Dodaj do ulubionych

Powstanie to wstyd, nie obchodzić rocznicy

30.07.13, 14:30
Nie warto obchodzić rocznicy Powstania, a samo Powstanie nie wyglądało tak jak kreują je historycy i media - małe dzieci nie biegały z karabinami, to legendy... O karygodnej zbrodni przez którą zniszczono naszą Stolicę pisze dziennikarz portalu NaTemat, nawołując do nieobchodzenia rocznicy, a wręcz krytykując, że wątpliwe warszawskie święto śmią media roztaczać na cały kraj:
natemat.pl/69989,tez-masz-dosc-powstania-warszawskiego-cala-polska-nie-musi-przezywac-rocznicy-tak-jak-warszawa
A myślałem, że jak ostatnio:
- 20-letnia cizia walnęła mnie koszykiem w Carrefourze i nie przeprosiła, a naskoczyła na zwrócenie uwagi "bo za wolno chodzę"
- coraz więcej gównarzerii nie schodzi na ulicy bo "starsi mają ustępować drogi"
=> to myślałem, że to już najgorsze skutki tzw. wychowania bezstresowego. A jednak, młodzi, głupi, niedoświadczeni, w świetle możliwości bycia "dziennikarzem" natychmiast (wystarczy śmieciówka za parę dych i obiecanie pokazania nazwiska na portalu) płodzą jeszcze większe bzdury.
Edytor zaawansowany
  • sibeliuss 30.07.13, 14:39
    No widzisz, nikt Cię nie zmusza do obchodzenia rocznicy Powstania warszawskiego. Naturalnie w możesz w dzień odpustu w swoim rodzinnym mieście ubrać trochę lepsze ubranie, ale nie będziesz mi kmieciu dyktował jak mam obchodzić dzień, który dla mnie i mojej rodziny jest dniem wspomnienia tragedii. I w odwłoku mam dywagacje militarne, ja nie jestem specem od wojskowości (Ty też nie), ale mam prawo wspomnieć w tym dniu śmierć moich bliskich, utratę doboku kilku pokoleń mojej rodziny (pewien wzięty ród zegarmistrzowski) i nie mam ochoty być sterowany przez takich jak Ty. W poprzednim ustroju ubecy już nam dyktowali, że AK to banda, że powstańcy to obsrańcy w krótkich spodenkach. Ty widzę powielasz najgorsze schematy z tamtych czasów. A kim Ty jesteś aby pisać takie rzeczy, dla mnie niestety nie zasługujesz na szacunek, bo chcesz go budować na sarkaniu i deptaniu innych.
    --
    W życiu wszystko jest pożyczone
  • Gość: pewex IP: *.dynamic.chello.pl 30.07.13, 15:51
    Co ćpasz? Rozumiem, że cała twoja gorycz sprowadza się do materialnej klęski twoich przodków, chciałbyś urodzić się w rodzinie artystokratów, ale rodzicom na wózek nawet zabrakło? I z tej okazji pretensje do wszystkich, kmiocie?
  • sibeliuss 30.07.13, 16:04
    Byle kto nie jest w stanie mnie obrazić :>
    --
    W życiu wszystko jest pożyczone
  • Gość: kixx IP: *.dynamic.chello.pl 31.07.13, 00:19
    i tylko tyle zrozumiales,sloiku zabuzanski?
  • alistair-p 31.07.13, 20:35
    Te,Pewex,a ty ile czasu zasuwasz po metrykę z Warszawy? W kobiałce cie tu flimonie przywiezli i teraz taka jak ty flanca bedzie sie wcinac w sprawy warszawiaków!! Kitraj sie w samarstwo lebiego niewidymko.Frajerze co cie ojciec z nudów miedzy dwoma czterdziestkami monopolowej zrobił z nudów.
    --
    "Czerwona róża nie jest egoistką, pragnąc pozostać czerwoną różą. Byłaby straszną egoistką, gdyby chciała, by wszystkie kwiaty w ogrodzie były czerwone i były różami."
    Oscar Wilde
  • Gość: brawo IP: *.warszawa.vectranet.pl 01.08.13, 18:43
    brawo sibelius, precz z wiesniakami sloikami ktorzy nie obchodza rocznic.
  • Gość: mm IP: 93.154.152.* 31.07.13, 00:05
    <ziew szroki> :@@@
    Spadaj ze swoja tania prowokacja.
  • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.08.13, 17:18
    Gó...arzeria rzuciła się na wojsko to dostała w doopę.Przez idiotów z AK zginęło niepotrzebnie tysiące ludzi.Tylko koorwa nie wiem dlaczego u mnie w Opolu o 17.00 przez 3 minuty wyła syrena jak co roku wieszcząc nowinę o przegranym powstaniu !!!!!!!!!!!!!Dlaczego w ten sposób nie obchodzi się w tzw. wolnej Polsce rocznicy jedynego wygranego Powstania Wielkopolskiego.
  • sammler 01.08.13, 19:02
    Gość portalu: gość napisał(a):

> Dlaczego w ten sposób nie obchodzi się w tzw. wolnej Polsc
    > e rocznicy jedynego wygranego Powstania Wielkopolskiego.

Bo to kraj, w którym wszystko musi być postawione na głowie... Kraj ludzi, którzy jako naród w gruncie rzeczy od 400 lat NICZEGO nie osiągnęli... Nie mogą świętować sukcesów, to udają, że gigantyczna porażka, będąca skutkiem bezdennej głupoty podlanej romantycznym sosem a la Polacca ("nazywam się Milijon i za milijony cierpię katusze" - cytat z pamięci), była w gruncie rzeczy ich zwycięstwem... A dlaczego ta właśnie porażka? Bo najświeższa...

S.
    --
    Ja (...) jestem w ogóle przeciwnikiem demokracji (...) Z natury rzeczy jeden człowiek nie jest równy drugiemu i nic się na to nie poradzi. Zasada demokracji ogranicza prawa tych, którzy są mądrzejsi, zdolniejsi, pracowitsi, i uzależnia ich od bezmyślnej chęci głupich, niezdolnych i leniwych, bo takich w społeczeństwie jest zawsze więcej. [B. Akunin, "Gambit turecki"]
  • Gość: mm IP: *.free.aero2.net.pl 02.08.13, 01:22
    Gdyby nie bylo tego Powstania, swoje kretynskie opinie pisalbys bukwami jako mieszkaniec wielkiego imperium, bo Polski by nie bylo wcale. Bylaby czescia skladowa ZSSR jak Ukraina i Bialorus.
    Ofiara byla wielka i dramatyczna, ale takze dzieki Powstancom dzis jestes w Unii, mozesz jezdzic bez paszportu po calej Europie, mozesz mieszkac i pracowac gdzie chcesz. Jak wolabys byc Bialorusinem, to zawsze mozesz poprosic o azyl.
  • Gość: Felix IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.08.13, 12:17
    Gość portalu: mm napisał(a): > Gdyby nie bylo tego Powstania, swoje kretynskie opinie pisalbys bukwami jako mi
    > eszkaniec wielkiego imperium, bo Polski by nie bylo wcale. Bylaby czescia sklad
    > owa ZSSR jak Ukraina i Bialorus.

Już dawno takich bzdur nie czytałem. A co ośle, powstanie poza zburzeniem Warszawy i śmiercią 200 000 cywili miało wspólnego z tym, czy Polska byłaby częścią składową ZSRR?. Tym bardziej co miało wspólnego z wejściem Polski do Unii i jazdą bez paszportu po Europie?. Że też masz czelność zachwalać powstanie i sprawców wymordowania cywilnej ludności. Ci bandyci powinni wisieć a takim jak ty, patrzących z zachwytem na bezsensownie przelaną krew i z twoją mentalnością, powinno się ograniczyć prawa publiczne i obywatelskie aż do wytrzeźwienia, albo nabrania rozumu, bo stajesz się niebezpieczny dla otoczenia.
    Zapłacił ci ktoś za pisanie takich bzdur, czy po prostu już jesteś idiotą z natury?.
  • Gość: kiss IP: *.play-internet.pl 04.08.13, 15:53
    Szambo wybilo i gada.
  • Gość: Zdumiony IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.08.13, 23:34
    Obchodzić powinno się co rok śmierć 200 000 osób cywilnych zamordowanych przez głupotę, albo polityczne cele garstki bandytów przebywających na "uchodźstwie" , czyli tych, którzy w sytuacji niebezpieczeństwa w Ojczyźnie, spier,,,lili z niej i z zza granicy, przy kawce, wysiadując dupę na miękkim fotelu bawili się w wojenkę. Za tą zabawę po powrocie do odbudowanej rękami społeczeństwa Ojczyzny powinni wisieć a nie być witani jak bohaterzy. Czy ten Naród już całkiem zgłupiał, że tych bandytów dekoruje i chce im budować pomniki?.
  • Gość: JK IP: *.dynamic.chello.pl 04.08.13, 19:44
    A czy każdy nie może myśleć po swojemu i po swojemu obchodzić lub nie obchodzić różnych rzeczy? Mieszkam w Warszawie od urodzenia, ale nie uważam, żeby ktoś miał prawo zatrzymywać mnie na ulicy i kazać mi stać, bo tak kazali w TV albo w kościele. Szanuję to, że inni stoją, ale niech oni szanują też mnie.
    A swoją drogą jak czytam te wszystkie wpisy, to się zastanawiam: pewnie wszyscy uważacie się za lepszych Polaków/patriotów niż ci co sądzą inaczej, prawda? Pewnie. Dlatego w Polsce jest tak 'fajnie': wszyscy są dla siebie mili, tolerancyjni, szanują się wzajemnie. Miłego wieczoru i miłego obrzucania się bluzgami...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka