Dodaj do ulubionych

Terapia dla dziecka z autyzmem

07.02.17, 13:12
Od czego polecacie zacząć terapie dla dziecka u którego zdiagnozowano autyzm? Czytam o tym trochę w necie..o wczesnym wspomaganiu rozwoju, o SI, o różnych przedszkolach terapeutycznych i szczerze mówiąc czuję się w tym wszystkim mocno zagubiona. Od czego zacząć?
Edytor zaawansowany
  • 07.02.17, 16:21
    ale rozumiem, że diagnoza już jest?
    bo jeśli tak, to nikt Cię nie pokierował dalej? wszystko też zależy od tego w jakim wieku jest dziecko. jeśli w wieku przedszkolnym i do tego dość dobrze funkcjonuje, to ja polecam przedszkola terapeutyczne. ale takie z prawdziwego zdarzenia z dużą ilością terapii i różnych zajęć. unikaj pkoli pseudo terapeutycznych.
  • 09.02.17, 11:37
    Diagnozę już mamy, a co do pokierowania dalej to dostaliśmy różne ulotki, propozycje terapii, ale decyzja należy do nas, a ja właśnie czuję się zagubiona w tym bo dużo tego wszystkiego. Szczerze mówiąc o przedszkolu też myślałam, bo tam jeszcze dodatkowo będzie kontakt z dziećmi. A z przedszkoli co byś polecała? Orientujesz się w tych wszystkich placówkach?
  • 09.02.17, 13:17
    z przedszkoli skup się na tych które są na rynku już długo: Promitis, Synapsis, Scolar.
    nie szukaj wśród nowych przedszkoli które otrzymują subwencję a nie pobierają czesnego. w takich miejscach jest bardzo słabo z terapią, no bo coś za coś.
  • 10.02.17, 11:44
    Jeśli mowa o przedszkolach to ja bardzo polecam Ci przejść się do promitisu już wcześniej wymienianego.
    Terapię mają na bardzo wysokim poziomie, bo wciąż inwestują w terapeutów, wysyłają ich na różne szkolenia, prowadzą różne formy terapii, a do tego w grupie jest jeden terapeuta na dwójkę dzieci! Więc to są bardzo dobre warunki.
    Poza tym tam też Cie pokierują, powiedzą co i jak, zdecydują jakie formy terapii będą najlepsze dla Twojego dziecka.
  • 10.02.17, 13:21
    Rozumiem. Zaraz poczytam sobie o tych placówkach w necie, szczególnie o tym promitisie.. Ogólnie to mi najbardziej zależy na dobrej terapii, a jeśli jeszcze uda się to połączyć z przedszkolem to już w ogóle byłoby super. Jeśli nie, to mogę jeździć z dzieckiem tylko na samą terapię..

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.