Komentarze do artykułu

Supernowoczesny "Budzik" Ewy Błaszczyk pomoże dzieciom

Droga od pomysłu do powstania kliniki, w której dzieci będą wybudzane ze śpiączki, to dziesięć lat osobistej tragedii i chwil satysfakcji. To historia dziesiątek ludzi dobrej woli, którzy dali się porwać wizji jednej kobiety

 • drzewko
 • od najstarszego
 • od najnowszego

Supernowoczesny "Budzik" Ewy Błaszczyk pomoże d... Dodaj do ulubionych

 • IP: *.dynamic.chello.pl 07.12.12, 21:22
  gratulacje
  Zaawansowany formularz
  • Gość: gosc IP: *.dynamic.chello.pl 07.12.12, 21:32
   cudownie, że się udało. oby jak najmniej było potrzebujących - ale dobrze, że takie miejsce powstało. Ewa Błaszczyk to dzielna kobieta, silna, prawdziwa, cudowna matka. gratulacje!
   • Gość: cromio IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.12.12, 13:12
    Jest parę miejsc w Polsce (nie powiem gdzie, żeby nie być posądzonym o chwalenie wyłącznie własnego ogonka), gdzie robi się "cuda" z dziećmi i dorosłymi w śpiączce, gdzie następują powroty do życia, gdzie śledzi się myśli ludzi w spiączce itd. Pani Błaszczyk, aktorka, postanowiła zrobić ze swej pasji i oddania ogólnopolski szoł. OK, jej sprawa ale niech nie przywłaszcza całego splendoru sobie, swojej fundacji i swoim sponsorom. W tzw. terenie trwa od lat mozolna, trudna praca z szalonymi skutkami, o których p. Błaszczyk do niedawna nie miała pojęcia.
    • Gość: Gosia IP: *.dynamic.chello.pl 08.12.12, 13:21
     Kazde dzialanie, nawet najbardziej chwalebne potrzebuje od czasu do czasu znanej twarzy. Dawstwo szpiku potrzebowalo Nergala i Dody. Walka z rakiem potrzebowala Durczoka, Shtura, Pawlowskiego. Krwiodawstwo potrzebowalo wypadku Radka Pazury. Cukrzyca miala Mandaryne i uwazam ze tu akurat ta gwiazdeczka zawodzi. I tak dalej. Problem dzieci w spieczce potrzebuje Ewy Blaszczyk bo dla kazdego normalnego czlowieka "dziecko w spiaczce" to jakas abstrakcja.

     Wazne jest by teraz zaczac wspoldzialac z osrodkiem, ktory pieniadze na razie ma i zeby stworzyc system.
  • Gość: wuwu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.12.12, 23:19
   Pani Ewo, chylę czoła przed Panią. Nie zamknęła się Pani z osobistą tragedią w czterech ścianach, zrobiła Pani kawał dobrej roboty, dla innych potrzebujących. Nie każdy ma tyle chęci, siły i zaparcia. Niewielu ma. Nieliczni, jest Pani w wąskim gronie takich ziemskich cudotwórców. Niezwykle silna i piękna kobieta, pozdrawiam ciepło.
  • 07.12.12, 23:21
   Gratulacje! Życzę aby wszystkie dzieci miały szansę się wybudzić!
  • 07.12.12, 23:21
   Pani Ewo - jest Pani kochana. Gratulacje i życzenia dalszych sukcesów.
   • Gość: gonia IP: *.jmdi.pl 07.12.12, 23:57
    Gratulacje!!!!trzymałam kciuki!!
  • 07.12.12, 23:30
   Brzmi banalnie, ale ja nie potrafię inaczej ubrać w słowa tej prawdy. Podziwiam za wszystko, za dobroć, mądrość, klasę, za niesamowity hart ducha. I za przykład, że jak się czegoś bardzo chce i wierzy w sens i konsekwentnie walczy, to nawet sprawa wygladająca na niemożliwą staje się realna.
   Bardzo, bardzo bym chciała, żeby los odpłacił Pani Ewie pewnego dnia cudowną niespodzianką...
   • Gość: rych IP: *.jmdi.pl 08.12.12, 00:14
    BRAWO!!!!!!
   • Gość: selena IP: *.xplornet.com 08.12.12, 13:55
    Determinacja Ewy Blaszczyk zostanie wynagrodzona. Jakze to wspanialy czlowiek. Trzymam za nia kciuki i za jej powodzenie. Zycze zeby jej corka obudzila sie juz jutro.
  • 07.12.12, 23:35
   a nie jakieś durne, kosztowne i nikomu niepotrzebne stadiony dla motłochu.
   • 08.12.12, 07:13
    Dlaczego takich klinik nie buduje państwo pod rządami PO/PSL ???
    Dlaczego płacąc comiesięcznie, wysoki haracz, na ZUS (w tym NFZ) nie mamy dostępu do takich, lub podobnych klinik, dlaczego nie mamy dostępu do odpowiednich lekarzy/specjalistów w odpowiednim czasie???
    To są pytania - bez odpowiedzi - a nie podniecanie się prywatną inicjatywą.
    Bo normalni Polacy UMIERAJĄ nie doczekawszy się na wizytę u odpowiedniego specjalisty, albo odpowiedni zabieg, operację, albo nie otrzymują odpowiednich leków, bo np. kolejka jest zbyt długa (miesiące, lata), bo NFZ "nie ma już limitów", bo takiego a takiego leku "nie refundują". A państwo umywa ręce - jak Piłat...
    • Gość: uch IP: *.dsl.chcgil.sbcglobal.net 08.12.12, 07:42
     Niestety na calym swiecie wiekszosc fajnych reczy buduja sami ludzie, a nie rzady. Trzeba sie do tego przyzwyczaic.
     • Gość: selena IP: *.xplornet.com 08.12.12, 14:01
      bo panstwo jest zlodziejskie. Zeby tak Tusk usnal na wieki i nie obudzil sie nigdy.
    • 08.12.12, 08:03
     Państwo zajmuje się sobą.
     Wynagrodzenia, premie... Gdy pomocy medycznej potrzebuje ktoś z "Państwa" zawsze dostanie się do najlepszego lekarza, jest m-ce w dobrym szpitalu itd, więc jak lud chce chorować, to niech sobie pobuduje odpowiednie szpitale :(
     W klinice Budzik jest m-ce dla 15 dzieci - rocznie takich biedaków jest ok. 100.
     Dziękujemy Pani Ewo !
    • Gość: BA IP: *.dynamic.chello.pl 08.12.12, 11:41
     właśnie dlatego, że państwo nie, taka inicjatywa jest bezcenna: smutną spuścizną poprzedniego systemu jest bierne czekanie, ze państwo zrobi i państwo da: państwo, to ludzie. A więc i pani: proszę pomyśleć, może potrafi pani coś dla nas wszystkich zrobić? hm???
    • 08.12.12, 17:15
     Bo wbrew temu co tu piszesz środki zgromadzone z tyt.NFZ są w stosunku do potrzeb bardzo małe .W Polsce pracuje około 52% ludzi w wieku produkcyjnym i tylko oni odprowadzają składki na NFZ.Z tych składek opłacane są świadczenia dla kleru ,do tej pory również rolników ,bezrobotnych ,dzieci i młodzieży .A wypracowujemy raptem 60 %PKB w stosunku do Zachodu .Na wizytę u specjalisty trzeba czekać ,bo w ciągu 21 lat najlepsi wyjechali za granicę a wykształcenie następców ,to najmniej 15 lat !Można by się zastanowić nad priorytetami w wydawaniu pieniędzy .Czy należało wydać na EURO 2012 ?Czy może należało te środki wpompować w służbę zdrowia ,gdzie nie zawsze są wydawane prawidłowo ,co stwierdził NIK .Czy utrzymywać KK czy służbę zdrowia ?Są kraje bogatsze od nas a problemy ze służbą zdrowia mają takie same,mimo wprowadzenia minimalnych opłat na kasę chorych (10 euro na kwartał ) ,czy pobyt w szpitalu do 33 dni w roku (10 euro za dzień).Państwo nie umywa rąk ,tylko nie ma pieniędzy na wszystko i nigdy nie będzie tak ,że starczy na wszystko .Oby tylko znalazły się środki na utrzymanie tej kliniki :)
     • 08.12.12, 17:38
      puzonik48 napisała:

      > Bo wbrew temu co tu piszesz środki zgromadzone z tyt.NFZ są w stosunku do potrz
      > eb bardzo małe .W Polsce pracuje około 52% ludzi w wieku produkcyjnym i tylko o
      > ni odprowadzają składki na NFZ.
      Należy jeszcze dodać że większości płatników płace nie rosną a maleją . Dużo z nich pracuję też na umowy śmieciowe . Natomiast wszyscy którzy są samozatrudnieni lub mają firmy płacą jak najmniej jak nie wcale rejestrując firmę na babcię itp , itd.
      Sprawa jest prosta . Polska wygląda coraz lepiej ale służba zdrowia coraz gorzej.
      Zakrawa to na świadome działanie które zmierza do zadłużenia np szpitali i sprzedaży jako niewydolnych instytucji w prywatne ręce . Jest podobny typ dziania jak zafundowano nam prywatyzując przemysł . Teraz została służba zdrowi i PKP .

      Ostatni byłem z siostra w prywatnej przychodni ortopedycznej. Właścicielem jest uznany ortopeda w stopniu doktora nauk . Budynek pełen wypas . Ale przegięciem było jak koleś po każdego pacjenta wychodził do poczekalni i wywoływał po imieniu . Taki był podjarany swoją,nową zabawką. Bez ureazy naprawdę nam nie potrzeb żeby dobry specjalista robił z siebie pajaca jako hostessa. Ale kasa czyni cuda . Za ksę to pewnie i du... ę by wiliza. Przepraszam ale mnie ponosi.
      Do czego zmierzam
      My jako pacjenci nie chcemy być noszeni na rekach chcemy aby ratowano nasze życie i nas leczono .
      I myślę że możliwe jest takie zarządzanie państwową służbą zdrowia żeby to było możliwe o ile ma się taki cel .
      Myślę jednak że obecny rzad nie chce nas leczyć . Teraz chce po prostu udowodnić nam że nic nie da się zrobić bez prywatyzacji takich palantów jak ten ortopeda.
      --
      Roman
      • 08.12.12, 18:01
       Może masz jakiś patent ,to go sprzedaj :) bo nie ma takiego państwa na świecie w którym wszystkie potrzeby chorych byłyby zaspokojone .Wszędzie służba zdrowia jest studnią bez dna .nie wiem dlaczego akurat rzucasz oskarżenia pod adresem tego rządu ,który jako jedyny dąży do obciążenia odpowiedzialnością za gospodarkę finansową menadżerów szpitali ,to właśnie miała załatwić komercjalizacja .To władze samorządowe mają być zwierzchnikiem szpitali na swoim terenie i to władze samorządowe ,mają powoływać i odwoływać menadżerów szpitali.Małe prowincjonalne szpitaliki ,w których płace pochłaniają niejednokrotnie 90 % budżetu ,już dawno powinny pójść pod nóż.Samorządy powinny wspólnie inwestować w duże szpitale ,znakomicie wyposażone w sprzęt medyczny .Jak również oceniać potrzeby mieszkańców na swoim terenie .
       Jeżeli ten ortopeda jest równie grzeczny w państwowym szpitalu jak u siebie ,to tylko pomarzyć ,żeby było ich więcej .Na Zachodzie Europy jest to po prostu norma :)
       Na moim terenie szpitale są na poziome europejskim ,ale niestety nieraz do personelu można mieć zastrzeżenia ,a środowisko jest największym przeciwnikiem wszelkich zmian :(
       • 08.12.12, 19:19
        Dobrze piszesz . Zgadzam się z Tobą . Ale podejrzewam że właśnie z powodów o których piszę czyli skrytym planie przejęcia obiektów za bezcen nie realizuję się takich projektów jak duże profesjonalne obiekty. Słyszałeś o czymś takim ? Bo ja nie . Dlaczego? Bo niema jeszcze tak dużego prywatnego kapitału aby inwestował w takie obiekty. Musiałoby robić to Państwo lub samorządy ale nie w tym kierunku zmierzamy :( niestety.
        C o do ortopedy to bez urazy nie bądźmy naiwni w państwowym nie będzie wychodził po pacjentów. Nie oto zresztą chodzi aby wysokiej klasy specjalista zajmował się ,przepraszam za wyrażenie, pierdołami co nie znaczy że nie powinien być uprzejmy .
        Swego czasu bywałem w Aninie z kuzynką która tam miała tam dość poważny zabieg na otwartym sercu .
        Trochę się pogadało tam o pracy w instytucie z personelem . Swego czasu rządził tam Religa . Religę pacjenci kochali ale nie personel a zwłaszcza lekarze.
        Do czasu jego przyjścia było tam tak że chirurg kardiolog miał swoich pacjentów swoje sale itp . Tym się zajmował . Robił kilka operacji w tygodniu i tyle. Świat kręcił się w oku niego
        Jak przyszedł Religa to wyłowił utalentowanych chirurgów i tak ustawił organizację pracy że oni tylko kroili resztą zajmował się personel mniej utalentowany:).
        Religa zrobił z Anina fabrykę .Piszę o tym w swojej książce.
        Kuzynka widziała chirurga tylko na moment przed operacją bo była spokojna i jej nie uśpili . Inaczej w ogóle by go nie widziała.
        Dobrzy specjaliści to majątek i szkoda żeby zajmowali się czymś co może zrobić laska po maturze:)
        O ile pamiętam to ten styl pracy Religa zaimportował z USA.
        Firma w której pracuje ma też mały szpitalik i poradnię . Nie rządzą w nim lekarze tylko powiedzmy menadżer . Tam lekarze nie mają czasu na zabawę . Pracują jak pszczółki, naprawdę.
        Lekarz w tym systemie to też tylko pracownik tyle że lepiej opłacany.
        I myślę że takie przychodnie jak tego ortopedy nie wytrzymają z profesjonalnie zarządzanym szpitalami czy przechodniami nastawionymi na zysk.
        To ostanie zdanie zabrzmiało niechcący jak pochwala prywatyzacji :)
        To skutek pozytywnego wrażenia jakie wywołuję firmowy szpitalik.


        --
        Roman
        • 08.12.12, 20:24
         W ciągu 10 lat szpitale w moim mieście przeszły tak niesamowitą metamorfozę ,że 2 zdobyły certyfikaty :) Szpital ginekologiczno -położniczy z ruiny wskoczył na jedno z 10 pierwszych miejsc .W tej chwili rozpoczęto budowę pulmonologii :) Ustawa o partnerstwie publiczno prawnym ,sprawiła ,że mieszkańcy korzystają z najnowocześniejszego sprzętu radiologicznego i na naświetlania nie muszą jeździć do miasta odległego o 70 km.Ale tylko ktoś kto zna środowisko i służbę zdrowia od środka ,wie jaką cenę zapłacili menadżerowie ,żeby mieć takie efekty :(To jest strasznie niewdzięczna praca :( i trzeba dużo samozaparcia ,żeby podejmować się restrukturyzacji szpitala mimo oporu personelu .Zawsze grozi to ostracyzmem środowiska :(
         Dobrzy specjaliści to majątek ale to też lata pracy i nauki ,z czego niewielu zdaje sobie sprawę :( Dla przychodni tego ordynatora też jest miejsce na rynku :)
         • 08.12.12, 21:52
          Odpowiadam puzonikowi. Tak, solidaryzuję sie z Panią (Panem), ale to w niczym nie umniejsza wielkiego osiągnięcia Pani Ewy Błaszczyk. Ona w dalszym ciągu potrzebuje wsparcia. Jej dziecko jest chore, a chciałoby się, żeby ta dorastająca już panienka mogła się rozwijać i kiedyś, oby tak się stało, popatrzyła na mamę i siostrę i powiedziała do nich: dzień dobry, jak się czujecie? Bo ja wspaniale!
          • 09.12.12, 12:24
           Nigdy nie śmiałabym umniejszać znaczenia takich osób publicznych ,które działają na rzecz osób potrzebujących .I nie ma dla mnie znaczenia czy to dotyczy tej kliniki ,czy działalności Owsiaka ,czy działań Fundacji Polsatu czy TVN .To są wspaniali ludzie i znakomite wzory do naśladowania :):)
         • 09.12.12, 08:48
          Wrzuć jakiś link :)
          --
          Roman
          • 09.12.12, 19:38
           roman_ napisał:

           > Wrzuć jakiś link :)
           Nie znam, nie wrzucę, powtórzę to pytanie: Dlaczego nie Państwo???
           Dlaczego???Czy Państwo Polskie nie ma już obowiązku konstytucyjnego zapewnienia obywatelom
           dostępu do świadczeń zdrowotnych? Ma, ale czy do wszystkich? Kto potrafi odpowiedzieć na to proste pytanie?
          • 09.12.12, 19:46
           szukaj.onet.pl/wyniki.html?qt=Raporty+NIK+z+kontroli+jednostek+s%C5%82uzby+zdrowia
           Reszta pod NIK
      • 09.12.12, 18:08
       roman_ napisał:

       Ale przegięciem
       > było jak koleś po każdego pacjenta wychodził do poczekalni i wywoływał po imie
       > niu .

       Nie przegięcie tylko przejaw kultury. Był kulturalny.
       --
       JS
     • 09.12.12, 11:35
      puzonik48 napisała:

      > Bo wbrew temu co tu piszesz środki zgromadzone z tyt.NFZ są w stosunku do potrz
      > eb bardzo małe .W Polsce pracuje około 52% ludzi w wieku produkcyjnym i tylko o
      > ni odprowadzają składki na NFZ.

      Sprostuję: od emerytur też są odprowadzane składki na NFZ. (I podatek dochodowy).
      • 09.12.12, 12:32
       Wiem bo płacę :) dlatego nie wyszczególniałam tej grupy wśród niepłacących . Ale jeżeli PKB jest małe to i środki na NFZ są też małe :( niestety .A jak się ma mało pieniędzy to powinno się oglądać każdą złotówkę przed wydaniem .Niestety ,jak wykazały kontrole NIK ,my tego nie robimy .Źle wydajemy pieniądze i fatalnie wykorzystujemy sprzęt medyczny ,albo i wcale:( ,zakupiony zalega latami w piwnicach .Ogromne straty finansowe ponosimy na lekach ,których przepisuje się zbyt wiele ,z czego połowy pacjent nie wykupuje a część wykupionych na śmietniku ląduje :(
  • Gość: AO IP: 79.97.129.* 07.12.12, 23:35
   ach, ile takich i podobnych klinik ratujących życie i leczących można by wybudować za pieniądze rozkradane przez mafię watykańską każdego roku...
   • Gość: Rozka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.12.12, 23:43

    Gość portalu: AO napisał(a):

    > ach, ile takich i podobnych klinik ratujących życie i leczących można by wybudo
    > wać za pieniądze rozkradane przez mafię watykańską każdego roku...

    tez uważam,że mozna by te pieniądze lepiej dla społeczeństwa spozytkowac
    • Gość: BA IP: *.dynamic.chello.pl 08.12.12, 11:44
     proszę się tym zająć :-)
  • 07.12.12, 23:42
   "Znana aktorka" to sformułowanie charakterystyczne dla niusów o tym, ze jakiejś pani cy..k wypadł z dekoltu na "gali" albo wzięła pożyczke na buty za 15 tys.PLN.
   Panią Ewę Błaszczyk zna każdy i każdy wie, co robi od lat (taką mam przynajmniej nadzieję). Nie trzeba nikogo informować, kim Pani Ewa jest, a jezeli nawet trzeba by- to nie warto.
   • Gość: alamaut IP: *.ip.netia.com.pl 08.12.12, 09:31
    ..Czy Pani Ewa schudła czy przytyła?Jak wygląda i w co jest ubrana?a sprytny paparazzo zrobi Pani Ewie sensacyjne zdjęcie gdy z domu wynosi śmieci.Będzie to ilustracja do artykułu pt znana aktorka nachapała się kasy ze swojej fundacji.Pani Ewo!Podziwiam i szanuję Panią! Proszę nie przejmować się pismakami!
  • Gość: Rozka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.12.12, 23:45
   podziwiam ogromny hart ducha Pani Ewy.
   Klinika, to również piękny przykład współpracy roznych sił społecznych .
  • Gość: Ambiwalent IP: *.dynamic.chello.pl 07.12.12, 23:50
   Jestem sceptyczny co do tej całej inicjatywy. Nie wszystko, co nazwiemy kliniką, leczeniem, terapią, pomocą jest tym w istocie. Ogromne pieniądze poszły w mury itp., podczas gdy można było przeznaczyć je przede wszystkim na programy badawcze mające na celu opracowanie skutecznych metod leczenia/rehabilitacji takich dzieci. Sposoby stosowane od starożytności (patrz: Hipokrates) w postaci różnego typu polisensorycznej stymulacji są po prostu nieefektywne, pomimo tego że wszystkim się wydaje, że powinny "wybudzać" pacjentów ze stanu wegetatywnego. Wystarczy spojrzeć do fachowych artykułów. Życzę jak najlepiej, ale podejrzewam, że w znacznej większości przypadków skończy się na wielkim rozczarowaniu. Zgadzam się, że rodzice powinni dostać wsparcie, ale budowanie kolejnych takich molochów chyba mija się z celem. Sprawę ugryziono od niewłaściwej strony. Zaczynamy leczyć, choć nie wiemy jak.
   • Gość: piston IP: *.home.aster.pl 07.12.12, 23:53
    oo, i nie zawiodłem się czekają na malkontenta
    • Gość: Ambiwalent IP: *.dynamic.chello.pl 08.12.12, 00:14
     Tu nie chodzi o malkontenctwo ale o trzymanie się faktów i dowodów naukowych. Codziennie ludzie wydają gigantyczne pieniądze na różne formy "leczenia", które nie przynoszą bo nie mogą przynieść oczekiwanego skutku. Wybudowanie wielkiej kliniki jest oczywiście spektakularne, ale powinno być ostatnim etapem. Jeżeli chodzi o panią Błaszczyk, to jako osoba związana z branżą, jestem jej wdzięczny za nagłośnienie problemu. Uważam jednak, że można było uruchomić w pierwszej kolejności program badań klinicznych, bo nowoczesna medycyna opiera się na udowodnionych sposobach terapii a nie na wiedzy potocznej (a taką wiedzą posługują się również bardzo często osoby ze służby zdrowia nie wnikając specjalnie w to, czy efekty działań leczniczych mozna stwierdzić obiektywnie).
     • 08.12.12, 00:50
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • 08.12.12, 00:55
       Abmiwalent ma niestety racje.
       Co innego spiaczka co innego stan wymagajacy pobytu w szpitaly przez pare lat.Szanse na przebudzenie sa zadne. Owszem, takim dzieciom nalezy zapewnic godna opieke, ale podejrzewam, ze w wielu wypadkach sztucznie podtrzymuje sie zycie i nadzieje.
       • Gość: Sado IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.12.12, 00:59
        niestety jowisz533 ma rację

        nie ten moment, nie te miejsce...

        • 08.12.12, 02:07
         na inwektywy pt. "idiota" nigdzie nie ma miejsca
       • 08.12.12, 02:09
        Żeby robić badania w dzisiejszym świecie, trzeba mieć zespół. Ten zespół musi mieć gdzie pracować. W artykule jest jasno napisane, że jest to pierwsza instytucja zajmująca się tego typu sprawami w Polsce. Ulokowana obok Centrum Zdrowia Dziecka, w którym pracują najwyższej klasy specjaliści w Polsce. Którzy chcą się zajmować tymi sprawami, ale w samym Centrum nie za bardzo można, bo tam trafiają dzieci z najpoważniejszymi przypadłościami i każde łóżko jest cenne. Klinika będzie stała obok, sfinansowana w większości za prywatne pieniądze, w której specjaliści z Centrum - obok ratowania nagłych przypadków - będą mogli prowadzić m.in. wzmiankowane badania z zakresie rehabilitacji neurologicznej. Nie potępiaj w czambuł. Nie Ty zapłaciłeś za tą klinikę i mam nadzieję - nie Twoje dzieci będą tam leżeć. Ale jeśli stanie się najgorsze, to chyba dobrze mieć gdzie je ulokować. prawda?
     • Gość: aaa IP: 91.231.117.* 08.12.12, 01:38
      To wez sie do roboty marudo.
      I zrob cos.
     • Gość: Piotr IP: *.prnet.pl 08.12.12, 05:39
      Masz rację. Najlepiej nic nie robić. Szkoda nawet się modlić. Malkonencie - najlepiej od razu sie utop. Albo powieś i oddaj swój kadawer do badań naukowych.
     • Gość: BA IP: *.dynamic.chello.pl 08.12.12, 11:51
      Proszę więc zamiast marudzić, zająć się tym, co Pan uważa, że jest ważne, czyli "uruchomieniem programu badań klinicznych", a wszyscy (oprócz malkontentów) będą Panu wdzięczni:-)
    • 08.12.12, 07:15
     Po prostu nie jest mainstream'owcem...

     Gość portalu: piston napisał(a):

     > oo, i nie zawiodłem się czekają na malkontenta
   • 08.12.12, 00:05
    Sceptyków ci u nas dostatek.
    • Gość: wew IP: *.dynamic.chello.pl 08.12.12, 08:39
     To i ja do tego dostatku niestety się dołączę.
   • Gość: Sado IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.12.12, 00:52
    "na programy badawcze"... tak, na pewno. Jeśli znasz się na temacie B+R w medycynie, to powinieneś wiedzieć, że ten obszar to duże ryzyko i nie zawsze efekt jest taki, jaki ktoś zamierza... więc czasem warto pójść pod prąd i pomóc, ot tak, od razu...

    Pani Ewo głębokie ukłony.
   • 08.12.12, 08:18
    nie przeczytał Pan dokładnie artykułu..... gdyby Pan to zrobił wiedziałby po co są potrzebne te mury....
  • Gość: kkl IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.12.12, 23:52
   o takich Ludziach chcemy codziennie czytać, a co nam ciągle wciskacie? siwiec, krupa, ci... itd...
  • Gość: tezEwa IP: *.dip.t-dialin.net 08.12.12, 00:03
   Gratulacje i uklon dla Pani Ewy Blaszczyk...wszystkie inne slowa sa zbedne.
  • Gość: evasz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.12.12, 00:12
   Pani Ewo, wielki szacunek dla Pani. Ile trzeba było mieć determinacji, siły, hartu ducha, żeby taką rzecz doprowadzić do końca. Podziwiam z całego serca. Życzę Pani jednego: MIŁOŚCI, MIŁOŚCI, MIŁOŚCI, niech ona towarzyszy Pani w dalszym życiu, niech Panią otacza , osłania, broni przed złem, obojętnością i niechęcią. Niech spotka Panią radość , szczęście i Miłość.
  • Gość: Ann IP: *.play-internet.pl 08.12.12, 00:13
   Poryczałam się czytając tę wiadomość. Trzymam kciuki, by nikt tego Pani i dzieciom nie odebrał, ani żadna kanalia z sejmu nie zechciała na Pani CIĘŻKIEJ pracy wypłynąć.
   • Gość: kot IP: *.multimetro.pl 08.12.12, 00:20
    Ja troche tez. Marian Koniuszko jestes wielka!
   • Gość: chudysynu IP: *.adsl.inetia.pl 08.12.12, 08:38
    Mocno trzymam kciuki
  • 08.12.12, 00:20
   W końcu nie może być tak, że obywatel jest mądrzejszy od rządzących.
   • Gość: waldei IP: *.dynamic.chello.pl 08.12.12, 01:01
    Leki wziąłeś ???
    • 08.12.12, 01:43
     Ty z całą pewnością nie.
     Tymczasem on wysuwa słuszne i w pełni uzasadnione obawy.
     • 08.12.12, 03:18
      jungleman napisał:

      > Ty z całą pewnością nie.
      > Tymczasem on wysuwa słuszne i w pełni uzasadnione obawy.

      Bierz pod pachę kolegę i lećcie lepiej tropić Zamach Smoleński. Bo Wam ruskie brzozę ukradną i będzie po ptokach.
      --
      Dlaczego prezydent PiSu został pochowany w przedsionku krypty Marszałka?
      Bo wielcy wodzowie w zaświatach powinni mieć służbę.
      • 08.12.12, 07:21
       Proszę dyskutować na temat.

       marac napisał:

       > jungleman napisał:
       >
       > > Ty z całą pewnością nie.
       > > Tymczasem on wysuwa słuszne i w pełni uzasadnione obawy.
       >
       > Bierz pod pachę kolegę i lećcie lepiej tropić Zamach Smoleński. Bo Wam ruskie b
       > rzozę ukradną i będzie po ptokach.
   • Gość: lothar IP: *.microchip.net.pl 08.12.12, 01:51
    Prędzej PiSlamiści to zrobią.
   • 08.12.12, 07:19
    Niestety, rzeczywistość PO skrzeczy...

    Re: Obstawiajmy - jak szybko NFZ i PO zgnoją "Budzik"
    kartokapsel napisał:

    > W końcu nie może być tak, że obywatel jest mądrzejszy od rządzących.
  • Gość: himils IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.12.12, 00:28
   Ewa brawo!!!
  • Gość: Mercino IP: *.net.stream.pl 08.12.12, 00:37
   Witam! Pani Ewo serdecznie gratuluję sukcesu, który Pani odniosła w realizacji kliniki. Dzięki Pani dla wielu rodzin i małych pacjentów narodziła się szansa powrotu do normalnego życia. Wiadomo, że takie powroty często są obarczone litrami łez, smutkiem oraz uśmiechem przy każdym odruchu, próbą kontaktu z otoczeniem. Jeszcze raz Gratuluję !!!
  • Gość: gość IP: *.18-2.cable.virginmedia.com 08.12.12, 00:38
   Z jednej strony tak, należą się gratulacje...
   Z drugiej... gdyby to nie dotyczyło jej dziecka, to by palcem nie ruszyła. Pamiętam jej wypowiedzi, że nie bierze udziału w akcjach charytatywnych, bo ona jest aktorką...
   Jak prawdziwe jest powiedzenie: Punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia...
  • Gość: uuuuuui IP: *.warszawa.vectranet.pl 08.12.12, 00:47
   Dobra inicjatywa, architektura już niestety nie taka dobra, jak dla mnie to kwalifikuje się raczej do makabryły. Kształt jak kształt ale marne materiały i do tego ta jajowata kopuła, architekt powinien chyba jednak zostać przy prostych klockach.
   • 08.12.12, 00:59
    Z przykrością zgadzam się w sprawie architektury.
    Aczkolwiek cel uświęca środki.
  • 08.12.12, 00:51
   To wspaniale, ze taka klinika powstala. Aczkolwiek artykul ma w sobie istotne bledy - spiaczka to nie stan wegetatywny (nota bene to okreslenie wypada z terminologiijako nie adekwatne).
  • Gość: Spider IP: *.dynamic.chello.pl 08.12.12, 00:56
   Pani Ewa robi coś nie dla siebie. Jej dziecko nie skorzysta z tej kliniki. Nauka już skreśliła jej dziecko ale nie Pani Ewa i nie Zdrowy Rozsądek. 50% dzieci na zachodzie udaje się wybudzić z śpiączki. U nas tylko 7%. Ta klinika to krok do poprawy tych statystyk.
   • 08.12.12, 01:02
    I to jest dobra wiadomość!
    Może zbliżymy sie do tych 50%.
  • Gość: gosć IP: *.dynamic.chello.pl 08.12.12, 01:15
   17 mln cała budowa i 3 całe wyposażenie!!!!! Gdyby to powstawało "normalną drrogą - z urzędu", trzeba by dodać po jedym zerze....
  • 08.12.12, 01:18
   tragedie spotykają nas codziennie,ale trzeba mieć prawdziwą charyzmę i wolę walki żeby z tragedii wybudować coś tak wspaniałego - Pani Ewo gratuluję
  • 08.12.12, 01:21
   może udałoby się wybudzić mojego szefa ze śpiączki w tym centrum
   --
   Recepta na szczęście - dobre zdrowie i słaba pamięć.
 • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.