Dodaj do ulubionych

Kupno mieszkania pod Warszawą - warto?

11.12.17, 00:39
Mamy dylemat z Żoną moglibysmy kupic w tej samej cenie mieszkanie w Warszawie do 50m2, 2 pokojowe z aneksem kuchennym a pod Warszawą za tą samą cenę dużo większy metraż.
Jak jest teraz z dojazdem z Pruszkowa lub Piaseczna? Czy warto pakować się w pod warszawską lokalizacje? Doradźcie.
Edytor zaawansowany
  • horpyna4 11.12.17, 08:48
    To zależy, czy chodzi o dojazd własnym samochodem, czy komunikacją publiczną. Na razie z pociągami (zwłaszcza z Pruszkowa) jest kiepsko, bo są remonty. Możliwe, że będzie lepiej, niż kiedyś.

Korki na dojazdówkach są. Jeżeli masz konkretne miejsce pracy, to pomyśl o mieszkaniu w takim miejscu, żeby nie tracić na dojazdy trzech (albo więcej) godzin dziennie. I nawet jeżeli nie korzystasz z pociągów, to lepiej mieszkać gdzieś blisko stacji kolejowej, tak na wszelki wypadek.

Myślę, że lokalizacja podwarszawska może być niezła, jeżeli ktoś pracuje "z brzegu" Warszawy; dojazd oczywiście powinien być z tej samej strony. I na pewno lepsza od mieszkania w Warszawie, ale na drugim jej końcu. Codzienne dwukrotne przebywanie trasy przez całe zatłoczone miasto może być mało atrakcyjne.
  • piotrkomes 11.12.17, 20:42
    Brzmi racjonalnie, tak wlasnie myslalem ze z ta koleja szczegolnie WKD'ka nie jest tak rozowo.
  • horpyna4 11.12.17, 21:57
    WKD przynajmniej jeździ dość często, za to się wlecze. Ma dużo przystanków i nie taką prostą trasę, jak pociąg (KM, SKM).

Jak skończy się remont torów kolejowych na linii pruszkowskiej, to będzie całkiem znośnie.
  • aniteka7 24.01.18, 21:23
    Bardziej zależy Wam na metrażu czy czasach dojazdów? Musicie sobie na to pytanie odpowiedzieć. Z reguły jednak wybiera się lepszą lokalizację, bo w Warszawie korki dają w kość. Na Twoim miejscu skontaktowałabym się ze sprawdzonym pośrednikiem nieruchomości Eugeniuszem Jaworskim- tel. 603 195 624 , on ma świetne rozeznanie więc będzie w stanie Wam podpowiedzieć który wybór będzie najlepszy
  • izzie90 12.06.18, 23:06
    Dla mnie najwazniejsze jest mieszkanie w okolicach centrum w nowoczesnym budynku. Razem z mężem zdecydowalismy sie na kupno apartamentu na Zlotej 44: zlota44.com/. Wiezowiec jest architektoniczna perelka na mapie Warszawy, a nam odpowiada rowniez pod wzgledem udogodnien dla mieszkancow i wysokiej klasy wykonczenia wnetrz.
  • Gość: Martyna IP: *.blaster.pl 13.06.18, 15:40
    Ja z rodziną mieszkamy w Grodzisku Mazowieckim na Osiedlu Platinum, to jest ulica Żydowska. Również zastanawialiśmy się kupnem mieszkania w stolicy,ale ceny nas przerosły. Myślę,że to była dobra inwestycja. Dojazd do Warszawy zajmuje około 30 minut. A tutaj mamy przynajmniej spokój, możemy odpocząć od miejskiego zgiełku. Ale widzę,że wątek był dodany pól roku temu. Hm ciekawe na jakie rozwiązanie autor się zdecydował ;)
  • 57lukasz57 25.06.18, 09:53
    Zdecydowanie lepiej mieszkać pod Warszawą niż gdzieś w głośnym centrum. Nie oszukujmy się, ceny tez są inne... Nie wiem jak z pruszkowem, ale na pewno warto zainwestować w Ożarów Mazowiecki, z tego co słyszałem, Home Premium sprzedaje tam domy. Może warto przemyśleć?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.