Dodaj do ulubionych

SP280 na gorlickiej

21.06.18, 16:01
Moi drodzy,
pisze, bo jestem przerażona tym co dzieje się w szkole na gorlickiej. Ponoc 14 nauczycieli zlożyło wypowiedzenia, nauczyciele niewiele chcą mowic, jakby mieli zabronione, albo zwyczajnie bali sie dyrekcji. Z tego co wiem to dyrekcja juz rozpoczela akcje uspokajajaca rodzicow, ale mam wrazenie ze to ratowanie sytuacji. Mam w szkole dwojke dzieci, juz dzisiaj wiem ze starsze dziecko bedzie mialo zmiane 4 nauczycieli przedmiotowych. Zaczynamy z mezem zastanawiac sie czy po wakacjach dzieci powinnu wrocic do tej szkoly. Czy cos o tym wiecie?
Zmartwiona pozdrawiam
Edytor zaawansowany
  • Gość: ankalos IP: *.dynamic.chello.pl 02.11.18, 21:38
    Niestety poziom szkoły 280 w tym roku znacznie się obniżył, na co, jak zauważyłam, narzeka większość rodziców. Przede wszystkim odeszło wielu bardzo dobrych nauczycieli, a nowi nie wymagają zbyt wiele, np. pan od historii każe czytać podręcznik na lekcji i przepisywać do zeszytu podsumowanie rozdziału. Pan od angielskiego w ciągu 2 miesięcy był może niecałe 2 tygodnie w pracy, bez przerwy są zastępstwa, podobnie jest z j. polskim. Nie ma żadnych kółek zainteresowań (poza kółkiem szachowym), organizowane są tylko zajęcia przygotowujące do egzaminu 8-klasisty, pewnie po to, żeby szkoła nie spadła z czołowych pozycji w rankingach. Jestem jednak przekonana, że nie utrzyma dobrego miejsca, bo to nie jest już dobra szkoła. Nie ma już niestety tego, co było głównymi atutami szkoły - nie ma wymagających nauczycieli i nie ma też prywatnej szkoły angielskiego uczącej w szkole, bo Pani Dyrektor twierdzi, że nie dysponuje wolnymi salami (w co wątpię). Lekcje więc odbywają się gdzieś poza szkołą, w niekorzystnych warunkach i późnych godzinach, przez co wiele osób z tych lekcji zrezygnowało, podczas gdy poziom angielskiego w szkole jest naprawdę żenujący. Co rok albo nawet co pół roku zmienia się nauczyciel i dzieci nic nie umieją. Jestem ciekawa, jak wypadną na egzaminie 8-klasisty z angielskiego??? W końcu nie każdego stać na korepetycje...
    Szkoła ma oddziały integracyjne, ale nie wspiera uczniów z problemami i nie ma odpowiedniego podejścia. Nauczyciele nie są wyrozumiali, nauczyciele wf-u są bardzo niemili i nie szanują uczniów.
    Sukcesy uczniów nie są doceniane, mam wrażenie, że nikomu na niczym nie zależy. Strona internetowa szkoły jest nieaktualna i czasem trudno się czegoś dowiedzieć.
    Jakie są plusy? Kilku dobrych nauczycieli (np. od muzyki, przyrody) oraz duża hala i boisko. Ogólnie mało plusów, więc nie polecam tej szkoły!!!
  • Gość: lola34 IP: *.unknown.vectranet.pl 24.11.18, 15:18
    Ja też nie polecam tej szkoły, bo jest mało przyjazna uczniom. Nie można poprawiać dwójek i trójek ze sprawdzianów, ani poprawiać ocen na semestr. W szkole panuje kiepska atmosfera, nauczyciele uciekają i trudno znaleźć innych, np. szkoła nie może znaleźć anglisty. Angielski i niemiecki na bardzo niskim poziomie, niemieckiego uczy zresztą pani od religii! A pani od muzyki uczy techniki.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.