Dodaj do ulubionych

Warszawskie Zakłady Telewizyjne

IP: *.chello.pl 28.07.02, 12:25

Czy ktoś pamięta jeszcze WZT na Targówku z lat 60.Była to moja pierwsza praca
po skończeniu PW. Tą drogą pozdrawiam swojego pierwszego szefa inż. Jerzego
Rossiana i pózniejszego jego następce inż. Artura Malinowskiego. Pozostali
członkowie załogi to Wacław Jabłonowski, Jerzy Rupiewicz, Mundek Wosiński,
Janusz Stankiewicz, Janusz i Lidka Oleksiak , Kaniewski i Jan Bochenek. Po
sąsiedzku w Archiwum pracowały dwie urocze dziewczyny, dobrze zbudowana Alka
Rosłon i Basia o wzroście koszykarki. To zespół tych ludzi konstruował
pierwsze polskie telewizory jak "Belweder", "Topaz" "Wawel" i "Koral".
Dyrektorem tych zakładów był Antek Tracikiewicz były ślusarz z FSO awansowany
na dyrektora. Czy on był dobrym dyrektorem to nie wiem bo wtedy byłem jeszce
leszczem.Pamiętam tylko, ze słownictwo miał dosadne własciwie współczesne
dzisiejszej polszczyżnie. W tym zakładzie rozpoczynał też swoją pracę Jan
Pietrzak /ten dzisiejszy kabareciarz/. Jego mama była w tym zakladzie jakąś
aktywistką partyjną. Jej syn właśnie uświetniał w części artystycznej
wszystkie okolicznościowe akademie.
Co zostało z tych zakladów ano nic zaorane pole podobnie jak i z innnych
polskich zakładów pracy. Kto inny teraz w Polsce forsę robi.
Pozdrawiam wszystkich, tych wymienionych i tych, których nazwisk już nie
pamiętam.

Obserwuj wątek
    • Gość: Stephen Re: Warszawskie Zakłady Telewizyjne IP: *.dialup.tiscali.it 28.07.02, 13:56
      Gość portalu: Janek napisał(a):

>
      > Czy ktoś pamięta jeszcze WZT na Targówku z lat 60.Była to moja pierwsza praca
      > po skończeniu PW. Tą drogą pozdrawiam swojego pierwszego szefa inż. Jerzego
      > Rossiana i pózniejszego jego następce inż. Artura Malinowskiego. Pozostali
      > członkowie załogi to Wacław Jabłonowski, Jerzy Rupiewicz, Mundek Wosiński,
      > Janusz Stankiewicz, Janusz i Lidka Oleksiak , Kaniewski i Jan Bochenek. Po
      > sąsiedzku w Archiwum pracowały dwie urocze dziewczyny, dobrze zbudowana Alka
      > Rosłon i Basia o wzroście koszykarki. To zespół tych ludzi konstruował
      > pierwsze polskie telewizory jak "Belweder", "Topaz" "Wawel" i "Koral".
      > Dyrektorem tych zakładów był Antek Tracikiewicz były ślusarz z FSO awansowany
      > na dyrektora. Czy on był dobrym dyrektorem to nie wiem bo wtedy byłem jeszce
      > leszczem.Pamiętam tylko, ze słownictwo miał dosadne własciwie współczesne
      > dzisiejszej polszczyżnie. W tym zakładzie rozpoczynał też swoją pracę Jan
      > Pietrzak /ten dzisiejszy kabareciarz/. Jego mama była w tym zakladzie jakąś
      > aktywistką partyjną. Jej syn właśnie uświetniał w części artystycznej
      > wszystkie okolicznościowe akademie.
      > Co zostało z tych zakladów ano nic zaorane pole podobnie jak i z innnych
      > polskich zakładów pracy. Kto inny teraz w Polsce forsę robi.
      > Pozdrawiam wszystkich, tych wymienionych i tych, których nazwisk już nie
      > pamiętam.

Zajrzalem do rocznika statystycznego. Polska jest obecnie jednym z najwiekszych
      producentow telewizorow kolorowych na swiecie. Utop sie ze swoja socjalistyczna
      technika.
      >
      >
      >
      >
      >
      • Gość: Stephen Re: Warszawskie Zakłady Telewizyjne IP: *.dialup.tiscali.it 28.07.02, 14:06
        Gość portalu: Stephen napisał(a):

> Gość portalu: Janek napisał(a):
        >
        > >
        > > Czy ktoś pamięta jeszcze WZT na Targówku z lat 60.Była to moja pierwsza pr
        > aca
        > > po skończeniu PW. Tą drogą pozdrawiam swojego pierwszego szefa inż. Jerzeg
        > o
        > > Rossiana i pózniejszego jego następce inż. Artura Malinowskiego. Pozostali
        >
        > > członkowie załogi to Wacław Jabłonowski, Jerzy Rupiewicz, Mundek Wosiński,
        >
        > > Janusz Stankiewicz, Janusz i Lidka Oleksiak , Kaniewski i Jan Bochenek. Po
        >
        > > sąsiedzku w Archiwum pracowały dwie urocze dziewczyny, dobrze zbudowana Al
        > ka
        > > Rosłon i Basia o wzroście koszykarki. To zespół tych ludzi konstruował
        > > pierwsze polskie telewizory jak "Belweder", "Topaz" "Wawel" i "Koral".
        > > Dyrektorem tych zakładów był Antek Tracikiewicz były ślusarz z FSO awansow
        > any
        > > na dyrektora. Czy on był dobrym dyrektorem to nie wiem bo wtedy byłem jesz
        > ce
        > > leszczem.Pamiętam tylko, ze słownictwo miał dosadne własciwie współczesne
        > > dzisiejszej polszczyżnie. W tym zakładzie rozpoczynał też swoją pracę Jan
        > > Pietrzak /ten dzisiejszy kabareciarz/. Jego mama była w tym zakladzie jaką
        > ś
        > > aktywistką partyjną. Jej syn właśnie uświetniał w części artystycznej
        > > wszystkie okolicznościowe akademie.
        > > Co zostało z tych zakladów ano nic zaorane pole podobnie jak i z innnych
        > > polskich zakładów pracy. Kto inny teraz w Polsce forsę robi.
        > > Pozdrawiam wszystkich, tych wymienionych i tych, których nazwisk już nie
        > > pamiętam.
        >
        > Zajrzalem do rocznika statystycznego. Polska jest obecnie jednym z
        najwiekszych
        >
        > producentow telewizorow kolorowych na swiecie. Utop sie ze swoja
        socjalistyczna
        >
        > technika.
        > >
        > >
        > >
        > >
        > > +

Mysle, ze warto podac pare liczb. W 2000 roku wyprodukowano w Polsce 6 mln
        telewizorow, to jest tyle samo co w Japoni a wiecej niz w Niemczech i Francji
        razem wzietych.
      • Gość: Janek Re: Warszawskie Zakłady Telewizyjne IP: *.chello.pl 28.07.02, 15:55
        Gość portalu: Stephen napisał(a):

> Zajrzalem do rocznika statystycznego. Polska jest obecnie jednym z
        najwiekszych
        >
        > producentow telewizorow kolorowych na swiecie. Utop sie ze swoja
        socjalistyczna
        >
        > technika.

Że technika była socjalistyczna to się zgadza. Ale co ty mądralo teraz
        produkujesz. Tobie się pomyliła produkcja z montownią. Jesteś zwykłym robolem i
        montujesz to co ktoś inny wymyślił. Czy w którymś z zakładów montujących
        telewizory jest jakieś własne zaplecze rozwojowe. Przypuszczam, że nie.
        Podobnie jest z przemysłem telekomunikacyjnym. Niby produkujemy w kraju tylko
        tam nie ma nic polskiego.
        Zobacz w jeden z tych 6000000 "wyprodukowanych" w Polsce telewizorów i zobacz
        czyjej produkcji są tam podzespoły, a nie twierdzę, że fabryka telewizorów musi
        robić wzsystko sama od a do z.

> >
        > >
        > >
        > >
        > >
    • jtb Re: Warszawskie Zakłady Telewizyjne 22.03.17, 16:32
      Witam Nazywam się Jan Bochenek. Pamiętam wszystkie te nazwiska, które wymieniłeś. Pracowałem w WZT od 1954 roku do 1964. Potem inż. Preński ściągnął mnie do Zakładów Wytwórczych Urządzeń Telefonicznych na ul.Grochowskiej. Tam pracowałem do roku 1991 a potem załapałem się do ALCATELA, który wszedł na polski rynek z centralami telefonicznymi o systemie cyfrowym.Na emeryturze od 2000 roku.
      Pozdrowienia
      • Gość: marole Re: Warszawskie Zakłady Telewizyjne IP: 185.24.68.* 27.05.17, 22:50
        Kłania się Marcin, syn Janusza i Lidki. Kojarzę z opowiadań rodziców Pana Jana Bochenka i Pana Mundka Wosińskiego. Z Mamą pracował Pan Bolek Kowalski—fajny gość. A z wakacji w Starych Jabłonkach pamiętam Jerzego Rupiewicza, człowiek-legenda, książkę można napisać:-) Moja Mama odeszła z WZT gdzieś w 1984 i zajęła się krawiectwem. Obecnie jest na emeryturze. Tata pracował przy Matuszewskiej „do samego końca”, potem dorabiał sobie w Zakładach Tworzyw Sztucznych „Pollena” a w połowie lat 90-tych przeszedł na emeryturę. Zmarł w 2010.

Nawiązując do wcześniejszej wymiany zdań na temat produkcji odbiorników w dawnych czasach i montowaniu gotowych podzespołów obecnie, chciałbym powiedzieć, że telewizor Elemis kupiony na początku lat 90-tych działa do dziś.
        • jtb Re: Warszawskie Zakłady Telewizyjne 03.08.17, 11:04
          Kłaniam się
          Byłem na ślubie i weselu Janusza z Lidką. Pamiętam Lidkę niezbyt wysoką i raczej szczupłą Mieszakałem wtedy w Chotomowie. Teraz mieszka tam mój syn z rodziną a ja z żoną mieszkam na Targówku. Spotkałem tu na bazarze Jurka Rupiewicza. Od 2010 roku jestem na emeryturze i mam już 82 lata. Może bym Was odwiedził 602 607 895
          Ukłony dla mamy.
          Jan Bochenek
    • rafal13467 Re: Warszawskie Zakłady Telewizyjne 07.09.17, 08:42
      Dzień dobry! Poszukuję inżynierów pracujących kiedyś w Warszawskich Zakładach Telewizyjnych. Chcielibyśmy ich poznać, porozmawiać o tym jak kiedyś wyglądała praca w Zakładach. Kiełkuje nawet jedna szalona myśl .... Jeżeli ktoś z Państwa wymienionych tu na Forum z nazwiska, lub innych pracowników, miałby ochotę zobaczyć jak wyglądają dziś "stare śmieci", uprzejmie proszę o kontakt: rwilczopolski@manta.com.pl, tel. 789-216-940.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka