Dodaj do ulubionych

Łącznik na terenie Bemowa i inne sprawy

09.02.05, 21:03
Trafiłem na Wasze forum po mojej obecności na spotkaniu informacyjnym w
sprawie S7 (07-02-05). Była to moja pierwsza obecność na czymś takim.
Czytanie większości postów to odtrutka na codzienne atakowanie nas przez
oszołomów i demagogów. Posługiwanie się logicznym rozumowaniem w publicznych
dyskusjach to jednak rzadkość. Jestem mieszkańcem lotniska, więc sprawy tu
poruszane są dla mnie bardzo interesujące. Jak dotychczas najbardziej
przekonuję mnie argumenty przemawiające za realizacją wariantu 2. Było by
bardzo dobrze gdyby mógł biec w tunelu w bezpośrednim sąsiedztwie bloków.
Nie spotkałem się z propozycją poprowadzenia tej trasy na północ od fortu
Bema przez praktycznie niezabudowane tereny Legii (początek od trasy AK w
okolicach rogu cmentarza) i ogródki działkowe na północ od Carrefura, gdzie
także przez ogródki można dojść do aktualnie proponowanego przebiegu. Być
może jest tam jednak zbyt mało miejsca, ale może jednak nie?
Poza trasą S7 interesuje mnie bardziej szegółowy przebieg łącznika trasy AK z
węzłem Konotopa. Może macie jakieś bardziej szczegółowe mapki?
Może warto byłoby uporządkować posiadane przez Was zasoby mapek w formie np.
linków od nich (podobnie jak cały wątek "linków wszelakich")?
Kolejne pytanie:
Gdzie i kiedy będą kolejne spotkania informacyjne?
Pozdrowiam
Obserwuj wątek
    • siskom_tak Re: Łącznik na terenie Bemowa i inne sprawy 10.02.05, 02:42
      Witamy.

Czy masz nasz namiar z ulotki reklamowej z mapką wariantów S7?

Odpowiadamy:
      Posiadamy bardzo szczegółowe mapy rozwiązań tras komunikacyjnych na Bemowie.
      Na razie są to tylko projekty koncepcyjne, gdyż bardziej szczegółowe projekty realizacyjne będa dopiero opracowywane.
      Sprawa tunelu na Bemowie nad trasą S7 jest otwarta i naszym zdaniem bardzo realna.
      Kolejne spotkanie jest 10 lutego 2005 o 17:00 w szkole przy ul. Górczewskiej 201.
      Mamy nadzieję, ze na tym spotkaniu przedstawiciele GDDKiA będą mogli uściślić zwłaszcza sprawę tunelu.
      Dziękujemy za troskę o uporządkowanie naszych zasobów. Pracujemy nad tym. Jednak to jest forum i wszelkie posty sortowane są chronologicznie, a nie tematycznie. Zwłaszcza w wątku "Linki wszelakie".
      Cały czas trwają prace nad naszą stroną w internecie. Tam będzie wszystko ładnie posortowane. Dostępne też będą wszelkie mapy jakie są w naszym posiadaniu oraz inne dokumenty.

Pozdrawiamy i mamy nadzieję spotkac się na jutrzejszym meetingu informacyjnym na Bemowie. Jakby co, to zawsze służymy naszą wiedzą i prosimy o zadawanie pytań.
      --
      SISKOM - Społeczny i Spontaniczny Komitet Obwodnicy Miejskiej
      siskom_tak@autograf.pl

TAK dla warszawskiej obwodnicy
      • marwysok Re: Łącznik na terenie Bemowa i inne sprawy 10.02.05, 07:30
        Dzięki za odpowiedź.
        Zlanazłem Was przez Googla, więc niezależnie.
        Na najbliższym spotkaniu zapewne nie zdołam być.
        Co sądzisz o alternatywnym przebiegu S7 przez, upraszczając, tereny Legii?
        Czy istnieje już docelowy adres strony, bo szczerze mówiąc pogubiłem się w
        wątku dotyczącym tej sprawy, a może mógłbym pomóc.

Pozdrowienia
        • vampi_r Re: Łącznik na terenie Bemowa i inne sprawy 10.02.05, 15:31
          marwysok napisał:

> Dzięki za odpowiedź.
          > Zlanazłem Was przez Googla, więc niezależnie.
          > Na najbliższym spotkaniu zapewne nie zdołam być.
          > Co sądzisz o alternatywnym przebiegu S7 przez, upraszczając, tereny Legii?

Nie sądzę, by to był dobry pomysł.
          Trasa tego typu nie może miec zakrętów esowych.
          Najlepszym wyjściem jest przykrycie wykopu na terenie Bemowa, a nad trasa
          urządzenie parku. Trasa stanie się praktycznie niezauwazalna dla mieszkanców.
          Tak się robi na świecie. Jakoś nie słyszałem, by ktoś protestował w Lyon (a tam
          autostrada przechodzi pod Starym Miastem) oraz w Pradze (tunel ma byc pod
          Hradczanami sic!).

> Czy istnieje już docelowy adres strony, bo szczerze mówiąc pogubiłem się w
          > wątku dotyczącym tej sprawy, a może mógłbym pomóc.

Jesteś informatykiem?
          Ironia losu jest taka, że 2 ososby w SISKOM to informatycy.
          Tyle, że akurat nie specjaliści od stron www (w tym ja). W dodatku nawał pracy
          zawodowej nie sprzyja braniu się za coś nowego.

Pozdrowienia

--
          SISKOM TAK dla warszawskiej obwodnicy
          • tomekbemowo Re: Sprawy wyglądaja nieco inaczej 11.02.05, 00:34
            Polecam jednak udział w spotkaniu. Następne będzie w poniedziałek 14.02.2005.
            Dla porządku są to spotkania informacyjne Sprawy nie są tak proste. Stan
            obecny:
            wybrano 4 warianty przebiegu drogi S-7. Z tego najbardziej promowany jest
            wariant 2 przez bemowo - 20-50m od budynków 8 - 10 piętrowych. Wg
            przedstawionych informacji u podstaw leży posiadana opinia 2 profesorów -
            (wariant 3 i 4 dotknie rezerwatów przyrody a w wariancie 2 tylko 50 tys. ludzi
            w strefie uciążliwości). O wariancie 2 w tunelu w ogóle nie ma mowy. S-8
            (łącznik konotopa AK) przechodząca przez Górce też nie będzie w tunelu. I w
            ten oto sposób wszystko jest na najlepszej drodze ( ekspresowej) aby oglądać
            drogę ekspresową z balkonów na bemowie.
            • vampi_r Re: Sprawy wyglądaja nieco inaczej 11.02.05, 00:56
              tomekbemowo napisał:

> Polecam jednak udział w spotkaniu. Następne będzie w poniedziałek 14.02.2005.

Ja akurat byłem i 7 lutego i 14.

> Dla porządku są to spotkania informacyjne Sprawy nie są tak proste. Stan
              > obecny:
              > wybrano 4 warianty przebiegu drogi S-7. Z tego najbardziej promowany jest
              > wariant 2 przez bemowo - 20-50m od budynków 8 - 10 piętrowych.

No nie. Już się zrobiło 20 m. 7 lutego mówiło się o 50 m. Dziś słyszałem na spotkaniu o 30 m. Ty piszesz o 20 m.

>Wg przedstawionych informacji u podstaw leży posiadana opinia 2 profesorów -
              >(wariant 3 i 4 dotknie rezerwatów przyrody a w wariancie 2 tylko 50 tys. ludzi w strefie uciążliwości).

Teraz żyje 200 tys. w strefie uciążliwości, a 1,5 mln w całej Warszawie.
              Trasy ekspresowe są o wiele mniej uciążliwe, niż wszelkie ulice miejskie.
              Wolałbym mieszkać 50 m od trasy ekspresowej, niż 50 m od Al. Niepodległosci, czy Górczewskiej.

> O wariancie 2 w tunelu w ogóle nie ma mowy.

Kto ci to powiedział?
              Dyrektor Dąbrowski w poniedzialek 7 lutego mówił co innego. Na tunel jest szansa i to spora. SISKOM też będzie lobbował na rzecz wariantu 2 w tunelu.

>S-8
              > (łącznik konotopa AK) przechodząca przez Górce też nie będzie w tunelu. I w
              > ten oto sposób wszystko jest na najlepszej drodze ( ekspresowej) aby oglądać
              > drogę ekspresową z balkonów na bemowie.

SISKOM jest zdania, ze S8 też powinna w miarę mozliwosci biec w przykrytym przekopie. Dla zminimalizowania kosztów mogą to być np. 3 tunele po 600 m zamiast jednego 2000 m.

Ja 30 lat żyję z widokiem na Al. Niepodległosci.

Pozdrawiam serdecznie i życzę nieco wiecej optymizmu i pozytywnego myślenia.

--
              • tomekbemowo Re: Sprawy wyglądaja nieco inaczej 11.02.05, 13:00
                Optymizm wygasł u mnie z kolejnymi wystąpieniami i odsłanianiu całej prawdy o
                drodze S7 wariant 2.
                Odnośnie odległości polecam mapkę na stronie dzielnicy bemowo.
                www.bemowo.waw.pl/aktualnosci/trasa/bemowo_big.jpg - jeden z budynków 10
                piętrowy stoi wręcz na drodze S7 skala podana na dole mapy.
                Na spotkaniu w dniu 10.02.2004 o tunelu dla S-8 mówili tylko mieszkańcy, zaś
                14.02 to będzie dopiero w poniedziałek.
                S7 przez bemowo przejmie cały ruch tranzytowy z kierunku Krakowa, Katowic, i
                Poznania (jeśli ktoś zdecyduje się dojechać aż do Warszawy). Rozumiem, że przez
                lata narażone były przez to inne dzielnice Warszawy, ale jeśli robimy coś na
                nowo nie powtarzajmy starych błędów. Zróbmy obwodnicę z prawdziwego zdarzenia,
                nie przez warszawskie osiedla. Póki jeszcze można.....
                Pozdrawiam
                • vampi_r Re: Sprawy wyglądaja nieco inaczej 11.02.05, 15:56
                  tomekbemowo napisał:

> Optymizm wygasł u mnie z kolejnymi wystąpieniami i odsłanianiu całej prawdy o
                  > drodze S7 wariant 2.

To zupełnie odwrotnie, niż u mnie.
                  Na początku byłem zwolenikiem wariantu 4. Teraz twierdzę z całą mocą, że nie ma innego wyjścia, jak wariant 2. Przy czym, by było jasne, zaznaczam - nikt nie chce wam wtrynić tej trasy w bloki tylko dlatego, by wam zrobić na złość. Sprawy wyglądają tak, że jakąs trasę trzeba zbudować. BPRW zaproponowało 4 warianty i obiektywnie patrząc wariant 2 jest najlepszy.
                  Nie stoi to jednak w sprzeczności z tym, by Bemowo zapropponowało inne rozwiązanie. Powiedzmy wariant 5.
                  Ja twierdzę,ze z zaprezentowanych rozwiązań wariant 2 jest najlepszy i stanowisko to uzasadniłem w osobnym wątku.

> Odnośnie odległości polecam mapkę na stronie dzielnicy bemowo.
                  > www.bemowo.waw.pl/aktualnosci/trasa/bemowo_big.jpg - jeden z budynków 10
                  > piętrowy stoi wręcz na drodze S7 skala podana na dole mapy.

Patrzę, patrzę i nie widzę.
                  Z informacji podanych na spotkaniach z GDDKiA było mówione, że w tym wariancie nie ma żadnych kolizji z istniejącymi budynkami. Z mapy też nie wynika, by jakiś budynek stał "na trasie".
                  Wiem natomiast, że trasa przebiega blisko budynków. Dlatego SISKOM optuje za tunelem w tym miejscu.

> Na spotkaniu w dniu 10.02.2004 o tunelu dla S-8 mówili tylko mieszkańcy, zaś
                  > 14.02 to będzie dopiero w poniedziałek.

Wybieram się też na to spotkanie.

> S7 przez bemowo przejmie cały ruch tranzytowy z kierunku Krakowa, Katowic, i
                  > Poznania (jeśli ktoś zdecyduje się dojechać aż do Warszawy).

Dla tranzytu Kraków, Katowice - Gdańsk budowana będzie A1. Dla tranzytu okołowarszawskiego modernizowane są trasy w odległosci 40 km od Warszawy. Dąbrowski na ostatnim spotkaniu określił je jako drogi głowne ruchu przyspieszonego. Trasy buduje się takich klas, jaki ruch mają przenosić. Akurat ruch na 50-rtce jest taki (i przewidywany jest taki na najbliższe lata), że wystarczy trasa głowna ruchu przyspieszonego. Budowanie autrad daleko poza Warszawą dla nateżenie 10 tys. pojazdów na dobę (wszystkich pojazdów) jest ekonomicznie nieuzasadnione. 10 tys. pojazdów, to średni ruch miedzy Wąchockiem, a Starachowicami.
                  Gros pojazdów jedzie właśnie do Warszawy i to w Warszawie potrzebne są trasy, a nie w Górze Kalwarii.

>Rozumiem, że przez
                  > lata narażone były przez to inne dzielnice Warszawy, ale jeśli robimy coś na
                  > nowo nie powtarzajmy starych błędów. Zróbmy obwodnicę z prawdziwego zdarzenia,
                  > nie przez warszawskie osiedla. Póki jeszcze można.....

Ja przy takim stwierdzeniu pytam się zawsze o wskazanie lokalizacji dla obwodnicy. Istniejące obwodnice okolowarszawskie przecież są i są aktualnie modernizowane. Najlepiej byłoby nowe obwodnice w Warszawie zbudowac tak, by szły tuż na granicami miasta. Niestety, Warszawa rozłozyła się i rozrosła między Puszczę Kampinoską, Lasek Kabacki, Mazowiecki Park Krajobrazowy. W granicach Warszawy jest też rezerwat Wyspy Zawadowskie.
                  Poprowadzenie nowych obwodnic poza granicami, ale tak, by służyły też warszawiakom spowodowałoby, że trasy trzeba by budowac przez rezerwaty przyrody.
                  Można. Czemu nie. Jeśli zmieni się prawo lub wpierw jakimś dekretem zlikwiduje rezerwaty.
                  Tyle że zaraz powstanie problem z UE. Polski, ani Warszawy nie stać na budowanie takich tras, bez wsparcia z UE.
                  Można nic nie budować. To za 10 lat utoniemy w korkach i spalinach.
                  Inwestycje drogowe w Warszawie i tak są mocno spóźnione.

Jeśli wiec masz pomysł na takie poprowadzenie obwodnic, by nie przechodziły przez miasto, ale służyły warszawiakom i nie przechodziły przez rezerwaty przyrosy, to będę zobowiązany, gdy wskażesz lokalizacje.

Ja już ci powiem, ze wielu drogowców i planistów myślało nad tym wiele czasu.
                  I nie znaleźli innych lokalizacji.
                  Jeśli wiec ty znajdziesz, to masz u mnie piwo.

--
                  • tomekbemowo Re: Sprawy wyglądaja nieco inaczej 11.02.05, 21:19
                    Jako nie mieszkańca Bemowa zupełnie naturalne, że Twój optymizm wzrasta.
                    Być może inne warianty przebiegu bardziej by Ciebie zmartwiły.
                    Jeśli chodzi o mapę patrz dokładnie, a najlepiej zrób wizję lokalną. Nic tak
                    dobrze nie robi na wyobraźnię. 10 piętrowy budynek ma mapie wygląda płasko.
                    Zobacz gdzie stoi dawna wieża kontrolna lotniska , parking Legii, hala Legii
                    itp. wtedy wyrównamy poziomy.
                    Odnośnie 4 wariantów to ze spotkania dowiedziałem się, że są to właściwe 2
                    warianty bo dwa pozostałe od razu zostały odrzucone. (przypomina mi to trochę
                    historię z początku motoryzacji (H. Ford), że możemy sprzedać samochód w
                    każdym kolorze pod warunkiem że będzie to kolor czarny). Zaproponowanie
                    wariantu 5 nie wchodzi w grę bo i czas nie ku temu. Profesjonalistom zajęło to
                    trochę dłużej co sam stwierdziłeś na końcu wypowiedzi. Zaś do końca pozostało
                    48 dni.
                    Odnośnie drogi Starachowice-Wąchock to sprawę zbadam, ale na pewno nie jest 6
                    pasmowa (100%).
                    Jeśli chodzi o inne aspekty Twojej wypowiedzi wynika z nich, że ponad 50 tys.
                    mieszkańców stało się zakładnikami Eko systemu i już nic nie może zrobić tylko
                    patrzeć jak buldożery przecinają Bemowo . Mam nadzieje, że się mylisz. Szkoda
                    tylko że mieszkańcy dowiedzieli się o całej sprawie całkiem niedawno. Może
                    dlatego by nie mieli czasu się zorganizować. To całe gadanie o 40 letnim
                    korytarzu z 1967 roku można sobie podarować.

Do zobaczenia (po dwóch stronach stołu) na kolejnej rundzie bezowocnych (dla
                    mieszkańców) rokowań
                    • vampi_r Re: Sprawy wyglądaja nieco inaczej 11.02.05, 21:46
                      Mam wrażenie, ze mnie nie zrozumiałeś.
                      Pisałem o tym, że profesjonaliści myśleli nad obwodnocami okołowarszawskimi i nic nie wymyślili na twoje stwierdzenie, by zbudowac obwodnicę z prawdziwego zdarzenia.
                      To ja się pytam ciebie: gdzie?

Natomiast co do innego wariantu S-7 przez Bemowo, to sprawa jest prostsza.
                      Można wymyśleć i inne warianty. Ja sam patrząc na mapę znalazłem przynajmniej dwa. Niestety w moim pojęciu gorsze, niż wariant 2.
                      Jednym z wariantów byłoby uekspresowienie Powoązkowskiej i Gen. Maczka. Następowałoby rozdzielenie tras AK i S-7 na skrzyżowaniu AK z Powązkowską.
                      Dalej, za Chomiczówką i polączeniem z Trasą Mostu Północnego ten "mój" wariant przebiegałby jak obecny wariant 2.
                      Ten wariant mozna nazwac 5 i jest gorszy, niż 2.

Kolejny wariant, to przedłużenie Trasy Mostu Północnego do S-8 przez Boernerowo, a konkretnie przez teren WAT. Na obecnym polączeniu TMP z S-7 w wariancie 2 trasa znów bieglaby, jak w wariancie 2, czyli koło Cmentarza Północnego. To wariant 6. Znów gorszy, niż 2, ale lepszy, niż 4. Tylko co WAT na to?

Jak zostanie wybrany odpowiedni wariant, to dopiero zostanie zrobiony projekt szczegółowy i odbęda się konsultacje. Wtedy każdy będzie mógł wnieśc swoje uwagi co do projektu.

Co do niedawnego dowiedzenia się mieszkanców o planowanej trasie - mam inne zdanie. Ten, kto kupował mieszkanie na Bemowie powinien pójść do UD Bemowo i poprosić o plany zagospodarowania przestrzennego.
                      Ja w 1998 roku mialem wejść w inwestycję na osiedlu Marynin. Ale zobaczylem plany i zauwazyłem, ze osiedle obecnie położone wśród dzialek, wkrótce znajdzie się w widelkach Trsy AK i NS.
                      Ten kto nie sprawdzał planów, sam sobie winen.
                      --
                      • rosebud68 Re: Sprawy wyglądaja nieco inaczej 11.02.05, 22:18
                        vampi_r napisał:

> Mam wrażenie, ze mnie nie zrozumiałeś.
                        (...)
                        > To ja się pytam ciebie: gdzie?

Gadał dziad do obrazu...
                        To ja ci odpowiadam: nigdzie
                        Mam wrażenie, że kompletnie nie rozumiecie, że tu mieszka 50 tysięcy ludzi,
                        którzy nie chcą tej trasy w żadnym przebiegu
                      • tomekbemowo Re: Sprawy wyglądaja nieco inaczej 11.02.05, 22:46
                        Myśle jednak że mieszkańcy Bemowa mieszkający tu od 1980-1990 roku nie mieli
                        możliwości by sprawdzić planu zagospodarowania przestrzennego.
                        Bemowo Lotnisko IV, które okrąży S-7 zasiedlone zostało w latach 80-tych!

Jeśli chcesz być autorytetem w sprawach Bemowa i twierdzić że "Ten kto nie
                        sprawdzał planów, sam sobie winen" powinieneś jednak wiedzieć więcej...
                  • pimar26 Re: Sprawy wyglądaja nieco inaczej 11.02.05, 21:35
                    Czy 20 czy 50 m to naprawde nie jest wielka różnica. Jest to na tyle blisko, iź
                    da się we znaki wszystkim okolicznym mieszkańcom. A do tego zawsze jeszcze może
                    wpłynać niekorzystnie na same budynki. Duże i drogie. Zaczną się skargi i kto
                    będzie płacil odszkodowania? Na szczęście mieszkańców Bemowa jest odpowiednio
                    więcej i jak zaczną się prawdziwe protesty to będziemy bardziej widoczni. A i
                    wybory niedlugo są, a przecież lepiej zjednać sobie 50 tyś wyborców niż 1 tyś.
                    Na tą chwilę sprawa jeszcze nie jest na tyle rozgłośniona, żeby wszyscy dali
                    znać o sobie. A co do tunelu to darujcie sobie te zaciemnianie sprawy. Unia nie
                    finansuje całości inwestycji więc koszty poniesione przez polski rząd będą takie
                    same. Inny problem z tunelem to zanieczyszczenia. W srodku miasta nie ma tyle
                    roślinności by poradzć sobie z tym. Więc wszystko musiałoby być wchłonięte przez
                    dzieciaki, których na naszych osiedlach jest duża gromadka. Więc warto walczyć
                    choćby dla nich. Ważna jest więc świadomość, jak sprawy zabrną za daleko wszyscy
                    wjdziemy na ulicę ( może nawet pod sejm...) Nasza siła to 50 tyś mieszkańców.
                    NIE DLA OBWODNICY PRZEZ MIASTO. I dość mądrych rad od "konkurencji" a jak
                    naprawdę jestescie tak wspaniałomyślni to możecie zacząć opracowywać wariant 5
                    bo inaczej następny w kolei jest wariant 4
                    Pozdrowienia
                    • vampi_r Re: Sprawy wyglądaja nieco inaczej 11.02.05, 21:59
                      Witaj Pimar26. Fajnie, ze wpadłeś.

My staramy sie Wam uzmysłowic, że protestując głupio nic nie zyskacie.
                      Stowarzyszenie Ekologiczny Ursynów protestuje przeciw POW od kilku lat i nic nie wygrali. Czemu? - po posluguja się tylko populizmem.
                      Wy zdajecie się isć w tą samą stronę.

Aby coś wygrać, trzeba zaproponować lepsze rozwiązanie. GDDKiA odpowie tylko na konstruktywna krytykę. Pisząc i mówiąc wiec o tirach i tranzycie Kraków - Gdańsk, nic nie zyskacie.
                      Sprawa tych spalin, to też demagogia. Więcej spalin masz przy obecnym ukldadzie drogowym, bo korki w mieście nietęgie. Ja teraz spalam 2 razy wiecej paliwa, niż jeżdżac poza miastem.

Mówisz o pisaniu skarg.
                      Ale zastanów sie na co i o co i do kogo?
                      Chyba ze do developera,ze nie powiedzial ci o planowanej inwestycji drogowej.
                      Mówisz o wychodzeniu na ulicę i że NIE DLA OBWODNICY PRZEZ MIASTO. Tylko powiedz gdzie.
                      Ja zbiorę wiecej, niz 50 tys. i pójdę pod Sejm z hasłem NIE DLA PODATKÓW.
                      Napewno nic nie dostanę, co najwyżej palą przez plecy.
                      Ale jak pójdę pod sejm z hasłem TAK DLA PODATKU LINIOWEGO i to uzasadnię, to mam przynajmniej jakieś szanse.
                      Rozumiesz o co mi chodzi?

--
                      • rosebud68 Re: Sprawy wyglądaja nieco inaczej 11.02.05, 22:32
                        GDDKiA skompromitowała się kompletnie w trakcie obecnie prowadzonych "konsultacji"
                        Nie mają ŻADNYCH opracowań dotyczących zanieczyszczenia środowiska, pokazują
                        kreski na nieczytelnych nieaktualnych mapach, MANIPULUJĄ nie wykazując na nich
                        rzeczywistej zabudowy terenu, dodatkowo posiłkują się "społecznymi" demagogami,
                        którzy próbują poróżnić mieszkańców Bemowa (po to są w ogóle te warianty) lub
                        mamią nierealnymi tunelami.

NIE BĘDZIE NAM MIESZKAŃCOM BEMOWA ŻADEN GDDKIA ANI INNY URZĘDAS I ICH KLAKIERZY
                        MÓWIŁ JAK MAMY ŻYĆ, NIE BĘDZIE NAS SYSTEMATYCZNIE POWOLI ZABIJAŁ KAŻDEGO DNIA
                        HAŁASEM I SUBSTANCJAMI RAKOTWÓRCZYMI ZE SPALIN!
                        rozumiesz vampir o co nam chodzi?
                        • vampi_r Re: Sprawy wyglądaja nieco inaczej 11.02.05, 22:43
                          No przecież mam do czynienia z inteligentnymi ludźmi.

To co pokazywalo GDDKiA, to nie były konsultacje, tylko spotkania informacyjne.
                          To co pokazywalo GDDKiA, to były tylko projekty koncepcyjne. Chodzilo w nich jedynie o pokazanie lokalizacji trasy i wybranie najlepszego wariantu.
                          Dopiero po wybraniu wariantu, zostanie rozpisany przetarg na wykonawcę projektu szczegółowego. Wtedy projekt taki robi się w skali takiej, ze każdy krzaczek widać w dodatku na jak najbardziej aktualnej mapie.
                          Dopiero wtedy będzie wiadomo jakie węzły, jakie barierki, jakiego koloru ekrany dźwiękochlonne.

Rozumiem o co ci chodzi, a ja ci staram się wykazać, ze niezbudowanie niczego spowoduje, że dopiero wtedy będziesz miał spaliny i substancje rakotwórcze, bo cała Warszawa zakorkuje się od korków.

Jeśli masz jakieś dowody co do naszej niespołeczności lub zalezności, to może je wykaż. Jeśli nie, to wystosuj przeprosiny.
                          Zaprosiliśmy cię na nasze forum, do naszego domu, po to, zeby z tobą dyskutowac na jakimś poziomie. Ty go jednak stale zaniżasz stosujac metodę blebleble pisania o niczym i jedynie pomówień.
                          Nie masz obowiązku pisywania tutaj. I pamiętaj, ze jesteś naszym gościem.
                          Jedno ostrzeżenie już dostaleś, to jest drugie. Trzeciego nie będzie.

--
                          • tomekbemowo Re: Pytam Kiedy? 11.02.05, 23:04
                            vampi_r napisał:
                            > To co pokazywalo GDDKiA, to nie były konsultacje, tylko spotkania
                            informacyjne.
                            > To co pokazywalo GDDKiA, to były tylko projekty koncepcyjne. Chodzilo w nich
                            je
                            > dynie o pokazanie lokalizacji trasy i wybranie najlepszego wariantu.

Mam więc pytanie Kiedy?
                            Kiedy będą konsultacje?
                            Kiedy ludzie, których dotknie decyzja mają prawo wypowiedzieć swoje zdanie?
                            Bo wszak są to tylko spotkania informacyjne a potem po co?
                            Po wyborze wariantu (tak jak napisałeś) będą mogli zdecydować o kolorze
                            barierek i ekranów.

20 lat temu człowiek, który odmienił oblicze całego bloku wschodniego
                            powiedział:
                            Jeśli nie My to Kto?
                            Jeśli nie teraz to kiedy?
                            M.Gorbaczov
                            A więc jest to TERAZ i MY i tylko my mieszkańcy Bemowa możemy wpłynąć na S7
                            Więc działamy.
                            • vampi_r Re: Pytam Kiedy? 11.02.05, 23:28
                              Bardzo słuszne pytania.

Tu niestety mogę nieco polać wody i od razu uprzedzam, że mogę cos pomylić. Kolega Yasioo lepiej by tu mógł odpowiedzieć.

Sprawa wygląda tak:
                              1. Najpierw spotkania informacyjne i publiczna prezentacja wariantów z dyskusją i odpowiadaniem na pytania mieszkanców
                              2. Decyzja co do wyboru wariantu (obiecana w marcu)
                              3. Ogloszenie przetargu na wykonawcę projektu szczegółowego
                              4. Wykonanie projektu szczegółowego wybranego wariantu
                              5. Decyzja lokalizacyjna
                              6. Konsultacje spoleczne z prezentacją szczegułow projektu
                              7. Możliwość zgłaszania uwag do projektów (nie tylko kolor barierek, ale też sprawa tunelu, rozjazdów na węzłach, połączeń itp.)
                              8. Kolejne konsultacje z prezentacją projektu z poprawkami
                              9. Chyba kolejna możliwość zglaszania poprawek przez spoleczeństwo(tego nie jestem pewien).

Jak na mój gust, konsultacje spoleczne będą na jesieni.

Jeśli więc będzie w marcu decyzja o wyborze wariantu i dla was niekorzystna, to od razu starajcie się zbierać argumenty za przykryciek wykopu na Bemowie oraz za tym, by z ul. Powstanców Śląskich były zjazdy w każdym kierunku.
                              SISKOM też zapewne będzie zgłaszal swoje uwagi co do projektu.
                              Zaakceptujemy trasę w tunelu i dogodną dla bemowiaków.

--
                              • tomekbemowo Re: Więc teraz 11.02.05, 23:44
                                Z tego co napisałeś to TERAZ i TYLKO TERAZ możemy działać na rzecz
                                nie przecinania Bemowa kolejną po S8 trasą szybkiego ruchu Potem to już tylko
                                szczegóły przecinania. Spójrz na mapę
                                Bemowo w "uścisku" dwóch dróg ekspresowych.

• vampi_r Re: Więc teraz 11.02.05, 23:55
                                  Tak można to ująć.
                                  Ale musisz wiedziec też, że GDDKiA nie akceptuje działań bazujących jedynie na demagogii i pieniactwie. Ja uzasadnilem w osobnym wątku, czemu uważam wariant 2 za najlepszy.
                                  Postarajcie się uzasadnić czemu nie jest najlepszy.
                                  Jeśli będzie to tylko na zasadzie działania kolegi rosebud68, to przegraliście na samym starcie.

Przyjmijcie taki tok rozumowania:
                                  1. jakas trasa musi powstać
                                  2. do rozpatrzenia są wariant 2 i 4
                                  3. jeśli stwierdzicie, ze żaden z nich, to przegraliscie, bo jest pkt 1 i GDDKiA tego nie odpuści
                                  4. jeśli żaden z nich, to wskażcie chociaz propozycję wariantu 5.
                                  5. posługujcie się argumentami, a nie haslami. Ja na spotkaniach słyszlaem już, ze przez Bemowo przejdzie tranzyt Berlin-Moskwa oraz Kraków-Gdańsk (sic!).
                                  6. jeśli rzucicie jedynie hasło "obwodnice poza miastem" to też przegraliście na starcie - powiedzcie gdzie poza miastem
                                  7. jeśli będziecie tylko straszyć tabunami TIR, to też przegraliście, bo to nie prawda.
                                  8. itp. itd. GDDKiA lubi konstruktywną krytykę.

Pozdrawiam serdecznie.

--
                                  • yasioo7 Re: Więc teraz 12.02.05, 11:22
                                    Przyznam się, że wszystkich kolejnych etapów powstawania S7 nie znam. Sprawa
                                    jest dynamiczna i terminy mogą ulegać przesunięciom. Sprawa wygląda mniej
                                    więcej tak:
                                    1. Spotkania informacyjne na zaproszenie UD Bemowo.
                                    2. Zebranie informacji ze spotkań. Coś z nich może zostać wprowadzone do
                                    projektu koncepcyjnego.
                                    3. Zatwierdzenie koncepcji, przetarg i wykonanie projektu budowlanego.
                                    4. Konsultacje społeczne przed wydaniem decyzji lokalizacyjnej.
                                    5. Wydanie decyzji lokalizacyjnej.
                                    6. Wykup gruntów i budynków w pasie trasy.
                                    7. Przetarg, wybranie wykonawcy i budowa.
                                    8. Oddanie do eksploatacji.

Na etapie decyzji lokalizacyjnej można zgłaszać pewne wnioski dotyczące trasy.
                                    Oczywiście w rozsądnych granicach, proponując np. przedłużenie ekranu,
                                    podwyższenie ekranu, dodatkowe nasadzenia zieleni itp. Z tych propoycji część
                                    zostaje zrealizowana. Część nie.
                                    I co wtedy...?
                                    Można też procesować się w sądzie, aby zostać stroną w postępowaniu. Trzeba
                                    wtedy wykazać się pełną wiedzą z zakresu drogownictwa, transportu i ochrony
                                    środowiska. Trzeba mieć zaplecze finansowe, aby zlecić profesjonalne
                                    opracowania rowiązań. Trzeba znaleźć biuro, które podejmie się takich opracowań
                                    i podważy kilka innych, które ma GDDKiA. Taki scenariusz właśnie przerabia
                                    SEU :)
                                    --
                                    siskom_tak@gazeta.pl
                                    • tomekbemowo Re: Więc nigdy? 12.02.05, 12:03
                                      Ze wszystkich wypowiedzi przedstawicieli SISKOM-u
                                      Przebija myśl:
                                      -zmienać to mieszkańcy BEMOWA mogą drobiazki (cyt."w rozsądnych granicach")
                                      -na decyzję realne wpływu nie macie( konsultacje nastąpią po zatwierdzeniu
                                      koncepcji , wykonaniu projektu budowlanego itp.....)
                                      Smutne

• vampi_r Re: Więc nigdy? 12.02.05, 13:23
                                        Niestety, takie jest prawo.
                                        Jakby każdy mógł decydować indywidualnie, co dokładnie budować, to nigdy nic by nie powstało.
                                        Dobrze wiemy, że każdy Polak ma dwie sprzeczne ze sobą koncepcje i kilka zdań na ten sam temat.
                                        W sprawie S-7 dodatkowo wchodzi konflikt wśród samych organizacji ekologicznych.
                                        Nawet Stowarzyszenie Ekologiczny Ursynów jest za budowaniem tras na Bemowie.

Ja wam wiec radzę - odpuśćcie sobie protest zmierzający do "anulowania" przebiegu trasy, a skupcie się na tym, by powstał tunel i odpowiedni węzeł z Powstańców Śląskich.
                                        Jak trasa przejdzie nawet w wykopie z ekranami i odpowiednią zielenią, to nawet jej nie zauważycie, a sami kiedyś stwierdzicie, że jest dla Was błogosławieństwem.
                                        Bemowo się rozbudowywuje. Bez tej trasy do Bemowa za kilka lat nie wjedziecie, ani nie wyjedziecie. To dopiero będzie dramat - przepustowosć ulic na Bemowie - zero.

--
                                        • tomekbemowo Re: Serio? 12.02.05, 14:15
                                          vampi_r napisał:

> Niestety, takie jest prawo.
                                          Jakie prawo? Proszę o podstawę prawną.

> Dobrze wiemy, że każdy Polak ma dwie sprzeczne ze sobą koncepcje i kilka zdań
                                          n
                                          > a ten sam temat.
                                          Kto o tym wie? SISKOM? Ja mam jedno, proszę mnie wykreślić z listy.

> W sprawie S-7 dodatkowo wchodzi konflikt wśród samych organizacji
                                          ekologicznych

Podpieranie się towarzystwami ekologicznymi? Litości. Nawiasem
                                          cyt:"ekologia
                                          (gr. oíkos ‘dom, siedziba’ + lógos ‘nauka’) biol. nauka o siedlisku oraz
                                          przystosowaniu się do niego organizmu, wzajemnych zależnościach pomiędzy nimi";
                                          50 tys. "organizmów" z "siedliska" Bemowo i ich możliwość adaptacji też należy
                                          wziąć pod uwagę.

> Ja wam wiec radzę - odpuśćcie sobie protest zmierzający do "anulowania"
                                          przebie
                                          > gu trasy, a skupcie się na tym, by powstał tunel i odpowiedni węzeł z
                                          Powstańcó
                                          > w Śląskich.

Dziękuje za rady. A ja myślałem, że decyzja w tej sprawie dopiero zapadnie.
                                          Czy SISKOM coś wie, a mieszkańcy Bemowa nie?

> Jak trasa przejdzie nawet w wykopie z ekranami i odpowiednią zielenią, to
                                          nawet
                                          > jej nie zauważycie, a sami kiedyś stwierdzicie, że jest dla Was
                                          błogosławieńst
                                          > wem.
                                          > Bemowo się rozbudowywuje. Bez tej trasy do Bemowa za kilka lat nie
                                          wjedziecie,
                                          > ani nie wyjedziecie.

Rzut oka na mapę pozwala się zorientować że dróg przelotowych to ci u nas
                                          dostatek. Żadnego dramatu nie będzie. Po prostu nie mamy blisko wjazdu na S8.
                                          Na S7 też się dla nas nie planuje. Nie bardzo je widać na planie, może przy
                                          Powstańców Śląskich o ile to są zjazdy. Nikt nie zapewnia że ewentualnie po
                                          wyborze wariantu drugiego S7 przez Bemowo przejdzie w tunelu (bo czy to
                                          uzględnia kosztorys wariantu 2). Nawiasem przypomnę że przez Górce, też droga
                                          nie przebiegnie w tunelu. Przy okazji czy można nie zauważyć trasy AK.

A po błogosławieństwo to idę gdzie indziej (jestem trochę staroświecki).

• yasioo7 Re: Serio? 12.02.05, 18:02
                                            Dz. U. nr 80, poz. 721 z 2003 r. - o szczególnych zasadach przygotowania i
                                            realizacji inwestycji w zakresie dróg krajowych, tzw. Specustawa drogowa.
                                            Na szczęście mamy w końcu prawo, które umożliwia budowę dróg. Stoi ono ponad
                                            MPZP, eko- i ekonielogami, różnymi mniej, bardziej dziwnymi/niebezpiecznymi
                                            żądaniami i prywatnymi interesami.
                                            Sytuacja jest taka, że nicniebudowanie doprowadzi w kilka lat do katastrofy
                                            ekologicznej na terenie aglomeracji warszawskiej. Nie interesuje mnie kto
                                            odpowiada za taki stan rzeczy. Leży mi na sercu tylko i wyłącznie jak temu
                                            zapobiec.
                                            Każdy chce jeździć, połowa Bemowa też zasuwa samochodami. I nie wmówisz mi, że
                                            tak nie jest. W 2002 roku liczba podróży samochodem z Bemowa wynosiła w
                                            przeciętny dzień roboczy ponad 60 tys., z czego 2/3 do innych dzielnic
                                            Warszawy, a 4 tys. poza Warszawę. Tranzyt wyniósł niecałe 3 tys. pojazdów
                                            dziennie. Co ciekawe - Bemowianie o 26% chętniej wybierają samochód, niż
                                            zbiorkom. Przy obserwowanym wzroście ruchu 7% rocznie da to ponad 73 tys.
                                            podróży samochodem dziennie w 2005 roku. Prognozowany tranzyt - 3,5 tys. W 2002
                                            roku codziennie z Bemowa jeździło:
                                            - prawie 13 tys. pojazdów do Śródmieścia,
                                            - ponad 19 tys. pojazdów na Wolę,
                                            - prawie 5 tys. pojazdów do Mokotowa,
                                            - ponad 6 tys. pojazdów na Bielany,
                                            - prawie 4 tys. pojazdów na Ochotę,
                                            - prawie 4 tys. pojazdów do Włoch,
                                            - prawie 11 tys. pojazdów do innych dzielnic
                                            Każdą z tych wartości trzeba przemnożyć przez 1,07^3, żeby uzyskać prognozę na
                                            2005 rok.
                                            I co teraz?
                                            1. Zakaz poruszania się samochodów z Bemowa. Można dołączyć do ekskluzywnego
                                            grona protestujących z Ursynowa, którzy podobno nigdzie nie jeżdżą. Ukłony w
                                            stronę pani z Załusek, która już rozbiła jeden samochód i twardo protestuje
                                            przeciw POW.
                                            2. Można w czynie społecznym wykopać sobie 2 linię metra. Udział podróży
                                            komunikacją zbiorową wynosi 66,5% - jest to bardzo dobry wskaźnik i poprawienie
                                            go będzie trudne.
                                            3. Przyjmuje się prezent od GDDKiA, który pozwoli przenieść podróże do dalszych
                                            dzielnic na bezkolizyjne trasy S7 i S8. Patrząc z perspektywy 2002 roku jest to
                                            do 37 tys. podróży samochodem z 60 tys. podróży samochodem dziennie. Lekką ręką
                                            licząc prawie 1/2 zabitych i rannych na Powstańców Śląskich i innych bemowskich
                                            ulicach żyje dalej w "stanie nietkniętym". A w 2001 roku było to 98 zabitych i
                                            1180 rannych.
                                            A na co narzekali Bemowianie w 2002 roku?
                                            90,8% na korki (odp. zatłoczenie ulic).
                                            62,6% na brak obwodnic (odp. brak tras omijających centrum Warszawy).
                                            Ok. 65% chciało rozbudowywać i modernizować sieć dróg i ulic (odp. i propozycje
                                            własne).
                                            I co dalej? Dalej tylko budować.
                                            --
                                            siskom_tak@gazeta.pl
                                            • tomekbemowo Re: Serio? 13.02.05, 00:30
                                              Wypowiedź w stylu masz samochód to masz mieć dwie autostrady i skrzyżowanie.

Rety setki liczb.

Udało mi się dotrzeć do tego opracowania
                                              www.bemowo.waw.pl/infrastruktura/transport.pdf
                                              Wszystkich danych nie sprawdziłem ale coś mnie przeraziło:

> Lekką ręką
                                              >licząc prawie 1/2 zabitych i rannych na Powstańców Śląskich i innych
                                              bemowskich
                                              >ulicach żyje dalej w "stanie nietkniętym". A w 2001 roku było to 98 zabitych i
                                              >1180 rannych.

To co podałeś to wskaźniki na milion mieszkańców a nie rzeczywista liczba
                                              (bemowo to ok. 100 tyś). Na szczęście poprawia się w tym względzie. Odsyłam na
                                              stronę www.zdm.waw.pl

Z czystej rzetelności wspomnę, że Bemowianie w 2002 roku narzekali również (to
                                              samo opracowanie)
                                              „Pytanie o ruch na terenie dzielnicy mieszkańcy
                                              w 84,6 % odpowiadaja, że jest on duży lub zdecydowanie duży”
                                              Pewnie S7 i S8 go zmniejszą.

Czasami statystyka nie oddaje całości sytuacji bo jeśli ja nie biję żony a
                                              sąsiad bije dwa razy dziennie to statystycznie bijemy żonę raz dziennie.
                                              Jeździć będę jak tysiące ludzi z Bemowa. Mam tylko wątpliwości: dlaczego
                                              skoro mam mieszkać koło jednej autostrady S8 to buduje mi pod oknem drugą +
                                              wielopoziomowe skrzyżowanie. Ale chyba tego nie rozumiesz. Bo ja kilka dni
                                              temu też nie zrozumiałbym.
                                              • yasioo7 Re: Serio? 13.02.05, 22:16
                                                Przepraszam za pomyłkę. Oczywiście na Bemowie w 2001 roku zginęło w wypadkach
                                                drogowych 10 osób, a 120 zostało rannych. Nie zmienia to jednak faktu, że wiele
                                                z nich można było uratować wyprowadzając ruch na bezkolizyjne trasy.
                                                Podsumowując badania mieszkańców Bemowa:
                                                - 90,8% narzeka na korki (odp. zatłoczenie ulic),
                                                - 62,6% narzeka na brak obwodnic (odp. brak tras omijających centrum Warszawy),
                                                - ok. 65% chciało rozbudowywać i modernizować sieć dróg i ulic (odp. i
                                                propozycje własne),
                                                - 84,6 % uważa, że ruch jest on duży lub zdecydowanie duży
                                                Nie skłamię, jeżeli powtórzę zdanie Vampi_ra o tym, że Polak ma w jednej
                                                sprawie 2 zdania. Jak inaczej interpretować fakt, że ludzie narzekają na korki,
                                                równocześnie narzekają na za duży ruch, a następnie jeden z nich pisze "Jeździć
                                                będę jak tysiące ludzi z Bemowa"?
                                                Doczepię się jeszcze do wiedzy, a raczej jej braku w Twojej
                                                wypowiedzi. "Autostrada S8" to tak jak plastikowe drewno. "Droga szybkiego
                                                ruchu S8" lub "droga ekspresowa S8" jest właściwym określeniem.
                                                --
                                                siskom_tak@gazeta.pl
                                          • vampi_r Re: Serio? 13.02.05, 00:22
                                            tomekbemowo napisał:

> Kto o tym wie? SISKOM? Ja mam jedno, proszę mnie wykreślić z listy.

Czy jesteś przekonany, że wszyscy bemowiacy nie chcą tej trasy?
                                            To jesteś w błędzie.

> Podpieranie się towarzystwami ekologicznymi? Litości. Nawiasem
                                            > cyt:"ekologia
                                            > (gr. oíkos ‘dom, siedziba’ + lógos ‘nauka’) biol. nauka
                                            > o siedlisku oraz
                                            > przystosowaniu się do niego organizmu, wzajemnych zależnościach pomiędzy nimi";
                                            > 50 tys. "organizmów" z "siedliska" Bemowo i ich możliwość adaptacji też należy wziąć pod uwagę.

Należy wziąc pod uwagę i 50 tys. mieszkańców osiedla Bemowo i 1,5 mln warszawiaków. Poza tym nawet SEU jest za budową S-7 w wariancie 2.

> Dziękuje za rady. A ja myślałem, że decyzja w tej sprawie dopiero zapadnie.
                                            > Czy SISKOM coś wie, a mieszkańcy Bemowa nie?

SISKOM wie tyle, co inni. Ale my dokonujemy rzeczowej analizy wariantów, a nie populistycznej. Poza tym mialem na myśli wasze dzialania po ewentualnej decyzji lokalizacyjnej wskazującej na wariant 2. Wszelkie próby kladzenia się pod spychacze nic nigdy nie dały. Jak nie skupicie się wtedy na lobbowaniu za tunelem i odpowiednim węzłem, a pozostaniecie w sferze utopii "anulowania" budowy, to obudzicie się z ręką w nocniku.
                                            Czy to jasne?

> Rzut oka na mapę pozwala się zorientować że dróg przelotowych to ci u nas
                                            > dostatek. Żadnego dramatu nie będzie.

Ale znów poslugujesz się populizmem. Rzut oka na mapę wystarczy, by stwierdzić, że wszelki wyjazd z Bemowa odbywa się teraz kosztem mieszkańców innych osiedli - Chomiczówki, Koła, Jelonek.

>Po prostu nie mamy blisko wjazdu na S8.
                                            > Na S7 też się dla nas nie planuje. Nie bardzo je widać na planie, może przy
                                            > Powstańców Śląskich o ile to są zjazdy. Nikt nie zapewnia że ewentualnie po
                                            > wyborze wariantu drugiego S7 przez Bemowo przejdzie w tunelu (bo czy to
                                            > uzględnia kosztorys wariantu 2).

Dlatego piszę o skupieniu się na walce o tunel i dobry węzeł dla Bemowa.

--
                                            • tomekbemowo Re: Serio? 13.02.05, 00:53
                                              vampi_r napisał:

Nie jestem przekonany, że wszyscy bemowiacy nie chcą tej trasy.
                                              Mogę nawet podejrzewać, że jeśli mieszkają dostatecznie daleko to czemu nie.

Napisałeś że:
                                              >Należy wziąc pod uwagę i 50 tys. mieszkańców osiedla Bemowo i 1,5 mln
                                              >warszawiaków. Poza tym nawet SEU jest za budową S-7 w
                                              >wariancie 2.
                                              Więc weźmy pod uwagę 50 tys. mieszkańców osiedla. Swoją drogą gdzie mogę
                                              dotrzeć do stanowiska SEU.

>Ale znów poslugujesz się populizmem. Rzut oka na mapę wystarczy, by
                                              >stwierdzić, że wszelki wyjazd z Bemowa odbywa się teraz
                                              >kosztem mieszkańców innych osiedli - Chomiczówki, Koła, Jelonek.
                                              A to nie jest czysty populizm, inni latają?

Pozdrawiam
                                              • vampi_r Re: Serio? 13.02.05, 01:17
                                                tomekbemowo napisał:

>
                                                > Nie jestem przekonany, że wszyscy bemowiacy nie chcą tej trasy.
                                                > Mogę nawet podejrzewać, że jeśli mieszkają dostatecznie daleko to czemu nie.

Więc pisanie, ze 50 tys. bemowiaków jest przeciw, to raczej nie do konca jest prawda. Mam kilku znajomych na Bemowie i oni są za. Jeden z nich mieszka od trasy jakieś 100 m. Ja mieszkam 300 m od NS, a 600 od węzła NS z AK (ale na Woli).
                                                Ciekawe, co by wykazalo referendum?
                                                Na spotkania informacyjne przychodzą głownie ci, ktorzy mieszkają blisko lub są przeciw. Ci co są za, nie fatygują się, bo dla nich to normalne, że Bemowo potrzebuje trasy. Zresztą na spotkaniach informacyjnych na Bemowie spotykalem tez wielu bemowiaków zwolenników wariantu 2.

>
                                                > Napisałeś że:
                                                > >Należy wziąc pod uwagę i 50 tys. mieszkańców osiedla Bemowo i 1,5 mln
                                                > >warszawiaków. Poza tym nawet SEU jest za budową S-7 w
                                                > >wariancie 2.
                                                > Więc weźmy pod uwagę 50 tys. mieszkańców osiedla.

Chyba zgodzilismy się z tym, że spośród tych 50 tys. wielu jest ZA.
                                                Poza tym trasa ma usprawnić też ruch wylotowy z Bemowa i znacznie odkorkowić Powstanców Śląskich.

> Swoją drogą gdzie mogę dotrzeć do stanowiska SEU.

Masz na myśli stanowisko oficjalne, czy prawdziwe?
                                                Opisalem wszystko tu:
                                                forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=24332&w=20431647
                                                Znam natomiast prawdziwe zdanie Pani Cesarskiej z SEU. Jest za wariantem 2.
                                                Mimo, że podczas pikiety pod UD Bemowo popierała wariant przez Groty. Byłem na tej pikiecie, Yasioo też. Nie znałem wtedy jej prawdziwego stanowiska i myślałem, ze jest za wariantem 4.

> >Ale znów poslugujesz się populizmem. Rzut oka na mapę wystarczy, by
                                                > >stwierdzić, że wszelki wyjazd z Bemowa odbywa się teraz
                                                > >kosztem mieszkańców innych osiedli - Chomiczówki, Koła, Jelonek.
                                                > A to nie jest czysty populizm, inni latają?

Inni też nie latają. Stąd problem S-7 należy rozpatrywac całościowo patrząc na cały układ drogowy w Warszawie
                                                www.zdm.waw.pl/imgs/pic679.jpg
                                                Analizy wariantów S-7 dokonalem tu:
                                                forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=23704&w=20520791
                                                Po części w odniesieniu do całości układu drogowego.

Widac wyraźnie, że nowy wylot na Gdańsk jest konieczny. Do wyboru jest wariant 2 lub 4.
                                                Weź teraz wyjdź poza siebie i spójrz na całoksztalt nie z pozycji mieszkańca Bemowa, tylko warszawiaka. Który wariant byś wybrał? Zwłaszcza jako kontynuacja Trasy NS?

Pamiętaj, że nikt z nas nie popiera wariantu 2 dlatego, by wam zrobić na złosć, ale dlatego, ze nie ma innego wyjścia.

Pozdrawiam serdecznie.

--
                                                • leon711 Re: Serio? 21.02.05, 01:16
                                                  Napisales ze:
                                                  "Poza tym trasa ma usprawnić też ruch wylotowy z Bemowa i znacznie odkorkowić
                                                  Powstanców Śląskich"

Mieszkam na Bemowie i widze, ze ulica Powstancow Slaskich sie korkuje, ale przy
                                                  tunelu we Wlochach, Gorczewska sie korkuje, ale przy Lazurowej (Babice). Mozesz
                                                  napisac w jaki sposob planowana trasa S-7 wplynie na poprawe ruchu na tych
                                                  ulicach? Piasles wczesniej, ze trasa S-7 ma wyprowadzac ruch z zakorkowanej
                                                  Warszawy. W jaki sposob skoro ilosc wjazdow bedzie niewielka?

pozdrawiam
                                                  • vampi_r Re: Serio? 21.02.05, 02:36
                                                    leon711 napisał:

> Mieszkam na Bemowie i widze, ze ulica Powstancow Slaskich sie korkuje, ale przy
                                                    >
                                                    > tunelu we Wlochach, Gorczewska sie korkuje, ale przy Lazurowej (Babice). Mozesz
                                                    >
                                                    > napisac w jaki sposob planowana trasa S-7 wplynie na poprawe ruchu na tych
                                                    > ulicach? Piasles wczesniej, ze trasa S-7 ma wyprowadzac ruch z zakorkowanej
                                                    > Warszawy. W jaki sposob skoro ilosc wjazdow bedzie niewielka?

Po pierwze: odnieś trasę S-7 nie do ruchu, jaki masz teraz, ale jaki będzie za 5-10-15-20 lat. Obecnie przewidywany termin zbudowania S-7 to 2010 rok. Na Bemowie buduje się sporo. Na granicy Bemowa i Bielan jest tez sporo terenów nadających się na inwestycje mieszkaniowe. Napewno kiedyś zabudują wszelkie tereny wojskowe (kto to widzial takie wielkie połacie odłogów w miescie), może w końcu samo lotnisko. Trasę tego typu jak S-7 buduje się odnosząc się w szacunkach ruchu najmniej 20 lat naprzód. Nie w pore zrealizowaną inwestycją drogową jest Most Północny. Jak wygląda obecnie Modlińska? A jeszcze 5 lat temu była całkiem przejezdna i bez większych kroków.
                                                    Obecna Powstańców Ślaskich jest ulicą niebezpieczną. Najgorsze jest skrzyżowanie z Wrocławską. Z kolei poszerzenie jej i ewentualny węzeł z przedłuzeniem AK, spowodowałoby, że ta ulica stałaby się w zasadzie nową trasą wylotową i na Gdańsk i na Trasę Mostu Północnego.

Rozpatruj S-7 nie jako tą tylko trasę (czyli od Trasy AK do Łomianek), ale spójrz na to całościowo. S-7 w wariancie 2, to w zasadzie proste przedłuzenie Trasy NS lecącej z Ursynowa, Okęcia. Trasa NS to z kolei alternatywa wylotowa na północ z południowych dzielnic miasta.
                                                    Ja nie wyobrazam sobie rozprowadzenia ruchu z Trasy NS, inaczej jak przez S-7 w wariancie 2. Inaczej ruch z NS poszedłby w AK i tym samym ruch wylotowy z południa Warszawy na północ zsumowałby się na dłuższym odcinku (do węzła z Wisłostradą lub do węzła z S-7 w wariancie 4) z ruchem na Trasie AK wschód-zachód. Korki i kolizje pewne jak w banku. W sumie Bemowo bardziej ucierpiałoby od spalin. No a budowa ewentualnego wezła AK z Powstańców spowodowałoby, że ta ostatnia przejełaby rolę niezbudowanej S-7. Horror!!!!

Bez S-7 w wariancie 2 trasa NS urywalaby się praktycznie na węźle z AK w okolicy Wola Park.

--
                                                  • leon711 Re: Serio? 21.02.05, 09:18
                                                    Jakie sa plany trasy NS. Na spotkaniach informacyjnych zorganizowabych przez
                                                    dzielnice Bemowo, S-7 konczy sie na S-8 i to wszystko. Przyznasz, ze w takim
                                                    ujeciu ta trasa jest bez sensu.
                                                  • vampi_r Re: Serio? 21.02.05, 10:47
                                                    To był zasadniczy bład ze strony GDDKiA, że tak mało mówili o NS.
                                                    Jak jednak dobrze spojrzysz na plany, to zauważysz, że trasa s-7 nie urywa się na węźle z AK, ale lecie dalej w okolicy Wola Parku i mija Górczewską.
                                                    GDDKiA na Bemowie opowiadała jednak tylko o trasach, które są w jej gestii.
                                                    Trasa NS do Marynarskiej ma być budowana przez Warszawę, a nie GDDKiA. Od Marynarskiej do POW znów budowę sfinansuje Państwo.

Spotkania informacyjne na Bemowie były źle prowadzone.
                                                    Należało zaczac krótko o autostradach w Polsce (by od razu zbić wszelkie sugestie, ze przez Bemowo poleci tranzyt Kraków - Gdańsk - na ten ruch budowana będzie A1)
                                                    Potem omówić trasy obwodnicowe poza Warszawą.
                                                    Następnie pokazać całokształt rozwiązania obwodnic w Warszawie
                                                    A na koniec przejść do omówienia S-7 w jej wariantach na Bemowie.

--
                                                  • vampi_r Re: Serio? 21.02.05, 10:55

Całościowy projekt tras w Warszawie znajdziesz tu:
                                                    www.zdm.waw.pl/imgs/pic679.jpg
                                                    Trasa NS to ta brązowa kreska od Trasy AK przez Wolę i Ochotę z zakrętem przed Okęciem i dochodząca do Marynarskiej, a potem kolorowa krecha do POW.
                                                    Kolorowe kreski oznaczają trasy finansowane przez Państwo. Resztę sfinansuje Warszawa. Trasa NS będzie tej samej klasy, co obecna Siekierkowska, czy Łazienkowska.
                                                    --
                                                  • leon711 Re: Serio? 21.02.05, 11:31
                                                    Plany piekne. Tylko kiedy realizacja? Jesli dalsza czesc trasy NS ma powstac za 20 lat to
                                                    S-7 przez Bemowo jest bez sensu.
                                                  • vampi_r Re: Serio? 21.02.05, 17:06
                                                    leon711 napisał:

> Plany piekne. Tylko kiedy realizacja? Jesli dalsza czesc trasy NS ma powstac za
                                                    > 20 lat to
                                                    > S-7 przez Bemowo jest bez sensu.

Nie. Nie za 20 lat. Nie pytaj tylko kiedy. Bo to tylko najjaśniej nam panujący Pan Prezydent Kaczyński móglby powiedzieć.
                                                    NS powinna być budowana równolegle do S-8 i S-7.
                                                    S-7 nie ma sensu bez NS i na odwrot.

--
                                              • rosebud68 Re: Serio? 14.02.05, 22:16
                                                tomek daj spokój, nie przegadasz ich, to czysta socjotechnika, robią tylko
                                                ludziom wode z mózgu, na zasadzie, że jeśli powtórzą milion razy, że nie ma
                                                odwrotu od wariantu 2 to ludzie się załamią i nie powalczą
                                                zauważ czego naprawdę się obawiają i odradzają - masowych protestów
                                                wysyłają nas na manowce - walkę o nierealny tunel
                                                szkoda czasu na tę dyskusję, ludzie się organizują, efekty już niedługo, są
                                                dobre pomysły, nie będzie źle
                                                bemowiacy, jesli nie chcecie tej trasy, szukajcie ulotek, dowiadujcie się w
                                                swoich wspólnotach, spółdzielniach
                                                nie będzie tej trasy!
                                                • vampi_r Re: Serio? 14.02.05, 22:33
                                                  rosebud68 napisał:

> tomek daj spokój, nie przegadasz ich, to czysta socjotechnika, robią tylko
                                                  > ludziom wode z mózgu, na zasadzie, że jeśli powtórzą milion razy, że nie ma
                                                  > odwrotu od wariantu 2 to ludzie się załamią i nie powalczą
                                                  > zauważ czego naprawdę się obawiają i odradzają - masowych protestów
                                                  > wysyłają nas na manowce - walkę o nierealny tunel
                                                  > szkoda czasu na tę dyskusję, ludzie się organizują, efekty już niedługo, są
                                                  > dobre pomysły, nie będzie źle
                                                  > bemowiacy, jesli nie chcecie tej trasy, szukajcie ulotek, dowiadujcie się w
                                                  > swoich wspólnotach, spółdzielniach
                                                  > nie będzie tej trasy!

Bardzo mądry tekst.
                                                  Widać po nim niezwykłą wiedzę i elokwencję autora. Po raz kolejny w pełni merytorycznie odniósł się do całokształtu problemu i przekonująco zademonstrował swoje stanowisko.

Ja tylko dodam, że nie znam przypadku, by kładzenie się pod spychacze cokolwiek dało. Ale kolega Rosebud wie zapewne lepiej. Ciekawe tylko, co powie ludziom, gdy GDDKiA zbuduje trasę po swojemu.
                                                  Nie wiemy jaki wariant zostanie wybrany. Wg naszej analizy najlepszy jest wariant 2. Jednak zadecyduje o tym kto inny.

Chciałbym poznac te Wasze "dobre pomysły", bo jak narazie to tylko sama lepperszczyzna.
                                                  My nie boimy się masowych protestów, bo nie my budujemy trasy, nie my je projektujemy. My tylko przedstawiamy sprawy takie, jakimi one są. Z powołaniem się na argumenty.
                                                  To raczej wy powinniście się bać protestów, bo grupka oszołomów może doprowadzić do tego, ze więcej stracicie, niz zyskacie. Przykładem Ekologiczny Ursynów - 6 lat działalności populistycznej i zero sukcesów - POW niedługo zacznie się budować (i dobrze).

--
                                                  • mozdzins Re: Serio? 14.02.05, 22:49
                                                    Rosebud68: polecam zapoznania się z "wynikami" akcji protestacyjnej "ekologów"
                                                    przy budowie A4 w okolicach Góry św. Anny kilka lat temu ....
                                                  • rosebud68 Re: Serio? 14.02.05, 23:01
                                                    naprawdę nie potrzebuję rezenzenta vampi, tym bardziej takiego, którego opinie
                                                    mi... mógłbym odpowiedzieć dokładnie tak samo, ale nei zrobie ci przyjemności i
                                                    nie dam pretekstu do zablokowania mi swobody wypowiedzi
                                                    I tylko dodam, że wiele jest w historii przykładów, że kładzenie się było jedyną
                                                    metodą, jedyną szansą na wygraną, nie tylko aktem rozpaczy. Może warto
                                                    zainteresować sie czymś więcej niż autostradami? To tak ogólnie. A w szczególe:
                                                    gdzie to ja proponowałem kładzenie się pod spychacze? Jak na nastawionego na
                                                    merytoryczną wymiane opinii coś za dużo konfabulujesz. To taka metoda czy cecha
                                                    charakteru?
                                                    Co powiem gdy GDDKIA zrobi po swojemu? Że przegralismy. Że jeszcze raz się
                                                    okazało, że nie mamy na nic wpływu, że ludzi traktuje się w tym kraju jak bydło.
                                                    Ale droga jeszcze daleka, nawet gddia nie przypuszcza ile będzie miała problemow...
                                                    Nie znam sytuacji ursynowa i nie wypowiadam się na ten temat. Nie możemy
                                                    bardziej stracic niz miec wybudowaną w najblizszym sąsiedztwie trasę szybkiego
                                                    ruchu. Nie są przeciwwagą żadne rzekome korki, rzekome niezbędne wyjazdy itd.
                                                    Żaden, powtarzam, żaden podawany z uporem prze was argument nie usprawiedliwia
                                                    tych planów.
                                                    "Dobry pomysł" jest jeden - brak tego typu trasy na terenie bemowa, rozwój dróg
                                                    lokalnych.
                                                    i nie jest to pytanie więc nie musisz mi odpowiadać, chociaż wiem, ze to
                                                    zrobisz, podobnie jak odpowiadałeś na post kierowany do tomka.
                                                  • vampi_r Re: Serio? 14.02.05, 23:22
                                                    Do Tomka, to powinieneś napisac maila.

O kladzeniu się pod spychacze nasłuchalem się podczas dwóch spotkań informacyjnych na Bemowie. Tylko, że po pół godzinie zwykle grupa rycząco-krzycząca już znikała. Mój brat w jednym z nich rozpoznał prezesa jedej ze spółek developerskich budujących w pobliżu trasy.
                                                    Niech to posłuży za cały komentarz.

PS. Ten post nie do Rosebuda, więc nie powinien odpowiadać (ale i tak to zrobi).

--
                                                  • mozdzins Re: Dowód na to, kto rzeczywiście stoi za protest 18.02.05, 17:35
                                                    Biorąc pod uwagę stawianie (obecnie) nowych budynków w pasie oddziaływania NS
                                                    (choćby te zaraz za wiaduktem na Górczewskiej, to faktycznie niezły smrodek.
                                                    Przypominam że otrzymując ( słusznie lub nie) pozwolenia na budowę taki
                                                    inwestor zobowiązuje się do szczegółowego informowania przyszłych nabywców o
                                                    uciązliwościach zaplanowanej trasy.
                                                    A on ich jeszcze podburza ....
                                                    No comment.
                                                  • yasioo7 Re: Dowód na to, kto rzeczywiście stoi za protest 18.02.05, 20:28
                                                    Ciekaw jestem kiedy zacznie się mówić o działaniach inwestorów na szkodę
                                                    przyszłych i obecnych mieszkańców. Podobna sprawa tyczy się zarządów
                                                    spółdzielni. Nieinformowanie mieszkańców o przyszłych inwestycjach w ich
                                                    sąsiedztwie powinno być uznawane za przestępstwo. Szczególnie wtedy, gdy
                                                    inwestycja może wzbudzić takie kontrowersje jak na Bemowie. I to niezależnie od
                                                    tego czy jest MPZP czy go nie ma.
                                                    --
                                                    siskom_tak@gazeta.pl
                                                  • tomekbemowo Re: Dowód na to, kto rzeczywiście stoi za protest 19.02.05, 08:42
                                                    Gdyby cytat był trochę dłuższy to dowiedzielibyśmy się dlaczego.

Papierowa wersja Rzeczpospolitej ma trochę więcej informacji.

Oprócz GORC oplakatowane jest całe Bemowo. Myślę że oplakatowanie służy temu,
                                                    żeby mieszkańcy wreszcie odróżnili "jedną trasę od drugiej" i zrozumieli że
                                                    nie sprawa w jednej trasie S8 ( która i tak powstanie), ale w dwóch (S7 i S8)
                                                    i wielkim skrzyżowaniu, a może i trzech jeśli powstanie łącznik (N-S)na Okęcie
                                                    (wtedy GÓRCE dostaną trasę od strony Auchan). Bo wielu z nich ciągle nie wie co
                                                    zobaczą przez okna za kilka lat.....

Osobiście cieszy mnie fakt że po stronie mieszkańców zaangażowała się SM Wola.
                                                    Bo póki co SM WOLA ma osobowość prawną, a mieszkańcy by jej nie otrzymali do
                                                    31.03.2005 roku (wydanie decyzji o przebiegu trasy).

Uprzedając sugestie: jestem tylko mieszkańcem, pod którego oknem przebiegnie
                                                    S7, z SM WOLA łączy mnie blok w którym mieszkam.

Jak dla mnie jest to kolejny DOWÓD. DOWÓD na wykorzystywanie przez SISKOM
                                                    części wypowiedzi wyjętych z kontekstu.
                                                  • tomekbemowo Re: Dowód na to, kto rzeczywiście stoi za protest 19.02.05, 16:28
                                                    Sądziłem że kwestię wprowadzenia się na Bemowo wyjaśniliśmy trochę wcześniej
                                                    forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=23704&w=20430472&a=20513068
                                                    Powtórzę więc
                                                    >Myśle że mieszkańcy Bemowa mieszkający tu od 1980-1990 roku nie mieli
                                                    >możliwości by sprawdzić planu zagospodarowania przestrzennego.

S-7 okrąży Bemowo Lotnisko IV zasiedlone latach 80-tych.
                                                    Skrzyżowanie S-7 z S-8 powstanie pod ich oknami.
                                                    Jaką wysokość na skrzyżowanie AK- Wisłostrada? Ile to będzie pięter?
                                                    Swoją drogą Czy w tych czasach ktoś wiedział co to S-8 łącznik Komotopa-AK.

Jakoś nie widzę tu spisku SM WOLA. A akcja ma na celu dotarcie
                                                    z informacją do każdego mieszkańca.
                                                  • vampi_r Re: Dowód na to, kto rzeczywiście stoi za protest 20.02.05, 14:54
                                                    tomekbemowo napisał:

> >Myśle że mieszkańcy Bemowa mieszkający tu od 1980-1990 roku nie mieli
                                                    > >możliwości by sprawdzić planu zagospodarowania przestrzennego.

A niby dlaczego nie mieli? Przecież plany istniały.
                                                    Dobra - kiedyś mieszkania się dostawało, a nie kupowało. Spółdzielnia dawała przydział i nie miałes wyjścia.
                                                    Ale najwięcej protestów obecnie wzbudzają mieszkańcy osiedli budowanych własnie teraz za Carrefour.
                                                    Podobna sprawa jest z osiedlami budowanymi tuż przy planowanej trasie NS w okolicy Wola Park.

>
                                                    > Jakoś nie widzę tu spisku SM WOLA. A akcja ma na celu dotarcie
                                                    > z informacją do każdego mieszkańca.

A ja powtarzam - SM WOLA i developerzy doskonale znali plany budowy tras i jakoś nie informowali o nich ludzi inwestujących niedawno w mieszkania. Znów posłuże sie przykładem osiedla Marynin w które o mało nie wszedłem. Budowała to chyba (podkreślam - CHYBA) SM WOLA. W ulotce reklamowej stało: osiedle wśród ogródków działkowych. Gdybym nie poszedł i nie sprawdził planów, to mieszkałbym niedługo 100 m od węzła NS z AK.
                                                    Na moje pytanie o te trasy odpowiedzieli mi w spółdzielni: - to nigdy nie powstanie, a jeśli już to za 100 lat. Był to rok 1998.

Dziękuję.

--
                                                  • freebemowo Re: Dowód na to, kto rzeczywiście stoi za protest 20.02.05, 15:29
                                                    Witam!

vampi_r napisał:
                                                    [...]
                                                    > Ale najwięcej protestów obecnie wzbudzają mieszkańcy osiedli budowanych
                                                    > własnie teraz za Carrefour.

Bo trzeba przyznac, ze to wyjatkowo atrakcyjna lokalizacja nowoczesnego
                                                    osiedla, z zapleczem szkol, sklepow, czystego powietrza i miejsca na spacery.
                                                    Natomiast popsucie tego przez puszczenie S7, pogorszy warunki zycia wszystkim
                                                    mieszkancom tego terenu, nie tylko tym "nowym".

Hmmm... Najwiecej protestow wzbudzaja mieszkancy nowych osiedli... Moze wlasnie
                                                    dlatego, ze wiedzieli o planach tej trasy, natomiast ta "starsza" czesc
                                                    (ta "przydzialowa") zyla w nieswiadomosci... Odkad siegam pamiecia, na
                                                    www.olszyny.info mapki planowanej trasy byly umieszczone.

Moim zdaniem stan swiadomosci mieszkancow zagrozonych terenow w tej chwili nie
                                                    jest juz istotny - nic nie zmieni.

Zreszta - jak w kontekscie planow tej trasy wyglada sprawa dwoch szkol,
                                                    zlokalizowanych tuz obok pasow ruchu? Przeciez to szkoly publiczne, nie
                                                    prywatne. Czy one zostana przeniesione w miejscje oddalone od trasy? Przy
                                                    jednej z nich jest kryty basen...

Czy GDDKiA sfinansuje budowe nowych szkol? I jezeli tak (wiem, wiem, ze to
                                                    nierealne) to moze powinni wlasnie od tego zaczac?

Ja osobiscie nie wyobrazam sobie zapisania dziecka do szkoly zatrutej spalinami.

Pzdr... M.
                                                    Mariusz J.
                                                  • vampi_r Re: Dowód na to, kto rzeczywiście stoi za protest 21.02.05, 00:26
                                                    Co do szkół...
                                                    Trudno jest nam odpowiedzieć , co zrobi GDDKiA.

Ja zwrócę tylko uwagę, że z Wawelską graniczy też szkoła. A na Wawelskiej tworzą się poteżne korki przez Pomnikiem Lotnika. Wszak w tym miejscu Trasa Łazienkowska w zasadzie się urywa. Ciekawe, czy ktos (np. ekolodzy) dokonywali tu pomiaru skażeń powietrza.

W przypadku, gdyby S-7 poprowadzono w tunelu i zastosowano system oczyszczania powietrza, to problem spalin zostanie w zasadzie wyeliminowany. Problem hałasu też.

--
                                                  • freebemowo Re: Dowód na to, kto rzeczywiście stoi za protest 21.02.05, 12:50
                                                    Witam!

Zupelnie szczere pytanie: gdzie na Wawelskiej jest szkola? Mieszkalem kilka lat
                                                    temu kilka lat w Rivierze i nie moge sobie przypomniec, gdzie tam jest
                                                    szkola... ;) Pamietam, ze przy Nowowiejskiej (tuz przed Krzywickiego) jest
                                                    szkola. Ale nie kojarze tej na Wawelskiej... ;)

Co do tunelu S7 - moim zdaniem to byloby dobre rozwiazanie (skwerek nad trasa
                                                    S7 bardzo pozytywnie dziala na moja wyobraznie). Tylko, niestety, plan zaklada
                                                    wykop! W szkole przy Gorczewskiej byl akustyk zaproszony przez GDDKiA. Gdy
                                                    uslyszal "z tlumu", ze tunel jest lepszym rozwiazaniem od wykopu, odpowiedzial,
                                                    ze tylko pozornie!!!

Bo przeciez "tunel musi byc napowietrzany a punkty napowietrzania powoduja
                                                    halas i spaliny". Rozumiesz teraz, dlaczego S7 (no i S8) przez Bemowo powoduje
                                                    takie protesty?

W kontekscie powyzszego (oraz tego, ze plany na spotkaniach pokazywaly np.
                                                    umieszczenie ekranow dzwiekowych - o tunelu wiec zapomnij), bardzo racjonalnym
                                                    jest nastepujace rozumowanie zagrozonych przez S7 mieszkancow: nie mozemy
                                                    zgodzic sie na "wariant 2 z zastrzezeniem, ze ma isc w tunelu", bo skoro sie
                                                    zgodzimy to i tak wybuduja go w sposob taki, jaki bedzie im odpowiadal!

Punktow napowietrzania tunelu jest skonczona ilosc - mozna znalezc takie
                                                    miejsca, zeby nie byly uciazliwe dla mieszkancow. Plus do tego - filtry. Tylko -
                                                    to wszsytko kosztuje, a GDDKiA najwyrazniej juz ma dokladna wizje, co dla nas
                                                    bedzie "najlepsze"...

Pozdrawiam... M.
                                                    Mariusz J.
                                                  • mozdzins Re: Dowód na to, kto rzeczywiście stoi za protest 21.02.05, 13:03
                                                    Licum im. Juliusza Słowackiego vis a vis Skry 15 metrów od sześciopasmówki.
                                                    Chodził do niego mój brat, nie wydaje mi się żeby miał jakieś traumatyczne
                                                    przeżycia.
                                                    Szkoda że absolwent WEiTI nie jest odrobinę bardziej rozsądny. Swoją drogą
                                                    gdyby mi jakiś gość z Wydziału Transportu lub Inżynierii Lądowej mówił jak
                                                    zaprojektować system informatyczny bądź nim administrować to chyba bym go zabił
                                                    śmiechem. Widocznie inżynieria ruchu czy urbanistyka jest równie dobrze znana
                                                    Polakom jak medycyna na której wszyscy znają się doskonale , a efekty tego w
                                                    postaci ciężkich zatruć lekami czy zaawansowanych postaci nowotworów z którymi
                                                    ludzi się zgłaszają do lekarzy mamy w największej ilości w Europie.
                                                  • freebemowo Re: Dowód na to, kto rzeczywiście stoi za protest 21.02.05, 13:32
                                                    Przeraszam, czy SISKOM moglby zwrocic uwage mozdzins?

O ile pamietam, ogolna netykieta mowi o tym, ze mozna krytykowac opinie innych,
                                                    nie krytykuje sie natomiast osob, ktore to pisza.

Ostatnie wypowiedzi tej osoby odnosza sie tylko do osob a nie do samej tresci...

Wszystkiego najlepszego dla brata.

Skonczylem WEiTI - kierunek elektronika. I jakos sobie radze z projektowaniem
                                                    systemow informatycznych, mimo tego, ze nie bylem tego uczony na PW.

Kopara opada na widok Twojego stwierdzenia o absolwentach Wydzialu Transportu
                                                    czy Inzynierii Ladowej... Ze co niby - gorzej mysla? Ze nie moga zajmowac sie
                                                    _niczym_innym_ niz to, czego byli uczeni na studiach?!

Nowotwory groza nam zdecydowanie bardziej z powodu tras zbyt blisko szkol i
                                                    mieszkan, niz z powodu "ciezkich zatruc lekami"... Zreszta... Czemu u nas
                                                    takich zatruc najwiecej? Odpowiedzia jest toczaca sie od jakiegos juz czasu
                                                    debata publiczna o sluzbie zdrowia.

Pzdr, M.
                                                    Mariusz J.

• mozdzins Re: Dowód na to, kto rzeczywiście stoi za protest 21.02.05, 14:00
                                                    > Przeraszam, czy SISKOM moglby zwrocic uwage mozdzins?
                                                    >
                                                    > O ile pamietam, ogolna netykieta mowi o tym, ze mozna krytykowac opinie
                                                    innych,
                                                    >
                                                    > nie krytykuje sie natomiast osob, ktore to pisza.
                                                    Nie krytykuje Ciebie tylko rozpowszechnioną wśród ludzi postawę że na wszystkim
                                                    znam się najlepiej, a jeśli jeszcze dołączy do mnie kilka osób to na pewno mamy
                                                    rację w przeciwieństwie do profesjonalistów którzy zajmują się tym na codzień.
                                                    Większość przeciwników inwestycji drogowych nie ma pojecia o projektowaniu tras
                                                    analizach ruchu , badaniu skutków oddziaływań tylko wie najlepiej że trasy
                                                    należy wyprowadzić "poza miasto" ( pytanie retoryczne - dokąd ).
                                                    > Ostatnie wypowiedzi tej osoby odnosza sie tylko do osob a nie do samej >
                                                    tresci..
                                                    No sorry ale jak ktoś tu wpada z pretensjami (mowa o innym wątku) kierowanymi
                                                    na dodatek pod złym adresem to mnie krew zalewa.
                                                    > Wszystkiego najlepszego dla brata.
                                                    Dziękuję przekażę.
                                                    > Skonczylem WEiTI - kierunek elektronika. I jakos sobie radze z projektowaniem
                                                    > systemow informatycznych, mimo tego, ze nie bylem tego uczony na PW.
                                                    Ja także.
                                                    > Kopara opada na widok Twojego stwierdzenia o absolwentach Wydzialu Transportu
                                                    > czy Inzynierii Ladowej... Ze co niby - gorzej mysla? Ze nie moga zajmowac sie
                                                    > _niczym_innym_ niz to, czego byli uczeni na studiach?!
                                                    Czytaj uważnie, analogia ta odnosiła się do nieustannego zarzucania braku
                                                    kompetencji wszelkim instytucjaom które jako przedmiot swojej działalności
                                                    prowadzą badania i projekty rozwoju komunikacyjnego i zagospodarowania
                                                    przestrzeni.
                                                    Ciągle powołuje się przykład innych krajów.
                                                    W innym kraju planowanie przestrzenne jest na tak wysokim poziomie, że bez
                                                    zgody odpowiednich instytucji nie możesz sobie zmienić koloru okien w domu, a
                                                    co dopiero wybudować bloku w terenie zarezerwowanym pod przyszłą drogę.
                                                    Całym nieszczęściem jest to że pozwolenia na budowę osiedli wydają gminy bez
                                                    zgody urzędów plnowania przestrzennego na poziomie województwa czy kraju.
                                                    > Nowotwory groza nam zdecydowanie bardziej z powodu tras zbyt blisko szkol i
                                                    > mieszkan, niz z powodu "ciezkich zatruc lekami"... Zreszta... Czemu u nas
                                                    > takich zatruc najwiecej? Odpowiedzia jest toczaca sie od jakiegos juz czasu
                                                    > debata publiczna o sluzbie zdrowia.
                                                    Wbrew pozorom występowanie nowotworów w Polsce nie odbiega od średniej
                                                    regionalnej ( nawet w krajach w których sieć dróg jest znacznie bardziej
                                                    rozwinięta a motoryzacja stoi na nieporównanie wyzszym poziomie nie jest ich
                                                    więcej) nieszczęściem jest to że jeśli są już wykrywane to najczęściej w takim
                                                    stadium że już nic nie można zrobić , a przyczyny są różne od trudności z
                                                    dostępem do badań, po zwykłą niechęć do kontaktów z lekarzem wreszcie
                                                    leczenie "na własną rękę".
                                                  • freebemowo Re: Dowód na to, kto rzeczywiście stoi za protest 21.02.05, 14:13
                                                    A jednak krytykowales mnie, nie moja wypowiedz:
                                                    "Szkoda że absolwent WEiTI nie jest odrobinę bardziej rozsądny."

Kompetencje GDDKiA (czyli wg mnie zdolnosc do kreowania dobrych rozwiazan) to
                                                    jedno, sposob dzialania i uwarunkowania tego dzialania (fundusze, sytuacja
                                                    polityczna kraju) to drugie.

I niestety - to drugie spowoduje, ze rozwiazania optymalne dla mieszkancow
                                                    przegraja. Stad tez konieczne sa protesty.

Co do nowotworow - wolalbym dalej tego watku nie prowadzic, gdyz - do niczego
                                                    nie doprowadzi (w tej chwili moja riposta moglaby polegac na stwierdzeniu, ze
                                                    skoro teraz mamy tyle nowotworow co inni, to co sie stanie, gdy ilosc drog sie
                                                    nam zwiekszy?). Pamietajmy o zlomie samochodowym, ktory trafia na nasze drogi...

Pzdr, M.
                                                    Mariusz J.
                                                  • mozdzins Re: Dowód na to, kto rzeczywiście stoi za protest 21.02.05, 14:30
                                                    > A jednak krytykowales mnie, nie moja wypowiedz:
                                                    > "Szkoda że absolwent WEiTI nie jest odrobinę bardziej rozsądny."

Miałem na myśli kupowanie mieszkania z pełną swiadomością powstania tam trasy a
                                                    później uczestnictwo w protestach przeciw jej powstaniu.
                                                    Jeśli uważasz że to rozsądne to ja już nie wiem co to jest rozsądek w takim
                                                    razie.

> Kompetencje GDDKiA (czyli wg mnie zdolnosc do kreowania dobrych rozwiazan) to
                                                    > jedno, sposob dzialania i uwarunkowania tego dzialania (fundusze, sytuacja
                                                    > polityczna kraju) to drugie.
                                                    >
                                                    > I niestety - to drugie spowoduje, ze rozwiazania optymalne dla mieszkancow
                                                    > przegraja. Stad tez konieczne sa protesty.

Ja na ten problem patrzę szerzej - obwodnica miejska to rozwiązanie optymalne
                                                    dla rozwoju całego miasta i w połączeniu z innymi drogami tworząca nową jakość
                                                    komunikacyjną w stolicy. I dwukilometrowy odcinek przez Bemowo jest tylko
                                                    niewielkim jej fragmentem, ważnym lecz nie najważniejszym.
                                                    > Co do nowotworow - wolalbym dalej tego watku nie prowadzic, gdyz - do niczego
                                                    > nie doprowadzi (w tej chwili moja riposta moglaby polegac na stwierdzeniu, ze
                                                    > skoro teraz mamy tyle nowotworow co inni, to co sie stanie, gdy ilosc drog
                                                    sie
                                                    > nam zwiekszy?). Pamietajmy o zlomie samochodowym, ktory trafia na nasze
                                                    drogi..
                                                    Pamiętajmy też o nieustannym doskonaleniu kryteriów emisji spalin (norma Euro 6
                                                    w tej chwili) coraz doskonalszych katalizatorach, układach wydechowych itp.
                                                    Kwestia tylko rygorystycznego egzekwowania przepisów.
                                                    Wiem wiem, zaraz się dowiem że to nie w Polsce, tymczasem jest wiele przykładów
                                                    jak członkowstwo w UE zmienia podejście do różnych spraw w Polsce , choćby
                                                    kwestia opłacalności produkcji rolnej.
                                                    Z drugiej strony te wszystkie trasy powstaną w przciągu 10-ciu lat, kto wie czy
                                                    za porównywalny czas nie będziemy już jeździć samochodami elektrycznymi ( napęd
                                                    hybrydowy czy ogniwa paliwowe) o zerowej emisji spalin i minimalnym hałasie.
                                                    SF ? Zobacz ustawodawstwo stanu Kalifornia.
                                                  • tygrys151 Re: Dowód na to, kto rzeczywiście stoi za protest 21.02.05, 22:04
                                                    Freebemowo, mam dla Ciebie propozycję, zapraszam do Chotomowa! Skoro planujesz
                                                    przeprowadzkę to przecież świadomie wybierasz sobie miejsce przyszłego
                                                    zamieszkania!!!

Piszesz: „I niestety - to drugie spowoduje, ze rozwiazania optymalne dla
                                                    mieszkancow
                                                    przegraja. Stad tez konieczne sa protesty.” – mój drogi pytałeś tych z
                                                    Tarchomina, którzy pracują albo mają rodziny na Bielanach, Bemowie, w
                                                    Pruszkowie itd.!!!

• freebemowo Re: Dowód na to, kto rzeczywiście stoi za protest 21.02.05, 22:40
                                                    Witam!

tygrys151 napisała:

> Freebemowo, mam dla Ciebie propozycję, zapraszam do Chotomowa! Skoro planujesz
                                                    > przeprowadzkę to przecież świadomie wybierasz sobie miejsce przyszłego
                                                    > zamieszkania!!!

Niestety, nie ta strona Wisly...

Tak! Swiadomie wybiearm miejsce zamieszkania (Bemowo):
                                                    - dobry i bliski dojazd w miejsca mnie interesujace,
                                                    - stosunkowo czyste (jak dotychczas) powietrze,
                                                    - sporo znajomych,
                                                    - infrastruktura (np. szkola z basenem - na razie bez trasy miedzy mna a nia),
                                                    - rozbudowana komunikacja miejska (bo nie wszedzie i codziennie jezdze
                                                    samochodem).

> Piszesz: „I niestety - to drugie spowoduje, ze rozwiazania optymalne dla
                                                    > mieszkancow przegraja. Stad tez konieczne sa protesty.” – mój drogi pytałeś
                                                    > tych z Tarchomina, którzy pracują albo mają rodziny na Bielanach, Bemowie,
                                                    > w Pruszkowie itd.!!!

?

Trasa S7 przez Bemowo to przeciez nie poprawa sytuacji (dojazdowej) tych,
                                                    ktorzy mieszkaja na Tarchominie! Do tego ma powstac Most Polnocny, polaczony z
                                                    miastem Gen. Maczka. S7 to co najwyzej trasa dla tych, ktorzy mieszkaja w
                                                    Lomiankach i dalej.

Chyba nie zrozumialem pytania...

A przykro mi, nie chce kosztem zdrowia moich dzieci dawac drogi dojazdowej
                                                    mieszkancom Plonska (zreszta oni chyba nie powinni zbytnio narzekac).

A tak generalnie - co ma polityka i fundusz GDDKiA do Tarchomina?

Pzdr, M.
                                                    Mariusz J.
                                                  • tygrys151 Re: Dowód na to, kto rzeczywiście stoi za protest 21.02.05, 23:12
                                                    Widzisz, jak będzie most Północny to mieszkanie na „nie ta strona Wisly...” nie
                                                    będzie już jak za karę!!! Oddanie do użytku mostu, bez budowy trasy S7 sprawi,
                                                    że Bemowo nie będzie już tak spokojnym miejscem na ziemi! Powstańców Śląskich
                                                    utknie w korkach, ludzie będą szukać skrótów, lub omijać korki korzystając z
                                                    mniejszych uliczek (być może koło twojego bloku)! A oprotestować mostu to chyba
                                                    już się nie uda?
                                                    Ponawiam zaprosiny do Chotomowa! Tam jest czyste powietrze i jest cicho!
                                                  • freebemowo Re: Dowód na to, kto rzeczywiście stoi za protest 21.02.05, 23:52
                                                    Hejka...

tygrys151 napisała:
                                                    > Widzisz, jak będzie most Północny to mieszkanie na „nie ta strona
                                                    > Wisly...” nie będzie już jak za karę!!! [...]

:)

> Oddanie do użytku mostu, bez budowy trasy S7 sprawi,
                                                    > że Bemowo nie będzie już tak spokojnym miejscem na ziemi! Powstańców Śląskich
                                                    > utknie w korkach, ludzie będą szukać skrótów, lub omijać korki korzystając z
                                                    > mniejszych uliczek (być może koło twojego bloku)! A oprotestować mostu to
                                                    > chyba już się nie uda?

Oj... Znowu mylimy kierunki... S7 przede wszystkim posluzy jako wyjazd w strone
                                                    Lomianek a nie w strone Centrum, jako rozprowadzenie ruchu z mostu
                                                    polnocnego... Wjazdowi ruchu miejskiego z przeciwnej strony Wisly mialaby
                                                    sluzyc ta "druga" czesc trasy NS. Tylko o niej slyszy sie jedynie, ze ma byc.
                                                    Jakos tak "pozniej"...

Ruch z nowego mostu, bez S7, pojdzie Gen. Maczka. A jezeli tam pojawia sie
                                                    korki, to tak samo - pojawia sie korki na S7, gdyz bez ciagu dalszego NS,
                                                    bedzie to ta sama droga wjazdowa do Centrum.

Czy ruch ten wyladuje na Powstancow Slaskich? Mysle, ze czesc tak pojedzie,
                                                    jezeli jezeli Gen. Maczka bedzie nieprzejezdna. Tylko - z dwojga zlego, wole
                                                    korek na Powstancow Slaskich niz dwa korki: na Powstancow Slaskich i na S7...

> Ponawiam zaprosiny do Chotomowa! Tam jest czyste powietrze i jest cicho!

Nowy most bedzie wybudowany "w przyszlosci". Jak odleglej? Nie wiem. Zreszta -
                                                    podalem juz argumenty, dlaczego kieruje swoje kroki w strone Bemowa. Fakt - nie
                                                    jestem w stanie przewidziec, jak zmieni sie sytuazcja drogowa na Bemowie. Fakt -
                                                    nie mozna bezkrytycznie negowac mieszkania po drugiej stronie Wisly. Tylko -
                                                    co z pozostalymi argumentami? Komunikacja miejska (np. dojazd tramwajem do
                                                    Centrum w pol godziny)? Znajomi (uwierz mi, nie beda wszyscy chcieli wyniesc
                                                    sie za Warszawe ;)?

Czyste powietrze i cicho to ja teraz mam na Kabatach. :)
                                                    Troche szkoda, ze to tylko kawalerka...

Zdrowko... M.
                                                    Mariusz J.

• yasioo7 Re: Dowód na to, kto rzeczywiście stoi za protest 22.02.05, 06:56
                                                    Zapominasz o jednej bardzo ważnej rzeczy. Trasę NS zastępuje w tej chwili al.
                                                    Prymasa Tysiąclecia. Ruch z Mostu Północnego rozejdzie się na kilka arterii:
                                                    - Wisłostradę, która poprowadzi ruch w kierunku wschodniego Centrum,
                                                    wschodniego Mokotowa i Wilanowa,
                                                    - Marymoncką, która poprowadzi ruch do Żoliborza i Centrum
                                                    - Trasę Mostu Północnego, która powstanie dopiero za kilka (kilkanaście?) lat,
                                                    - S7 Łomianki - Bemowo, która poprowadzi zdecydowaną część ruchu - rozplecie
                                                    się on w 2 kierunkach:
                                                    --- w kierunku Konotopy, aby ominąć Warszawę i dojechać do Ursusa, Okęcia lub
                                                    Ursynowa
                                                    --- w kierunku węzła "Prymasa Tyiąclecia" skąd pojedzie w kierunku Ronda
                                                    Zesłańcow Syberyjskich, a więc do zachodniego Centrum, Woli, Mokotowa, Włoch
                                                    Ten ostatni kierunek będzie najważniejszym do momentu wybudowania Trasy NS.
                                                    --
                                                    siskom_tak@gazeta.pl
                                                  • freebemowo Re: Dowód na to, kto rzeczywiście stoi za protest 22.02.05, 14:42
                                                    Heja!

Trase NS zastepuje w tej chwili Prymasa Tysiaclecia.

Jeszcze raz, na spokojnie:

Wybudowanie w tej chwili tylko S7, zwiekszy ruch na Prymasa Tysiaclecia, o
                                                    samochody pochodzace z kierunku Lomianek. Bez reszty NS, Warszawa (no a przede
                                                    wszystkim Bemowo) na tym nie zyska a straci.

Jak juz sam zwrociles uwage, tylko niewielka czesc pojedzie w kierunku Konotopy
                                                    (jezeli oczywiscie zalozymy, ze tranzyt bedzie wybieral waska "duza" obwodnice -
                                                    co jest niestety malo prawdopodobne, poniewaz nie bedzie mozna zabronic TIR'om
                                                    przejazdu S7 - nie wszystkie przeciez to tranzyt).

Pzdr, M.
                                                    Mariusz J.
                                                  • yasioo7 Re: Dowód na to, kto rzeczywiście stoi za protest 22.02.05, 15:43
                                                    Jeżeli powstanie Trasa Mostu Północnego bez S7, to ruch z TMP dotrze tak czy
                                                    inaczej do zachodnich i południowych dzielnic. Zrobi to następującymi ulicami:
                                                    - Maczka i Powązkowską,
                                                    - Powstańców Śląskich
                                                    Budowa S7 skanalizuje ten ruch i wprowadzi go w system bezkolizyjnych tras
                                                    miejskich. Oszczędność czasu, pieniędzy, paliwa, a przede wszystkim
                                                    mieszkających przy Powstańców Śląskich jest oczywista.
                                                    --
                                                    siskom_tak@gazeta.pl
                                                  • freebemowo Re: Dowód na to, kto rzeczywiście stoi za protest 22.02.05, 16:31
                                                    Witam!

yasioo7 napisał:

> Jeżeli powstanie Trasa Mostu Północnego bez S7, to ruch z TMP dotrze tak czy
                                                    > inaczej do zachodnich i południowych dzielnic. Zrobi to następującymi ulicami:
                                                    > - Maczka i Powązkowską,
                                                    > - Powstańców Śląskich

No to uzgodnijmy wspolne stanowisko: rozpoczecie budowy S7, oczywiscie w
                                                    tunelu, nie wczesniej niz rozpoczecie budowy TMP.

Pzdr, M.
                                                    Mariusz J.
        • vampi_r Re: Łącznik na terenie Bemowa i inne sprawy 10.02.05, 11:19
          anit1 napisała:

> Czy mogłabym prosić o szczegółową mapę trasy komunikacyjnej przechodzącej przez
          >
          > Bielany/Chomiczówkę a dokładnie czy będzie przebiegała trasa przy ulicy
          > Księżycowej 58, bo tam chciałabym kupić mieszkanie. Z góry dziękuję!

Trudno nam przedstawić szczegółową mapę na forum.
          S-7 biegnie przez Lotnisko bemowskie na skos. Więc e stosunku do Księżycowej pod kątem. Ma też być przedłużona ul. Powązkowska i łączyć się z s-7 na północnym zachodzie Chomiczówki. Tam też będzie węzeł z Trasą Mostu Północnego.
          Dla samej Księżycowej bardziej uciążliwa moze być Powązkowska, niż S-7.

Najlepiej będzie, gdy przyjdziesz na spotkanie informacyjne, dziś 10 lutego od godziny 17:00 w szkole przy ulicy Górczewskiej 201. Będą tam dokładne mapy.
          Każdy będzie mógł podejść i zobaczyć.
          Spotkanie jesy od 17:00, ale potrwa zapewne ze 4 godzinki, więc nawet jak zjawisz się o 19:00, to będziesz mogła zobaczyć mapy i zorientować się, czy jakieś trasy są blisko miejsca w którym chcesz kupic mieszkanie.

--
        • zerocin Re: Łącznik na terenie Bemowa i inne sprawy 10.02.05, 18:21
          anit1 napisała:

> Czy mogłabym prosić o szczegółową mapę trasy komunikacyjnej przechodzącej przez
          >
          > Bielany/Chomiczówkę a dokładnie czy będzie przebiegała trasa przy ulicy
          > Księżycowej 58, bo tam chciałabym kupić mieszkanie. Z góry dziękuję!

Dosyć dokładna jest ta mapa:

www.bemowo.waw.pl/aktualnosci/trasa/bemowo_big.jpg
          Myślę, że zlokalizujesz swój blok bez problemu. Przy okazji - sam też długo
          mieszkałem na Chomiczówce, wciąż mieszka tam mój ojciec, siostra i brat.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka