Gość: maxx IP: *.dynamic.chello.pl 13.09.12, 14:04
    obrobił z czego ? i nikt nie protestował ? pisz jaśniej .
  • Gość: kitub IP: *.static.cablecom.ch 13.09.12, 14:11
    Wczoraj korzystałem z modlińskiego lotniska po raz pierwszy (dotychczas latałem z Okęcia kilkadziesiąt razy w roku). W Modlinie widzę te same zakazane gęby, które wcześniej ciągnęły za rękawy na Chopinie. Na przylotach kręciło się wczoraj co najmniej z 5 ochroniarzy, natarczywe zachowanie mafiozów mieli głęboko w życi.
  • Gość: satyron IP: *.play-internet.pl 13.09.12, 14:13
    najlepsze rozwiazanie. sprawdzilem dwa tygodnie temu .....29 PLN ( Metro Mlociny -Modlin) lub 33 PLN Warszawa Centrum-Modlin za 33 PLN w jedna strone ....przezorny turysta
  • Gość: allowen IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.09.12, 14:17
    Nie wiem, gdzie to widziałem, ale mam wrażenie, że w Budapeszcie, choc mogę się mylić. Przed postojem na lotnisku stoi budka, w której siedzą dwie, trzy panie porozumiewające się po angielsku i niemiecku. Mówisz, gdzie chcesz jechać, pani ma na mapie strefy, sprawdza ulicę, podaje Ci cenę (normalną, no może 10 % wyższą od normalnej korporacji). Płacisz na miejscu kartą - bądź gotówką. Bierzesz od niej karteczkę z wypisanym adresem, wsiadasz do auta, podajesz karteczkę kierowcy i jedziesz najkrótszą trasą na 100 %. Banalnie proste, tylko u nas nikomu się nie chce, albo nie mogą, albo co gorsza biorą kasę za taki stan rzeczy, jaki obecnie mamy.
  • Gość: ele taxi IP: *.ip.netia.com.pl 13.09.12, 14:40
    nie elle tylko ele
  • wswxxx 13.09.12, 14:56
    Władze Lotniska Chopina nie zdecydowały się, by przestrzegać podróżnych przed nagabywaczami z obawy o wizerunek Warszawy. Tymczasem Berlin nie boi się wywieszać ostrzeżeń na KAŻDYM biletomacie w mieście o naciągaczach biletowych ("Beware of the ticket tricksters!").
    Urzędnicy zarządu na Okęciu najwyraźniej wolą, by wizerunek Warszawy zepsuł się w najgorszy możliwy sposób: pocztą pantoflową, poprzez fora internetowe, gdzie zagraniczni turyści, którzy zostali oszukani, bo tchórze z Okęcia nie uprzedzili ich o naciągaczach, przestrzegają kolejnych żeby uważali na Warszawę.

Zarządowi lotniska może leży na sercu dobro wizerunku miasta i portu lotniczego, ale tkwiąc w bezmyślnym przekonaniu, że problem zamiecie się pod dywan, tylko sprawę pogarszają.
    Szanowni Państwo z Zarządu Lotniska Chopina, powinni być już na tyle dorośli, by wiedzieć, że zamykanie oczu na problem wcale go nie rozwiązuje.
  • Gość: as IP: *.dynamic.chello.pl 13.09.12, 15:07
    chyba ślepy jesteś całe okęcie obklejone jest wskazówkami gdzie stoją legalne taksówki
  • wswxxx 13.09.12, 15:24
    a gdzie są ostrzeżenia przed naciągaczami?
  • darcys44 13.09.12, 15:27
    Kolejny powód by pani prezydent Warszawy dała premie swoim geniuszom z ratusza ...
  • wutang4eva 13.09.12, 18:18
    A jacy pomyslowi sa. Jeden z nich udawal jakiegos rosyjskiego turyste i zagadywal do moich znajomych po angielsku o tym jak dostac sie do Warszawy itp. Ja stalem kawalek dalej sam podczas gdy przekonac mnie do podwozki probowal inny taksowkarz. Za pare minut okazalo sie, ze tamten "Rosjanin" to znajomy tego taksowkarza i do tego Polak:)
  • emsi2020 13.09.12, 19:05
    Inspekcja Transportu Drogowego lub policja mogłaby chyba zrobić prowokację - wsiadać do taksówek jako podróżni i po przejechaniu kursu zrobić kontrolę. Tylko trzeba chcieć, a nie udawać, że nie ma problemu, albo że się nie da. Jak się nie da - to trzeba się pożegnać ze stanowiskiem!
  • emsi2020 13.09.12, 19:16
    A np. w Łodzi jeżdżą busy z lotniska na dworzec, koszt 5 zł od osoby z załadunkiem i wyładunkiem bagażu w cenie i z uśmiechem... Kulturalnie i bezstresowo.
  • Gość: Igor IP: *.249.c77.petrotel.pl 13.09.12, 19:57
    tak jest zawsze przy nowych przedsięwzięciach, niestety taki kraj....A ja swoim busikiem z uśmiechem zawiozę za 30PLN od osoby minimum 5 max 7 do Wawy lub jakiekolwiek inne miejsce za uzgodnioną stawkę, bez nagabywania. A i żadna ze mnie konkurencja dla taksówkarzy. Polecam się od 20 września i zapraszam. Przewoźnik.
  • mitoogorkach 13.09.12, 21:11
    Polaczki maja ze wszystkim problem, ale skoro nawet przestepcow wypuszczaja, to czemu tu sie jeszcze dziwic ?
  • mitoogorkach 13.09.12, 21:12
    Zapomnialem dodac, ze najlepsi sa na PARAOLIMPIADZIE, a to tez o czyms swiadczy...
  • Gość: kask IP: *.dynamic.chello.pl 15.09.12, 21:39
    w ostatni piątek osoba podtawiona przez TVP zrobiła prowokację i zamówiła taksówkę modlin - centrum warszawy . akcja nieudana taksówkarz policzył 150 zł . sensacji nie było materiału nie wyemitowano .

cena za przejazd centrum warszawy - lotnisko modlin uczciwie w/g wskazań takometru
    super taxi około 140 zł
    elei sawa taxi około 170 zł
  • wrocenka 18.09.12, 18:33
    i taka mafia taksowkowa robi opinie uczciwym firmom. ja korzystalam z ABEverest, nikt mnie nie nagabywam i nie wyszarpywal torby. zamowilam przez internet, dostalam potwierdzenie i kierowca czekal na mnie na lotnisku. Nie kosztuja duzo (tylko 40zl za osobe/kurs) bo to transport laczony z innymi pasazerami. kazdy placi ta samo stawke do warszawy. w druga strone podjechali o umowionej godzinie pod dom i zawiezli mnie na lotnisko do Modlina.
  • Gość: wawa IP: *.dynamic.chello.pl 18.09.12, 20:53
    a kogo to obchodzi . prostacka kryptoreklama .

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka