Komentarze do artykułu

Rodzice niepełnosprawnych dzieci: To ciężka praca

Rodzice niepełnosprawnych dzieci zorganizowali wczoraj demonstrację pod Sejmem. Domagają się od państwa uznania zawodu "rodzica-asystenta" i pensji za opiekę

 • drzewko
 • od najstarszego
 • od najnowszego

Rodzice niepełnosprawnych dzieci: To ciężka praca Dodaj do ulubionych

 • 07.03.13, 16:45
  pewnie, już sobie wyobrażam nagłówki w gazetach za kilka lat:
  "młode matki masowo piją palą i zażywają narkotyki w czasie ciąży, a po porodzie nie zgłaszają się z niemowlętami ośrodków opieki zdrowotnej. Robią to dla zysku - im gorszy stan dziecka tym wyższe wynagrodzenie będize otrzymywać za opiekę nad nimi."
  Zaawansowany formularz
  • Gość: gosc portalu IP: *.warszawa.vectranet.pl 07.03.13, 17:00
   spie...j debilu
  • Gość: aga IP: *.jjs.pl 07.03.13, 17:09
   facet, weź na wstrzymanie, obyś zrozumiał a nie doświadczył co to znaczy mieć niepełnosprawne dziecko
   • Gość: warszawianka IP: *.adsl.inetia.pl 07.03.13, 18:19
    Znam niepełnosprawnego 30-latka - porażenie mózgowe z winy lekarza - leżącego i nie mówiącego. Jego mama nie pracuje od 30 lat. Zasiłek głodowy. Nawet nie ma szans, żeby dofinansować wózek. Wstydzę się za swój kraj, który nie pomaga takim rodzinom. Ojciec tego chłopaka rozchorował się od patrzenia na syna. Zero pomocy - nawet nie ma pielęgniarki środowiskowej, która by ulżyła matce, aby ta mogła choć na chwilę wyjść czy po prostu odpocząć. Kto ma w rodzinie takie chore-duże-dziecko, ten powinien otrzymać pomoc od państwa. Płacimy podatki i ja chcę, aby mój podatek poszedł na chore dzieci, a nie na limuzyny posłów.
    • 07.03.13, 18:41
     w takim wypadku przysługuje odszkodowanie za błąd lekarski. nie widzę problemu. Po prostu jednoznacznie widać do jakich wypaczeń może to prowadzić po minucie zastanowienia. Jak Mamy kontrolować to jako społeczeństwo czy aby dziecko nie jest niepełnosprawne w wyniku zaniedbania rodziców? mamy za to płacić, że ktoś kosztem dziecka ma lekką prace? chyba nie sadzicie ze taki żerujący będzie się opiekował, taki niepełnosprawny będzie jak babka utrzymująca z emerytury całą rodzine.

     Opieka nad osobami niepełnosprawnymi powinna być świadczona przez profesjonalne ośrodki na podobieństwo domów opieki nad starszymi ludźmi. Mieszkania przeciętnej polskiej rodziny są niedostosowane do tego - jest wiele schodów, czesto są to pietra bez windy, słaba wentyylacja , niemożnośc wozenia chorego do łazienki na zabiegi na łóżku z kółkami, brak możliwośći rozowoju osobistego niepełnosprawnego - brak kontaktu z otoczeniem innym niż np. tu rodzice, czesto bariery komunikacyjne i sprzetu np. dostep do internetu i dostosowanego komputera.

     Właścicwie i efektywnie gospodarowany ośrodek pozwoliłby aby jedna osoba zajmowała się nawet kilkoma osobami - dzieki czemu szerokie rzesze rodziców będzie mogło prowadzić normalne życie i chodzic do pracy, a i poziom życia niepełnosprawnego się polepszy. Mam wrażenie że większość nie widzi jaki ogrom niepotrzebnych czynności trzeba pokonać w związku z opieką nad osobą niepełnosprawną, które z powodzeniem mogłyby zostać zlikwidowane jedynie na skutek przebywania takich osób w ośrodkach do tego dostosowanych. W całej polsce pełno jest pustych działek i budynków które o wiele bardziej nadaja się do tego niż każde mieszkanie, które nie było pierwotnie projektowane dla osoby niepełnosprawnej. Kto potem będzie leczył taką samotną matke niepełnosprawnego jak jej peknie kość udowa od tego dźwigania ? Przecież można to zrobić taniej i lepiej.

     Ja oczywiście znam pewien powód - rodzice uważają, że nikt nie zaopiekuje się lepiej ich dzieckiem niż oni sami, niż ośrodek z dobrą infrastrukturą, wykształcona pielęgniarka, zorganizowana placówka, także każda taka inicjatywa spotyka się z niewystarczającym zainteresowaniem
     • Gość: jaAnonim IP: *.dynamic.chello.pl 07.03.13, 19:40
      Obyś miał taki problem i walczył jak ci ludzie. Wtedy zobaczysz czy to "prawo" tak ci pomaga. Obyś zdychał z głodu i uczył się współczucia. Z całego serca ci tego życzę.
     • Gość: jaAnonim IP: *.dynamic.chello.pl 07.03.13, 19:42
      Mądralo, a ile już było afer o takich ośrodkach. Idź tam sam jako pacjent, a potem feruj takie osądy. Nie wiem gdzie robią takich mądrych ludzi bez serca, ale jak raz w roku dorzucisz się owsikowi do puszki to cie nie upoważnia do znieważania innych w potrzebie!
     • Gość: EB IP: *.dynamic.chello.pl 08.03.13, 07:43
      pi_rez....Boże Ty patrzysz i nie grzmisz!!!! W takim razie zdrowe dzieci trzeba oddać do domów dziecka, gdzie wszystko jest super zorganizowane, bo często zdrowe dziecko też nie ma dobrych warunków w domu i wychowują je niewyksztacone osoby...a w domu dziecka przecież jest wykwalifikowany personel, prawda??? To,ze dziecko jest niepełnosprawne, nie oznacza,że nie rozumie, nie czuje, że nie ma potrzeby bycia kochanym i przytulanym!!! Piszesz,że w ośrodkach będzie taniej...Ha,ha,ha...niewiedza Twoja jest tak wielka,że aż nie chce się wierzyć! Utrzymanie dziecka niepełnosprawnego w takim ośrodku to kilka tysięcy złotych. Rodzicowi za całodobową opiekę płaci sie obecnie 620zł...Chodziłeś na lekcje matematyki? Smutek i żal...wiedząc ,że ktoś taki jak Ty, kto ma niby zdrowy mózg, nie potrafi go używać....
     • Gość: matka IP: *.play-internet.pl 09.03.13, 06:05
      W ośrodku zaopiekuje się jedna osoba kilkoma podopiecznymi ????co ty piszesz człowieku idź do takiego ośrodka i zobacz że tam nie pracują cyborgi .W takim ośrodku ludzie leżący dostają odleżyn w ciągu 2 dni i na nie umierają ,,.Kompani są raz w tygodniu z braku personelu .I to jest najdroższa opieka dla budżetu państwa ..Tańszej jak opieka w domu nie ma ..A co z tymi co trzeba ich odessać co parę min...??? myślisz że ktoś będzie stał ..A co z tymi co są nie obliczalni wpadną w agresję i mogą nawet pobić
    • Gość: Gosia IP: *.ip.netia.com.pl 22.05.13, 08:57
     Mam niepełnosprawną koleżankę, którą opiekuje się tylko mama. Ta kobieta nie ma ani chwili wytchnienia, nie stać ją na wynajęcie opiekunki, nawet nie może pojechać na turnus rehabilitacyjny, bo jej po prostu na to nie stać. I co w tym przypadku robi państwo ? Jak zwykle nic Zajmują się kolejnymi aferami i wen sposób odwracają uwagę od rzeczy ważnych.
  • Gość: Zofia IP: *.play-internet.pl 07.03.13, 18:50
   Człowieku ,co ty wiesz na temat niepełnosprawności ?,czy ty wiesz co znaczy Porażenie mózgowe ,że to dochodzi do powikłania podczas porodu lub zaraz po nim w skutek choroby .To że dziś jesteś zdrowy ,to nie znaczy że zostało ci to dane do śmierci .Trzeba mieć jeszcze trochę mózgu żeby zrozumieć ,a z tym u ciebie jest krucho
  • 07.03.13, 19:21
   Ja wam współczuję ale was nie żałuję bo wy decydowaliście się na dzieci a nie rząd to dla czego was mamy podatnicy utrzymywać ,wasze dzieci dostają nie mało zasiłku i maja opiekuńcze za które możecie komuś dać żeby wam pomógł a po drugie to po dziękujcie Kaczyńskiemu bo to on razem z klerem chcą żeby dzieci kalekie się rodziły więc oni wam powinni pomóc albo dac dzieci zakonnicom.
   • 07.03.13, 19:43
    Trzeba mieć kupę gnoju w głowie, żeby coś takiego napisać. Byłoby fajnie, gdybyś nie dzieliła się tego typu plugawymi refleksjami z nikim, dzięki z góry.
    --
    Announcing "I'm offended" is basically telling the world you can't control your own emotions, so everyone else should do it for you.
   • Gość: jaAnonim IP: *.dynamic.chello.pl 07.03.13, 19:45
    Spróbuj za ten dodatek coś kupić. Kolejny z matrixa się odzywa. Boże widzisz to i nie grzmisz.
   • 07.03.13, 19:46
    > a po drugie to po dziękujcie Kaczyńskiemu bo to on razem z klerem chcą żeby dzieci kalek
    > ie się rodziły więc oni wam powinni pomóc albo dac dzieci zakonnicom.

    To jest sedno sprawy! Tylko staranne badania prenatalne i usuwanie podejrzanych ciąż. Tylko sterylizacja osób umysłowo niepełnosprawnych, czy obarczonych wadami genetycznymi, tylko niezgoda na in vitro pozwolą ograniczyć rozmiar tego ludzkiego nieszczęścia. Za to, gdy już się trafi chore dziecko mimo wszelkich starań, wtedy społeczeństwo powinno wziąć na siebie obowiązek opieki nad taką osobą - czy to w formie domów opieki, czy adekwatnego dofinansowania rodziców.
    Mało to rozumie, dlaczego w warunkach naturalnych gatunki nie degenerują się, a wręcz ewoluują w kierunku większej sprawności. Jest to za cenę rodzenia wielkiego nadmiaru potomstwa z którego przeżywają najbardziej udane egzemplarze. Tak jest u zwierząt, tak było do niedawna u ludzi.
    Gdy wprowadzono proste środki antykoncepcyjne, gdy przy życiu utrzymać można byle cherlaka, kobiety rodzą 1 albo dwoje dzieci (albo wcale). Statystycznie JAKOŚĆ tych dzieci jest niższa niż rodziców, co musi oznaczać zjazd po równi pochyłej.
    EUGENIKA jest koniecznością!
    To nie był wynalazek Hitlera. Przed II Wojną w USA, w Szwecji i w innych krajach eugenika była symbolem postępu i rozumu (taj jak dziś walka o ochronę środowiska). Niemcy połączyły eugenikę z brutalnymi morderstwami, co zepsuło jej opinię. Ale ona MUSI wrócić.
    --
    "Wesołe jest życie staruszka, wesołe jak piosnka jest ta."
    • Gość: titta IP: *.bredband.comhem.se 12.03.13, 23:40
     Idz skocz z mostu, napraw blad spoleczenstwa, ze cie nie usunieto. Brak empati to ciezka niepelnosprawnosc, ciezsza niz niepelnosprawnosc fizyczna.
    • Gość: Grażyna M. IP: 195.117.255.* 13.03.13, 07:37
     > Tylko staranne badania prenatalne i usuwanie podejrzanych
     > ciąż. Tylko sterylizacja osób umysłowo niepełnosprawnych, czy obarczonych wada
     > mi genetycznymi, tylko niezgoda na in vitro pozwolą ograniczyć rozmiar t
     > ego ludzkiego nieszczęścia.
     Może coś w tym jest?...
     Może gdyby takie badania były obowiązkowe, to nie pisałbyś dziś na forum?...
   • 07.03.13, 20:40
    Ta kobieta co to pisze chyba jest nacpana ci rodzice co protestuja maja racje to jest dyskryminacja Czlowieka Niedawno Prezydent Polski Podpisal Rezolucje ONZ o Prawach Ludzi Niepelnosprawnych i takie prawa sa tez w Uni Europejskiej Jestem z Zona tez Niepelnosprawny i wiem jak jestesmy w Polsce to jestesmy Dyskryminowani i obrazani jako Niepelnosprawni i jako Obywatele innego Panstwa Unijnego A to robia ludzie Piastujace Stanowiska Publiczne
   • Gość: anna IP: *.toya.net.pl 07.03.13, 21:49
    Kobieto ty musisz byc bardzo nieszcześliwa wyglaszając takie bzdury . Myślę ,że kiedyś zapłacisz za te złośliwości . A może podejmiesz się pomocy przy dziecku niepełnosprawnym ? Oczywiście oddam ci ten zasiłek .Chyba wszyscy wiedzą ,że dużo bardziej dba się o więżniów , niż o chore dzieci . O dzieci ,które miały pecha urodzić się bardzo chore . Bardzo ciężko (CHAŁUPNICZO ) .pracowałam na swoją emeryturę ,jednocześnie wychowując dziecko z głębokim upośledzeniem . Mam 700 zł. emerytury i właśnie dostałam 30 zł podwyżki . Nigdy nie wyciągałam ręki do nikogo i wygłaszanie takich bzdur jest OBRZYDLIWE . Może kiedyś kobieto to zrozumiesz ?
   • Gość: EB IP: *.dynamic.chello.pl 08.03.13, 07:35
    Ciemnota jest gorsza od zarazy!!! A czy słyszałaś o uszkodzeniach okołoporodowych, w czasie których zdrowiusieńki noworodek na skutek nieprawidłowego porodu zostaje uszkodzony na całe życie???? A czy słyszałaś o wypadkach, w czasie których dochodzi do uszkodzenia mózgu??? Chce się powiedzieć: Panie wybacz jej, bo nie wie co mówi...ale to takie modne być pieniaczem... smutek i żal,że takie osoby jak Ty,mające teoretycznie zdrowy mózg, nie potrafią go używać... Smutek i żal...
   • Gość: Olimpia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.03.13, 08:59
    stenia312 to nie jest tak ze my sie decydujemy na niepelnosprawne dziecko moj syn urodzil sie chory bo w czasie porodu doszlo do niedotlenienia i nie mialam wyboru ,przez cala ciaze bylo wszystko bardzo dobrze , a dziecka nie oddam do osrodka opieki spolecznej bo ja mam sumienie i nie moglabym nawet spac w nocy,to tak samo jakby matka zdrowe dziecko oddala bo nie moze isc do pracy , tylko ze my musimy przez cala dobe pracowac, bo dziecko samo sie nie obroci na bok bo chce siku czy pic trzeba wstawac , a jak ja choruje nikt nie da mi wolnego sama wychowuje synka i nie mam zastepstwa nie mowie juz o jakiejkolwiek pomocy.
   • Gość: Ewa IP: *.gorzow.mm.pl 08.03.13, 12:57
    Ty Stenia jesteś głupia baba i dlatego życzę Ci tego samego . Dziś jesteś zdrowa ,jutro możesz razem z nimi żebrać pod sejmem jak nie dla siebie to może dla Twojej matki , dziecka lub wnusia!

    A ja trzymam za Was kciuki , aby Wam się udało ! A Kopaczowej dokopać za kłamstwa!!
   • Gość: kaka Karolinki IP: *.toya.net.pl 08.03.13, 14:05
    co Ty pieprzysz o zasiłku i opiekuńczym....gdybyśmy tyle dostawały to w nosie mielibyśmy demonstracje i protesty-moze Ty przyjdziesz za 153 zł zaopiekować się na cały etat moja córką?wymaga 24 godzinnej opieki?(dodam ze sama dobrowoln ie nie zdecydowalabym sie urodzic chorego dziecka bo wiem co to za tród-moje dziecko zarazono w szpitalu w wieku 3 tyg,a winnych nie ma mimo wielu spraw sadowych)
    takim jak Ty mogę tylko powiedzieć :UWAZAJCIE CO MÓWICIE BO NIEPEŁNOSPRAWNOŚĆ MOZE POWSTAĆ W KAZDEJ CHWILI,WYPADEK,ZAKRZTUSZENIE,NIE KONIECZNIE DECYZJA URODZENIA DZIECKA....
    nas nie trzeba żałować bo tego nie chcemy,chcemy zrozumienia i traktowania Nas i Naszych Dzieci zgodnie z Konstytucja!!!
   • Gość: aaaaaa IP: *.dynamic.mm.pl 08.03.13, 15:47
    Ty suko, życzę ci abyś urodziła takie dziecko , a jak nie ty to żebyś takiego wnuka się doczekała, z całego serca ci to życzę....
   • Gość: mama IP: 31.135.161.* 08.03.13, 20:32
    a co ma powiedzieć i zrobić rodzic którego dziecko w wieku 3 lat stało się niepełnosprawne,leżące ,całkowicie zależne od rodziców i które otrzymuje tylko zasiłek pielęgnacyjny 153 zł gdyż mama jest sama na rencie chorobowej. nie wszystkie dzieci rodzą się chore a nawet jak tak się dzieje to czy rodzice tego chcą ze się ich obwinia???????!!!!!!!!
   • Gość: Matka niepełnospra IP: *.speedway.lublin.pl 08.03.13, 21:09
    Nie wszystke dzieci sie rodza niepełnosprawne niektóre zawdzięczają to wybitnie zdolnym medykom którzy to podczas pracy śpią zamiast zajmować się ciężarna .Pani położna tez chce się położyć to co zrobi na silę wycisnąć poród (porażenie około porodowe). ODPOWIEDZ-ALNI RODZICE !! Potem ponoszą trud wychowania i opieki dziecka nikt im nie pomaga .Jest tak duża armia ludzi przygotowanych zawodowo do pomocy tym rodzinom ,dzieciom. Cały system produkuje papirologie i sprawozdania z których nic nie wynika. Ileż delegacji wyjeżdżało na konsultacje do innych kraj gdzie są rozwiązania systemowe dzięki którym to można by wiele dzieci uratować zwiększyć ich niezależność .Czy komuś poza Rodzicami leży na sercu dobro dziecka . itp.itd.
   • Gość: berenika32 IP: *.esnet.pl 12.03.13, 09:16
    Droga Steniu ileś tam, najpierw wyedukuj się w stosowaniu poprawnej polszczyzny, a potem zabieraj głos w kwestii kogo żałujesz lub nie. Życzę Ci też, żeby los dotknął Cię tak, jak tych ludzi,którzy walczą o godne życie dla siebie i swoich dzieci. Poczytaj sobie, jeśli nabyłaś umiejętność czytania ze zrozumieniem, ile pieniędzy z budżetu kraju otrzymuje dziecko niepełnosprawne i jego rodzic, a potem zabieraj głos, jako samozwańczy obrońca polskich podatników.
   • Gość: Matka IP: *.torun.mm.pl 18.03.13, 09:34
    Idz sie leczyc kobieto
   • Gość: anka19 IP: 158.75.64.* 06.04.13, 14:45
    Stenia piszesz straszne głupoty ,przykro aż czytać. Pamiętaj Pan Bóg nie rychliwy ale sprawiedliwy. I może to Ty zaznasz takiego losu i na starość będziesz prosić o jakąkolwiek pomoc.Będziesz cmokać i słodko uśmiechać się aby ktoś zmienił Ci pampersa. I będzie to opiekunka bo Twoim najbliższym bedzie źle z powodu Twego zapachu. Los doświadczył i mnie mam dziecko niepełnosprawne z powodu opieszałości lekarzy. Mając takie dziecko zrozumiałam,że wszyscy kochają te zdrowe mądre i inteligentne dzieci. Te nasze mają tylko nas rodziców, którzy kochają ich za to jakimi są. Przykro ,że w tych czasach doświadczyłam takiej klasyfikacji. Życzę abyś nigdy nie zaznała traktowania człowieka II kategorii.
   • Gość: aaa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.06.13, 20:31
    ty jesteś jednak tempa, nie jest powiedziane że ten kto się urodził zdrowy nie będzie niepełnosprawny, ciekawe dlaczego partie utrzymują się za pieniądze podatników?A to niby tobą kiedyś mają się zakonnice zajmować.
  • Gość: kuljh IP: *.ssp.dialog.net.pl 07.03.13, 22:18
   Nie przesadzajmy... naprawdę, rodzicom należy się wsparcie od Państwa - godne...

   lambsworld.marusz.net/?txt=17
  • Gość: mieszkaniec IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.03.13, 00:51
   A JA PROPONUJĘ SIĘ WZIĄĆ DO PRACY, ŻEBY BYŁO STAĆ NA OPIEKĘ NAD DZIECKIEM! Banda durnych socjalistów, którzy potrafią tylko wyciągać rękę do publicznej kiesy. Okoliczności są zupełnie nieistotne.
   • 08.03.13, 07:48
    Drogi Mieszkancu zanim zaczniesz się wypowiadać na tematy na które nie masz zielonego pojęcia sprawdź ile kosztuje godzina pracy pielęgniarki osobowej (z inna nie zostanie mojego syna pod respiratorem) oraz godzina pracy rehabilitanta (prywatnie bo na NFZ nie ma szans) oraz godzina pracy prywatnego nauczyciela ( nauka w domu to ok 8 godzin tygodniowo a program taki jak w zwykłej szkole więc resztę trzeba samemu nadrobić). A potem wylicz stawkę godzinowa takiego rodzica tak aby z punktu widzenia czystej ekonomii mógł zarobić na opiekę nad niepełnosprawnym dzieckiem podczas gdy on jak to piszesz zabierze się do roboty. Z góry mogę powiedzieć ze wyjdzie jakieś 100 zł za godzinę. A teraz znajdź tak płatna Prace mojemu mężowi, który z z chęcią przestanie być pielęgniarzem, nauczycielem i rehabilitantem i pójdzie gdzieś miedzy ludzi.
    --
    Gofer Mama Maksia (ur 01.05.00) i Precla Szymka (30.10.05)
    Blog o Preclu
    • 08.03.13, 07:50
     Pielęgniarki oiomowej oczywiscie
     --
     Gofer Mama Maksia (ur 01.05.00) i Precla Szymka (30.10.05)
     Blog o Preclu
    • Gość: mieszkaniec IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.03.13, 17:42
     Nie interesuje mnie to. Jesteście ludźmi i powinniście być odpowiedzialni za siebie i swoich bliskich. Państwo, żeby dać Wam te pieniądze, musi je komuś zabrać. Żeby dać Wam jeszcze więcej, musi jeszcze więcej zabrać innym. To jest hucpa zwana "państwem opiekuńczym".
     • 08.03.13, 19:39
      Nie będzie Cię to interesowało do póki ktoś z Twoich bliskich nie dostanie Altzheimera i będziesz się musiał zwolnić z pracy aby go pilnować by nie podpalił domu albo Tobie pęknie żyłka i dostaniesz wylewu, po którym w toalecie ktoś będzie musiał opuszczać Ci spodnie, karmić Cię łyżeczką i płacić ogromną kasę na to byś mógł znów zawołać "siku".

      Wtedy ja, płacąca podatki jak każdy porządny mieszkaniec powiem Ci "nie interesuje mnie to".

      PS. W szkole uczyli o solidarności społecznej, czy akurat ten temat przewagarowałeś?
      --
      Gofer Mama Maksia (ur 01.05.00) i Precla Szymka (30.10.05)
      Blog o Preclu
      • Gość: mieszkaniec IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.03.13, 21:20
       Przez półtora roku opiekowałem się osobą chorą na ALZheimera. W szkole nie uczyli mnie o żadnej "solidarności społecznej". O "sprawiedliwości społecznej", "ekonomii społecznej", "wykluczeniu społecznym" i innych bajkach też nie.
       • 08.03.13, 22:22
        :/ widocznie jestem bardzo stara skoro mnie takich rzeczy nauczono i jeszcze starsza skoro doświadczenia życiowe zasadniczo zmieniły mój punkt siedzenia, który w pewnym momencie życia był podobny do Twojego i za który teraz bardzo się wstydzę.

        Musisz być niesamowicie szczęśliwym i odpornym człowiekiem skoro nie dotknęły Cię takie bzdury jak "wykluczenie społeczne" i "potrzeba solidarności społecznej".

        Pewnie tak jest łatwiej żyć.

        PS. Życzę Ci dużo zdrowia w życiu, abyś na własnej skórze nie musiał odczuwać braku tego czego Cię w szkole nie nauczono.
        --
        Gofer Mama Maksia (ur 01.05.00) i Precla Szymka (30.10.05)
        Blog o Preclu
        • Gość: mieszkaniec IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.03.13, 11:14
         Tak jak nigdy nie istniała "demokracja ludowa", "centralizm demokratyczny" czy "moralność socjalistyczna", tak teraz nie istnieje "sprawiedliwość społeczna" i "ekonomia społeczna". To taki sam bełkot tych, którzy na siłę chcą kogoś uszczęśliwiać. Ten co uszczęśliwia na siłę to najczęściej gwałciciel.

         Ja również życzę dużo zdrowia.
     • Gość: EB IP: *.dynamic.chello.pl 08.03.13, 22:14
      Nie interesuje Cię to? A interesuje Cię to,że za rezygnację z pracy i całodobową opiekę dostajemy 620 zł zasiłku i brak możliwości dorobienia choćby złotówki, bo takie są zasady przyznawania tego zasiłku? A czy interesuje Cię to,że oddając takie dziecko państwu, czyli do domu opieki, to państwo będzie miesięcznie łożyć na to dziecko ok. 4tys. złotych??? Jeśli znasz podstawy matematyki, to zobaczysz różnicę między 620zł a 4000zł...Wyobraź sobie,że wszystkie dzieci zostają oddane do domów opieki,żeby rodzice mogli pracować...Każde z tych tysięcy dzieci bedzie kosztować państwo po 4000zł...Naprawdę zanim zabierasz głos, wypadałoby poznać temat, a nie tylko być anonimowym pieniaczem...
      • Gość: mieszkaniec IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.03.13, 11:08
       Mnie interesuje to, skąd III RP bierze środki na to, żeby dawać te 620 i 4000 złotych...
       • Gość: EB IP: *.dynamic.chello.pl 10.03.13, 23:11
        Nie interesuje Cię, nie masz pojęcia o tym jak funkcjonują domy opieki, nie masz pojęcia o opiece nad dzieckiem niepełnosprawnym...ale krzyczysz na całe gardło...bez komentarza...
        • Gość: mieszkaniec IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.03.13, 20:46
         Przeczytaj jeszcze raz - powoli i uważnie: NIE INTERESUJE MNIE "JAK FUNKCJONUJĄ DOMY OPIEKI", "OPIEKA NAD DZIECKIEM NIEPEŁNOSPRAWNYM" ITD. INTERESUJE MNIE, KTO ZA TO PŁACI.
         • Gość: EB IP: *.dynamic.chello.pl 15.03.13, 00:15
          Gdyby w takim domu opieki miało znaleźć się Twoje dziecko, z pewnością interesowałbyś się jak wygląda ta opieka... Kto płaci? Państwo...tylko jak już wcześniej pisałam za opiekę w tych, Twoicm zdaniem super przystosowanych domach opieki, państwo płaci ok. 4tys. zl., a rodzicom płaci się 620 zł...dlaczego więc nie krzyczysz: dlaczego tyle to kosztuje w domu opieki???? Pamiętaj,że te dzieci mają uczucia, potrzebę bycia kochanymi, przytulanymi tak samo, albo i bardziej niż dzieci zdrowe... One czują, pragną, rozumieją...to nie są worki ziemniakow, które można upchnąc, nakarmić, przewinąć...i niech się patrzą w sufit...jeśli tego nie rozumiesz i jedyne co Ciebie interesuje to to, kto za to płaci...to przepraszam,ale naprawdę nie ma o czym pisać... BTW...dlaczego nie protestujesz przed zakładami karnymi i nie krzyczysz: KTO ZA TO PŁACI???? ...bo też za to płacisz...
          • Gość: mieszkaniec IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.03.13, 00:43
           Chcesz ze mną zacząć? To se trumnę wcześniej kup.
           • Gość: EB IP: 46.22.171.* 06.04.13, 15:22
            Po takim wpisie z Twojej strony,jakikolwiek komentarz wydaje się zbędny...
       • Gość: aga IP: 80.48.53.* 04.06.13, 16:41
        Ale matoł,człowieku idź lepiej się utop,bo aż żal ,że ziemia nosi takie łajno jak ty .Pewnie lepiej niech rząd finansuje swoje wysokie pensje,a ty żryj chleb ze smalcem.Ślepoto i zarazo społeczna twoje myślenie jest tak ograniczone ,nie widzisz ,że na co inne rząd kasę ma a chorych ma głęboko w d...Ty też możesz być chory i życzę ci tego mooocno z całego serca!!!Obyś zdechł we własnym kale i moczu,bo szkoda będzie na ciebie złamanego grosza samolubny gnoju!!!!!!!!!!!!!!!
   • Gość: ewa IP: *.toya.net.pl 08.03.13, 09:51
    Jak mówił znany lekarz " gdyby głupota umiała fruwać ,latałaby niczym gołębica " . Twoja głupota fruwałaby cały czas bardzo wysoko .Jestem ciekawa czy taki sam stosunek masz do ludzi ,którzy kradną , zabijają itp. i państwo wydaje na nich duże pieniądze . Opiekę medyczną mają darmową ,mają spacery ,biblioteki itp . Ja urlopu nie mam od 40 prawie lat . Od 40 lat nie mam wolnego dnia -codziennie karmienie, przewijanie , mycie dorosłego syna z głębokim upośledzeniem psycho-ruchowym . ( myśle ,że wiesz mieszkańcu odważny co to znaczy ) .Każdego lekarza specjaliste muszę zamawiać prywatnie do domu (niestety darmowi raczej nie chodzaą do domu ) .Powinieneś zrobić sobie tomograf głowy ,bo myślę ,że mózgu u Ciebie by nie stwierdzono . Zresztą nie tylko u ciebie . U ludzie z wysokich "stołków " też
    • Gość: mieszkaniec IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.03.13, 17:47
     Nie bój się. Do ludzi którzy kradną i zabijają mam stosunek właściwy. Nie jestem przeciwko ludziom chorym. Jestem przeciwko bezczelnemu wyciąganiu rąk do budżetu państwa.

     PS.
     TG głowy miałem niedawno - krzywa przegroda nosowa, ale reszta w porządku.
     • 08.03.13, 19:40
      Czyli to problem z inteligencją emocjonalną niestety.

      A na to lekarstwa nie ma :(
      --
      Gofer Mama Maksia (ur 01.05.00) i Precla Szymka (30.10.05)
      Blog o Preclu
      • Gość: mieszkaniec IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.03.13, 21:25
       Pozwolisz, że tej uwagi nie skomentuję.
    • Gość: noe IP: *.speedway.lublin.pl 15.06.13, 08:57
     Ważny głos ile płacimy za osadzonych w areszcie jaka stawka tam obowiązuje tego nie zal ????
  • Gość: EB IP: *.dynamic.chello.pl 08.03.13, 07:31
   Skoro tak uważasz, to proszę bardzo zaopiekuj się moim niepełnosprawnym dzieckiem, które wychowuję samotnie, bez żadnego wsparcia. Razem z dzieckiem oddam Ci wszystkie zasiłki oferowane przez państwo i dołożę jeszcze od siebie. Mam bardzo dobre wykształcenie, z miłą chęcią rozpocznę pracę i życie, które od 10lat jest gdzieś obok mnie. Podaj swój numer, to uzgodnimy szczegóły...
  • Gość: gonia IP: *.range86-162.btcentralplus.com 08.03.13, 10:42
   Niektorzy pisza ze to nasz wybor,jakby nasza wina,,a przeciez nikt nie wie czy dziecko ktore urodzi bedzie zdrowe,wystarczy za pozna interwencja lekarza przy porodzie i jest porazenie.Mam synka z z,downa to moje trzecie dziecko.Urodzilam byl szok,a co mialam zrobic oddac go,zabic,,,uczylam sie go kochac,a teraz kocham go jak nikogo na swiecie i ciesze sie ze go mam,bo on nauczyl cala nasza rodzine wiele....
  • Gość: matka ON IP: *.8.28.78.cable.dyn.petrus.com.pl 08.03.13, 17:04
   Witam - nie będę komentowała bzdur wypisywanych przez nierozgarnięte osoby
   MAM ogromną prośbę -ponieważ będziemy organizować się w różnych miastach się na wyjazd do sejmu z naszymi chorymi dziecmi i naszymi rodzinami i mamy w planie pozostawienie posłom swoich dzieci w sejmie ,wcześniej protest przed KPIRM
   ( tam chętnie Tuskowi zostawię mojego syna na wózku za 153zł na miesiąc...
   Proszę o kontakt zdecydowane rodziny na mojego meila iwona.hartwich@wp.pl.
   • Gość: Baaaaaaaaaaa IP: *.olsztyn.mm.pl 10.03.13, 20:35
    Państwo ma pieniądze na wojny ,Afganistan itd i też wydają miliony na inne głupoty a nie ma dla ciężko chorych na większy zasiłek czy nawet na głodne(zdrowe)dzieci też
    • Gość: Baaaaaaaaaaa IP: *.olsztyn.mm.pl 10.03.13, 21:24
     tu jest krótkie wystąpienie posła o głodnych dzieciach w Polsce
     www.youtube.com/watch?v=O-9Clqr-9B0
     • 18.03.13, 08:50
      Witam,powiem krótko, rząd doskonale się orientuje w sytuacji rodziców,opiekunów osób niepełnosprawnych. Do nie dawna był spokój gdyż nikt z rodziców tej kwestii nie podnosił więc nie musieli zajmować się tym. "Dzbanowi" ucho się urwało i "Dzban" przestał wodę nosić i zaczął się problem. Już kiedyś było powiedziane,że "rząd wyżywi się sam" więc idealnie to realizuje! Pytanie tylko dlaczego kosztem grupy społecznej którą sami skazują na wykluczenie społeczne?
  • Gość: Ewa IP: *.dynamic.chello.pl 18.07.13, 10:38
   Te komentarze typu "niepełnosprawnych powinno się oddać do specjalnych ośrodków, bo w domu nie mają fachowej opieki i są izolowani od innych ludzi" albo 'chcieliście urodzić chore dziecko to macie za swoje" to jakaś paranoja. Jedno to straszna ignorancja, a drugie barbarzyństwo. I nie wiem,co jest gorsze.
   Otóż moja 5letnia niepełnosprawna córka (orzeczona niepełnosprawność umysłowa w stopniu znacznym) znajduje się pod moją opieką, ale i uczęszcza do specjalnego ośrodka na zajęcia na kilka godzin 5 razy w tygodniu, oprócz tego ma bezpłatną rehabilitację świadczoną przez jedną z warszawskich fundacji, bo na rehabilitację z NFZ trzeba byłoby pewnie czekać latami. Fundacja organizuje też, również bezpłatnie, wyjścia integracyjne dla dzieci, do tzw bawialni, do kina, w różne inne miejsca, które Warszawa jest w stanie dzieciom zaoferować.
   Córka ma trudności z poruszaniem się, nie mówi, ma swoje bardzo gwałtowne reakcje lękowe, więc ludzie często, przepraszam za kolokwializm, "gapią się", no ale cóż, tego się nie da zapewne wyeliminować. Dziecko zatem nie jest ani izolowane, ani pozbawione specjalistycznych zajęć i opieki. Ale jest ze mną, bo ją kocham i nie wyobrażam sobie "oddawania dziecka" pod opiekę obcym osobom. Wolno mi mieszkać z własnym dzieckiem i się nim opiekować? Wolno.
   O jej wadzie genetycznej dowiedzieliśmy się późno, w 2 roku życia dziecka, tak długo trwały badania w poradni genetycznej. Z powodu czyjegoś błędu, jak nam powiedziano, trzeba było je powtarzać. Niemniej jednak, gdybym dowiedziała się wcześniej, nie usunęłabym ciąży, bo jest to całkowicie sprzeczne z moimi poglądami i z moim sumieniem. Wolno mi urodzić własne dziecko? Wolno.
   Pobieram obecnie świadczenie pielęgnacyjne, ale gdyby nie pomoc rodziny, nie wystarczyłoby mi na życie. Z pomocą rodziny nie wystarcza mi na jakiekolwiek ponadplanowe zakupy, na ubrania,buty. Materiały plastyczne dla córki, które są elementem terapii i pomagają jej rozwijać sprawność umysłową i manualną, z którymi ma największe problemy, muszę kupować po odpowiednim oszczędzaniu np na jedzeniu. Delfinoterapia, która bardzo pomogłaby córce, to nasze największe marzenie, obecnie nieosiągalne. Na razie nie myślę o swojej przyszłości, od września będę próbowała znaleźć pracę i jakimś cudem zapewnić córce opiekę na czas mojej nieobecności, bo w takiej sytuacji finansowej dłużej znajdować się nie możemy. Ciekawa jestem swoją drogą, kto przyjmie do pracy samotną matkę niepełnosprawnego dziecka. Już widzę te setki odpowiedzi na moje CV... No ale cóż, nikt nie zabroni mi próbować :)
   Jestem pełna podziwu dla osób, które walczą o prawa niepełnosprawnych i ich opiekunów. Mam nadzieję,że niebawem dołączę do Waszego grona.
 • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.