Dodaj do ulubionych

Która dzielnica Warszawy najlepsza dla studenta?

15.09.12, 09:19
Od października zaczynam studia na jednej z warszawskich uczelni. Chciałbym znaleźć pokój, lub mieszkanie, ale w Warszawie nie byłem na dłużej jeszcze ani razu. Gubię się powoli w ogłoszeniach, które widziałem. Potrzebuję rady, ponieważ zależy mi na ciekawej i żywej dzielnicy, jednocześnie dobrze skomunikowanej z centrum (tam będę miał zajęcia). Samo centrum tez wchodzi w grę, jeśli jest bezpieczne. Chciałbym na to przeznaczyć około 1300zł z opłatami (mieszkanie) lub do 700zł za pokój. Czy moglibyście mi coś doradzić? Będę bardzo wdzięczny!
Edytor zaawansowany
  • Gość: BUC IP: *.adsl.inetia.pl 15.09.12, 13:15
    zaczynasz studia z 2 tygodnie i jeszcze nie masz mieszkania? No, to ja ci nie wroze przyszlosci z takim tokiem rozumowania.
    Najlepsze beda przedmiescia. Podobno nawet zakupy w sklepach wychodza taniej. Miejsca z dojzadem kolejka. Nikt nie bedzie chcial do ciebie przyjezdzac. Ty nie bedziesz siedzial do nocy na imprezach w Warszawie, bo przeciez trzeba jakos wrocic. Zaoszczedzony w ten sposob czas poswiecisz na nauke.
    Czas w pociagu poswiecisz na czytanie. Przynajmniej nikt cie nie napadnie, bo po co ruszac biednego studenta.
  • redrhino 15.09.12, 16:06
    Gość portalu: BUC napisał(a):

> zaczynasz studia z 2 tygodnie i jeszcze nie masz mieszkania? No, to ja ci nie w
    > roze przyszlosci z takim tokiem rozumowania.
    > Najlepsze beda przedmiescia. Podobno nawet zakupy w sklepach wychodza taniej.
    > Miejsca z dojzadem kolejka. Nikt nie bedzie chcial do ciebie przyjezdzac. Ty ni
    > e bedziesz siedzial do nocy na imprezach w Warszawie, bo przeciez trzeba jakos
    > wrocic. Zaoszczedzony w ten sposob czas poswiecisz na nauke.
    > Czas w pociagu poswiecisz na czytanie. Przynajmniej nikt cie nie napadnie, bo p
    > o co ruszac biednego studenta.

Nie mam jeszcze, bo 1.10 jest oficjalny początek roku a zajęcia dopiero od 8.10, ale to chyba nie jest najważniejsze w tej historii ;). A nie jest tak, że tańsze zakupy i tak wychodzą na zero jeśli podliczyć dojazdy kolejką? Wcale nie zależy mi też na tym, żeby siedzieć samemu cały czas w domu a wyjście na impreze - sporadycznie - czemu nie! Poza tym przedmieścia - jakie dzielnice masz na myśli dokładnie?
  • Gość: 123 IP: 31.178.125.* 15.09.12, 17:15
    Uuuuu Panie studencie a ironia lub sarkazm jest znany :)
  • horpyna4 15.09.12, 17:29
    Załatwiasz kartę miejską, ładujesz miejski bilet ulgowy 90-dniowy i jeździsz w obrębie strefy miejskiej nie tylko pojazdami ZTM (autobusy, tramwaje, metro, SKM), ale również kolejką WKD i pociągami KM. To naprawdę wychodzi dość tanio.

Zajrzyj na stronę ZTM, zobacz trasy komunikacji miejskiej łącznie z pociągami i pod tym kątem szukaj mieszkania. Myślę, że w Radości, Miedzeszynie, czy Falenicy (to wszystko jest Warszawa) wynajmiesz mieszkanie za rozsądną cenę (jak na warszawskie warunki oczywiście).
    Tu masz link:

www.ztm.waw.pl/
  • maitresse.d.un.francais 15.09.12, 20:29
    A nie jest tak, że tańsze zakupy i tak wychodzą na zero jeśli podliczyć dojazdy kolejką?

a to się bierze kolego studencie kajet albo Excela i się liczy
  • horpyna4 15.09.12, 20:55
    Jeżeli ma się bilet okresowy ZTM, to płaci się ryczałtem, a nie za pojedyncze dojazdy. I ważne jest to, że na ten bilet można jeździć również pociągami Kolei Mazowieckich.

Studenci mają 50% zniżki, więc bilet imienny 90-dniowy kosztuje ich 110 zł. Czyli ok. 37 zł miesięcznie.
    Różnica w cenie wynajmu pokoju między śródmieściem a peryferiami jest z pewnością większa, niż 37 zł. Jak jeszcze dojdą tańsze zakupy, to rzeczywiście może się opłacić zamieszkanie dalej od centrum miasta.
  • Gość: fetor IP: *.proxnetwork.com 15.09.12, 21:55
    Szukaj na linii metra mieszkań, lub pokoju na peryferiach Warszawy.
    Na komunikacje kolejkami, autobusami stracisz czas i będziesz musiał wstawać ze dwie godziny wcześniej, aby dotrzeć do centrum.
    Na Twoim miejscu szukałbym lokum w pobliżu zajęć.
    BUC ma rację żeś się obudził z ręką w nocniku, ponieważ wszystkie dobre oferty już są zarezerwowane przez innych studentów.
  • Gość: BUC IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.09.12, 00:06
    od dawna wiadomo, ze mieszkania wzdluz linii metra sa drozsze niz te oddalone. Sa tez wczesniej wynajmowane.
    Az sie boej pomyslec, jakie beda kolejne pytania nowego "warszawiaka" - gdzie kupic tanio komputer, jak podlaczyc internet, jak dojechac na wreczenie indeksow, gdzie kupic garnitur... przerazenie bierze
  • Gość: zazou IP: *.aster.pl 16.09.12, 09:54
    Poszukaj na pradze polnoc, wg mnie to naprawde ciekawa i niedoceniana dzielnica. Polecam rejon jagiellonskiej, pl. Hallera, na starowke mozna chodzic piechota...
  • redrhino 16.09.12, 10:29
    Dzięki za te wszystkie rady!
    Co do biletów komunikacji miejskiej, muszę przyznać, że wydają się dość tanie (przynajmniej w porównaniu z moim obecnym miejscem zamieszkania). W takim wypadku faktycznie można pomyśleć o zakwaterowaniu w w pewnej odległości od centrum ;). Tylko, czy kolejki podmiejskie też są wliczane np w bilet kwartalny/miesięczny?
    Jeśli chodzi o okolice pl.Hallera - czy tam jest bezpiecznie? Słyszałem różne nieciekawe opinie o prawej stronie Wisły. Przez budowę metra jest też tam chyba sporo rozkopów, prawda?
    Może zabieram się za poszukiwania dość późno, ale mimo wszystko nie trzeba mnie tak od razu zjeżdżać (jak BUC).
    Pozdrawiam!
  • Gość: Krzych IP: *.aster.pl 16.09.12, 10:40
    Najlepsze srodmiescie, wszedzie blisko i sa bulki madzi gessler :v
  • hrabia_piotr 16.09.12, 11:14
    Tyle w temacie:
    bielskobiala.gazeta.pl/bielskobiala/1,88025,12492564,W_szkolach_ucza_wszystkiego_oprocz_prawdziwego_zycia.html

--
    Podróże tu i tam
    Zagadkowa Warszawa
    Fenomen Warszawy, czyli blog o...
  • redrhino 16.09.12, 12:33
    Trudno chyba, żeby w szkole uczyli mnie jak szukać mieszkania w innym mieście, nie sądzisz?
  • hrabia_piotr 17.09.12, 09:02
    redrhino napisał(a):

> Trudno chyba, żeby w szkole uczyli mnie jak szukać mieszkania w innym mieście,
    > nie sądzisz?

No tak - "tego (poszukiwania mieszkania na wynajem) nie przerabialiśmy, proszę pani".
    Jeśli nie nauczono Cię tego w szkole, ani (przede wszystkim) w domu, to sądzisz, że nauczą Cię tego użytkownicy niniejszego forum?

Mam wrażenie, że to jakaś prowokacja :)
    --
    Podróże tu i tam
    Zagadkowa Warszawa
    Fenomen Warszawy, czyli blog o...
  • horpyna4 16.09.12, 16:18
    Przecież napisałam, pociągami Kolei Mazowieckich można jeździć właśnie na bilety okresowe ZTM. Tyle, że również obowiązuje podział na strefy i dlatego warto mieszkać w strefie miejskiej, żeby nie przepłacać za bilet.

Na stronie ZTM, do której podałam wyżej link, znajdziesz wszystkie informacje. Aha, nazywa się to "wspólny bilet".
  • Gość: zazou IP: 193.203.192.* 17.09.12, 10:10
    redrhino napisał(a):
    > Jeśli chodzi o okolice pl.Hallera - czy tam jest bezpiecznie? Słyszałem różne n
    > ieciekawe opinie o prawej stronie Wisły. Przez budowę metra jest też tam chyba
    > sporo rozkopów, prawda?

puścili dodatkowe tramwaje, więc jest ok, na starówkę są 3 przystanki.
    z opiniami walczyć nie będę, ale mi się tu podoba i czuję się bezpiecznie. wcześniej mieszkaliśmy 3 lata, w zeszłym roku kupiliśmy własne mieszkanie w tej okolicy. sporo ludzi tam wynajmuje, bo blisko do centrum, a ceny sporo niższe...
  • Gość: zzzz IP: *.icpnet.pl 16.09.12, 10:38
    warszawa jest szara i brudna... uciekaj póki możesz... przenieś się do krakowa to takie piekne miasto... albo do gdanska.
  • redrhino 16.09.12, 12:34
    Nie po to przyjeżdżam do Warszawy, żeby wracać do miasta z którego tu przyjeżdżam ;).
    Czy mógłby ktoś mi podpowiedzieć w temacie prawej strony Wisły?
  • Gość: BUC IP: *.devs.futuro.pl 16.09.12, 13:33
    napisze w punktach, bedzie ci latwiej:
    1. ja "najezdzam" ? to sloiki najezdzaja Warszawe
    2. sadzisz, ze wielu Warszawiakow wynajmuje w Warszawie mieszkania? Jak widzimy, na odpowiedzi licznych sloikow liczyc nie mozesz.
    3. na Forum Warszawa pytac o Prage to tak, jakby na Forum Praga pytac o Teatr Narodowy.
    4. mam szczera i gleboka nadzieje, ze wiesz, ktora to twoja przyszla Alma Mater
    5. pkt 4 przez zlosliwosc moze stac sie problematyczny dla zalozyciela watku :) ale w koncu od czego jestem BUCEM
  • pomesku 05.12.13, 00:41
    Moim zdaniem w Warszawie jest najlepszą dzielnicą Mokotów zwłaszcza dla studentów.

Demotywatory
  • nicknet 05.12.13, 10:45
    Ochota.

--
    Skończmy z zabijaniem zwierząt. Skończmy z popieraniem przemocy i okrucieństwa. Przestańmy jeść mięso, przejdźmy na weganizm. To jest łatwe. Wesołych Świąt :)
  • Gość: miasteczko wawer IP: *.toya.net.pl 17.10.17, 13:19

Zawsze chciałem mieszkać w Wawrze i w końcu znalazlem ku temu najlepsza okazję, oglądałem te nowe mieszkania na osiedlu Miasteczko Wawer i mnie urzekły, duże mieszkania z widokiem na las i wielkimi balkonami, tarasami, idealne miejsce dla mnie, świetna dzielnica

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka