Dodaj do ulubionych

Ptaki Drapieżne w naszym mieście

17.05.19, 12:40
Udało mi się ostatnio zaobserwować jastrzębia, na skraju Lasu Kabackiego od strony Ursynowa, w bliskim otoczeniu miejskich zabudowań, widziałem go kilkukrotnie, więc może tam zamieszkał:
www.youtube.com/watch?v=3SDJ5eFbhdg
Także czasami warto otworzyć oczy na otaczającą nas przyrodę i podpatrzeć z kim dzielimy przestrzeń miejską:)

Pozdrawiam serdecznie

Krzysztof
Edytor zaawansowany
  • horpyna4 17.05.19, 18:58
    Oj, tak. Ursynów ze względu na dużą ilość zieleni jest przyjazny dzikim zwierzętom.

Blisko mojego mieszkania widywałam już zająca, łasice, bażanta, sowę, nie mówiąc o licznych gatunkach innych ptaków. Ostatnio na drzewo rosnące w moim ogródku wprowadziły się gołębie grzywacze, chociaż sroki i wrony usiłowały do tego nie dopuścić.

W ogródku jest też sporo jeży. A na wielu ulicach pojawiły się znaki ostrzegawcze "uwaga, jeże". Sympatyczne.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.