12.01.06, 08:48
Patrzę z okna na wysokości 13 piętra PKiN i nie widzę
dziś Warszawy. Czy ktoś wie, co wypełnia powietrze
nad stolicą? Mgła czy smok? I jak można się tego pozbyć?
Bo wiadomo, że odpowiedzialny jest za to Józef Stalin.
Edytor zaawansowany
  • andrzej.sawa 12.01.06, 08:53
    Ciekawe,zawsze myślałem,że to smog,ale w Warszawce zawsze "coś" wymyślą
  • Gość: zaciekawiony IP: *.aster.pl 12.01.06, 10:04
    Nad Warszawę przyleciał SMOK Wawelski.
    Pozdrawiam. Smog
  • Gość: a IP: 217.8.161.* 12.01.06, 10:25
    To i mgła i smog.
    Posłuchaj radia - zapylenie powietrza w Warszawie przekroczyło 2 razy normę.
    Nie ma wiatru i nic nie wywiewa spalin z miasta. A zimne silniki więcej smrodzą.
    Alergicy już chorują, moje dziecko też. Gazeta milczy, ale Gazeta jest "prosamochodziarska".

Jak się pozbyć tego kłopotu - wybudować nowe ulice i parkingi, oraz puścić autostradę Berlin-Moskwa przez Warszawę. Jednocześnie zniszczyć tramwaje i kolej tak jak to się teraz robi i absolutnie nie rozwijać metra.
    Powietrze bedzie tak zanieczyszczone, że słabsze jednostki zostaną wyeliminowane.
    Pozdrowienia też z 13 pietra - ledwo widzę Pałac z odległości ~300m.
  • Gość: z Warszawy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.01.06, 11:20
    "słabsze jednostki zostaną wyeliminowane" A zaraz potem i te silniejsze-
    niestety.
  • Gość: płyń z wisłą ! IP: 83.238.100.* 12.01.06, 11:25
    I dlatego Ekologiczny Ursynów zamiast "autostrady" w tunelu pod Ursynowem proponuje zbudować ulicę z korkiem na powierzchni.
    kolego z atman: chyba wasza szefowa pani DC nie umie przegrywać, oj nie umie, nie ma tej klasy.
  • Gość: a IP: 217.8.161.* 12.01.06, 12:29
    Widzę, że część forumowiczów nie potrafi wyobrazić sobie życia bez samochodu.
    Nie pisałem o zmianie w umiejscowieniu korków przez budowę nowych dróg, tylko zmniejszeniu korków przez likwidację ich przyczyny, czyli nadmiernej liczby samochodów. Przesadzić kierowców (w 95% jedynych pasażerów samochodów w mieście) do szynowej komunikacji miejskiej. Tylko trzeba tą komunikację zbudować, zamiast budować nowe ułatwienia dla aut czyli nowe drog przez miasto i darmowe parkingi.
    Np. wywalanie kasy na przedłużanie KENu nad linią metra -ul. Rolna- zamiast wydania tej kasy na wagony metra jest idiotyzmem.

A i nie wiem co proponuje jakiś Ekologiczny Ursynów (śmieszne. co jest ekologicznego na Ursynowie), atman to chyba sieć ATM w Warszawie.

Niestety widzę działania SISKOM'u który jest chyba sponsorowany przez producentów samochodów albo paliwa. Albo asfaltu.
  • warzaw_bike_killerz 12.01.06, 12:32
    Ale ten smog, to wina elektrocieplowni oraz huty. Wylacz ogrzewanie, i
    elektrycznosc - zapotrzebawnie bedzie mniejsze i EC beda mniej kopcic.
    --
    Nie moge siebie czytac...
  • Gość: he he he IP: *.chello.pl 12.01.06, 12:37
    > Niestety widzę działania SISKOM'u który jest chyba sponsorowany przez producen
    > tów samochodów albo paliwa. Albo asfaltu.

lub dostrzegając "pozytywy" autostrad , dróg szybkiego ruchu chce oddalić od swoich pruszkowów brwinowów grodzisków
  • Gość: hahaha! IP: 83.238.100.* 12.01.06, 12:47
    Nic nie wiem o planach budowy tramwajów czy skm do Nadarzyna, skąd jeżdzę.
    Nawet jeśli zamiast szosy katowickiej ekolodzy urządziliby nam żwirówkę, to od tego szyn nam nie przybędziezaś autobus jechałby 2 razy dłużej niż teraz a rowerem jechałoby się podle przez większość roku, zwłaszcza z dzieckiem i zakupami.
    Zresztą pamiętam, tak było na polskiej prowincji w latach siedemdziesiątych - mało szos, królowały rowery, furmanki, bogatsi mieli motocykle. Poza tym ludność miała do dyspozycji przepełnione pociągi i wiecznie spóźniające się pksy. Widocznie ekolodzy pozostali mentalnie w tamtych czasach, skoro marzy im się odgórnie ograniczać liczbę samochodów.
    Napiszcie może koleżanko z Zielonych, że od autostrady krowy nie będą dawać mleka - przynajmniej będziemy wszyscy rozumieć, o co biega. Zrozumcie nareszcie - to wolny kraj i kto chce mieć auto, to je po prostu ma prawo kupić a likwidowanie korków przez budowanie kiepskich dróg albo niebudowanie wcale (gdy mamy 30 czy 50 lat zapóźnienia względem zachodu) jest po prostu śmieszne.
  • Gość: a IP: 217.8.161.* 12.01.06, 13:19
    > Napiszcie może koleżanko z Zielonych, że od autostrady krowy nie będą dawać mleka - przynajmniej będziemy wszyscy rozumieć, o co biega.

Jeśli czytając mój post nie domyśliłeś/łaś się jakiej jestem płci to zrozumienie całej reszty zdecydowanie będzie dla Ciebie zbyt trudne. Nigdy też nie byłem członkiem Zielonych, bo oni są lewicowi.

A co do krów: pewnie bardziej znasz się na krowach niż ja, powiedz więc czy dasz mleko od takiej "autostradowej" krowy swojemu dziecku?
  • Gość: zaciekawiony IP: *.aster.pl 12.01.06, 13:38
    Auta będą i nic nie zmienisz...
    Dróg powinno być więcej. A komunikacja miejska? Powywalac autobusy, bo ot one
    śmierdzą zapachem spalin. Wybudowac trakcję i wprowadzić w Warszawie wzorem
    innych miast TROLEJBUSY.
    Wtedy tramwaje+trolejbusy+metro(ze 3 linie) będzie dobrym rozwiązaniem
    komunikacji i znikna korki. A jeszcze. Dla szefów firm i firmek szczególnie z
    kapitalikiem zachodnim. Zatrudniajcie ludzi którzy umieją się zorganizowac i
    dojeżdżać do pracy w 4 osoby jednym autem, a nie każda pojedynczo swoim
    autkiem. Wtedy i się odkorkuje miasto, będzie czyściej, i mniej wydamy na
    paliwo, a więcej na inne rzeczy ważne dla rodziny.
    I tu nie ma nic do gadania ani ekologia ani dentysta ani prokurator to ma być
    warszawska samorządność. Tak, tak!
  • Gość: zaciekawiony IP: *.aster.pl 13.01.06, 00:23
    Myślę, że trochę wiem co i gdzie w Wawie bo w niej mieszkam od...wielu lat.
    Ekologia to nie polityka. A ekologiczne akcje mają na celu (nie wszystkie)
    tylko blokowanie inwestycji potrzebnych miastu (jak dostaną kasę od miasta to
    od razu inwestycja rusza z kopyta) - wiesz co się działo na budowie Arkadii,
    Babka-Tower, czy ostatnio Złotych Tarasów? Nie? To nie mów mi o Ekologicznym
    Ursynowie.
    I tak Ursynów jest czysty i ma dotlenione płuca od południa przez Lasy Kabacko-
    Natolińskie.
    A co z resztą miasta? Pomyśl i nie pisz głupot.
    Niski poziom wypowiedzi to mają właśnie tzw. Zieloni, co tylko o g... się
    znają. Co powiesz o próbie przeforsowania od lat łachów wiślanych, na których
    porosły krzaczory tak duże że w nich ptaszki mają lęgowiska, a przez to
    ekolodzy zieloni blokują ruch wodny na Wiśle? Słyszałeś? Popytaj popatrz
    pochodź a się dowiesz co to jest Warszawa, a co to ekologia stowarzyszeń
    zielonych.
    Pozdrawiam Prawdziwy Zielony Ludek.
  • Gość: uhuhuh IP: 83.238.100.* 12.01.06, 14:03
    No to nie udawaj, że nie wiesz co to jest Ekologiczny Ursynów.
    Niewiele jest w internecie ekologów z Warszawy o tak niskim poziomie wypowiedzi.
    Zieloni, Ekologiczny Ursynów, Przyjazne Miasto
  • Gość: urodzona w Wawie IP: *.gprspla.plusgsm.pl 14.01.06, 20:45
    wy sobie mieszkajcie w tym syfie, a ja za miesiąc będę już mieszkać 40 km z tąd
    w lesie :)))) i będę wam przyjeżdżać posmrodzić autkiem, codziennie dojeżdżając
    do pracy :))))
  • Gość: kixx IP: *.acn.waw.pl 14.01.06, 20:48
    z trasznie ci zazdroscimy tych niezpomnianych korkow na drogach dojazdowych
  • umfana 15.01.06, 02:06
    napisz o nim na o forum Kraków!
    PS
    Tutaj może coś nagrymolić o smogu...
    --
    ♥Kocie♥Panny♥
  • Gość: he he he IP: *.chello.pl 15.01.06, 02:33
    a te do ssania to...

Popularne wątki