Dodaj do ulubionych

Które dzielnice są niebezpieczne? Praga coraz m...

14.03.13, 12:18
Trochę bez sensu:
Ochota i Włochy.
Sąsiadują ze sobą. Średnia przestępstw podobna. Ochota zielona, Włochy czerwone.

Róbmy takie statystyki, aż policjanci zrozumieją, że należy odstręczać ofiary przestępstw od ich zgłaszania.
Edytor zaawansowany
  • izqee 14.03.13, 12:20
    Nie dziwię się, że na Pradze Płd. spadła przestępczość. Wystarczyło zlikwidować Stadion Dziesięciolecia, który bardzo psuł statystyki w dzielnicy, głównie poprzez liczne przestępstwa gospodarcze.
  • Gość: zazou IP: 193.203.192.* 14.03.13, 14:40
    stadion był na pradze południe, to jest całkiem inna dzielnica...
  • Gość: kii IP: *.free.aero2.net.pl 15.03.13, 19:50
    Najfaniniejsza jest "zielona" Wola ze swoja iloscia przestepstw.
  • ndof 14.03.13, 12:34
    Ursus - 180 przestępstw na 10k mieszkańców (najmniej w całej Warszawie) i na czerwono. Praga Północ i Praga Południe dwa razy więcej i na zielono. No chyba coś tu gdzieś nie gra, a już na pewno w kontekście tytułu...
  • ndof 14.03.13, 12:37
    No i Rembertów, mógłby ktoś wyjaśnić o co tam chodzi?
  • greg.waw 14.03.13, 12:42
    No przecież to oczywiste: czerwony oznacza, że jest gorzej niż było wcześniej, zielony, że jest lepiej.
  • ndof 14.03.13, 13:46
    greg.waw napisał:

> No przecież to oczywiste: czerwony oznacza, że jest gorzej niż było wcześniej,
    > zielony, że jest lepiej.

Rembertów zdaje się przeczyć tej oczywistości:)
  • sidian 14.03.13, 13:56
    Czytać. Uczyć się czytać, cholera!

Nie, nie przeczy. Napisali nawet na dole artykułu, że w kategoriach wybranych do badania przestępczość w Rembertowie wzrosła (stąd kolor czerwony), ale ogółem spadła o 15%, bo spadła we wszystkich pozostałych. Dlatego dzielnica jest oznaczona na czerwono a przestępczość na zielono.

TADAAAM.
  • ndof 14.03.13, 17:47
    Przeczytał przeczytał:)
    Ale nie zmienię zdania o zawartości tej infografiki. Powinna być czytelna bez żadnych objaśnień, tymczasem tutaj trzeba legendy. Bez instrukcji obsługi nie wiadomo czy jest jak piszesz, czy to tylko grafik się pomylił. No do kitu jest i już.
  • izqee 14.03.13, 12:44
    Ursus na czerwono bo PROCENTOWO ogólna ilość przestępstw wzrosła. Bielany, Targówek, Wesoła na zielono bo procentowo ilość przestępstw spadła. Tyle w temacie :-)
  • ndof 14.03.13, 13:44
    Hmm, ale w dalszym ciągu ma się to nijak do tytułu artykułu. No i w dalszym ciągu bezpieczniej jest łazić nocą po Ursusie niż po Pradze...
    A oświecisz mnie o co chodzi w "zielonym" Rembertowie? Serio pytam. Bo tam spadło pomimo, że wzrosło:)
  • izqee 14.03.13, 14:01
    Bo w Rembertowie średnio przestępczość spadła, ale akurat ilość trzech wyszczególnionych przestępstw (włamania, kradzieże samochodów, rozboje) wzrosła.

A propos bezpieczeństwa chodzenia nocą po mieście. Podejrzewam, że możesz mieć rację, ale to również nie wynika z tych statystyk. Bo np. w Ursusie może być olbrzymia ilość pobić (które to wpływają na subiektywne poczucie bezpieczeństwa) a np. teoretycznie na Pradze mogą nocą masowo ginąć materiały budowlane z budowy metra co oczywiście nabija statystykę przestępstw ale ciężko tu mówić, żeby to wpływało na bezpieczeństwo łażenia po mieście.
    A tytuł artykułu ma jak zwykle nabić dużą klikalność internautów bo jak się utarło Praga Płn= niebezpiecznie. Każdy zorientowany warszawiak wie jednak że największa przestępczość jest oczywiście w Śródmieściu.
  • ndof 14.03.13, 18:28
    Czepiłem się Ursusa, bo mieszkam tu od.. no nieważne:), w każdym razie osiedla Niedźwiadek nie było jeszcze w planach a fabryka traktorów dopiero się rozkręcała. Ursus był miastem, później dzielnicą typowo robotniczą, ze wszystkimi tego faktu urokami. M.in. takim, że po 20 lepiej było siedzieć w domu, a i za dnia bywało, że wejście na własną klatkę schodową nie było darmowe. Jeszcze w późnych latach 80. na noc zdejmowało się wycieraczki i odkręcało antenę z samochodu. Słowem tragedia, przeradzająca się w kataklizm w dniu, w którym do fabryki traktorów trafiał nowy rzut junaków z OHP:)
    Dziś nie ma porównania. Poprawa stanu bezpieczeństwa w Ursusie odbywała się bardzo powoli i była w zasadzie niezauważalna bez punktu odniesienia. Jednak gdy taki punkt w postaci kilku lat mieszkania w Legionowie się pojawił - nie sposób nie docenić mieszkania w Ursusie, przynajmniej od strony bezpieczeństwa. Idealnie może nie jest, ale i narzekać nie wypada.
    O. :)
  • Gość: adam IP: *.232.251.178.atman.pl 14.03.13, 13:39
    najmniej ma Wesoła - 179
  • ndof 14.03.13, 13:46
    Zwracam honor:)
  • Gość: olo IP: *.dynamic.lte.plus.pl 14.03.13, 14:23
    o matko
  • Gość: uchachany IP: *.piaseczno.vectranet.pl 14.03.13, 17:16
    takie żulerskie określenie tysiąca. ale znając poziom gw nie powinieneś przecież sie dziwić
  • ndof 14.03.13, 18:01
    Kolega niedawno odhibernowany:)?
    10k=10 kilo=10000.
    Kilo – przedrostek wielokrotności jednostki miary o symbolu k oznaczający mnożnik 1000 = 10^3 (tysiąc).
    Za pl.wikipedia.org/wiki/Kilo , żeby daleko nie szukać.
  • Gość: zdziwiony IP: *.dynamic.chello.pl 14.03.13, 12:42
    Nie spodziewałem się, że aż tak duża przestępczość jest we Włochach. Co tam jest takiego, że aż tak niebezpieczna jest to dzielnica - wydawało mi się że tam jest raczej spokojnie, zwłaszcza jeżeli weźmiemy pod uwagę te "właściwe" Włochy mają charakter wręcz willowy.
    Zaskakuje zwłaszcza jeżeli zestawimy to z sąsiadującym tradycyjnie robotniczym Ursusem, na którym przestępczość statystycznie jest znacznie mniejsza.
  • izqee 14.03.13, 12:49
    Obszar dzielnicy Włochy to nie tylko "właściwe" Włochy ale także lotnisko Okęcie (kieszonkowcy, mafia taksówkowa itp.) i Bakalarska (możliwe przestępstwa gospodarcze, podróbki, paserstwo itp.).

• Gość: zdziwiony IP: *.dynamic.chello.pl 14.03.13, 13:10
    Nie spodziewałem się, że aż tak duża przestępczość jest we Włochach. Co tam jest takiego, że aż tak niebezpieczna jest to dzielnica - wydawało mi się że tam jest raczej spokojnie, zwłaszcza jeżeli weźmiemy pod uwagę te "właściwe" Włochy mają charakter wręcz willowy.
    Zaskakuje zwłaszcza jeżeli zestawimy to z sąsiadującym tradycyjnie robotniczym Ursusem, na którym przestępczość statystycznie jest znacznie mniejsza.
  • Gość: Zed IP: *.ssp.dialog.net.pl 14.03.13, 12:51
    Tak wierze tej propagandzie statystycznej jak statystykami drogowym, zmanipulowanym dla potrzeb władzy. Nie odpis wiadomo ze ludzienjie zgłaszają spraw bo policja i tak nic nie robi. Teraz podnieca kwalifikacje kradzieży do 1000 pln i w przyszłym roku nie będzie policja w ogóle potrzebna
  • qwww 14.03.13, 13:02
    1korektor napisał:
    > Róbmy takie statystyki, aż policjanci zrozumieją, że należy odstręczać ofiary p
    > rzestępstw od ich zgłaszania.

oni robią tak od dawna...
  • Gość: Robert IP: *.dynamic.chello.pl 14.03.13, 13:05
    i strażników.
    I słusznie.Bandytów należy trzymać pod kluczem,żeby się nie rozleźli po mieście :-D
  • Gość: wawiak IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.03.13, 19:10
    Dobre! :)
  • Gość: zdziwiony IP: *.dynamic.chello.pl 14.03.13, 13:12
  • dinowar 14.03.13, 13:22
    administracyjnie nie zna. Nie ma Pragi. O czym informuję również redakcję GW, bo też w jej składzie mało, albo wcale warszawiaków nie ma.
  • Gość: Zdun IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 14.03.13, 13:29
    Ktoś się w połowie napadu opamiętał?
  • Gość: Bastian IP: *.internettv.atman.pl 14.03.13, 15:18
    Tak, a na Bemowie jest minus osiem, co wskazuje, iż prawie wszystkie "fanty" odebrane ich właścicielom na Bielanach zostały przemocą wciśnięte przypadkowym osobom w sąsiedniej dzielnicy. Janosik jakiś.

Może i czytasz, ale czy rozumiesz?
  • Gość: sender IP: *.dynamic.chello.pl 14.03.13, 13:51
    nie słyszałem nigdy o tym lotnisku praskim, kto powie gdzie ono się znajduje???
  • Gość: uuyu IP: *.143.163.75.rev.kbt.pl 14.03.13, 13:57
    a co z ursusem że wzrost o 80 rozbojow?
    Przeciez tam nie jest az tak zle.
  • Gość: pog IP: *.ip.netia.com.pl 14.03.13, 16:09
    przeczytaj artykuł do końca...
    to jest wzrost z 5 rozbojów na całą dzielnicę do "aż" 9... rzeczywiście wychodzi 80% choć nadal oznacza bardzo niski ich poziom
    Wolałbym jednak statystyki liczbowe na 10 000 mieszkańców niż % zmiany
  • lw73 14.03.13, 23:05
    Jak sie postarasz to wszędzie można dostać w mordę - i tyle w temacie
  • Gość: elwira IP: *.agora.pl 15.03.13, 12:06
    abslolutnie fatalnie zrobiony wykres. najlepsze sa Bielany, gdzie wg rankingu przestepczosc wzrosla, a jest zielony. moze chodzilo o ilosc drzew w dzielnicach i mnogosc skwerow? procentowe wyliczanie przestepczosci, a nie liczbowe jest abslolutnie idiotycznym pomyslem, bo dzielnice w duza przestepczoscia wyszly lepiej niz tam gdzie jest ona znikoma.
  • grammmatik 18.03.13, 09:34
    Praga na zielono... dla grona moich znajomych, którzy mieszkają tam przez całe studia to nie jest zaskakujący wynik ..dla mnie w sumie już też nie ;) Jeszcze nie słyszałem, żeby cokolwiek im się przydarzyło. Myślę, że jak w końcu dojedzie metro do Pragi i dokończą kilka znaczących inwestycji m.in. Konesera na Ząbkowskiej, który ożywi nieco okolicę, to zaczną się rozglądać za mieszkaniem. Wszystkie te historie, które opowiada się o Pradze są po prostu nieaktualne.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka