Szkła progresywne Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Muszę kupić szkła progresywne. Jeśli są tu ludzie, którzy noszą szkła
    progresywne to bardzo proszę o opinie. Jakiej firmy szkła są najlepsze?
    Najchętniej wysłuchałabym opinii plastyków lub architektów. Pozdrowienia z
    Katowic.
    • Szkla progresywne sa jak cyfrowe aparaty fotograficzne. Czyli, we wczesnej
      fazie rozwoju. Co i raz pojawiaja sie jakies nowe "generacje", ktore zapewniaja
      lepszy komfort ogladania swiata. Mysle, ze im drozsze, tym lepsze. Ale w
      porzadnym sklepie.
      • Sceptyku, powiedz czy Ty używasz szkieł progresywnych? Czy mógłby mi jeszcze
        ktoś parę słów na ich temat napisać?
        • Szkla progresywne to wielka wygoda, trzeba sie jednak do nich przyzwyczaic.
          Trzeba sie nauczyc troche krecic glowa i przewracac oczyma. Kup sobie (jak masz
          kase) ostatnia generacje szkiel. Ale do nich tez trzeba kupic solidna, a wiec
          droga, oprawe (bo szkoda ryzykowac drogich szkiel w lichej). W sumie jest to
          spory wydatek. Same szkla moze nie kosztuja ponad 2,000, ale ok. 1,500 to chyba
          wydasz. Plus oprawka kilkaset.

Cos gdzies slyszalem, ze Carl Zeiss robi najlepsze szkla. W kazdym razie chyba
          najdrozsze.

A moze taniej uzywac dwoch par okularow? Choc na pewno mniej
          wygodnie. "Miastowe" eleganckie, a do czytania byle jakie (ramki). Zastanow
          sie.

No i ze powtorze, a ktos tez to dodal, ze trzeba wybrac dobrego optyka.
          Osobiscie wierze w duze sklepy specjalistyczne, majace filie tu i owdzie. Ale
          moze nie mam racji. Ale zalecalbym wpierw pojsc do dobrego okulisty, a potem, z
          recepta, do optyka. U optyka tez sobie zbadaj wzrok. Jesli wyniki beda sie
          pokrywac - zamawiaj!
    • Gość: wirk IP: *.chello.pl 05.02.06, 09:04
      Używam od 10 lat. Przedtem firmy Essilor. Od roku soczewki firmy Seiko serii P1
      +4 z addycją +2, asferyczne, indeks 1,74. Nosi mi się bardzo dobrze, początkowa
      adaptacja bezproblemowa. Soczewki kosztowały ok. 2.1oo PLN. Obecnie nie ma
      chyba w sprzedaży lepszych soczewek. Jeśli zależy Ci na cienkich, lekkich, nie
      zniekształcających soczewkach, to tylko Seiko P1. Następne w rankingu i
      troszkę tańsze są firmy Hoya, też japońskie. Zajrzyj na stronę www.seiko-
      opt.co.jp, potem idź do (tylko) dobrego i doświadczonego optyka, któremu
      powiesz o swoich indywidualnych potrzebach. Uwaga o dobrym optyku odnosi się
      ogólnie do soczewek progresywnych.
    • Potwierdzam, to sama wygoda.
      przystosowywanie trwało jeden dzień,
      bardzo je lubię (szkła progresywne).
      Kosztowały ok. 2 tysiące.
      Wybierz jakieś lekkie i neutralne oprawki.
      Moje Eschenbacha, (b. wygodne), okazały się nie na każdą okazję...
      Znudziły mi się szybko, na szczęście nie patrzę na nie.
      Poweżnie, to luksus po latach żonglowania
      okularami do "bliży" i do dali. Jestem plastykiem lub architektem.
      • Gość: J.B. IP: *.devs.futuro.pl 05.02.06, 22:34
        Misiek1001 rozumiem, że Eschenbach to oprawki (będę o nich pamiętała). W tej
        chwili najbardziej interesuje mnie jakiej firmy szkła adaptują się w ciągu
        jednego dnia. Czy wcześniej również nosiłeś szkła progresywne? Czy to może być
        prawda, że np. w Hoyi nie odczuwa się efektu "patrzenia przez dziurkę od
        klucza"? Co sądzicie o najnowszym wynalazku Hoya? Bardzo boję się kupić szkła
        progresywne, ponieważ moje pierwsze szkła to była tragedia. Życia z okularami
        do bliży i do dali (na dłuższą metę) również sobie nie wyobrażam.
        • Przepraszam, J.B. to również ja: amamao
          • amamao napisała:

> Przepraszam, J.B. to również ja: amamao

Moglabys to udowodnic?
            • Rzeczywiście jesteś "sceptyk" :)
              • Zycie mnie nauczylo. Jak bylem maly, to wszystkim wierzylem. Nawet kobietom.
                Oj, dobrze na tym nie wyszedlem, oj nie.
                • Chyba nigdy tych okularów nie kupię. Przez nie (albo przez ich brak to już
                  nawet spać nie mogę). Dziękuję bardzo za wyczerpujące wypowiedzi. Martwi mnie
                  tylko, że nie mogę otworzyć strony Seiko (same zegarki). Hoya pisze o sobie
                  bardzo pięknie. Jestem coraz bardziej skłonna na firmę Hoya. Czy jest tu
                  jeszcze ktoś, kto jest bardzo zadowolony z okularów progresywnych?
                  Sceptyku, podobno nie wszystkie kobiety są złe (tak myślę).
                  • > Przez nie (albo przez ich brak to już nawet spać nie mogę).

Trudno mi powiedziec, na ile szkla progresywne pomoga Ci we snie. Ja, na
                    przyklad, do spania przewaznie zdejmuje okulary. Wiekszosc moich znajomych robi
                    podobnie.

A co do tych kobiet, to moglabys nieco konkretniej? Jakies nazwiska, adresy
                    etc. No i zdjecia, rzecz jasna.
                  • Gość: ccc IP: *.migutmedia.pl 06.02.06, 13:04
                    Robiłem kiedyś w tej branży.
                    Jak jesteś z Warszawy, pojedź do zakładu optycznego Marek Ożóg, Plac
                    Zbawiciela, do Al. Wyzwolenia, po stronie trasy Łazienkowskiej.
                    On zna wszystkich wymienianych producentów soczewek, zbada Ci oczy i najlepiej
                    dobierze szkła, one się różnią pomiędzy producentami, w niuansach mogą być
                    niewymienne.
                    To jeden z najlepszych polskich optometrów (specjaliści od badania właśności
                    optycznych oczu), nie mylić z okulistą od kropelek.

• Gość: wirk IP: *.chello.pl 06.02.06, 22:21
                    Czytasz nieuważnie. Jeszcze raz podaję stronę Seiko. www.seiko-opt.co.jp.
                    • Tak, czytałam nieuważnie. Byłam na tej stronie i jak zobaczyłam piękne,
                      japońskie znaki od razu spanikowałam. Dopiero teraz zauważyłam wersję
                      angielską. Jestem gapa. Bardzo Ci dziękuję.
    • Gość: rafi IP: *.com / *.internetdsl.tpnet.pl 06.02.06, 00:48
      jak to działa w porównaniu do tradycyjnych okularów?
      • Szkieł progresywnych używają ludzie z plusami.
        • Nieprawda, ja mam minusy(jestem krótkowidzem)potrzebne do czytania papierow na biurku i pisanego lub czytanego tekstu na ekranie komputera. Normalne okulary do chodzenia są dla mnie za mocne - czytam bez okularów, ale komputer musiałabym wtedy mieć tuż przed nosem. Mój mąż ma za to plusy - jest dalekowidzem. Moje szkla to Zeiss. Przyzwyczaiłam się do nich po 2-3 dniach.
          • Przepraszam jeśli wprowadziłam kogoś w błąd. Wydawało mi się, że progresywne
            dotyczną tylko plusowców. Tak naprawdę to sprawy związane z wadami wzroku
            wydają mi się bardzo trudne. Nie potrafię np. zrozumieć dlaczego syn moich
            sąsiadów (11-latek) nosi plusy. Nosi je cały dzień. Patrzy w nich w dal, czyta
            kisążkę itp.
    • Gość: ocean IP: *.dsl.pltn13.pacbell.net 06.02.06, 09:14
      Nie wyobrazam sobie zycia bez szkiel progresywnych. Wlasnie kupilam okulary
      (calkiem przyzwoite oprawki ze szklami progresywnymi) w Searsie w San Francisco
      za jedyne 99 dolarow.
      • Znalazlem na ulicy. Ramka tez niezla.
      • Gość: rafi IP: *.com / *.internetdsl.tpnet.pl 07.02.06, 00:49
        bardzo się cieszę, że wam progresywne szkła dobrze służą, ale ponawiam pytanie o wytłumaczenie mi jak to działa,z góry thx lub jak kto woli thank you from the mountain :)
        • Obawiam się, że znowu niejasno Ci napiszę. Spróbuję na swoim przykładzie.
          Beznadziejnie widzę wszystko co jest blisko, a to co daleko widzę nienajlepiej.
          Gdy zakładam okulary do czytania, widzę tylko to co blisko. W okularach
          progresywnych powinnam widzieć i to co blisko i to co daleko. Problem polega na
          tym, że w okularach, które kupiłam, tekst czytany widzę w bardzo małym
          zakresie. Wyraźnie widzę tylko około pół centymetra tekstu. Podczas czytania
          czuję się jakbym polowała na litery. Niektóre firmy twierdzą, że ich szkła nie
          mają tak wąskiego kanału widzenia. Jeśli chcesz dokładniej zobaczyć na czym
          polega widzenie w szkłach progresywnych wejdź na stronę, którą wcześniej podał
          mi ktoś bardzo życzliwy: www.seiko-opt.co.jp
          Wejdź na wejsję angielską. Są tam rysunki, które dadzą Ci wyobrażenie w jaki
          sposób można widzieć w okularach progresywnych.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.