Dodaj do ulubionych

Gniazda gołębie nie do usunięcia

14.11.19, 10:31
Witam.
W jednej warszawskiej spółdzielni mieszkaniowej na 10 piętrze mieszka 80 letnia pani której nikt nie może pomóc.
Ma zatkane przewody wentylacyjne gołębimi gniazdami.
Gniazda są na dachu.
Byłem w tym mieszkaniu i sam słyszałem te gołębie. Przewody w kuchni i łazience są zatkane, nie ma cugu.
Ta staruszka powiedziała że dawno nie widziała kontroli przewodów wentylacyjnych, a jak kiedyś ktoś przyszedł to ze świeczką i powiedział że jest dobrze..
Teraz nie jest dobrze.
Kierowniczka zarządu spółdzielni mówi że gołębie nie można usunąć bo jest zakaz i okres ochronny !!!!
Rada Nadzorcza mówi że to sprawa zarządu.
Do kogo napisać skargę ?
Myślałem że do straży pożarnej bo przecież gaz w kuchni może wywołać pożar a nawet wybuch. Ich to nie obchodzi.
Jak będzie pożar to owszem przyjadą gasić.
Więc do kogo ?
Obserwuj wątek
    • zmyslowy_taniec Re: Gniazda gołębie nie do usunięcia 18.11.19, 18:34
      Według mnie to sprawa dla spółdzielni/wspólnoty to oni odpowiadają za stan techniczny administrowanego budynku oraz istniejących w nim instalacji. Na chwile obecną nie ma podstaw aby wzywać straż pożarną ponieważ nie ma bezpośredniego zagrożenia życia ludzi, zwierząt oraz mienia. Ewentualnie można spróbować udrożnić taką sprężyną którą stosuje się np. przy zapchanej ubikacji. Mam nadzieje, że pomogłem chociaż trochę. Pozdrawiam, strażak z Warszawy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka