Dodaj do ulubionych

Kolejne wykopy w Wawrze. Arteria zamknięta jesz...

IP: 212.160.172.* 09.10.12, 08:18
Przynajmniej coś się dzieje, Wawer jest strasznie zapuszczony i parę a może i parenaście lat zajmie jako takie uporządkowanie. Przyczyniły się do tego wszytkei ekipy, więc politycznie klakierzy wynocha.
Ja się cieszę że jest postęp. Mam nadzieję jednak że będzie mniej chaotycznie zorganizowany niż ostatnio.
I czekam na otwarcie Traktu między Kadetów i Bronowską.
Edytor zaawansowany
  • Gość: Marta IP: *.warszawa.vectranet.pl 09.10.12, 11:02
    W Zerzeniu....hmmm... zawsze myślałam, że w Zerzniu. Marzę o tym, by autorzy artykułów wysylili się nieco bardziej w kwestii poprawności językowej swoich tekstów.
  • Gość: karol IP: *.bas.roche.com 09.10.12, 13:20
    Zle myslalas. Zanim zaczniesz pouczac innych zastanow sie czy sama masz racje.

• kitop 09.10.12, 22:17
    No proszę, to taki "polski" przypadek. Nie ważne o co chodzi, ważne czy ktoś się poprawnie wyraził. Jak Zerzeń to w Zerzeniu! Zgodnie z regułami języka polskiego. A Ty Marta nie jesteś przypadkiem z tych "smoleńskich"?
  • Gość: tubylec IP: *.jjs.pl 09.10.12, 22:49
    "Starzy" mieszkańcy odmieniają Zerzeń - Zerznia.... ot taki nasz regionalizm... i już!
  • marbor1 09.10.12, 23:41
    Od co najmniej 40 lat spotykam się ze "starymi" mieszkańcami Żerzenia, którzy nie odmieniają
    Żerzeń - Żerznia.
  • Gość: Gościu IP: *.ptedom.pl 10.10.12, 09:10
    No tak, jak Wawer to w Wawerze?
  • Gość: jelonek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.10.12, 09:25
    A jak jeleń to w jeleniu czy w jelniu ?? ;)))
  • Gość: okolicznik IP: *.met.pl 10.10.12, 14:15
    nie ma jak dyskusja na temat:-)
    Jeśli nie macie gdzie wyładować swoich frustracji, to idźcie sobie pobiegać do lasu.
    Zaśmiecacie forum debilnymi wpisami, potem nie chce się tego czytać, tych intelektualnych popisów pseudo wykształconych ludzi. A gdzie Wasza kultura? W pracy jak rozmawiacie np. z szefem, to tez odpowiadacie mu nie na temat? Wątpię. A podczas jakiejś dyskusji wtrącacie "wrzutki" typu "ty jesteś z tych smoleńskich"? Też wątpię, bo popatrzyliby by na Was jak na ludzi niespełna rozumu. Ogarnijcie się trochę.
    Kilka zasad:
    - jeśli nie masz nic ciekawego do powiedzenia na temat, to nie pisz
    - jeśli Twój wpis może kogoś urazić - nie pisz
    - jeśli Twój wpis nie jest odpowiedzią na pytanie (problem) zadany przez autora wątku - tym bardziej nie pisz

Szanujmy te forum, bo w przeciwnym razie zmieni się w kloakę.
  • Gość: Kościesza IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.10.12, 22:12
    Powiało smrodkiem dydaktycznym...-))tak też można. Ale, ale no to jak będzie? Jak Wawer to w Wawerze czy....
  • Gość: gościu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.10.12, 08:57
    @okolicznik
    Dziekujemy za cenne uwagi . Prosimy o przemyslenie własengo wpisu :
    "debilnymi wpisami pseudo wykształconych ludzi" "jeśli Twój wpis może kogoś urazić - nie pisz"
    Twój wpis nie jest odpowiedzią na pytanie (problem) zadany przez autora
    wątku - tym bardziej nie pisz
  • jhbsk 11.10.12, 09:22
    Kilkudziesięciu lat zaniedbań nie da się odrobić w miesiąc. Nareszcie się coś dzieje.
    --
    JS
  • Gość: pik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.10.12, 17:22
    Dzielnica jest na poziomie cywilizacyjnym Konga. Miejscowi aborygeni tkwią w głębokim PRL-u, albo za nim tęsknią, szczególnie drobni rzemieślnicy i kwasiarze, których tu było nie mało. Niestety to oni chodzą do kościoła, a potem na wybory i wybierają takich włodarzy jakich mamy.
    Tzw "napływowi" mają to głęboko w d... i jeżdżą po wszystko do Warszawy. Bardzo żałuję, że wybudowałem tutaj dom, bo nie ma tu ani prawdziwej przyrody (karłowate laski), ani przyzwoitej infrastuktury. Poziom lokalnej publicznej oświaty jest także fatalny ( wiem, bo moje córki chodziły do szkoły w Radości i Liceum w Aninie).
    A więc każdy pozytywny ruch w kierunku rozwoju bardzo jest tu potrzebny, zarazem dziwi i cieszy.
  • Gość: Bobi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.10.12, 21:51
    > Dzielnica jest na poziomie cywilizacyjnym Konga.
    Akurat znam kogoś kto jest w afryce. Nie w Kongo, ale trochę zamożniejszym kraju.
    Coś mi się wydaje że bredzisz. Pobyłbyś w Kongo tydzień, spieprz... byś do domciu, tego zacofanego, aborygańskiego domciu, w zacofanej dzielnicy.
    Jeśli chodzi o poziom cywilizacyjny polityków, no coż ... bredzisz jak potłuczony. Nikt do ciebie nie strzela? Ciesz się.
    Nasi politycy, nawet ci z PiS, RP i byłej Samoobrony, to aniołki w zestawieniu ze standardami afrykańskimi.

To tyle na temat intelektualnych, wysokich lotów porównań, politycznych klakierów.
    Masz pisać głupoty? Lepiej pooglądaj telewizję.
  • w_v_w 14.10.12, 13:49
    o kanalizacji w Wawrze, że inwestycja na "lata świetlne", niech tam.Zaciekawiło mnie, cos innego, że obowiązkiem MPWiK jest doprowadzenie łącza do granicy posesji zabudowanej.
    jakoś nie zauważyłam, żeby wszystkie posesje miały zrobione rzeczone "przykanaliki".

Wawerka
  • Gość: Kościesza IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.10.12, 18:48
    Nie wiem skąd czerpiesz inspiracje, nazywając rdzennych mieszkańców tych okolic tak pogardliwie aborygenami czy drobnymi rzemieślnikami lub kwasiarzami. A może chciałbyś by cię nazywali przybłędą? W Zerzniu i okolicach masz za sąsiadów potomków szlachty zagonowej - w większości były to folwarki lub wsie z wolnymi osadnikami. Stąd też taki duch przedsiębiorczości gościł na tych terenach od bardzo dawna - a tak jak ich nazywasz kwasiarze od dawien dawna mieli się dobrze a w okresie głębokiego PRL-u czerpali z życia całymi garściami. To wy, napływowi, kuszeni ponoć fenomenalnym dojazdem do centrum miasta, ulegacie namowom developerów, pośredników nieruchomości, pięknym zdjęciom z photoshopa pokazującym urocze działki (to nic, że 400-tu metrowe) i nie tworzycie żadnej presji na przykład na uchwalanie miejscowych planów przestrzennego zagospodarowania. Dlaczego? Bo z takim planem zapłacilibyście i wy i ci co idą za wami dużo większe pieniądze. A tak tylko wpływacie na zwiększenie zagęszczenia ludności, emisji gazów cieplarnianych, ruchu kołowego, eliminacji urokliwych ugorów, lasków, jezior i łach.
  • Gość: pik IP: 195.8.217.* 15.10.12, 21:30
    Uderz w stół a nożyce się odezwą. Byłem w Afryce, w Indiach, Ameryce Środkowej i w wielu miejscach jest tam wyższy pozim cywilizacji niż w Wawrze. Owszem są też obszary nędzy, ale czy brak wodociągów, kanalizacji, szybkiego internetu, utwardzonych dróg, to nie jest powód do wstydu dla dzielnicy, jej władz i mieszkańców bąź co bąź części europejskiej stolicy. I nie mówcie mi, że to specjalne działanie komunistów, którzy nie lubili prywatnej inicjatywy i z zemsty pozostawili ten obszar w niedorozwoju. Popatrzcie na inne dzielnice, kiedyś zapuszczone, jak Białołęka, Pyry, Mysiadło i czy nie widzicie różnicy? Przejedźcie się do Józefowa, a potem wróćcie do swojego szlacheckiego Zerzenia( albo Zerznia), najlepiej jadąc przez "przepiękny" Zagóźdź.
    Pozdrawiam
  • intransigent 15.10.12, 21:39
    Może dorobią się kiedyś również kanalizacji burzowej. Póki co, po każdym deszczu Wawer krainą tysiąca kałuż.
  • w_v_w 16.10.12, 07:45
    Wawer był nielubiany paradoksalnie z powodu gruntów. Łatwiej było manipulowac nimi bez żadnych planów zagospodarowania. Przywoływanie Józefowa, jest nieadekwatne, to miasto, a my tylko"ubogi" krewny Stolicy, dobry do przejmowania gruntów, nic ponadto.
    Mostu " na zaporze" się nie wybudowało, bo drastycznie spadłyby ceny gruntów w Wilanowie a do tego nie można bylo dopuścić. Miasteczko Wilanów, sorry "pola wilanowskie" zyskały.
    Gdyby Wawer był lepiej skomunikowany, nie wiem czy ktoś chciałby mieszkać na dawnych kartofliskach, raczej bardziej kusząca byłaby bliskość MPK.

Wawerka

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka