Dodaj do ulubionych

SP nr 75 ul. Niecała

11.01.13, 11:12
Witam, bardzo proszę o opinie o szkole podstawowej nr 75 przy ul. Niecałej 14. Jakie jest podejście do dzieci, czy są zajęcia dodatkowe, jak wygląda sprawa świetlicy i obiadów? Szukałam informacji na forum ale niewiele udało mi się znaleźć.
Edytor zaawansowany
  • 4trututu 20.02.13, 13:32
    Witam,

Czy udało się mamma mia dowiedzieć cokolwiek o tej szkole?
    Też szukam informacji, ale nic nie mogę zmnaleźć.

pozdrawiam
  • mamakazo 23.02.13, 00:16
    Od znajomej co ma w tej szkole dwoje dzieci ( 1 i 6 klasa) słyszałam same dobre rzeczy. Szkoła na poziomie, bogaty wybór zajęć dodatkowych, dbałość o ucznia. Co do obiadów to chwaliła, że są smaczne i zdrowe. Ja też się zastanawiam nad tą szkołą dla mojej córki choć lokalizacja średnio nam pasuje.
  • 4trututu 24.02.13, 11:21
    A czy jest możliwość dowiedzieć się czegoś więcej??
    Czy jest tam jakiś nauczyciel na którego lepiej nie trafić??
    Czy Pani/Pan dyrektor jest OK??

pozdrawiam
  • mamakazo 24.02.13, 19:22
    Pani Dyrektor jest bardzo fajna. Miałam okazję z nią rozmawiać na " Szkołolandii". Co do nauczycieli nie słyszałam o nikim kogo należy się wystrzegać. Generalnie do szkoły uczęszczają dzieci nauczycieli, wykładowców, naukowców. Szkoła oferuje duży wybór zajęć dodatkowych w tym naukę gry na kilku instrumentach. Proponuję odwiedzić z dzieckiem szkołę i porozmawiać osobiście. Są bardzo otwarci.
    Pozdrawiam
  • w1237 26.02.13, 16:00
    jestem bardzo zadowolona z wyboru tej szkoły,
    szkoła jest spokojna, bezpieczna,
    na pewno bez przemocy
    większość dzieci jest spoza rejonu, są tu dowożone przez rodziców pracujących w okolicy

obiady - cena 7 zł, smaczne, gotowane na miejscu przez panie kucharki, które przed likwidacją szkolnych stołówek pracowały w tej szkole
    na stronie szkoły w zakładce „stołówka” jest cotygodniowy jadłospis

bogata oferta zajęć pozalekcyjnych oferowanych przez szkołę oraz sporo zajęć dla klas 1-3 finansowanych z programów unijnych

na terenie szkoły działają szkoły językowe, prowadzona jest nauka gry na instrumentach oraz zajęcia sportowe - odpłatne, jest to również bardzo bogata oferta i jest z czego wybierać

• mpol1 03.03.13, 10:59
    witam!
    mam dziecko w klasie "0" w tej szkole. Wychowawczyni jest młoda, energiczna i fajna. Dużo pracują, ale także bawią się. Niestety nie uczą się piosenek, wierszyków, nie przygotowują przedstawień (przepraszam - było jedno). Niestety świetlica klasy zerowej prowadzona jest fatalnie - moim zdaniem pani nie nadaje się do pracy z dziećmi, akceptuje jedynie te dzieci, które lubią spokojną zabawę, rysowanie, czytanie. Świetlica prowadzona jest w bardzo podobnej formie jak obowiązkowe zajęcia (my nawet otrzymywaliśmy prace domowe ze świetlicy!). Dzieci nie mają możliwości "wyszalenia się". Podczas świetlicy rzadko wychodzą na dwór. "Górna" świetlica (dla dzieci z klas 1-6) jest podobno bardzo fajna (moje dziecko było tam kilka razy i chwaliło sobie).
    Rytmika na fatalnym poziomie - dziecko śpiewa piosenki jeszcze z przedszkola albo z religii. Angielski jest ok. Są "obowiązkowe" zajęcia komputerowe - podobno fajne. Dodatkowe zajęcia i kółka też są, ale o tych słyszałam różne opinie (np. teatralne są bardzo krytykowane). Dla dzieci "zerówkowych" nie ma żadnych zajęć sportowych. Dużo zajęć starszych klas prowadzonych jest na korytarzach (korektywa dla "0" - także). Pani psycholog i pedagog super, zawsze pomocne i miłe. Pani dyrektor - średnio. Mam wrażenie, że szkoła nie jest nastawiona na "dzieci", większość nauczycieli (szczególnie tych z dużym stażem pracy) pracuje takim starym systemem, nie ma indywidualnego podejścia do ucznia.
    Jedzenie przygotowywane jest na miejscu, ale moje dziecko uważa, że nie jest zbyt smacznie (pani wychowawczyni na początku roku potwierdziła, że zupy są o wiele lepsze niż w poprzednim roku). Jadłospis podobny do innych szkół.
    Chętnie odpowiem na wasze pytania - w miarę możliwości.
  • mia.ma 20.03.13, 12:54
    Jakiś czas temu sama szukałam informacji na temat tej szkoły i praktycznie żadnych nie znalazłam, dlatego postanowilam napisać kilka słów.

Mam dwoje dzieci w szkole podstawowej na Niecałej.
    Jestem bardzo zadowolona, a co najważniejsze dzieci z chęcią chodza do szkoły.
    Córka poszła do klasy pierwszej jako sześciolatek i nie chce wychodzić ze szkoły :)

Panią mamy wyjatkowo zaangażowaną, opracowała swój program który został zatwierdzony przez MEN, realizuje z dziećmi wiele ciekawych projektów, lekcje muzealne, dzieci nie siedzą godzinami w ławkach, mają przeplatane zajęcia plastyką, gimnastyką, zabawą, na bieżąco według ich możliwości, sił i chęci. Dzieci są angażowane w wiele projektów prowadzonych przez szkołę i często występują np. na Konkursach Młodych Talentów.

Szkoła uczy na dobrym poziomie i faktycznie wymaga od uczniow systematyczności i zaangażowania. Dzieci w naszej klasie mają praktycznie co dziennie zadawane prace domowe, natomiast jest ich tak na prawdę nie wiele, bardziej chodzi o nauczenie dzieci systematyczność i odpowiedzialności.

Mimo, że szkoła ma małą salę gimnastyczną i nie wszystkie lekcje wf-u odbywają się właśnie w tym miejscu, to zajęcia są prowadzone bardzo ciekawie i nawet na korytarzu można super się bawić grając m.in. w hokeja, a na część zajęć gimnastycznych dzieci wychodzą do Ogrodu Saskiego, na basen, na lodowisko.

Szkoła organizuje bardzo dużo zajęć unijnych, które rozwijają umiejętności dzieci. Po 2-3 miesiącach nauki 6 latki dały przepiękny koncert kolęd na dzwonkach. Jest bardzo bogata oferta zajęć dodatkowych - zarówno tych w ramach kółek zainteresowań, jak i dodatkowo płatnych (dzieci są szczególnie zachwycone judo i językiem chińskim). W szkole prowadzi swoje zajęcia jedna z lepszych szkół nauki języka angielskiego dla dzieci - Early Stage, zajęcia są dostosowane do planu lekcji, jest to bardzo wygodne, nie trzeba wozić dziecka po lekcjach na angielski.

Jedzenie bardzo dobre i zdrowe - na obiad zawsze dwa dania (istnieje możliwość dokładek), często jest kasza i ryż, do picia napary z mięty, zawsze owoc lub zapakowane w oddzielnej torebeczce obrane warzywa (marchew, rzodkiew), można wykupić śniadania i podwieczorki.

Świetlica bardzo fajna, dużo się dzieje, dzieci nie są pozostawione same sobie, są pogadanki, teatrzyki, konkursy, Panie czytają książki itd. Co też ważne jest Klubik dla starszych dzieci, więc dzieci z klasy 4-6 nie muszą wracać same do domu, mogą czekać w klubiku na rodziców.

W szkole jest bezpiecznie, nauczyciele bardzo zwracają na to uwagę - są organizowane pogadanki na temat bezpiecznej przerwy, dzieci z pierwszych klas otrzymały na początku roku specjalne plakietki, dzieki którym każde starsze dziecko w szkole i wszyscy nauczyciele wiedzieli, że trzeba szczególnie na nie uważać i pomóc w każdej sytuacji. Szkoła posiada pełny monitoring i domofon.

Szkoła jest czysta i zadbana, co ważne też przytulna.

Ogólnie polecam, bo szkoła jest bardzo fajna i przede wszystkim wszyscy są mili i pomocni.
  • melancia5 06.05.19, 10:24
    Cześć, chciałabym prosić o informacje jak wygląda sytuacja w szkole aktualnie. Planuje przenieść tam syna do 5 klasy. Głównie chodzi mi o to, w jaki sposób rozwiązuje się problemy z uczniami, którzy dręczą innych, przeszkadzają w prowadzeniu lekcji. W obecnej szkole na Thommego (Bemowo) sytuacja jest beznadziejna pod tym kątem.
    Oczywiście duże znaczenie ma dla mnie tez poziom nauczania i dostęp do zajęć dodatkowych w szkole.
    pozdrawiam i dzięki
  • we.solo.mi.tu 21.08.19, 19:10
    Czy zdecydowała się Pani na ta szkołę? Pytam, bo też zmieniamy szkołę:)
    Pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka