Dodaj do ulubionych

Temida na autostradzie

14.08.07, 14:59
Temida na autostradzie
cheko, PAP
2007-08-14, ostatnia aktualizacja 2007-08-14 09:22
wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,4387900.html
Zdegustowany stanem autostrady A4 kierowca odmówił zapłacenia pełnej kwoty za przejazd jej płatnym odcinkiem. Zatrzymany przez ochroniarzy wezwał policję i złożył doniesienie o bezprawnym ograniczeniu wolności, informuje "Dziennik Zachodni".
Zbigniew Lipke, prawnik z Łodzi wybrał się do Krakowa autostradą A4. Na bramkach w Balicach zapłacił 6,50 zł, połowę opłaty za przejazd. W punkcie poboru opłat w Mysłowicach odmówił płacenia. - Zostałem oszukany przez zarządcę autostrady. Obiecywał mi przejazd autostradą, wyjaśnia Zbigniew Lipke. - A ja jechałem w większości drogą jednopasmową.

Według łodzianina, zarządca autostrady pobierając od niego opłatę zobowiązał się do zagwarantowania mu przejazdu 60 km płatnym odcinkiem z prędkością 130 km na godz., czyli maksymalną dozwoloną na autostradach. Ze względu na liczne remonty, musiał jechać wolniej.

- To nieprawda, odpowiada Andrzej Czarnohorski z zarządzającej autostradą firmy Stalexport Autostrada Małopolska S.A. - Kierowca zawarł wyłącznie umowę na przejazd autostradą. Nie gwarantujemy nikomu przejazdu z prędkością 130 km na godz.

Łódzki prawnik spędził przy autostradowych bramkach prawie półtorej godziny, zatrzymany przez ochroniarzy. W końcu wezwał policję. Złożył też doniesienie na pracowników punktu poboru opłat. Zarzuca im, że bezprawnie pozbawili go wolności.

Wygląda na to, że jeśli sprawa trafi przed oblicze Temidy, to może mieć ona niezły zgryz z rozstrzygnięciem tej sprawy.

Źródło: "DzZ"

--
TAK-dla rozwoju infrastruktury komunikacyjnej w aglomeracji warszawskiej
SISKOM - Stowarzyszenie Integracji Stołecznej Komunikacji
Edytor zaawansowany
  • humptyangel 14.08.07, 16:26
    Toć intrygująca informacja. Prawdę mówiąc nie rozumiem czemu co roku A4 na tym
    odcinku jest ciągle remontowana. Zanim zrobili ją płatną miałem jeszcze
    przyjemność nią jechać i była gładka jak stół.
    --
    Samoloty - cywilne i wojskowe
    plane.prv.pl/
  • mr_x3 14.08.07, 22:33
    I bardzo dobrze. Łobuzy kasują pełną opłatę za niepełnowartościowy
    produkt. Mam nadzieję, że ten gość wygra w sądzie.
    Obligatoryjne obniżanie opłaty w przypadku remontów jest bardzo
    dobre, bo jest uczciwe w stosunku do kierowców i jednocześnie
    mobilizuje zarządcę do jak największego tempa prac i jak
    najmniejszych utrudnień w ruchu. A tak jak teraz to zarządca idzie
    po kosztach, bierze najtańsze firmy, nie wysila się z organizacją
    ruchu, objazdami itp. Nie ma to nic wspólnego z gospodarką rynkową,
    wygląda to na komunistyczne przedsiębiorstwo monopolistyczne, które
    ma wszystko w du...

--
    One day, I looked up in the sky. A bird came by and shit into my
    eye.
    I didn't laugh. I didn't cry. I was just happy, that cows can't fly.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.