Dodaj do ulubionych

Proste, Tanie i Szybkie w Realizacji Rozwiązania

06.12.13, 20:53
... dla poprawy komunikacji w warszawie.

1. Zakaz ruchu maszyn wolnobieżnych i ciągników rolniczych po ulicach Warszawy od 6:30 do 8:30 i of 15:30 do 18:30. Koparki powinny garażować na placach budów a transportowane być na przyczepach niskopodwoziowych. Jedna taka machina jadąc 20 km/godz. po jednopasmowej np. Płochocińskiej zmniejsza przepustowość ulicy w szczycie o 70%. Co więcej, zwiększa zagrożenie wypadkowe, gdyż wielu próbuje ją wyprzedzić. Nawet stosunkowa szybka (40 km/godz?) ładowarko-koparka też jest zawalidrogą. O traktorach z kosiarkami nie wspomnę.

2. Zakaz jazdy samochodów "Nauki Jazdy" w godzinach jak wyżej po ulicach głównych. W tym czasie szkoły jazdy powinny umieścić w grafikach szkolenie wstępne gdzieś na bocznych uliczkach, tak żeby wyjazd na ulice główne w szczycie komunikacyjnym następował wtedy, gdy uczeń może bez ryzyka jechać przepisowe 50 km/godz. i gdy samochód mu nie gaśnie przy ruszaniu spod świateł.

3. Bezwzględne karanie rowerzystów za jazdę po jezdni obok ścieżki rowerowej.

4. Bezwzględny nakaz jazdy na światłach z przodu i z tyłu dla rowerzystów. Nakaz jazdy tylko dla samochodów stwarza dla rowerzystów jeszcze większe zagrożenie, bo jako jedyni nieoświetleni (często ubrani na czarno i bez odblasków) są kompletnie niewidoczni.

5. Posyłanie wszystkich dostępnych radiowozów na ulice w godzinach j.w. i wyłapywanie dostawców stających na jezdni i blokujących pas ruchu. Przykłady z dnia dzisiejszego - ul. Potocka, sklepik spożywczy - niemal codziennie stoi furgonetka na "awaryjnych" i pan dostawca coś z niej wynosi do sklepu. Wcale się nie spiesząc. A Potocka jest tam wąska, rych jest duży i korek tworzy sią aż do Szkoły Pożarnictwa. drugi przypadek - dostawca pieczywa na Okopowej pomiędzy Cmentarzem Żydowskim a Żytnią. Staje codziennie na pasie powodując zwężenie z 3 do 2 pasów, a o 50 m dalej ma zatokę parkingową - tyle, że nie chce mu się nosić tak daleko towaru. To że paręset osób stoi w korku, którego mogłoby nie być, nic go nie obchodzi.

Czy ktoś ma może jeszcze jakieś pomysły tego rodzaju?
Edytor zaawansowany

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.