Dodaj do ulubionych

Inauguracja tramwajowej linii turystycznej "T"

24.06.18, 19:32
Skusiłem się dziś na przejaźdżkę linią "T". ALE SIARA! Zamiast drewnianych, dwuosiowych tramwaików "K" lub "N" na jednym obiegu jeździły wyjące parówy, na drugim zaś - wagon "promocyjny" czyli... najzwyklejsza stopiątka. Warszawiacy zagłosowali nogami: wnętrza jednego i drugiego świeciły pustkami, gdy tymczasem we wszystkich poprzednich latach gdy jeździły wozy "K" oraz "N" - trudno było liczyć na miejsce siedzące. Ciekawe czy ekipa obsługująca linię "T" wyciągnie właściwe wnioski i na przyszłość wystawi przynajmniej rzekomo zbyt nowoczesną 4N, najlepiej z doczepą 4Nd.
--
Bufet sam się wyżywi!
Tomek Janiszewski
Edytor zaawansowany
  • tomjani 25.06.18, 19:14
    Chyba nie doczekam odpowiedzi, to forum jak i wszystkie pozostałe regionalne jest już tylko słupem ogłoszeniowym. A parę lat temu gdy sceptycznie odniosłem na tym forum (a może na komunikacyjnym, które zostało zamknięte) do pomysłu wpuszczenia wyjących parówek na linię "T" zostałem sflamowany, z zapowiedzią czy mi się to podoba czy nie - parówy będą. No i są, i tylko kudźwa ludzi ni ma!
    --
    -Dlaczego Komorowski sprzeciwiał się likwidacji WSI?
    -Bo walczył o wiejski elektorat!

Tomek Janiszewski
  • tomjani 06.07.18, 21:37
    Muszę jednak przyznać że zostałem pozytywnie zaskoczony. W minioną niedzielę trafiłem na dawno niewidziany 4N, że aż przejechałem się od Ronda Dmowskiego do Pl. Narutowicza, mimo że pierwotnie nie planowałem tak długiej jazdy. Mechanizmy zamykający drzwi chowające się w przeszklonych gablotkach wydawały kwik zarzynanej świni, jak to zwykle w tych tramwaikach. Niepotrzebnie wymontowano je z doczepy 4ND w dążeniu do oryginalności. Gdyby je pozostawiono - 4N mógłby jeździć z doczepą, co niestety obecnie jest niemożliwe wobec konieczności zaangażowania aż dwóch odźwiernych.

--
    -Dlaczego Komorowski sprzeciwiał się likwidacji WSI?
    -Bo walczył o wiejski elektorat!

Tomek Janiszewski

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.