Dodaj do ulubionych

IKEA zakazuje wjazdu na wiadukt miejskim autobusom

• Gość: Tirinti IP: 78.8.207.* 22.10.12, 12:06
    Zbudowali sobie na odludziu grodzone osiedla bo było taniej bez infrastruktury a teraz oczekują, że im infrastrukturęzbudują podatnicy z innych dzielnic i choćsami na swoje osiedla innych nie wpuszczająto oczekują, że im Ikea swój wiadukt udostępni.
  • Gość: samsara IP: *.xdsl.centertel.pl 22.10.12, 12:15
    Ja wiem, że pewnie w powstaniu walczyłoś... I z potopem szwedzkim zapewne też...
    Kojarzę takich warszawiaków z dziada-pradziada. Małe mieszkanko, w środku 3 dzieci z małżonkami i swoimi dziećmi. Bo przecież nie będą kupować nowego, o, jak jakieś słoiki. Bo tylko te podłe słoiki kupują domy. Stać ich, warszawiaków prawdziwych okradają z pracy. Smalczyk wożą w słoiku od rodziców ze wsi, zamiast normalnie kupować nasz, warszawski, kerfurowy. To dawaj, przy każdej okazji pojeździmy sobie po nich.
    To w zasadzie nawet zabawne jest - kiedyś to żydzi byli wszystkiemu winni, dziś słoiki :)
  • Gość: Tirinti IP: 78.8.207.* 22.10.12, 13:17
    Zupełnie się mylisz.
    Warszawiakiem jestem w połowie, mieszkanie mam średniej wielkości, nowe, nie mam ani żony ani tym bardziej bachorów a ostatnio to nawet jestem słoikiem w Łodzi bo po tym, jak 1/3 Łodzian przyjechała do Warszawy to pensje w Łodzi są wyższe niż w Warszawie.

Nie chodzi mi gdzie kto mieszka, gdzie pracuje i skąd pochodzi. Problemem są roszczenia pewnych grup.
    Skoro sobie kupiliście tanie działki bez infrastruktury to teraz sami sponsorujcie budowętej infrastruktury albo męczcie siębez infrastruktury. Ja kupiłem drogie mieszkanie na Mokotowie i nie chcę, żeby z moich podatkó były sponsorowane wasze nowe ulice.
    Przypomina to trochę sytuacjęz przed kilku lat kiedy to w Ursusie zbudowali osiedle na taniej działce koło sortowni śmieci, a później mieszkańcy naciskali ratusz, by zlikwidował sortownię bo im śmierdzi. Podobnie jest na Kabatach z naciskami na zakaz lotów nad ich nowym osiedlem zbudowanym na podejściu do Okęcia, tak samo jest z protestami na Ursynowie przeciwko budowie obwodnicy przez Ursynów, choćbyła ona w planach dekadęwcześniej niżich osiedle. Podobnie było na Bemowie.
  • Gość: samsara IP: *.xdsl.centertel.pl 22.10.12, 13:27
    Aha, czyli jesteś chamski z zamiłowania, zupełnie bezinteresownie.
    I jeszcze - mylisz się. Żadne tam "skoro kupiliście sobie, bo ja żadnej działki sobie nie kupowałam - a nie, jedną, faktycznie tania była i bez infrastruktury, ale to zupełnie poza Warszawą.
    No i zacznij płacić podatki w Łodzi, ale to pewnie już sam wiesz.
  • Gość: Tirinti IP: 78.8.207.* 22.10.12, 14:16
    Nie jestem chamski z zamiłowania tylko stanowczo walczę z grupami roszczeniowymi, które chcą by inni podatnicy ich dofinansowali bo im się należy. Otóż sięnie należy.

Do Łodzi roszczeń nie mam to i podatkó płacić nie będę, choćw sumie i tak płacę tankując paliwo czy robiąc inne zakupy.
  • Gość: rdk IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.10.12, 12:15
    Niech się wszyscy zameldują w Warszawie to będzie można z tych podatków budować infrastrulturę. Proste ? Wydaje się że tak.
  • Gość: lukka IP: *.134.130.147.static.cdpnetia.pl 22.10.12, 12:22
    a tobie do metra to kto dokłada, gamoniu? pół europy buduje ci metro.
    a trasę toruńska za co budują? za warszawskie?
    a Kopernika kto ci zbudował?
    i fontanny na podzamczu, które wcale nie jest pod zamkiem?
    a nowe tramwaje to za warsiaskie?

warszawa by sobie sama zbudowała?

pier...cie o tych podatkach, ze aż się was czytać nie da.
    wielcy podatnicy, co wpłacają do budżetu miasta jakieś 1000 zł rocznie i sądzą, że to dzięki ich groszom tu cokolwiek powstaje (1/3 waszego marnego podatku idzie do miasta)
  • Gość: b IP: *.dynamic.mm.pl 22.10.12, 12:18
    ludzie ,pomyślcie tak szczerze. budujecie w jakimś miejscu most za własną kasę a tu ktoś chce z niego korzystać i ma pretensje. to chore. do tego osiedla mozna dojechać od trasy Radzymińskiej przez Toruńską i tędy miasto może póścić autobus, nie trzeba przez mały mościk, który jako nieliczny nie jest przeciążony, zniszczony przez duże samochody. A do mieszkańców: moze przestańcie wszyscy robić zakupy w Ikei i terenie które należą do niej.
  • awonek 22.10.12, 12:41
    Powinni jeszcze zbudować drogi dojazdowe do swoich sklepów, czyli wszystkie autostrady i drogi ekspresowe w Polsce, bo przy trasach szybkiego ruchu leży większość sklepów IKEA.
  • kretu23 22.10.12, 12:45
    To może tak zablokować wejście do Ikei przez ... ehm ... zdenerwowanych nowych osiedlowiczów na 5 minut we flash mobie
  • slawek391 22.10.12, 12:50
    Właścicielem jest ten kto jest właścicielem ziemi na której leży wiadukt, czyli w tym przypadku państwo. (no może sam wjazd jest ikei). Żadnych nakładów państwo nie musi zwracać, a nawet jeszcze zarabia na tym budowaniu. Teraz przykład jak to jest w przypadku osoby prywatnej. Wjazd na działkę z drogi. 10 pisemek, projekt, zapłacenie za czas budowy za każdy dzień nawet jak to jest kawałek ugoru, przekazanie wjazdu, jeszcze kilka pisemek i opłat. Oświadczenie, że jak coś się zepsuje to w ciągu 2 lat naprawię.
  • Gość: I? IP: *.adsl.inetia.pl 22.10.12, 12:51
    znow dziala zgodnie ze swoja dewiza.
  • Gość: lokalni IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.10.12, 12:59
    Pani Agnieszce Borowskiej spodobała się kariera medialna, jednak poza mediami nie robi zbyt wiele. Nie zainteresowała się faktem, że blokada ul Mochtyńskiej zablokowała dojazd do jednej z prywatnych szkół podstawowych. Ludzie zajmujący się drogami białołęckimi 2 mies. po rozpoczęciu roku szk. nawet nie wiedzieli, że jest tam jakaś szkoła, do której przez głupotę warszawskich urzędników oraz MPWiK nie było dostępu. Interweniowali rodzice i szkoła, 3-krotnie przekładano termin udrożnienia dojazdu, dopiero współpraca rodziców z GW pomogła wymusić zrobienie asfaltu i dojazd. Z problemami Ziel Białołęki radziliśmy radzimy i będziemy radzić sobie sami - a na Panią Agnieszkę Borowską głosowaliśmy pierwszy i ostatni raz. Radzimy zabrać się do porządnej pracy, a nie brylować kosztem publicznych pieniędzy.
  • Gość: lokalni IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.10.12, 13:04
    PS. Pani Borowska doskonale wie, kto napisał tego posta. Tak tak, Pani Borowska, to na ten mail Pani nawet nie raczyła odpowiedzieć - a wiem, że jest Pani na forach poświęconych naszej dzielnicy aktywną forumowiczką.... WSTYD.
  • Gość: lukka IP: *.134.130.147.static.cdpnetia.pl 22.10.12, 13:29
    Pani Borowska interesuje się głównie swoim podwórkiem przy Ruskowym Brodzie. Reszta Zielonej Białołęki ją średnio interesuje. Zainteresuje się przed wyborami lub przy okazji zbierania podpisów za budową basenu przy Kobiałce.
  • argentyna4 22.10.12, 13:12
    Tak się żyje w kraju durnego urzędnika, gdzie władza ogłupia. A pozycja deprawuje. Warszawa miasto bezpańskie. Polska kraj bylejakości i zakupów w second handach.
  • Gość: afsa IP: *.134.130.147.static.cdpnetia.pl 22.10.12, 13:48
    Szkoda tylko, że 3/4 tu nigdy nie była, połowa nie widzi różnicy między Tarchominem i Lewandowem i nie ma zielonego pojęcia o tych osiedlach, podatkach, mieszkających tu ludziach.
  • zmiana99 22.10.12, 14:18
    Poprzez takie wezwanie do pomocy tym poszkodowanym skłaniam potencjalnych klientów do szybkiej reakcji (poprzez maila: radca@grupapromesa.pl). Takie przynaglenie wyróżnia również ofertę spośród konkurencji.
  • sierota79r 22.10.12, 14:26
    mieszkaniowe, budując osiedla budowały również drogi osiedlowe. Z tego co widać dzisiaj najważniejsze wybudować za ciężką kasę metry kw. mieszkań, a resztą nie zaprzątać sobie głowy. Durne ludziska jak w dym walą po te drogie mieszkania bez zastanowienia jak później do nich dojechać, jak żyć bez dróg, jak pracować w wynajętych tam lokalach itp.
    Bareja by tego lepiej nie wymyślił.
    Co do IKEA, to faktycznie, jeśli wiadukt ich to mają prawo decydować kto po nim jeździ.
    Szanowna warszawka powinna wreszcie nauczyć się co to jest własność prywatna i kto nią rozporządza.
    Po latach bezprawia trudno się do tego przyzwyczaić, ale czas najwyższy, a nie wiecznie liczyć na "sępa"
    Co do nie działających wind i oświetlenia, to się dziwię, bo wszak IKEA tak się obnosi dbałością o dobro i wygodę wszystkich ludzi, że aż wierzyć się nie chce żeby mogli teraz tak postępować. Jak nic musi tu być ukryte drugie dno.
    Pewnie jakaś betonowa brzoza smoleńska wpadła do szybu windy i stąd kłopoty ...
  • supertlumacz 22.10.12, 15:22
    Wspierajmy kapitał antysyjonistyczny!
    Pamiętacie nagonkę polskich (...) prawników na portugalską Biedronkę?
    Kto zna jakieś marki z Iranu?
  • Gość: szabla IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.10.12, 15:56
    Brak dojazdu autobusem do kosciola. No to rzeczywiscie skandal jest ! Przeciez wiadomo, ze temu spoleczenstwu msze sw. potrzebne sa jak powietrze, a tu taka dyskryminacja.
  • jkredman 22.10.12, 17:38
    jednocześnie ulicy, dlaczego wszyscy pozostali mają za to zapłacić, kiedyś dawno temu jak spółdzielnia budowała osiedla to spółdzielcy za to płacili, a dzisiaj lemingi wyciągają rączkę po państwowe pieniądze,
    a dlaczego po prywatnej drodze IKEI mieliby się poruszać nieodpłatnie
  • Gość: goscLA IP: *.lsanca.fios.verizon.net 22.10.12, 17:41
    Artykul wskazuje IKEA jako winnego , co za zalosny wniosek, to Polacy ktorzy pracuja w IKEA Polska sa nieodpowiedzialni i dzialaj na szkode i wizerunek firmy IKEA jest w bardzo wielu krajach i ma opinie jednej z najlepszych firm dla spolecznosci. To nie jest mozliwe co w artykule jezeli decyzje by podejmowali Szwedzi a nie Polacy z IKEI.
    Tak jest z wieloma firmami wPolsce np Carrefour, gdzie wPolsce rzekomo kasjerki maja pieluchy. To dopiero idiotyzm poniewaz we Francji w tych sklepach sa po to ubikacje.
  • Gość: Gość IP: *.play-internet.pl 22.10.12, 22:03
    Czy mieszkańcy tego osiedla kupują meble w wymienionym sklepie?
  • Gość: mieszkaniec IP: *.play-internet.pl 22.10.12, 22:26
    Oczywiście, że kupujemy, ale co to ma do rzeczy? Fakt, zachowanie dyrekcji sklepu zniechęca do większych zakupów, ale myślę, mam nadzieję, że artykuł jakoś na nich wpłynie. Skoro wiadukt im przeszkadza, niech go oddadzą pod zarządzanie GDDKiA i wszystko będzie jasne.
  • warzaw_bike_killerz 23.10.12, 10:33
    Mieszkancy powinni miec tylko pretensje do swojego developera, ze nie zalatwil infrastruktury. Moze do miasta, ze zezwolilo na budowe osiedla w miejscu bez infrastruktury komunikacyjnej. W zasadzie, to takie wydanie decyzji na budowe osiedla powinno byc uwarunkowane istnieniem odpowiedniej infrastruktury. Czego oni chca od IKEI? Przypadkowo znalazla sie w zlym miejscu w zlym czasie?
    --
    Nie moge siebie czytac...
    Strong boys coming from the space!
  • Gość: wiadukt IP: *.acn.waw.pl 23.10.12, 11:17
    no tutaj akurat infrastruktura jest (wiadukt) - ale miasto, jak rozumiem, nie dosyc ze chce infrastrukturę za darmo od przedsiebiorców, to jeszcze chce żeby przedsiebiorcy tę infrastrukture potem utrzymywali. Podpowiedz dla urzednikow miasta: przedsiebiorcy i mieszkancy placa juz za utrzymanie tych dróg - na te cele właśnie pobierane są od nich podatki.
    Marsz do szkoły i podstaw prawa administracyjnego i podatkowego się nauczyć. Bo tak dzieje sie nagminnie w calym miescie - taka polityka Hanki.
  • Gość: Mieszkaniec IP: *.play-internet.pl 23.10.12, 14:38
    Od IKEi chcemy czegoś tylko i wyłącznie dlatego, że wiadukt, o którym mowa należy do nich i oni nie zgodzili się na kursowanie po nim autobusów, a ciężkie TIRy jeżdżą bez problemu. Jak również zarządzają windą dla niepełnosprawnych, do której strach wsiadać. Tyle.
  • robal_pl 24.10.12, 13:23
    To może ja ciebie zmuszę do udostępnienia TWOJEJ PRYWATNEJ nieruchomości ? I wtedy też będziesz tak gardłować ?
    To jest prywatny teren IKEA i wiadukt który wybudowała IKEA. I miastu nic do prywatnej własności. Jeżeli właściciel chce udostępnić wiadukt pod pewnymi warunkami to trzeba te warunki spełnić. Lub negocjować. Ale gdy nie będzie zgody to nie będzie udostępnienia.

--
    "Those Who Sacrifice Liberty For Security Deserve Neither"
    Benjamin Franklin
    wojteks2.blox.pl/html
  • kot789 02.04.13, 13:46
    trzeba bylo sie nie wyprowadzac do zoo dla udajaych bogatych, na peryferiach, za wysokim plotem i ochroniarzem-rencista

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka