Dodaj do ulubionych

Brud, budy, bajora. To ma być centrum dzielnicy...

04.12.12, 16:11
co do meritum się zgadzam. w okolicy panuje niestety straszny syf, ale...
1) teren przeznaczony pod obwodnicę jest prawdopodobnie prywatną działką, więc ciężko zobowiązywać miasto do sprzątania tego terenu
2) bajoro na ulicy Zakole powstało po wybudowaniu pobliskiego wielkiego bloku i walnie przyczynili się do tego jego mieszkańcy, którzy radośnie pozostawiają tam swoje samochody
Edytor zaawansowany
  • zresetowany_berbec 04.12.12, 16:20
    Nikt tu pani siłą nie ściągał.

SWPS zrobiła ciekawe badania nt .Pragi,. z których jednoznacznie wynika, że największym problemem dzielnicy jest robienie z niej na siłę nowoczesnego osiedla i podejmowanie innych decyzji bez porozumienia z autochtonami. Praga idzie w dziwnym kierunku, nie ma żadnej integracji rdzennych mieszkańców z nowymi. Nowi dziwią się, że brzydko, starzy dziwią się nowym, że ci się dziwią, że brzydko a przyjeżdżają.
    Z pozycji autochtona porównuję to z reakcją mieszkańców Bronxu na panienkę w kostiumie od Chanel w Audi.
    tu wyniki, trafnego moim zdaniem, badania:

www.centrumprasowe.swps.pl/badania/praga-nie-chce-byc-drugim-sluzewcem
  • pattinka5 11.12.12, 09:34
    zresetowany_berbec pisze o badaniach SWPS pod tzw publiczkę miejscowych ale TO NIE BEZLUDNA WYSPA NA OCEANIE NORMALNEJ WARSZAWY.
    Grochów, Kamionek nie będą otoczone specjalnym kokonem bezpieczeństwa przed tymi złymi obcymi. Jak miejscowi integrują się z nowymi widać choćby tu na forum (niespotykana agresja samego berbeca (cytuję "Nikt tu pani siłą nie ściągał ") Drodzy autochtoni taka jest kolej rzeczy, że mieszkać gdzieś trzeba i nie my sami o tym decydujemy. Różne są powody zamieszkania tu. Wiedzcie jednakowoż, że nowe idzie i dawne wiejskie, potem przemysłowe tereny Pragi Poł. zamieniają się w tereny MIESZKANIOWE I NIC NA TO NIE PORADZICIE.
    A przede wszystkim nie włączajcie swych agresorów w stosunku do dobrej krytyki bo czystość i porządek ma być wszędzie
  • Gość: mmk IP: *.fbx.proxad.net 27.12.12, 00:44
    Kostium od Chanel czesto jest drozszy od malego Audi.
    Panienka w kostiumie Chanel raczej nie schodzi ponizej najwiekszego Merca, znacznie jednak jest jej blizej do Porche. W tamtym swiecie Audi jest obciachowe.
  • professional_scoffer 04.12.12, 16:30
    Bo w Śródmieściu to niby jest czyściej ?! Skąd ta paniusia się wzięła?
  • asperamanka 04.12.12, 17:07
    W całej Warszawie jest masa miejsc, gdzie jest żenujący pi-er-dol-nik. Jeśli chodzi o Śródmieście i rejony bliskie Śródmieścia, to mamy choćby Dziki Zachód, mimo kolejnych nowych inwestycji, rejon Ronda Babka, czy słynne placyki na północno-zachodnim narożniku ronda przy Centralnym. Wszystkie te miejsca wcale nie wyglądają lepiej.

Z Rondem Wiatraczna jest natomiast ten problem, że pod względem kształtu i pełnionej funkcji ono miało wszelkie zadatki, żeby wyglądać urbanistycznie porządnie, jak np. drugi Plac Narutowicza. I nowa zabudowa samego ronda i okolic wydawała się iść w dobrym kierunku. Niestety ten budynek pokazany na zdjęciu od tyłu, za którym są te bajora, w którym jest Simply, i w którym, jak mi sie wydaje z treści listu, mieszka jego autorka, przekreśla możliwość sensownej zabudowy północnej pierzei. Taki jest po prostu efekt polityki miasta, które pozwala hasać deweloperom na podstawie wuzetek, zamiast pouchwalać MPZP, szczególnie dla takich miejsc. Zaraz na miejscu Universamu i bazaru wyrośnie kolejna ślicznota, i będziemy mieć pełnię szczęścia :-(
  • johanna_haase 05.12.12, 00:57
    Ja patrzę na ten syf, na te śmieci, na te puszki po piwie, zużyte kondomy, i z oburzeniem myślę, jak te urzędasy śmią tak brudzić. Mieszkają sobie porządni ludzie, schludni, czyści, parkują elegancko, nie kiepują byłe gdzie, nawet pierdzą oględnie i z pełną spolegliwością, flegmę wycharkują empatycznie wyłącznie w eleganckie chusteczki kleenex, a tu wieczorami na balangi schodzą się urzędnicy miejscy, te bufety, panie, te PełO, te postkomuchy cholerne, i śmieco, brudzo, chlejo, dupcczo po krzakach, i ten syf zostawiajo porzondnym prażakom południowym.
  • pattinka5 10.12.12, 15:42
    100% racji, mam takie samo zdanie o sensownej zabudowie północnej pierzei Wiatraka i obawy co po Uniwersamie, bo o konieczności jego usunięcia jestem jak większość przekonana.
  • Gość: lool IP: *.dynamic.chello.pl 04.12.12, 16:34
    Że niby na Muranowie jest czysto? Kobieto, mieszkaliśmy chyba na różnych osiedlach.
  • Gość: meh IP: *.dynamic.chello.pl 04.12.12, 17:56
    Porządek w kluczowych (jak by nie patrzeć) częściach miasta nie ma nic wspólnego z autentyzmem dzielnicy i wydaje mi się, że zdjęcia nie świadczą wcale na korzyść pozostawienia Pragi samej sobie, a wręcz przeciwnie. Odrobina ładu i składu jeszcze nikogo nie zabolała, a autorka zdjęć nie pisze przecież o uczynieniu Pragi wybiegiem dla modelek, tylko o elementarnym porządku.
  • Gość: 'oburzony' IP: *.warszawa.vectranet.pl 04.12.12, 18:05
    Większość działek jest we władaniu władz miasta.
    Ale warszawska kamaryla nic nie zrobi dla "szaraczków" = bo musi wystaraczyć kasy dla swojaków ( partyjnych) to przerasta już czasy komuny
  • Gość: Prażanin IP: *.free.aero2.net.pl 04.12.12, 19:35
    Ma ktoś prywatną działek to sobie może na niej nawet gnój trzymać jak mu pasuje. Nasprowadzali się do wielkiej warszawy do szklanych domów i myślą że wszyscy będą robili dla nich jak im się podoba. Za chwile kochana wadzunia znowu jakiś dekrecik wyda że właścicielowi działke zabiorą bo paniusi sie nie podoba. Trzeba było patrzeć wcześniej gdzie kupujesz mieszkanie paniusiu. Nie podoba sie? To won na miasteczko wilanów!
  • Gość: midas IP: *.dynamic.chello.pl 04.12.12, 20:58
    Ale z ciebie cham i prostak. A oprócz tego brudas, skoro taki gnój Ci nie przeszkadza. Ta kobieta ma 100% racji.
  • Gość: Prażanin IP: *.free.aero2.net.pl 04.12.12, 23:01
    Ze mnie cham i prostak? Ogarnij sie. Ta Pani mogła patrzeć na okolice jak kupowała mieszkanie a nie teraz lament bo jej sie nie podoba. Niestety, czasy są takie a nie inne i w prawobrzeżnej wawie jest dużo ludzi których nie stać na nowe buty a co dopiero na upiększanie podwórka wedle widzimisie jakiejkś nowobogackiej Damy. Zawsze może pokryć koszta wynajęcia firmy która się tym zajmie. Jak taka delikatna to domyślam się że pochodzi z wyższych sfer.

Ja zgadzam się że prawobrzeżna wawa jest zaniedbana i zapomniana przez wadzunie co widać na każdym kroku. Tego nie kwestionuje. Tematów politycznych tutaj nie tykam.

Ale jak ktoś kupuje mieszkanie to chyba powinien taki wydatek dobrze przemyśleć i sprawdzić a nie biadolić.

Miasteczko Wilanów czeka. Tam jest cukierkowo i nie ma biednych ludzi.
  • pattinka5 10.12.12, 15:04
    A może tak skorzystasz z lepszych wzorców bo tych przyjezdnych będzie coraz więcej i oni będą narzucać lepsze normy bo CZYSTOŚĆ I PORZĄDEK są dobrze widziane na każdym skraweczku Warszawy i Polski nawet a liberum veto było dawno, dawno temu i nic nikomu dobrego nie dało. Także gnoju nie będziesz trzymał u siebie i robił śmietniska wokół Wiatraka !!! zrozumiano ?
  • Gość: TOM IP: *.adsl.inetia.pl 04.12.12, 20:40
    To może, Pani na mokotów pojedzie, i tam siedzi, i niech nie zmienia nie swojego świata
  • zbyszek_33 04.12.12, 20:56
    "Wielkie dzięki" Pani HGW, która w 2009 roku skreśliła budowę śródmiejskiej obwodnicy od tzw. "ronda" Wiatraczna (tunelem) a dalej od ul. Szaserów estakadą na torami PKP, aż do Ronda Żaba. Budowa miała być zrealizowana w latach 2010-2012. Mielibyśmy wygodne połączenie z Targówkiem i Bródnem wraz z uporządkowanym wokół terenem.
  • pattinka5 10.12.12, 15:16
    Ale trasa była trochę za droga i nic na to nie mogła poradzić nawet HGW, a o porządek trzeba mimo wszystko dbać
  • Gość: miu IP: *.free.aero2.net.pl 04.12.12, 23:54
    I to jest wlasnie polskie dziwactwo. Jak to: nie mozna zmusic do sprzatania???!

Nie zyjemy w gluszy ani na pustyni, w cywilizacji tworzy sie zasady, ktore obowiazuja wszystkich, zeby jakos dalo sie funkcjonowac. Jesli wlasciciel nieruchomosci ma obowiazek sprzatac snieg z chodnikow, to utrzymanie schludnego otoczenia budynku lub pustej posesji W MIESCIE, ba W STOLICY, tez powinno byc wpisane w akt wlasnosci jako pieski obowiazek wlasciciela! Tak jest wszedzie na Zachodzie!

Gdy ktos nie chce sprzatac, to dostaje kare pokrywajaca z nawiazka koszty sprzatania przez odpowiednie sluzby i w ten sposob miasto staje sie czyste.
  • Gość: gizmo IP: *.adsl.inetia.pl 05.12.12, 10:34
    No ja nie wiem, a może to jest landart?
  • Gość: Tomasz IP: *.gts.entel.pl 05.12.12, 12:28
    To na 99% prywatna działka. Jak jej się nie podoba to niech się wyprowadzić. Przy okazji ten jej ohydny zrujnował Rondo Wiatraczna i tyle w temacie
  • wajego 05.12.12, 12:48
    Na tej działce "zawsze" była bardzo dobra stolarnia. Obecnie działka pusta od wielu lat. Leży w rezerwie pod drogę, jak sobie miasto przypomniało, właściciel zakładu się zwinął (chyba że coś kręcę, kto lepiej pamięta nich pisze).
    A że syf? Jestem teraz w ścisłym Centrum i przez okno widzę gorszy.
    P.S. W okolicy Wiatraka mieszkałem 33 lata. I śmieszą mnie paniusie z nowych bunkrów.
  • pattinka5 10.12.12, 15:24
    Grochowiacy powinni dążyć do lepszego (dbać o czystość i porządek) a nie szkalować paniusie z bunkrów, to już nudne
  • Gość: Grochowianka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.12.12, 18:54
    Wstyd i hańba Panowie urzędnicy !
    Przed nowym budynkiem jest bajoro w czasie deszczu i prowizoryczny parking.
    Czy ogrodzenie tego terenu i posianie trawy jest tak dużym wydatkiem ?
    Cóż z tego że za kilka lat bedzie tu przebudowa ronda.
    Czy te kilka lat mamy czekać w brudzie i bałaganie !
    Na chodnikach stoją budy i samochody dostawcze utrudniajace przejscie pieszym.
    Kto sprzedaje im pozwolenia na handlel jak nie władze dzielnicy. Czy nie wystarczy handlu na bazarze przy Uniwersamie ?
    Brud, bałagan stworzyły idealne miejsce dla elementów chuliganskich i przestępczych.
    Zła opinia o Pradze Południe zrodziła się tu, na Rondzie Wiatraczna.
    Plany przyszłej ( nie wiadomo kiedy ! ) przebudowy ronda są wymówką dla władz Pragi Południe i fatalnym usprawiedliwieniem ich zaniedbań.
  • pattinka5 10.12.12, 15:32
    A przy Uniwersamie to można handlować?, dosyć mam tego syfu ze szmatami na ogrodzeniach trawnika i pijackimi awanturami przed Uniwersamem. I niech mi tu nikt nie wypisuje głupot o lokalnym kolorycie dzielnicy bo jest to zwyczajny obciach, dla nas jako społeczeństwa
  • Gość: gizmo IP: *.adsl.inetia.pl 11.12.12, 17:01
    Sprzedający i kupujący to też społeczeństwo. Mam takie wrażenie, że na Rondzie Wiatraczna to jest większość.
  • adam81w 10.12.12, 18:44
    Masakra jakaś. :(
    --
    www.polskaflaga.pl/
    o ruchach ślązakowskich
    poradziMy sobie!
  • Gość: a IP: *.adsl.inetia.pl 11.12.12, 18:32
    Lepiej nie będzie. Trudno się zresztą dziwić, skoro tłumy słoików zastąpiły rodowitych grochowian. Co gorsza owe słoiki zadomowiły się już w miejskich instytucjach, gdzie ich działalność sieje spustoszenie.
    Migracja jest nawet potrzebna, ale nie na taką skalę. Pół Lublina już u nas mieszka.
  • pattinka5 19.12.12, 11:58
    No fajny obraz się wyłania z tej dyskusji, rodowici grochowianie sprzedają stare szmaty na Wiatraku i chleją na umór (ZGODNIE Z WSZELKIMI NORMAMI HANDLU) a słoiki okupują wszystkie nowe domy i urzędy = sieją spustoszenie. Oj coś się komuś nieźle pomerdało !!!
  • Gość: gizmo IP: *.adsl.inetia.pl 20.12.12, 17:00
    Lepiej by było gdyby wystawiali szmaty i chleli w nowych domach i urzędach?
  • sibeliuss 21.12.12, 12:15
    Poziom Twojej wypowiedzi dowodzi, że może i pochodzisz od wielu pokoleń z Warszawy, ale zapewne z nizin.
    --
    W życiu wszystko jest pożyczone
  • Gość: gość IP: *.home.aster.pl 23.12.12, 09:48
    Ściana wschodnia rządzi!!
  • andrzej_b2 24.12.12, 11:50
    Gość portalu: a napisał(a):

> Lepiej nie będzie. Trudno się zresztą dziwić, skoro tłumy słoików zastąpiły rod
    > owitych grochowian. Co gorsza owe słoiki zadomowiły się już w miejskich instytu
    > cjach, gdzie ich działalność sieje spustoszenie.
    > Migracja jest nawet potrzebna, ale nie na taką skalę. Pół Lublina już u nas mie
    > szka.

Nie przesadzajmy z tą słoikowatością mieszkańców Grochowa. Każdy tu skądś przybył. Jeden wcześniej, drugi może całkiem niedawno. I cóż z tego, skoro i tak „miejskość” Grochowa liczy się dopiero od 1916 r. Zapytajcie przedstawicieli owych „rodowitych grochowian”, a więc np.: Baliszewskich, Zajdlów, Osterloffów skąd oni przybyli? Ich dziadkowie i babki w dokumentach metrykalnych mają zapisy, że urodzili się „we wsi Grochów pod Warszawą”. Im już nawet nie wypada się szczycić się swą miejskością.
  • andrzej_b2 27.12.12, 08:54
    pattinka5 napisała:

> zresetowany_berbec pisze o badaniach SWPS pod tzw publiczkę miejscowych ale TO
    > NIE BEZLUDNA WYSPA NA OCEANIE NORMALNEJ WARSZAWY.
    > Grochów, Kamionek nie będą otoczone specjalnym kokonem bezpieczeństwa przed tym
    > i złymi obcymi. Jak miejscowi integrują się z nowymi widać choćby tu na forum (
    > niespotykana agresja samego berbeca (cytuję "Nikt tu pani siłą nie ściągał ")
    > Drodzy autochtoni taka jest kolej rzeczy, że mieszkać gdzieś trzeba i nie my sa
    > mi o tym decydujemy. Różne są powody zamieszkania tu. Wiedzcie jednakowoż, że n
    > owe idzie i dawne wiejskie, potem przemysłowe tereny Pragi Poł. zamieniają się
    > w tereny MIESZKANIOWE I NIC NA TO NIE PORADZICIE.
    > A przede wszystkim nie włączajcie swych agresorów w stosunku do dobrej krytyki
    > bo czystość i porządek ma być wszędzie

Drodzy moi, przynajmniej na okres świąteczny proponuję zawieszenie broni. I ci, którzy tupią na przybyszów i przybysze, którym wiele rzeczy na Grochowie się nie podoba – wyluzujcie. Integracja z nowym środowiskiem jest procesem trudnym dla obu stron. I albo ciało obce zostanie wcześniej odrzucone, albo zespoli się dopiero w drugim pokoleniu, a więc za około 20-30 lat. Wtedy już po zapachu poznacie swą dzielnicę, i każdy winkiel kamienicy będzie przyjazny, i panowie spod bazaru okażą się całkiem sympatyczni. A bajorko będzie tylko częścią miejscowego kolorytu. Cierpliwości!
  • Gość: juz z Grochowa IP: *.adsl.inetia.pl 27.12.12, 11:39
    Popieram. Bezsensowne jest to tworzenie podziałów na takich czy innych i przypisywanie im jakiegoś nadzwyczajnego znaczenia... A wsiąknąć w atmosferę miejsca można i w pierwszym pokoleniu, po kilku latach stubylczeć i zakochać się w Grochowie, czego jestem przykładem. Co nie oznacza, że bajoro i śmietnik w jego pobliżu mnie urzekają i że będę ich bronił jak lokalnych zabytków ;)
  • pattinka5 02.01.13, 11:50
    Mam dla Pana dużo szacunku bo m.in dzięki Panu poznałam Grochów dość dogłębnie jak na te parę lat zamieszkiwania, lubię Grochów aczkolwiek NIGDY (ani za 20 ani za 100 lat) nie polubię maniery autochtonów do wypominania, że jak się tu nie urodziło to nie ma prawa wypowiadać. Brudu, bałaganu i lumpów z Wiatraka też nigdy nie polubię jak Pani, która założyła wątek
  • Gość: ja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.01.13, 21:11
    Te lumpy to cały urok naszej okolicy, to dzięki nim obcy z drugiej strony Wisły, boją się u nas spacerować... no i tłoku nie ma ... same plusy
  • pattinka5 03.01.13, 11:11
    No właśnie na Wiatraku tłok robią handlujące szmatami lumpy, a jeśli chodzi o korki to stałam kiedyś na Grochowskiej na odcinku od Wiatraka do Zielenieckiej 50 min. Miejscowi biadolą jak to gorzej są traktowani niż lewa strona Wisły ale broń Boże żadnych cywilizowanych zmian typu trasa Tysiąclecia, co tam trasa, żaden nowy dom nie może tu powstać bo zakłóca sielskość Grochowa, no nie !!!
  • Gość: ehh... IP: *.adsl.inetia.pl 05.01.13, 21:41
    trasa tysiąclecia to nie najlepszy pomysł- niestety dobry pomysł został odłożony w bliżej nieokreśloną przyszłość ;(
    mówię o tunelu pod rondem i ulicą Wiatraczną
  • pattinka5 07.01.13, 13:59
    powinny powstać zarówno trasa tysiąclecia jak i tunel pod wiatrakiem, obie inwestycje są niebywale ważne i potrzebne
  • Gość: fgh IP: *.pila.vectranet.pl 07.01.13, 21:33
    Zakochaj się w Warszawie!!!!!!!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka