Dodaj do ulubionych

Będzie rzeź autobusów. Znamy szczegóły planowan...

• Gość: ja_J IP: *.dynamic.chello.pl 22.03.13, 15:28
    oddajcie mi J-kę !!!
  • Gość: Paweł IP: *.ip.netia.com.pl 22.03.13, 15:34
    Przyznaję- nie jestem o wiele mądrzejszy niż przeciętna dżdżownica!

--
    Walimy te mikrobusy z Brąchalskiej i Pytongalskiej do Marymątu!
  • Gość: Paweł IP: *.com 22.03.13, 16:03
    Masz ode mnie solidnego kopa w zadek:))

--
    Walczymy o mikrobusy z Przasnyskiej i Włościańskiej do Marymontu!
  • warszawjark 22.03.13, 15:41
    No dobra, Żoliborz też ma metro, więc o co chodzi?
  • Gość: Roben IP: *.dynamic.chello.pl 22.03.13, 15:54
    Likwidacja 117 to odcięcie mieszkańców Starego Mokotowa od szpitala MSW, Politechniki (południe), Urzędu Skarbowego, Galerii Mokotów, Służewca. Tramwaje jeżdżące Wołoską są zapchane. Pogorszenie dojazdu do Szpitala na Madalińskiego, Orlika itd. można by wymieniać. Można było chociaż do Wilanowskiej skrócić trasę. Mam w d... taką politykę miasta, że za potwornie drogie bilety muszę się jeszcze 3 razy przesiadać. Będę jeździć samochodem, czy o to chodzi?
  • Gość: wee IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.03.13, 16:41
    ile razy w tygodniu jeździsz do szpitala? na Politechnike? do urzędu skarbowego?
    ten raz w tygodniu można się przemeczyc, zwłaszcza w imie premii dla zarządu i ratusza
  • Gość: landryga IP: *.dynamic.chello.pl 22.03.13, 15:44
    Świetna decyzja, proponuję przeznaczyć więcej pieniędzy na efektywne wsparcie planowanych centrów handlowo usługowych, budowę nowych wielopoziomowych parkingów, aby zachęcić do poruszania się samochodem po naszym zielonym mieście. A może by tak jakiś stadion nowy? Rozumiem, że cięcia w liniach autobusowych mają związek z ciagłymi podwyżkami cen biletów?
  • warszawjark 22.03.13, 15:50
    Ktoś już o to pytał, ale poproszę o konkretną odpowiedź:
    którą SKM-ką dojadę z pl. Zawiszy do Banacha, Racławickiej, Hynka, 17 Stycznia?
    Tylko proszę bez wyzwisk i epitetów.
  • Gość: wee IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.03.13, 17:01
    którym metrem dojade z chomiczowki na pl.zawiszy?
  • Gość: qaz IP: *.rtr.net.icm.edu.pl 25.03.13, 16:43
    tą która zostanie wybudowana w 2132 r.
  • wbambuko 22.03.13, 15:58
    ten autobus jest zawsze wypełniony, ostatni, który pozwala bez przesiadek przedostać się ze szmulek na drugi brzeg wisły, po drodze mijając wiele ważnych miejsc. 170 już od jakiegoś czasu jeździ jedynie w obrębie praskiego getta. po kiego grzyba autobus z utraty do wschodniego - nie mam pojęcia.
    gdy zamieszkałem na szmulkach (2000r.), była to świetnie skomunikowana z resztą miasta dzielnica. w 12-17 minut mogłem dojechać na plac bankowy (13, 170), w 17-25 pod rotundę (7), a 138 do ronda waszyngtona, na legię, na plac unii lubelskiej oraz do pracy (przy racławickiej). obecnie została tylko "siódemka", albo bieganie, kluczenie, gonienie przesiadek. ręce opadają...
  • honorataa 22.03.13, 15:58
    521 ? Przecież to jedyne co porusza się z Wawra do śródmieścia !
  • dziedzicznacytadelafinansjery 22.03.13, 16:03
    I nie będzie niczego. By żyło się lepiej
    --
    "Metro" wrzucam do kosza
  • iova 22.03.13, 16:13
    ze strony ZTM
    opublikowano 22 marca 2013r.
    "Utrudnienia w kursowaniu pociągów między stacjami Warszawa Wschodnia i Warszawa Zachodnia
    11:10 W związku z awarią pociągu społki Koleje Mazowieckie na stacji Warszawa Powiśle, zablokowany jest ruch składów w kierunku Warszawy Zachodniej. Pociągi SKM linii S1 oraz S2 i pociągi Kolei Mazowieckich, są w kierunku zachodnim kierowane przez stacje Warszawa Centralna, z pominięciem stacji Warszawa Stadion, Warszawa Powiśle, Warszawa Śródmieście, Warszawa Ochota.
    12:36 Przywrócenie rozkładowego ruchu pociągów po awarii składu Kolei Mazowieckich."

o to co nas czeka

niech żyje HGW i RUTA !!!!!!!!!!!!!!
    dać im po 1 mln zł. nagrody
  • Gość: wee IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.03.13, 16:32
    a ja tak sobie "mysle" o zachowniu pana Pawla...jak on kiedyś walczyl o ten busik pod dom to wszyscy mu wytykali, ze i tak ma niezle polacznie...teraz gdy on (tych linii nie znam), ze dobrze ze oszczednosci - to go od idiotow...
    pomyślcie
    gdy was cos nie dotyka to was to nie obchodzi...to czemu się dziwicie jemu?
    jego te zmiany nie dotycza
    mieliście cudze potrzeby gdzies? to jak się dziś czujecie?
  • Gość: pm IP: *.rtr.net.icm.edu.pl 25.03.13, 16:45
    tylko, że wtedy chodziło o odcinek kilkuset m., a nie o kilkaset km tras autobusowych...
  • Gość: Pata IP: *.skynet.net.pl 22.03.13, 16:32
    Zajebiście, nie dość, że podnieśli ceny biletów, to jeszcze robią wszystko, żebyśmy z tej komunikacji przestali korzystać. Niech tylko roztopi się ten śnieg, a mnie ZTM nie zobaczy, fuck you very much!
  • spust.do.ust 22.03.13, 16:32
    chyba mają zbieżne przystanki w dwóch miejscach, zaś trasy to różnica jak stąd na księżyc.

ktoś kto przyłoży do tego rękę chyba nigdy nie kochał swojej matki. :|
  • Gość: MałaMi IP: 194.25.252.* 22.03.13, 16:38
    Amen.

Ciekawe, jaki prominent porusza się 331, że ZTM postanowił go nie likwidować, a zamiast tego położyć swoje łapy na 175, do którego czasem ciężko wsiąść.
  • Gość: MAGic IP: 193.111.166.* 25.03.13, 13:32
    Też jestem przeciw likwidacji 175! Trzeba jakieś wydarzenie na FB utworzyć.
  • Gość: _JaC IP: *.free.aero2.net.pl 22.03.13, 16:33
    Warszawie potrzebny jest likwidator przez duże "L", nie jakaś tam rozdrabniająca się HGW. Proponuję zlikwidować lotnisko na Okęciu, z takiej likwidacji da się pożyć z pół kadencji. A i nie zapomnieć do jasnej HGW wyciąć tych lip z Al. Żwirki i Wigury - to skandal, że wyrżnięto tylko Ogród Saski. Argumenty się dorobi, jakieś dziecko lub pacjent szpitala ugryzieni przez pszczołę czy coś podobnie bezsensownego.
  • Gość: HGW IP: *.primeoptic.net 22.03.13, 16:59
    Na piechotę zapieprzajcie. Ja muszę mieć na premie dla kolegów partyjnych.
  • stefanpajonk 22.03.13, 17:03
    Fajnie, czyli np. 3 autobusy zostaną skompresowane do jednego, razem z zawartością czyli pasażerami. Teraz autobusy oprócz wifi będą miały możliwość intymnej integracji, pomiędzy współuczestnikami podróży.

Kolejne powody aby wsiąść w własne auto, rower lub przywdziać mocne buty.
  • Gość: rechot IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.03.13, 17:05
    Przynajmniej widać na co poszły nasze pieniądze z tegorocznej podwyżki cen biletów!

Na premie :/
  • Gość: fff IP: *.dynamic.chello.pl 22.03.13, 17:13
    A czym teraz można będzie dojechać spod UW na Banacha? Skasowanie 175 to jakiś absurd. Tak samo jak skrócenie 140, czym teraz dojechać z Targówka do CH Targówek, to chore, żeby dzielnica nie miała połączenia z centrum handlowym o tej samej nazwie.
  • Gość: zbyszko IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.03.13, 17:22
    złodziejstwo, czyli sposób na wyłudzenie dodatkowych opłat przy przesiadkach, i głupota - bo zniechęca ludzi do transportu zbiorowego który winien być promowany I MOŻLIWIE JAK NAJTAŃSZY,

jesteśmy trzecim światem nie europą, bo tu urzędnicy nie sa dla obywateli, tylko to obywatele są dla urzędników, żaden z tych darmozjadów nawet nie wsiadł do żadnego autobusu, tworzy korki służbowym autem utrzymywanym z naszych podatków, i wymyśla durnowate pomysły za które dostaje premie
  • Gość: kierownik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.03.13, 17:24
    i zaraz kolejna podwyżka hahahaha....
  • Gość: aaa IP: *.dynamic.chello.pl 22.03.13, 17:56
    Kolejka to totalny bezsens, jeździ rzadko (co pół godziny albo co godzinę), do tego jeśli spóźnimy się np. na ten pociąg z Centralnego, to trzeba biec na inny dworzec - przecież to kompletny bezsens, jeśli już tak, to niech wszystkie przejeżdżają przez jeden dworzec. Po drugie, przystanek SKM na lotnisku jest bardzo daleko od terminalu, przeciskanie się z bagażami jest niewygodne.
  • Gość: asd IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.03.13, 18:09
    Nie rozmumiem dlaczego wadza uwzieła się na mieszkańców Śródmieścia i koniecznie chce zrobić z tej dzielnicy slums. Przecież zdecydowana większość "korekt" dotyczy właśnie autobusów jedżdżących do Śródmieścia. Wygodnego połączenia (oraz planowana dalsza likwidacja resztek miejsc parkingowych) spowoduje, że już nikomu nie będzie się chciało tu przyjechać - na zakupy można pojechać do centrum hadlowego a spacerować można po własnych gettach.
    Pokażcie mi miasto na świecie, gdzie autobusy nie dublują metra - metro ma dowozić ludzi do miasta, natomiast po mieście znacznie wygodniej jest poruszać się autobusami, bo mogą mieć dużo przystanków i nie powodują straty czasu na dojście.
    Szczególnie wku... jest zmiana trasy 128, które jako jedyna linia zapewniała łącząność ze światem w czasie durnowatych imprez na Krakowskim. Po za tym nie widziałam, żeby autobusy jeździły puste, przeciwnie czasem trudno jest wsiąść zarówno w ciągu tygodnia jak i w weekendy. A przewagą 128 nad 175 właśnie jest to, że jedzie na Powiśle.
  • Gość: kikunia IP: *.adsl.inetia.pl 22.03.13, 18:09
    Mam chore kolano. Trwale. Nie da się go wyleczyć, będzie tylko gorzej.
    Po ostatnich decyzjach widzę, ze komunikacja miejska jest wyłącznie dla zdrowych i sprawnych. Chociaż jeżdżą nią co najmniej w połowie niesprawni. Dla niesprawnego (mniej sprawnego, niepełnosprawnego) każda przesiadka to wyzwanie, ryzyko i ból.
    Kiedyś jakiś bucefał pisał do gazety, że komunikacją jeżdżą tylko nieudacznicy, bo inni przecież mają samochody. Cokolwiek myśleć o trafności tych spostrzeżeń - jest coraz bardziej odwrotnie. Bo co z tego, że tramwaj jest niskopodłogowy, a SKMka przyjazna, skoro, żeby do nich dotrzeć, trzeba se polatać po schodach? Odcinek tramwajów pomiędzy Nowowiejską a Wołoską jest niedostępny (schody), Stacja Służewiec, Rakowiec - schody, schody, schody...
    Z trwałym urazem kolana tak kombinuję jazdy, żeby nie chodzić po schodach, bo to jest konkurencja nie dla mnie - i nie dla tysięcy innych, starszych i młodszych. Do pociągu i w większości przypadków do tramwaju trzeba się dostawać schodami, bo tak pomyślane są stacje, przejścia podziemne dla pieszych. Zwykle windy brak.
    Uważam to za skandal.
  • Gość: ixi IP: *.adsl.inetia.pl 22.03.13, 18:10
    Likwidacja 175 to chyba największa pomyłka w historii TM
  • never_never 22.03.13, 18:36
    Gość portalu: ixi napisał(a):

> Likwidacja 175 to chyba największa pomyłka w historii TM

Za ulicą Hynka też żyją ludzie, którzy licznie korzystają ze 175:
    - duże osiedle starszych ludzi, dla których każda przesiadka to ogromne utrudnienie
    - pracownicy i uczniowie, którzy dojeżdżają do Centrum
    - pracownicy licznych biur i innych firm okołolotniskowych
    - goście hotelowi (centrum konferencyjne w Gromadzie, Airport Hotel, jeszcze jeden hotel w budowie przy 17 Stycznia)
    Nie wyobrażam sobie, co się tu będzie działo po likwidacji 175.

I małe pytanie - a gdzie ekologia, bo już widzę te korki spowodowane zwiększeniem ruchu samochodowego, wątpię, czy wszyscy korzystający ze 175 przesiądą się do pociągów, czasem nawet choćby chcieli nie mają takiej możliwości (trasy wcale się nie pokrywają)
  • Gość: aaa IP: *.dynamic.chello.pl 22.03.13, 19:03
    To nie jest najwieksza pomylka. Ztm jest jedną wieeeelką pomyłką
  • jowita2003 22.03.13, 18:22
    zapomnieli dodac ze likwidujac linie 175 a zastapujac SKM pokaza jaki syf dla obcokrajowcow ktorzy nie beda mogli swobodnie dojechac a dodatkowo nie wspomniano ze SKM jezdzi raz na pol godziny a 175 co 10 minut. zamienil stryjek siekerke na kijek. dobrze w ztm mysla, tych co szukaja takich oszczednosci niech zwolnia i odrazu sie oszczednosci znajda. za dzuo urzednikow i pociotkow majacyh za darmo bilety przejazdy darmowe
  • Gość: MD IP: *.dynamic.chello.pl 22.03.13, 18:28
  • Gość: awer IP: *.dynamic.chello.pl 23.03.13, 01:34
    kupując samochód dopiero dasz się strzyc 80% podatku w paliwie, obowiązkowe OC, podatki rejestracyjne, od sprzedaży, mandaty, heh heh heh he!! urzędnicy jeżdzą służbowymi i mają dodatek na paliwo byle broń boże nie płacić za paliwo z własnej kieszeni
  • kino.mockba 22.03.13, 18:37
    Rzadko jeżdżę komunikacją miejską, ale i tak nie pamiętam kiedy ostatnio widziałam tam kanara. Zresztą karty miejskie można naładować prawie za darmo, więc niedługo z braku wpływów zostanie w mieście tylko 2 przez Most Północny (znaczy tej, Marii), bo ona musi być (warunek unijnej kasy). Tak to wygląda.
    --
    Uciekaj z kina Moskwa

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka